Toren Boys komt van koude kermis thuis Helikopter haalt 'gele mannetje' op Turnsters Delta Sport plaatsen zich voor NK RVC sluit seizoen af met monsterzege: 9-0 Nieuw wieier feest voor de Zeeuwse toerrijder NIEUWSBODE Schouwse zaalvoetbalteam vijfde op jubileumtoernooi Gratis proeflessen Penaltybokaal VV Bruse Boys Bijzondere selectie Magere vangst HSV De Krabbe Successen voor handbalteams Delta Sport Voetbal.zelfsikdoehet PV Duiveland Beslissings wedstrijd Pinkster- toernooien ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 12 mei 1989 Nr. 24539 11 Tegenstander Schorpioen komt niet opdagen ZIERIKZEE - Wat tijdens de jongste ronde van de Schouwen-Duivelandse zaalvoet balcompetitie dé wedstrijd van het seizoen had moeten worden, gaat waarschijnlijk als de meest besproken en minst sportieve prestatie de rest van het zaalvoetbalseizoen door het leven. De topper tussen de nummer één Toren Boys en de nummer twee Schor pioen ging namelijk niet door, omdat laatstgenoemde afmeldde vanwege een tekort aan spelers. „Wij hebben in het begin van de competitie ook gespeeld met maar drie man in het veld. Dat kwam om dat Zierikzee toen ineens drie keer in de week ging trainen. Zodoende raakten wij in één klap Rini Stout- jesdijk, Theo Wittenberg en Rini Ver west kwijt. Maar of we nu met 20-0 verloren, we kwamen wel voetballen. Dat Schorpioen nu niet op komt da gen is echt een anti-climax voor ons", aldus de zichtbaar opgelaten aan voerder van Toren Boys, Cees Rossen. Kampioenschap Als Toren Boys deze wedstrijd te gen Schorpioen had gewonnen, was men zeker geweest van het kampioen schap. Nu Schorpioen het met opzet heeft laten afweten, ontstaat de rare situatie dat men in het gunstigste ge val zelfs nog het kampioenschap in de eerste klas kan bereiken. Toren Boys staat momenteel met zestien wedstrijden op 24 punten, terwijl Schorpioen 21 punten uit vijftien wedstrijden heeft. Een klein rekensommetje leert ons dat Schorpioen met nog drie duels te gaan in totaal zes punten kan verga ren, waarbij men dan natuurlijk nog wel van Toren Boys dient te winnen. Een en ander kan een eind totaal van 27 opleveren, min de twee punten in mindering wegens n.o.g. is 25 punten. Als Toren Boys het eventueel nog te spelen duel tegen Schorpioen ver liest en ook tegen Sport Surf Jonker punten laat liggen blijft men steken op die 24 punten. De conclusie van deze hypothese: Schorpioen kam pioen. De spelers van Toren Boys hadden er - begrijpelijk - behoorlijk de pest in dat er niet gespeeld kon worden, mede omdat men nu eindelijk eens .een keer helemaal compleet was. Ook competitieleider Willem van de Velde was van slag af. „Je doet als competi tieleider altijd je best om alles zo goed mogelijk te regelen, en daarbij krijg je al genoeg over je heen, maar als tijdens zo'n belangrijke wedstrijd de tegenstander niet op komt dagen voel ook ik mij daar behoorlijk rot bij". Sluitstuk De wedstrijd tegen Schorpioen had voor Toren Boys hét sluitstuk van een vermeldenswaardige inhaalrace moe ten worden. Bungelde men rond de kerstdagen nog in de onderste regio nen, met ingang van het nieuwe jaar verloor men geen enkele wedstrijd meer. De eerste wedstrijd tegen Schorpioen werd nog verloren met 3- 1, op volle sterkte had men nu de kroon op het voorgaande werk willen berwerkstelligen door Schorpioen te verslaan. De uitslagen van de andere wed strijden waren als volgt: Stella Boys 1-Zeelandia 5-1; Dreischor-PZEM 5-3; De Keien-Coen Honig 2 9-2; Rijschool Delta-Mevo 4-2; Bijmakelaardij- Droptiek Passage 7-0; PJZ-L en O 2-7; Pinky Boys-Nola Boys 2-3; De Roo Fossen-Stella Boys 2 2-2; Sporthuis Zierikzee-Bruse Boys 2-14; Garage Slager-FC Kerkwerve 2-6; Dakkie's Bar-Braber Groenvoorziening 6-3; Schorpioen-Toren Boys 0-5 (Schorpi oen n.o.g.). Het programma voor de volgende competitieronde is: 17-05: Schor- pioen-Mevo; De Keien-Stella Boys 2; Dakkie's bar-L en O; Stella Boys 1- Bruse Boys; Dreischor-Nola Boys; De Roo Fossen-Coen Honig 2. RENESSE - Door middel van promotionele activiteiten wil de landelijke rijvereniging en ponyclub Westelijk Schouwen meer bekendheid krijgen bij een breder publiek, zeker daar de paarden- en ponysport steeds populairder wordt. De LR en PC geniet op dit moment weinig bekendheid terwijl de prestaties van de le den tijdens wedstrijden er niet om liegen. In de periode van 17 mei t/m 7 juni kunnen geïnte resseerden kennismaken met deze sport d.m.v. gratis proef lessen, steeds op de woensdag middag. Minimum leeftijd: 8 jaar. Voor en na deze lessen wordt er eventueel voorlichting gege ven aan geïnteresseerden om trent lidmaatschap, lessen, wedstrijden en het onderhou den van paard en/of pony. De LR en PC stelt gedurende deze periode pony's en/of paar den beschikbaar en de lessen worden begeleid door een in structeur. GOES - Het Schouwse zaalvoetbalteam heeft op het jubileumtoernooi van Foto Verschoore in Goes een voorlaatste - vijfde - plaats weten te behalen. Men behaalde drie punten door winst op het team Kloetinge en een gelijkspel tegen de sterke favoriet El Torro, waarvan de Schouw se jeugdselectie recentelijk nog had verloren. De eerste plaats tijdens dit toernooi werd behaald door het bui tenlandse team CFFT Bu dapest. Het Schouwse team kwam, mede omdat er nog niet zoveel was samen gespeeld, als ploeg derhalve nogal wat tekort om op te kunnen tegen de over het algemeen sterkere tegen standers. Met name door goed kee perswerk van Leo van den Ouden werd men bespaard voor grote uitsla gen. Vooral Wim Ravia en de gebroe ders Eric en Han van de Sande speel den sterke wedstrijden en toonden, zoals te doen gebruikelijk, weer veel inzet. Coach Naast coach Willem van de Velde en leider Jaap Germing bestond het team uit Danny Magito, Kees Ver west, Marcel Altena, Erwin Theunis- se, Eric van de Sande, Han van de Sande, Wim Ravia en Leo van den Ou den. De tegenstanders van het Schouwse team waren: Feesthuis Goes, Zeeuws team, CFFT Budapest, Kloetinge en El Torro. Een sterk be zet toernooi derhalve. Vooral de spe lers uit Hongarije vielen op door hun grote wilskracht wat uiteindelijk de verdiende overwinning bracht. Favoriet El Torro uit Goes eindigde op een tweede plaats vanwege één doelpunt verschil in het doelsaldo. De wedstrijden stonden onder lei- ding van de goed fluitende scheids rechters H. Joziasse, J. Mohansingh en K. Wielemaker. Verder was de or ganisatie in goede handen en werd er door de teains onderling uiterst spor tief gestreden. De uitslag was als volgt: 1) CFFT Budapest; 2) El Torro; 3) Zeeuws team; 4) Feesthuis Goes; 5) Schouws team; 6) Kloetinge. BRUINISSE - Tijdens de jaarlijks terugkerende Penaltybokaal voor de jeugd van de VV Bruse Boys zijn door de diverse junioren en pupillen de nodige schoten gelost op het doel van Jacob Muller en Martin van der Have. De troostprijs ging naar Jan van der Have, hij miste namelijk alle strafschoppen. De uitslag in de verschillende cate gorieën was als volgt: A-junioren 1) Leo Burgers; 2) Marco de Ouden; 3) Harrold van den Berge. B-junioren 1) Leon Boogaart; 2) Martin Bout; 3) Roberto Veldhuizen. C-junioren 1) Arjan Stoutjesdijk; 2) Johan Ber nard; 3) Ralph van de Ouden. D- pupillen 1) Simon Boogaart; 2)'Jan- Kees van de Doe; 3) Freddy Boluyt. E-pupillen 1) Willem Jumelet; 2) Sjoerd Kik; 3) Remon Kuyten. F- pupillen 1) Patrick Giljam; 2) Den nis van de Ouden; 3) Alex Andeweg. MENALDUM/ZIERIK- ZEE - Tijdens het achtste Grand prix toernooi in de Roelengahal Schatzenburg te Menaldum, georgani seerd door GV DOS Dron- rijp, hebben zich acht turn sters van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport weten te plaat sen voor de Nederlandse kampioenschappen turnen in de A- en B-lijn op 2 en 3 juni aanstaande in Cuyk. De enige turnster die zich net niet wist te plaatsen was de negen-jarige Andrea de Looff. Aangezien zij nog maar kort bezig is met het turnen, en het uiteindelijk toch al heel verheeft weten te brengen, moet het de volgen de keer zeer waarschijnlijk toch wel gaan lukken. Tijdens de jongste Grand prix in Menaldum wist Moni que Slootmaker, genomineerd voor Papendal, in haar klasse la een eerste plaats te behalen. Glansrijk Met een overweldigend verschil op de nummer twee behaalde zij glans rijk de gouden medaille. In vergelij king met haar balkoefening in de 'voorgaande wedstrijd (tweemaal er afgevallen) behaalde zij nu een beter resultaat; 7.75 punten. Was haar vorig puntentotaal al hoog, 33.40 punten, nu turnde zij nog meer punten bij el kaar, namelijk 34.50 punten. Uiter aard is -zij ook van de partij tijdens het Nederlands kampioenschap. Nynke Botterweg turnde weer haar eerste wedstrijd, maar vanwege de voetblessure liet ze de sprong voor wat 'ie was. Wel plaatste zij zich voor de finale van het Nederlands kam pioenschap. Zowel Mireille Lemaire als Linda Slootmaker deden niet mee aan deze Grand prix, wel plaats ten zij zich voor Cuyk op 2 en 3 juni. Wegens ziekte waren ook Veronique Blom en Bianca de Zeeuw verhin derd, door de goede voorgaande re sultaten selecteerden zij zich wel voor dé grote Nederlandse finale. Carola van der Have bereikte de RENESSE - Snookerclub Renesse Verhuur Centrale (RVC) kan relatief tevre den terugkijken op het jongste snookerseizoen. Als debutant heeft RVC in de landelijke eerste divisie een zesde plaats weten te bemachtigen. Deze zesde plaats is gezien het au- MIDDELBURG - Donderdag 18 mei komt er in Vlissingen een hele bijzondere selectie in het veld. Van uit de Vlissingse verenigingen is een selectie samengesteld, die dan op het hoofdveld aan de Irislaan aantreedt tegen de Zeeuwse selectie Jong Zee land. Bewust hebben de organisato ren (van de Vlissingse vereniging Zeeland Sport) de hoofdklasse-voet ballers daarbij buiten beschouwing gelaten, omdat anders het verschil te groot zou worden. De wedstrijd in Vlissingen begint om half acht en onder leiding van coach Edwin Tielman uit Souburg spelen in die Vlissingse selectie: Ar thur Kraak, Ron Louwerse en Jeffrey van de Velde van GPC, Wim Houwe- ling en Kees Westerweelc van RCS, Ron van Huizen en Marco Keim van Vlissingen, Adrie en Anton Belfroid en Huib Meerman van Walcheren, Li on van Luijk, Marcel Provoost en Jo han Tuin van Zeeland Sport. De selectie van Jong Zeeland be staat ongewijzigd uit Jacco Schroe- vers, Dies van de Ketterij en André Marteijn van Arnemuiden, Johnny Dieleman (AZVV), Jurgen de Block (Clinge), Ronals Kole (Goes), Arjan Tollenaar en Remco van Keeken van Hoek, Ronnie de Bruine en Ronnie Proos van Kloetinge, Dennis But (Middelburg), Ruud Verbeek en Ron de Visser (RCS), Jos Kayser (Seroos- kerke), Bennie van Leeuwen (Sluis kil) en Roy Hendriksen van Vlissin gen. Coach is Wies van Avcrmaete, die met zijn ploeg in voorbereiding is voor een toernooi van de Medway Area SFL in Engeland op 9 juni. Op vrijdag 2 juni speelt Jong Zeeland nog in 's-Gravenpolder, tegen Apollo ter gelegenheid van het afscheid van Apollo-trainer Ojan Pattikawa. todidacte' karakter van RVC niet slecht te noemen. De laatste competi tiewedstrijd in Zundert tegen SV Kemmeren 1 verliep geheel volgens verwachting. De RVC'ers Wim Schef- fer, Wim Oudesluys en Daniël Vierge ver konden hun matches tegen res pectievelijk Albert van Opdorp, Car men van Laanen en Esther van Baal vrij eenvouding winnen. Een verdien de 9-0 was derhalve hun verdiende loon. Het enthousiasme voor de snooker- sport is in de loop van het seizoen dusdanig gegroeid dat men overwoog een tweede team samen te,stellen. Verder probeerde men ook de Schouwse jeugd warm te maken voor de snookersport. Aangezien medio 1990 de televisiezender BBC (met veel reportages over het snooker) via de kabel is te ontvangen, krijgt RVC waarschijnlijk ongevraagd medewer king van dit Engelse kanaal. RVC hoopt ook in de toekomst de Besloten Zeeuwse kampioenschap pen te blijven organiseren. Een toer nooi waarop het niveau steeds hoger wordt, zeker niet in de laatste plaats dankzij de sponsor van RVC, de Re- nesse Verhuur Centrale en de plaat selijke snookerzaalhouder van de Bowling Renesse. BURGH-H AAMSTEDE - De zeven de competitiewedstrijd van hengel sportvereniging De Krabbe, uit Burgh-Haamstede, was wel heel slecht te noemen. In totaal werden door de dertig deelnemers slechts ne gen botten gevangen. „Het was maar een mager zaakie, ik hoop dat tijdens de volgende wed strijd op 21 mei bij het tunneltje van Ouddorp meer gevangen wordt", al dus wedstrijdleider Jan Hart. De uit slag was als volgt: 1) Jan Hart 1365 gr; 2) Anton de Vlieger 347' gr; 3) Anton Deurloo 343 gr; 4) Arjan van de Zan den 276 gr; 5) Anneke van de Bijl (eer ste dame) 262 gr; 6) Maris van der Wielen 220 gr; 7) Peter van Splunter 201 gr; 8) Kees van de Velde 25 cm; 9) Jan de Blonde 24 cm. MIDDELBURG - De VVV Middelburg organiseert in samenwerking met het organiserend comité van de Zeeuwse Wielertoertocht een nieuw wielerfeest in Zee land. Deze prestatietocht is bedoeld als jaarlijks terug kerend festijn. De tourleiding is in handen van Ton Vis sers, vader van de Amstel-Gold Race en de Ronde van Nederland. Met zijn talent en ervaring belooft de Zeeuw se Wielertoertocht een goed geolied, veilig en ongeëve naard gezellig wielerevenement te worden. De eerste keer wordt deze tocht ge houden op zondag 28 mei 1989. De starttijden van de 200 km lange prestatietocht en de 100 km lange re- creantentocht zijn van 07.30 uur tot 09.00 uur. Er wordt gestart op de spe ciaal voor deze gelegenheid vrijge maakte pittoreske markt in het cen trum van Middelburg. De route voert vanuit Middelburg o.a. via Wemeldinge over de Zeeland- brug via Bruinisse over Brouwersha ven naar Haamstede. Vervolgens over de Stormvloedkering Oosterscheide via de Veersegatdam naar Westkapel- le en langs Vlissingen weer terug naar Middelburg. Inschrijving mogelijk tot 15 mei a.s. SAN JUAN - De ziekte aids heeft op 39-jarige leeftijd een eind ge maakt aan het leven van de voormali ge wereldkampioen boksen Esteban de Jesus. HOOGVLIET - Tijdens het jongste veldtoernooi van ETC, in de Rotter damse deelgemeente Hoogvliet, werd ook deelgenomen door het eer ste en tweede heren-handbalteam van Delta Sport. Zij behaalden res pectievelijk een eerste en vierde plaats. De teams in de poule van heren 1 waren lager geklasseerd dan .Delta Sport, dat trouwens niet volledig aantrad; Jaco Vleeshouwer en Leo Bruggeman ontbraken. De Zierikzee se handballers lieten er ook geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in de hoofdpoule van zes teams. Slechts de ploeg van Actief bood re delijk weerstand: 9-6. Maar zowel Heerle, AHC '80, ETC en EHC werden weggespeeld. Reserves Delta Sport 2 was minder goed op dreef. Slechts tweemaal bleven de re serves aan de goede kant van de sco re. Een vierde plaats was het eindre sultaat. Het derde herenteam en denmes 1 namen nog deel aan het veld toernooi van Hontenisse. Delta Sport 3 toonde zich de sterkste door de Zeeuwse teams HVSV 2, Hontenisse 1 en 2, HVH en Rapid Breda te klop pen. Initiatief van VV Zonnemaire ZONNEMAIRE - De voetbalvereniging Zonnemai re heeft wel een heel ludiek idee opgevat om de club kas te spekken. Men is namelijk voornemens om op woensdag 17 mei aanstaande met een helikopter alle voetbalvelden van Schouwen-Duiveland langs te gaan en daar de waspoederbonnetjes op te halen, die in de loop van de maanden zijn gespaard. Deze actio van de drie wasmid delen Ariel, Dash-3 en Dreft geeft de verenigingen de kans om geld in te zamelen. Vanaf maart zitten er op de pakken van voornoemde merken een zogenaamd geel 'Sport zelfs ik doe het' mannetje. Bij inlevering van vijftig van deze 'mannetjes' ontvangt de desbe treffende vereniging 100,-. Ver der wordt er een speciale prijs uit geloofd voor de vereniging die op de origineelste manier deze bon nen verzamelt. De voorstopper van Zonnemai re, Piet Stouten, kreeg tijdens een vergadering ineens een brain wave, en het idee met de helikop ter was daar. Samen met secreta ris Stoffel Duinhouwer werkte hij het plan verder uit. De sponsor, het vliegbedrijf Prince, gaf met een haar medewerking in deze, zo dat woensdag aanstaande om 18.30 uur de helikopter de lucht in kan, geheel voor het goede doel. De 'ophaaldienst' start om 18.30 uur vanaf sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. De te verwach te landingstijden en -plaatsen zijn als volgt: 18.36 uur Ouwerkerk; 18.44 Oostcrland; 18.50 uur Brui nisse; 18.58 uur Drcischor; 19.05 uur Kerkwerve; 19.13 uur Burgh- Haamstede; 19.19 uur Renesse; 19.31 uur Brouwershaven; 19.36 uur Zonnemaire. De mensen die nog in het bezit zijn van bedoelde bonnen kunnen deze de dagen voor 17 mei nog in leveren bij hun sportvereniging, of ze komen brengen op het tijd stip wanneer de helikopter het desbetreffende voetbalveld aan doet. tweede plaats met een totaal van 29.00 punten. Ook zij kan zich opma ken voor het kampioenschap in Cuyk. De elf-jarige Sabrina de Pren- ter, uit Roosendaal, turnde zich in haar klasse 2a naar de vierde plaats en ook zij mag zich finalist noemen voor het Nederlands kampioenschap. NIEUWERKERK - Uitslag wed vlucht vanuit Bretuil (250 km) ge houden op 6-5-89. Gelost werd er om 08.30 uur met een Noordenwind. In concours waren 485 duiven. Eerste prijsduif: 12.38 uur (1027 m/pm). Laatste prijsduif: 13.15 uur (908 m/pm), H. v. d. Maas 1, 57, 85, 109; C. Bal 2, 37, 40, 47, 62, 101, 104, 107; L. IJzelen- berg 3, 7. 9, 20, 27, 28, 30, 34, 43. 45. 54, 80, 93, 118, 120; C. Scheffers 4. 8, 10, 24, 26, 29. 36; C. Krijger 5, 11, 21, 71. 72, 82, 86, 87, 89; T. M. Dalebout 6, 13, 16, 17. 18, 23, 32, 33, 41, 49, 53, 58, 61, 77, 81; L. J. de Bruine 12, 14, 15, 22, 25, 31, 38, 44, 48. 56', 74, 78; Comb, van Dij- ke 19, 83, 94, 102, 114; Comb. Knop- Stouten 35, 92; A. de Jonge 39, 69, 119; J. de Waal 42, 46, 51, 67, 95, 116, 121; W. Luiting 50, 52, 73, 91, 100, 113; N. Klink-Reinhoud 55, 60, 66; A. Ha- gesteijn: 59, 63, 64, 105; A. Bouman 65; W. v. d. Meulen 68; J. Bosman 70, 108; H. P. van Noorden 75, 79, 88, 96, 103, 106, 112; Comb. Dane-Dooge 76, 111; J. Douwes 84, 99, 110, 115; J. A. Hobé 90; J. L. v. d. Wielen 97. 117; A. Heyboer 98. DREISCHOR - Morgen, za terdag^ mei, speelt het eerste elftal van Dreischor op neu traal terrein in Cortgene een beslissingsduel tegen Luctor '88. Inzet van deze wedstrijd is het kampioenschap in de derde klas zoridagafdeling. SCHOUWEN-DUIVELAND - Tij dens het pinksterweekend vinden er op Schouwen-Duiveland traditiege trouw weer diverse voetbaltoernooi en plaats. Hieronder volgt een op somming van deze evenementen. VV Bruse Boys BRUINISSE - De voetbalvereni ging Bruse Boys is een club met veel jeugdleden. Vandaar dat deze groep veel aandacht krijgt binnen de ver eniging. Het jeugdbestuur heeft spe ciaal voor de jeugd het zogenaamde Internationale Voetbaltoernooi we ten te organiseren. Het is deze men sen gelukt om uit drie landen jonge voetballertjes naar Bruinisse te ha len. Zo wordt het-sportpark van Bru se Boys zaterdag 13 mei bevolkt door spelertjes uit België, Duitsland en Groot-Brittannië. Als sponsor heeft men het Caravanpark Onze Hoeve weten aan te trekken. SV DFS BURGH-HAAMSTEDE - De jeugd commissie van DFS uit Burgh-Haam stede organiseert op zaterdag 13 mei aanstaande alweer voor het vijftien de achtereenvolgende jaar, in samen werking met de jeugdcommissie van de Vlaardingse voetbalvereniging Fortuna, een voetbaltoernooi voor de C-junioren. De leden van Fortuna ma ken er gelijk een drie-daagse trip van met speurtochten, bezichtigingen en natuurlijk het voetbaltoernooi. De deelnemende verenigingen op sport park Van Zuyen zijn: DFS, Fortuna, Renesse, Rillandia en Tbrneuzen. Nola Boys ZIERIKZEE - De zaalvoetbalver eniging Nola Boys, dat nog maar twee jaar bestaat, organiseert op za terdag 13 mei haar eerste zaal voetbal toernooi in sporthal Onderdak te Zie rikzee. Om ongeveer 17.00 uur wordt de prijsuitreiking verwacht. De deel nemende teams zijn: Nola Boys, To ren Boys, Schorpioen, Rijschool Del ta, FC Kerkwerve, El Torro, Tbrrea- dor en De Steeg. ASV Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De vetera nen van de Algemene Sportvereni ging Brouwershaven organiseren op tweede pinksterdag, maandag 15 mei, op het eigen sportpark Onder de Molen een voetbaltoernooi waarbij de sportiviteit en gezelligheid de be langrijkste ingrediënten moeten wor den voor een sfeervolle voetbalmid dag. Nadat 's morgens vanaf 10.00 uur de door dc jeugdcommissie georgani seerde spelochtend is gehouden, en er om 12.00 uur een gezamenlijke maal tijd is genuttigd, treden vanaf 13.00 uur in twee groepen dc diverse teams aan. In groep 1 zitten: tennisvereni ging Brouwershaven, personeelsver eniging gemeente Brouwershaven, voctbalcombinatie brandweer Brou wershaven /Dreischor. sterrenteam ASV Brouwershaven. In groep 2 spe len: combinatie ASV Brouwershaven 1 en 2, voetbalselectie Halle 1 en 2. en SKNWK, dat onder leiding zal staan van dc oud Brouwershaven-trainer Kees Kommer. Dc prijsuitreiking verwacht men rond de klok van 16.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 11