DE VIER WINDEN musicolumn Muziekagenda Juke Joints in Trace Crisis in de slaapkamer Zorro-acteur Guy Williams overleden Kok verzekert herstel koppeling bij kabinet met PvdA 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 mei 1989 Nr. 24537 Dinsdagmiddag ging de telefoon. ,,Met het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Ik verbind u even door" zei een vriendelijke stem. Een ogenblik later hoorde ik een 'ver trouwd geluid. ..Spreek ik met Mar- zas? Je spreekt met DeetmanHal lo Wim", zei ik amicaal, ik ken hem immers al jaren van de televisie. De stem ging door. ..Luister Marzas. Vanavond valt het kabinet en word ik demissionair. ..Dus dan heet je echt Deed-man" grapte ik. maar door de telefoon kon hij het grapje niet volgen. ..Vandaag kan ik nog be sluiten nemen...". ..De MAVO in Zie- rikzee open houden...?"probeerde ik hoopvol maar het was mis. .Marzas, mijn ministerie geeft je de opdracht om een muziekstuk te componeren over ,,De avond uan Voorhoeve". De kosten maken niet uit. Ik kom toch al tweehonderd miljoen te kort. Wil je het proberen?" Ik beloofde het en vertelde tegen mijn vrouw dat ze mijn aanwezigheid in de echtelijke sponde vannacht zou moeten ontbe ren. Deze mededeling gaf een zodani ge verontwaardiging dat een kabi netscrisis dreigde. Gelukkig vond ik een Lubberiaanse oplossing en zo lag ik die avond met koptelefoon in bed terwijl een draagbare televisie op spookachtige wijze de donkere ka mer met geluidloze beelden vulde. Naarmate ik langer aan de opdracht dacht kreeg ik er meer zin in. De titel was bekend. ,,De avond van Voor hoeve" zou later in een adem worden genoemd met ,,Eine kleine Nachtmu- sikMaar het zou wel een Franse ti tel worden en dat vanwege de Franse sfeer van woorden als „forfait en de missionair" alsmede de taal van de spijskaart van het restaurant waar de top van de VVD pleegt te dineren. De inleiding van het werk hoorde ik al. Het begin moest de chaos van ons milieu uitbeelden. Wanhopig zou het orkest proberen op stemming te komen. Trompetten moesten als gek ken claxongeluiden produceren en voorts hoorde ik van alle kant imita ties van razende motoren en gierende remmen. Ter verhoging van het ef fect zouden de bodes van het orkest met spuitflessen de zaal in gaan en af en toe eens een giftig uitlaatgasje loslaten. Dan klinkt opeens trompet geschal. Trombones scanderen met de noten E-D, E-D, de naam van de minister van het milieu. Hij presen teert het Nationaal Milieu Beleids plan. Maar steeds wordt het trompet geschal onderbroken door een tegenthema vanuit de rechterkant van het orkest en een hobo klaagt de melodie van „Wie zal dat betalen, zoete lieve Gerritje". Het is de stem van Voorhoeve die steeds maar her haald wordt. Als antwoord komt er een vocaal tegenthema. Een vrouwe lijke zangeres (voorstellende Neelie Smit-Kroes) begint te jubelen „De BUENOS AIRES - De Amerikaan se acteur Guy Williams, die in talloze (tv-)films de legendarische „Good Guy" Zorro speelde, is in Buenos Ai res overleden op 65-jarige leeftijd. De acteur lag vermoedelijk al enkele dagen dood in zijn flat voor hij door buren werd gevonden. Als doodsoor zaak werd een hoge bloeddruk opge geven. „Zorro" kreeg in de Verenigde Sta ten grote populariteit in de jaren vijf tig en nadat de tv-films hier werden vertoond ip de jaren zestig ook in Ne derland. De in het zwart geklede en van een zwart masker voorziene strij der voor de armen en de gerechtig heid werd het idool van een hele ge neratie. Guy Williams, wiens echte naam Armando Catalano was, werd in New York geboren als kind van Ita liaanse immigranten. Hij werd ont dekt door Walt Disney. Williams, die afwisselend in Los Angeles en Bue nos Aires woonde, speelde in meer dan 70 Zorro-films. Tenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 27 mei: Chr. Ger. kerk, Zierikzee. Gospelpraise-concert m.m.v. Adonai, Sjaloom en The Message, Cathy Kotoun en Cecile Bosmans, piano. 2 juni: Ned. Herv. kerk Dreischor. Heusdens Mannenkoor, Brassband Apollo. Ned. Herv. kerk, Haamstede Uitvoering Int. Kerkkoor Haamstede m.m.v. jeugdcantorij (Den Briel). 10 juni: De Burght, Burgh-Haamstede Schoolkoor Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits (Middel- harnis). Mandoline-orkest Estampida, Peter van Essen, viool en Mar van der Veer, piano. 17 juni: Grote Kerk, Brouwershaven. Korenavond. Havenplein, Zierikzee. Taptoe Zierikzee. 19 juni: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Concert Tbn Sing (Engeland) 23 juni: Nieuwe Kerk, Zierikzee Concert Zeeuws Orkest. 24 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zangavond Duivelands Mannenkoor en Gem. koor Advendo uit Nieuwe-Tonge. 30 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Orgelconcert Prof. Marian Machura (Krakow-Polen) m.m.v. Loes van Langerak, zang. 8 juli: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. De bedoeling van deze rubriek is elkaar te informeren wanneer uitvoe ringen zullen plaatsvinden zodat anderen bij de bepaling van hun uit voering rekening kunnen houden met de reeds ingevulde data. Vandaar het verzoek om zo spoedig na het bekend worden van de datum deze door te geven aan M. van der Veer (01110-14585). olieman heeft een Fordje opgedaan'f hetgeen natuurlijk zoveel betekent als „de vervuiler betaalt". Eenparig beginnen nu alle houtblazers het „Wie zal dat betalen-themate spe len, ondersteuiid door de pauken die nu fortissimo of afgekort FF vanwe ge forfaitop het thema blijven ha meren. Dwars daar doorheen klmkt nu een derde thema die van het open baar vervoer. Hoog klinkt de fluit melodie die nu „Een treintje ging uit rijdenaanheft. Het stuk wordt hef tiger. Er ontbrandt een geweldige strijd zoals eens die van Joris met de draak. Zo lag ik in de duistere slaapkamer inspiratie op te doen om het verloop van die strijd muzikaal te kunnen weergeven. Maar wat een desillusie. Was dit nu een politieke strijd? Waar bleven de briesende blikkende ha merende vuisten. Waar waren de priemende woorden, de krachtige termen. Waarom scheurde Lubbers niet van woede het regeerakkoord in duizend stukjes. Waarom stak Joris niet de draak met de draak? Waar was de rode tomaat die op het vrolij ke gezicht van Kok uiteen had moe ten spatten. Heeft u weieens naar het parlement va.n zuidelijke landen ge keken. Wie heeft niet genoten van de bijna exploderende sprekers, het boe-geroep van de oppositie en de staande ovaties van de regeringspar tijen. Wie herinnert zich niet de beel den van wild hamerende voorzitters die trachten de chaos te ordenen. Ver gelijk dat eens bij ons. Als ik m'n koptelefoon afzette en naar het beeld keek leek het op een gesprek tussen ■drie heren over de vraag of de Twee de Kamer bij het jaarlijkse uitstapje naar Artis of naar de Bollevelden zou gaan. Moest ik dit in muziek zet ten? Wat een oervervelende composi tie zou dat niet worden. Dan valt het kabinet. Je verwacht een enorme dreun maar er gebeurt niets. De heren blijven even be schaafd en redelijk. Lubbers verlaat de zaal. Ik besluit aan mijn composi tie een vierde thema toe te voegen 't Zonnetje gaat van ons scheiden'. Maar het bevredigt me niet. Was dat nu het gevecht van Joris met de draak. Wie had er eigenlijk gewon nen? Met een zucht trek ik de koptele foon van mijn hoofd en doe de televi sie uit. Ik besluit Deetman op te bel len en de formatie-opdracht terug te geven. De wekkerradio geeft kwart voor twaalf aan. Ik kijk naar m'n vrouw. „Het kabinet is gevallen" zeg ik. Ze hoort het niet meer. Ook zij is gevallen. In slaap. Ook de Tweede Kamer is een slaapkamer. Slaap kindje slaap als slotthema? Ach nee, ik begin er niet meer aan. Welte rusten. MARZAS ZIERIKZEE - De kiezer kan van een nieuw kabinet met de PvdA her stel verwachten van de koppeling tussen werknemers en uitkerings trekkers in een gelijke mate van de len in de groei van de welvaart. PvdA-leider Kok zei in VARA's Ach ter het Nieuws dat zijn partij zich daar sterk voor zal blijven maken. „Herstel van de koppeling is econo misch mogelijk en sociaal te recht vaardigen, ik daag iedereen, ook het CDA, uit te bewijzen dat het niet te betalen zou zijn", aldus de beoogde PvdA-lijsttrekker. Kok zei zich mateloos te ergeren aan de wijze waarop demissionair CDA-minister van financiën Ruding zondag in de media voorwaarden voor PvdA-deelname aan een nieuw kabinet heeft geventileerd. Volgens Ruding maakt de PvdA alleen kans als de socialisten aanschuiven bij de CDA-lijn en eigen principes wil laten vallen. Kok: „Ruding getuigt iedere keer opnieuw van een arrogantie ten opzichte van de PvdA en van een hooghartigheid ten opzichte van de kiezers, tot je er stil van wordt". De kiezer maakt uit of de PvdA straks in voldoende mate in de posi tie is om als regeringspartij formatie besprekingen met hetzij CDA hetzij VVD aan te gaan, natuurlijk zullen wij bereid zijn om te kijken of er compromissen mogelijk zijn, maar er is geen sprake van dat wij omwille van in het gevlij komen bij de heer Ruding zullen zeggen: we schuiven even aan bij het CDA en keren de lijn van het CDA als inzet, zo zei de PvdA- fractievoorzitter. Kok voelt er ook niets voor om als de socialisten op 6 september slechts een of twee zetels groter worden dan het CDA een gebaar te maken rich ting CDA door hen het premierschap te gunnen in de persoon van Lubbers, om maar mee te mogen doen in een nieuw kabinet. Kok: „Dat hele mee mogen doen bevalt me niet, wij staan voor een aantal politieke uit gangspunten die in coalitiebespre kingen onderhandelbaar zijn, mits ook aan de andere kant daartoe de bereidheid is. Maar ik zie niet in waarom de PvdA op dat punt een bo- venevenredige prijs zou moeten beta len". Woensdag 10 mei Nederland 1 10.00 uur Vrouw-zijn, praatprogram ma. 10.45 uur TV-fruitmand, programma met bekende geestelijke liederen. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Over leven: Hansie Dob- schiner, documentaire. 15.30 uur Dockyard V, documentaire over een van de laatste stoomsleepbo- ten in Nederland. 16.12 uur De natuur van Noord- Amerika, natuurfilm. 16.36 uur Lassie, serie. 17.00 uur Kinderkrant, kinderpro gramma. 17.30 uur Journaal 17.45 uur Tijdsein Buitenland, actua liteitenrubriek. 18.30 uur Jody en het hertejong, te kenfilmserie. 19.00 uur Journaal 19.19 uur Gospelmagazine, muziek programma. 19.45 uur Bunkeren, Sir Geoffry en Smyrna interviewen een bekende Ne derlander. 19.55 uur De Campbells, Canadese se rie. 20.20 uur Taaislag, spelprogramma. 21.00 uur Bobby en Sarah, Britse speelfilm. 21.54 uur Van U wil ik zingen, koor- en samenzang van Pinksterliederen. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.10 uur Het broeikaseffect, Cana dese documentaire over de gevolgen van industriële vervuiling en mense lijk ingrijpen in het milieu. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur My little pony, tekenfilmse rie. Afl. 2, herh. 16.15 uur Superman III, Amerikaan se speelfilm. 18.20 uur Brommer en motor, 10- delige serie over brommers en moto ren in Nederland. Afl. 2. 18.35 uur Countdown, popprogram ma gepresenteerd door Wessel van Diepen. 19.25 uur Family ties, Amerikaanse comedyserie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Miami vice, Amerikaanse politieserie. 21.20 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.05 uur The Osterman Weekend, Amerikaanse speelfilm. 23.51 uur Journaal. Nederland 3 08.55,13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.00 uur Ik(ke) en de rest, les 1. 09.30 uur Geef mij maar een boek, les 1. 17.30 uur Journaal 17.45 uur Sesamstraat. 18.00 uur De Poolse roep: Twee gene raties Polen in Nederland, documen taire. 18.30 uur Ouderenwijzer, praktische informatie voor alle 55-plussers. Les 6. 19.00 uur Het klokhuis 19.15 uur Jeugdjournaal 19.25 uur TV-3, gevarieerd magazine. 19.55 uur Eerste trekking van de staatsloterij. 20.05 uur Studio Sport. Voetbal, rechtstreeks verslag van de Europa Cup II finale. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.15 uur Schoolslag, spelprogramma voor de jeugd. Herh. 14.55 uur Allemaal beestjes. Herh. 15.25 uur Sociale zekerheid. Herh. 15.55 uur Candy, Candy, tekenfilmse rie. 16.15 uur De smurfen, tekenfilmserie. 16.40 uur Florian, 4-delige Duitsê se rie. Deel 2. 17.30 uur Arnold, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 1*58, herh. 18.05 uur Plons. Plons en het ever zijn. Herh. 18.10 uur Merlina, detective-reeks voor kinderen. Afl. 36. 18.35 uur Kilimanjaro, nieuwsmaga- zine voor jongeren. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van de Katholieke Televisie- en Radio Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Een zaak voor twee, Duitse misdaadserie. Aansl. uitslagen Nationale Loterij. 21.00 uurl.Q. quiz gepresenteerd door Herman van Molle. 21.30 uur Thomas Mann, programma uit de serie „Great Writers". 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws 22.45 uur 250 gram - Radioactief testament, Finse tv-film van Pirjo Hankasalo en Pekka Lehto. 23.40 uur Coda: De schipper van Mar- tinus Nijhoff. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 737 19.23 uur Tweemaal zeven, kort tv- spelletje met twee kandidaten. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Sportavond, voetbal: Genua-F.C. Barcelona, rechtstreekse reportage. 22.15 uur Mobiele mensen-auto, twee wekelijks auto-magazine. Aansl. Verkeerstip. Donderdag 11 mei Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.01 uur Neighbours, Australische serie. 16.24 uur Kermis der ijdelheid, 16- delige Engelse serie. Afl. 10. 16.54 uur Boes, tekenfilmserie. 17.05 uur Inki en de vreemde vogel, tekenfilm. 17.12 uur Twee kleine hondjes, teken film. 17.20 uur Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de eenwording van Europa. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TV-Werkjournaal. VARA's kindermenu: 18.11 uur Ovide en zijn vriendjes, te kenfilmserie. 18.24 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie. 18.46 uur Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de eenwording van Europa. 19.00 uur Journaal. 19.21 uur Een klas apart, Amerikaan se comedyserie. 19.51 uur Natuurmoment, aandacht voor natuurmonumenten. 19.56 uur Tommy Cooper, hoogtepun ten uit optredens van de in 1984 over leden kunstenaar van de 'mislukken de' goocheltrucs. 20.20 uur Lingo, spelprogramma. 20.43 uur Sonja op donderdag, Sonja Barend met gasten, rechtstreeks van uit de Stopera in Amsterdam. 21.35 uur Cagney and Lacey, Ameri kaanse serie. 22.30 uur Journaal. 22.35 uur Kippevel, muziekprogram- Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.45 uur Kokkerellen, culinair pro gramma. 16.05 uur AVRO Service Salon, fami liemagazine. 17.40 uur Airwolf, Amerikaanse se rie. 18.25 uur David, de kabouter, teken filmserie. 18.55 uur Donderslag, jeugdmagazi- ne. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Beppie, serie, afl. 10. 20.55 uur Opsporing verzocht, de po litie vraagt medewerking bij het oplossen van misdrijven. 21.45 uur L.A. Law, Amerikaanse se rie. 22.30 uur AVRO op het Binnenhof, politieke rubriek. 23.00 uur Ontdek je plekje, vandaag. Lochem. Herh. 23.15 uur Journaal. Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.30 uur Ik(ke) en de rest, les 1. 10.00 uur Science topics: Natuurkun de en maatschappij, les 10. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Circus van de zon, kinder programma. 17.40 uur Sesamstraat. 17.55 uur Paspoort, programma in het Servokroatisch en het Neder lands. 18.10 uur Paspoort. 18.15 uur Vasten en de mensen van het boek, programma van de Islami tische omroep. 18.30 uur Van Quantum tot Quark. Les 4. 19.00 uur Het Klokhuis. 19.15 uur Jeugdjournaal 19.25 uur TV-3, gevarieerd magazine. 20.00 uur Journaal 20.29 uur Het onbetaalbare milieu, discussie onder leiding van Wouter van Dieren. 21.15 uur Slechts anderhalf miljoen, programma over de toekomstpers pectieven van ouderen boven 65 jaar. 21.40 uur Uit de kunst, wekelijkse kunstrubriek. 22.10 uur Wij dulden geen tegen spraak. Spreker: Jan Vis. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur De Drie Wijzen. Herh. 15.40 uur Uitgelezen. Herh. 17.00 uur Flipper, Amerikaanse jeugdserie. 17.25 uur Juke Box 17.30 uur Arnold, Amerikaanse jeugdserie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 166, herh. 18.05 uur Plons, Plons en de wilgen katjes. Herh. 18.10 uur Kung Fu, Amerikaanse se rie. 19.00 uur Juke Box 19.10 uur Uitzending door derden, programma van Televisie en Onder neming. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Felice, quiz waarin twee -duo's spelen op vierentwintig televi sieschermen. 20.30 uur Panorama. 21.25 uiir De Dirtwater dynastie, 10- delige Australische serie van John Power. Afl. 3. 22.10 uur Intermezzo. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur De aarde, 3-delige Britse ^documentaire over de relatie mens- aarde. Deel 3 (slot). 23.35 uur Coda: Mijn moederken van Lodewijk De Vocht op tekst van Gui- do Gezelle. Uitgevoerd door Koen Crucke, zang, en Mare Matthijs, pia- BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 738. 19.23 uur Tweemaal zeven, kort tv- spelletje met twee kandidaten. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Het Incident van het zwarte kanon, Chinese speelfilm. 21.35 uur In de voetsporen van L.P. Boon, programma n.a.v. de 10e sterf dag van „Boontje". Herh. MAASTRICHT - Van Bram van Vel de (1895-1981) worden tachtig schilde rijen bijeengebracht voor een over zichtstentoonstelling. Deze opent op 10 juni in het Bonnefantenmuseum in Maastricht', waar ze tot 3 september blijft. Daarna gaat ze naar het Musee d'Art Moderne-Centre Pompidou in parijs, waar de omvangrijke exposi tie van 16 oktober tot 1 januari is to zien. 102 Door M. A. M. RENES-BOLDINGH Ze héét de molen, o, hoe hóét ze hem! En grote Geurt, ach, kon ze hem ook maar haten, omdat hij aan de de mon plaats heeft bereid. De demon, die offers vraagt, die haar zoon wil hebben, om hem te verslinden. Ze kan niet haten, ze kan alleen maar leed om hem dragen. En breken on der dat leed. De zware stilte in het vertrek wordt verbroken. „Nou, met de molen is 't dus in or de", zegt vader Hissink verzoenend. „Dat is één goed ding; ik heb er mijn hart voor vastgehouden met die slag. Nu je jongen nog, Geurt. Nu moet jul lie jongen nog thuiskomen. Vergeet dat niet". Met dezelfde gepijnigde blik ziet Geurt ook zijn schoonvader aan. dan richten zijn ogen zich weer op de dwaas omgekeerde krant. Ook nu schijnt hij daar nog geen erg in te hebben. De stilte neemt weer bezit van de kanfer en wordt iedere secon de zwaarder. En dan barst opeens de verlossende regenbui los, eerst nog doorlicht van bliksemflitsen en her en der gejaagd door windstoten. Dikke hagelstenen ketsen tegen de ruiten, nu eens vóór, dan achter. Een volgende forse lichtstraal toont Thea de afgod, staande in een brede rand van wit. Maar het onweer laat af in hevig heid, de slagen volgen elkaar als met tegenzin op, de hagel verandert in re gen en die regen stort recht omlaag. neerplenzend met oergeweld. De kracht van het tempeest is gebroken. „Hoe laat is 't?" vraagt vader His sink. „Wat?" Over tweeën al?" „Ja, we kunnen gaan slapen", zegt grote Geurt, opstaand en zich uitrek kend. „Helpen jullie vader in zijn bed, Thea? En dan wij naar huis". Hulpeloos zoeken de ogen van Tine die van Thea. Ze is bang om alleen achter te blijven met de onberekenba re, oude man. En als er maar iets van waar is, wat hij meende te zien Een mens moet er niet aan denken! Bovendien zou het de eerste maal niet zijn, dat de zee een onweer terugzond, opnieuw het land in. „Ik blijf vannacht hier wel slapen", voorkomt Jacob Hissink verdere praat; „een deken op de divan en klaar is Kees. Verschaf me maar wat nachtgoed van de oude man". Zuster Tine gaat 't onmiddellijk ha len. XVII Gehuld in oude regenjassen, een ta felkleed over hun beider hoofd gesla gen. zo betreden Thea en Geurt hun eigen huis. 't Is hun te moede, of ze uit een andere wereld komen, waarin ze jarenlang vertoefden en die hen nu nog vasthoudt in zijn greep. Hadden ze een normale terugkeer soms al af geschreven, tijdens de razende stem van het noodweer? De naam van de jongen is niet meer genoemd en blijft ook nu onuit gesproken. Er is uit de andere wereld een ban meegekomen, die het uitspre ken onmogelijk maakt. Eenmaal in de gang, zoeken Thea's ogen verlan gend rond. Stel, dat de jongen thuis gekomen was. Stel, dat hij te nat en te moe was, om nog naar het oude mo lenhuis te gaan en daar van zijn vader weer de nodige verwiiten aan te ho ren. Bedorven kleren, bedorven fiets, kans op een ziekte en dat alles ter wille van een gril, een zotternij! Ach. 't is de dwaasheid van een moeder hart; de jongen is er natuurlijk niet! Hoor, de barbaarse regenstralen sis sen het luid en giftig: is-er-niet! is-cr niet! is-er-niet! „Geurt, kunnen wc niet proberen de Hofmans op te bellen? Of de Lu maires! Misschien hebben die ze wel gehouden, toen ze 't onweer zagen op komen". „Je kunt 't proberen, maar 't zal je niet lukken verbinding te krijgen. Er is natuurlijk niemand op 't kantoor gebleven". Tbch probeert Thea het, tot dwaas heid toe. Er komt geen contact, 't kan toor laat verstek gaan. „Laten we naar boven gaan", zegt Geurt, „over een paar uur is 't weer dag". „O nee, ik blijf hier, ik kan toch niet slapen. Er moet toch iemand blij ven wachten op de jongen. Ten minste Ik ben zo bang. Geurt, zo bang!" (wordt vervolgd) SCHARENDIJKE - Zateraag 13 mei speelt in jeugdsoos Trace te Scharendijke de inmiddels al vermaarde Zeeuwse bluesband de Juke Joints. Voor de kenners zijn de Joints al lang geen onbekende meer daar zij in de afgelopen jaren al diverse optredens in Zeeland achter de rug hebben. In deze alweer vier jaar bestaande band is een live optreden uitgegroeid tot een act van 2 uur onvervalste blues, waarin de invloeden van Stevie Ray VaughanFabulous Thunder- birds en Rory Gallagher duidelijk aanwezig zijn. In 1986 bracht de band de debuut-elpee Dancing Shoes uit. Aan deze elpee werd door diverse radioprogramma's uitgebreid aandacht besteed. o.aVerenica's Countdown Café en BRT's Boom Boom). De tweede elpee Red verscheen in juni 1988. Diverse radiostations toonden meteen al grote interesse voorde elpee, zodat de band zich definitief in de bovenste regionen van de vaderlandse bluesrockers heeft gevestigd. De opnames voor de derde elpee vinden tijdens het optreden in de Scharendijkse jeugdsoos plaats. Reden te meer om Trace te bezoeken deze avond. De Joints geven om tien uur acte de présence. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5