Cultureel platform treedt 9 juni voor het voetlicht 'Mijnheer Boertien, kom deze weg eens met Pinksteren bezien' Dorpsraad Ellemeet tegen surflokatie aan Nieuweweg DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> l£6f pa Biir 't Zal je maar gebeuren FLEXIBEKLEDING Bromfietser gewond bij aanrijding Inbraken ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Behoefte Opknapbeurt Schatkamer Surfen Middenschouwen heeft duidelijke behoefte Het wijkgebouw in Oosterland heeft een flinke De Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt zaterdag 20 John Schoonakker uit Zierikzee gaat als surfer aan meer kampeerplaatsen volgens wethou- opknapbeurt ondergaan. (Pag. 3). der Hart. (Pag. 2). mei de schatkamer van de regio. (Pag. 4). resoluut overstag. (Pag. 9). DINSDAG 9 MEI 1989 145ste jaargang Nr. 24537 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat het oog niet ziet, het hart niet deert. Spreekwoord Verkeersproblematiek Elkerzeeseweg aan de orde tijdens werkbezoek Boertien SCHARENDIJKE - „Mijnheer Boertien, kont deze weg' eens met Pinksteren bezien". Dat was de tekst op één van de spandoeken langs de Elkerzeeseweg in Scharen- dijke, bedoeld ont dr. C. Boertien nog eens met nadruk te wijzen op de verkeersproblemen op deze weg tijdens zijn werkbezoek aan de gemeente Middenschouwen. Ook in een gesprek tussen de gemeenteraad en Boertien werd deze kwestie aan de orde gesteld. Boertien liet zich niet verleiden tot toezeggingen. Wel liet hij doorschemeren dat het doortrekken van de Boutlaan nog wel even op zich kan laten wachten. moest verwachten. „Ik kom hier al leen om uw verhaal aan te horen", al dus de Commissaris van de Koningin. PvdA-raadslid G. A. M. Cobussen stelde de verkeersproblematiek op de Elkerzeeseweg aan de orde. Hij stelde dat het verkeersaanbod veel en veel groter is dan de Elker zeeseweg kan verwerken. „En dan heb ik het nog niet eens over het langzame verkeer dat gebruik maakt van deze weg, waar overigens geen vrijliggende fietspaden en, gedeelte lijk, geen trottoirs aanwezig zijn". „Geregeld wordt er door omwonen den geklaagd over geluidsoverlast als gevolg van het grote aantal motor voertuigen dat door de kern komt. Kortom: de capaciteit is duidelijk on voldoende", aldus Cobussen. Hij stel de dat er sprake is van een steeds nij pender situatie en legde uit dat de gemeente liever geen, dure, maatre gelen neemt die wellicht na het door trekken van de Boutlaan achterwege kunnen blijven. Boertien reageerde op het pleidooi van Cobussen met de opmerking dat voor wegverbetering wel subsidies los te krijgen, zijn, maar tekende daar meteen bij aan dat doortrekken van de Boutlaan van een geheel andere orde is. „Maar ik zal uw opmerkingen zeker meene men". CDA-woordvoerder C. W. Boot stel de de parkeerproblemen in Scharen- dijke, die met name in de zomer maanden spelen, aan de orde. Hij doelde daarbij met name op het ge bied Dorpsstraat/Dijkst raat/Zwarte Plein. „Oud-Scharendijke is niet. be rekend óp een dergelijke toeloop en dat gebied vraagt dan ook om aan passing", aldus Boot. Hij stelde dat aanpassing van het gebied niet alleen voor de recreant gunstig zou zijn, maar ook voor de ei gen inwoners. „Want er is nu sprake van verkeersonveilige situaties", al dus Boot.„Het mankeert aan ade quate parkeervoorzieningen". „Ik heb begrepen dat er deze zomer geëxperimenteerd wordt met het af sluiten van de Dorpsstraat", aldus Boertien. Hij voegde daar aan toe dat als er sprake is van ontwikkeling van een bepaald gebied een beroep op provinciale (financiële) steun zeer wel mogelijk is. Maar ook voor wat betreft deze kwestie geen toezeggin gen van de kant van Boertien. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Boertien werd voor het Midden- schouwse gemeentehuis welkom ge heten door het college van burge meester en wethouders van de ge meente. Zijn echtgenote kreeg van de 3,5-jarige Inge Cobussen een bos bloemen aangeboden. Vervolgens trok het college zich met haar gast te rug in het gemeentehuis. Zo'n twintig minuten later was het tijd voor een gesprek tussen Boertien en de ge meenteraad. Advertentie Nooit last gehad van een lekkend dak, en nu.... Soms sta je er raar van te kijken. Ja ren geen last van lekkage gehad en ineens.... Dat is te voorkomen. Door tijdig uw dak te laten voorzien van een pvc- dakfolie, die zelfs over bestaande bitumen dakbedekking heen ge legd kan worden. Kies dan wel voor de beste. Met een onderhoudsvrije levensduur van meer dan 25 jaar, waarvan 10 jaar gegarandeerd. Kies voor pvc-dakfolie van Van Besouw. Een wereldmerk. Alle problemen zijn in één keer van de baan. Kies ook voor een gespe cialiseerd bedrijf, dat weet wat kan en wat niet kan. „Flexibekleding". Specialisten in het verwerken van pvc-dakfolie. De nieuwe en kosten besparende manier om (grote) pro blemen te voorkomen. Hoe u in één keer van uw proble men afkomt? 01115-2300 bellen. Voor informatie of offerte. Wij zetten graag alle voordelen voor u op een rijtje. SPECIALISTEN IN HET VERWERKEN VAN PVC-DAKFOLIE De Rotery 4 - Postbus 47 4328 ZG Burgh-Haamstede Telefoon 01115-2300 Burgemeester W. den Boer schetste in een kort openingswoord de evolu tie van Middenschouwen van typi sche plattelandsgemeente naar een gemeente waar de recreatie meer en meer op de voorgrond treedt. Den Boer schroomde niet om het bezuini gingsbeleid van het rijk te bekritise ren. „De rijksbezuinigingen gaan ook aan onze gemeente niet onge merkt voorbij", aldus Den Boer. Hij tekende daarbij aan dat de ge meente ondanks een beperkte finan ciële ruimte toch alles in het werk wil stellen om de voorzieningen bin nen de gemeente in stand te houden. Verder, bracht Den Boer de dorps plannen voor Scharendijke en Kerk- werve en de recreatienotitie onder de aandacht van Boertien. „Deze plan nen moeten een kader zijn voor het beleid voor de komende 10 a 15 jaar", .aldus ADen Boer. „Maar uitvoering van die plannen vergt een niet gerin ge investering en daarom zijn wij er als gemeente niet zo blij mee dat de rijksbijdrage voor stads- en dorps vernieuwing in 1990 25 procent lager zal liggen". Geen toezeggingen Boertien maakte in een eerste reac tie op dë woorden van de burgemees ter meteen al duidelijk dat men van hem geen toezeggingen of beloftes Twee van de drie spandoeken langs de Elkerzeeseweg (Foto: Joop van Houdt). Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Latei* ook perioden met zon. Minimumtemperatuur circa 8 graden, middagtemperatuur onge veer 15 graden. Matige wind, uit over wegend noordelijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 13 mei: Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Zonneschijn: 207c Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 40%- Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 mei Zon op 05.54, onder 21.20 Maan op 09.49, onder 02.22 11 mei Zon op 05.52, onder 21.21 Maan op 11.08, onder 02.50 Eerste Kwartier: 12 mei (16.19) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weer wordt woens dag beheerst door zwakke fronten, die vanaf de Noordzee ons land bin nendringen. Dit gaat gepaard met wolkenvelden, maar neerslag van be tekenis wordt hieruit niet verwacht. In de loop van de middag en avond passeert weer een zwakke rug van ho ge luchtdruk met opklaringen. De temperatuur wordt de komende nacht ongeveer 8 graden. Woensdag middag ligt de temperatuur rond 15 graden. De wind is matig en draait naar noordelijke richtingen. OOSTERLAND - De 17-jarige A. van D. uit Oosterland werd maan dagavond overgebracht naar het Ro de Kruisziekenhuis in Zierikzee na dat hij verwondingen opliep bij een aanrijding op de kruising Van de Abeelestraat/Wilgenstraat te Oos terland. Na behandeling kon Van D. weer naar huis. De aanrijding gebeurde om onge veer 20.00 uur. Van D. reed op zijn bromfiets over de Van de Abeele- straat in de richting van de Molen weg. Volgens de politie zou hij daar bij geen voorrang hebben verleend aan G. T. uit Oosterland die met zijn personenauto uit de Wilgenstraat kwam rijden. Bij de aanrijding die hiervan het gevolg was werden .beide voertuigen licht beschadigd. Schouws.Spel als ontmoetingsplaats kunstenaars en kunstminnaars ZIERIKZEE - Er is meer onder de zon van de Muzen dan datgene wat Schouwen-Dui- veland de kunstenaar en kunstminnaar momenteel te bieden heeft. Om die reden heeft een aantal mensen met een creatief beroep zichzelf verenigd in een cultureel plat form, Schouws.Spel geheten. Deze nieuwe stichting treedt vrijdag 9 juni voor het eerst in de schijnwerpers met een introductie-avond in Slot Moermond (Renesse). Tijdens deze avond, die om 20.00 uur begint zullen verschillende kunstuitingen te zien zijn. SCHIPHOL - Met „hoog gespannen verwachtingen voor de toekomst van Nederlands nationale luchthaven" legt aan het einde van deze maand Schiphols president-directeur J. W. Wegstapel zijn functie neer. Elf jaar heeft de in april van dit jaar 65 jaar geworden voormalige burgemeester van Zoetermeer aan het hoofd van het luchthavenbedrijf gestaan. Het idee om via een cultureel plat form het aanbod van kunstzinnige ac tiviteiten op Schouwen-Duiveland een bredere basis te geven is afkom stig van de schrijver Ab Groenendijk uit Burgh-Haamstede. Deze vond in de grafisch ontwerpers Cees van de Wetering en Jack de Coninck, de ar chitect Willem Kort en Ellengard Jén- se, directrice van de muziekschool in Zierikzee trouwe medestanders bij de verwezenlijking van dit plan om de cultuur in de regio wat meer elan te geven. Een idee dat ook bij de bur gemeester mr J. J. P. M, Asselbergs van Zierikzee en zijn collega, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer van Westerschouwen, Ad Braat en mr W. H. Klaassen bijval vond. ELLEMEET - De dorpsraad van Ellemeet heeft bij de gemeente Westerschou wen bezwaar aangetekend tegen het besluit om voortaan surf-activiteiten toe te staan aan het strand langs de Rampweg tegenover de Nieuweweg te Ellemeet. De dorpsraad heeft een handtekeningenlijst naar de gemeente gestuurd en heeft hiervoor ook steun van recreanten gekregen. Het bezwaarschrift is een ver volg op de onlangs gehouden raadsvergadering. Daarin werd door de raad besloten om twee stranddelen aan te wijzen waar gesurfd mag worden. Tot dan toe was het nergens toegestaan in Westerschouwen en dat was voor de meerderheid van de raad reden het te gaan wijzigen. En zoals gezegd is, is een van beide lokaties gelegen nabij Elle meet (gemeente Middenschou wen). De dorpsraad geeft negen rede nen aan om haar gelijk te bewij zen. Zo zouden surfers en niet- surfers elkaar moeilijk kunnen verdragen en is het samengaan van beiden niet vrij van gevaar. Verder grenst het aangewezen ge bied aan een uniek surfgebied (De Brouwersdam) met een lengte van vele kilometers. Surfruimte is er dus voldoende, zo menen de inwo ners van Ellemeet. Mede door het intensieve surfen in het aangrenzend gebied wordt het gebied aan de Nieuweweg ge kozen door ouderen en gezinnen met kinderen, die de voorkeur ge ven aan rustig strandplezier. Ook noemt de dorpsraad de parkeer ruimte op drukke dagen nu al on voldoende en het sjouwen met surfplanken op stijle e'n smalle trappen en toegangspaden vraagt om problemen. De vestiging van een surfsch'ool (want dat was reden om de beslis sing nu te nemen) betekent vol gens de dorpsraad dat onervaren surfers dat dit kiezen voor ondiep water en de kans op ongelukken cn ergernis vergroot. Verder zou het zo zijn, dat bij hoogwater slechts een smal stuk strand over blijft, waar geen plaats is voor de huidige recreanten en surfers te gelijkertijd. „Afdrijven van onervaren sur fers naar de inlaat van de spui- sluis is niet ondenkbeeldig gezien de overheersende westelijke wind", aldus de dorpsraad, die tenslotte nog aandraagt dat er on voldoende politiecontrole uitge voerd zal gaan worden. Dit gezien de huidige werkdruk bij de poli tie. De gemeente zal het bezwaar schrift naar alle waarschijnlijk heid binnen afzienbare tijd in openbare zitting behandelen. Schouws.Spel De pogingen om tot een soort bun deling van creatieve krachten te ko men had deze keer meer succes dan de pogingen die een initiatiefgroep in het verleden ondernam om een regio nale culturele raad van de grond te krijgen. Nadat de eerste gedachten- wisselingen achter de rug waren en de koers min of meer was uitgezet, .werd dc nieuwe stichting, die de naam Schouws.Spel kreeg, 20vapril een feit en zal deze „beschermer van de schone kunsten" vrijdag 9 juni voor het eerst naar buiten treden. Kunstuitingen De nieuwe stichting richt zich op de meest uiteenlopende kunstuitingen. Zo zijn in het bestuur, dat gevormd wordt door Ab Groenendijk (voorzit ter), Jack de Coninck (vice-voorzit- ter), Cecs van de Wetering (secreta ris), Willem Kort (secretaris) cn Ellengard Jense (lid) de meeste disci plines vertegenwoordigd. Alleen voor de sector theater/drama ont breekt momenteel nog een vertegen woordiger. Ofschoon er qua muziek- en toneel uitvoeringen het nodige te beleven valt op Schouwen-Duiveland, zijn be- vervolg pagina 3 BROUWERSHAVEN/NIEUW- HAAMSTEDE - In de nacht van zon dag op maandag werden drie Duitse vakantiegangers de dupe van dieven die hun auto openbraken en daaruit spullen meenamen. De auto van W. S. uit Hagen (Duits land) stond geparkeerd aan de Tbren- weg te Nieuw-Haamstede. Dieven sloegen een ruitje in en ontvreemd den een fotocamera ter waarde van 500 DM en zonnebrillen. Ook werd geprobeerd de geluidsapparatuur uit de auto te slopen. Dat is niet gelukt maar bij de pogingen hiertoe werd de apparatuur ter waarde van 2500 DM wel vernield. De totale schade voor S. bedraagt ongeveer 5000 DM. N. G. uit Dortmund kwam er min der slecht af. Hij werd benadeeld voor ongeveer 200 DM nadat dieven het portierruitje van zijn auto insloe gen en de radio meenamen. Het voer tuig stond geparkeerd in een bunga lowpark in Den Osse nabij Brou wershaven. Ook dc Duitse mevrouw M. N. S. werd de dupe van auto-inbrekers. Haar auto stond geparkeerd aan de Herkensteinstraat. In de nacht van zondag op maandag werd de zijruit ingeslagen maar er werd niets uit de auto gestolen. Op maandag 15 mei (2e Pinksterdag) zal de ,,Zic- rikzeeschc Nieuwsbode" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag ge sloten zijn. Advertenties voor de editie van dinsdag 16 mei dienen uiterlijk vrij dag 12 mei vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1