Paul de Graaf derde op het Zilveren Battoernooi Enorme opbrengst tijdens sponsorloop in Bruinisse Team Le Rabot naar Wenen Combinatie Van de Kamp wint de openingsvlucht NIEUWSBODE Veteranen van Zierikzee en Mevo geven niets toe Damcompetitie Zierikzee weer ten einde gekomen Bevri j dingsloop Omloop van het Veerse Meer Topvolleybal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Di„saas 2 „.ei 1980 Nr. 21531 9 ZIERIKZEE - De PV Zierick, Zie- rikzee, hield haar eerste wedvlucht vanuit St. Ghislain met in concours 286 duiven. Als hoofdprijs was er een fiets te winnen, en dierenspeciaal zaak Bolle en fa. Verwijs zullen voor het nieuwe seizoen als sponsor fun- SCHARENDIJKE - Op vrijdag 5 mei wordt traditiegetrouw de jaar lijkse bevrijdingsloop gehouden in en rond de dorpskern Scharendijke. De organisatie, door jeugdsoos Tra ce en atletiekvereniging Delta Sport, heeft ook dit jaar weer gekozen voor verschillende afstanden zodat jong en oud mee kan doen aan deze presta tieloop. Er kan worden ingeschreven voor de afstanden van 2,5-5-7,5 en 10 kilometer. Inschrijven vanaf 18.00 uur in de Putmeet. Het startschot is om 19.00 uur vlakbij het dorpshuis. Voor iedere deelnemer is er na afloop een medaille, en ter plaatse is gele genheid tot het omkleden en een dou che. GOES - De ZR en TC Theo Middel kamp organiseert in samenwerking met café Royal te Wolphaartsdijk voor de .9de keer de omloop van het Veerse Meer voor wielertoeristen. Deze tocht is op zondag 7 mei a.s. Net als vorige jaren staat deze tocht open voor alle fiets-enthousiasten, zowel individuelen als voor leden van clubs om het even in welk verband ze zijn aangesloten. Dc afstanden die kunnen worden gefietst zijn 75 en 120 km en de routes gaan over rustige landelijke wegen en uiteraard gedeeltelijk langs het Veerse Meer. De beide routes gaan ook over de Pijlerdam. De tochten zijn z.g. vrije toertochten. Dat wil zeggen dat iedere deelnemer zijn ei gen tempo kan bepalen. De routes zijn waar nodig met pijlen op de weg aangegeven. Ook ontvangt iedere deelnemer een routebeschrijving. In schrijving en start: Café Royal, Le pelstraat 9 te Wolphaartsdijk, tel. 01198-1287. Start tussen 9.00 en 11.00 uur. Eindcontrole tot 17.00 uur. geren met diverse verrassingsprij- zen. De duiven werden om 10.35 uur ge lost met noorden wind. De combina tie v. d. Kamp klokte de eerste duif om 13.14 uur met een snelheid van 889 m/min. Laatste prijsduif was om 13.57 uur met een snelheid van4 702 m/min. Comb. v. d. Kamp 1, 2, 4, 6, 10, 13, 17, 19, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 42, 45, 49, 53, 58, 61, 65, 72 (63); L. de Hooge 3, 7, 20, 22, 43, 70 (15); J. A. v. d. Linde 5, 9, 12, 14, 21, 28, 41, 48, 50, 71 (16); comb. Snijders 8, 23 (10); J. den Hengst 11, 18, 24, 26, 36, 40, 52, 57 (22); B. A. de Bruijn 15, 16, 32, 51, 67 (26); F. den Boer 25, 44, 46, 56, 62 (17); M. K. Krij ger 27, 30, 47, 63, 68 (14); J. Verwijs 29, 54, 55 (13); E. Kloet 31, 60 (10); F. Maijs 59 (10); Joh. Pankow 64, 69 (13); P Hil- lebrand 66 (10). GOES - De vrouwelijke lan denteams van Cuba, de num mer twee van de wereld, en Tsjechoslowakije spelen een vriendschappelijke interland. Deze wedstrijd wordt op maandag 8 mei in het sportcen trum van Goes gespeeld. De aanvang is om 19.30 uur. Het duel is voor de Cubaanse ploeg een voorbereiding op vier vriendschappelijke inter lands tegen Nederland, die ove rigens in België worden afgewerkt. Dc organisatie van deze wed strijden is in handen van An ton Verver en Hans Dieleman, die samen ook de clinic hebben georganiseerd in Goes met het Nederlands herenvolleybal team. Dus als u spectaculair volley bal wilt zien van wereldniveau zit u vlak bij huis ook goed, want zij brengen het u. Tbe- gangskaarten voor deze top- volleybalinterland zijn te be stellen bij Anton Verver: 01100- 28462 of Hans Dieleman: 01103- 1710. De kaarten zijn af te ha len aan de kassa op de avond zelf vanaf 18.30 uur, waar ook kaarten zonder bestelling te koop zijn. RENESSt - Het viertal Jan Druyve, Rini HendrikseJoost van de Zande en Wtm Tuk zal op 4. 5 en 6 mei aanstaande uitgezonden worden naar Wenen om daar mee te doen aan de Europese kampioenschappen be drijven bowlen. Voor de derde keer bezoeken Nederlandse bowlers dit grote en gezellige bowlingevenement, waar de hele Europese top in bedrijfsbowlen aanwezig zal zijn. Naast de sportieve prestaties neemt tijdens dit toernooi zeer zeker ook de gezelligheid een belangrijke rol in. De eerste opzet van dit evenement is het sociale contact tussen alle deelnemers. Het team van restaurant Le Rabot moet het in het romantische Wenen op gaan nemen tegen 149 andere teams uit allerlei landen. Er zal gespeeld worden op 32 banen in de Weense bowlinghal Plus Bowling. Naast het bowlen is men ook nog in de gelegenheid diverse bezienswaardigheden te gaan bezoekenzoals het Ballhausplatz en Palais Liechtenstein. Een leuk en sportief uitstapje derhalve voor deze Schouwse bowlers. (Foto: Joop van Houdt). Tijdens zomeravond-voetbalcompetitie ZIERIKZEE - Bij de zo meravond-voetbalcompeti tie staan de Zierikzee vete ranen nog steeds aan kop, hoewel men de hete adem in de nek voelt van Veloci- tas dat evenveel wedstrijd- punten heeft behaald, maar door een ongunstiger doelsaldo op een tweede plaats staat gerangschikt. SKNWK, de kampioen van vorig jaar, is gekelderd van een tweede naar een vijfde plaats. doende ieder één punt toevoegen aan het totaal. Voor de Mevo-veteranen was dit het eerste puntje, zodat die stekende nul achter de naam vlot ver anderd werd. Nieuwkomer Met nieuwkomer Dreischor gaat het nog steeds niet zo goed. Wederom werd er een wedstrijd verloren, zodat men de twijfelachtige eer behoudt om de rode lantaarn te blijven dra gen. De Gouwe Geit is van een vijfde plaats opgerukt naar de derde stek. De uitslagen van speelweek drie wa ren als volgt: Duiveland-Stella Boys 1-1; Velocitas-SKNWK 1-0; Dreischor- Gouwe Geit 1-3; Mevo vet.-Zierikze'e vet. 2-2. De Zierikzee-veteranen hadden het niet gemakkelijk in het jongste duel tegen stadgenoot Mevo veteranen. Beide teams wisten elkaar dan ook in deze gezonde plaats-derby precies in evenwicht te houden. Beide teams scoorden twee keer en konden zo- 1. Zierikzee vet. 3 2 1 0 5 16- 6 2. Velocitas 3 2 1 0 5 5- 3 3. Gouwe Geit 3 2 0 1 4 6- 4 4. Stella Boys 3 1 2 0 4 6- 5 5. SKNWK 3 1 1 1 3 7- 5 6. Duiveland 3 0 2 1 2 4- 5 7. Mevo vet. 3 0 1 2 1 5- 7 8. Dreischor 3 0 0 3 0 6-20 Het programma voor deze week is: 0205 Gouwe Geit-Duiveland; 0305 Zierikzee vet.-Velocitas; 0505 Stella Boys-Dreischor. ZIERIKZEE - Op de jongste clubavond van de damvereniging Zierikzee werden de laatste partijen van de onderlinge competitie van het seizoen 1988- 1989 gespeeld. Kampioen Sjaak Douw speelde een enerverende slotpartij te gen Cor Boot. Deze vocht vanuit een slechte stand goed terug en bereikte nog een vlotte remise. Sjaak Douw volgt met zijn kam pioenschap Jos de Wild op, die dit sei zoen duidelijk minder op dreef was. Cor Boot verzekerde zich met de re mise van de derde plaats in de eind rangschikking achter Douw en Smal- heer. De uitslagen: A. Schiettekatte-J. de Wild 0-2; M. v. d. Wielen-J. P. v. d. Veer 2-0; J. P. v. d. Veer-A. Schiettekatte 2- 0; J. de Wild-J. L. Smalheer 1-1; S. Douw-C. L. Boot 1-1; C. M. v. d. Velde- M. de Wild 0-2; A. J. Flikweert-J. M. Honig 0-2. M. v. d. Wielen en J. M. Honig speel den dit seizoen een enkele ronde. De eindstand van het seizoen 1988-1989 is als volgt: een prima wedstrijd: 13-21 en 15-21. Bij de laatste vier aangekomen stuit te Paul de Graaf op Ovink van TTV Pelgrim Gaanderen. Een sterke spe ler (landelijk A), geëindigd bij de ka- detten op een elfde plaats. Een tegen stander met een zeer snelle opening, zowel fore- als backhand. De roes van de overwinning tegen Willemsen werkte bij De Graaf nog een beetje door, de snelheid nam iets af en hij verloor zodoende in een snel le, doch goede, wedstrijd: 21-14 en 21- 15. Paul de Graaf eindigde op dit Zil veren Battoernooi derhalve op een respectabele derde plaats. 1. S. Douw 18 11 6 1 28 2. J. L. Smalheer 18 8 8 2 24 3. C. L. Boot 18 7 8 3 22 4. M. de Wild 18 7 7 4 21 5. J. de Wild 18 8 4 6 20 6. J. P. v. d. Veer 18 6 5 7 17 7. M. v. d. Wielen 10 7 2 1 16 8. A. J. Flikweert 18 5 3 10 13 9. J. M. Honig 10 3 4 3 10 10. C. M. v. d. Veldel8 1 6 11 8 11. A. Schiettekatte 18 1 1 16 3 AMSTERDAM - In Amsterdam is de liga van damgrootmeesters opge richt. De liga, die internationaal geo riënteerd is, heeft zich als voornaam ste taak gesteld de belangen van de professionele damgrootmeesters te behartigen en te streven naar een ver betering van hun positie. Dat zal on der andere gebeuren door het zelf standig organiseren van internatio nale toernooien. Slagroomtaart Schoon aan de haak weegt het col lege van Bruinisse 276 kilo. Zowel H. Knop als L. J. van de Bos zaten er het dichtste bij en verdienden daarmee een overheerlijke slagroomtaart. Een en ander werd tijdens de feestavond in het dorpshuis bekend gemaakt. Te vens maakte men de Bruse sportman van 1988 bekend. De sport advies commissie wees de biljarter Rinus Lems aan als sportman van het jaar. De sportbeker werd uitgereikt door de burgervader T. C. Hekman. Lems kreeg deze waardering met na me door zijn goede prestaties vorig jaar in het bandstoten tweede klas, kader 38/2 en de extra klasse libre. Door zijn promotie in de overgangs klasse mag hij niet meer uitkomen voor het district en gaat Rinus Lems derhalve nationaal spelen, een titel als 'sportman van het jaar' derhalve meer dap waardig. ''Verkoop je loopbrengt ruim f 5000,- op BRUINISSE - De 'eerste' inzamelingsactie, van de vorige week officieel opgerichte Stichting Aktie '88, voor de inrichting van de nieuw te bouwen sportzaal in Bruinisse, heeft boven ieders verwachting een hoog bedrag opgeleverd. Vooral de zogenaamde sponsorloop, onder het motto 'Verkoop je loop', bracht een bedrag op van ruim 5000,-. Tijdens de Oranjemarkt, met onder andere een rommelmarkt en het rad van avontuur, kwam er nog eens 2300,- in het laatje. Een goede dag derhalve voor sportief Bruinis se. vergaarde. Leon Bal liep éénentwin tig keer rond en verdiende hiermee een bedrag van 288,75. Secretaresse Lia Slager sprak dan ook van een 'mooi resultaat'. ,,Ze gingen tegen el kaar op, en daarom werden er hepl wat rondjes gelopen, maar het veie publiek jutte iedereen ook nog eens op", aldus de uiterst tevreden secreta resse. Naast de activiteiten op Koningin nedag gaat de Stichting Aktie '88 dit jaar nog meer organiseren, om maar zoveel mogelijk geld binnen te halen. Zo komt er in juni een gekostumeerd voetbaltoernooi, wordt er in de zo mer een grote loterij gehouden en gaat er een kwartetspel verkocht worden met foto's van Bruinisse. De gemeente moet er dan toch wel van overtuigd zijn dat de sporters heel wat gewicht in de schaal leggen. Ditzelfde werd door de Stichting Aktie '88 gevraagd aan het college van B W. Op het Kerkplein stond namelijk een levensgrote foto van de drie heren van het dagelijks bestuur, de wet.hou,ders M. J. van de Velde en C. J. van Liere en burgemeester T. C. Hekman. Hieronder stond de vraag: 'Hoeveel gewicht leggen zij in de schaal, voor de Bruse sportzaal?'. Ie dereen kon vervolgens een gokje wa gen en raden hoe zwaar de drie geza menlijk wegen. Burgemeester T. C. Hekman (r) overhandigt de beker aansportman van het jaar '8 Joop van Houdt). de biljarter Rinus Lems. (Foto: Na ongeveer één jaar lang actief te zijn geweest als 'stichting in oprich ting' is vorige week bij de notaris de akte gepasseerd en werd de stichting Aktie 88 een feit. Een zevenkoppig bestuur, met vertegenwoordigers uit alle sportverenigingen, staan nu voor de taak om minstens een halve ton te verzamelen voor de inrichting van de nieuw te bouwen sportzaal. Bestuur In het bestuur hebben de volgende mensen plaatsgenomen: voorzitter Peter Wehrmeyer (badmintonvereni ging Netovertnet), secretaresse Lia Slager (VV Kwiek), penningmeester Yvonne den Herder (Zwemclub Aqua- sprint), Jan Klink (VV Bruse Boys), Astrid van der Spek (GV Kwiek), Aart de Looff (TV Bru-Tèn) en Marjo van der Have (VV Kwiek). Verder zijn er nog diverse andere vrijwilligers die, als dit nodig is, hand- en span diensten verrichten. Tijdens Koninginnedag viel 's mid dag om 15.30 uur op het Kerkplein van Bruinisse het startschot voor de sponsorloop. Zo'n negentig lopers en loopsters gingen van start voor een enkel rondje of zoals sommigen zelfs voor meer dan dertig rondjes. Elk rondje was 550 meter en daarin wa ren twee stempeltjes te behalen, die uiteindelijk de hoogte van het te sponsoren bedrag vaststelden. In totaal werden er door de deelne mers zo'n slordige duizend rondes ge lopen. Adri de Ruiter spande de kroon en iiep in totaal 36 keer rond de kerk, hij was hiermee de beste van de senioren, waarvan de opkomst trou wens een beetje tegenviel. Het waren vooral leerlingen van de lagere school die bezit namen van het par cours in Bruinisse, op deze zonnige dag. Wolfert Jumelet liep de meeste rondjes; 25 in totaal. Het was ook één van deze jongere lopers die het hoogste bedrag bijeen Naast Lems werd er nog een sporter in het zonnetje gezet. Wielrenner Chris de Jonge kreeg namelijk de penning van verdienste. Vooral door zijn enorme inzet voor de wielrenne rij werd hem dit eervol geschenk overhandigd. Na de overhandiging en huldiging van beide gewaardeerde sportmensen werd er vervolgens nog volop gedanst door de Bruse bevol king op eigentijdse dansmuziek van de live-band Trio één. ROTTERDAM - Tafeltennisser Paul de Graaf vertegen woordigde TTV Scaldina op het Zilveren Battoernooi in Rotterdam, en behaalde in het sterk bezette veld een respectabele derde plaats. De Graaf liet zodoende de naam van Scaldina ook aan de 'overkant' weer positief doorklinken. In de jongens jeugdklasse 1 (een sa mengevoegde klasse van junioren A/B en aspiranten A/B) werd De Graaf uitgeschakeld door Maarten de Witt van TTV Korenbeurs. De Witt speelt landelijk één klassë hoger dan de Zierikzeese tafeltennisser. De'eer ste game werd van meet af aan erg spannend. Paul de Graaf had dc op dracht meegekregen vrijuit te spelen, daar De Witt eigenlijk te sterk voor hem was. hand van De Graaf was stukken be ter. De eerste game ging voor Paul de Graaf de mist in: 21-18. De resterende twee games zette hij zijn tegenstan der echter helemaal terug en speelde Agressie Met goed aanvallend spel wist De Graaf aardig in de buurt te blijven en verloor zijn eerste game dan ook maar nipt met 26-24. Iets meer agres sie in het spel bracht hem de winst van de tweede game: 21-19. In de der de game ging het tenslotte gelijk op tot de stand 17-17. Hierna had Paul de Graaf de pech met twee randballen en verloor met 21-18. Toch gaf hem dit juist de moed om in de klasse aspi ranten A/B goed te kunnen preste ren. In zijn poule moest de jeugdige Schouwse speler aantreden tegen twee collega's op het landelijk B- niveau. Zijn eerste wedstrijd was te gen P. van Doesburg van de TTV Ko renbeurs. Tijdens de reguliere com petitie had hij van deze tegenstander recentelijk nog verloren. Het ging nu echter geheel anders. Met rustig op bouwend spel en goede services be gon Paul de Graaf allengs beter te spelen. Aanvallend lukte het één na het an der, wat resulteerde in de totale winst van deze partij; 21-15 en 21-18. Dc tweede partij ging tegen Schoenma kers van TTV De Reling. Coach, en vader, Ad de Graaf had zich reeds op de hoogte gesteld van het spel van Schoenmakers. Ook hier werd er van beide kanten aanvallend gespeeld, wat de nodige risico's met zich mee bracht. Tbch won De Graaf de eerste game met 21-19. Tussenronde Hij ging nu op zoek naar dc zwakke kant van de tegenstander en dat lukte hem aardig gezien de gamewinst van 21-12. Door deze winst kwam Paul dc Graaf in een tussenronde terecht en moest het daarin opnemen tegen I. Willemsen, wederom een op landelijk A-niveau acterende speler. Het werd een open spel. mede omdat Willem sen linkshandig was, maar de back-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9