MET BROODJES OP STAP POSTZEGELRUBRIEK Nieuwe Courzegels KLEINBROOD FESTIVAL 1989, B.B. BAKKERIJ SAAB 900 automaat Een Select Occasion J 175 cents-'" belichten Saab Select presentatie: vrijdag 5 en zaterdag 6 mei. Kerkdiensten Hemelvaartsdag Deze week: IEKKCH/ \im< Autonieuws Suzuki Vitara 4WD Terreinwagen van het jaar 1988 in Australië Verhoogd marktaandeel Alfa Romeo in Nederland Een Saab is een Saab, ook al staat de teller niet op nul. ZIERIKZEE - Op 24 oktober van dit jaar geeft de PTT in samenwer king met het Internationale Hof van Justitie drie nieuwe Courzegels uit in de waarden van 55 et, 75 et en 7,- Op 23 oktober 1990 verschijnen dan nog eens de aanvullende waarden 65 et, 1,- en 1,50 en 5,-. Be langrijke verandering is ook dat vanaf dit jaar de Courzegels on gestempeld verkrijgbaar zijn. EDI ItkAND iOC Courzegels, de benaming is van Cour Internationale de Justice, of tewel het Internationale Hof van Justitie dat in het Vredespaleis in Den Haag resideert, nemen in veel postzegelcollecties een bijzondere plaats in omdat ze alléén door het Internationale Hof van Justitie gebruikt mogen worden en daar door alleen gestempeld verkrijg baar waren. De huidige serie Courzegels, al in 1951 ontworpen en daardoor een van de langstlo- pende series, zullen dus dit jaar worden vervangen waarbij ook de ongestempelde series, of met hoekstempel of met volstempel, verkrijgbaar zijn. Het daadwerke lijke gebruik van de zegels voor frankeerdoeleinden blijft het ex clusieve recht voor het internatio nale Hof. Het buitenland eert z'n sport helden regelmatig op postzegel. De sportman of -vrouw die voor het betreffende land grote presta ties heeft geleverd of roem heeft vergaard wordt dan als dank daar voor vereeuwigd op zegel. Vooral Olympisch goud (Finse skiër), ten nis (Graff, Navratilova) en voetbal doen het goed als afbeelding op postzegels. Brazilië gaf op een ze gel in een miniatuurvelletje aan dacht aan de autosport. De Brazi liaanse Formule I coureur Ayton Senna, winnaar van de wereldti tel 1988, staat op de zegel afge beeld in z'n bolide. Dit jaar bestaat de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond 100 jaar en dit eeuwfeest wordt ook filate listisch herdacht. Het ontwerp van de zegel, die op 5 september verschijnt, schijnt rond te zijn en we zijn dan ook benieuwd naar eerdere toezeggingen van de PTT dat er op de zegel iets is terug te zien van het fameuze en beslissen de doelpunt dat Marco van Basten scoorde tijdens het (gewonnen) Europese voetbalkampioenschap 1988 tegen West-Duitsland. De ge toonde zegel is dus uiteraard niet het definitieve ontwerp. Ruilavond G. J. Peelen BRUINISSE - De postzegelver eniging G. J. Peelen komt niet zo als gebruikelijk de eerste donder dag van de maand bijeen maar in f verband met'üemelvaartsdag de •tweede,-donderdag 11 mei. Het be treft de laatste 'ruilavond van dit seizoen die om 19.00 uur begint in het NH-verenigingsgebouw. Donderdag 4 mei Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. De Boo. Kerkwerve: .11.00 uur ds. E. P. Mulder. Serooskerke: 10.00 uur J. E. van Es. Burgh: 10.00 uur ds. R. J. ten Have. Haamstede: 10.00 uur ds. O. C. Kerssen. Renesse: 9.30 uur ds. C. Bregman. Scharendijke: 09.30 uur ds. E. P. Mulder. Dreischor: 10.00 uur ds. D. R. Jonker. Nieuwerkerk: 9.30 uur dhr. D. van Es, Terneuzen, gezamen lijke dienst in Ger. kerk. Oosterland: 10.00 uur ds. Meijer, Scharendijke. Sirjansland: 10.00 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. de Roo. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 09.00 uur drs. P. H. van Lo, Oudenbosch. Haamstede: 09.00 uur ds. J. de Vries. Scharendijke: 10.00 uur ds. R. Kamermans. Brouwersha- ven-Zonnemaire: 10.00 uur da. J. J. van Zoelen. Nieuwerkerk: 9.30 uur dhr. D. van Es, Terneuzen, gezamen lijke dienst met Herv. in Geref. kerk. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. Noordhof, 's-Gravenpolder. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur ds. W. F. Wisselink. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. B. de Graaf. Kerkwerve: 10.00 uur ds. M. van der Sluys. Haamstede: 09.30 uur ds. J. Gems, Zwolle. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 09.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur leesdienst. Nieu werkerk: 9.45 uur leesdienst. Brui nisse: 10.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur leesdienst. Oos terland: 9.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 10.00 uur Eucharistievie ring. Haamstede: 10.00 uur Eucha ristieviering. Renesse: 10.00 uur Eu charistieviering. 6 zachte bolletjes f 1,98 6 maanzaadbollen f2,70 5 krentenbollen f 2,25 St. Domusstraat 32 - Zierikzee - Telefoon 01110-12993 ZIERIKZEE - Ds. B. de Graaf, Christelijk Gereformeerd predikant te Zierikzee, is beroepen door de kerk van Nunspeet ten behoeve van de tweede predikantsplaats die vacant is sinds 1986 toen ds. J. H. Velema met erp.eritaat ging. Iji^. De Graaf,'die 1 oktober 1947 ih Bunschoten géboren wérd, werd op 8 november 1974 te Utrecht-Noord in het ambt bevestigd. Sinds 20 oktober 1978 is hij verbonden aan de kerk van Zierikzee. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 1-5. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief BTW. :iT Klei-aardappelen: Bintje 40-50 mm 17,00-/ 18,00; Bintje 40-55 mm 17,50-/ 19,00; Bintje 50 mm op waarts 20,00-/ 20,50; Bintje 50 mm opwaarts (frites) 20,00-/ 20,50. Exportaardappelen: Bintje klei 45 mm opw. in zakken 20,00-/ 21,00. Voeraardappelen 5,00-/ 6,50. De stemming was rustig. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 2-5. - Aanvoer 3.580.020 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van-5y2- 53 gram bruin -7,69; 55-56 gram wit 7,78-/ 7,82, bruin 8,32-/ 8,53; 60-61 gram wit 8,29-/ 8,38 en bruin 9,42- 9,57, 65-66 gram wit 9,52-/ 9,57, bruin 9,45-/ 10,16. Baltic Sun, 3-5 te Boston verw. Faith, 1-5 120 z. Lanzarote naar Alge- ciras. Jomsborg, 9-5 te Rotterdam. Nedlloyd Delft, 1-5 240 n.w. Mekka naar Port Kelang. Nedlloyd Neerlandia, 2-5 te-LeHavre. BREDA - In het Stedelijk Museum in Breda is tot en met 4 juni een expo sitie met als onderwerp banjo's. Een klassieke schoonheid, deze SAAB 900. Wist u dat er in Nederland jaarlijks drie keer zo veel gebruikte automobielen ov^r de diverse toonbanken gaan dan nieuwe? Vandaar dan ook dat ik het deze keer nu eens niet over een nieuwe auto wil hebben maar over een gebruikt exemplaar. En dan niet alleen over de gebruikte auto zelf maar vooral ook over de zekerheden die er b(j de aanschafgegeven worden. Want laten we eerlyk zijn, zo'n gebruikte auto staat er dan blinkend gepoetst by en ook het interieur heeft wel een grote beurt gehad. Doch hoe het met het mechaniek gesteld is, blyft over het algemeen in nevelen gehuld. Zelfs mensen die het nodige verstand van automobielen hebben, kunnen zich zo af en toe vergissen of een mankement over het hoofd zien. Vandaar dat ik het altyd een beetje eng vind wanneer mensen een auto kopen by zo maar een autohandelaar. Dus zo'n scharrelaar, die niet merkgebonden is en leeft van opge knapte kreukelaars en ingeruilde auto's die de dealers het opknappen niet meer waard vinden. SAAB vertegenwoordiger Maar goed, ik ben voor een test van een gebruikte auto uiteraard niet bij een ge bruikte autohandelaar te biecht gegaan maar bij een grote SAAB vertegenwoor diger. En daar viel mijn hebberig oog op een anthraciet grijze metallic vierdeurs SAAB 900 met powerstecring en een au tomatische transmissie. Het kenteken is RZ-74-HP en hij was afgeleverd in mei 1987. De kilometerstand was 41.326 en hij zag er in- en uitwendig uit om door een ringetje te halen. Van huis uit had ik altijd wat tegen een automatische versnellings bak. U kent dat wel. niet sportief genoeg en zo. Maar sinds de file's langer zijn geworden, het stadsverkeer drukker en mijn botten wat strammer, ben ik zo'n automaat hogelijk gaan waarderen. Zonder het mechaniek ook maar een blik waardig te keuren, ben ik in de grijze 900 gestapt cn gaan rijden met deze klassieke schoonheid. Het enige waar ik op gelet heb is de proficldicpte van de banden, voor was dat 5 mm cn achter 6 mm. Ruim voldoende dus. Die profieldiepte kan meestal een aardige indicatie geven hoe er met zo'n auto gereden is. Is dat bij een door Rein Leppink kilometerstand van plusminus 40.000 km veel minder dan 5 mm, dan is er vrijwel altijd met zo'n auto gescheurd. Is het veel meer, dan is er nog veel harder mee geblar zen want dan is hij al eens voorzien van nieuwe banden. Garanties Dat ik verder niet naar het mechaniek heb gekeken, heeft een wel zeer simpele oor zaak. Het is namelijk zo dat de SAAB organisatie bij de aanschaf van zo'n jonge gebruikte SAAB u Je nodige garanties meegeeft. Bij SAAB zijn ze naar mijn idee trots op de garanties die ze hun SAAB Select Occasions meegeven want het is dan ook zo dat een automobiel niet zomaar het SAAB Select Label krijgt omgehan gen. Zo'n automobiel mag ten hoogste 4 jaar oud zijn, maximaal 125.000 km gelo pen hebben en moet vrij zijn van een ern stige aanrijding. Knap gerepareerde maar toch enigszins kromme auto's komen dan ook beslist niet in aanmerking. Doch ik hoor u al denken: wat houdt die SAAB Select garantie dan eigenlijk in? In wezen is dat simpel. De SAAB Select garantie wordt verleend voor een periode van 12 maanden of maximaal 25.000 km na da tum van afgifte van dit bewijs. Uitsluitend en alleen in combinatie met het alom be kende BOVAG garantiebewijs. Kijk en dan moetje toch wel overtuigd zijn van de kwaliteiten van zo'n Select(e) automo biel. Je zou zo zeggen dat die SAAB-dea- ler knap wat risico's nemen met het geven van zo'n langdurige garantie op een ge bruikte automobiel. Dat valt echter nogal mee want iedere au tomobiel, die in aanmerking komt vooFde Select garantie, wordt eerst meer dan grondig gecontroleerd, waardoor de risi co's zo klein mogelijk gehouden worden. Take care programma Maar voor de SAAB mensen waren al deze zekerheden nog niet genoeg, vandaar dat een verlichte geest op het idee kwam om ook nog te zorgen voor een Take Care programma Dit systeem werkt als volgt: de man of vrouw die een Select auto heeft aangeschaft, krijgt na twee weken een "SAAB Service Card", waarmee hij of zij een jaar lang kan rekenen op hulp bij een ongeval of pech onderweg, zowel in Nederland als in Europa. De hulpverle ning komt dan zo snel mogelijk op gang wanneer er gebeld wordt naar het alarm nummer dat vermeld staat op die SAAB Service Card. Nog even iets over de door mij geselec teerde SAAB 900. Ik heb een week probleemloos met hem rondgestoeid, waarbij mij bleek dat die SAAB 900 au tomaat een zeer rustgevende automobiel is, die je niet opjaagt. Een voor mij gun stig karaktertrekje want als ik in een drift kikker rij, dan moet ik mij constant be dwingen om niet sneller te gaan dan de toegestane maximum snelheid. De 900 had geen piepjes, kraakjes of rammeltjes en zo'n SAAB gaat fenomenaal de hoek om. De nieuwprijs van deze £AAB 900 is 41.200,- waar dan nog bij opgeteld moet worden de powerstecring van 2.493,-. voorde automaat 3.703,-en 1.575,- voor de metallic lak. Na een beetje rekenen kom ik dan op een totaal bedrag van 48.971,-. Nu is deze schoonheid te koop voor 32.000,-. Mocht dit exemplaar onderhand verkocht zijn - en dat is bij iedere SAAB dealer te informeren - dan is er nog geen men over boord, want iedere dealer heeft een keur van deze SAAB Select Occasions in zijn showroom staan. De Suzuki Vitara is uitgeroepen tot 4-WD auto van het jaar 1988. Deze onderschei ding wordt jaarlijks toegekend door de 'Overlander', het meest verkochte tijd schrift op het gebied van terreinwagens in Australië. Australië is bij uitstek het land voor auto's met 4-wieIaandrijving. Er bestaat daar een grote vraag naar 4-WD-voertuigen voor zowel praktische- als ontspanningsdoel einden. In dit land. met zijn woeste en vaak ongerepte natuur, bleek de Suzuki Vitara in staat om tijdens een testrit van 3.000 kilometer een zeer veeleisende jury tevreden te stellen. Drie finalisten, t.w. de Suzuki Vitara, de Mitsubishi Pajero V6 en de VW Trans porter Syncro werden voor de test gese lecteerd uit een lijst van de 4-WD model len die in 1988 op de Australische markt verschenen. De juryleden zouden vooral letten op het weggedrag van de auto's op en builen de verharde wegen, verder op kwaliteit van de constructie cn tenslotte op de mate waarin de terreinwagens hun geld waard zijn. De stijgende groei van Alfa Romeo op de nedcrlandse automobiclmarkt blijkt uit de verkopen over het eerste kwartaal van dit jaar. In een vrijwel gelijk gebleven to- taalmarkt (in ons land werden 173.643 auto's geregistreerd; een daling van 1.6 procent ten opzichte van dezelfde periode in 1988) werd de positie van Alfa Romeo verbeterd. Het marktaandeel steeg naar 1.0 procent over de eerste drie maanden. Ter vergelij king over het eerste kwartaal van vorig jaar werd uitgekomen op 0,9 procent. Werden lot cn met maart 1988 in totaal 1.526 Alfa's verkocht, over het eerste kwartaal van dit jaar zijn dat er 1.707 (Advertentie) stuks; een stijging van 12 procent. Met name het succes in de verkoop van de Alfa 164 heeft geleid tot dit goede resul taat. De 900 gaat fenomenaal de Wilt ii het adres van een dealer die deelneemt aan de Saab Select presentatie op 5 en 6 mei, of zoekt u een speciaal type Saab? Kijk dan in onze paginagrote advertentie in de Telegraaf van 5 mei ol bel 03475-72604. Wij zullen er alles aan doen om voor u de ideale Saab te vinden. B.V. Auto Import Ma.nsdi.ippij A.I.M., Vunen, 0^47^-72604.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6