Massale belangstelling voor afscheid Brouwse burgemeester KANTOOR GESLOTEN O DE ZIERIKZEESCHE COURANT Open huis Werkvoor- ziening-sschap De Zuidhoek ■ft,* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Lintjes Keverdag Buurtbus-chauffeur Bowling Ook op Schouwen-Duiveland werd een aantal Vierhonderd Volkswagens waren er te zien op In onze serie Een dag op stap met... deze week De kampioenen van de bedrijfsbowlingcompe- mensen verrast met een koninklijke onder- de vierde Keverdag in Bruinisse. (Pag. 6). de wederwaardigheden van een chauffeur van titie zijn bekend. (Pag. 9). scheiding. (Pag. 3). de buurtbus. (Pag. 7). MAANDAG 1 MEI 1989 145ste jaargang Nr. 24533 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een leven zonder feesten is als een lange weg zonder pleisterplaatsen. Democritus Ik ben een dankbaar en bevoorrecht man. Ik heb gekregen wat ik wilde'' BROUWERSHAVEN - Koffie met stokbesehuit en fi nanciële bijdragen voor een project in de Derde Wereld in plaats van persoonlijke cadeaus. De sfeer waarin Kees Slabbekoorn afscheid najm als burgemeester van Brou wershaven was geheel in overeenstemming met zijn per soonlijkheid. Een persoonlijkheid waarmee hij in de af gelopen twaalf jaar een bijzondere indruk heeft gemaakt op veel mensen. Zo bleek uit de vele toespraken waar de typische karaktereigenschappen van de burge meester als een rode draad doorheen liepen. En uit de grote belangstelling voor de afscheidsbijeenkomst. Hon derden mensen kwamen naar het Tonnenmagazijn in Brouwershaven om persoonlijk afscheid te nemen van de burgervader. eigenschappen die er volgens hem toe de douane (waar Slabbekoorn vroe bij droegen dat Slabbekoorn geen ma- ger werkte, red.) zoal heeft af- nager, maar een burgervader was. gespeeld. Ook een aantal Reimers- Namens het gemeentepersoneel waalse anekdoten zal ons bijblijven". werd vervolgens door nog zeven men sen het woord gevoerd. N. van Vul pen sprak namens de personeelsver eniging Brouwershaven zijn erkente lijkheid uit voor de wijze waarop Slabbekoorn zich voor deze, in 1979 opgerichte, vereniging inzette. ,,U hebt verschillende avondvullende programma's verzorgd met het verto nen van dia's en het houden van foto quizzen". Namens de collega-burge meesters omschreef de voorzitter van de vereniging van B, W en S, burge meester mr. J. J. P. M. Asselbergs de scheidende burgemeester als een ai mabele persoonlijkheid. ,,U bent een verrekt aardige vent met een hart van goud die recht toe recht aan zijn Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Onder hen bevonden zich de burge meesters en vele raadsleden van de vijf andere gemeenten van Schou wen-Duiveland, provinciaal bestuur der mr E. E. van de Hoop en de vroe gere burgemeester van Brouwersha ven, Schouwenaar. Zij allen hoorden hoe gemeentesecretaris C. M. Padmos de officiële brief van H. M. koningin Beatrix en de minister van binnen landse zaken Van Dijk voorlas waar mee het vertrek van Slabbekoorn de finitief is. Twaalf jaar lang, geduren de twee ambtsperioden was hij werk zaam als burgemeester in zijn eerste én laatste standplaats: de gemeente Brouwershaven. Alle kernen ,,Ik kan u thans zeggen dat mijn vrouw en ik er geen dag spijt van hebben gehad. En daar hebben de be woners van alle kernen aan bijgedra gen", aldus de scheidende burgemees ter. Hij sprak zijn erkentelijkheid uit voor de wijze waarop de raad van Brouwershaven hem steeds tegemoet trad. ,,Ik kon in belangrijke mate me zelf zijn en dat maakt het besturen tot een aangename taak". De burgemeester liet geen twijfel bestaan over hetgeen daarbij voor hem het belangrijkste was. ,,Het om gaan met mensen heeft in mijn hele ambtelijke loopbaan een grote rol gespeeld. En ook daarbuiten tijdens de vrijetijdsbesteding. Ik denk ook dat dit voor de harmonie in de sa menleving van het grootste belang is". Terugkijkend op zijn ambtspe riode noemde Slabbekoorn een rusti ge voortgang van Brouwershaven als recreatiegemeente als een van de din gen die hij heeft nagestreefd. Hij was van mening dat de raadsleden er door een voorzichtig en weloverwo gen beleid voor hebben gezorgd dat thans gesproken kan worden van een gezonde gemeente Brouwershaven. Goede scholen, verenigingsgebou wen, geen bezuinigingen op de vere nigingssubsidies, aandacht voor de wat oudere generatie, vrijwel geen leegstand in de woningbouw en een redelijke belastingdruk". Als de zaken die overblijven voor zijn opvolger noemde de burgemees ter de aanpassing van de riolering, de bouw van de gemeentewerkplaatsen, de verbetering van het dorpshuis te Dreischor, het woonzorgcentrum in Brouwershaven en de molen van Zon- nemaire. „Gelet op de instelling van de raadsleden en de financiële positie van de gemeente ben ik er van over tuigd dat dat zeker zal lukken". Loco-burgemeester Het was dan ook met een 'gerust hart' dat Slabbekoorn de ambtsketen en de voorzittershamer overdroeg aan wethouder Ph. J. van Ast die de interim-periode tot de benoeming van een nieuwe burgemeester zal overbruggen door als loco-burge meester te werken. Verwacht wordt dat zeer binnenkort bekend wordt wie de nieuwe burgemeester van Brouwershaven wordt. Loco-burgemeester Van Ast felici teerde Slabbekoorn met zijn 65e ver jaardag die samenviel met de dag van zijn afscheid. ,,Het zal wel nooit gebeurd zijn dat u op uw verjaardag zoveel visite had als vandaag". Hij omschreef het als typerend dat Slab bekoorn ervoor koos om tot het laat ste moment in dienst te blijven. „Zo lang een mens kan werken doet hij dat ook, is uw lijfspreuk. En daar mee is een stuk van uw levenswijze en levensopvatting verklaard". Van Ast omschreef dc manier waarop Slabbekoorn werkte en de resultaten die dat opleverde. Namens dc ge meente Brouwershaven bood hij dc heer en mevrouw Slabbekoorn elk een fiets aan. En een raamhanger met daarop het gemeentewapen. ,,U bent een man met een ruim so ciaal gevoel. U hebt altijd eerst geke ken naar de sociaal zwakkeren in de samenleving. We hebben de stellige indruk gekregen dat u er zeer slecht tegen kunt als iemand onrecht wordt aangedaan. Dat is misschien wel het enige waarmee u echt boos bent te krijgen". Namens de raadsleden sprak PvdA-fractièlid C. J. de Mun- nik. Hij haalde herinneringen op aan de ambtsperiode van Slabbekoorn. Onder andere aan de keer dat de bur gemeester door een hond werd gebe ten toen hij bij een inwoner op bezoek ging. „Hoewel je zelf nooit een hond kwaad doet dacht de hond daar an ders over". De Munnik sprak de hoop uit dat de nieuwe burgemeester spoe dig benoemd zal worden. Burgervader „Ik heb u leren kennen als-een inte gere, eerlijke, oprechte, gemoedelij ke, spontane, maar zeker ook als een sociaal bewogen persoonlijkheid", al dus de gemeentesecretaris van Brou wershaven, C. J. Padmos. Karakter- Geen pei-soo7ilijke cadequs maar geld voor de Derde Wereld bij het afscheid van burgemeester C. Slabbekoorn. dankte hij Slabbekoorn voor het ge noten vertrouwen, de manier waarop werd. samengewerkt en de arbeids vreugde. „Wij hebben regelmatig mo gen genieten van uw humor. Inmid dels is ons veel bekend van wat er bij Namens het gemeentepersoneel bood de gemeentesecretaris een bloembak aan voor op het terras van de woning van het echtpaar Slabbekoorn. In het bomvolle Tonnenmagazijn Koninginnedag 1980. Zie pagina's 4 en 5. mr- P Bii.r mening zegt". Asselbergs jirees ver der de sociaal-democratische instel ling van zijn collega. Ook op dijkgraaf van het water schap, M. J. Steur maakte de persoon lijkheid van Slabbekoorn de meeste indruk. „U heeft een zodanig karak ter dat we altijd graag naar u toe kwamen". Hij benadrukte dat Slab bekoorn nog tot het eind van dit jaar hoofdingeland van het waterschap mag blijven en bood namens het schap een enveloppe met inhoud aan voor een project in de Derde Wereld. „Uw menselijke benadering van pro blemen heeft mij altijd zeer aan: gesproken", aldus de postcomman- dant van politiebureau Brouwersha ven, Van de Noord. Hij vroeg zich wat pessimistisch af hoelang er nog een pestbureau Brouwershaven c.q. een gemeente Brouwershaven zal zijn. „Uit de schrale middelen van het ziel togende politiekorps" bood hij Slab bekoorn een stropdas aan. Belangrijke bijdrage GGD De directeur van het Natuur- en re creatieschap Grevelingen haalde per soonlijke herinneringen op aan de omgang met Slabbekoorn. „Je bent eèn uniek mens en dat zul je altijd blijven". De vice-voorzitter van de GGD (Gemeenschappelijke Genees kundige Dienst), G. Heerebout me moreerde dat Slabbekoorn een be langrijke bijdrage leverde aan de totstandkoming van de GGD in haar huidige vorm. En dc voorzitter van de Watersportvereniging Brouwersha ven. A. J. Zevering sprak zijn vreugde uit over de goede relatie die tijdens de ambtsperiode van Slabbekoorn al tijd heeft bestaan tussen gemeentebe stuur en watersportvereniging. Ook hij bood gold aan voor dc Derde We reld „Al die toespraken aanhorend vraag ik me af waarom ik eigenlijk weg ga. Het is misschien wel een beetje te mooi. Maar dank je «'el, bet doet toch goed een schouderklopje tc krijgen", was de reactie van de bur gemeester op al deze woorden. Hij sprak de hoop uit dat het woonzorg centrum binnenkort kan worden ge realiseerd in Brouwershaven. Aan zijn collega-bestuurders gaf hij het advies snel werk te maken van het Ill'P (Hinderwet Uitvocrings Pro gramma). „De milieutrein rijdt. Je kunt beter in dc eerste coupé zitten dan in dc laatste want dan is het geld op". Verder wees hij op dc noodzaak om het tekort aan politiemensen op Schouwen-Duiveland aan tc vullen. De positieve reacties op zijn per soonlijkheid relativeerde Slabbe koorn. „Als je een stukje verdraag zaamheid en liefde uitdraagt komt dat naar je terug. Dat heb ik Vaak on dervonden". Hij dankte zijn ouders, leermeesters, vrouw en kinderen voor wat zij voor hem betekenen. „Voor u staat een dankbaar en be voorrecht man. Ik heb gekregen wat ik wilde". Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden Perioden met zon en droog. In de nacht en ochtend enkele mistbanken. Minimumtemperatuur omstreeks 9 graden, rniddagtemperatuur onge veer 19 graden. Matige westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 5 mei: Woensdag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noord 2 Donderdag:Zonneschijn: 70% Kans óp neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: oost 3 Vrijdag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: oost 2 ZON- EN MAANSTANDEN 2 mei Zon op 06.09, onder 21.06 Maan op 04.40, onder 17.17 .Nieuwe Maan: 5 mei (13.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Op de nooi'dflank van een hogedrukgebied dat zich uit strekt van Duitsland naar de Golf van Biscaje wordt warme lucht naar ons land gevoerd. De voorste begren zing van deze lucht passeert ons ko mende nacht, hierdoor kunnen er vannacht en in de ochtenduren mist banken ontstaan bij een minimum temperatuur van ongeveer 9 graden. Zodra de zon wat kracht krijgt, ver dwijnt de mist en loopt de tempera tuur op tot omstreeks 19 graden. Aan de kust evenwel zal de mist wat lan ger aanwezig blijven onder invloed van het koude zeewater en blijft de temperatuur ook wat achter. De wind waait uit het westen en is matig, rond kracht 3. ZIERIKZEE - Zaterdag 20 mei houdt Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee open huis. Dit in verband met de officiële in gebruikname van de nieuwbouw en het gerenoveerde gedeelte van het in dustrieel toeleveringsbedrijf De Zuidhoek aan de Havenstraat. Be langstellenden kunnen tussen 9.00 en 12.00 uur een kijkje nemen bij De Zuidhoek. Vrijdag 19 mei wordt de nieuwbouw en het gerenoveerde ge deelte van het industrieel bedrijf of ficieel in gebruik genomen. De ope ningshandeling wordt om 15.30 uur verricht door W. Don. lid van gedepu teerde staten van Zeeland. Advertentie Woningbouwvereniging BETER WONEN ZIERIKZEE r* op vrijdag 5 mei a.s. Voor uitsluitend dringende klachten kunt u op deze dag bellen: 01110-16699. SPREEKUUR WOONRUIMTE In verband met hemelvaartsdag wordt het maandelijks avond- spreekuur verschoven van 4 mei naar donderdag 11 mei a.s. i i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1