Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen I fc f p Ré i ifpls Ere-medaille in goud voor A. J. Scheele te Ouwerkerk Overdracht gronden aan natuur- en recreatieschap eindelijk rond Snelle verkoop kavels Bruinisse DE ZIERIKZEESCHE COURANT flakkee expresse bv Gedenksteen blijft in Nieuwerkerk SLUISKIL-ZIER1KZEE - t jPwwS W Lintjesregen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Brandweergarage Polen Studiereis Rolstoelbal Het besluit om een nieuwe brandweergarage Twee ambulance-chauffeurs uit Zierikzee zijn Jonge boer Andries Geluk uil St. Maartens- De eerste editie van het rolstoelbaltoernooi is te bouwen in Oosterland is nu definitief. meegeweest met een hulptransport naar Po- dijk is op studiereis geweest naar Rusland. positief ontvangen. (Pag. 9). (Pag. 2). len. (Pag. 3). (Pag. 4). VRIJDAG 28 APRIL 1989 145ste jaargang Nr. 24532 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Eerbewijzen zijn als stelten die ons opheffen zonder ons groter te maken. Ch. Dollfus Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 A Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 gi Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wjelsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland ^Tel. 01860-13624 De gronden worden geen eigendom van het schap en de eigenaar heeft dan ook te allen tijde het recht om in het openbaar belang, voorzieningen te realiseren of te vernieuwen. Uiter aard gaat dat wel in overleg met de erfpachter en ook kan er een schade vergoeding uitgekeerd woi'den. Een en ander is geregeld in artikel negen van de erfpachtsovereenkomst. Op initiatief van C. M. de Reu werd de redactie van dat artikel iets gewij zigd. Door die wijziging staat niet meer vooraf vast dat die schadever goeding er komt, maar moet een rechter uitmaken wat en hoeveel men krijgt als schadevergoeding. Op de vergadering werd ook de schouw van het gebied ter sprake ge bracht. Gesteld werd dat eigenlijk onvoldoende bekend is over de staat waarin het gebied verkeert. Burge meester C. Oversier van Dirksland: „Ik ben knarsetandend door de bocht gegaan. Ik neem liever geen zaken over die misschien niet in orde zijn". Verontreiniging Wethouder L. J. Gastel van Zicrik zee haakte daar min of meer op in met de vraag hoe het zit met mogelij ke bodemverontreiniging. Men krijgt namelijk alleen vergoeding voor het schoonmaken als aangetoond kan worden dat de vervuiling stamt uit de tijd voor de gronden in erfpacht bij het natuur- en recreatieschap waren. MEU WERKERK - De gedenksteen waarop staat vermeld wanneer de to ren van de kerk van Nieuwerkerk is gebouwd blijft in de toren. Zo bleek tijdens de gemeenteraadsvergade ring in het gemeentehuis in Nieuwer kerk. Burgemeester A. Bergshocff vertel de dat het college van b en w heeft overwogen om de steen buiten voor de kerk op te stollen. Omdat de steen soort niet geschikt is om aan weer en wind blootgesteld tc worden zou het een bedrag van 3.000 gulden vergen om de gedenksteen goed geconser veerd naar buiten te brengen. De Ver eniging Stad en Lande liet aan het da gelijks bestuur weten dat men bereid is om honderd gulden aan dit bedrag mee te betalen. „Wij vinden dat we daar geen gebruik van moeten maken omdat het bedrag dat daarna over blijft te groot is", aldus Bergshoeff. Op donderdag 4 mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal het kantoor van de „Zierikzee- sche Nieuwsbode" gesloten zijn. Advertenties voor de editie van vrijdag 5 mei dienen uiterlijk woensdag 3 mei vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. DEN HAAG - De gehouden VVDM- actie „Oranjebitter" in de Generaal Spoorkazerne in Ermelo heeft succes gehad. Meer dan 250 soldaten dien den een rekest in tegen de koude in de gebouwen die wordt veroorzaakt door renovatie van de centrale ver warming. Het Nationaal Tbrritoriaal commando heeft de VVDM meege deeld dat „binnen de mogelijkheden maximale inspanning zal worden ge leverd om zo snel mogelijk alle ka mers van de legeringsgebouwcn van voldoende warmte te voorzien". Advertentie Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee Ouwerkerker ondanks doofheid actief bij opbouw akkerbedrijf en in vele organisaties Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig Droog en zonnig weer. Minimum temperatuur omstreeks -2 graden, middagtemperatuur ongeveer 12 gra den. Zwakke tot matige veranderlij ke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 2 mei: Zondag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidoost 4 Maandag: Zonneschijn: 30%c Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: variabel 3 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht, variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 april Zon op 06.14, onder 21.01 Maan op 03.56, onder 12.54 30 april Zon op 06.12, onder 21.03 Maan op 04.13, onder 14.21 1 mei Zon op 06.11, onder 21.04 Maan op 04.27, onder 15.48 Nieuwe Maan: 5 mei (13.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Onder invloed van een rug van hogeluchtdruk heeft het weer dit weekeinde een lenteachtig karakter. Vooral morgen mag op zon nig en droog weer worden gerekend. Zondag kan later op de dag in het westen de bewolking gaan toenemen. De komende nacht kan, bij helder weer en een wegvallende wind, de temperatuur een paar graden onder nul zakken. De middagtemperatuur wordt morgen ongeveer 12 graden en loopt zondag nog iets verder op. De wind die de komende nacht zWak en veranderlijk is, waait ook morgen uit uiteenlopende richtingen en is dan zwak tot matig. Ook op de wat langere termijn mag op zon worden gerekend. De kans op vorst gedurende de nacht neemt af en de middagtemperaturen lopen nog iets verder op. BUNNIK - De 66-jarige W. B. Scher- penzeel uit Keulen is in Bunnik om het leven gekomen nadat hij op zijn fiets werd aangereden door een sur veillanceauto van de rijkspolitie uit die plaats. Het ongeluk gebeurde op de parallelweg van de provinciale weg Wijk bij Duurstede - Bunnik. Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's OUWERKERK - „Ondanks uw handicap van het doof zijn heeft u het landbouwbedrijf, dat u in 1957 begon als zelfstandig ondernemer, uitgebouwd tot een modern ak kerbouwbedrijf van 180 hectare". Dgit zei de burgemees ter van Duiveland A. Bergshoeff tegen A. J. Scheele. De landbouwer werd geëerd met de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Behalve in zijn eigen bedrijf was Scheele meer dan dertig jaar actief in het verenigingsleven en vele belan genorganisaties voor doven op lande lijk niveau. Van 1949 tot 1987 vervul de hij acht bestuurs- en andere func ties. Scheele was onder andere de eer ste voorzitter van de afdeling Goes van de Nederlandse Christelijke Bond van Doven. Hij was bestuurslid van de Stichting Christelijke Tehui zen voor doven. Een functie waarin hij actief meewerkte aan het tot stand komen van een nieuw bejaardenhuis voor doven, De Golderhorst. Scheele was actief in nog vijf andere organi saties voordoven. Ook was hij 16 jaar „In en buiten uw bedrijf hebt u be wezen een vooruitstrevend man te zijn. Niet bang voor vernieuwingen en daarin vaak achteraf gevolgd doQr uw collega's". Bergshoeff betrok ook de echtgenote van Scheele in zijn waarderende woorden. „Veel dingen moet je toch samen dragen en ik denk dat dat bij u niet anders is". Voorzitter J. Hoek van Dijke: Het was bepaald geen moeiteloze bevalling'''' BROUWERSHAVEN - De overdracht van de gronden in de Grevelingen aan Natuur- en recreatieschap de Gre- velingen is eindelijk rond. In de woorden van het schap zelf: „Het natuur- en recreatieschap krijgt eindelijk de positie waar het al die tijd op heeft gewacht". Dat werd duidelijk op de vergadering van de Raad van bestuur van het schap. Een en ander heeft alles bij elkaar behoor lijk wat tijd in beslag genomen. Schapsvoorzitter J. Hoek van Dijke: „Het is bepaald geen moeiteloze beval ling geweest en we zijn een paar keer bijna gestrand. Maar de blijdschap overheerst". Tijdens de behandeling van de Wet deelname rijk aan de Grevelingen is gesteld dat de gronden gelegen bin nen de grens van het gebied van het schap in erfpacht worden overgedra gen. Het gaat om gronden boven -1.70 NAP. De gronden die het rijk reeds in erfpacht heeft uitgegeven worden niet overgedragen. Dat is bijvoor beeld het geval met onder andere de rijkshaven van Bruinisse en gronden en water van recreatieproject Aqua- delta. Verder worden niet overgedragen staan wist Hoek van Dijke geen be vredigend antwoord te ge^en. Het is de bedoeling dat de officiële over dracht van de gronden binnen een maand haar beslag krijgt. Advertentie de gronden bij de weg over de Brou- wersdam en de toegang tot de Kabbe- laarsbank. Deze gronden blijven in beheer bij verkeer en waterstaat. Met de overdracht van de gronden kan het "schap nu daadwerkelijk aan de slag met de verdere inrichting en het beheer van de Grevelingen. Ove rigens wordt het beheer in het over gangsjaar 1989 verzorgd door Staats bosbeheer. Hier is een bedrag van ruim één miljoen gulden mee ge moeid. Schadevergoeding' BlNNeNBH Zuidweg 20\ Zonnemaire Tel. 01112-1318 Vrijdag koopavond. BRUINISSE - De verkoop van kavels in het Bruse Rieknsweel verloopt boven verwachting Van de in totaal 38 be schikbare kavels zijn er inmiddels 31 verkocht. Het betreft alleen koopwoningen, waarvan op twaalf woningen een premie A-regeling rust. Enige tijd geleden heeft de gemeente de eerste bewoner van een vrijstaande woning al feeste lijk welkom geheten en de tweede bewoner zou inmiddels zijn stekje gevonden hebben in het Riekusweel. Binnen de gemeente heerst de gedachte, dat eind dit jaar alle kavels verkocht kunnen zijn. zodat het voor Bruse begrippen grote project eind volgend jaar voltooid kan zijnAl blijft het natuurlijk een beetje koffiedik kijken. Feit is wel. dat de verkoop aanzienlijk sneller is gegaan, dan menigeen eerder dacht. Hoek van Dijke reageerde op de woorden van Van Gastel met de op merking dat er voorzover hem be kend geen sprake is van bodemver ontreiniging in bet gebied dat liet schap nu in erfpacht krijgt. Van Gastel: „Dat kan wel, maar jo vindt dat soort zaken vaak op plaat sen waar je het juist niet verwacht". Op de vraag hoe bewezen dient te worden wanneer vervuiling is ont ZIERIKZEE - Het is weer zo ver. De lintjesregen is weer los gebarsten boven de hoofden van, in d£ regel, nietsvermoe dende inwoners van Schouwen- Duiveland. In de regio worden vijf inwoners geëerd niet een koninklijke onderscheiding. Aan C. Geleijnse uit Renesse werd toegekend de ere-medail le in goud, behorende bij de Or de van Oranje-Nassau. Geleijn se begon zijn loopbaan als tim merman en hij heeft zich opge werkt tot bouwkundig opzich ter. Hij ging begin dit jaar met de VUT. Aan J. S. Wiebrens uit Bruinisse is toegekend de ere medaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje-Nas sau. Naast zijn functie als lid van de gemeenteraad heeft Wiebrens zich verdienstelijk gemaakt in het kruiswerk en in de muziek. De ere-medaille in goud, behorende bij de orde van Oranje-Nassau is toege kend aan A. J. Scheele uit Ouwerkerk. De Ouwerkerker is ondanks doofheid altijd ac tief geweest in vele organisa ties. Aan C. Quist uit Noord- gouwe is toegekend de ereme daille in goud behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. D. W. de Ruiter uit Zierikzee is be noemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De Ruiter is rector van het Huigens ly ceum in Voorburg. A. J. Scheele kreeg de ere-medaille in goud. lang commissaris van de bagger- maatschappij Holland bv. Dik verdiend Bergshoeff kwalificeerde de onder scheiding als dik verdiend. „U hebt door het ontplooien van zoveel activi teiten aangetoond dat een handicap niet hoeft te betekenen dat je maar vanaf de zijlijn moet toekijken hoe anderen de zaken voor je regelen". De burgemeester tekende hierbij aan dat voor meedoen in zo'n geval een grote zelfdiscipline en een flink stuk door zettingsvermogen nodig is. DEN HAAG - De VVD-ministers in het kabinet Lubbers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een gezamenlijk standpunt geformuleerd voor de aanpak van de milieuproble matiek. Zij zullen dit standpunt in het kabinetsberaad aan de coalitiege noot CDA presenteren. SCHIPHOL - Het staat vast dat me dio 1991 46 Fokker-100 vliegtuigen op Sehiphol-oost kunnen worden ge- bouwd. Dit is het maximale produk- tietempo dat daar in de huidige om standigheden kan worden gehaald. Tevens heeft Fokker de voorlopige conclusie getrokken dat er geen spra ke kan zijn van een verplaatsing van de eindlijn van de Fokker-50 naar el ders.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1