Ronald van Oeveren zoekt het hogerop Rijschool Delta wint zaal voetbaltoernooi NIEUWSBODE Bruse Boys Al verlangt een sterkere tegenstand Programma zaterdag en zondagvoetbal Goede prestatie Co Quartel bij samengestelde wedstrijd Leo Bolier wint Zaalvoetbal toernooi voor de Schouwse zaalselectie Avondwedstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 april 1989 Nr. 21531 9 Rijk hoef ik er niet van te worden SCHARENDIJKE - Aanstaande zaterdag- tekent, naast Peter van Vossen, een tweede Schouwen-Duivelandse voetballer, eveneens momenteel uitkomend voor de VC Vlissingen, een contract bij het betaalde voetbal. De drieëntwintig jarige. aanvallende middenvelder Ronald van Oeveren zet dan zijn handteke ning onder een twee-jarig contract van de Roosendaalse eerste-divisionist RBC. Hij doet dit niet voor de centen maar wil dit, naar zijn zeggen, toch ook één keer meegemaakt hebben. „En ik kan me bij zo'n club alleen maar weer verder ont wikkelen". Ronald van Oeveren (23): ,,Ik ga niet naar RBC voor het geld, maar puur voor het voetbal. Om er weer meer te leren". (Foto: Joop van Houdt). Het aangeboden contract van de Brabantse voetbalvereniging ziet er in eerste instantie goed uit, ook financieel. Wel laat Ronald van Oeveren deze verbintenis nog kri tisch toetsen door mensen van de WCS. ,,Het is vooral belangrijk of inderdaad alles wel in dat con tract staat. Want zo is er in België een speler, die niet in zijn contract heeft laten opnemen voor welk be drag hij eventueel weg mag. Zo doende zit hij eigenlijk voor het leven aan die club vast. Want als een andere vereniging die speler wil kopen vragen ze gewoon een abnormaal hoge prijs". Broer Ronald van Oeveren heeft altijd voor het voetbal geleefd. Dat be gon al op zesjarige leeftijd. Eerst begon hij bij ZSC een beetje mee te trainen met zijn één jaar oudere broer Marco van Oeveren, die al weer voor het vijfde seizoen bij W Zierikzee speelt. Tot zijn ze ventiende jaar voetbalde hij ver volgens bij ZSC en heeft, terugkij kend op die periode, daar heel veel geleerd. ,,Ze hebben bij ZSC een goede jeugdopleiding, waar ik veel aan heb gehad". Ronald vah Oeveren waagde sa men met broer Marco in 1984 de overstap naar Zierikzee. ,,We gin gen er samen naartoe en zouden wel kijken wat het zou worden. Als we het na één jaar niet meer naar onze zin hadden gehad, wa ren we gewoon terug gegaan naar ZSC. Ik denk dat het goed is voor het voetbal als spelers van club veranderen. Als ze dan eventueel weer terugkomen bij hun oude club, kunnen ze die opgedane ken nis weer overbrengen", aldus de als metselaar werkende Van Oeve- Naast het zelf voetballen is Ro nald van Oeveren een fervent sta dionbezoeker. Zo gaai hij regelma tig, als hij op zondag niet hoeft te spelen, naar - meestal - een wed strijd uit de eredivisie. Maar ook behoorde hij tot de meute die PSV aanmoedigde tijdens de wedstrijd tegen Real Madrid. Op de vraag of hij dan niet schrikt bij die beelden van de recente voetbalTamp in En geland met bijna honderd doden, antwoordt hij glimlachend: ,,De stadions in Nederland zitten toch nooit zo vol", lévens bezoekt hij ook nog geregeld zijn oude club Zierikzee en ZSC, waar zijn jonge re broer Edwin van Oeveren in de spits staat. En als het nodig is neemt hij nog zonder problemen de taak van vlagger op zich. Belangrijk Wat Ronald van Oeveren in het voetballen vooral ook belangrijk vindt is de sfeer en gezelligheid er omheen. Hij is dan ook een echt gezelligheidsdier dat graag na af loop van een training cq wedstrijd nog wat gaat eten en/of drinken. ,,Ik ben van mening dat een goede sfeer voor betere prestaties kan zorgen". Ronald's vrouw Anneke van Oeveren-Heyboer (25) vindt vooral deze gezelligheid om het voetbal heel leuk. „Je groeit op zo'n dorp als Scha- rendijke eigenlijk op met het voetbal, want dat leeft enorm hier. En ik vind het wel leuk om er naar te kijken, vooral als Ro nald speelt natuurlijk, maar als ik het niet zie vind ik het ook goed", aldus Anneke van Oeve ren, die als administratief mede werkster werkt in Zierikzee. Het is ook voor haar wel een jachtig leven, maar daar is ze helemaal aan gewend. Want naast het voetballen bij VC Vlissingen heeft Ronald van Oeveren ook nog een fulltime baan als metselaar bij een Roosen- daals bedrijf. Het is dan ook best zwaar dat hij week in week uit eerst de gehele dag zwaar lichame lijk arbeid moet verrichten op de bouw, om vervolgens drie keer in de week, na snel te hebben gege ten, als een speer richting Walche ren te rijden. Halve dagen Volgend seizoen bij RBC moet Ronald van Oeveren vier keer per week trainingsarbeid gaan ver richten, hij wil dan ook proberen om dan een baan voor halve dagen te vinden. Ronald van Oeveren trekt het zich niet zo aan dat RBC er momenteel niet al te best voor staat (derde vanonder). „Het kan er volgend seizoen dan alleen maar beter op worden. En ik ge loof dat ze dan gaan spelen om zes periodetitels, zodat er altijd wel ergens voor te voetballen is. Maar het .belangrijkste is dat ik me dan in de kijker kan spelen, zodat je nooit weet waar je dan eventueel weer terecht kan komen". Met zijn aanvallend spel op het middenveld, en het snel draaien en kappen bij het aannemen van een bal, krijgt hij voortdurend trappen tegen zijn onderbenen en achillespees. Echte ernstige bles sures heeft hij nog niet gehad, maar is er ook niet echt bang voor. „Als je aan het voetballen bent denk je daar niet bij na. Maar het is een goede zaak dat het ver plicht gebruik van de scheenbe schermers is ingevoerd. Zelf heb ik dergelijke beschermers ook wel gebruikt om mijn achil lespees te beschermen". Naast zijn goede spel op het middenveld, munt de langharige Ronald van Oeveren ook uit in het verslijten van voetbalschoenen. Zo jaagt de aanstaande 'Braban der' er per seizoen vier paar schoe nen doorheen. „Ik koop in de uit verkoop dan ook een aantal paar schoenen tegelijk, zodat het niet al teveel in de papieren gaat lo pen". Gezelligheid Op de vraag wat Van Oeveren nu eigenlijk het meeste aantrekt in het voetballen, moest hij toch weer als eerste de gezelligheid noemen. Maar als het puur alleen het voetballen betreft vindt hij 'winnen het mooiste wat er is'. „Ik kan dan ook niet al te best tegen mijn verlies en zal er altijd alle moeite voor doen om te winnen. Bij een achterstand durf ik dan ook nog wel eens een tikje uit te delen". Het echtpaar Van Oeveren, dat afgelopen zaterdag 22 april één jaar getrouwd was, heeft na in een aantal woningbouwhuizen te heb ben gewoond, nu in Scharendijke een twee-onder-één-kap woning gekocht. Zodoende bindt Ronald van Oeveren zich eigenlijk aan Schouwen-Duiveland. „Maar als ik voor het voetbal zou moeten verhuizen, heb ik daar totaal geen problemen mee hoor", liet hij we ten. Terugkijkend op zijn voetbal carrière wist hij praktisch zonder nadenken één hoogtepunt eruit te lichten. Vol overgave vertelde hij over het Zeeuws kampioenschap dat bij de C'tjes van ZSC werd be reikt. „We moesten op neutraal terrein in Oosterland spelen om het kampioenschap tegen SSV. Toen we dat hadden gewonnen zijn we met een hele rij auto's, luid toe terend door het dorp gereden. Dat was heel leuk". Glansrijk Ronald van Oeveren hoopt na tuurlijk aan de voet te staan van een glansrijke carrière als mid denvelder. Maar nooit wordt door hem vergeten dat er nog meer din gen op de aarde zijn dan alleen maar voetbal. Menselijkheid, ge zelligheid en sfeer zullen altijd hoog in het vaandel van de besnor de Zeeuw geschreven blijven staan. ETTEN-LEUR - Het afgelopen weekeinde stond in het teken van de grote wedstrijd te Etten-Leur op het gebied van de samengestelde wedstrijdsport. Deze zware discipline in de paardensport mag zich steeds meer verheugen in een toenemende belangstelling. Het aantal combinaties dat hiervoor in schreef gaf dat ook al aan. Liefst 124 ruiters en amazones maakten hun op wachting in Etten-Leur. De wedstrijd was tevens een selectiewedstrijd voor de nationale Jeugdploeg welke in Ierland gaat deelnemen aan de Europese kampioenschappen. In dit veld 2 Zeeuwen: Sandy den Exter met Little Polo van Noord- Beveland en de Schouwse Ruiter Co Quartel met Antigoon, wonende in Noordgouwa Het was een zeer zware wedstrijd, met technisch lastige sprongen en bo vendien een moeilijke gladde en modderige bodem. Ook erg lang want in de klasse L was de cross bijna 3,5 km, in de Z-klasse zelfs bijna 5 km. Sandy den Exter presteerde echter voortreffelijk. In de dressuur kwam ze uit op - 84 punten en in de cross no teerde ze 15,8 strafpunten, opgelopen dooreen weigering van Little Polo op hindernis 22 (10 strafpunten) en 5,8 door tijdsoverschrijding. Resultaat: een zeer fraaie 3e plaats in de eind rangschikking. Zonder de weigering op 22 zou ze zelfs winnares zijn ge worden. En dat vóór b.v. Eddy Lips, Eddy Stibbe en nog andere nationale grootheden op dit gebied. Marcel Beukers won trouwens deze Z-klasse. Ook Co Quartel kreeg het zwaar. In zijn (L) klasse had hij concurrentie van 54 andere ruiters en amazones. Co begon niet al te overtuigend in de dressuur: -114 punten, wat hem op de 26c plaats deed belanden. Doch zijn (en Antigoon's) sterkste kant is nu eenmaal het springen/crossen. Daar toonde men dan ook de klasse: geen fouten in het wegparcours, fout loos in de cross (de snelste tijd van al le 54) en ook foutloos bij het sprin gen. Wat tot gevolg had dat in de eindrangschikking de prachtige 8e plaats hun deel werd. Na Baarlc- Nassau dus opnieuw 3 winstpunten voor deze gemotiveerde Schouwse Ruiter, die genoot van prima sfeer onderling en zeer veel publiek langs de routes. ZIERIKZEE - Leo Bolier, van de Zierikzeese hengelsport vereniging Oosterschelde, is winnaar geworden van de derde editie van de Beet-West- land-trofee. Aan deze hengelwed- strijd, welke in samenwerking met het hengelsportblad 'Beet aan het strand tussen Hoek van Holland en Ter Heijde werd vervist, deden ruim 600 hengelaars mee. Bolier wist in totaal 24 vissen met een totale lengte van 553 cm op het droge te krijgen. Deze prestatie lever de hem naast een fraaie beker ook nog hengelsportspullen op ter waar de van 1500,-. John Berrevoets wist beslag te leggen op de zeventiende prijs, met 164 cm. Cees Rossen eiste met 142 cm de tweeëntwintigste prijs voor zich op. Dirk van den Dikken- berg eindigde tenslotte op de vijf tigste plaats met 90 cm vis. Tengevolge van de hevige branding moest over het algemeen ver gewor pen worden om vis te kunnen be machtigen, terwijl de sterke stroom het gebruik van zwaar ankerlood noodzakelijk maakte. Aan een door Brammet je Dump georganiseerde hengel wedstrijd werd nog deelgeno men door een aantal Oosterscheldele- den. Tijdens deze wedstrijd, waaraan 320 hengelaars deelnamen, wist Eddy Smit met 180 cm vis de veertiende prijs in de wacht te slepen. ZIERIKZEE - De Schouwse zaalvoetbalselectie speelt vier mei aanstaande een zaalvoet baltoernooi in Goes. Aan dit toernooi nemen diverse promi nente teams deel. De Schouwse selectie ontmoet in een halve competitie de vol gende ploegen: Zeeuwse selec tie, Hongaarse selectie, El Torro, Kloetinge en Feesthuis Goes. De wedstrijden duren twintig minuten, zonder veld- wisseling. De gelecteerde Schouwse spe lers zijn: W. Lafeber (Sporthuis Zierikzee), L. van de Houten (PJZ), M. Altena (Rijschool Del ta), E. Theunisse (Dakkie's Bar), J. van der Have (Sport Surf Jon ker), H. van de Sande (FC Kerk- werve), E. van de Sande (Toren Boys), C. Verwest (Stella Boys), R. de Bruine (De Steeg), M. van de Wal (Rijschool Delta) en W. J. Webers (Sporthuis Zierikzee). De coaching wordt verricht door Willem van de Velde. Aan vang van het zaalvoetbaltoer nooi is 12.00 uur, terwijl het vertrek uit Zierikzee, vanaf het ZWN station, gepland is' om 11.00 uur ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport organiseert vanavond, donderdag 27 april, een avondwed strijd voor de pupillen. Aanvang van de wedstrijd is om 19.00 uur op de kunstofaccommodatie sportpark Bannink. Het programma ziet er als volgt uit: JpC: 40-bal en verspringen JpB: 40-hoog-bal en 1000 meter JpAl: 60-bal-hoog-1000 meter JpA2: 60-kogel-ver-1000 meter MpC: 40-bal-ver MpB: 40-bal-hoog en 1000 meter MpA: 60-kogel-ver-1000 meter KERKVVERVE - Bruenaar Arie Noordijk, trainer van Bruse Boys Al, hoopt samen met zijn team het vol gende voetbalseizoen ingedeeld te worden in een sterkere poule. „Dit was een verloren seizoen, en weinig leerzaam", aldus Noordijk. Gezien wederom een enorme overwinning (1- 9), dit keer tegen WIK Al, is het elke week weer minder spannend voor de A-junioren. Na vijfenveertig minuten voetbal stond Bruse Boys Al op een 0-3 voor sprong. Reeds in de derde minuut zet te Peter Willemse de openingstreffer op zijn naam: 0-1. Halverwege de eer ste helft was het Marco de Oude die uit een corner de bal tussen de palen kopte: 0-2. Tien minuten voor rust schoot Adriaan Knop de bal op de lat, in de rebound was het wederom Mar co de Oude die kon scoren: 0-3. WIK wist in deze eerste helft nog goed te genstand te bieden, door vooral al vroegtijdig te storen. Combinatiespel Na de hervatting werd WIK door goed combinatiespel van Bruse Boys steeds meer onder druk gezet. In de vijftiende minuut onderschepte Je roen Klink de bal na slecht uitverde digen van WIK. Met een flinke uit haal bracht hij 0-4 op het scorebord. De goed in vorm verkerende Mark Polfliet onderschepte in de vijftiende minuut een afgeslagen aanval en nam de bal van zo'n 35 meter van de doel lijn op zijn pantoffel en joeg hem in eens in de touwen: 0-5. Vijf minuten later ontving een be wegelijke Adriaan Knop de bal uit een lange voorzet van Leo Burger. Een droog schot zorgde voor 0-6. WIK was toch zeker bereid om de eer te redden en probeerde middels zoveel mogelijk combinatiespel de verdedi ging van Bruse Boys te verschalken. In de vijfentwintigste minuut werd er in de defensie van de Bruenaren dientengevolge fout weggewerkt en kwam de bal in de kluts in het eigen doel terecht: 1-6. Zes minuten voor het eindsignaal werd Adriaan Knop weer eens in stel ling gebracht door Jeroen Klink. Knop kapte zich vrij en gaf een pass op Marco de Oude, die ae eer kreeg om de stand naar 1-7 te tillen. Eén mi nuut later was het weer Marco de Ou de die scoorde: 1-8. Het laatste doel punt kwam op naam van Adriaan Knop, die na een lange solo binnen- tikte en de eindstand bezegelde: 1-9. Zondagamateurs Hoofdklasse C EHC-SVN Halsteren-DESK Wilhelmina '08-TSC Sittard-TOP Vlissingen-Geldrop Waubach-Venray LONGA-Limburgia KNVB district Zuid I 2c klasse B Scliijndol- Middelburg MOC '17-RKDVC NOAD-Sarto Boeimeer-AvantJ '31 VOAB-DOSKO Sluiskil-Zicrikzee 3e klasse D RCS-Breskens Axcl-DIVO BSC-Goes VES-MoersC Boys Virtus-Clinge Steenbergen- Roosendaal 4c klasse G Vosmeer-Cluzona Gastel-Kaaise Boys Zundert-Grenswachters METO-Schutters Noordhoek-RSV Unitas-ZeeJandia 4c klasse H Domburg-Walcheren Steen-Vogelwaarde IJzendijke- Lewedorpse Boys Patrijzen-Hoofdplaat Hontenisse- Koewacht Philippine-HVV Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie Reserve le klas Krabbendijke 2-Kapclle 2 4e klas A Afdeling Zeeland zondagcompetitie le klas Noormannen-Zld. Sport Schoondijke-Oostburg Temouzen-Jong Ambon Robur-Ria W Luctor '88-Biervliet Hansw Boys-Kwadendamme Jong Ambon-Robur (28/4) 2c klas A Aardenburg-Volharding Sluis-Groede Renesse-SDO Com Boys-Hulsterloo Ouwerkerk-Graauw 2e klas C Zierikzee 3-Hansw. Boys 2 Dofriburjg 2-Middolburg 5 Zeelandia 2-Jong Ambon 2 Lewed Boys 2-Vlissingen 4 Middelburg 4-Dombug 3 Walcheren 2-Noormannen 2 3e klas C Dreischor-Dostana Patrijzen 3-Luctor '88 2 Zld. Sport 3-Goes 3 Jong Ambon 4-Renesse 2 Zierikzee 4-Robur 3 Liberty-RCS 4 4e klas A Hansw. Boys 4-Zienkzee 5 RCS 7-Volharding 3 Zeelandia S-Renessc 3 Walcheren 4-Dreischor 2 4e klas B Renesse 4-Zierikzee 6 Luctor '88 3-Goes 5 Lewed Boys 3-Hansw. Boys 3 Zld Sport 5-Patrijzen 4 Volharding 2-Kwadendammc 2 Juniorencompetitie Hoofdklas 3 C-jun, VCK Cl-Zierikzee Cl Groep A4 Middelburg A2-Oostkapelle Al DFS Al-Walcheren Al Zeelandia Al-Mevo Al Groep A5 Colpl. Boys Al-Bruse Boys Al Promotieklas 1 B-jun. Jong Ambon Bl-Oostkapelle Bl Groep BS n Bl Jong Ambon C2-Brouwersh. Cl Amemuiden Cl-Walcheren Cl Borssele Cl-SSV Cl Damescompetitie Serooskerke-Ycrsoke ZIERIKZEE - Het eerste zaalvoetbaltoernooi georganiseerd door Rijschool Delta viel, geheel toevallig, samen met de open dag van de Zierikzeese rijschool in verband met de ANWB-erkenning. Men kon zich dan ook geen mooiere afsluiting wensen, door tevens winnaar te worden op het eigen toernodi. Nadat het zaalvoetbaltoernooi in eerste in stantie gedoemd was te mislukken, werden er alsnog twee scheidsrechters gevonden die bereid waren te fluiten. Door dit edele gebaar konden zo'n zestig man toch hun partijtje spelen. De arbiters Pantekoek en Bolle hadden weinig moeite met de leiding, hoewel er door de heren nog moet worden uitgezocht of de keeper nu wel of niet rechtstreeks in het doel van de tegenstander mag gooien. Aan het toernooi werd deelgenomen door zes ploegen. De ploeg van PTT speelde heel fanatiek, waardoor veel overtredingen werden begaan. Het team van Nola Boys viel wat tegen, terwijl zoivel De Steeg als Sporthuis Zierikzee goed meedraaiden. De derde klasser De Keien, dat voor het eerst aan een toer nooi deelnam vond te sterke ploegen tegenover zich. Rijschool Delta had de beste voorhoede, dit gezien de in totaal zestien gescoorde doelpunten in vijf wedstrijden van één kivartier. De prijsuitreiking werd verricht door de eigenaar van rijschool Delta, de heer Martin de Roo. De eindstand was als volgt: 1) Rijschool D*'" Zierikzee4) PTT: 5) Nola Boys; 6) De Keien. I Delta: 2) De Steeg3) Sporthuis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9