Gemeenteraad geeft groen licht voor dorpsplannen Maaltijdverstrekking in de regio ter discussie op vergadering SWO VERWIJS BIEFSTUK POPULAIR Keurslagerij De Jonge DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vers bakkerij Verwijs Colporteur dringt zich op in Zierikzee Dronken automobilist rijdt in de sloot ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Visitekaartje Goed jaar Budget Hogerop De Schouwse Schaal-restaurateurs hebben De Wereldwinkel Schouwen-Duiveland heeft Met een bepèrkt budget haal je geen grote na- Voetballer Ronald van Oeveren zoekt het bij met een gevelplaat een eigen visitekaartje ge- een goed jaar achter de rug. (Pag. 3). men naar de Concertzaal. (Pag. 4). het Roosendaalse RBC hogerop. (Pag. 9). maakt. (Pag. 2). DONDERDAG 27 APRIL 1989 145ste jaargang Nr. 24531 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is onze plicht nutig te zijn, niet zoals wij willen doch zoals wij kunnen. Amiel Zonder al te veel kritiek SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen kan daadwerkelijk aan de slag met de uitvoering van de dorpsplannen voor de kernen Scharendijke en Kerkwer- ve. De gemeenteraad schaarde zich gisteravond, woens dag, op de raadsvergadering unaniem achter de dorpsplannen. De plannen werden eerder uitgebreid be sproken op een vergadering van de commissie algemene en bestuurlijke zaken. Toen kwam men niet veel verder dan een aantal kanttekeningen over details van het plan. Op de gemeenteraadsvergadering kwamen ook nauwe lijks nieuwe gezichtspunten aan de orde. tje", aldus Berrevoets. Zij constateer de verder dat het dorpsplan duidelijk leeft onder de bevolking. „Ik vind het wel jammer te moeten vaststellen dat van hetgeen op de vergadering van de commissie algemene en be stuurlijke zaken gezegd is niets terug te vinden is in het voorstel". Evenals Berrevoets zei raadslid C. W. Boot blij te zijn met het dorps- plan. „Een uitstekend stuk gereed schap". Boot pleitte ervoor om bij de uitvoering van het dorpsplan toch vooral te streven naar kwaliteitsver betering". Verder vroeg Boot aandacht voor de mogelijkheden voor het scheppen van een bedrijfsterrein in Scharen dijke. SGP/RPF-woordvoerder J. L.v F. Bolleman was zeer kort in zijn reactie op het dorpsplan. „Het is goed om de zaken eens op een rijtje te zetten, maar of bruin het kan trekken zal de tijd leren". PvdA-woordvoerdcr G. A. M. Cobussen tenslotte sloot zich aan bij de waarderende woorden van de andere raadsleden. Ook hij zette vraagtekens bij het plan tot afslui ting van de Dorpsstraat. Proef Burgemeester "Den Boer haastte Burgemeester VV. den Boer ..Richt snoer voor toekomstig beleid zich te zeggen dat het bij het plan tot afsluiting van de Dorpsstraat slechts gaat om een proef. „En we komen ui teraard te zijner tijd met een voorstel naar uw raad", aldus de burgemees ter. Hij stelde nog eens duidelijk dat vooral het doortrekken van de Bout laan voor Scharendijke van groot be lang is. In antwoord op vragen van Boot antwoordde Den Boer dat het door trekken van de Boutlaan één van de projecten is die men inmiddels heeft aangemeld voor een bijdrage uit de knelpuntenpot. Hetzelfde geldt voor de verkeerssituatie op de Elkerzeese- weg en de herinrichting van het ge bied Dorpsstraat/Dijkstraat/Zwar- té Plein. Minder discussie was er over het dorpsplan voor Kerkwerve. Wel werd het parkeerprobleem in de kern naar voren gehaald door VVD-woordvoer- derVan Langeraad. Hij pleitte verder voor het zoeken van een andere standplaats voor de bibliobus. Hij stelde voor de bus voortaan aan de Ring te zetten. „Het moet voor de schoolkinderen toch geen bezwaar zijn om 40 meter te moeten lopen", al dus Van Langeraad. Bezien Wethouder W. G. Renden reageerde op de woorden van Van Langeraad met de opmerking dat de standplaats van de bibliobus zeker meegenomen wordt als men zich nader gaat buigen over de parkeerproblematiek in Kerkwerve. In antwoord op vragen van fractiegenoot Cobussen stelde Renden dat een mogelijke uitbrei ding van het aantal ochtenden voor peuterspeelzaal De Schouwse Poele- tjes inmiddels een gepasseerd station is. „Het staat alleen in het plan om dat het op dat moment speelde", al dus Renden. Dit nummer bestaat uil 10 pagina's Onderzoek naar alternatieven door Stichting Welzijn Ouderen VVD-raadslid J M. van Langeraad: ..Stuk waar de gemeente mee aan de slag kan". Als eerste werd het dorpsplan Scharendijke aan de raad ter goed keuring voorgelegd. Burgemeester W. den Boer benadrukte nog eens dat het in feite gaat om een richtsnoer voor het in de toekomst te volgen be leid. „Daarbij' wil ik uw aandacht vestigen op twee aandachtspunten en wel de verkeerssituatie op de Elker- zeeseweg en de herinrichting van het gebied Dorpsstraat/Dij kstraat/ Zwarte Plein", aldus Den Boer. Woningbouw Verder maakte Den Boer een voor behoud voor wat betreft het plan tot complexgewijze verbetering van huurwoningen. De burgemeester doelde daarmee op het al dan niet be schikbaar zijn van financiële midde len van de gemeente, hetgeen weer nauw samen hangt met wat het rijk naar het fonds stads- en dorpsver nieuwing sluist. VVD-woord voerder J. M. van Lan geraad stelde allereerst grote waar dering voor het plan te hebben. „Ik denk dat dit een stuk is waar de ge meente mee aan de slag kan", aldus Van Langeraad. Hij zei zich volledig te kunnen vin den in.de grote lijnen van het dorps plan voor Scharendijke. Wel plaatste' hij kritische kanttekeningen bij het plan om de Dorpsstraat af te sluiten voor het verkeer. „Ik denk dat dat de doorstroming van het verkeer zal be lemmeren", aldus de liberaal. Hij pleitte ervoor om eerst een verkeers- deskundige in de arm te nemen alvo rens men met dit plan verder gaat. Inventarisatie CDA-woord voerster P. W. Berre- voets-Ringelberg kenschetste het dorpsplan als een inventarisatie van knelpunten. „We wisten wel wat de problemen waren, maar we hadden dat niet allemaal precies op een rij- Advertentie ZATERDAG KONINGINNEDAG FEESTELIJK GEBAK Oranje soezen Oranje tompoezen Oranje stoeten Zierikzee: Haringvlietplein 6, i Hoekje Mol 1 BROUWERSHAVEN - De warme maaltijdvoorzienin gen op Schouwen-Duiveland blijven de gemoederen be zig houden. Zo zit men nog steeds een beetje in de maag met prijsverschillen voor de warme maaltijdverzorging en bezorging in de verschillende gemeenten. Dat bleek nog eens op de vergadering van het algemeen bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen in het Brouwse Ton- nenmagazijn. Er komt een onderzoek naar mogelijke al ternatieven voor de warme maaltijdvoorzieningen op Schouwen-Duiveland. Eerder vroeg het Comité Tafeltje Dek Je de gemeente Zierikzee om een financiële bijdrage om de maaltijd- prijs te kunnen drukken. Tevens werd toen gevraagd de horeca-onder- nemer die voor het comité de maaltij den verzorgt en bezorgt subsidie te verlenen voor de aanschaf van een vaatwasmachine. Eerste reactie van de kant van de gemeente maakte dui delijk dat men daar niet zo veel in zag. Van de kant van de gemeente werd aangedrongen op een onderzoek naar alternatieven voor de maaltijd verstrekking. Dat onderzoek komt er nu, zo werd op de SWO-vergadering medegedeeld. ANBO-vertegenwooi'diger J. van den Noord stelde dat Tafeltje Dek Je concurrentie ondervindt van maal tijd verstrekking door bejaardencen tra mét subsidie via het flankerend ouderenbeleid van het rijk. SWO-be- roepskracht R. van der Weide rea geerde op de woorden van Van den Noord met de opmerking dat er spra ke is van een hardnekkig misver stand. Hij legde uit dat bejaardencentra in het kader van het flankerend be leid maaltijden mogen verstrekken aan de bewoners van zorgwoningen bij het bejaardencentrum. „Dat is bedoeld om de wijkfunktie die bejaardencentra in feite hebben wat beter uit de verf te laten komen", aldus Van der Weide. „Maar iemand die twee straten verder woont komt dus niet in aanmerking. Het gaat puur om de bewoners van de zorgwo ningen". Op de vergadering kwam ook het onderlinge prijsverschil tus sen verschillende kernen op Schou wen-Duiveland ter sprake. Bezorgkosten Zo kost een warme maaltijd in Zie rikzee 7.00 terwijl men in Brou wershaven 7,50 op tafel dient te leg gen. Dat prijsverschil heeft te maken met de hogere bezorgkosten in en om Brouwershaven. „Het kost de bezor gers rond Brouwershaven 70 kilome ter per bezorgronde en dat is niet mis", aldus Slabbekoorn. Daarbij gaat men uit van een, ver goeding van 60 cent per kilometer. Slabbekoorn: „En dat willen we graag zo houden, maar we willen wel graag toe naar een betere verzeke ring van de mensen die de maaltij den rondbrengen". Een en ander is overigens ook terug Aeolus met kale ivieken. (Foto: Joop van Houdt). „De wieken van de molen waren al slecht. Tijdens een storm enkele we ken geleden waaide een deel ervan op de weg. Dat is natuurlijk een gevaar voor de mensen die daar langs ko men. Daarom hebben we om ongeluk ken te voorkomen alles er maar afge haald", aldus Van Wezel. Hij kocht dc Aeolus vier jaar geleden voor onge veer 100.000 gulden. „In een opwel ling, in een optimistische bui", zegt hij nu. Want in de afgelopen jaren is hem gebleken dat de verantwoorde lijkheid voor een molen zwaar kan wegen. „Het is leuk om in een molen te wonen. Maar het is toch een enor me klus om hem te onderhouden. Vooral financieel". Funderingen Om de slechte conditie van de Aeo lus tc verbeteren heeft Van Wezel in de afgelopen jaren de funderingen van de molen opnieuw gelegd en de romp opgeknapt. Maar er moet nog veel meer gebeuren om dc molen weer in optima forma tc krijgen. Vol gens Van Wezel is cr zo'n 200.000 gul den nodig om alle mankementen te laten herstellen. „Daarvan zouden ffih pe Bi tr te vinden in het jaai-verslag van de Stichting Welzijn Ouderen over 1988. „De bezorger dient verzekerd te zijn tegen schade tijdens de bezorgingen en de noodzaak van een beheerscomi té teneinde een en ander te coördine ren en een goede klachtenbehande ling te,garanderen". Dagverzorging Ook ter sprake op de SWO-vergade ring kwam de dagverzorging. In het voorjaar van 1988 ging, met toestem ming van gedeputeerde staten van Zeeland een project dagverzorging van start en wel in verzorgingshuis De Wieken in Zierikzee. De dagver zorging is een aanvulling op thuis hulp en dient ertoe bij te dragen dat de deelnemers langer, zelfstandig, thuis kunnen blijven wonen. Het is, zo bleek op de SWO-verga dering, wenselijk dat een dergelijk project ook in Bruinisse van de grond getild wordt. Het wachten is nog op goedkeuring van gedeputeer de staten. Ook ter sprake kwam het woon zorgproject zoals dat in het verschiet ligt voor Brouwershaven. Slabbe-- koorn stelde te hopen dat een en an der spoedig afgerond kan worden. Men hoopt begin juni over een bouw vergunning te kunnen beschikken. Ook in het jaarverslag van de SWO aandacht voor dit onderwerp. „De coördinatie en de opzet van deze zorg en dienstverlening zal in samenwer king met de aanwezige eerste lijns voorzieningen een taak zijn voor onze stichting". DREISCHOR - Sinds enkele weken prijkt de korenmo len Aeolus aan de Molenweg in Dreisehor met onttroon de wieken in het polderlandschap. Een harde storm was de directe aanleiding voor de particuliere eigenaar van het monument, J. van Wezel uit Dreisehor om de wind borden en de heklatten van de vier wieken van de Aeolus te verwijderen. De moleneigenaar streeft er naar om de molen weer in oude luister te herstellen. we 60.000 gulden van Monumenten zorg kunnen krijgen". Maar het 'gat' van 140.000 gulden dat daarna overblijft is te groot voor Van Wezel. Daarom wil hij de repara tie in plaats van door derden te laten doen in eigen beheer uitvoeren. De moleneigenaar is daarover nu aan het onderhandelen met een molen houwer en met dc gemeente Brou wershaven. „Als ze mij uit dc de mo- numentenpot van de gemeente 20.000 a 25.000 gulden zouden willen geven zou het wel lukken". De Aeolus is een korenmolen die dit jaar precies 250 jaar oud is. De naam is afkomstig van de gelijkna mige Griekse godin. De molen wordt in Dreisehor ook wel oostmolen ge noemd omdat er vroeger twee molens in het dorp stonden. Van Wezel wil er in elk geval naar streven om de Aeo lus in haar vroegere glorie te herstel len. „Het zou zonde zijn om de molen als monument te onttrekken aan de gemeenschap door hem niet op te knappen. Daarom hoop ik er met hulp van de gemeente voor te kunnen zorgen dat hij weer kan draaien". Verwachting tot vrijdagavond: Aanhoudend koel Perioden met zon en vooral in het oosten ook enkele wolkenvelden. Op de meeste plaatsen droog. Minimum temperatuur van 3 graden vlak aan zee tot min 2 graden in het binnen land. Middagtemperatuur ongeveer 9 graden. Matige wind uit noordelijke richting. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 1 mei Zaterdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noordwest 4 Zondag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 12 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 april Zon op 06.16, onder 21.00 Maan op 03.34, onder 11.28 Laatste Kwartier: 28 april (22.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het front dat al enkele dagen dicht in de buurt van ons land lag is eindelijk verder naar het oos ten weggetrokken en daarmee is ook de bewolking verdwenen. Ons land bevindt zich nu in de koude en helde re lucht met op veel plaatsen vorst aan de grond. Ook overdag blijft het, ondanks de zonnige perioden, tame lijk koel. De komende dagen veran dert er niet veel. Alleen de middag- temperatuur wordt geleidelijk iets hoger. ZIERIKZEE - De rijkspolitie te Zierikzee werd benaderd door enkele mensen uit de Zièrikzeese wijk Poortambacht. Zij vertelden dins dagavond lastig gevallen te zijn door een colporteur die trachtte aan de deur een encyclopedie te verkopen. Hij zou zich daarbij brutaal hebben gedragen. BRUINISSE - Op de Rijksweg N-59 nabij de sluis bij Bruinisse is dins dagavond een automobilist de sloot ingereden. De politie gaf hem een proces-verbaal vanwege rijden onder invloed. Omstreeks 19.00 uur kwam bij de politie een melding binnen van mede weggebruikers die constateerden dat een automobilist zeer slingerend op de Rijksweg N-59 tussen Zierikzee en Bruinisse reed. Voordat de politie ter plaatse was om poolshoogte te nemen was S. S. uit Castricum al met zijn auto de sloot ingereden. Het voertuig werd hierbij niet noemenswaardig beschadigd en ook S. liep geen ver wondingen op. Advertentie Malse 250 gram f 8,75 Noordstraat 45 Burgh-Haamstede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1