Bruinisse voteert eerste krediet voor de sportzaal K00KTÜESTELLEN DEURLOO B.V. Geld voor bouw brandweergarage op Industrieterrein Oosterland Wandeltocht Rode Kruis Recreatienota Uitwisselings programma in commissie Meer mensen dan voorheen verlaten Schouwen- Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE deurloo mod£, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 april 1989 Nr. 21528 3 BROUWERSHAVEN - Het Nederlandse Rode Kruis, afde ling Brouwershaven organi seert op zaterdag 22 april a.s. haar jaarlijkse wandeltocht over een afstand van 8 of 15 km. Vertrekpunt is het school plein van basisschool De Zon newijzer aan de I. M. v. d. Bijlstraat te Zonnemaire. Ver trektijd om 14.00 uur. Kinderen en groepen kunnen zich aanmelden via de basis scholen. Individuele deelne mers schrijven zich vóór de start in bij de bestuursleden in de hal van de school. Voor ieder die de tocht uitloopt is er een mooie, nieuwe herinnerings medaille en voor de scholen of groepen met minstens 10 deel nemers een herinneringsvaan tje. Onderweg wordt een appel uitgedeeld. De wandelaars worden op hun route uitgeleide gedaan door de muzikanten en de drumband van het muziekge zelschap Nut en Uitspanning van Zonnemaire. De route staat met pijlen op het wegdek aan gegeven. Het bestuur van het Nederlandse Rode Kruis, afde ling Brouwershaven hoopt van harte dat veel kinderen en vol wassenen deze wandeltocht willen meemaken. Als de gemeenteraad van Midden- schouwen eind mei de recreatienota vaststelt, dan breekt voor deze ge meente een nieuw leven' aan. Nieuw, omdat Middenschouwen dan afstapt van een ad hoe beleid ten aanzien van de recreatie en nieuw, omdat dan - in welke vorm dan ook - de recreatie officieel tot een der eco nomische pijlers van de gemeente wordt gekozen. En dat is - met alle respect - een van de belangrijkste be slissingen van de gemeente sinds tij den. Een gemeente, die klem zit tus sen het overvolle Westerschouwen en de drukbezochte Brouwersdam heeft geen keuze dan mee te gaan in de vlucht, die het toerisme de afgelopen decennia heeft genomen in de regio. Er valt geld te verdienen in Midden- schouwen en daarmee kan de werk- gelegenheid op peil gebracht wor den. Al moet natuurlijk nooit ge dacht worden, dat deze zogenaamde koe met de gouden horens geen prijs kaartje kent. Niet alleen in finan cieel opzicht, maar ook bestuurlijk. Gelukkig lijkt ook in Middenschou wen de gedachte te overheersen, dat de recreatieve groei aldaar met mate dient te gebeuren. Naar de recreant toe kan nooit gesteld worden, dat de gemeente vol is. Al zou de CDA-frac tie dat bordje bij tijd en wijle best eens willen ophangen. Als een ge meente zich niet voorbereidt op een toeristenstroom, dan kan ze zich be ter voorbereiden op een stroom pro blemen. Want overnachten moet de recreant toch. Het heeft lang ge duurd eer Middenschouwen zich het toeristisch beleid aangemeten heeft. Dat is op zich niet bezwaarlijk, maar wel moeten de consequenties van het verleden gedragen worden. Illegaal opgezette kampeerterreinen in de ge meente, die lange tijd gedoogd zijn, moeten verder kunnen gaan. Die zijn mede ontstaan door enerzijds een toenemende vraag aan overnach tingsplaatsen en anderzijds het uit blijven van een passend antwoord van de gemeente. De gemeente moet gaan werken vanuit de huidige si tuatie en daar horen ook voornoem de camping-boeren bij. AvdW wordt op dit moment niet uitgebreid omdat er in de huidige wagens geen ruimte meer is voor extra appara tuur. Inmiddels is er in samenspraak met de commandant en een afvaardi ging van het brandweerpersoneel een ontwerp voor een nieuwe garage ge maakt. De nieuwe lokatie betekent een verruiming van de bestaande ruimte met zo'n 115 m2. Verkoop De huidige garage aan het Groe- nendaal zal worden verkocht. B en w stellen de raad voor om deze onder hands te verkopen aan de heer J. D. Dane, die naast de brandweergarage een winkel heeft. Het college van Duiveland heeft hier geen bezwaar tegen omdat er voor het garagege bouw geen bestemming is. Met de winkelier is inmiddels over eenkomst bereikt over de verkoop prijs van zeventigduizend gulden (kosten koper). Ook de commissie fi nanciën en onderwijs kan zich hier mee verenigen. Universiteit Wat minder geld is gemoeid met het verzoek van de Stichting Zomeruni- versiteit Zeeland. Deze heeft de ge meente Duiveland een subsidie van vijfhonderd gulden (bijdrage in de exploitatiekosten) gevraagd. De zo- meruniversiteit heeft tot doel om in de zomermaanden cursussen op uni versitair niveau te organiseren. Hier mee wil de Zomeruniversiteit een bij drage leveren aan de verdere ontwikkeling van een intellectuele cultuur in Zeeland. Vorig jaar, toen de Zomeruniversi teit van start ging hebben de cursus sen, lezingen en workshops in totaal 98.000 gulden gekost. Door works hopsubsidies, provinciale en gemeen telijke subsidies en sponsoring door bedrijven plus een eigen bijdrage van de deelnemers kon dit bedrag worden gedekt. Gelet op het streven van de organi satoren om de deelnemersbijdrage zo laag mogelijk te houden heeft het stichtingsbestuur van de Zomeruni versiteit de gemeente Duiveland een bedrag van vijfhonderd gulden ge vraagd. Ofschoon er geen direct be lang voor de gemeente Duiveland is om deze Zomeruniversiteit te steu nen, willen b en w toch aan het ver zoek van het stichtingsbestuur vol doen. Dit uit hoofde van het belang van deze Zomeruniversiteit voor Zee land. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 ZIERIKZEE - Het programma voor de ontvangst van een officiële en een jeugddelegatie uit Hatfield is maan dag 1 mei voor de leden van de com missie internationale uitwisselingen onderwerp van gesprek. Deze verga dering wordt in de raadzaal van het stadhuis gehouden en begint om 16.00 uur. Vanuit Hatfield reizen dit jaar twee delegaties af naar Zierikzee. In het weekend van 15 tot en met 18 septem ber bezoekt een officiële delegatie Zierikzee. Om de gasten aangenaam bezig te houden moet er door de com missie een programma worden opge steld. Hiervoor is een bedrag van achtduizend gulden uitgetrokken. Ook voor de jongeren uit Hatfield die in de periode van 2 tot en met 16 augustus in Zierikzee verblijven moet een programma worden opge zet. De Zierikzeese jongeren gaan op hun beurt naar Saint Hilaire. Dit be zoek is gepland in de periode van 3 tot en met 1? juli. Hiervoor hebben zich twaalf deelnemers aangemeld. Voorts bespreekt de commissie inter nationale uitwisselingen de versla gen van het bezoek aan Hatfield, dat 16 jongeren vorig jaar aan Hatfield brachten. Advertentie Vervolg van pagina 1 lijke ontwikkelingen te bespeuren. Met name het gebied De Poel bij Goes ontwikkelt zich sterk, alsmede ook het terrein Oostpolder bij Krabben- dijke. Geleidelijk aan ontstaat hier door een oost-west lopende as waar langs de bedrijvigheid zich concen treert. Evenals de zorgelijke geluiden die tijdens gemeenteraadsvergaderin gen worden gehoord over het weg trekken van rijksdiensten uit de pro vincie, zijn in het verslag van de provincie soortgelijke geluiden te horen. Niet alleen betekent deze ont wikkeling een bedreiging voor de werkgelegenheid in de provincie maar ook voor de dienstverlening in Zeeland. Daarnaast is het ook geen goede zaak voor de communicatie tussen Den Haag en de provincie. Uit een onderzoek, dat door de provincie in samenwerking met de Vereniging- van Zeeuwse Gemeenten is ingesteld blijkt dat in de achterliggende jaren in totaal tweehonderd arbeidsplaat sen hierdoor verloren zijn gegaan en dat tot 1990 een verdubbeling van dit aantal plaatsen te verwachten is. Positief Wat de demografische ontwikke ling aangaat (vertrekoverschot) stelt de provincie in haar verslag vast dat kleine kernen nog nadrukkelijker met voortschrijdende vergrijzing zul len worden geconfronteerd. Wat de commerciële kant betreft blijkt het belang van de koopkracht van re creanten. De provincie heeft een posi tieve reisverkeersbalans van vijfhon derd miljoen gulden. De provincie richt haar aandacht vooral ook op de kleinste kernen én regionale kernen. Natuur Het behoud van de natuur en het landschap is, zo luidt de mening van de provincie het samengaan van be scherming van bestaande waarden en een goed beheer van dergelijke na tuurgebieden. Het idee van minister Braks van landbouw en visserij om de Oosterschelde tot beschermd na tuurmonument aan te wijzen is bij de provincie met instemming begroet. ULV Negatief laat de provincie zich in haar verslag uit over het ULV-terrein in Brouwershaven. De minister van verkeer en waterstaat heeft tegen de wens van de provincie in, toestem ming verleend voor het ULV-terrein ten zuiden van Brouwershaven. Dit voorlopig voor de duur van één jaar. De provincie huldigt echter de me ning dat een vliegveld voor Ultra Lichte Vliegtuigen op die plaats on gewenst is, gelet op het gevaar voor het verstoren van woon-, natuur en re creatiegebieden. De provincie heeft zonder veel succes overigens beroep aangetekend tegen de gehele gang van zaken rond het Brouwse ULV- terrein. Zonder resultaat overigens. Ook het onderzoek in de proefperio de is door de provincie in twijfel ge trokken. Grevelingen Bij het opstellen en bijstellen van het inrichtingsbeleid voor De Greve- lingen is mede op aandringen van de provincie een zogenaamd zonerings principe opgenomen. De verhouding tussen natuur- en recreatie-ontwik keling in het gebied wordt hiermee tot uitdrukking gebracht. In het be leidsvoornemen is bovendien ook op genomen dat op langere termijn zal worden bezien of er in het zuidelijke deel van de natuurzone ten behoeve van de doorvaart voor de watersport behoefte is aan uitbreiding van de aanlegmogelijkheden voor de water sport. Waterland Veel belang hecht de provincie aan de studie van Zeeland als tocristisch- recreatief produkt. Dit in het kader van Nederland-Waterland. Ook in de vierde nota ruimtelijke ordening be deelt het rijk Zeeland deze functie toe. Zeeland heeft hiervoor mogelijk heden om zich ook in Europees ver band (na 1992) toeristisch-recreatief te profileren. Raad Duiveland moet nog ja zeggen ZIERIKZEE - Een nieuwe brandweergarage is nodig wil de brandweer Duiveland ook in de toekomst aan haar taken kunnen voldoen. Hiervoor wordt nu een krediet ge vraagd. De gemeenteraad van Duiveland bespreekt deze nieuwbouwplannen donder dag 27 april tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Deze begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Nieuwerkerk. De huidige brandweergarage aan het Groenendaal heeft onvoldoende ruimte voor de opslag van een rijksspu.it. De nieuwe brandweergarage zal op het Industrieterrein in Oosterland komen te staan. De reden dat het hui dige onderkomen aan het Groenen daal wordt verlaten is het gegeven dat er voor de stalling van een rijksspuit geen ruimte is. Gelet ook op het meer uitgebreide takenpakket van de brandweer, waartoe ook eerste hulpverlening behoort, blijkt er te vens behoefte te bestaan aan een ma terieel wagen voor het bergen van alle hulpverleningsapparatuur. Deze hulpverleningsapparatuur Ook sporters begonnen met geldinzameling Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. BRUINISSE - Hoewel er nog geen zekerheid is over de komst van een nieuwe sportzaal in Bruinisse is er nu op gemeentelijk terrein en ook bij de verenigingen een be gin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden. De gemeenteraad wordt donderdag 27 april in het plaatse lijk gemeentehuis gevraagd een bedrag van 12.000 gul den te voteren. Dat eerste bedrag is nodig voor een nade re uitwerking van de plannen. De sportzaal is - zoals bekend - gepland nabij het dorpshuis en in 1990 zou een begin gemaakt moeten kunnen worden met de bouw. Hoewel hier sprake is van een eer ste krediet-votering heeft de gemeen te in het vorige jaar toch al een kleine zesduizend gulden uitgegeven. Dat bedrag wordt tezijnertijd verant woord via de gemeenterekening. De nu genoemde twaalfduizend gulden is voor het overgrote deel nodig voor de eigen technische dienst. Tweedui zend gulden is nodig voor een toet sing door de Nederlandse Sport Fede ratie. De gemeente heeft altijd als voor waarde gesteld, dat de verenigingen die straks profijt hebben van de zaal zelf ook de handen uit de mouwen steken en geld binnenbrengen. Nu hebben alle sporters een folder gekre gen, waarin ze opgeroepen worden deel te nemen aan een sponsorloop op Koninginnedag. Uit de folder blijkt, dat de verenigingen gezamenlijk 50.000 gulden in het laadje moeten brengen. Vertrek Tijdens de raadsvergadering, die om 19.30 uur begint, dient ook een verordening vastgesteld te worden in verband met het vertrek van de hui dige burgemeester, T. C. Hekman. Op 29 oktober bereikt hij de 65-jarige leeftijd en is daarmee pensioenge rechtigd. In verband hiermee is hem bij Koninklijk Besluit met ingang van 1 november ontslag verleend. Er moet dus een nieuwe burge meester komen en daarvoor is een vertrouwenscommissie nodig. Het college is van mening, dat deze com missie uit vier leden dient te be staan, zodat iedere partij vertegen woordigd kan zijn. Verder spreekt de raad over de bouw van een keuken met eetzaal voor de jeugdherberg Stoofpolder. Door exploitant H. van der Vlist is een bouwaanvraag ingediend voor zijn onderneming aan de Boomdijk 21. Op basis van het bestemmings plan kan niet gebouwd worden. Toch lijken de plannen het college welstandshalve en bouwkundig ac ceptabel. Vandaar dat b en w bereid zijn het bestemmingsplan te herzien, maar daarover dient de raad zich ook uit te spreken. Opknappen En dan is er naast een aantal pun ten met betrekking tot de secretarie nog een krediet-votering van zesdui zend gulden voor het opknappen van het pad op de Havendijk. Al meerde re keren is door de raad aandacht ge vraagd voor de situatie, waarin het pad verkeert. Zoals bekend heeft de gemeente in eigen beheer het gedeel te vanaf het havenmeesterkantoor tot aan de firma Padmos opgeknapt. Met het Waterschap' Schouwen-Dui- veland is onlangs overeenstemming bereikt over het opknappen van het resterende deel van het pad. Het be treft het gedeelte vanaf de firma Pad mos tot aan de Boomdijk. Het water schap draagt zorg voor het opknap pen, onder voorwaarde, dat de ge meente vijftig procent van de kosten draagt. Spoedshalve Gelet op de door U gestelde vragen en het feit, dat dit onderwerp meer dere keren in de commissie openbare werken is besproken, hebben wij ge meend dit punt spoedshalve in Uw vergadering te moeten brengen, zo dat de werkzaamheden zo spoedig mogelijk uitgevoerd kunnen wor den", aldus burgemeester en wethou ders in hun voorstel. ZWOLLE - Provinciale staten van Overijssel hebben zich uitgesproken voor een campagne om de vitaliteit van de 40.000 hectare bos in deze pro vincie op te krikken. Aanleiding voor het besluit vormen de alarmende uit komsten van onderzoek naar de kwa liteit van het Overijsselse bos. Hier uit blijkt onder andere dat 40 procent van de eiken in Overijssel er min of meer slecht aan toe is. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden De lokatie waar de nieuwe sportzaal is gepland. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166.00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeescbe Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. WEEKAANBIEDING MoO'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3