Dorpentoertocht Zierikzee-veteranen verslaan dertig-plus-elftal Duiveland Schouwse jeugdselectie delft onderspit tegen team El Torro Stand van zaken in recreatie-volleybal NIEUWSBODE Bowlingteam Le Rabot behaalt kampioenschap Einde indoor- tennisgebeuren Damvereniging Zierikzee Kees van den Bos kansrijk voor titel Bruse schakers Jazzdans- demonstratie 6 Z1ERIKZEE - Tijdens de oefenwedstrijd van de Schouwen-Duivelandse jeugdselec tie, tegen het team van El Torro uit Goes, zijn de Schouwse junioren naar een recht streekse nederlaag gespeeld. Was het na het eerste half uur nog slechts 0-3, na de her vatting liepen de Goesenaren vlot uit naar een uiteindelijke 1-9 overwinning. Erwin Theunisse (r) probeert de bal te onderscheppen, zowel Johnny van der Have (uiterst links) als Wim Webers (uiterst rechts) komen aangesneld ter ondersteuning. (Foto: Joop van Houdt). Coach Adriaan Bolle had de be schikking over tien spelers en gaf ze allemaal de kans om zoveel mogelijk te spelen. Dit hield in dat er elke twee minuten een andere speler het veld in kwam. Hierdoor kregen de junioren amper de tijd om op elkaar in gespeeld te geraken. „Het is ook de eerste keer dat ze met elkaar spelen, en ik wil ze natuurlijk allemaal de kans geven om zoveel mogelijk te spe len. Maar dat El Torro sterk was wist ik van tevoren hoor", aldus Bolle na afloop. El Torro was dan ook een prima op elkaar ingespeeld team, dat blinde lings de medespelers kon vinden. Verder stond bij de Goese ploeg de watervlugge en technisch begaafde Romeo van Aerde opgesteld, die niet voor niets in de Nederlandse selectie speelt. De Schouwse selectie kwam er qua combinatiespel en organisatie eigenlijk helemaal niet aan te pas. De meeste 'bijna doelpunten' kwamen voort uit persoonlijke acties. Want de eerlijkheid gebiedt te zeg gen dat de Schouwse selectie wel de gelijk over goede voetballers be schikte. In het duel tegen El Torro was echter vooral het samenspel van belang, wat men vooralsnog dus miste. De enige kans in de eerste helft was voor Wim Webers, die de bal op de kruising schoot. Het was dat de Schouwse doelman Leon Quik BURGH-HAAMSTEDE - Het in- door-gebeuren op tennisgebied in sportcomplex Krayestein heeft in middels de diverse winnaars opgele verd. De beste drie van de acht-kamp in de drie bovenste poules waren, bij de heren, in poule 1 André Goedegebuu- re, poule 2 Martin Salomons en poule 3 Ronald Haze, poule 4 Gerard Boek- holt en poule 5 Vincent van Toledo. Bij de dames zijn de beste drie: Marja Hart, Adrie de Looff en Willy Bil. Bij de mixed-competitie werd de eerste prijs weggehaald door het team Datapool bestaande uit Conny den Ouden, Joke Glimmerveen, Hen- ny den Ouden en Robbie Vermeulen. De uitslag van het leerlingentoer- nooi was als volgt: 1) Audrey Wierse- ma, Renesse; 2) Moniek Jonker, Burgh-Haamstede; 3) Claudia Jume- let, Burgh-Haamstede; 4) Els Stou ten, Bruinisse en Olga Coolbergen, Zierikzee. diverse formidabele reddingen ver richtte, anders was El Torro zeker in de dubbele cijfers terechtgekomen. Het enigste doelpunt aan de zijde van de Schouwse jeugdselectie kwam op naam van Johnny van der Have, na voorbereidend werk van Kees Ver west. In de slotfase probeerde men het nog via diverse afstandsschoten, die echter alle vrij ongevaarlijk wa ren. Vooral Erwin Theunisse knalde er lustig op los, maar zag keer op keer zijn pogingen onderschept door een verdediger cq. de keeper. Uitslagen De uitslagen van de zaalvoetbal competitie waren als volgt: Sport Surf Jonker-Sporthuis Zierikzee 1-9; Coen Honig 1-Pinky Boys 3-3; PTT-De Roo Fossen 3-3; Schorpioen-Stella Boys 1 2-3; Garage Slager-Dreischor 3-4; Dakkie's Bar-De Keien 3-7; WIK- FC Kerkwerve 2-9; De Steeg-Tbren Boys 1-7; Knippie-Braber Groenvoor ziening 9-4. Het programma voor de volgende speelronde is: maandag 17/4: Dreischor-Droptiek Passage; De Keien-L en O; Stella Boys 1-Mevo; PZEM-Nola Boys; Coen Honig 2- Stella Boys 2; Zeelandia-Bruse Boys. Woensdag 19/4: PJZ-Braber Groen voorziening; Rijschool Delta-Toren Boys; Bijmakelaardij-FC Kerkwer ve; De Roo Fossen-Knippie; Sport- huis Zierikzee-De Steeg; Pinky Boys-WIK. ZIERIKZEE - Het vijftal van dam vereniging Zierikzee heeft de kwart finale van de strijd om de Zeeuwse beker niet overleefd. In de uitwed strijd tegen Middelburg werd met de kleinst mogelijke cijfers verloren: uitslag 6-4. Routinier J. L. Smalheer won als enige Zierikzee-speler zijn partij door sterk positiespel. Rinus van dei- Wielen en John Honig bereikten elk een goede remise. Jos de Wild verloor door enkele zwakke zetten, terwijl Cor Boot zijn partij onnodig weggaf door een foutieve afruil te doen. Er resulteerde derhalve een 6-4 neder laag. De persoonlijke uitslagen: 1. C. Spruijt-C. L. Boot 2-0 2. D. Davidse-J. L. Smalheer 0-2 3. C. de Wolf-M. v. d. Wielen 1-1 4. J. de Jonge-J. M. Honig 1-1 5. C. de Jonge-J. de Wild 2-0 Onderlinge competitie Voor de onderlinge competitie van damvereniging Zierikzee werden vier partijen gespeeld. Doordat beide koplopers S. Douw en J. L. Smalheer elk tot winst kwamen, blijft Douw drie punten voorstaan en dat met nog twee partijen te gaan. De uitslagen J. P. v. d. Veer-J. M. Honing 1-1 J. L. Smalheer-A. J. Flikweert 2-0 M. de Wild-S. Douw 0-2 C.'M. v. d. Velde-C. L. Boot 0-2 BRUINISSE - Kees van den Bos heeft z'n koppositie in de huishoude lijke competitie van TOG versterkt en gaat een serieuze gooi doen naar het kampioenschap. Niet alleen won hij zelf van A. Smalheer, maar z'n naaste belager, Ad van Klinken, liet een half punt liggen tegen Ceel Hou- kamp. In de Italiaanse partij verloor Smalheer al in de elfde zet z'n dame en gaf vervolgens snel de partij op. De remise tussen Houkamp en Van Klinken kwam tot stand na Dame gambiet en afruil van stukken. In een moeilijke stand met paard tegen lo per en enkele pionnen kwam men re mise overeen. Met een kampioenschap van Kees van den Bos zou de hegemonie van Jan de Korte en Jan de Jonge, die bei den vanwege werk en studie vaak niet aanwezig zijn, doorbroken wor den. Kees van den Bos was overigens al eens jeugdkampioen van TOG. Uitslagen: Versendaal-L. Houkamp 1-0; M. Houkamp-A. van Klinken V2- V2; A. Smalheer-K. van den Bos 0-1; B. Lagendijk-A. van den Berge 0-1. RENESSE - Bij de bedrijfsbowling-competitie is het team van restaurant Le Rabot kampioen geworden. Dit werd mede tot stand gebracht door een 4-0 overwinning op Romer. Le Rabot is hierdoor met tien punten voor sprong op de nummer twee, met nog twee speeldagen te gaan, niet meer in te halen. De spanning voor de tweede en der de plaats is nog niet geweken. In the orie kunnen nog zes teams aanspraak maken op dit ere-metaal. De uitsla gen van de andere wedstrijden waren als volgt: Delphi-Duin en Strand 3-1; Belmo-'t Roefke4-0; Clipper-Staal 1-3. De hoogste game was voor Jan de Romph van Duin en Strand; 245 pins. Het hoogste gemiddelde kwam op naam van Wim Tuk (Le Rabot); 189 pins. Bij de dames ging deze eer naar Helene Bakelaar (Belmo); 169 pins. Restaurant Le Rabot, Renesse 59 Drukkerij Romer, Schiedam 49 Goudsmit J. P. Staal, Renesse 49 Bar The Clipper, Westerschouwen 48 Grieks restaurant Delphi, Zierikzee Camping Duin en Strand, Scharendijke Disco 't Roefke, Renesse Sportswear Belmo, Ouddorp Restaurant 't Grote Zwijn, Burgh-Haamstede De andere uitslagen waren: Bella Donna-Schouwen 2-2; Wout Lokker- André 4-0; Bijkerk-Zeeuwse Stromen 3-1. De stand is dientengevolge gewor den: Eetcafé De Blokhut, Westerschouwen 67 Alluminium Alprokon, Barendrecht 67 Parfumerie Bella Donna, Renesse 52 Aannemersbedrijf Bijkerk, Burgh-Haamstede 49 Dames en heren coiffures Wout Lokker, Noordwelle 48 Vakantiepark Schouwen, Renesse 47 Bowlingteam André, Zierikzee 43 Hotel de Zeeuwse Stromen, Renesse 27 In de andere poule was Bep Kriens (Wout Lokker) de beste dame met een gemiddelde van 192 pins. Wim Hoe kendijk (Bella Donna) behaalde dit bij de heren: eveneens 192 pins. Twee honderd games waren er voor Wim Hoekendijk, 226 pins, Arjaan Hanse (Blokhut), 208 pins en Bep Kriens, 201 pins. Door winst van de Blokhut op koploper Alprokon, met 4-0, is de spanning aan de ,top, met nog drie speeldagen te gaan, weer helemaal terug. ZWOLLE - Theo Laseroms maakt gewoon het seizoen vol als oefen- meester van PEC Zwolle. Na een ge sprek met het management en de technische leiding van de Zwolse ere- divisionist, hebben de spelers zich ge schikt en de opstand tegen de trainer beëindigd. Tijdens eerste speelweek zomeravondvoetbal De uitslagen van de eerste speel week waren: Dreischor-SKNWK 2-5; Mevo-veteranen-Gouwe Geit 1-2; Dui- veland-Zierikzee-véteranen 1-2; Velo- citas-Stella Boys 2-2. De stand is als volgt: ZIERIKZEE - Zonder noemenswaardige problemen is afgelopen week de tweeëndertigste editie van het zomer avondvoetbal van start gegaan. Iedereen had er weer zin in en was vast van plan om nu eindelijk dit jaar toch eens kampioen te gaan worden. Eenmaal tussen de lijnen kwam menigeen er toch al snel achter dat twee keer een half uur intensief achter het leer aanhollen je niet in de koude kleren gaat zitten. zestienmetergebied door John de Jonge aangenomen en direct inge schoten: 1-2. Duiveland kon ondanks de verwoede pogingen in de laatste minuten daar niets meer aan veran deren. Vergenoegd verliet Zierikzee- coach Karei de Keijzer met zijn team het veld, daarbij smakelijk napra tend over de vele gemiste kansen. 1. SKNWK 2. Gouwe Geit 3. Zierikzee vet. 4. Velocitas 5. Stella Boys 6. Mevo vet. 7. Duivèland 8. Dreischor 1 1 0 0 2 5-2 1 1 0 0 2 2-1 1 1 0 0 2 2-1 10 10 12-2 10 10 12-2 10 0 10 1-2 10 0 10 1-2 1 0 0 1 0 2-5 Het programma voor week twee ziet er als volgt uit: 17/4: Zierikzee- veteranen-Dreischor; 18/4: SKNWK- Duiveland; 20/4; Stella Boys-Mevo- veteranen; 21/4: Gouwe Geit-Veloci- tas. ZIERIKZEE - De afdeling Jazzdans van gymnastiekver eniging Delta Sport organi seert morgen, zaterdag 15 april, een jazz-demonstratie voor alle jazzdansgroepen tot en met achttien jaar. In totaal nemen dan zo'n 100 kinderen bezit van de eigen gymzaal aan •de Mulockstraat te Zierikzee. Het initiatief van deze eerste editie is genomen door jazz- leidster Jolanda Dalebout en Mariska de Boer. Dit omdat er grote behoefte bestaat bij de jazzdansgroepen om eens te to nen wat zij allemaal zoal ge leerd hebben. Vanaf 16.00 uur staan er diverse demonstraties op het programma, die in de vorm van een ware demogyja- da worden gegoten. Een en an der met medewerking van de majorettegroep Ministars en leden van de dansschool Kra mer, die onder andere een jive en een foxtrot voor het voet licht brengen. Iedereen is van harte welkom. De kampioen van vorig jaar, SKNWK, wist in haar eerste wed strijd direct al overtuigend twee winstpunten te pakken, dit ten koste van nieuwkomer Dreischor. Reeds na een aantal minuten stonden de Nieu- werkerkers op 0-3 voorsprong. De Mevo-veteranen werden op eigen veld verslagen door het elftal van de Gou we Geit. Op het Oostersportpark in Oosterland werd de 'dertig-plus- groep' Duiveland verslagen door de Zierikzee-veteranen. Gemiste kansen Dit duel ontpopte zich wel in een wedstrijd vol gemiste kansen, vooral aan de zijde van Zierikzee. Zo waren er in de eerste helft uitgespeelde kan sen voor onder andere Marco Vierge ver, Wim O verweel en John de Jonge. Vooral in de eerste helft gaven beide ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen van de jongste volleybal wedstrijden van de dames en heren recreanten, in sporthal Onderdak. Tevens de standen van de diverse poule's. Aub. Maritime 5-Fa. Bouwman 0-3; DFS 1-Brouw 0-3; Zeelandia D- Rcnesse D 3-0; Willibrordus-PV Zie rikzee 2-1; ZRK Ziekenh. 2-Brouw 0- 3; WIK 2-Marco Holm 1-2; Aub. Mari time D-WIK D 2 1-2; Léon Sport-De Stulp 0-3; ZWN 2-Aub. Maritime 4 1-2; Zeelandia 2-PTT 2 3-0; WIK D 1- Brouw D 2-1; DTS-Cluzona 0-3; Thxi Lemsom-VC Lob 1-2; De Zeeuwse Stromen-Kwiek 0-3; PJZ-ZWN 1 3-0; Aub. Maritime 2-PTT 1 1-2. De standen per 7 april 1989: Poule A 1: 1) De Stulp 7 13; 2) ZRK Ziekenhuis I 7 11; 3) WIK I** 7 10: 4) Renesse I 6 9; 5) De Schorpioen 6 9; 6) Léon Sport 7 6. Poule A II: 1) Aub. Maritime II 7 17; 2) PTT I 7 14; 3) Zeelandia I 7 13; 4) vc Lob 7 10; 5) Thxi Lemsom 7 6; 6) Peestekers 7 3. Poule B I: 1) Marco Holm 8 18; 2) PJZ 8 16; 3) Kwiek 7 13; 4) WIK II 7 8; 5) ZWN I 8 8; 6) De Zeeuwse Stromen 8 6. Poule B II: 1) Brouw* 7 16; 2) Renes se II** 6 11; 3) Brogum 7 10; 4) Zeelan dia II 7 8; 5) PTT II 7 8; 6) ZRK Zieken huis II 8 7. Poule C I: 1) Cluzona 7 20; 2) Aub. Maritime IV 7 15; 3) DTS 8 11; 4) ZWN II 7 7; 5) Integratie 7 1. Poule C II* 1) Fa. Bouwman 7 19; 2) Willibrordus 8 16; 3) PV Zierikzee* 7 12; 4) WIK III 8 7; 5) Aub. Maritime V 8 2. Poule D I: 1) Brouw 3 7; 2) Cluzona 2 4; 3) WIK I 3 4; 4) DFS I 2 3; 5) ZRK Ziekenhuis 1 0; 6) DFS II 1 0. Poule D II: Kwiek I 2 5; 2) VC Zon- nemaire 2 4; 3) Zeelandia 3 4; 4) De Zeeuwse Stromen 1 2; 5) Renesse 2 0. Poule Dames III: 1) WIK II 3 6; 2) VCC 2 5; 3) Kwiek II 1 2; 4) Aub. Mari time 2 2; 5) PTT 2 0. Poule J: 1) WIK 12 26; 2) Kwiek II 10 14; 3) Mevo 11 14; 4) Kwiek I 11 12. 1 punt in mindering. 2 punten in mindering. teams elkaar niet veel toe. De aanval len golfden over en weer waarbij Dui veland reeds in de eerste minuut de beste kans kreeg op de openingstref fer. Uit een corner, genomen door Ad van de Berg, kopte Rob Wijnstekers net over het domein van Zierikzee- doelman Ljubo Sladic. Vijf minuten later was aan de andere kant dé kans voor Zierikzee om de score te openen via de nummer zeven van Zierikzee, Marco Viergever, die op een diepte pass van John de Jonge alleen voor keeper Jaap de Bruine te gehaast overschoot. In de negende minuut kwamen de Zierikzee-veteranen dan toch op voorsprong. John de Jonge ontving in het zestienmetergebied de bal van spits Jan van Bemden, draaide zich vervol gens vrij en schoot loepzuiver de ope ningstreffer in de touwen: 0-1. Mede ook door prima reddingswerk van de goalie van Duiveland, Jaap de Brui ne, bleef het in de eerste helft bij die ene Zierikzeese treffer. In de tweeën twintigste minuut kwam Zierikzee goed weg. Keihard Een ineens keihard diagonaal inge schoten schot vanaf de linkerzijde door Jaap Brekelmans, glipte door de handen van doelman Ljubo Sladic. Heel gelukkig rolde de bal net langs de buitenkant-paal. Na de hervatting kwamen Jan de Jonge en Adri de Jon ge er bij Duiveland in, terwijl Leen van der Werf en Ad van den Berg het voor gezien hielden. Bij Zierikzee werd Wim Overweel gewisseld voor Adri Stoutjesdijk. Reeds in de vierde minuut wist Duiveland langszij te komen, mid dels een doelpunt van Huub Panne- koek: 1-1. Wederom werden er bij de Zierikzee-veteranen diverse kansen gemist, en had inen de pech dat één doelpunt werd afgekeurd wegens een overtreding op keeper Jaap de Brui ne. Vijf minuten voor het eindsignaal kwam Zierikzee dan toch eindelijk op voorsprong. Een dieptepass op maat van Adri Stoutjesdijk werd op de rand van het ZIERIKZEE - Onder een stralende zon vertrokken vanaf sportpark Den Hogen Blok om 09.00 uur vijftig fietsliefhebbers, waaronder drie dames, vooreen dorpentocht over Schouwen-Duiveland. Een ritje van zo'n slordige 100 kilometer. Deze tiende editie, georganiseerd door de Rijwiel Tourclub (RTC) Schouwen- Duiveland. deed alle dorpen aan op het Zeeuwse eiland. Men startte vanuit Zierkzee richting Bruinisse. om vervolgens via Dreischor en Brouwershaven naar Renesse te pedaleren. In deze badplaats werd de inwendi ge mens versterkt middels een bakkie koffie in restaurant De Wig. De gemiddelde snelheid lag gedurende de gehele rit op 25 km/uur. Er was een goede sfeer en er deden zich geen noemenswaardige problemen voor Iedereen had het opperbest naar zijn zin. zeker gezien het mooie weer en de weinige wind Om 13.30 uur stond iedereen weer in Zierikzee. De volgende toertocht van RTC Schouwen-Duiveland is de zogenaamde Bloczemtocht door de zak van Zuid-Beveland. op dertig april aanstaande. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6