Bruenaar die vriend in onverzekerde auto liet rijden beboet met 400,- Commissie financiën Duiveland unaniem achter nieuwbouw van brandweergarage in Oosterland IfSLt c_ HEROPENING COCKTAILBAR 'T KELDERTJE Duizenden kilo's eten voor Roemenië DE ZIERIKZEESCHE COURANT LIJnbach VERWARMING UIT? VERWARMING AAN! Schip loopt vast in Witte Tonnevlij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Autogebruik Dorpsplannen Puzzel Socialisten willen veelvuldig gebruik van de Commissie staat achter gemaakte dorpsplan- De zesde puzzel van de Vereniging Stad en auto gaan ontmoedigen. (Pag 2). nen voor Kerkwerve en Scharendijke. (Pag. 3). Lande staat vandaag weer in de krant, (Pag. 5). Voetbal Schouwse selectie delft onderspit tegen team El Torro. (Pag. 6) VRIJDAG 14 APRIL 1989 145ste jaargang Nr. 24524 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De toekomst en het lot der volkeren hangt af van de wijze waarop zij zich voeden. Brillat-Savarin ROTTERDAM - De redacties van het Algemeen Dagblad en het NRC Handelsblad, beide uitgegeven door de Nedei'landse Dagblad Unie/Else vier. eisen van de directie loonsverho ging. Beide redacties verlangen van directeur B. G. Voors binnen zeven dagen antwoord op hun eisen, die in afzonderlijke brieven zijn neerge legd. Advertentie Oude brandweergarage verkocht voor 70.000 gulden NIEUWERKERK - De commissie financiën van de ge meente Duiveland schaart zich unaniem achter het plan van het college om op het industrieterrein in Oosterland een nieuwe brandweergarage te bouwen. Ook PvdA- commissielid A. J. C. Melieste ging akkoord met de plan nen. Eerder verzette de socialistische fractie zich tegen de plannen van het college die een investering van 320.000,- inhielden. Inmiddels is men erin geslaagd de oude brandweergarage in Oosterland te verkopen voor f 70.000,- Het plan voor nieuwbouw van een brandweergarage in Oosterland werd door het college van b en w van Dui veland gelanceerd in de begroting voor 1989. Verschillende argumenten werden aangevoerd om de vrij forse investering te rechtvaardigen. De ou de brandweergarage, zo werd aange voerd, zou te klein zijn, te weinig mo gelijkheden bieden en bovendien zou het uitrukken van de brandweerwa gen belemmerd worden omdat men eerst door een aantal oude straatjes moet voor men uit de bebouwde kom is. De PvdA reageerde in haar algeme ne beschouwingen op de begroting af wijzend op het plan van het college en stelde dat er sprake zou zijn van een extra belasting op de algemene middelen hetgeen niet past in een tijd van zuinig omgaan met schaarse mid delen. De andere raadsfracties rea geerden positiever op de plannen en hetzelfde kan gezegd worden van de reacties tijdens de commissieverga dering. Commissielid L. Meerman (SGP/ RPF): „Het is nogal wat. Maar het is wel een heel mooi plan. Lekker ruim". Wel wilde Meerman weten of het op de plannen ingetekende in structielokaal ook daadwerkelijk ge bruikt zal gaan worden. Hoofd afdeling financiën M. J. Leu- ne antwoordde daarop dat dit zeker het geval zou zijn. „We hebben binnen het korps zelfs een eigen instructeur", aldus Leune. Op de vraag van Meer man of het bedrag dat nodig is ook voorziet in de aanschaf van de inven taris antwoordde burgemeester A. Bergshoeff dat de inventaris van de oude brandweergarage gebruikt zal worden voor de aankleding van de nieuwe garage. Er moet dan nog wel iets bijgekocht worden, maar dat is ingecalculeerd. Geen luxe Tijdens de commissievergadering werd nog eens benadrukt dat de nieu we brandweergarage beslist geen luxe voorziening is. Het is de bedoe ling dat de gemeenteraad zich op de aprilvergadering uitspreekt over het te voteren krediet. Als de raad groen licht geeft wordt de bouw eind april aanbesteed en hoopt men begin juni daadwerkelijk met de bouw te kun nen beginnen. Dan kan ook de rijksbrandweer spuit in Oosterland gestationneerd worden. Tegenvaller wat dat betreft is dat men van rijkswege naar alle waarschijnlijkheid geen huurvergoe- ding voor stationnering van de brandspuit krijgt. Geen enkele moeite had de commis sie verder met het voorstel van het college om een bijdrage van 500,- bèschikbaar te stellen aan de Stich ting Zomeruniversiteit Zeeland. Al- vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's \M> my Pt Jltr Kantonrechter: 'Uw vriend zou de helft van de boete moeten betalen ZIERIKZEE - Vierhonderd gulden boete of acht dagen vervangende hechtenis. Plus vier maanden ontzegging- van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Dat was het vonnis dat kantonrechter D. van Emden uit sprak tegen T. W. W. uit Bruinisse vanwege het laten rij den van eén vriend in zijn onverzekerde auto. En daar mee kwam de Bruenaar er nog goed af. Want hij kreeg vrijspraak van de boete van 180 gulden die officier van justitie J. J. A. Groen eiste omdat de auto ook niet APK was goedgekeurd. Toen de auto die W. samen met zijn vriend K. kocht en opknapte op 10 ju li 1988 op de weg kwam ging het ge lijk fout. K. die achter het stuur zat veroorzaakte een aanrijding en de po litie stelde vast dat hij alcohol had gebruikt. Voor de kantonrechter moest W. zich verantwoorden voor het feit dat de auto ook niet verze kerd en niet APK-gekeurd was. Van plan „Wij waren van plan om de auto te laten verzekeren en keuren. Hij was nog maar een dag op de weg. Daar voor stond hij altijd op een particu lier terrein waar we hem hebben op geknapt", voerde W. ter verdediging aan. Het voertuig bracht hem geen geluk want na het ongeluk werd de auto door de politie weggesleept en moest hij de autopapieren inleveren. „We hebben er nooit meer wat van ge hoord of gezien". De (blik)schadc die door het onge luk werd toegebracht aan de andere automobilist werd door de beide Bruenaars betaald. „Het was 750 gulden". De officier van justitie wees VV. er op dat niet verzekerd rijden een van de ergste overtredingen is die bij het kantongerecht wordt behandeld. „Het is uw verantwoording om uw auto te laten verzekeren en keuren. Hij eiste voor beide overtredingen respectievelijk 500 en 180 gulden boe te. Toen de verdachte aanvoerde dat in het proces-verbaal sprake is van de Wilhelminastraat terwijl in Bruinis se alleen een Wilhelminalaan is, bleek dat resultaat op te leveren. De kantonrechter sprak hem vrij van de boete van 180 gulden voor het ontbre ken van een APK-keuringsbewijs. Maar niet voor het onverzekerd rij den. „Want daarbij is in het proces verbaal sprake van een of meerdere wegen en niet alleen van de Wilhelmi nastraat". Advertentie AUTOMATISERING Industrieweg 1-3 4382 NA Vlisslngen Tel. 01184 - 15810 MEESTERLIJK ONDERBOUWD Advertentie 15 april a.s. Aanvang 18.00 uur Havenplein 7 - Zierikzee Rekening houdend met het feit dat W. samen met zijn vriend de schade van de aanrijding heeft vergoed, von niste hij 400 in plaats van de geëiste 500 gulden. „Ik teken daarbij aan dat uw vriend nu ook de helft van de boe te zou moeten betalen". W. kreeg ook een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden opgelegd met een proeftijd van twee jaar. Een oude Amerikaanse auto, een bruine Pontiac. Dat was het voertuig dat de politie op 27 maart 1988 zon der geldig keuringsbewijs aantrof op de Zeeanemoonweg te Renesse. „Ik heb geen idee hoe mijn auto daar kwam, maar het was niet door mij. Ik kwam daar pas van op de hoogte toen ik de acceptgiro met de boete binnenkreeg", aldus E. de L. uit Oud dorp. Hij vertelde dat hij alleen in de weekenden naar Haamstede komt voor restauratiewerkzaamheden aan zijn auto die daar in een garage staat. „Ik vind het een raar verhaal", aldus de kantonrechter. Maar desondanks ontliep De L. er de boete mee van de officier van justitie die 180 gulden eiste. Kantonrechter Van Emden sprak hem vrij 'wegens gebrek aan bewijs'. Geen vrijspraak maar wel schul digverklaring zonder oplegging van straf was er voor R, B. uit Ooster land. Hij werd door de politie be keurd toen hij rondreed in de onge keurde auto van een kennis. „Ik was op weg naar de keuring met een nieu we benzinetank in de koffer. Dat was het enige wat nog mankeerde aan de auto. Hij was al twee keer afgekeurd. Ik wist niet dat er niet mee gereden mocht worden. Dat had de garage houder of de politie dan toch kunnen zeggen". Omdat B. voor een ander reed vond kantonrechter Van Emden zijn schuld 'wat mager'. Hij negeerde de eis van 180 gulden die de officier van justitie stelde en vonniste schul dig zonder oplegging van straf. Te laat Op grond van zijn inkomen kreeg C. H. uit Zierikzee een boete van 100 gulden in plaats van de 180 gulden die officier van justitie Groen eiste. H. was op 12 februari verantwoorde lijk voor een bedrijfsauto die niet ge keurd bleek te zijn. „Het heeft nooit op kentekenbewijs deel drie gestaan dat dat moest en na mijn aanhouding heb ik de auto gelijk laten keuren", aldus de bejaarde Zierikzeeënaar. Maar dat bleek voor de kantonrech ter toch te Iaat te zijn geweest. Bij A. J. uit Middelburg, wiens auto in Renesse eveneens zonder gel dig keuringsbewijs werd aangetrof fen door de politie, werd de boete ge halveerd. „LI bent fout maar u heeft wel uw goede wil getoond", aldus de kantonrechter. Hij baseerde dat op het feit dat J. zijn auto vlak voor de overtreding had laten keuren door een garage. Het bleek echter om een zomervakantie-inspectiebeurt te gaan. „Ik wist niet dat bij een keu ring een stickertje hoorde", aldus de Middelburger. Advertentie BEL 01110-14739 {ÓÓK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND) WEMELDINGE - In de nacht van donderdag op vrijdag is op het vaar water Witte Tonnevlij tussen Wemel- dinge en Zierikzee het Duitse motor- tankschip Rückwarth vastgelopen. Het schip met 1046 ton benzine aan boord was vastgelopen, maar inmid dels heeft het de reis weer voortge zet. Het schip van de firma Braunkohle was vastgelopen door het lage water. De reddingsboot Sevirus verleende bijstand alsook de onlangs geïnstal leerde post van Rijkswaterstaat in Wemeldinge. Eerste geruchten als zou het schip gebroken zijn, waren on juist. WINTERSWIJK - De 500 kilo zware vliegtuigbom die aan de Groenlose- weg in Winterswijk bij graafwerk zaamheden is gevonden, wordt vrij dagmiddag op 150 meter afstand van de vindplaats door de Explosieven Opruimingsdienst tot ontploffing ge bracht. Verwachting tot zaterdagavond: Later opklaring-en Veel bewolking en af en toe wat re gen. In de loop van de dag in het wes ten van het land opklaringen. Mini mumtemperatuur omstreeks 7 gra den, middagtemperatuur ongeveer 13 graden. Wind eerst noordwest en ma tig, later zwak en veranderlijk. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 18 april: Zondag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: variabel 3 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag.' 40% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 april Zon op 06.43, onder 20.37 Maan op 14.39, onder 05.03 16 april Zon op 06.41, onder 20.39 Maan op 15.52, onder 05.16 17 april Zon op 06.39, onder 20.40 Maan op 17.02, onder 05.26 Volle Maan: 21 april (05.13) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het was vandaag, voor al in het westen van ons land, uitge sproken slecht weer. De overvloedi ge regen hing samen met het naar onze omgeving opdringen van warme lucht, boven Duitsland. Morgen pas seert dit front, sterk in betekenis af genomen, opnieuw ons land. Er is veel bewolking, waar af en toe wat regen uitvalt. In de loop van de dag komen er van het westen uit enkele opklaringen voor. De minimumtemperatuur ligt rond 7 graden en de middagtempera tuur wordt morgen ongeveer 13 gra den. De noordwesten wind die matig is, neemt zaterdag in de loop van de dag af naar zwak en veranderlijk. SCHOUWEN-DUIVELAND - Op niet minder dan twintig inzamelingspunten over heel Schouwen-Duiveland werden gisteren, donderdag, etenswaren, speelgoed en geld bijeen gebracht voorde mensen in Roemenie. ..Roemenie maakt het meest miserabele tijdperk in zijn bestaan door en heeft dringend steun nodig van de overige landen in Europa. De meeste levensmiddelen die ie iedere dag nodig hebt zijn er niet eens te koop", aldus de gezamenlijke werkgroepen van de CSHG en Dorkas-hulp aie de actie organiseerden. De respons van de bevolking van Schouwen-Duiveland was ongeveer even groot als vorig jaar toen de actie voor het eerst gezamenlijk werd opgezet. Toen werd 8500 kilo voedsel ingezameld en naar verwachting was dat ook gistereiï het geval. Maandag wanneer de vrachtwagens die de giften ver voeren in het centrale voedseldepot in Andijk worden gewogen, weet men precies hoeveel er is verzameld. Behalve voedsel was dat ook speelgoed dat zowel door particulieren als door bedrijven werd geschonken. In totaal werd ook bijna 800 gulden aan financiële giften ontvangen. ..We kregen hele leuke reacties. Er kwamen bijvoorbeeld twee ver pleegkundigen van bejaardenhuis De Wieken met een kist ivaarin alle ouderen wat hadden gedaan. Dat was zomaar een spontane actie", aldus een van de organisatrices van de actie, J. A. van Beveren. In Kerkwerve werd rcgelmhtig de klok geluid voor de actie. ..Telkens daarna kwam een hele groep mensen nar de kerk met hun giften". Zaterdag worden de vrachtwagens geladen die de giften wegbrengen naar Andijk. En vandaar uit wordt het voedsel vanuit heel Nederland naar Roemenië gebracht. Het ziet er naar uit dat de gezamenlijke inzameling over het eiland een jaar lijkse traditie gaat worden. ..Het is nog steeds hard nodig. En als het beter zou gaan in Roemenië zijn er nog genoeg andere landen die onze hulp nodig hebben".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1