Dreischor promoveert Bruse Boys boekt winst op Yerseke A-junioren brengen Zierikzee de overwinning tegen DOSKO NIEUWSBODE Duiveland ten val gebracht Brouwershaven ZIERIKZEE-DOSKO 2-1 Laatste stuiptrekkingen van degradant SKNWK: 3-3 6 DAUWENDAELE - Het eerste elf tal van voetbalvereniging Duiveland is in haar laatste eindsprint (1-0 en 4- 0 tegen SKNWK, 2-1 tegen Krabben- dijke en 4-2 tegen Colijnsplaatse Boys) afgelopen weekend door Dau- wendaele ten val gebracht, „ón danks de fijne wedstrijd en de volle dige inzet konden we het niet afma ken", aldus trainer Ed van Lent. Ter wijl het met de rust nog 0-0 was kreeg Dauwendaele in de tweede helft met het windvoordeel vleugel tjes en scoorde vlot twee doelpunten: 2-0. Omdat Jaceo de Jonge vanwege een blessure niet mee kon doen en Adri de Jonge voor zijn doen te zwak speelde, had Duiveland voorin te wei nig kracht om echt gevaarlijk te wor den. Toch speelde men in de eerste helft veel op balbezit en mede door de wind mee kregen André van de Berge en Jaap Brekelmans diverse kansen. Brekelmans, met een goed schot in zijn benen, verkoos echter steeds weer onnodig het persoonlijk duel. Na de hervatting was het vooral Dauwendaele dat het spel.dicteerde. Door hele verre uittrappen van de keeper probeerde deze zijn snelle rechterspits te vinden. Die werd ech ter, keurig volgens afspraak, en doel treffend afgestopt door René le Combte. Ook Rob Wijnstekers stond in de mandekking, een tactiek die oefenmeester Ed van Lent anders nooit bezigt. „Maar ik wilde winnen en dacht hierin de oplossing te moe ten zoeken". In de dertigste minuut werd het 1- 0, en even later door een seconde van concentratieverlies bij René le Combte wist zijn rappe tegenstander van hem te ontsnappen en vervol gens te scoren: 2-0. Mede dus door te weinig stootkracht voorin kon Dui veland niets aan de achterstand te rugdoen. Dankzij het prima optre den van de rechtsback Hans Ande- weg kon Dauwendaele Ook niet ver der meer uitlopen. BROUWERSHAVEN - Brouwers haven heeft afgelopen zaterdag aan den lijve ondervonden welk een rare sprongen een kat in het nauw kan maken. In het duel tegen degradatie kandidaat Hoedekenskerke kwam men niet verder dan een 1-0. Dit door hét verbeten gevecht van de bezoe kers die in de laatste wedstrijden zo veel mogelijk puntjes moeten verga ren om niet teruggezet te worden. Brouwershaven kon niet beschik ken over Arjan Visser, daardoor kwam Marcel Duinhouwer op de rechterspits plaats te staan. Peter van Mourik bezette de punt, maar omdat hij herstellende was van een lastige knieblessure speelde hij niet de volle negentig minuten mee. Vanaf de af trap nam Brouwershaven het heft in handen en beukte op het doel van Hoedekenskerke De kansen kwamen vooral via Wer ner Kafoe, Johnny van Mourik en Pe ter van Mourik. Ook de achterhoede van Brouwershaven bleef uiterst at tent spelen. Kees Kraayenbrink deed wat van hem verwacht werd en John ny Jonker ontpopte zich als de uit blinker van de wedstrijd en was ook veel in de voorhoede te vinden. In de vijfentwintigste minuut kopte Mar tin Quist uit een corner van Werner Kafoe de bal richting doel. Op het laatste moment kopte een verdediger de bal van de doellijn het veld weer in. Zodoende bleef het tot rust een gelijke stand: 0-0. Na de her vatting was het direct al in de eerste minuut raak. Een dieptepass van Kees Kraayenbrink bereikte Peter van Mourik. Die rondde deze actie succesvol af en bracht de ope ningstreffer op zijn naam: 1-0. Hoedekenskerke bleef knokken maar werd eigenlijk maar één keer echt gevaarlijk. Ook Brouwershaven kwam niet meer tot scoren. Zodoende bleef, ondanks de pompen of verzui pen mentaliteit van de bezoekers in het laatste kwartier, de stand 1-0 voor de Brouwse elf van trainer Arend Krijgsman. A-junior Erwin Theunisse (rechts) in het duel met zijn directe tegenstander. Theunisse bezorgde samen met nog een A-junior, Peter van de Zwan, Zierikzee de overwinning van 2-1 op DOSKO. (Foto: Joop van Houdt). Bruisende tweede helft bezorgt een winst van 2-1 ZIERIKZEE - Terwijl er zondag-middag in stadion De Meer weinig spanning was te constateren in de eerste helft tussen Ajax en FC Utrecht, gaf het duel op Den Hogen Blok, tussen Zierikzee en DOSKO, eenzelfde beeld te zien. En toen in Amsterdam de tweede helft onverwacht veel meer aanzien kreeg, werd er ook in Zierikzee, gelijk een onderlinge afspraak, beter en spannender'voetbal op de mat gebracht. Het unieke wat Zierikzee daarbij overkwam was dat de winnende treffer tot stand kwam door het toedoen van twee A-junioren, te we ten Erwin Theunisse (voorzet) en Peter van de Zwan die scoorde: 2-1. Door het verzamelen van weer twee puntjes staat Zierikzee nu op een gedeelde tweede plaats met VOAB en RKDVC. Door een iets ongunstiger doelsaldo bezet men echter een feitelijke vierde posi tie. Hieruit blijkt wel de ware klasse van dit Zierikzee, dat na de hervatting van de competitie in ja nuari nog op een beschamende ne gende plaats stond gerangschikt. DOSKO daarentegen is door dit verlies gezakt van een derde naar een vijfde plaats. Verrassing Daarnaast is het elke week weer een verrassing, ook voor trainer Hans van der Wekke, hoe de basis er deze keer nu weer uit gaat zien. Blessures, ziektes en afzeggingen waren het afgelopen seizoen meer regel dan uitzondering, ook hier is de overeenkomst met Ajax trou wens opvallend. Derhalve moest Van der Wekke steeds weer terug grijpen naar spelers uit het twee de elftal of de oplossing zoeken in het inpassen van A-junioren. Ook in het duel tegen DOSKO, uit Bergen op Zoom, stonden twee A-junioren, Erwin Theunisse (lin kerspits) en Peter van de Zwan (rechter middenvelder) in de ba sis. Op de bank zat een derde jeugdspeler, te weten Peter van Beveren. Verder stond ook reserve Frans Trompert, die weer aan het terugkomen is. Theo Wittenberg tobde nog met een spierscheuring en bleef derhalve volledig buiten beeld. De eerste helft was uiterst saai te noemen, waarbij beide keepers, Peter Noordijke (Zierikzee) en Siebe Nieuwkoop (DOSKO) wei nig tot niets te doen kregen. Van beide zijden had men problemen met het vinden van de juiste ope ning. Passes kwamen niet aan of werden met succes onderschept. Vooral ook Zierikzee had proble men met het vinden van de juiste man, hieruit sprak toch duidelijk het gebrek aan het voldoende op elkaar ingespeeld zijn van dit 'ge- legenheidsèlftal'. Wat er tijdens de rust in de thee gezeten heeft weet niemand maar na de hervatting lieten de tweeën twintig voetballers in tien minu ten meer acties zien dan de gehele eerste helft bij elkaar. Het was Zierikzee dat in de vierde minuut de score openbrak. Freddy Kra mer, die weer gedurende negentig minuten er voor 100% tegenaan ging, pikte op het middenveld de bal op en dook diep het centrum in. In de één-twee met Leen Koster ontving Kramer wederom de bal en passte voor een tweede keer breed naar Koster. Die loste een diagonaal schot op het doel en zag succesvol de bal in de touwen ver dwijnen: 1-0. Vier minuten later was het echter Kees de Rooy van DOSKO die de gelijkmaker scoor de: 1-1. Het spelletje bleef op een hoog tempo doordraaien en door een fraaie redding van Zierikzee- doelman Peter Noordijke bleef de stand vooralsnog gelijk. Bij DOSKO was het vooral de rechterspits Fokke Zwart die tij dens de eerste helft volledig op de achtergrond was gebleven, maar nu als een duveltje uit een doosje verschillende doelpunten op zijn schoen had. Maar daar bleef het dan ook bij. Zierikzee bleef ook kansen creëren en in de drieën twintigste minuut stond iedereen zowat al met zijn armen omhoog toen Leen Koster met een lobje de bal over keeper Siebe Nieuwkoop mikte. Maar Nieuwkoop sprintte als nog achter de bal aan en sloeg op miraculeuze wijze nog net rnet zijn rechterhand de bal van de doellijn. Verder waren er ook nog kansjes voor Marco van Oeveren (afstandsschot'richting Dikke To ren) en Martin Quist (net voor langs). Vijf minuten voor het ein de zette Zierikzee via de rechter kant weer een goede aanval op. Martin Quist speelde daarbij naar Erwin Theunisse op links. Die trok het zestienmetergebied in en wilde, zo het zich liet aan zien, een schot lossen op het doel. Maar dit halve schot was voor de andere vijftig procent een voorzet op Peter van de Zwan, die nog net kon binnentikken: 2-1. Met nog enkele minuten te spelen was het potje voor Zierikzee gekookt. Hans van der Wekke toonde zich na afloop een uiterst tevreden man. „Ik ben heel erg blij met de ze winst. Nu kunnen we tenminste met een opgeheven hoofd de com petitie verder uitspelen. Maar vooral vind ik het ook leuk voor die A-junioren. Je ziet, als je de kans maar geeft aan die junioren, dan komt het er vroeg of laat toch best wel uit". Verder deelde Van der Wekke ook nog mede dat zo wel Erwin Theunisse als Peter van de Zwan volgend jaar definitief overkomen naar de selectie. Einduitslag 2-0 BRUINISSE - Nadat Bruse Boys op de helft van de competitie langzaam maar zeker van de tweede plaats op de ranglijst ver dreven werd naar een, tot voor het afgelopen week end, zesde plaats, is men door de 2-0 winst op Yerse ke weer één plaats geste gen. Met wat 'medewer king' van de bovenste ploe gen kan men, met nog twee wedstrijden te spelen, als nog een plaatsje bij de bo venste drie bemachtigen. Bruse Boys had weer versterking van de lange tijd geblesseerde Leen van der Bijl en de van een enkelbles sure herstellende Klaas Verspoor speelde vijfenvijftig minuten lang mee. Hierna werd hij vervangen door Martin Verspoor. In het eerste kwar tier kwamen de Bruenaren aai'dig in BREMEN - De Westduitser Heinz- Nernd Burger heeft zondag de mara thon van Bremen gewonnen in 2 uur 16 minuten en 42 seconden. De Polen Lenda (2.18.23) en Sliwinski (2.19.16) werden rspectievelijk tweede en der de. Bij de vrouwen was de Westduitse Ewa Wrzosek in 2. 48.46 de snelste. de verdrukking en konden met veel pijn en moeite overeind blijven. Yer seke bleef drukken en was hard op weg naar de openingstreffer. Meer grip Na vijftien minuten kreeg Bruse Boyse allengs wat meer grip op de wedstrijd, maar echt overtuigend was het niet. Er werd teveel met lan ge halen gespeeld en te weinig in de voeten. Toch waren er enkele kleine kansjes voor Jacob van den Berge. Na twintig minuten moest Theun de Ronde het veld verlaten vanwege een enkelletsel. Voor hem kwam Jos van Unen erin. In de tweede helft was wederom de beginfase voor de bezoekers uit Yer seke. Maar net zoals in de eerste helft kon men ook nu niet de kansen afma ken. Eindelijk, na 57 minuten voetr bal, brak Bruse Boys de score open. Via Jaap van den Berge ontving Ja cob van den Berge de bal en middels een listig lobje passeerde hij de doel man: 1-0. Yerseke verdween steeds verder uit de picture, terwijl Bruse Boys duidelijk sterker werd. Zeven minuten voor het einde zette Bruse Boys via Martin Verspoor op links een aanval op. Verspoor passte breed naar Jos van Unen, die door ging tot de achterlijn. Vervolgens leg de hij terug op de opkomende Jacob van den Berge, en hij liet voor de tweede keeru de doelverdediger het nakijken: 2-0*! Daarmee kwam Bruse Boys op een totaal van 42 doelpunten in de afgelopen twintig wedstrijden, koploper WHS staat daar met één doelpunt meer net boven. Advertentie Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee DREISCHOR - In het jongste voetbalduel op eigen bodem tegen Zierikzee 4 heeft Drei schor een belangrijk puntje laten liggen. Door dit gelijkspel is de naaste concurrent Luctor '88 nu op dezelfde hoogte, 31 punten totaal, komen te staan. Promotie naar de tweede klas kan ze in ieder geval niet meer ontgaan. Het kampioenschap van Dreischor zal tot op de laatste wedstrijd aankomen. Wel is al duidelijk dat bovenstaand elf tal volgend seizoen promoveert tiaar de tweede klas. (Foto: Joop van Houdt). Zierikzee 4 gaf afgelopen zondag te gen koploper Dreischor goed partij. Men was niet van plan het zo maar uit handen te geven. Van beide zijden leg de men een behoorlijke partij voetbal op de grasmat. Bijna de gehele eerste helft hield men elkaar in evenwicht en pas vijf minuten voor rust kon Drei schor op voorsprong komen. Openingstreffer Uit een voorzet op maat wist Eric Dijst met het hoofd de openingstref fer op zijn naam te zetten: 1-0. Maar voordat het tijd was voor de thee trok Zierikzee nog even snel de score gelijk. Een dieptepass kwam terecht bij Jo- han Overweel, die vervolgens het leer de touwen in joeg: 1-1. Ook in de twee de helft bleef men over en weer de kansen creëren. Dreischor wist echter in de eerste minuut, na de aftrap van Zierikzee, de bal te onderscheppen. Chris Tctteroo passte hierna op Eric Dijst, die zijn tweede goal scoorde, hierbij was wel het geluk aan zijn zijde omdat de bal via de binnenkant paal naar binnen caramboleerde: 2-1. Ook Zierikzee 4 was een paar keer flink gevaarlijk inaar pas in dc dertigste minuut wist men weer op gelijke hoogte te komen: 2-2. Dreischor was verder minder for tuinlijk toen een uitgesproken kans tot het winnende doelpunt, van Peter van de Linde, door Nico Schouten van Zierikzee van de doellijn werd ge haald. Ook Eric Dijst kreeg nog een kans maar zag zijn poging gered door de keeper. Zodoende bleef het in Drei schor 2-2. Dreischor dat het tegen Zie rikzee 4 zonder de geblesseerden Wim van de Linde en Dennis Dijst had moe ten stellen. NIEUWERKERK - Het eerste elftal van SKNWK, dat al geruime tijd het zwaard van Damocles bo ven zich voelt in verband met degradatie, heeft in haar laatste stuiptrekkin gen toch nog voor een ver rassing weten te zorgen. Uit de jongste thuiswedstrijd tegen de nummer twee van de ranglijst, GPC, werd met een laatste krachtinspan ning nog één puntje ge perst: 3-3. Maar met nog één wedstrijd te gaan en drie punten achterstand op voorganger Heinkenszand is een definitieve degrada tie onontkoombaar. Tbch waren dc mannen van trainer Kees Kommer niet extra gemotiveerd binnen de lijnen gekomen. Kommer: „Dc movitivatie bij dc jongens is al weken goed, maar toen wilde het ge woon niet lukken. Vandaag lukte dat wel". SKNWK kwam al heel snel op 1-0 (zevende minuut). Adrie Matthijse wist uit een directe vrije trap, rand zestienmetergebied, de bal in de uiterste linker hoek te deponeren en voor deze leuke binnenkomer té zor gen: 1-0. Vleugels SKNWK bleef goed voetballen en, in tegenstelling tot eerdere wedstrij den, bleef men nu goed achter de bal en benutte men de vleugels optimaal. De mogelijkheden kwamen dan ook met de regelmaat van de klok en daarbij was de beste kans voor Robin Vrij die net naast schoot. GPC was natuurlijk ook niet geheel ongevaar lijk en SKNWK kwam enkele keren heel goed weg. Tegendoelpunten kon den derhalve niet uitblijveu. Voorde rust kon GPC (wee keer tot scoren komen. En twee keer gebeur de dit uit dode spelhervattingen. Het werd 1-1 uit een vrije trap en het niet goed uitverdedigen, en 2-1 kwam zo'n beetje op dezelfde manier tot stand. Na de hervatting pakte SKNWK het geheel weer leuk op en was men veel aan de bal. Dc aanvallen liepen rede lijk en er waren kansjes voor Robin Vrij (naast) cn Hans-Jan Gocdcgc- buure (redding keeper). GPC kon op voorsprong komen om dat Bram Roks in het zestienmeterge bied noodgedwongen iets deed wat niet mag: penalty, 1-3. Met nog vijfen twintig minuten te voetballen geluk te het SKNWK toch nog om de aan sluiting te realiseren en zelfs langszij de bezoekers te komen. In de der tigste minuut scoorde Fred van der Werf 2-3 en Richard Dalebout, die sa men met Michel Flikweert was inge zet om wat lengte in de voorwaartsen te brengen, maakte uit een scrimma ge gelijk: 3-3. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6