languit slapen. Qfisuwbed tekort? Riant nieuw kippenhok voor Zierikzeese kinderboerderij Leto Strandgedeelte aan Rampweg voortaan open voor surfers Zomer-kinderkledingbeurs in Zierikzee zorgt voor topomzet Opknapbeurt voor de Adriaan v. d. Weijdeweg Commissie financiën en onderwijs Jeugdige vakantiegangers stelen spandoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ma andag 10 april 1989 Nr. 24521 3 Geschenk van P. I. Heijboer van Sophiavereeniging ZIERIKZEE - De Franse Sabelpootkip, de Friese zilver pel kip en de Friese Goud pel kip. Zomaar een greep uit de verschillende kipperassen die een plaatse hebben gekre gen in het nagelnieuwe kippenhok dat de Vereniging Kinderboerderij De Punt in Zie- rikzee zaterdag met enig ceremonieel officieel in gebruik nam. Het kippenhok kon worden gerealiseerd door een gift van P. I. Heijboer uit Nieuwerkerk. Hij vierde on langs zijn 30-jarig jubileum als vertegenwoordiger van de Sophiavereeniging tot be scherming van dierei) op Schouwen-Duiveland. Het hoofdbestuur van de vereniging stelde een bedrag beschikbaar dat Heijboer naar eigen inzicht mocht besteden en zijn keuze viel op de kinderboerderij in Zierikzee. „We zaten er echt om te springen", aldus beheerder P. Wijnen. ,,Er liepen veel te veel kippen los op het terrein rond en wij willen graag raszuivere kippen kweken". Het is de bedoeling dat er binnen afzienbare tijd ook een nieuw konijnenhok gemaakt wordt en dat er een goede accommodatie komt voor de eenden en ganzen. ,,Wij zijn nog volop op zoek naar spon sors". Trots Het bestuur van De Punt is trots op het nieuwe kippenhok en dat liet Wij nen ook duidelijk doorklinken in zijn welkomstwoord. ,,Want het was hard nodig, maar zoiets kost een klauw met geld, en dat hebben wij niet". Het bestuur van De Punt aarzelde dan ook niet lang toen Heijboer contact met hen opnam en de situatie uitleg de. ,,Wij hoefden niet lang te prakki- zeren", aldus de beheerder. Men werd het snel eens over de be stemming van het geld. ,,Het paste in de begroting en vandaag staat het er dan en we mogen er trots op zijn". Voor de overdracht van het kippen hok was ook voorzitter A. M. Dwin ger van de Sophiavereeniging afge reisd naar Zierikzee. Hij stelde in zijn toespraak dat het in deze tijd niet vaak meer voorkomt dat iemand dertig jaar bij dezelfde baas blijft. „En wij kunnen Heijboer niet mis sen. Ik praat dan niet alleen over Piet Heijboer, maar over de familie Heij boer", aldus Dwinger. Pracht-object Dwinger stelde verder dat Heijboer een goede keus had gedaan door het geld aan de kinderboerderij ter be schikking te stellen. „Het is een pracht-object", aldus Dwinger.- Kri tiek van de kant van Dwinger op de gemeente Zierikzee. „Het spijt mij te moeten constateren dat de gemeente Zierikzee op deze dag verstek laat gaan". „Een kinderboerderij is tenslotte een voorziening ten behoeve van de bevolking van Schouwen-Duiveland. En dan heb ik het met name over de jeugd", aldus Dwinger. Na de toespraak van Dwinger werd een videofilm vertoond over het werk van de Stichting AAP. Een stichting die opgericht is door Okko en Riga Reussien en die zich ten doel stelt te zorgen voor opvang van exotische die ren. Het is in Nederland verboden om dieren als bijvoorbeeld apen als huis dier te hebben, maar er blijken nog steeds mensen die dit verbod aan hun laars lappen. Scharrelen De Stichting AAP vangt deze die ren op en probeert een geschikt te huis, bijvoorbeeld een dierentuin. voor hen te vinden. Na afloop van de video-film werd nog een kort dank woord gesproken door J. de Lang, voorzitter a.i. van de Vereniging Kin derboerderij De Punt, Ook werd het woord gevoerd door E. Huizinga, oud-bestuurslid van de Sophia vereeniging. Na al dit verbale geweld was het aan P. I. Heijboer om de officiële overdrachtshandeling te verrichten, gadegeslagen door een behoorlijk aantal bezoekers van de kinderboer derij. De kippen ondertussen trokken zich niets aan van alle drukte. In af wachting van het moment waarop P. I. Heijboer het bordje zou onthullen waarop vermeld wordt dat het een schenking van de Sophia-vereeniging is scharrelen zij door hun nieuwe on derkomen. Zoals het ware scharrel- kippen betaamt. P. I. Heijboer onthult het kippenhok. (Foto: Joop van Houdt). Weg wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer BURGH-HAAMSTEDE - De Adriaan van der Weijde- weg in de boswachterij nabij Burgh zal worden opge knapt. Tenminste als de gemeenteraad van Westerschou- wen akkoord gaat met het voorstel van het college van b en w om voor dit doel een bedrag van ruim 70.000 gulden te voteren. Advertentie Voor dit geld wordt tevens de Bos weg, die na de voltooiing van bunga lowpark Schouwenduin aan de ge meente wordt overgedragen, aange past. Via deze nieuwe weg wordt een aansluiting gemaakt op het parkeer terrein aan de Adriaan van der Weij- deweg. Deze laatste weg wordt daar na afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Niet berekend De weg is hierop namelijk niet be rekend. Op dit moment vertoont het wegdek grote sporen en is over een groot gedeelte ernstig verzakt. De Adriaan van der Weijdeweg zal daar om in zijn geheel worden bestraat. Daarna moeten bezoekers van de bos wachterij naar het parkeerterrein rij den via de nieuwe aansluiting die wordt gemaakt vanaf de Bosweg. In verband met de bouw van een nieuwe bakkerij van de firma Hoge- naar op het bedrijfsterrein bij Haamstede dient daar op korte ter mijn een ontsluitingsweg te worden aangelegd. Het college van b en w vraagt de gemeenteraad hiervoor ruim 35.500 gulden beschikbaar te stellen. De gemeenteraadsvergade ring waarin deze nieuwe wegen en wegveranderingen aan de orde ko men is op maandag 17 april in het ge meentehuis van Haamstede en be gint om 19.30 uur. NIEUWERKERK - De bouw van een nieuwe brandweergarage op het industrieterrein van Oosterland en de verkoop van de oude brandweer garage in het centrum van het dorp. Dat is een van de agendapunten die aan de orde komt tijdens de openba re vergadering van de commissie fi nanciën en onderwijs van de gemeen te Duiveland. De commissieleden komen op don derdag 13 april bijeen in het gemeen tehuis te Nieuwerkerk. Op de agenda staat verder de instelling van een ega lisatiefonds ten behoeve van het Al gemeen Dienstencentrum Zeeland. Het plan van de scholen 1990/1993, aanpassing organisatiestructuur en vervanging computer. De vergade ring begint om 16.30 uur en kan door iedere belangstellende worden bijge woond. Bent u een van die men sen die door hun lengte niet lekker languit kunnen liggen in hun bed? Dat komt uw nachtrust niet ien goede. Kom eens praten met uw Bedderie specia list. Hij geeft u graag persoonlijk advies. Voor elke lichaamsbouw en -lengte is er een passen de oplossing. LIST DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee Telefoon 01110-12946 Als gemeenteraad van Westerschouwen akkoord gaat RENESSE - Het college van b en w van Westerschou wen wil de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) zo danig aanpassen dat het voortaan voor surfers is toe gestaan om vanaf het strand aan de Kop van Schouwen hun sport te beoefenen. Tot nu toe is Westerschouwen de enige kustgemeente in Nederland waar geen enkele gele genheid tot surfen bestaat. Het college v&n b en w is van me- ■r ning dat de gemeente in een -uitzonde ringspositie komt te verkeren wan neer, déze situatie gehandhaafd zou- worden. „Dit zou een vreemde situa tie zijn voor een gemeente niet een sterk recreatief karakter, ook op wa tersportgebied". Strand bij de Rampweg Tijdens de gemeenteraadsvergade ring die op maandag 17 april wordt gehouden in het gemeentehuis te Wes terschouwen stelt het college van b en w daarom voor om een strandgedeel te dat parallel loopt met de Rampweg nabij Renesse vanaf de hoek met de Brouwersdam tot ongeveer de duin overgang bij het Klokje open te stel len voor surfers. Als de gemeente raadsleden akkoord gaan met het voorstel zal het betreffende gebied worden aangegeven met'rood gemar keerde palen. Het college stelt nog een andere wijziging in de APV voor om meer te kunnen doen aan geluidsoverlast van concerten die tijdens de zomermaan den op terrassen van horeca-gelegen- heden plaatvinden. Op de agenda ook het voorstel om ruiin 14.500 gul den beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een extra slagboom BRUINISSE - Twee jeugdige va kantiegangers werden door een poli- tierechercheur in burger op heter daad betrapt toen zij een spandoek wilden meenemen van de Belgische radio- en televisieomroep BRT. De BRT was dit weekend in vakan tiepark Aquadelta te Bruinisse voor het verzorgen van een rechtstreekse radio:uitzending. Om dit kenbaar te maken had men diverse spandoeken opgehangen. Twee vakantiegangers van 13 en 14 jaar zagen daar blijkbaar wel wat in als souvenir. Tben zij het spandoek hadden losgemaakt en wil den meenemen kregen ze de schrik van hun leven want een politierecher- cheur zette de achtervolging in. Hij leverde de jeugdige dieven bij hun ou ders af. Het spandoek is met excuses weer bij de BRT teruggebracht. plus markering op het parkeerter rein aan de Oude Moolweg te Renes- Vöor het herstellen van de zandaf- slag van de duinen bij de trap Westen- schouwen die als gevolg van storm plaatsvond op 13 februari vraagt het. college van b en w de raad om een be drag van bijna 10.000 gulden beschik baar te stellen. Verder zijn twee rub ber reddingboten van de strandreddingsbrigade aan vervan ging toe en moeten onderhoudswerk zaamheden worden uitgevoerd aan de andere boten van de brigade. In to taal is daarvoor ruim 28.000 gulden nodig. De raadsvergadering omvat in to taal 35 agendapunten waaronder de verkoop van diverse stukken grond aan particulieren. Iedere belangstel lende kan de beslissingen die de ge meenteraad neemt en de motivatie die zij daarvoor aanvoeren volgen vanaf de publieke tribune. De ge meenteraadsvergadering is op maan dag 17 april in het gemeentehuis te Haamstede en begint om 19.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDÈBEURS_- TEL. 01110-16255 „Er zijn erbij die hele stapels tegelijk meenemen ZIERIKZEE - „Je had het moeten zien vanmorgen. Ze duwden je gewoon opzij om bij de kleding te kunnen". Aan het woord is één van de 25 vrijwilligers van de Stich ting Kinderkledingbeurs, ondertussen ijverig T-shirts netjes opvouwend. Afgelopen zaterdag werd voor de der tiende keer de kinderkledingbeurs gehouden in basis school 't Kofschip in Zierikzee. Het getal dertien was in dit geval zeker geen ongeluksgetal. Op de kinderkle dingbeurs werd voor ruim 4100,- omgezet. „Dat kun je gerust tot de topopbrengsten rekenen. We zijn heel tevre den", aldus voorzitter Rian Duinhouwer. Om 11.30 uur zaterdagmorgen is het een drukte van belang in het school gebouw. Her en der wordt kleding met een keurend oog bekeken en po seren kinderen met potentiële nieu we aanwinsten voor hun moeders. „Toch is het nu vrij rustig hoor, het is veel drukker geweest", aldus één van de vrijwilligers. Sommigen kwamen met hele stapels tegelijk". Rekken Twee k^er per jaar wordt 't Kof schip omgetoverd in een winkel: één keer op de zomerkinderkledingbeurs en één keer op de winterkinderkle- dingbeurs. Eén lokaal is ingericht als winkel. Langs de wand verschillende rekken waarin de kleding keurig op soort en maat gesorteerd op een nieu we eigenéar hangt te wachten. Op tafels liggen T-shirts, truitjes en nog veel meer. Zelfs schoenen en laarzen zijn ingebracht. Wie even de tijd neemt kan zijn kroost voor een luttel bedrag 'in het nieuw' steken. Nieuw tussen aanhalingstekens want het gaat om gedragen kleding „Maar we zijn heel streng. Als de kle ding kapot, vuil, of uit de tijd is hoe ven ze er bij ons niet mee aan te ko men", aldus een woordvoerster van de stichting. Dat de eisen inderdaad streng zijn blijkt uit een rondgang langs de tafels. Aan de kleding zijn geen mankementjes te bespeuren. En dat moet ook wil men een ruilbeurs interessant houden. Selecteren Niet alleen wordt er geselecteerd op kwaliteit. Hot is ook de bedoeling dat iedereen de kans krijgt om kle ding ter verkoop aan te bieden. Dat houdt in dat iedere klant niet meer dan 25 sfuks kleding aan mag bieden. Als er iemand met meer komt wordt in overleg met de aanbieder bepaald wat wel en wat niet ter verkoop, wordt aangeboden. De kleding die aangeboden wordt wordt geregistreerd op uitgebreide lijsten en vervolgens op soort en maat uitgezocht. „Daar hebben we een dag werk aan hoor, want het inoet allemaal heel precies gebeu ren". Dit jaar kwamen er 88 mensen kle ding aanbieden. Honderddertig men sen kwamen op de kinderkleding beurs zoeken naar geschikte kledij voor hun spruiten. Hetgeen uiteinde lijk resulteerde in een omzet van ruim 4100.- Tien procent van die omzet is bedoeld om de onkosten van de stichting eruit te halen. De winst die dan uiteindelijk over blijft wordt gebruikt om de presenta tie verder te vervolmaken. Want de stichting stelt niet alleen hoge eisen aan de kleding die ter verkoop aange boden wordt, maar wil ook zo profes sioneel mogelijk voor de dag komen. Nog een beurs „We willen de beurs aantrekkelijk houden en dat houdt ook in dat je de kleding een beetje leuk moet presen teren". Dit jaar wordt nog een tweede kinderkledingbeurs gehouden en wel in de wintermaanden. Volop drukte op de kinderkledingbeurs in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden1 Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551 Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3