gemeente Z rikzee SYMMTIA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE redacteur/redactrice Restaurant „De Gouden Leeuw" 1 SERVEERSTER 1 AFWASHULP M/V Zelf je zakgeld verdienen? 'Ik zet mezelf niet buitenspel Epilepsie en Sport? REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! Gemeente Middenschouwen GEMEENTE DUIVELAND GEMEENTE DUIVELAND Geef.... Actie Weekreklame: A. Leeuwe - Noordwelle N|F:UWSBODT1 i 10 Wat ik doe met mijn epilepsie? Epilepsie en sport kan dat? Het is zelfs verstandig' Zo'n 1 op de 150 Nederlanders heeft epilepsie. Velen van hen doen bewust aan sport. Een nog veel groter aantal zou aan sport kunnen doen. Juist voor hen is een goede conditie erg belangrijk. Echter: familie, sportbegeleiders en andere deskundigen (ook artsen) doen vaak moeilijk. Men is te voorzichtig, kent de recen te onderzoeken niet. Men houdt daarmee allerlei vooroordelen "in de wedstrijd". Dat moet veranderen. Zet jezelf niet buitenspel Zo'n 90.000 Neder landers hebben epilep sie. Nog veel meer hebben er dagelijks direct mee te maken. Uw begrip en steun is onmisbaar. Dit jaar benaderen we o.a. de huis-, jeugd- en sportartsen, fysiotherapeuten, sportbonden, verenigingen, enz. Steun de epilepsiebestrijding. Laat onbegrip niet meespelen. E NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE ''fNsT^ Pos,hus 9587, 3506 GN Utrecht. Giro 34781 VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551 De Zierikzeesche Nieuwsbode is een vier keer per - week verschijnend nieuwsblad op Schouwen-Duive- land, dat het regionale nieuws objectief, uitvoerig en snel aan haar lezers wil presenteren. Tevens brengt het blad iedere week een huis-aan-huis blad uit, dat in een oplage van 26.000 zowel op Schouwen-Duiveland als Goeree-Overflakkee bezorgd wordt. In de zomer maanden worden er voorts dertien Badkranten ge maakt, boordevol toeristische informatie voor de re creant. De redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode is in verband met uitbreiding op zoek naar een (voor 16 uur per week) met aantoonbare ervaring. Van de kandidaat wordt ver wacht, dat de regionale berichtgeving hem of haar niet vreemd is. De nieuwe medewerk(st)er is ongeveer 25 jaar oud; heeft aantoonbare journalistieke ervaring in de regionale nieuwsvoorziening; is bereid woonruimte in de regio te zoeken en duikt met enthousiasme in de Schouwen-Duivelandse regio om gezamenlijk met de andere redactieleden een krant te maken, waarin de abonnee's zich kunnen herkennen. Belangstellenden, die menen aan de voorwaarden te voldoen kunnen een.met de hand geschreven sollicita tiebrief richten aan de directie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA te Zierikzee. Brieven dienen binnen veertien dagen na het verschijnen van deze advertentie binnen te zijn. Voor nadere informatie over de functie kunnen gega digden tijdens kantooruren contact opnemen met de heer A. van der Wouden (01110-16551 tst. 45) en daar buiten (privé 01110-15071). zoekt: 16-20 jaar (aanvang direct, tot september) (weekenden seizoen) Telefoon 01110-14639 BEKENDMAKING Op donderdag 13 april 1989 vindt er een vergadering plaats van de Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 19.30 uur in gemeenschaps ruimte ,,De Putmeet" in Scharendijke. In de vergadering worden de dorpsplannen Scharendij ke en Kerkwerve besproken. Burgemeester en wethouders van Middenschouwen, De burgemeester, W. den BOER De secretaris, F. KUIJPER Scharendijke, 31 maart 1989 BEKENDMAKING De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de raad van die ge meente in zijn vergadering van 30 maart 1989 heeft be sloten te verklaren dat: 1. voor het perceel kadastraal bekend gemeente Duive land, sectie A nr. 325, gelegen aan de Ooststraat te Nieuwerkerk, een herziening van het bestemmings plan ,,Kom Nieuwerkerk" wordt voorbereid; 2. voor de percelen kadastraal bekend gemeente Duive land, sectie G nr. 461 en H nr. 595, respectievelijk ge legen aan de Lage Rampertseweg te Oosterland en aan de Lage Maireweg te Oosterland, een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied" wordt voorbereid; 3. voor het gebied, genaamd Leeuwenburg, gelegen ten noorden van de Leuvenstraat te Oosterland, een her ziening van het bestemmingsplan „Kom Oosterland" (le herziening) wordt voorbereid, een en ander zoals aangegeven op de bij deze besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. De besluiten treden in werking met ingang van 7 april 1989 en liggen met ingang van deze datum, met de daar bij behorende tekeningen, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd, A. BERGSHOEFF Nieuwerkerk, 31 maart 1989 BEKENDMAKING De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 7 april 1989 liggen, gedurende een perio de veertien dagen, ter gemeente-secretarie (tijdens de openstellingsuren) voor een ieder ter inzage, de verzoe ken om vrijstelling van: 1. Het bestemmingsplan ,,Kom Nieuwerkerk", inge diend door de heer J. C. Verwijs, ten behoeve van de bouw van een berging achter zijn woning op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Duiveland, sectie A nr. 325, plaatselijk gemerkt Ooststraat 13 te Nieu werkerk; 2. het bestemmingsplan „Buitengebied", ingediend door: a. de heer J. A. C. A. Wijnstekers ten behoeve van de bouw van een garage op het perceel, kadastraal bekend gemeente Duiveland, sectie G nr. 461, plaatselijk gemerkt Lage Rampertseweg 1 te Oos terland; b. de v.o.f. Loonbedrijf v. d. Maas ten behoeve van de bouw van een machine-berging op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Duiveland, sectie H nr. 595, plaatselijk gemerkt Lage Maireweg 12 te Oos terland. Het betreffen verzoeken om vrijstelling, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De raad van deze gemeente heeft in zijn vergadering van 30 maart 1989 voorbereidingsbesluiten genomen tot her ziening van genoemde bestemmingsplannen, waarin de bouwplannen passen. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bezwaren indienen bij bur gemeester en wethouders van Duiveland, tegen het ver lenen van vrijstelling van het geldende bestemmings plan. De burgemeester voornoemd, A. BERGSHOEFF Nieuwerkerk, 31 maart 1989 Niet voor iedereen zijn gezondheidszorg en onderwijs vanzelfsprekend. GIRO: 17797 BANK: 69.99.10.498 Actie Sympatia Biltseweg 14, 3735 ME Bosch en Duin Tel. 030-281822 Commissies De commissie Welzijn vergadert op woensdag 5 april 1989 om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Op de agenda staan een zevental subsidieverzoeken. Huur derscommissie „De Wieken" vraagt 500,— voor activitei ten in de sociale-culturele sfeer en deze commissie wil de ontvangen subsidie voor aanschaf van een sufflespel benut ten om een orgel te kopen. Het sufflespel kan door wijzi ging van het bewonersbestand niet meer gespeeld worden. Comité Tafeltje Dek Je vraagt 7.980,— voor aanschaf van een vaatwasmachine en een bijdrage van 9.282,per jaar als bijdrage in het bezorgloon van de maaltijden. Op deze wijze kan de prijs van ƒ7,— per maaltijd gehandhaafd wor den. De zomeruniversiteit Zeeland heeft een subsidieverzoek van 1000,— ingediend voor uitvoering van haar zomerpro- gramma en de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen vraagt 145,— voor haar bijeenkomst over het milieu. Medewerkers van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis hou den op 3 juni a.s. een actie voor de Stichting Zeeland helpt Polen. Aan de gemeente heeft men 100— gevraagd. De commissie welzijn zal over deze subsidieverzoeken advies uitbrengen aan het college van B W. Tenslotte wordt ten behoeve van de Middellange termijn planning 1990 t/m 1993 op welzijnsgebied de realisering van een buurt- of belbus, de realisering van een wijkaccom- modatie en toevoeging van gelden aan de reserve emancipa tiebeleid voorgesteld. De commissie Publieke Werken vergadert op donderdag 6 april om 17.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Er is een aanvullend krediet van 28.750,— nodig voor re novatie van het gewelfriool tussen de Visstraat en de Gere formeerde Kerk aan de St. Domusstraat. In 1988 is ten be hoeve van deze werkzaamheden reeds een krediet van 60.000,— beschikbaar gesteld. De reden van overschrij ding is dat tijdens de werkzaamheden het gewelf in elkaar gestort is, dat er veel grond uit de tuin Visstraat 9 is afge voerd en deze tuin hersteld moest worden en dat het riool naast en onder de Geref. Kerk eveneens hersteld moest wor den. De Vismarkt, een overblijfsel van het vroegere St. Jacobs- hofje, dient gerestaureerd te worden. Drie jaar geleden is hiervoor een investering van 350.000,— geschat. Na een meer gedetailleerd onderzoek naar de bouwkundige toe stand van de Vismarkt blijkt dat deze in een slechtere staat verkeerd dan aanvankelijk is aangenomen. De kosten van de casco-restauratie worden nu 100.000,— hoger ingeschat. Daarnaast zullen aanvullende geldmiddelen nodig zijn om het complex voor een toekomstige bestemming gereed te maken. Van het Vismarktcomplex zijn twee van de vier wo ninkjes eigendom van de gemeente. De overige twee zijn te verwerven voor 35.000.—. Uit historisch oogpunt en om voor het complex als geheel een geschikte bestemming te vinden is deze aankoop te overwegen. Tenslotte wordt ge sproken over een krediet van 774.300,voor de le fase van de herinrichting van het centrum van de binnenstad. Voor het toeristenseizoen zullen de herindeling van de par keerplaatsen langs de noordzijde van de Oude Haven, de herbestrating van de rijbaan aldaar en de aanleg van een riolering in het Havenplein, Havenpark, Kraanplein, Vis straat, St. Jacobstraat, een gedeelte van de Korte Groendal en het Vrijpoortje worden uitgevoerd. De commissie Onderwijs vergadert maandag 10 april 1989 om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Behandeld worden de ontwerp-begroting voor 1989 van de Beatrixschool, de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de Beatrixschool en de Middellange termijnplanning 1990 t/m 1993. De commissie zal met betrekking tot dit laat- j ste punt een opgave maken van de investeringen, nodig voor het samenstellen van een activiteitenprogramma voor deze jaren. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de gemeente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een stencil met de agendapun ten en een korte toelichting is beschikbaar. Voorafgaande aan de behandeling van een agendapunt mag u het woord voeren. AARDAPPELEN - GROENTE - FRUIT Hollandse bloemkool per stuk1,85 Stoofperen St. Remy 3 kiloƒ2,95 Telefoon 01116-1768 Geldig van 4 t/m 7 april 1989. Boomfeestdag' Op woensdag 5 april is het voor de 33e keer Nationale Boomfeestdag. Het thema is dit jaar „Een boom als een huis". Oude bomen bieden voor tal van vogelsoorten en an dere organismen ruime huisvestingsmogelijkheden, mede een reden om zorgvuldig om te moeten gaan met oude bo men. „Een boom als een huis" heeft eveneens betrekking op de werkzaamheden van de dit jaar jubilerende Vereni ging tot Bescherming van Vogels. In Zierikzee zullen bomen geplant worden bij de zes basis scholen en de Beatrixschool tussen 8.30 uur en 11.00 uur. De eerste boom plant de burgemeester om 8.30 uur bij de St. Willibrordusschool. 5 APRIL 1989 Wanneer de bomen in de grond staan maken kinderen van de basisscholen een educatieve wandeling onder leiding van natuurgidsen. Deze stadswandeling is samengesteld door Werkgroep Schoolbiologie. De aanvang van de wande ling is tussen 9.00 en 11.30 uur vanaf het startpunt in de Maarstraat. Het is de bedoeling dat de kinderen door deze wandeling een indruk krijgen van het netwerk van relaties, waaruit blijkt dat het een niet buiten het ander kan. Opbokken van postduiven Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ingevol ge artikel 2.4.23 van de Algemene plaatselijke verordening bekend, dat op advies van de Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap is besloten een ophokgebod voor postduiven vast te stellen voor de periode van maan dag 10 april tot en met vrijdag 26 mei 1989 van 10.00 uur tot 17.00 uur. Het ophokgebod geldt niet op zondagen en, met het oog op de wedstrijdvluchten, evenmin op de zaterdagen in de maand mei. Ook geldt het gebod niet voor jonge duiven. In 1992 verandert ook uw wereld Europa 1992..., het valt niet te ontkennen dat veel mensen vraagte kens zetten bij de plan nen van de Europese Gemeenschap. Plannen die gericht zijn op het samenbundelen van de krachten door de gren zen op te ruimen. Tot nu toe - zeggen die vraagtekenzetters - is er van een Verenigd Eu ropa niet veel terecht gekomen en is de daad kracht gering door te veel tegenstrijdige be langen. Veel bereikt Die kritische mensen vergeten dat de EG wel degelijk op erg veel terreinen vooruitgang boekt. De samenwerking in EG-verband heeft elk van de deelstaten voorspoed ge bracht. Er wordt inderdaad vaak lang beraadslaagd en er wordt niet op alle punten overeenstemming bereikt. Maar zonder EG zouden de twaalf afzonderlijke landen het op economisch gebied veel moeilijker hebben. Wel kan de sa menwerking nog veel worden verbeterd en daarvoor zijn nu de besluiten genomen. In één zin samengevat wil dat zeg gen: op 31 december 1992 heeft het „Europa van de twaalf" - de Europese Gemeenschap - geen binnengrenzen meer. Wat verandert er voor u? Open grenzen betekent - om enkele voorbeelden te noemen dat u straks in Europa zonder pas met vakantie kunt gaan, dat u kunt gaan werken in EG-landen zonder een specia le vergunning, dat ingevoerde produkten voldoen aan dezelfde kwali teitseisen als in ons land, dat er in alle EG-landen volgens dezelfde strengere nor men zal worden gewaakt voor behoud van het milieu, dat er betere kansen zijn voor de groei van de economie en dus van de welvaart. Verwacht wordt dat Europa 1992 zo'n twee miljoën nieuwe arbeidsplaatsen zal opleveren in de twaalf landen. Positief saldo Natuurlijk heeft het openbreken van de grenzen ook beper kingen. Buitenlanders kunnen hier zonder speciale vergun ning komen werken, bedrijven zullen meer concurrentie ondervinden en het aanpassen van onze belastingen als ac cijnzen en BTW aan het Europese peil kan in bepaalde ge vallen ook nadelig uitvallen. Maar - zo verwachten de lei ders van de twaalf EG-landen - er zal uiteindelijk een positief saldo overblijven waarvan alle landen een deel ont vangen. Europa en de gemeente Ook gemeenten hebben op een bepaalde manier met dat nieuwe Europa te maken. Allereerst omdat eenmaal in de vier jaar Europese verkiezingen worden gehouden die door de gemeenten worden georganiseerd. Dit jaar zijn deze ver kiezingen op donderdag 15 juni. Maar ook het beleid voor de vestiging van buitenlandse fabrieken en winkels zal ver anderen. Er zullen nieuwe spelregels komen als het gaat om vestiging van buitenlanders in de gemeente. Er komen an dere voorschriften voor wat betreft het milieu. Behalve de provincie en het rijk krijgt de gemeente te maken met nog een bestuurslaag die invloed heeft op het beleid. Dat alles zal best problemen geven en aanpassingen vragen. Maar als de regeringen van de twaalf EG-landen besluiten tot een hechtere samenwerking dan getuigt dat van een visie En dan is het van belang dat de inwoners en besturen van een gemeente positief meewerken aan de verwezenlijking van deze plannen die voor de toekomst van zo groot belang zul len zijn. Sociaal Noodfonds Het is voor vele huishoudens vaak niet gemakkelijk finan cieel de „eindjes aan elkaar te knopen". Vooral mensen die van een minimum-inkomen (bijvoorbeeld een bijstanduit kering) moeten rondkomen hebben het op dat punt vaak moeilijk. Zelfs zijn er mensen die, ondanks de mogelijkhe den van de Algemene Bijstandswet of andere regelingen, fi nancieel zodanig in de problemen komen dat van een nood situatie sprake is. Om die reden heeft de gemeenteraad op voorstel van burge meester en wethouders in zijn vergadering van 28 november. 1985 besloten een sociaal noodfonds in te stellen. De moge lijkheden om via dit fonds steun te verlenen zijn overigens zeer beperkt, want via dit fonds mag de gemeente geen in komensbeleid voeren. Het inkomensbeleid is namelijk uit sluitend een zaak van de rijksoverheid; het rijk staat dan ook niet toe dat met behulp van het steunfonds door de ge meente bijdragen aan inwoners zouden worden vertrekt die, dat inkomensbeleid zouden doorkruisen. Daarom dienen eventuele verzoeken om een bijdrage uit het steunfonds van geval tot geval te worden beoordeeld door burgemeester en wethouders, waarbij o.a. gekeken zal worden naar draag kracht, betalingscapaciteit, betoond besef van verantwoor delijkheid enz. Het is een noodfonds dat dus alleen voor. werkelijke noodsituaties is bedoeld. Volledigheidshalve volgt hieronder de letterlijke tekst van artikel 1 van de regeling die de gemeenteraad voor de be oordeling van verzoeken om een bijdrage uit het noodfonds heeft vastgesteld: a. "Aan iedere inwoner van de gemeente Zierikzee, die in zodanige omstandigheden verkeert of dreigt te raken dat hij ondanks de mogelijkheden van de Algemene Bij standswet of anderszins niet over de middelen beschikt om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voor zien, kan in principe een bijdrage worden verstrekt. b. De bijdrage wordt afgestemd op de omstandigheden en mogelijkheden van persoon en gezin, alsmede op het be toonde besef van verantwoordelijkheid voor de voorzie ning in het bestaan. Hij is er op gericht de persoon zo mogelijk in staat te stellen zelfstandig in zijn bestaan te voorzien. c. De noodzaak tot het verstrekkén van een bijdrage wordt individueel beoordeeld. De vraag of tot verstrekking van een bijdrage wordt overgegaan, wordt niet alleen beoordeeld aan het inkomen en het vermogen van de aanvrager, doch aan diens gehele financiële omstandig heden, daaronder begrepen draagkracht, betalingscapa citeit en betalingsverplichtingen. d. Afhandelijk van de situatie kunnen voorwaarden aan de bijdrage worden verbonden, zoals de verplichting om bij schuldsanering maatschappelijke begeleiding te aanvaarden dan wel de bijdrage geheel of gedeeltelijk terug te betalen". Aanvragen om een bijdrage uit het noodfonds moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Alvorens op een aanvraag te beslissen wordt door burgemeester en wethouders advies ingewonnen bij de Intergemeentelijke Sociale Dienst. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003. 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE NEEM 'N KRANTENWIJK! En verdien je walkman, bromfiets of CD-speler, sneller dan je denkt! (SOMMIGE WIJKEN KOMEN WEL TOT 250- PER MAAND) De Nieuwsbode Extra heeft regelmatig nieuwe bezorgers nodig voor diverse wijken. Meld /e nu aan bi Jannewekken 11. Ztenkzee l Tel 01110-16551. na 1800 uur 01119-1941 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 10