Brouwershaven wint na spannend duel met 3-2 WIK jaagt op promotie W Zierikzee blijft overeind met veredeld jeugdteam: 0-0 NIEUWSBODE Doek valt voor SKNWK ZIERIKZEE-SARTO 0-0 Duiveland begint iets te laat aan eindsprint Grote gretigheid weerhoudt Sar to van scoren ZIERIKZEE - Net als tijdens het paasweekend (1-1) hebben Zierikzee en Sarto zich afgelopen zondag op sportpark Den Hogen Blok wéér precies in evenwicht kunnen houden: 0-0. Gezien het gemis aan voldoende stootkracht in de voorhoede van Zierik zee was trainer Hans van der Wekke na afloop tevreden met het ene puntje. Echt vuur werk was er niet te zien geweest maar beide ploegen legden wel een grote gretigheid aan de dag, zeker in de eerste helft. Kees Verkaart blijft teleurgesteld achter nadat hij bij een poging het zestienmetergebied binnen te dringen succesvol werd afgestopt door de defensie van Sarto. Het duel op Den Hogen Blok bleef doelpuntloos: 0-0. (Foto: Joop van Houdt). Degradatie naar tweede klas onafwendbaar Zierikzee trad in het duel tegen Sarto bijna met een veredeld jeugd team binnen de lijnen. Door de bles sure van Theo Wittenberg, ziekte van Leen Koster en het stoppen van Rini Stoutjesdijk moest oefenmeester Van der Wekke drie A-junioren inpassen. Zo stond als hangende centrumspits Camiel van Tiggelhoven in de basis. Peter van der Zwan bezette op het middenveld de plaats van Leen Kos ter, terwijl de reservebank bezet werd door nog twee junioren, te we ten Erwin Theunisse en Peter van Be- veren. Reeds vooraf sprak trainer Hans van der Wekke de hoop uit één, of eventueel twee puntjes te kunnen pakken ten koste van de Tilburgers. Maar gezien het noodgedwongen moeten inpassen van junioren, en ge zien de harde lastige wind die dwars over het veld stond, zei hij dan ook: ,,We laten de tegenstander maar een beetje komen en kijken wel hoe het loopt". In de eerste helft was het vooral de gretigheid en de grote inzet die Zie rikzee wat sterker maakten dan Sar to. Toch, mede ook vanwege de lasti ge zijwind, fluctueerde het spel over en weer met veel voetbal op het mid denveld. Mede door het goed jagen van de Zierikzeeënaren kreeg men enkele kansjes, hoewel vrij onge vaarlijk. Ook Sarto ereeërde enkele nietszeggende speldeprikjes in die beginfase. Na het duidelijke overwicht van Zierikzee in de eerste twintig minu ten kwam Sarto toch ineens beter in de wedstrijd. Maar defensief zat het bij Zierikzee allemaal goed in elkaar. Het was echter duidelijk dat men met Camiel van Tiggelhoven en Jacco Heyboer te weinig stootkracht in de spits had. Want, hoewel hij het na tuurlijk uitentreure probeerde, kon Kees Verkaart het daar in de voorhoe de niet helemaal alleen rooien. Kansjes Met nog enkele kansjes van Camiel van Tiggelhoven (kopbal net over), Kees Verkaart (te zacht schot op kee per) en Freddy Kramer (schot net naast) ging er met 0-0 gerust worden.' Na de hervatting was Van Tiggelho ven vervangen voor Erwin Theunisse. Camiel van Tiggelhoven was name lijk wat aangeslagen maar kon ook zijn opdracht niet meer uitvoeren. Hij was namelijk gezet op de opko mende voorstopper van Sarto, maar aangezien dat niet meer van toepas sing was, verkoos Hans van der Wek ke voor vervanging om daardoor meer vat op de voorhoede te krijgen. Maar ook Erwin Theunisse kon in de spits weinig uitvoeren. Zeker in de tweede helft werd het wat matter en was er weinig spectakel te aanschou wen. Er werd wel goed gevoetbald maar er kwam weinig tot niets uit. De beste kans voor Zierikzee was misschien nog wel een verdekt schot van Jacco Heijboer waarmee Sarto- keeper Frank Staps de nodige proble men had. Ook Sarto kreeg eigenlijk maar één kans toen de linkerspits Eric Verschut uit een corner de bal maar net over de lat kopte. Het harde gejaag van de eerste vijfenveertig mi nuten brak de rood-zwarten op een gegeven moment duidelijk op. Gretigheid De gretigheid was er een eind uit en daarmee ook de precisie van het pas sen. Wel bleef men attent en gecon centreerd de aanvallen van Sarto af slaan. Want ook de Brabanders waren een eind door hun reserves heen en konden weinig meer uitrich ten. Hoewel in de laatste vijf minuten nog alles op alles gezet werd om als nog een doelpunt te forceren. Voor geen van beide ploegen viel echter de zo gewilde goal, zodat het 0-0 bleef. NIEUWERKERK - Rea listisch gezien is het met het eerste elftal van SKNWK gebeurd. Met nog twee wedstrijden te spelen en drie punten achterstand op Heinkenszand zou men theoretisch gezien een de gradatie nog kunnen voor komen. „Maar we moeten reëel blijven. Normaal ge sproken is er geen redden aan, dan zouden we alles nog moeten winnen en Heinkenszand alles moe ten verliezen, en daar ge loof ik niet in", aldus trai ner Kees Kommer na afloop. De wedstrijd afgelopen zaterdag op eigen bodem tegen VCK werd met 0-4 verloren. Qua voetbal was het voor SKNWK geen echt slechte wedstrijd. Maar zoals het al het gehele seizoen verloopt mist men de juiste afmakers in de voorhoede. Drie van de vier doelpunten kwamen deze keer uit corners tot stand. Het was duidelijk dat de lengte van VCK een dankbaar voordeel was. Afstandsschoten SKNWK kreeg ook enkele kansjes, met name via afstandsschoten. Sam Flikweert had nog de beste mogelijk heid op zijn slof, maar miste. Met een ruststand van 0-1 was er eigenlijk nog niet zoveel aan de hand. Maar in de tweede helft kwam VCK al snel op 0- 3. Toen SKNWK op een gegeven mo ment alles op alles ging zetten om in ieder geval nog te trachten de eer te redden, gelukte het de bezoekers om een snelle uitval te benutten en de eindstand te bepalen: 0-4. Gezien de problemen van de laat ste vier jaar, waarbij SKNWK steeds al tegen degradatie zat aan te hikken maar dit keer op keer net kon voor komen, denkt oefenmeester Kees Kommer dat het voor deze ploeg mis schien helemaal geen kwaad kan om te degraderen. ,,Elk jaar weer die druk, is ook niet alles. Goed be schouwd komen we voor deze klasse toch iets kwaliteit tekort. Het is een jonge ploeg die nog moet groeien", aldus Kommer. Advertentie Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee COLIJNSPLAAT - Uit de laatste vijf wedstrijden heeft het eerste voetbalelftal van Duiveland negen pun ten weten te bemachtigen. Door deze positieve eind sprint, die eigenlijk iets te laat is ingezet, ging Duiveland-trainer Ed van Lent stiekem denken aan de tweede periodetitel. „Als GPC zou verliezen maakten we een goede kans, dat was dan ook ons uitgangspunt in het duel tegen Colijnsplaatse Boys", aldus Van Lent. De uit wedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys werd gewonnen met 2-4. Maar ook GPC won, zodat de titel aan de neus van Duiveland voorbij ging. De wedstrijd tegen Colijn was een typische met goede en slechte mo menten voor beide ploegen. Reeds in de tiende minuut kwamen de Ooster- landers op 0-1 voorsprong. Uit een corner op links, genomen door Rob Wijnstekers, wist André van den Ber ge de openingstreffer binnen te kop pen. Ook Colijnsplaatse Boys creëerde enkele kansjes maar ze miste duide lijk een goede spits die het geheel kon afmaken. Toch werd men wel en kele keren gevaarlijk, maar door pri ma keeperswerk van Wim Matthijse werd Duiveland erger bespaard. Na een half uur spelen mocht Rob Wijnstekers wederom een corner ne men. André van den Berge ging zich in de doelmond danig staan bewegen waardoor dé gastheren nogal nierveu's werden. Deze zenuwachtigheid resulteerde in een eigen doelpunt: 0-2. Na de her vatting kreeg Duiveland in de tiende minuut een minder moment, waar van Colijnsplaatse Boys dankbaar gebruik maakte en kon scoren: 1-2. Duiveland probeerde steeds meer op de counter te gaan spelen. In ieder geval één keer pakte dat voordelig uit en kon Jacco de Jonge hieruit sco ren: 1-3. Colijnsplaat was hierdoor flink aangeslagen. Tien minuten voor tijd werd André van den Berge door hét midden aan gespeeld en passeerde hij de laatste man. Terwijl hij alleen op de keeper afging herstelde de laatste man zich en zette de achtervolging in. Daarbij voorkwam hij dat Van den Berge ging scoren door hem te tackelen. De toe gekende penalty werd vervolgens door Jaap Brekelmans keurig inge schoten: 1-4. Colijnsplaatse Boys wist in een laatste krachtsinspanning de stand nog iets acceptabeler te maken, door uit een corner nog één keer te scoren: eindstand 2-4. AUCKLAND - In de Oceanische zo ne van het kwalificatie-toernooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft Nieuw-Zeeland in Auckland ge wonnen van Australië: 2-0. BROUWERSHAVEN - Tijdens een spannend duel op sportpark Onder de Molen is Brouwershaven als win naar uit de bus gekomen tegen Spui: 3-2. Het was niet een echt mooie wedstrijd, maar Brouw-trainer Arend Krijgsman moest toegeven dat zijn gehele elftal hard had geknokt voor de overwinning. Brouwershaven begon deze thuis wedstrijd met Kees Krayenbrink als laatste man en Remy Lievense op het middenveld. Verder stond Jaap Con- standse, uit het tweede, op het mid denveld en moest men het stellen zon der de spits Steve Kloet, die tijdens de voorlaatste wedstrijd van Brou wershaven een aantal middenhands- beentjes had gebroken. Direct na de aftrap kwam Brouwershaven goed uit de startblokken. Naast De eerste uitgesproken kans was voor Werner Kafoe die alleen voor de keeper geraakte, maar de bal te ge haast naast schoot. In de vierde mi nuut was het dan wel raak. Na een aanval over de linkervleugel kwam de bal bij Werner Kafoe, die speelde vervolgens af aan Arjan Visser. Die paste weer op Jaap Constandse en de openingstreffer was een feit: 1-0. Brouwershaven zat lekker in de wedstrijd en creëerde diverse goede kansen. Zo zaten bijvoorbeeld Mar tin Quist, Werner Kafoe en Remy Lievense dichtbij een doelpunt, maar zagen de bal net naast gaan of gered door de Spuise keeper. In de der tigste minuut schoof Remy Lievense de bal wel in de rechter beneden hoek, na voorbereidend werk van Ad van den Hoek en Arjan Visser: 2-0. In de laatste tien minuten van de eerste helft kwam Spui wat meer op zetten en werd vooral via de counter een paar keer flink gevaarlijk. Toch wist men door deze pressie vóór rust de aansluiting nog te vinden. Uit een corner kopte Bert van den Bos in eer ste instantie de bal goed weg. De bal kwam echter precies voor de voeten van de spits van Spui: 2-1. Tijdens de theepauze toonde oefen meester Arend Krijgsman zich 'uiterst tevreden met het getoonde spel'. Hij waarschuwde zijn elf wel voor de lange ballen die te verwach ten waren omdat Spui in de tweede helft de wind mee kreeg. Na de her vatting pakte Brouwershaven het echter weer goed op en kwam reeds na tien minuten op 3-1, door een doel punt van Arjan Visser. In de twintigste minuut kwam Vis ser wederom voor de keeper en pro beerde zelf te scoren, terwijl er drie collega's geheel vrij stonden te wach ten tot hij af zou spelen. Hij zag dan ook deze poging verijdeld door de be zoekende goalie. Inderdaad benutte Spui nu de lange ballen van achter uit en keeper Ronald Lievense kreeg het daardoor flink te verduren. In de vijfentwintigste minuut be landde de bal, na een aanval van Spui, in het zestienmetergebied. De bal stuitte vervolgens op en ketste te gen de hand van Bert van den Bos. De scheidsrechter wees resoluut naar de stip en Spui verzuimde niet om deze penalty te benutten: 3-2. Spui pro beerde met een laatste krachtsin spanning de gelijkmaker te forceren, maar dit gelukte niet. Mede door de goede inzet van ASV Efrouwershaven wist men de voorsprong van 3-2 te be houden. Borssele met 5-0 verslagen KERKWERVE - Als het eerste voetbalelftal van WIK ook de resterende wedstrijden weet te winnen is het zeker van promotie naar de eerste klas afde ling. Het duel afgelopen zaterdag op eigen bodem tegen Borssele, dat op de ranglijst nog net veilig staat, werd overtuigend afgerond met 5-0. Na een aantal maanden van afwezigheid maakte Eric van de Sande een succesvolle rentree en wist ook één keer te scoren. Tijdens de eerste tien wedstrij den van WIK had trainer Jaap de Ridder voldoende spelers waaruit hij kon kiezen. Toen sloeg echter het 'ongeluksvogeltje' toe en raak ten er enkele spelers geblesseerd. Lappenmand Eric van de Sande, die tegen Borssele dus weer zijn rentree maakte, raakte voor geruime tijd in de lappenmand. Marco Ganze- man en Hans Kesteloo zijn nog steeds geblesseerd. WIK ging in de eerste helft voortvarend van start met vele kansen. Het probleem was echter het succesvol afmaken. Daarom konden de elf van oefenmeester Jaap de Ridder slechts één keer tot scoren komen in deze eerste vijfenveertig minuten. In de vijf entwintigste minuut was het Han van de Sande die met het hoofd de openingstreffer op zijn naam schreef, een en ander uit een goede voorzet van Ad Theunisse: 1-0. Na de hervatting was het Eric van de Sande die blijk gaf van zijn terugkomst. Hoewel hij nog wat wedstrijdritme miste was zijn doelpunt van grote klasse. Met een prachtige solo, hem trou wens helemaal toevertrouwd, doorkruiste Van de Sande de ver dediging en rondde uitstekend af: 2-0. Joost Rotte maakte er vervol gens 3-0 en 4-0 van. Nog was dit voor WIK niet voldoende. Jan-Kees Noordijke, die deze wedstrijd weer wat op dreef raak te, wist vanaf eigen helft helemaal tot aan de keeper te geraken. Die werd vervolgens ook uitgespeeld en het vijfde doelpunt was een feit. Borssele kwam niet meer in de gelegenheid om de eer te red den. Scheidsrechter C. J. Cijvat, uit Koudekerke, had tijdens deze sportieve wedstrijd goed de wind eronder, maar moest wel nog en kele waarschuwingen uitdelen. WIK is hard op weg voor een promotie naar de eerste klas. Afgelopen zaterdag won het met 5-0 van Borssele. (Foto: Joop van Houdt). 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6