Total loss na uitwijkmanoeuvre Ondernemers en provinciale VVV krijgen forse veeg uit de pan op vergadering VVV-Burgh-Haamstede VVV wil ook in Burgh-Haamstede een elektronisch informatiebord WATERSTANDEN DE HUUR CV KETEL DEURLOO B.V. Kamer commissies praten over bilge-olie- afgifte Olie-af gifte mag wel Vergadering advies commissie welzijnsbeleid Vergadering Zierikzeese advies commissie publieke werken Vergadering advies commissie onderwijs Dorpsplannen op agenda commissie ABZ Middenschouwen 2 Voorzitter dr. H. J. van Zuylen: Provinciale VVV slechte moeder BURGH-HAAMSTEDE - Niet alleen de provinciale VVV, maar ook de ondernemers uit Burgh-Haamstede en omstreken kregen een flinke veeg uit de pan op de algemene ledenvergadering van de VVV-Burgh-Haamstede. Met name voorzitter dr. H. J. van Zuylen en secretaris I>. E. Mooij hadden weinig goede woorden over voor de houding van de provinciale VVV. „De provinciale VVV is een slechte moeder voor de plaatselij ke VVV's", aldus Van Zuylen. Niet iedereen schaarde zich achter de kritiek van het be stuur. „Ik denk dat het nu de goede kant op gaat", aldus recreatie-ondernemer H. P. van Oost. „Ik heb alle vertrouwen in de toekomstige samenwerking tussen plaatselij ke en provinciale VVV". Van Zuylen begon zijn openings woord met de opmerking dat het spij tig is dat zo weinig VVV-leden de moeite nemen om de algemene leden vergadering te bezoeken. Van de 260 leden die de vereniging in Burgh- Haamstede en omstreken telt was slechts een handjevol naar restaurant Zeelust gekomen om de vergadering bij te wonen. En dat viel niet bepaald in goede aarde bij bestuur noch aan wezigen. Gemiste kansen Met betrekking tot de provinciale VVV stelde Van Zuylen in zijn ope ningswoord dat deze verstek heeft la ten gaan op belangrijke vakantie beurzen in Essen en Antwerpen. ,,Dat had niet mogen gebeuren", aldus Van Zuylen. Op het moment dat hij zijn openingswoord uitsprak was er op de vergadering ook geen vertegenwoor diger van de provinciale VVV aanwe zig. Hetgeen Van Zuylen nog eens on der de aandacht bracht. En dat schoot weer in het verkeer de keelgat bij burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, voorzit ter van de streek-VVV en tevens deel uitmakend van het bestuur van de provinciale VVV. Zij stelde dat de klachten over het functioneren van de provinciale VVV niet geheel terecht zijn. ,,Ik zie het wat positiever. Er zijn wat vacatures geweest in de staf van de provinciale WV, maar binnen afzienbare tijd is de staf weer volledig op orde. Nie- mantsverdriet stele verder dat als de provinciale VVV, zoals Van Zuylen stelde, dan wel kansen gemist zou hebben dat geen kwestie van onwil was maar een kwestie van gebrek aan geld. Binding' Recreatie-ondernemer Van Oost probeerde nog VVV-voorzitter wat milder te stemmen doch deze hield vast aan zijn kritiek en stelde botweg dat de provinciale VVV blijkbaar weinig belangstelling heeft voor het reilen en zeilen van de plaatselijke VVV's. ,,Zo'n 80 procent van de regio moet bestaan van de j-ecreatie en dat mogen we niet vergeten", aldus Van Zuylen. Niet alleen de provinciale VVV Voorzitter dr. H. J. van Zuylen: „Pro vinciale VW heeft verstek laten gaan op belangrijke vakantiebeur zen". werd onder vuur genomen. Ook de plaatselijke ondernemers moesten het ontgelden op de VVV-vergade- ring. Hen werd verweten dat ze zich te weinig betrokken zouden voelen bij het werk van de VVV en dat men voor een dubbeltje op de eerste rang wil .zitten. Ze willen wel reclame, ze willen wel meer klanten, maar het moet hen niet al te veel kosten. Dat was in gro te lijnen de strekking van de kritiek van de kant van het VVV-bestuur op de ondernemers. ,,Als ze hier niet snel wakker worden liggen ze een stap achter en zullen er slachtoffers vallen", voorspelde een van de aanwe zigen. ,,Wie wil blijven voortbestaan zal aan de weg moeten timmeren. En dat kost nu eenmaal geld". ROTTERDAM - Met gedeeltelijk geleend geld en een bijdrage van de gemeente Rotterdam wofdt het sport en tentoonstellingscomplex Ahoy' in Rotterdam gerenoveerd. Dat staat in een unaniem advies van een ambtelij ke werkgroep en de raad van commis sarissen en directie van Ahoy' aan b en w van Rotterdam. Het advies werd door interim-directeur Mortier van Ahoy' bekendgemaakt. BEVERWIJK - Vermoedelijk door de harde wind is zondagmiddag rond vier uur een hijskraaninstallatie bo venop winkelcentrum De Beverhof in Beverwijk terechtgekomen. Volgens een woordvoerder van de Beverwijk- se politie is de ravage in het winkel centrum enorm. Niemand raakte ge wond. BRUINISSE - De vaste Kamercom missies van de ministeries van vrom en verkeer en waterstaat praten op 5 april over de inning van bilgewater en over de manier vari betaling daar van door de scheepvaart. De be drijfstak scheepvaart dringt er via hun belangenorganisaties op aan dat niet per afgifte van bilge-afval wordt betaald maar via een soort verontrei nigingsheffing. Ook zal het verbod van het ministe rie van vrom op de inname van bilge- olie dat veel bunkerstations hebben opgelegd gekregen besproken wor den. Zowel voor de beroeps- als de re creatievaart is het een onwerkbare si tuatie geworden nu er gemiddeld slechts één licentiehouder per provin cie is aangewezen die gerechtigd is om bilge-afval in te nemen. Voor de provincie Zeeland is dat de fa. Mar tens uit 's Heerenhoek. Sinds de in voering van die maatregel is het aan tal illegale lozingen van bilge-afval drastisch toegenomen. BRUINISSE - Het ministerie van vrom heeft een kleine opening gefor ceerd in de problemen rond de afgif te van bilge-water en ververste smee rolie. Volgens de nieuwste richtlijn mogen bunkerboten wel afgewerkte olie van schepen innemen als de olie daar ter plaatse ook wordt verwerkt. Er is dan namelijk geen sprake van afgifte van olie maar van verversing wat wel is toegestaan volgens de wet Chemisch afval. Bunkerschepen mo gen dus wel ter plaatse het carter leegzuigen en vullen met nieuwe olie maar als de schipper onderweg de olie ververst en de afgewerkte olie in een vat aanbied mag dat weer niet bij alle bunkerstations. Dat is dan weer voorbehouden aan de licentiehou ders. Deze regeling slaat dus niet op het bilge-water. Tot dusver belangstelling ondernemers voor deelname minimaal BURGH-HAAMSTEDE - De VVV-Burgh-Haamstede wil in navolging van de VVV-Renesse ook op het kantoor in Haamstede een elektronisch informatiebord plaatsen. Om dat mogelijk te maken is het noodzakelijk dat de on dernemers bijdragen in de kosten van een dergelijk bord. Zij krijgen daar dan 24 uur per dag reclame voor terug. Het VVV-bestuur heeft een brief doen uitgaan naar de ondernemers maar tot nu toe is de animo onder de ondernemers om hen te promoten via het informatie bord minimaal. Dit in tegenstelling tot de ondernemers in Renesse die enthousiast reageerden op het plan toen dat gelanceerd werd. Voor wat betreft het elektronische informatiebord zijn er verschillende mogelijkheden. De basis wordt ech ter gevormd door een elektronisch bord met dia-prints van bijvoorbeeld hotels, pensions of campings. Als bij de betreffende dia een rood lampje brand wil dat Zeggen dat de camping vol is of dat er geen kamers meer vrij zijn in het hotel. Brandt het groene lampje dan wil dat zeggen dat er nog wel plaats is. 24 uur reclame Het systeem kan nog uitgebreid worden door naast informatie over (recreatie)bedrijven ook een plaatje in te ruimen voor algemene informa tie over de streek. Het idee achter het elektronisch informatiebord is twee ledig. Aan de ene kant wil men door middel van het bord de service naar de recreant toe verbeteren. Op het bord kan men immers in een oogop slag zien waar nog plaats is en waar men op dat moment niet hoeft aan te kloppen. Het elektronisch informatiebord biedt verder de ondernemer de moge lijkheid om 24 uur per dag reclame te maken. Een gegeven dat toch tot de verbeelding van ondernemers zou moeten spreken. Ware het niet dat een en ander niet gratis is. Het bedrag dat de ondernemer jaarlijks neer moet tellen om zich van een plaatsje op het electronisch infor matiebord te verzekeren is afhanke lijk van het aantal mensen dat mee doet. In de praktijk zal men zo'n 400 a 500 gulden bij dienen te dragen en dat blijkt voor de ondernemers in Haamstede en omstreken een strui kelblok. Tot groot verdriet van het VVV-bestuur. Noodzakelijk ,,Als je het niet doet loop je een stap achter", stelde recreatieonderne mer H. P. van Oost. VVV-voorzitter dr. H. J. van Zuylen schaarde zich achter die woorden en stelde dat het doodgewoon een must is voor Burgh- Haamstede. ,,Het is een ideaal recla- memiddel". Verder wil het VW- bestuur in het kantoor in Burgh- Haamstede ook reclameborden aan de wanden bevestigen. Er is plaats voor ongeveer 20 borden van 50 x 60 centimeter. Tbt nu toe hebben negen ondernemers zich aangemeld voor een plaatsje aan de wand van het VVV-kantoor. Openingsuren Iets waar men ook mee aan de slag wil zijn de openingsuren. Het be stuur wil het kantoor in het hoogsei zoen dagelijks openstellen van 9.00 tot 20.00 in plaats van 17.00 uur. Tot nu toe was het zo dat uitbreiding van de openingsuren afhankelijk was van de belangstelling en in de meeste ge vallen op initiatief van de dienst doende informatrice langer open ge houden werd. ,,Ik heb wel tot half 11 's avonds gezeten", aldus informatrice Tineke Deurloo. Van de kant van de leden van de VVV is ook het idee naar voren ge bracht om te bekijken of het moge lijk is het VVV-kantoor op zondagen in het hoogseizoen open te stellen. Het bestuur ziet daar vooralsnog niet zoveel in. Evenals vorig jaar kwam ook dit jaar op de VVV-vergadering weer het gastheerschap ter sprake. Eerder werd het idee gelanceerd om een com petitie-element in te bouwen en een gastvrijheidsbokaal ter beschikking te stellen. Van dat idee is men af gestapt maar men wil er wel alles aan doen om het imago van de bedrijven op te poetsen. Daarbij werd de na druk gelegd op kwaliteitsverbete ring. Stilstand is achteruitgang en de ondernemer moet met zijn tijd mee gaan om op de lange termijn te kun nen overleven. Slecht-weer-accommodatie Het gastheerschap komt ook ter sprake in het jaarverslag van de VVV- Burgh-Haamstede. Allereerst wordt gesteld dat 1988 werd gekenmerkt door bijzonder veel aanvragen. „Dui delijk is dat bedrijven met behoorlij ke slechtweéraccommodatie een voorsprong hebben ten opzichte van hen die dit niet hebben. De volle aan dacht wordt dan ook van de onderne mer gevraagd voor wat betreft kwali teitsverbetering". Uiteraard wordt in het jaarverslag ook stilgestaan bij de ingebruikna me van het nieuwe kantoor. „We den ken dat we een goede keus gemaakt hebben. Het oog gericht op de toe komst kunnen we eveneens zeggen dat we voorlopig niet uit ons jasje zullen groeien", aldus het jaar verslag. Onder het hoofdstukje promotie wordt nog eens onder de aandacht ge bracht dat de gemeente Westerschou- wen voor de tweede keer in successie de Blauwe Vlag in de wacht heeft gesleept. „De uitgereikte vlag is voor de gemeente een goede promotie-mo gelijkheid en geeft aan dat we ver blijven in schone kernen, een schoon strand en niet te vergeten goed wa ter", aldus het jaarverslag. ZIERIKZEE - Het verzoek van de huurderscommissie om in plaats van een sufflespel een orgel te mogen aanschaffen. Het verzoek van het co mité Tafeltje Dekje voor de aanschaf van een vaatmachine. Dat zijn enkele van de agendapunten die aan de orde komen tijdens de openbare vergade ring van de adviescommissie wel zijnsbeleid van de gemeente Zierik- zee. De vergadering .vindt plaats op woensdag 5 april om 19.30 uur in het stadhuis te Zierikzee. Op de agenda prijken nog vijf andere subsidiever zoeken. Onder andere voor een een malige bijdrage ten behoeve van de actie Zeeland helpt Polen en het hou den van een milieulezing door de NBvP Het comité Tafeltje Dekje wil ook een bijdrage in de kosten voor het bezorgloon van haar medewer kers en de Zomeruniversiteit Zeeland vraagt subsidie. ZIERIKZEE - De bespreking van het plan en de kostenraming om de Vismarkt te restaureren. Dat is een van de onderwerpen die op de agen da staat tijdens de vergadering van de adviescommissie publieke wer ken van de gemeente Zierikzee. De commissieleden komen op don derdag 6 april bijeen in het stadhuis te Zierikzee. Behalve over de restau ratie van de Vismarkt zullen zij zich ook buigen over de plannen voor re novatie van het gewelfriool'tussen de Visstraat en de Gereformeerde kerk aan de Sint Domusstraat. En het kre diet voor de uitvoering van de eerste fase van het plan tot herinrichting van het centrum van de binnenstad van Zierikzee. De vergadering begint om 17.00 uur. ZIERIKZEE - De nieuwe gemeen schappelijke regeling voor de Bea- trixschool. Dat is een van de drie on derwérpen die aan de orde komt tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie onderwijs op maandag 10 april in het stadhuis te Zierikzee. De commissieleden verdiepen zich verder in de ontwerp-begroting 1989 van de Beatrixschool en de middel lange termijnplanning van het onder wijsbeleid. Het betreft de jaren 1990 tot en met 1993. De vergadering be gint om 20.00 uur. SCHARENDIJKE - Donderdag 13 april vergadert de commissie alge mene en bestuurlijke zaken van de gemeente Middenschouwen. De vergadering wordt gehouden in gemeenschapsruimte De Putmeet en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commissievergadering staat slechts één agendapunt en wel bespreking van de dorpsplannen voor Scharendijke en Kerkwerve. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 4 april 02.50 132 08.55 -162 15.30 168 21.25 -134 4 april 01.25 132 07.35 -159 13.45 173 19.50 135 4 april 02.55 140 08.55 -170 15.45 176 21.20 -144 4 april 03.00 153 08.55 -175 15.25 189 21.25 -149 Tot 1 mei Zierikzee Expositie etsen van Saskia Eggink. 't Lange Uus, Havenpark 28. Op werk dagen van 9.00-12.30 en 13.15-17.30 uur. Zaterdag 9.00-17.00 uur. Maandag 3 april Zierikzee Vergadering verenigingsraad Beter Wonen. Huis van Nassau. 19.30 uur. Brouwershaven Schrijfavond Amnesty International. Gereformeerde kerk, Bostonplien. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Kledinginzameling. Oosterhof. 9.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 4 april Burgh Inzameling kleding voor Stichting Mensen in Nood in Revasa. 14.00 tot 17.00 uur. Woensdag 5 april Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder obs Binnen de Veste. 13.30- 16.30 uur. Playback/soundmixshow in De Lichtboei. 13.30 uur. NCVB-bijeenkomst ouderen. Her vormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Commissie welzijnsbeleid. Stadhuis. 19.30 uur. Kerkwerve Inleveren kleding t.b.v. Stichting Mensen in Nood bij fam. De Jonge, Rengerskerkestraat 10. Van 8.00 tot 18.00 uur. Haamstede Inzameling kleding voor Stichting Mensen in Nood in Nederlandse Her vormde kerk. Van 14.00 tot 17.00 uur. Scharendijke Inzameling kleding door Stichting Mensen in Nood. De Putmeet, 19.00- 20.00 uur. Zonnemaire Inzameling kleding door Stichting Mensen in Nood. L. H. Hillebrand, Dijk van Bommenede 18. Na 12.00 uur. Nieuwerkerk Kledinginzameling. Zaal Gerefor meerde kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 6 april Zierikzee Thema-middag ANBO-afdeling Zie rikzee met als spreker J. A. van de Broeke, directeur van de Interge meentelijke Sociale Dienst, ANBO- gebouw. 14.00 uur. Commissie pubjieke werken. Stad huis. 17.00 uur. Ouderavond peuterspeelzaal Kwibus in gebouw aan Scheldestraat. Aan vang 20.00 uur. Zonnemaire Biotechnologie in de landbouw. Dorpshuis. 19.45 uur. Vrijdag 7 april Zierikzee Salto Vitale brengt Carambolage d'Amour. Concertzaal. 20.00 uur. Scharendijke Koor- en samenzangavond. Neder landse Hervormde kerk. 19.45 uur. Zaterdag 8 april Zierikzee Concertzaal. Youp van 't Hek met zijn soloshow Hond op het ijs. 20.00 uur. Renesse Grote klaverjaswedstrijd in het dorpshuis. >9.30 uur. Ouwerkerk Viering tien jaar buurtbus. Dorps huis. 20.00 uur. Zondag 9 april Zierikzee Film Caught in gebouw Leger des Heils. Aanvang 17.00 uur. Maandag 10 april Zierikzee JFC-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Commissie onderwijs. Stadhuis. 20.00 uur. Dinsdag 11 april Zierikzee Bijeenkomst Ondernemerskring SchiT"N J Springtij: 8 april Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 BRUINISSE - Dc personenauto van J. G. van Z. uit Oude Tonge moest als total loss worden beschouwd toen het voer tuig na een uitwijkmanoeuvre op zijn kop in een greppel belandde. Dat gebeurde zaterdagmiddag om ongeveer 17.10 uur op de weg over de Grevelingendam voor Bruinisse. J. G. van Z. reed over de parallelweg vanuit Bruinisse in de richting Oude Tonge. Hij werd verrast door P M. V. uit Yersekc die vanaf een parkeerplaats voor hem de parallelweg opreed. Bij een poging deze auto te ontwijken schoot de inwoner van Oude Tonge met zijn voertuig naar de overzijde van de weg, waarna de Auto op zijn kop in een greppel belandde. De auto werd daarbij behoorlijk beschadigd maar J. G. van Z. liep geen verwondingen op. Dankzij de uitwijkmanoeuvre werd de auto van P. M. V. uit Yerseke geen haar gekrenk^. Schouwen-Duiveland in restaurant Mondragon. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 13 april Scharendijke Vergadering commissie algemene en bestuurlijke zaken gemeente Mid denschouwen in De Putmeet. Aan vang 19.30 uur. Vrijdag 14 april Zierikzee Zeeuws Mannenkoor. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Viering zestigjarig jubileum Neder landse Vereniging van Huisvrouwen Westerschouwen. De Schutse. 19.00 uur. Zaterdag 15 april Zierikzee Rommelmarkt Leger des Heils onder De Beuze. Van 9.00 tot 17.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01110-16255 f,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2