Ballonnenboom bij 15-jarig bestaan van peuterspeelzaal Drie Duivelandse burgemeesters rijden in jubilerende buurtbus c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zwaargewonde bij ongeval op Kloosterweg Haamstede P& Bii.r Auto-inbraak Nieuwe Haven Auto open gebroken in Renesse Diefstal uit auto SUZUKI Autobedrijf ISTA 1 april f1> ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VVV Kom in de kas Op stap met Voetbal VVV wil ook in Burgh-Haamstede een elektro Dit jaar minder bedrijven en minder bezoekers Deze week een dag op stap met een Zierikzee- WIK jaagt tegen Borssele met succes op pro nisch informatiebord. (Pag. 2). voor Kom in de kas. (Pag. 3). se VVV-gids. (Pag. 5). motie. (Pag. 6). MAANDAG 3 APRIL 1989 145ste jaargang Nr. 24517 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het schilderij doet kennen, de fotografie kan slechts in herinnering brengen. Comtesse Diane Politie zoekt contact met inzittende die meelifte BURGH-HAAMSTEDE - L. J. K. uit Burgh-Haamste de is zwaargewond overgebracht naar het Dijkzigt-zie- kenhuis in Rotterdam na een ongeval op de Kloosterweg te Haamstede in de nacht van zaterdag op zondag. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan werd de buurtbus bestuurd door burgemeester A. Bergshoeff, geflankeerd door zijn voorgangers Van Bommel (l) en De Kam (r). Buurtbussen vervoeren 170.000 passagiers per jaar ZIERIKZEE - „Vijf jaar geleden heb ik gezegd: over vijf jaar sta ik aan de halte", aldus de oud-burgemeester van Duiveland, J. van Bommel. En hij stond er ook afgelopen vrijdagmiddag. Samen met oud-burgemeester J. D. de Kam bij de halte van de buurtbus onder de Beuze te Zie- rikzee. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het buurtbusproject op Schouwen-Duiveland maakten de burgemeesters een rit van Zierikzee naar Sirjansland. En zij wisten zich in handen van een goede chauffeur: de hui dige burgemeester van Duiveland, A. Bergshoeff. Tien jaar geleden, op 2 april 1979, kregen de bewoners van dorpen die buiten de toenmalige busroutes vie len een nieuwe mogelijkheid om toch van het openbaar vervoer gebruik te maken. Door initiatieven van het da gelijks bestuur van de gemeente Dui veland en met medewerking van ge deputeerde W. Don ging op Schou wen-Duiveland een buurtbusproject van start. Drie kleine bussen, bij toerbeurt bestuurd door 25 vrijwilli gers, reden naar Kerkwerve en 't Schutje, naar Ouwerkerk en naar Sir jansland. Succes De sceptische opmerkingen waar mee het project door vele dorpsbewo ners werd begroet verstomden al snel toen de nieuwe buurtbus een groot succes bleek te zijn. Aan de voor waarde om per jaar minimaal 12.500 passagiers te vervoeren werd vanaf het begin voldaan. Nu, tien jaar later is het aantal passagiers dat meerijdt reeds gestegen tot ruim 170.000 per jaar. ,,We hebben indertijd niet stilgeze ten om het project hier op Schouwen- Duiveland te krijgen. En toen het er eenmaal was stond de bus niet stil", aldus oud-burgemeester De Kam on der wiens bestuurlijke periode het project van de grond kwam. Hij her innert zich dat Schouwen-Duiveland het enige gebied in Nederland was waar het buurtbusproject van het be gin af aan goed liep. Oud-burgemeester Van Bommel kwam met plezier vanuit Kapelle om hier een ritje met de tienjarige buurt bus te maken. Want ook hij heeft goe de herinneringen aan het project. ,,Ik ben nog chauffeur geweest op de buurtbus als vrijwilliger. Niet vaak hoor want ik was reserve-chauffeur op de reserve-bus. Instappen De heren moeten wel instappen hoor", waarschuwt burgemeester Bergshoeff. Als chauffeur wil hij vol gens het geplande tijdschema rijden. En dat zijn de passagiers ook gewend. Zo blijkt uit de woorden van de da mes A. Harinck en I. Maat uit Ouwer kerk. i,De bus is altijd op tijd. Of het moet druk zijn op de weg natuurlijk". De dames hebben niet de beschik king over een auto en daarom gaan ze twee a drie keer per week met de buurtbus naar Zierikzee om te win kelen. ,,Dat is heel prettig. Want het is fijn wonen in Ouwerkerk. Maar je moet wel wegkunnen als je dat wilt". Een ander voordeel van de buurtbus is volgens de passagiers dat je gelijk even de tijd hebt voor een praatje on derling. ,,Je kent iedereen in de bus. Of ze moeten van Sirjansland komen natuurlijk". Volgens de dames hebben alleen de toeristen die in de zomer ook gebruik maken van de bus nog wel eens com mentaar. ,,Ze weten niet dat de chau- feurs allemaal vrijwilligers zijn. Als niet alle mensen die staan te wachten meekunnen omdat er maar acht plaatsen zijn worden ze boos. Dan gaan ze mopperen omdat er geen ge wone bus rijdt. Maar wij zijn al lang blij met onze buurtbus. Want het is toch een hele opgave voor die vrijwil ligers om een hele week die dienstre geling te rijden". In dorpshuis Dat vinden de gemeentebesturen van Duiveland en Middenschouwen ook. Daarom worden die vrijwilli gers in het zonnetje gezet tijdens een feestelijke bijeenkomst op zaterdag acht april in het dorpshuis te Ouwer kerk. De Burgh-Haamstedenaar zat sa men met een lifter in een personenau to die werd bestuurd door A. W. J. van derM. uit Burgh-Haamstede. Volgens de politie vloog de auto uit een bocht in de Kloosterweg toen daar met gro te snelheid werd gereden. Het voer tuig werd daarbij totaal vernield en L. J. K. werd zwaar gewond. Beide andere inzittenden brachten het er zonder noemenswaardige verwondin gen af. De politie voerde de blaastest uit en maakte proces-verbaal op te gen bestuurder A. W. J. van der M. De derde inzittende van de auto, een lif ter, is spoorloos. De politie zoekt con tact met hem en verzoekt hem daar om zich te melden bij het politiebu reau te Zierikzee. De auto moest na het ongeval worden weggetakeld. Aanrijding Bruinisse Vrijdagmorgen om ongeveer 11.15 uur vond in Bruinisse een aanrijding plaats op de kruising Dokter de Kockstraat/de Vang. Twee personen auto's, bestuurd door C. M. R. H. uit Nieuwerkerk en W. H. van de E. uit Bruinisse kwamen met elkaar in bot sing. Beide voertuigen werden be schadigd, er werd niemand verwond. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden op parkeerplaatsen aan de Hageweg te Bruinisse in totaal elf auto's opengebrokèn waarna geluids apparatuur en/of andere spullen werden gestolen. Vooral toeristen waren het slachtoffer van deze wan daden. De schade door diefstal en braak bedraagt vele duizenden gul dens. Bij twee Duitse auto's die aan de Ha geweg stonden geparkeerd gingen de dieven anders te werk. Zij haalden al le vier de wielen van de voertuigen weg. De omvang van deze schade is niet bekend. Inbraak Tussen 18 en 30 maart werd inge broken in het verenigingsgebouw de Veste aan de Mosselboomgaard te« Zierikzee. De dieven kwamen binnen door middel van braak. Zij namen een cassettedeck, een mengpaneel, cassettebandjes en singles weg. De schade bedraagt ongeveer 1500 gul-, den. In Nieuwerkerk werd een ruit van de telefooncel aan de Badhuisstraat vernield. De schade bedraagt 200 gul den. ZIERIKZEE - In de nacht van za terdag op zondag werd ingebroken in de auto van H. F. uit Zierikzee. Het voertuig stond geparkeerd aan de Nieuwe Haven te Zierikzee. Nadat de dieven zich toegang hadden ver schaft in de auto namen zij een koffer met cassettebandjes mee. De schade bedraagt ongeveer 400 gulden. RENESSE - De heer J C. Y. uit Steenbergen werd benadeeld voor ongeveer 350 gulden doordat dieven zijn auto openbraken. Het voertuig stond geparkeerd aan het eind van een parkeerplaats aan de Jan van Renesseweg te Renesse. In de nacht van zaterdag op zondag werd de auto opengebroken en na men dieven de geluidsapparatuur mee. RENESSE - Zaterdagavond werd de auto van R. J. S. uit Renesse open gebroken. De dieven namen de auto radio en cassetterecorder mee. Het voertuig stond geparkeerd aan de Hoogenboomlaan in Renesse. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Koude wind Half tot zwaar bewolkt. Af en toe regen, soms voorafgaand door wat sneeuw, eerst in het zuiden van het land, in de loop van de middag en avond ook elders. Minimumtempera tuur van -1 graad in het noorden tot 3 graden in het zuiden. Middagtempe- ratuur rond 6 graden. Vrij krachtige, aan de kust en op het IJsselmeer tot hard en mogelijk tot stormachtig toe nemende wind uit noordoost tot oost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 7 april: Woensdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: oost 5 Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 4 april Zon op 07.08, onder 20.19 Maan op 06.22, onder 18.18 Nieuwe Maan: 6 april (05.33) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtige stroming uit noordoost tot oost, waarmee kou de lucht vanuit Noordwest-Rusland via dé Oostzee naar onze omgeving wordt gevoerd houdt ook de komende 24 uur nog aan. Het ziet er zelfs naar uit dat deze stromning vannacht en morgen nog in kracht zal toenemen. Oorzaak daarvan is een depressie, die vanuit Frankrijk in onze richting verplaatst. Gelijktijdig houdt een in Scandinavië aanwezig hogedrukge- bied nog enige tijd stand. Hierdoor neemt het verschil in luchtdruk tus sen het noorden en het zuiden van ons land toe. Dit resulteert het komende etmaal in een boven land vrij krachti ge en langs de kust en op het IJssel meer harde of stormachtige noord ooster, dat is windkracht 7 of 8. Het leek wel een één-april-grap'' OOSTERLAND - De brandweer van Duiveland moest er aan te pas komen om enkele tientallen ballonnen uit een van de hoge bomen naast dorpshuis de Oosterhof te halen. „Het lijkt wel een één-april-grap", aldus een van de leidsters van peuterspeelzaal 't Kraaiennest. Een één- april-grap van de wind. Want hoewel er van alles was ge organiseerd in verband met het 15-jarig bestaan van de peuterspeelzaal was een boom vol oranje ballonnen niet voorzien. De feestelijke boom was wel sym bolisch voor de ontwikkeling die peuterspeelzaal 't Kraaiennest de af gelopen 15 jaar heeft doorgemaakt. Een initiatief van Bep Vermaas uit Advertentie SWIFT opwindend veelzijdig functioneel snel charmant enz. In verschillende uitvoeringen te zien bij St. Joostdijk 41 - Oosterland 01114-1495 Oosterland om met behulp van enke le andere moeders kinderen bij haar thuis op te vangen leidde indertijd tot de oprichting van peuterspeelzaal 't Kraaiennest. Ruim 15 kinderen van twee en drie jaar werden in 1974 twee keer per week naar de nieuwe peuter speelzaal gebracht. Nu 15 jaar later zijn het er 34, verdeeld over twee groepen. Het Kraaiennest is nu gedu rende vier ochtenden per week ge opend. Verenigingsgebouw In de begintijd werd de peuter speelzaal geleid door oprichtster Bep Vermaas en Marianne van Beek. Het Kraaiennest was gevestigd in het ver enigingsgebouw van de Nederlandse Hervormde Kerk dat later werd ver bouwd tot het dorpshuis de Ooster hof. Dat is nog steeds het honk waar Rian Bal-Rotte, Jannie Goudzwaard- Janse en Marja Wohl-Goor 'hun' kin deren wekelijks een paar keer ont vangen. Via cursussen en ervaring hebben ze zich bekwaamd in het peu- terspeelzaalwerk waarvoor ze een kleine financiële vergoeding krijgen. Een groot deel van de inkomsten, bestaande uit een bijdrage van de ou ders, een jaarlijkse subsidie van 2.500,- van de gemeente en de op brengst van de jaarlijkse rommel markt, wordt uitgegeven aan speel materiaal. Het vrij spelen maakt namelijk een belangrijk onderdeel van een peuterspeelzaalochtend uit. Daarnaast zijn er gezamenlijke acti viteiten als plakken, kleien en lied jes zingen. Het 15-jarig bestaan werd gevierd met een bezoek van de peuters aan kinderboerderij De Punt te Zierik zee. De peuters keken daar naar een film over de geboorte van een dwerg- «geitje. Via een rondgang langs alle dieren konden zij zien dat er in de Punt allerlei jonge dieren zijn gebo ren. Terug in Oosterland werden de peuters voorzien van een met gas ge vulde ballon voorzien van een kaart je met hun naam. Bij het oplaten vloog het overgrote deel vpn de bal lonnen eensgezind in een grote boom naast de Oosterhof. Enkele brand weerlieden zorgden er voor dat de ballonnen alsnog de blauwe lucht in gingen. ,,Hier kan alles. Dat is het leuke van een klein dorp", aldus het commentaar van een van de ouders. ZIERIKZEE - Het bouwen van een discotheek in een bunker stuit niet alleen op praktische bezwaren, maar is tevens een idee waar je de nodige vraagtekens bij kunt zetten. Velen zullen het direct begrepen hebben, voor de anderen bij deze nog de aan vulling, dat het 1 april-virus heeft toegeslagen. Geen metingen in het kader van de geluidshinder dus afge lopen zaterdag I april. Met dank aan Goedbloed Auto's in Zierikzee voor het (tijdelijk) afstaan van een prach tige directiewagen. De ballonnenboom was voor iedereen van de wind. (Foto: Joop van Houdt) een complete verrassing. Een aprilgrap l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1