'Dertig-plus-meisjes' HSD halen kampioenschap binnen Politie(op)loop in Domeinen damclub Jonge Van Bastens en stoere Ruud Gullitjes NIEUWSBODE Succesvol paastoernooi handballers Delta Sport Hengelsport competitie weer van start Competitie Zierikzee Zaalvoetbal Open huis TV WIK 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 31 maart 1989 Nr. 24516 HSV Oosterschelde ZIERIKZEE - Aan de zeedijk bij Kaas en Brood is voor de HSV Oos terschelde de nieuwe zoutwatereom- petitie van start gegaan. Door de har de wind moest de vis over het alge meen ver uit de kant gehaald worden, hetgeen dan ook niet iedereen lukte. In het begin van de wedstrijd gooiden vooral Frans Timmerman (twee maatse botten gelijk) en Cees Rossen hoge ogen terwijl na een half uur ook de latere winnaar Cees Bolle zich met de gang van zaken ging bemoeien. Bij het eindsignaal bleken Bolle en Ros sen precies evenveel vissen gevangen te hebben, namelijk zes bovenmaatse en één ondermaats exemplaar. De vangst van Cees Bolle was echter zwaarder, wat hem de overwinning bracht. Leo Bolier leverde ook een fraaie prestatie. Hij slaagde erin ne gen vissen te vangen maar had de pech dat vier exemplaren onder de maat waren, Hij behaalde een derde plaats. Clubkampioen Eddy Smit maakte een zwarte dag door want hij slaagde er niet in ook maar één vis te bemachtigen. Bij de junioren slaagde het nieuwbakken lid Marco Krijger erin met 191 punten als eerste te ein digen. De uitslag was als volgt: 1) C. Bolle 1806 pt; 2) C. Rossen 1616 pt; 3) L. Bolier 1239 pt; 4) F. L. Timmerman 1180 pt;, 5) W. J. Faasen 1016 pt; 6) P. van Leeuwen 982 pt; 7) C. H. van Schelven 860 pt; 8) A. J. Verwest 815 pt; 9) J. Bolier 811 pt; 10) J. C. Berre- voets 811 pt; 11) mw. G. Smit 801 pt; 12) L. van Strien 735 pt; 13) T. de Vlie ger 670 pt; 14) A. Bouman 670 pt; 15) J. C. Berrevoets 556 pt. Volgende vis wedstrijd zaterdag 1 april aanstaan de bij het Sas HSV Dreischor DREISCHOR - Ook voor de hengel sportvereniging Dreischor is de com petitie weer van start gegaan. Ten ge volge van de harde wind moest men uitwijken naar het strand bij pension 't Klokje tussen Renesse en Scharen- dijke. Slechts vijftien hengelaars wa ren opgekomen. Gedurende de gehele wedstrijd werd er regelmatig een vis je gevangen. Het aantal viel wat te gen maar het formaat mocht er zijn. De totale vangst, voor het overgrote deel bot, bedroeg 36 stuks'met een to tal e lengte van 937 cm. Topscorer in deze eerste wedstrijd was P. de Spirt, die met een aantal van acht vissen een puntentotaal van 199 bij elkaar viste. Op de tweede plaats eindigde C. Kristalijn met vier vissen en 132 punten, gevolgd door H. Quist met vier vissen en 110 punten. De rest van het klassement zag er als volgt uit: 5) D. ÏTuyt 65 pt; 6) T. van de Zande 60 pt; 7) N. Padmos 59 pt; 8) K. Rogge band 56 pt; 9) J. van Klinken 39 pt; 10) C. Vermaas 34 pt. Volgende wedstrijd acht april te Westenschouwen. LENINGRAD - Sovjetrussische turners hebben in het toernooi om de Leningrad Cup de toon aangegeven. Bij de mannen legden Korobsjinski (58,30 punten), Belenski (59,25) enWo- robkov (56,85) beslag op de eerste drie plaatsen. Ook bij de vrouwen was er sprake van een Sovjetrussische hege monie. De 15-jarige Wjatinia werd met 39,05 punten eerste, gevolgd door de Olympisch teamkampioene Stras- jeva (38,85). De Roemeense Gabriëla Georghe eindigde met 38,75 punten als derde. De kampioenen van het veterinnen-team van HSD. Staand v.l.n.r.: Hanneke de Vlieger, Truus Kouijzer, Madeleine van Geer, Willeke Kort, Yvonne Huisson, Jeanette Beek, Rosalien Korstanje, Greet Koeman. Zittend v.l.n.r.: Adrie Timmermans, Alice Hasselmeijer, Farida Gerretsen. Niet op de foto staan: Ellen van de Kop, Marjo van de Steen, Tine-Wia van de Putte. ZIERIKZEE - De veterinnen, met een gemiddelde leeftijd van veertig jaar, van de Hockeyclub Schouwen-Duiveland uit Zierikzee zijn kampioen geworden in hun klasse Zuidwest Nederland. Na de laatste competitiewedstrijd tegen Middelburg B, die met een 3-0 winst werd afgesloten, werd het langzaam duidelijk dat de veterinnen kans maakten op het kampioenschap. Maar nadat men te horen kreeg vorige week dat de naaste concurrent Middelburg A verloren had was het kampioenschap ineens daar. Spontaan werd vervolgens in de eigen kantine de champagne ontkurkt, de pils uit de koelkast gehaald en met een oorverdovend vreugde-gehuil gaf men Zierikzee te ken nen: 'de veterinnen kampioen'. Reeds in het begin van de competi tie gingen de HSD-veterinnen voort varend van start. Men wist dan ook twaalf van de achttien wedstrijden in winst om te zetten. Er werden drie wedstrijden gelijk gespeeld en even zoveel partijen gingen verloren. De topscorers van de Zierikzeese hockey club waren Marjo van de Steen, Jea nette Beek en aanvoerster Greet Koe- In eerste instantie zag het er naar uit dat Middelburg A met het kam pioenschap aan de haal zou gaan. Maar omdat men plotseling één wed strijd verloor, ging het bloed bij de' HSD-dames sneller stromen. Ineens kwam het winnen van het ere-metaal in zicht. Toen bekend werd dat Mid delburg A wederom één wedstrijd niet wist te winnen gingen de 'meis jes' acuut uit hun dak en zetten zij het op een feesten. De huidige groep veterinnen speelt alweer geruime tijd met elkaar. Eer gisteren, 29 maart, is het tien jaar ge leden dat Marijke van de Borght, uit Zierikzee, het initiatief nam om met 'dames op leeftijd' te gaan hockeyen. Ongeveer vijf jaar geleden is zij ver volgens wegens een blessure moeten stoppen met haar liefdevolle sport. De veterinnen, getraind door Hans Blom, die op achttien maart jongstle den uit handen van wethouder L. J. van Gastel de waarderingspenning kreeg uitgereikt, zijn heel plezierig de competitie doorgekomen en herin neren zich nog steeds de wedstrijd op 1 december 1988. Deze wedstrijd, te gen Olympia in Terneuzen, stond in het kader van de Sinterklaas. Na af loop mochten de dames blijven lun chen, en toen de 'Goedheiligman him self binnenstapte hebben de dames volop genoten en veel lol gehad. Aanvoerster Greet Koeman, en haar teamgenoten, zijn twee heren, te weten Roelof Huneman en Ewald Ko mijn, zeer erkentelijk voor de wijze waarop zij zich het afgelopen seizoen hebben ingezet qua arbitrage. „Ver der ging de heer Huneman ook steeds met ons mee naar toernooien", aldus Greet Koeman. De veterinnen hebben eigenlijk geen persoonlijke wensen maar terwille van de jeugd zag men graag dat er ook op Schouwen-Duive land een kunstgras-veld kwam. Greet Koeman: „Samen met Mid delburg zijn wij de enige verenigin gen die nog geen kunstgras hebben. Maar volgend jaar krijgt ook Middel burg waarschijnlijk kunstgras, dus dan is HSD nog de enige vereniging met een grasmat, jammer". Wat de veterinnen betreft gaan zij volgend seizoen weer gewoon lekker door met ballen. Lang leve de lol!. ZIERIKZEE - De niet spelende Sjaak Douw zag toch zijn koppositie in de huishoudelijke damcompetitie verstevigd. Concurrent Smalheer wist slechts remise te spelen tegen Cor Boot, die reeds bij de vijftiende zet een schijf achter kwam door een grote blunder. Douw heeft nu, met nog vier partij en te spelen drie verliespunten min der dan Smalheer. Rinus van der Wie len won van John Honig, die de dam van zijn opponent niet op tijd afpak te. Jeugdspeler Jan-Peter van der Veer toonde zich weer een belofte voor de toekomst door Rinus de Wild op remise te houden. Jos de Wild won van Cees van de Velde, die zich ver naar voren waagde en daar tenslotte de tol voor moest betalen. Bekercompetitie In de kwartfinale van de bekercom petitie voor vijftallen van de Zeeuw se Dambond moet Zierikzee het opne men tegen Middelburg. Men zal het dan moeilijker krijgen dan in de achtste finale, waarin men met 7-3 won van 's-Gravenpolder 2. De wed strijd wordt gespeeld op maandag drie april aanstaande, waardoor de clubavond komt te vervallen. Tijdens schoolvoetbalcompelitie ZIERIKZEE - Onder gunstige weersomstandighe den is deze week op sportpark Den Hogen Blok de schoolvoetbalcompetitie van start gegaan. Maar liefst 350 jongens en meisjes tussen de elf en dertien jaar leefden zich helemaal uit tegen het geduldige leer. Iedereen was druk doende om uiteindelijk te bewerkstelligen op tien juni de landelijke finale te kunnen spelen in het PSV-stadion te Eindhoven. Als waanden zij zich Ruud Gul- lit en Marco van Basten, zo fana tiek stortten de scholieren zich - soms - massaal op de bal, de kee per vaak eenzaam aan de andere kant van het veld achterlatend. Zo nu en dan liep er iemand een bles sure op en rolde als een echte prof kermend over de grasmat. Zo ook een jongetje dat in werkelijkheid keihard eert bal in het gezicht kreeg. Even bijkomend langs de zijlijn stapte hij enkele minuten later, nog een beetje week in de be nen, doodgemoedereerd het veld weer in. Voetbal ging boven alles. Commissie Op 2even velden werd het water dicht opgezette programma van de Schoolvoetbalcommissie van Schouwen-Duiveland, bestaande uit John Strijbos, Dig Vleugel, Ab Minnaard, Aad Fluyt en Rob de Jong, afgewerkt. Zo'n zeventien bereidwillige leerlingen van de RSG hadden de leiding van de wedstrijden in handen. Ook waren er veel supporters aanwezig die luidruchtig, sommi gen getooid met spandoeken, blijk gaven van hun 'aanwezig heid. Zo ook een vader die zijn zoon aanmoedigt en hem toe schreeuwde: „Naar die goal toe met die bal, niet naar de corner- vlag, kom op Huub, naar die goal toe!!". De KNVB heeft voor de toe schouwers een zogenaamde sup porterscompetitie georganiseerd, die tijdens de regiofinales, op 17 en 13 mei de meisjes, 24 mei en 7 juni de jongens, van start gaat. Men kan dan een prijs van 500,- winnen ten bate van de school. Het leukste supporters-team kan winnen door een lied te maken, dansjes in te studeren of verkleed te komen en daarbij natuurlijk het eigen team aanmoedigen. Voordat de regiofinales daar zijn, moeten eerst nog de provinciale fi nales op drie mei gespeeld wor den. Finales Afgelopen week hebben de vol gende Schouwen-Duivelandse scholen zich voor deze finales we ten te plaatsen. Bij de jongens elf tallen behaalde Op Dreef een eer ste plaats door in de finale met 2-1 (na verlenging) te winnen van 't Kofschip. Bij de jongens zevental len wist 't Staepel'of, ook na ver lenging, tegenstander De Kirre- weie met 0-1 te verslaan en zo doende een plaats te veroveren voor de provinciale finales. Bij de meisjes zeventallen ging de winst naar De Dobbelsteen. Zij waren in de finalewedstrijden de betere van de Samuelschool en Onder de Wieken. Deze scholen behaalden respectievelijk een derde en tweede plaats. Als herin nering aan deze schoolvoetbal competitie kregen alle deelne mers een diploma en een zoge naamde spaken-flitser (een opval lende reflector ter opsiering van de spaken van een fiets). School voetbalcompetitie 1989 CHOUUIEN- Dl/IVEIAND De uitslagen in de verschillende catgorieën en de diverse poules waren als volgt: jongens elftallen poule 1: 1) Op Dreef; 2) Binnen de Veste; 3) J. L. de Jongeschool; 4) Beatrixschool; 5) De Schouw. Pou le 2: 1) t Kofschip; 2) Onder de Wieken; 3) De Dobbelsteen; 4) De Meerpaal; 5) J. W. vd Doelschool. Jongens zeventallen poule 1: 1) De Kirreweie; 2) Samuel-school; 3) Theo Thijssenschool; 4) De Schoe ner 1. Poule 2: 1) 't Staepel'of; 2) Willibrordusschool; 3) De Klimop; 4) De Schoener 2. Meisjes zevental len poule 1: 1) Onder de Wieken; 2) 't Kofschip 1; 3) De Schouw; 4) J. L. de Jongeschool; 5) Binnen de Ves te. Poule 2: 1) De Dobbelsteen; 2) De Schoener; 3) De Kirreweie; 4) 't Kofschip 2. Poule 3: 1) Samuel school; 2) Willibrordusschool; 3) Theo Thijssenschool; 4) De Meer paal. ZIERIKZEE - Tijdens de jongste zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak hebben zich weinig verras singen voorgedaan. De uitslagen waren als volgt: Zeelandia-De Steeg 0- 3 PZEM-WIK 4-10 Coen Honig 2-Knippie 2- 2 Rijschool Delta-Sport Surf Jonker0-2 Bijmakelaardij-Coen Honig 1 2-1 PJZ-PTT 1-6 Het programma voor volgende week ziet er als volgt uit: Maandag 3 april: Pinky Boys-Garage Slager; De Roo Fossen-Dakkies's bar; Sport - huis Zierikzee-Schorpioen; Nola Boys-Droptiek Passage; Stella Boys 2-Len O; Bruse Boys-Mevo. Woensdag 5 april: Braber Groenvoorziening- Coen Honig 2; Tb ren Boys-Zeelandia; FC Kerkwerve-PZEM; Knippie-PJZ; De Steeg-Rij school Delta; WI K-Bij - makelaardij. MAASTRICHT - Jean Boelen stopt na dit seizoen als commercieel mana ger bij MW. Boelen gaat dan dezelf de functie vervullen bij een eerste di visieclub, NAC. MVV is van plan op korte termijn een nieuwe manager aan te stellen. LATAKIA - In groep twee van' de zone Oostazië speelden Syrië en Sa- oudiarabië een kwalificatiewedstrijd voor de wereldtitelstrijd van 1990 in Italië. Beide ploegen kwamen niet tot scoren (0-0), waardoor Saoudiarabië op 4 april tegen Noordjemen aan een gelijkspel genoeg heeft om groeps winnaar te worden. WENEN - Andone Ion, de aanvoer der van Dynamo Bukarest, is voor de rest van het seizoen in Roemenië ge schorst. Ion had na het met 1-2 verlo ren duel tegen Steaua Bukarest met enkele ploeggenoten de scheidsrech ter beledigd. CALGARY - Sergej Prasjin is de eerste ijshockeyspeler uit. de Sovjet unie, die met officiële toestemming van de bond in de Noordamerikaanse profliga gaat spelen. De 25-jarige aanvaller van Krilija Moskou en het nationale team tekende bij Calgary een contract, dat hem per jaar 125.000 dollar oplevert. WESTENSCHOUWEN - Tijdens de Internationale Domeinenloop, in het uitgestrekte duingebied van Westenschou wen, georganiseerd door de rijkspolitie sportvereniging Luctor Zeeland (onder auspiciën van de NPSB), eindigde de vijfendertigjarige opperwachtmeester Chris Werrij uit Renesse als de eerste loper van Schouwen-Duiveland. Hij liep over de zeven kilometer lange wedstrijdloop een tijd van 30.37 minuten. ..Vorig jaar liep ik een tijd van 30.22, en dat wilde ik dit jaar verbeteren. Maar het was vandaag veel te warm", aldus de sportieve politieman. Chris Werry, lid van de atletiekvereniging Delta Sport, heeft zich serieus voorbereid op deze loop, waaraan hij voor de vijfde keer meedeed. Zo'n 200 atleten wisten voor de achtste keer het parcours in de Domeinen te vinden, en menigeen heeft weer moeten afzien bij het stijgen en dalen en het geklos door het rulle zand. Ook was er een twintigtal lopers uit België aanwezig. Bij de wedstrijdloop deden 78 functionarissen mee. De commandant van Schouwen-Duiveland, de tweeënveertig-jarige Rinus Lenselink deed mee met de politie-prestatieloop over zeven kilometer, waarvan op de fo to de start te zien is. Hans Schaap, lid van de organisatie en werkzaam op de meldkamer in Middelburg, sprak weder om over een enorm succes. De uitslag was als volgt: 1) H. Rams/BPOSV 28.182) M. Voet/Kortrijk 25.37: 3) C. Priem/L.Zeeland 25.44; 4) R. Jeroense/Kmar NrNrZld 26.26; 5) W. Hamoen/Hermandad 26.54; 6) Anton Kon/Kmar Nrbr 27.00; 7) V. Zwijsen/BPOSV 27.02; 8) T. Grinwis/Luctor Dordt 27.34; 9) T. van de Velde/BPOSV 27.42; 10) R. Swint/Gempo Mdb 27.58. De beste van Luctor Zeeland waren: 19) P. Speijer 29.36; 20) T. Meijers 29.41; 23) C. de Voogd 30.21; 25) C. Werrij 30.37; 29) R. van de Broecke 31.27; 34) J. van Moort 32.1835) H. Kerkhof 32.2039) R Roos 32.50; 42) H. Poortvliet 33.17; 51) A. Vermeulen 33.39. (Foto: Joop van Houdt). TERNEUZEN - Tijdens het jaar lijkse tweedaagse paastoernooi van handbalvereniging HVSV in Terneu zen, is het de Zierikzeese vereniging Delta Sport gelukt de vorig jaar ge wonnen fraaie wisseltrofee met suc ces te verdedigen. Het eerste herenteam van Delta Sport moest het opnemen tegen Jupi ter, DWS, Rapiditas en uiteraard de organiserende vereniging HVSV. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de tegenstanders van de Zierikzeeëna- ren alle lager geklasseerd staan. Op de eerste dag was Delta Sport nage noeg volledig en wist dan ook drie van de vier wedstrijden met over macht te winnen. Verloren Tijdens deze eerste dag werd alleen de wedstrijd tegen Jupiter, derde di visie, verloren, hoewel op het nipper tje: 7-6. Gebrek aan concentratie was hier de voornaamste oorzaak van. Omdat op tweede paasdag drie spe lers geselecteerd waren voor het toer nooi van de Zeeuwse jeugd in Goes, kon Delta Sport niet op haar sterkst binnen de lijnen komen. Als invaller diende onder andere ook trainer Rob de Vos zich aan. De motivatie onder de Schouwse hand ballers was er niet minder om, en er werd dan ook geen enkele wedstrijd meer verloren. Zodoende kon ook dit jaar de felbegeerde wisseltrofee mee genomen worden naar Zierikzee. De eindstand was: 1) Delta Sport 14 pt; 2) Jupiter 11 pt; 3) DWS 9 pt; 4) Rapi ditas 4 pt; 5) HVSV 2 pt. KERKWERVE - Vanavond, vrijdag 31 maart, is hel voor een ieder mogelijk geheel vrij blijvend met de tennissport in Kcrkwerve kennis te maken. Tbnnisleraar Paul Verspeek is vanaf 18.30 uur aanwezig met rackets en ballen om de liefhebbers een balletje te la ten slaan. Op het tennisveld De .Vospit van TV WIK zijn ook be stuursleden aanwezig die op al uw vragen antwoord kunnen geven Een gratis kopje koffie spreekt voor zjch.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9