Wederom Kom in de kas S^Tanse Salto Vitale... Van t Hek uitverkocht Firma Garage Kerkwerve Benzine opnieuw duurder bommenwerper in Zeeland blootgelegd üaad Maat schappelijk Welzijn doet aangifte hij Openbaar Ministerie Regionaal weerbericht voor beroeps- en pleziervaart 6 NCVB De NCVB-ouderenmiddag in het Hervormd Kerkcentrum te Zierikzee is woensdag 5 april en begint om 14.30 uur. Hyperventilatie Het Kruiswerk start vrijdag 7 april een cursus hyperventilatie in Zierik zee. Er is nog beperkte mogelijkheid tot deelname. Inlichtingen en/of aan meldingen kan via 01100-15892 (me vrouw A. Renkema). Intrede-dienst Zondag 7 mei wordt de intrede-' dienst van dr. A. Jobsen gehouden in de Gereformeerde kerk in Zierikzee. Dr. Jobsen wordt in de morgendienst bevestigd door ds. A. A. R. Kamer mans uit Scha rend ij ke. De morgen dienst begint om 10.00 uur. De intrede-dienst van dr. Jobsen begint om 15.00 uur. Na afloop van deze dienst wordt men in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de fami lie Jobsen. SEROOSKERKE Toneelvoorstelling Een bijzonder gezellige middag be leefden de leden van de bejaardenso- sen uit de gemeente Westerschouwen onlangs toen toneelclub Lere, Lere de klucht De verloofde van mijn vrouw voor hen 'opvoerde. Een en ander vond plaats in het dorpshuis in Se- rooskerke. Na afloop werd een verlo ting gehouden van de door soosleden zelf gemaakte prijzen. BURGH-HAAMSTEDE Huisvrouwen De afdeling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen bestaat 60 jaar en dat wordt vanzelfsprekend gevierd. Vrijdag 14 april komt de afdeling bijeen in de Schutse te Burgh-Haamstede, waar het feestelijke programma om 19.00 uur start met een receptie. Vervolgens zijn er enkele toespraken, waarna Els Buitendijk en Joke Brethouwer het OOSTERLAND Oud papier Zaterdag 1 april wordt in Ooster- land oud papier opgehaald ten behoe ve van de zending van de Gerefor meerde Gemeente. Het oud papier wordt opgehaald vanaf 9.30 uur. Men wordt verzocht het oud papier gebun deld gereed te zetten. BRUINISSE Oud papier Ten bate van de Mbuma-zending wordt zaterdag 1 april oud papier op gehaald. De zending is de enige orga nisatie die in Bruinisse nog oud pa pier ophaalt, daar de muziekvereni ging Nu met Hope met deze activitei ten gestopt is. Vanaf 8.30 uur komt de zending langs. Verzocht wordt het pa pier gebundeld gereed te zetten. Brandwonden Tijdens de jaarvergadering van de Peuterspeelzaal De Krukels hield mevrouw Krijgsman van het Neder lands Brandwondencentrum een le zing over preventie en de eerste be handeling van brandwonden. Ze Advertentie APK keurings station BOVAG lid Grote of kleine beurten. Uitlaten, banden, accu's tegen scherpe prijzen. Kerkweg 16, 4321 AB Kerkwerve Telefoon 01110-15210 Vogelruilbeurs De vogelvereniging De Nachtegaal uit Bruinisse houdt op zaterdag 1 april een vogelruil- en verkoopbeurs in het clubgébouw aan de Molenweg. De beurs is open van 10.00 tot 12.00 uur en voor iedereen toegankelijk. Opkopers zijn aanwezig. GOES Revalidatie Deze week heeft het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes haar nieuwe reva lidatiecentrum in gebruik genomen. De lokatie in het St Johanna zieken huis te Goes is nu gesloten. De behan delingen zijn inmiddels weer gestart na een verhuisperiode, behalve de hart-revalidatie; die start maandag 3 april. Het nieuwe centrum bevindt zich achter het Oosterscheldezieken- huis in Goes, op hetzelfde terrein. Men kan het gebouw bereiken door het ziekenhuisterrein op te gaan, daarna de eerste afslag links te ne men en de gele route-borden volgen. In het centrum zijn gevestigd de poli kliniek revalidatie voor Midden- en Noord-Zeeland en het revalidatie- behandelcentrum voor volwassenen uit geheel Zeeland (inclusief hart revalidatie). Prima Donna De werkgroep van lesbische vrou wen in Zeeland, Prima Donna, houdt vrijdag 7 april een spelletjesavond. Alle vrouwen zijn tijdens deze bijeen komst, die om 21.00 uur in vrouwen café Jet in Goes wordt gehouden, wel kom. MIDDELBURG FIOM Binnenkort begint de FIOM drie thema-avonden voor alleenstaande mannen met kinderen in samenwer king met de Volkshogeschool Zee land. De drie avonden zijn bedoeld voor mannen, die na het verbreken van een relatie alleen zijn gebleven met hun kind(eren). De thema's zijn kinderen en werk (21, april), netwer ken (12 mei) en intimiteit en sexuali- teit (2 juni). De FIOM is telefonisch bereikbaar via 01180-27311. ZIERIKZEE - [eruelcnd voor al diegenen, die nog een kaartje hadden willen bemachigen van Youp van 't Hek. maar de Concertzaal in Zie rikzee zit zateiag 8 april al tot de nok toe gevuld. En niet zo verbazend eigenlijk, wanne cabaretier Youp van 't Hek is een bijzonder artiest. Met zijn solo-jbgramma Hond op het ijs gooit Van 't Hek droom en merkelijkheidportdurend door elkaar. Hij speelt een jongen, die zo veel mógelijk óoomt om hetleven een beetje aantrekkelijk te maken. Steeds vlucht weg in zijn absurde verzinsels. De voorstelling begint om 20.00 uur. mar - zoals gezegd - alleen voor de gelukkigen, die reeds een kaartje heben weten te bemachtigen. ZIERIKZEE - Nadat de olie maatschappijen de prijzen van benzine op Goede Vrijdag met drie cent per liter verhoogden wordt autorijden komende vrijdag opnieuw duurder. De adviesprijzen stijgen dan met twee cent voor benzine en die sel. Een liter super gaat dan aan de zelftankpomp 170 cent kosten, Euro loodvrij 164 cent en diesel 89,8 cent. Dat hebben de benzinehandelaren in Rot terdam bekend gemaakt. De prijs van benzine bereikt hier mee een niveau dat sedert be gin 1986 niet meer is voorgeko men. Secretaris J. Oskam van de branche-organisatie NOVOK denkt dat de benzineprijs de komende weken nog verder zal oplopen. Hij denkt daarbij aan een stijging met een cent of vijf, maar neemt aan dat er daarna een stabilisatie van de markt zal optreden. De Consu mentenbond en Konsumenten Kontakt zeggen in een reactie op deze nieuwe verhoging dat steeds meer blijkt dat de olie maatschappijen in feite als kartel opereren bij het vast stellen van de benzineprijzen. Konsumenten Kontakt verwijt het ministerie van economi sche zaken hiertegen niets te doen. „Maar het past in het be leid van dit kabinet om op het gebied van het prijsbeleid vrij wel niets meer te doen", aldus de woordvoerster van KK. Beide organisaties constate ren ook dat in tegenstelling tot enige jaren geleden pomphou ders veel minder onder de ad viesprijs gaan zitten. Oskam onderschrijft dat. Enige jaren geleden was de benzine van de grote oliemaatschappijen aan de pomp gemiddeld vier cent goedkoper dan de adviesprijs, terwijl dat nu nog maar 1,5 cent is, aldus de NOVOK- secretaris. Dat heeft volgens Oskam echter vqoral te maken met de hoge exploitatiekosten van benzine-stations. Als ge volg daarvan daalt het aantal pompen in Nederland ook gestaag. Bij Shell, in Neder land de absolute marktleider wat betreft de benzineverkoop, wordt onderschreven dat pomphouders in toenemende mate de neiging hebben om dicht bij de adviesprijs te blij ven. Wat de prijzen voor ruwe olie betreft verwacht men bij Shell een stabilisatie en even tueel een kleine daling. Voor de benzineprijzen bestaat die verwachting niet. Dat heeft vooral te maken met het feit dat raffinagecapaciteit voor de toenemende vraag naar lood vrije benzines nog beperkt is. Dat leidt tot een kostenstruc tuur met slechts beperkte winstmarges, aldus de Shell- woordvoerder. Een verdere stijging van de benzineprijs wordt dan ook bepaald niet uitgesloten. ZIERIKZEE - In het kader van het Zuid-Nederlandse Mime Festival is er vrijdag 7 april in de Concertzaal te Zierikzee een voorstelling van de üownsgroep Salto Vitale uit de DDR. Een en ander gebeurt zoals ge bruikelijk onder auspiciën van Uit op Schouwen-Duiveland. De voor stelling begint om 20.00 uur en is bedoeld voor de gehele familie. Salto Vitale is een vier man tellende pantomime-groep uit Oost-Berlijn, diè werkt volgens de traditionele sketcliformule. De volslagen uiteenlo pende karakters van de clowns lijken ontwikkeld volgens het model en de wetten pan het fools-theater. Dat moet eigenlijk onmogelijk zijn, want de groep is nooit in het Westen geweest. DEN HAAG - Op 1 april begint het KNMI met een speciaal weerbericht voor de watersport op het IJsselmeer met de randmeren, de Friese meren en de Waddenzee. Het bericht is tele fonisch te beluisteren via een 06- nummer. Het is bestemd voor de on geveer 1 a 1,5 miljoen watersporters en binnenschippers die de wateren bevaren. Het bericht wordt minstens zeven keer per dag bijgewerkt, te beginnen om 04.00 uur en de laatste keer om 22.00 uur. Het actuele weer wordt ge meld en vanaf 13.00 uur ook de ver wachting voor de volgende dag. Er is speciale aandacht voor de wind, die zo belangrijk is voor de scheepvaart. BRUSSEL - In de Belgische hoofd stad Brussel zijn de geestelijke leider en de bibliothecaris van de grootste moskee van de stad doodgeschoten. Dit heeft commissaris Roland Van- reusel van de Brusselse politie mee gedeeld. OOSTERLAND/DREISCHOR - De Vereniaing van Nederlandse Tuinbouwstudiegroepen NTS houdt ook dit jaar weer een Kom in de kas-dag. Zaterdag 1 april is een ieder welkom in diverse kassen in den lande. Minister-pres\dent Ruud Lubbers verricht de opening in de veiling Delft-Westerlee. Ook op Schouwen-Duiveland is er - zij het ge tinge - deelname van tuinders. Belangstellenden kunnen zaterdag tussen 10.00-16.00 uur terecht bij W. Zweistra aan de M. A. Jobsweg 8 te Oosterland (champignons) en bij mevrouw Van Beek-Blikman aan de Blindeweg 4 in Dreischor (witlof op stromend water). Het motto luidt dit jaar Toveren met techniek. Ruim vierhonderd groente-, bloemen- en potplantentelers tonen het publiek de toepassing van geavanceerde methoden als het telen op steenwol, het belichten van gewassen, het gebruik van computers, biologische bestrijdingsmiddelen en recirculatie van voedingswater. Voor alle onderwerpen geldt uiteraard voor zover van toepassing bij het te bezoeken bedrijf. vertelde ondersteund door eei dia serie hoe het Brandwondencentrum functioneert en hoe je als oudei cq. peuterleidster moet handelenbij brandwonden en hoe te beoordelen met welke graads brandwonden j; te maken hebt. Het motto dat steed^te- rug kwam in haar lezing was ,.iiet hollen maar rollen" als kleding vhm had gevat en daarna de aangec;ne huid koelen met veel water en ogn naar de huisarts. Aan de hand vanfle toch wel afschuwelijke dia's lietVe zien welke heel simpele dingen n huis brandwonden kunnen veroorij- ken zoals heet badwater, elektri!- teitsdraden (bij doorbijten kindereö, hete kruik, fonduestel en veel mei- simpele dingen. Dat ze erg duidelit was geweest bleek aan het einde oü- dat haar weinig vragen werden g. steld. Iedereen was erg onder de u druk van de gevaren en gevolgen va verbranding. Tevens werden op dez avond de financiële en huishoudeli, ke zaken besproken. Afgelopen jaa werd helaas met een negatief said van 609,97 afgesloten, ondanks eei goed financieel beleid. Het jaai verslag lag voor een ieder ter inzage Het bestuur kende een aantal aftre dende leden en de nieuwe werden vil schriftelijke stemming gekozen. Mei vrouw J. van Galen werd met bloemetje bedankt voor haar inzet de jaren dat ze actief was in het stuur. Het nieuwe bestuur heeft nu volgende samenstelling: is mevrouw M. Pet; secretaresse me vrouw R. Gebraad; penningmeester mevrouw W. de Bruine; vice- voorzitster mevrouw A. de Ronde; vice-secretaresse mevrouw M. de Waal; algemeen bestuurslid en tevens leidster mevrouw C. Priemis en me vrouw H. Niese. „Rommel" en kle ding kan weer ingeleverd worden voor de voorjaarbeurs die op 3 mei wordt gehouden in en rond de peu terspeelplaats. ZIERIKZEE Israël Reisburo Van Fraassen Holland In ternational in Zierikzee heeft van avond, donderdag 30 maart, een dia show over Israël met als thema Verle den en heden bij elkaar. Een en ander begint om 20.00 uur in de Concertzaal en medewerking wordt verleend door de tienkoppige dansgroep Tzappatos uit Hank. ANBO De afdeling Zierikzèe van de Alge mene Nederlandse Bond van Oude ren (ANBO) houdt donderdag 30 maart haar voorjaarsvergadering in de Graanbeurs te Zierikzee. Na het officiële gedeelte, dat om 14.00 uur begint, verzorgt de firma Van Oeve- ren een dia-presentatie. Brogum In jeugdsoos Brogum te Zierikzee is vrijdag 31 maart een optreden van de formatie Bouncing Bubblegum. De zaal gaat om 21.00 uur open en het concert begint om 22.00 uur. The Bouncing Bubblegum werd af gesplitst uit Titanic and the iceberg, waar ook Elkie Deadman deel van uit maakte. The Bouncing Bubble gum brengt Amerikaanse en Britse popmuziek op een eigen wijze in de schijnwerper. De band speelt num mers van bijvoorbeeld The Who, The Beatles en The Rolling Stones. programma Bekijk het maar opvoe ren. SCHARENDIJKE Mensen in Nood De Stichting Mensen in Nood houdt woensdag 5 april een kledinginzame- ling in de Putmeet te Scharendijke. Een ieder kan er tussen 19.00-20.00 uur terecht met draagbare kleding. Behalve kleding zijn ook gordijnstof fen, lakens en dekens welkom. Ver zocht wordt de goederen in een plas tic zak aan te bieden. BROUWERSHAVEN Oud papier ASV Brouwershaven haalt zater dag 1 april oud papier op. Vanaf 9.30 uur komt de sportvereniging bij u langs. Verzocht wordt het papier ge bundeld gereed te zetten. ZONNEMAIRE Mensen in nood De Stichting Mensen in Nood za melt woensdag 5 april kleding in te Zonnemaire. Een ieder met oude, maar draagbare kleding (ook gor dijnstoffen bijvoorbeeld) kunnen hiermee terecht bij mevrouw L. H. Hillebrand, Dijk van Bommenede 18 te Zonnemaire. Dat kan vanaf 12.00 KAPELLE - De luchtmacht is in Zeeland urenlang bezig geweest met het opgraven van het wrak van een Amerikaanse bommenwerper. Deze is aan het einde van de Tweede We reldoorlog op een weiland nabij het Kanaal door Zuid-Bevelaiul neer gestort. Volgens bergingsofficier ka pitein J. Petterson van de luchtmacht is de kans dat er nog bommen gevon den worden zeer gering. Vier bergers 'en twee explosieven- ruimers van de luchtmacht doorzoch ten de afgegraven kuil centimeter voor centimeter met de handen. Dins dag werd een aantal brokstukken, bijna zestig kilo munitie en de pro- pellor van het vliegtuig geborgen. De twee motoren en de cockpit zitten nog in de grond. Het stoffelijk overschot van de vlie ger is, volgens ooggetuigen, na de oorlog uit het toestel gehaald. Kapi tein Petterson vermoedt dat het opge graven vliegtuig een zogenoemde Lightning-bommenwerper van Ame rikaanse makelijk is. De staart en de vleugel zijn vermoedelijk kort na de oorlog door slopers meegenomen. Rijkswaterstaat in Zeeland stuitte vorige week woensdag bij graafwerk zaamheden voor een nieuwe spoor lijn in verband met de verbreding en verdieping van het Kanaal door Zuid- iBeveland op een propellorblad. Proe ven van de luchtmacht wezen daarna ^it dat er waarschijnlijk een heel Vliegtuig onder de grond lag. DEN HAAG - Het bestuur van de Natichale Raad Maatschappelijk Welzin (NRMW) heeft deze week een brief gestuurd naar het Openbaar Miniserie waarin aangifte wordt ge daan Van de verdwijning van een miljoei gulden. Dit heeft een woord- voerdei van het bestuur desgevraagd meegedeeld. T I Het vermogen (één miljoen gulden) van dé, per 1 januari opgeheven NRMW Was belegd in effecten en in 1987 in beheer gegeven van een Am sterdamse commissionair. Toen vorig jaa| duidelijk werd dat de raad zou worden opgeheven gaf het bestuur de commissionair opdracht het belegd vermogen te gelde te maken en de op brengst ajan de raad over te dragen. De commissionair heeft daaraan geen gevolg gegeven, aldus NRMW- penningmëester Grotenhuis. Volgens |het NRMW-bestuur heeft de compagpon van de commissionair vorig jaar Jvrijwel het gehele bedrag opgenomen bij een bank in Luxem burg, waar de effecten, waren onder gebracht. t>e commissionair heeft wel een bédrag van 20.000 gulden naar de NRMW overgemaakt, aldus

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6