Auto-Salon Geneve Citroen XM Zonnemaire werkt zich naar boven Korfballers All-Ready verliezen nipt van de koploper Atlas: 7-6 Programma zaterdag en zondagvoetbal Kostelijk maar wel kostbaar Mercedes-Benz EEN ANDERE AUTO KOPEN? Volkswagen Chevrolet nieuws zierikzeesche nieuwsbode Donderdag 30 maart 1989 Nr. 24515 Jeugdvoetbal op Schouwen- Duiveland Daihatsu Autonieuws BECAM leent u geld! Lopende lening geen bezwaar! BEL NU 05270-16991 Sbarro Nissan Alfa Romeo Ford 4 li RITTHEM - De eerste wedstrijd in de tweede helft van de veldcompetitie heeft een nipt verlies opgeleverd voor de Zierikzeese korfballers. Tegen de ongeslagen koplo per Atlas had All-Ready in Ritthem regelmatig een klei ne voorsprong, maar in de beslissende slotfase was het Atlas dat voor de eerste keer op voorsprong kwam. Deze gaf de voorsprong niet meer uit handen, zodat de winst enigszins onverdiend naar de thuisploeg ging: 7-6. All-Ready startte deze wedstrijd zonder Martin Rijn, die vanwege een rode kaart in de zaalcompetitie twee duels geschorst is. Zijn invaller was Edwin ten Haaf, die de eerste aanval met Wim in 't Veld, Karin den Dekker en Hetty Melissant completeerde. De eerste verdediging bestond uit Jaco Stoutjesdijk, Wouter van Marie, Ani ta in 't Veld en Gertrudeke van der Maas en het middenvak werd ge vormd door Arjan Hage, Ronny Pan- tekoek, Esther Scherpenisse en Anne-Marie van Goudoever. Het duurde even voordat het eerste doel punt gescoord werd. Beide aanvallen kregen wel kansen, maar de afron ding bleek een probleem. Na een prima aanval was het Wim in 't Veld die met een doorloopbal de score voor All-Ready opende: 0-1. De ze voorsprong werd echter direct te niet gedaan door een treffer van de Zonnemaire zette vanaf de eerste minuut haar stempel op de wedstrijd door massaal het offensief te kiezen. Dit leverde direct al een paar kansjes op. Daardoor lieten de elf van coach Stoffel Duinhouwer Kwadendamme niet in haar spel komen. Dat resul teerde wel in counter-voetbal van de tegenstander en doelman Ruud de NEW YORK - André Agassi en John McEnroe spelen de singles voor de verenigde Staten in de kwartfinale-ontmoeting voor het Davis-bekertoernooi SEOUL - Het organiseren van Olympische Zomerspelen blijkt een bijzonder lucratieve zaak. De Spelen van Seoul levert de record-winst van 498 miljoen dollar op. thuisploeg. De tweede aanval had wat minder tijd nodig en aanvoerder Arjan Hage bracht met een doorloop bal het tweede Zierikzeese doelpunt op z'n naam. Atlas wist weer aan te sluiten alvorens Jaco Stoutjesdijk vanaf de stip 2-3 aantekende, waar mee Atlas opnieuw in de achtervol ging gedwongen werd. Atlas deed dit echter met succes en kwam opnieuw langszij: 3-3. Op slag van rust maakte Wim in 't Veld een opmerking over de slechte leiding. De zwak leidende scheidsrechter Koppejan was hier echter niet van gediend en toonde Wim in 't Veld dan ook direct de gele kaart. Na de rust kregen de toeschouwers ook weinig spectaculairs te zien. Ondanks de goede weersohistan- digheden werd er slecht geschoten en was bij beide ploegen het veldritme Bruin moest dan ook in de twintigste minuut al zijn talenten aanspreken om een hard hoog ingeschoten bal uit het doel te werken. Lat Bij een andere kans van Kwaden damme kreeg De Bruin hulp van de lat, die erger voorkwam. Zonnemaire bleef echter goed bij de les en hield de tegenstander onder druk. Tot scoren kwam men voor rust echter - nog - niet. Tijdens de theepauze werd afge sproken dat er nóg agressiever in de persoonlijke duels gespeeld moest worden. Dit werd na de hervatting vervolgens goed uitgevoerd. Kwadendamme kreeg steeds min der kansen en het wachten was op de nog niet optimaal. Met veel plaats- fouten kabbelde de wedstrijd voort en evenals in de eerste helft was het All-Ready dat telkens het initiatief nam. Het was Edwin ten Haaf, die voor Hetty Melissant op de stip mocht plaatsnemen. Hij faalde echter vanaf 2 V2 meter, maar maakte in de rebound zijn fout direct weer goed: 3- 4. Atlas gaf All-Ready echter geen ge legenheid om verder uit te lopen en sloot weer aan. De eerste schotpoging van Ronny Pantekoek bleek ook een goede te zijn. Via een uitwijkbal tekende hij 4- 5 aan. Toen Atlas vlak daarna een strafworp miste, was er voor All- Ready opnieuw een kans om verder uit te lopen. Zover liet Atlas het ech ter niet komen: 5-5. Nog steeds gaf All-Ready het niet op tegen de zwak acterende koploper en deed Anita in 't Veld de Zierikzeese hoop op een gunstig resultaat weer helemaal opleven door een omdraaibal te ver zilveren. Atlas liet zich echter ook niet uit het veld slaan en bleef door- knokken. Met succes, want na een half uur in de tweede helft werd 6-6 geregi streerd. Met de eerste aanval weer voor de korf bleek het opnieuw moei lijk om het gat in de mand te vinden. Ondanks de vele goede pogingen van vooral Wim in 't Veld was het geluk niet met de Zierikzeese korfballers. openingstreffer van Zonnemaire. De ze bleef echter nog een tijdje uit, doordat de bikkelharde defensie van de gastheren alle middelen gebruik ten om Zonnemaire van deze treffer af te houden. Mede door een zwak lei dende scheidsrechter kon Kwaden damme keer op keer ongestraft aan de 'noodrem' trekken. Dit resulteer de wel in bloeduitstortingen en bles sures aan knieën en achillespezen van alle aanvallers van Zonnemaire. Via Roberto Risco kreeg Zonnemai re enkele goede mogelijkheden. Deze speler stond dan ook aan de basis van de enige en winnende treffer. Een voorzet van rechterspits Arjan van der Meer belandde bij de linkerspits Roberto Risco. Die speelde vervol gens zijn tegenstander uit en stond in scoringspositie. Uit zijn ooghoeken zag hij echter dat de mee opgekomen middenvelder Pieter Alkemade er be ter voorstond en gaf de bal daarom aan hem. Matchwinnaar Met een hard schot in de korte hoek werd Alkemade de matchwinnaar: 0- 1. Met nog vijf minuten te spelen was er voor Zonnemaire eigenlijk niets meer aan de hand. Coach Stoffel Duinhouwer hoopt dat zijn spelers komend weekend in dezelfde vorm verkeren tegen het als derde ge plaatste Luctor 3. Als er gewonnen wordt van deze tegenstander zijn er voor Zonnemaire, met nog drie te spe len wedstrijden, alsnog mogelijkhe den op een topklassering. Drie minuten voor tijd was het At las dat met een verre treffer voor het eerst de leiding nam. Deze voor sprong werd in de laatste minuten goed vastgehouden, zodat de Zierik zeese ploeg gezien het verloop van de wedstrijd enigszins teleurstellend naar huis moest. Andere uitslagen in de eerste klas afdeling: Stormvogels 1-Swift 3 3-3; Tjoba 3-ONDO 2 5-3; TOP2-Volhar- ding 1 8-4. De stand: Atlas 1 9-18; Stormvogels 1 10-15; ONDO 2 10-12; Seolto 1 9-11; TOP 2 9-8; Tjoba 3 9-6; All-Ready 1 9- 5; Volharding 1 9-5; Swift 3 10-4. A.s. zaterdag 1 april treedt All- Ready om 16.00 uur aan op sportpark Bannink. De ploeg speelt dan tegen Stormvogels. Gezien de positie op de ranglijst zal All-Ready er alles aan moeten doen .om deze te verbeteren. Jong Ambon Bl-Mevo BI MIDDELBURG - De B-junioren van de veertig jaar bestaande voet balvereniging Mevo, hebben in hun jongste uitwedstrijd tegen Jong Am- bon BI een grote overwinning weten te behalen: 1-5.'Men begon de wed strijd vol zelfvertrouwen en direct vanaf het begin hield het gehele team zich aan de gemaakte afspraken. Veel combineren en het benutten van de vleugels, en dit alles in een hoog tem po, ging de gastheren op een gegeven moment te snel. Daarom moesten zij noodgedwongen Clement van Splun- ter op hardhandige wijze in het straf schopgebied tot stoppen dwingen. De toegekende penalty werd door Michel Janse verzilverd: 0-1. Door een foutje in de defensie van Mevo lukte het Jong Ambon om langszij te komen: 1- 1. Mevo kon het snelle spel blijven hanteren en wederom werd er een pe nalty veroorzaakt. Voor de tweede keer nam Michel Janse plaats achter de bal en tilde zijn ploeg naar 1-2. Na dat er door Remco van der Wekken goed gestoord was kon hij Danny Pantekoek diepsturen. Die scoorde met een mooi schot nog voor rust het derde doelpunt: 1-3. Na de hervatting kon Mevo hetzelfde spelpeil continue ren en werd zelfs nog sterker. Jong Ambon wird helemaal in de verdedi ging gedrongen. Toch wisten de Zie- rikzeeënaren door goed gebruik te maken van alle linies nog twee keer tot scoren te komen. Michel Janse, die een goede wedstrijd speelde, scoorde zijn derde doelpunt: 1-4. Clement van Splunter beëindigde de zegereeks met het laatste doelpunt: 1-5. Bruse Boys Al-Colijnsplaatse Boys Al BRUINISSE - De A-junioren van voetbalvereniging Bruse Boys heb ben een monsterzege weten te beha len in het jongste duel tegen Colijns- plaatse Boys Al. Vooral dankzij de grote werklust binnen het elftal boekte men een 10-0 winst. Bruse Boys Al begon de wedstrijd met maar tien spelers. Omdat Leon van Strien zijn achttiende verjaardag vierde met zijn eerste autorijles was hij pas de tweede helft beschikbaar. Verder waren Foeke Roukema en Di- mitri Vleugel geblesseerd, terwijl Tonny Hammink moest werken. Hierdoor kwarn er een fantasie opstelling binnen de lijnen. Met het systeem 4-4-1 begon de Bruse jeugd met een afwachtende houding, ho pend te kunnen profiteren van snelle uitvallen. Reeds in de tiende minuut werd de eerste counter benut door Adriaan Knop: 1-0. Vijf minuten later passeerde Peter Willemse twee tegen standers en speelde vervolgens af naar Adriaan Knop, die zijn tweede doelpunt scoorde: 2-0. In de twin tigste minuut was het Peter Willemse zélf die de doelman verraste met een schuiver in de uiterste hoek: 3-0. Vijf tien minuten voor rust realiseerde Adriaan Knop reeds een hattrick door 4-0 aan te tekenen. Even later maakte Peter Willemse 5-0, na goed voorbereidend werk van Marco de Oude. Na de thee nam Colijnsplaatse Boys het initiatief even in handen. Dankzij goed keeperswerk van Har- rold van den Berge kon Bruse Boys echter de nul houden. De jarige Leon van Strien was inmiddels gearri veerd zodat de Boys nu compleet wa ren. Kansjes voor Robin Ruitenbeek en Erik Ruitenbeek werden succesvol door de bezoekende goalie gered. Adriaan Knop opende de score weer en maakte er 6-0 van. Na voorberei dend werk van Peter Willemse bracht Marco de Oude de stand op 7-0. Tien minuten voor het eindsignaal wist Ramon de Jonge succesvol Peter Wil lemse in het strafschopgebied te vin den: 8-0. Een afgeslagen aanval van de bezoekende Boys werd door Robin Ruitenbeek benut: 9-0. Hij kreeg er vervolgens zin in en scoorde ook het laatste doelpunt van de wedstrijd, waardoor Bruse Boys in de dubbele cijfers terechtkwam: 10-0. Zondagamateurs Hoofdklasse C Sittard-Wilhelmina '08 Vlissingen-Halsleren Limburgia-SVN Venray-DESK Geldrop-TSC LONGA TOF KNVB district Zuid I 2c klasse B Boeimecr-NOAD VOAB MOC '17 Sluiskil-Schijndcl DOSKO-Middelburg Avanti '31-RKDVC Zierikzee-Sarto Reserve 2e klasse B Virlus 2-Madese Boys 2 VOAB 2-Dongen 2 Vlissingen 2-Zierikzce 2 Rood-wit (W) 2-LONGA 2 Gilze 2-Baronie 2 Roossendaal 2-Moerse Boys 2 Zaterdagamateurs KNVB district Zuid l 3e klasse A Zaamslag-Veere Dinteloord-Tholense Boys N ieuwdorp-Bcvelanders Yerseke-WHS Reserve 3e klasse A WHS 3-Bruse Boys 2 Tholense Boys 2-Hoek 2 ASW 2-Arnemuiden 3 Klundert-Mceuwon Wolfaartsdijk-DFS SPS-Wemeldinge Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie le klas Rillandia-Daujvendaele Colpl Boys-Duiveland SKNWK-VCK Apollo-Wissen kerke Heinkenszand-GPC. 's H.Arendskerke-Krabbendijke Reserve le klas Kloetinge 3-Krabbendijke 2 Kopelle 2-Heinkonszand 2 Wemeldinge 2-Nieuwland 2 Mevo 2-Nieuwdorp 2 Serooskerke 3-Middelburg 2 VCK 2-Ycrseke 3 2e klas Kats-Kruiningen SVD-Cadzand Brouwershaven-Spui WIK-Borsscle Waarde-Hoedekcnskerke Reserve 2e klas B Rillandia 2-Kapelle 3 Wolfaartsdijk 2-WIK 2 Tbrn Boys 3-Mocuwen 4 DFS 2-SKNWK 2 Wissenkerke 2-GPC 2 3c klas C Ycrseke 4-Bruse Boys 3 Colpl. Boys 2-Duiveland 2 Wemeldinge 3-Mevo 3 DFS 3-SSV 3 Duiveland 3-Kloc-tinge 5 Bevelanders 3-ZSC 2 4e klas A Brouwershaven 3-Bevelanders 4 SKNWK 3-WIK 3 Wissenkerke 3-Brouwcrshaven 2 Oostkapelle 3-ZSC 3 Duiveland 4-Mceuwen 6 Bruse Boys 4-Serooskerke 5 Afdeling Zeeland zondagcompetitie 2c klas A Sluis-Aardenburg Rencsse-Volharding Com Boys-Groede Tterhole-SDO Ouwerkerk-Hulsterloo 2e klas C Domburg 2-Ziorikzee 3 Zeelandia 2-Hansw Boys 2 Lewed Boys 2-Middelburg 5 Middelburg 4-Jong Ambon 2 Walcheren 2-Vlissingen 4 Noormannen 2-Domburg 3 3e klas C Patrijzen 3-Dieischor Zld. Spoi 1 3-Dostana Jong Ambon 4-Luctor '88 2 Zierikzce 4-Goes 3 Liberty-Renesse 2 RCS 4-Robur 3 4c klas A Jong Ambon 5-Goes 4 Hansw Boys 4-Ouwerkerk 2 RCS 7-Cortgene Zeelandia 5-Zierikzce 5 Walcheren 4-Volharding 3 Drcischor 2-Renesse 3 4c klas B Luctor '88 3-Zonnemaire Lowed Boys 3-Zierikzee 6 Zld Sport 5-Goes 5 Volharding 2-Hansw. Boys 3 Kwadendamme 2-Patrijzcn 4 Juniorencompetitie A-Junioren interregionaal RCS Al-Middelburg Al HVV '24 Al-Dosko Al Halsteren Al-Goes Al Rood Wit AI-Roosendaal Al Vlissingen Ai-Zlerikzee Al NAC Al-Vogelwaarde Al R-junlorcn interregionaal Baronie Bl-Vlissingen Bl Zierikzee Bl-Jeka Bl Internos Bl-TSC Bl Kloetinge Bl-NAC Bl Middelburg Bl-HVV Bl RBC Bl-Tern. Boys Bl Hoofdklas 3 C-juniorcn VCK Cl-Bruse Boys Cl Dauwcndaele Cl-RCS Cl Middelburg CI-Zierikzee Cl Middelburg A2-Zeelandia Al Walcheren Al-Oostkapellc Al DFS Al-Mevo Al Wissenkerke Al-Bruse Boys Al Colpl Boys Al-Middelburg A3 WIK Al-Kapelle A2 RCS A2-Zonnemaire Al Meeuwen AI-Serooskerke AI Duiveland Al-Vlissingcn A2 Promoticklas 1 B-junioren Hoedekenskcrke Bl- Kruiningen Bl Zierikzee B2-SKNWK Bl Wemeldinge Bl Patrijzen Bl SKNWK Cl-Middelburg C2 Meeuwen Cl-Zeelandia Cl Heinkenszand Cl-ZSC Cl Arnemuiden Cl-Jong Ambon Cl Borsscle Cl-Brouwenshaven Cl SSC Cl-Walcheren Cl Renesse Cl-DFS Cl Bevelanders Cl-Wissehkerke Cl Drcischor Cl-Mevo Cl Damescompetitie le klas Oostkapclle-WIK Vlissingen-Ycrscke Serooskerke-Patrijzen KWADENDAMME - Een sterk en vooral gemotiveerd Zonnemaire is erin geslaagd om de uitwedstrijd tegen het hoog geklasseerde Kwadendamme 2 in winst om te zetten: 0-1. De vernederende 1-7 thuisnederlaag in de eer ste competitiewedstrijd zat nog vers in het geheugen. Een gemotiveerd Zonnemaire was daarom de oorzaak van deze overwinning. Mercedes-Benz stal de show met de nieuwe SL-serie. Een ongelooflijk geraffineerde automobiel, volgestouwd met veiligheids- en het gemak dient de mens zaken. In eerste instantie te leveren met drie verschillende motoren, twee zescilinders en een V8. Later wordt ook een V12 in produktie genomen. Prijsindicatie vanaf 170.000,-. Zoals bekend mag worden verondersteld is Zwitserland een luxe land en Geneve een nog luxere stad. Vandaar waarschijnlijk dat er op de Auto-Salon van Geneve nogal wat duur en sportief nieuws te melden valt. Ik begin dus maar even met deze exclusieve en dure hebbedingen. Daihatsu bracht in Geneve in aller haast de opvolger van de Charmant, zo haastig zelfs dat er buiten een foto niets bekend gemaakt werd over de nieuweling. Het is een fraaie middenklasser, die er wel een beetje kaaltjes bij stond met alleen de let ters MS-X90. Want zelfs een naam was er nog niet bedacht, zoals bij Daihatsu wel de gewoonte is. Om precies te zijn op 23 mei van dit jaar brengt Citroen in Frankrijk zijn nieuwe XM in produktie. De XM is een ruime 5-deurs Berline met een lengte van 4.71 m. en een zeer gunstige cW-waarde van 0,28. Er is by de Citroen XM keus uit 8 versies met drie uitrustingsnivcau's en vjjf motoren, waarvan drie benzinemotoren en twee dieselmotoren. De benzinemotoren zyn een 4-cilinder 2 liter motor met carburateur die 115 pk levert, een 4-cilinder 2 liter irycctiemotor met 130 pk en een 6-cilinder 3 liter iryectic, die 170 pk ophoest. Bij de dieselmotoren bestaat de keuze uit een 4-cilinder met drie kleppen per cilinder met een inhoud van 2.1 liter en een vermogen van 83 pk en eenzelfde motor met een turbo er aan geschroefd, die dan 110 pk levert. Vering De hydractievc vering van deze XM is een combinatie van dc hydropncumatische vering zoals de BX cn dc CX die hebben cn hypermoderne clectronica. Een verbe tering van het weggedrag wordt bereikt doordat de vering zich automatisch aan past aan de weg cn dc commando's van dc bestuurder. Met andere woorden, dc ver ing kiest zelf onmiddellijk de vereiste in stelling. grote flexibiliteit cn weinig schokdcmping of weinig flexibiliteit cn een sterke schokdcmping Dc/e afwisse lend soepele cn stugge vering zorgt naast comfort voor een goed weggedrag De hydractievc vering wordt gestuurd door een computer, die dc karakteristiek van dc vering onmiddellijk en automatisch aan past aan dc rijomstandigheden cn rijstijl. De bestuurder kan de vering bovendien zelf in een stugge sportstand zetten. Uiterlijk De wigvorm van dc nieuwe XM getuigt van een lage luchtweerstand (0,28). Hij is duidelijk ruimer dan dc CX. het is eigen lijk een ontwikkelde versie van dc vroe gere SM. Het uitzicht rondom is goed want de ramen beslaan hij elkaar een op pervlak van 3,25 m2. Dc ruiten zijn groen door Rein Leppink Postbus 383 8200 AJ Lelystad IAdvertentie 'Langer dan 60 mnd. voor woningverbetering, boot of caravan 'Andere looptijden en bedragen mogelijk 'Geen informatie bij werkgever 'Vlot en diskreet 'Rente fiskaal aftrekbaar 'Meestal kwijtschelding bij overlijden Ik wil het volgende bedrag lenen: ma-vrij van 09.00-19.00 uur. za. van 11.00-14.00 uur D 1 1.000,- Q I 3.000,- I 5.000,- f 7.000,- Q 110.000,- 112.000.- f 14.000,- 1 15.000,- f 18.000.- 0 120.000,- lk wil terj.uetalen Naam Adres O (22 000,- f 24.000,- (25.000,- f 28.000.- f 30.000.- per maand 34.000,- 135.000,- D f 40.000,- 0 50.000,- Postc /woonplaats— Tel Geb datum - BeroepNetto inkomen Vult u deze irrformatlebon In. knip hem uil en duur hem op in een gesloten enveloppe zonder postzegel aan Becam. Antwoordnummer f602. 8300 WJ Emmetoord. Wï| sturen u dan een gratia offerte in handen 48 mnd.* $0 mnd.* 96 mnd.* 120 mnd.* 5.500,- 143,03 120,48 7.500,- 19 72 160,89 10.500,- 266 10 222,88 15.000.- 380,15 318.41 221.- 191 - 20.000.- 506,87 424,55 .295,- 255,- 40.000.- 1006,38 841,56 591,- 511,- 60.000,- 886,- 767!- ïn'w DOORLOPENDE KREDIETEN Bedrag Adossing Rente per mnd. per mnd. 11.000.- 220,- 0.87% 16.000.- 320,- 0,63 30.000.- 600,- 0.83 41.000.- 820,- 0,81 50.000,- 1000.- 0.81 Dc nieuwe Citroen XM. die de CX gunt opvolgen. getint cn een doorzichtig scherm van kunststof houdt dc kou buiten wanneer dc achterklep open staat Alle vaste ruiten zijn verzonken en gelijmd. Ook aan bescherming tegen diefstal is ge dacht. Alle porticrslotcn hebben een thermische behandeling ondergaan, waardoor liet onmogelijk wordt dc sloten meteen scherp voorwerp tc forceren. Als bijvoorbeeld getracht wordt ccn angclvijl in hel slot tc duwen, dan draair hel slot dol. Al met al past deze nieuwe Citroen XM uitstekend in dc traditie van het merk. vooruitstrevend cn comfortabel. In no vember zal dc XM op dc ncdcrlandsc markt geïntroduceerd worden Volkswagen presenteerde de Rally Golf. een automobiel met grote talenten, die is voorzien van een 160 pk motor met G-lader. Uiteraard heeft deze wel zeer exclusieve Golf vierwielaandrijving en ABS. De sportievelingen onder ons kunnen hun hart ophalen met deze Rally Golf. Van die Golf in het algemeen zijn er wereldwijd al meer dan 10 miljoen exemplaren verkocht. Franco Sbarro zorgt ieder jaar voor verras singen in Geneve. Ditmaal verbaasde hij vriend en vijand door een naafloze con structie van futuristische motorfietsen en automobielen. Wie weet is dit het ei van Columbus en rijden we in de nabije toe komst allemaal met motorvoertuigen zon der naven en geschiedt de aandrijving via de velgen. Nissan gaat in de slag met de gevestigde orde in de hogere middenklasse met de Maxima. Het is ccn bijzonder fraai gelijn de rcisautomobicl met alles er op. in en aan. Hij heeft een dwars voorin gebouwde 3.0 liter V6 motor met een vermogen van 170 pk. Eventueel is deze Maxima ook te leveren met een viertraps automaat. Dat de Amerikanen het sportieve geweld ook niet schuwen, bewijst Chevrolet met de nieuwe Corvette ZR-1Deze beul met zijn achtcilinder motor met 36 kleppen levert een vermogen van 390 pk en in innege samenwerking met een zes-versnellingsbak resulteert dit in een topsnelheid van 290 km/h. Alfa Romeo verblijdt de liefhebbers met dc ES 30 Zagato, een pure wegracer. voorzien van ccn V6 motor met een ver mogen van 210 pk. Dc topsnelheid moet boven de 245 km/h liggen. Over smaak valt niet te twisten maar dal men met deze Alfa opvalt, is een ding wat zeker. Vijf tienhonderd exemplaren worden er ge bouwd. De prijs is plusminus 170.000.-. Ford had naast de nieuwe Fiesta's een experimentele stadsauto op basis van deze nieuwe Fiesta. Kenmerkend voor deze auto zijn de twee portieren rechts voor de passagiers en een voor de bestuurder links. Het is ccn prototype, volgepakt met slimme zaken, een kluisje, veilig por- tierslot, alarmsysteem, temperatuur gere gelde opbergruimte voor levensmiddelen etc. etc.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 11