GV Delta Sport timmert uitstekend aan de weg Judotoernooi Beatrixschool Paastoernooi jeugdselectie handbal Bedrijfsbowlingcompetitie in Bowling Renesse 10 waarts vanaf de sprinkplank wordt afgezet. Nu doet ze hem nog ge hurkt maar er wordt hard gewerkt aan uitbreiding en perfectionering van de sprong. De vrije oefening van Nynke Botterweg was iets min der, maar daarentegen ging de brug, met een mooie schroefsalto, weer perfect. Een tweede plaats was der halve een knappe prestatie. Zenuwachtig Sabrina de Prenter begon nogal zenuwachtig aan haar wedstrijd. Een vorige trainer had haar name lijk onzeker gemaakt door te vertel len dat hij nu enkele meisjes had die veel beter konden turnen dan Sabrina. Hierdoor wilde zij té goed haar best doen waardoor er prompt enkele dingen mis gingen. Achteraf had zij zich onnodig ongerust ge maakt want ze eindigde op een vijf de plaats, ver voor de meisjes van Turning Spirit die zogenaamd beter hadden moeten turnen dan Sabri na. Carola van der Have turnde ook een goede wedstrijd. In de 'concur rentiestrijd' met collega Veronique Blom wisselen zij gedurig stuivert je. Eerstgenoemde behaalde dit keer in de klasse IVa een eerste plaats. Haar brugoefening kon be ter maar de vrije oefening was van een prima gehalte. Vooral dankzij haar lenigheid bracht zij een mooie en goede choreografie op de mat. Veronique Blom eindigde deze keer op een vierde plaats. Zij moet het vooral hebben van haar acroba tiek, wat zij vooral bij haar vrije oe fening tot uiting laat komen. Bij de handstand op de brug viel zij er af. Verder warén er diverse kleine schoonheidsfoutjes te constateren bij haar andere disciplines.Maar als. zij volgend jaar begint aan de keuzestof kan ze de dingen die ze niet goed kan weglaten en zich toe leggen op haar sterkste punten. Sterke klasse Bianca de Zeeuw, die van heel diep omhoog aan het komen is, wist in haar klasse lila een zesde plaats te bekleden. In deze sterke klasse moet het voor haar mogelijk zijn om de aansluiting te kunnen behou den. Afgelopen zaterdag ging bij haar de opsprong (balk) mis. In plaats van öp de balk belandde zij eronder. Bij de brug turnde zij nog geen handstand, maar deze zit er aan te komen. Andrea de Looff eindigde op een elfde plaats. Vooral haar balkoefe- ning was nogal zwak, maar dit was reeds van tevoren bekend. ,,Hier wordt hard aan gewerkt, maar An drea is nog maar één jaar bezig met turnen en doet het in mijn ogen toch al heel goed", aldus trainster Jossie van den Beemt. De organiserende vereniging Del ta Sport kon wederom terugkijken op een geslaagde oefen Grand-Prix. Met in totaal zö'n 600 toeschouwers was ook de publieke belangstelling verrassend te noemen. Drie meisjes waren wat onfortuinlijk terecht ge komen en moesten hun wedstrijd afbreken. Het Engelse elf-jarige meisje Julianne Locke moest na een ongelukkige balkafsprong met haar bezeerde enkel naar het zie kenhuis. Krukken Achteraf bleek er echter niets ka pot te zijn en bewoog zij zich vrolijk lachend voort met krukken en inge pakte enkel. Verder had één turn ster haar enkelbanden gescheurd en kwam er één meisje wat ongelukkig met haar teen onder een spring plank. Al met al een nuttige oefen Grand-Prix van deze goed aan de weg timmerende Zierikzeese gym nastiekvereniging. Dankzij haar lenigheid bracht Carola van der Have onder andere een mooie en goede choreografie op de mat, wat haar terecht een eerste plaats opleverde. (Foto: Joop van Houdt). Sandra de Keyser begon geheel ontspannen aan haar wedstrijden behaal de vervolgens met een totaal van 33.40 punten de eerste plaats. (Foto: Joop van Houdt). Twee eerste plaatsen tijdetis oefen Grand-Prix Z1ERIKZEE - Gymnastiekvereniging Delta Sport timmert aardig aan de weg en is hard bezig één van de toonaangevende verenigingen van Nederland te worden. Wederom zijn er prima prestaties geleverd door Delta Sport-turnsters op de oefen Grand-Prix afgelopen zaterdag 25 maart in sporthal Onderdak. Zo waren er eerste plaatsen voor de Bruse Sandra de Keijzer en de jeugdige Carola van der Have en wisten Monique Slootmaker en Nynke Botterweg een tweede plaats te bemachti gen in dit sterk bezette turntoernooi. Door de succesvolle resultaten die Delta Sport teweeg weet te brengen is men op bestuurlijk vlak alweer verder aan het denken. Om de meis jes nóg beter te kunnen trainen, is het in de topsport, die op een gege ven moment bedreven wordt, uiter mate belangrijk dat de vereniging beschikt over een zogenaamde val kuil; een 'kuil' gevuld met kus sens/matten die de val moet breken bij het oefenen van nieuwe spron gen. Valkuil De tekeningen voor deze uitbre- ding zijn inmiddels al gereed, ook de locatie moet geen probleem zijn. Volgens bestuurslid Nico de Keijzer kan deze zogenaamde valkuil heel goed gerealiseerd worden op een stukje grond naast het huidige club gebouw aan de Mulockstraat in Zie- rikzee. Met een doorbraak in de lin ker zijgevel, en een speciale aanbouw kan daarmee de oefen ruimte 'vrij eenvoudig' uitgebreid worden met deze broodnodige acco- modatie. Tussen de 110 turnsters hielden de meisjes van Delta Sport zich af gelopen zaterdag prima staande. Tussen sterke verenigingen als De Hazenkamp, uit Nijmegen, Wils kracht, uit Alphen aan de Rijn en Pro Patria uit Zoetermeer, die aan wezig was met maar liefst vijf trai ners, konden de pupillen van Delta Sport-trainster Jossie van den Beemt zich aardig meten met de rest. Voor Sandra de Keijzer, die door haar studie op het CIOS aan het af bouwen is en daai'om niet speciaal getraind had, kwam de overwin ning min of meer verrassend. Maar omdat zij aan de wedstrijd begon met een instelling van: ,,Ik doe ge woon mee en zie wel waar ik ein dig", gaf juist dit haar de ontspan ning die zo noodzakelijk is voor een goede Grand-Prix. Perfect Zowel haar sprong, brug, vrije oe fening en balk gingen perfect. Hoe wel zij op dit laatste onderdeel bij de flik-flak loopsalto één keer van •de balk ging. Maar gezien het feit dat de nummer twee en drie geein- digden normaal in de seniorklasse zitten en de op de zevende plaats ge rangschikte Annemieke Eij- genstein (Pro Patria) bij jong oranje zit, een prima prestatie van deze Bruse turnster. Na een tweede plaats, vorige week tijdens de districtskampioen schappen in Middelburg, behaalde Monique Slootmaker dit keer we derom het zilver. Deze turnster is één van de zeven gegadigden die volgend jaar de kans krijgen om zich te plaatsen bij de A-selectie op het nationale sportcentrum Papen dal. Monique Slootmaker turnde een matige wedstrijd en had de meeste problemen met de balk. Opsprong Zij ging bij de opsprong direct al in de fout en bij de snelle overslag viel zij er vervolgens af. Haar gehe le optreden op de evenwichtsbalk was trouwens nogal onzeker, wat mede door vele wiebeis tot uiting kwam. De jury kon deze kuur dan ook niet hoger waarderen dan met een 6.15. Een opvallend cijfer der halve tussen de 8.55, 8.80 en 8.50 voor respectievelijk de sprong, brug en vrije oefening. „Maar die mindere balkoefening is helemaal niet erg, want dan heb ben we nog wat om aan te werken", aldus trainster Van den Beemt, en vervolgend met: „Haar sprong wordt steeds beter en ook haar vrije oefening ging heel mooi. Als het haar lukt om steeds bij de bo venste drie te eindigen maakt zij grote kans op deelneming aan de Nederlandse kampioenschappen". Monique Slootmaker maakt grote kans om volgend jaar op Papendal ge- Nynke Botterweg toonde weder- plaatst te worden. Afgelopen weekend behaalde zij een tweede plaats. om haar yur-tsenko sprong. Een (Foto: Joop van Houdt). moeilijke sprong waarbij er achter- Ernani de Boer, die ook keuzestof B turnde, eindigde op een veertien de plaats. Zij behaalde gemiddeld een zeven wat volgens trainster Jos sie van den Beemt helemaal niet slecht is. „Maar omdat zij op het conservatorium in Den Haag zit heeft ook zij weinig tijd om voor dergelijke wedstrijden te trainen", aldus de Brabantse trainster. Mede door haar balletopleiding deed Er- nani de Boer de vrije oefening be ter dan de andere disciplines, waar zij enkele elementen van waarde in miste. OOSTERHOUT - Steven Rooks zal zondag starten in de Ronde van Vlaanderen. De sportman van het jaar meldde zich woensdag weer fit bij de ploegleiding van PDM. MOSKOU - Het eerste instructie boek over honkbal in het Russisch is deze week in de Sovjetunie gepubli ceerd. GOES - In Goes werd door de Zeeuwse jeugdselectie deelge nomen aan het paastoernooi van GSC. Vijf spelers van de Zierikzeese handbalvereni ging Delta Sport, te weten Francois Verrijzer, Erwin Schaaljc, Peter Bos, Mark Veldhorst (2e team) en Ricky Evertsc (2e team), behoren tot deze selectie. Na een stroef begin, het was de eerste keer dat er in deze sa menstelling gespeeld werd, werden uit de laatste drie wed strijden vijf punten bemach tigd. Het hoogtepunt van het toernooi was het gelijke spel dat geboekt werd tegen de toer- nooiwinnaar Mechelen, dat uitkomt in de hoogste Belgi sche klasse. Kampioenschap Zondag zestien april aan staande speelt de jeugdselectie in sporthal Onderdak tegen het eerste herenteam van Delta Sport. Dit ter voorbereiding op het kampioenschap van Neder land voor de afdeling jeugd- teams op 22 april in Roterdam. ZIERIKZEE - Voor de vijfde keer in successie heeft de Beatrixschool in Zierikzee een judo-toernooi georganiseerd. Zo'n veertig jonge kemphanen in acht gewichtsklasses namen het tegen elkaar op cn probeerden in praktijk te bren gen wat zij in voorgaande lessen van Els Koster, leraar lichamelijke opvoeding, hadden geleerd. Op de vraag waarom Els Koster juist judoles geeft, weet zij te vertellen dat judo een spel is van het gehele lichaam waarbij de kinderen leren valbrekcn en de krachten te verdelen. Els Koster trad samen met de Zeeuwse judokampioen Dick Schipper op al%scheidsrechter. Schipper, gymleraar op de Hogeschool Zeeland en judo-trainer bij de vereniging Remmerswaal. vindt het elk jaar weer leuk om op het judotoernooi van de Beatrixschool te komen assisteren. ..De kinderen zijn al tijd erg enthousiast en houden zich prima aan de spelregels", aldus de houder van de zwarte band/derde dan. De uit slag van het toernooi was als volgt: meisjes 42 kg llona van de Vaate; meisjes 42 kg Inez van Velzen: jongens 28 kg Xé Van Phan; jongens 32 kg Leon Landman; jongens 36 kg Ruben van der Have; jongens 41 kg Lasse Dube- laar; jongens 48 kg Edwin den Boer; jongens 48 Jcg Bastiaan van Ast. RENESSE - Tijdens de jongste ron de van de bedrijfsbowlingcompetitic in Bowling Renesse verloor 't Rocfke van Delphi, ondanks dat Micp van Voskuylen goed op dreef was met een game van 204 pins cn 164 pins gemid deld. The Clipper had geen moeite met Belmo: 4-0. Ook Romer won met deze cijfers van 't Grote Zwijn. J. P. Staal begon goed tegen Rabot en pakte de eerste game. Hierna zette Rabot ech ter orde op zaken zodat de eindstand alsnog in eigen voordeel werd beslist: 3-1. Voor het team Rabot speelde Wim Tuk een goede 243 game. Hans Hil- gers van drukkerij Romer had een 200 game; 209 en 221 pins. Met 197 pins had hij tevens het hoogste ge middelde. De stand van deze poule is als volgt: Restaurant Le Rabot. Renesse 52 Bar The Clipper. Westerschouwen 47 Drukkerij Romer, Schiedam 46 Goudsmid J. P. Staal. Renesse 45 Camping Duin en Strand, Scharendijke 43 Grieks restaurant Delphi, Zierikzee 43 Disco 't Roefke, Renesse 38 Sportmode Belmo, Ouddorp 29 Café 't Grote Zwijn. Burgh-Haamstede 25 In de andere poule waren de uitsla gen: Alprokon-Bijkerk 4-0; Bella donna-Andre 3-1; Blokhut-Wout Lok ker 4-0; De Zeeuwse Stromen-Schou wen 1-3. Jan de Mey van Blokhut had de hoogste game met 232 pins en te vens het beste gemiddelde, namelijk 196 pins. Het beste gemiddelde bij de dames was voor Tini Staal, van Wout Lokker, met 185 pins. Tweehonderd games waren er voor: Wim Hoekendijk (Belladonna) 204, Jan Stoel (Alprokon) 200, Fred van Herpen (Alprokon) 204. Lammert van Wagtendonk (Bijkerk) 204, Tini Staal (Wout Lokker) 202, Daan Blom (Blok hut) 208 en Jerry Rijstenbil (Vakan tiepark Schouwen) 200. De stand is dientengevolge geworden: Stand Alluminium Alprokon. Barendrecht 65 Eetcafé De Blokhut. Westerschouwen 60 Parfumerie Belladonna. Renesse 46 Aannemingsbedrijf Bijkerk. Burgh-Haamstede 44 Coiffures Wout Lokker, Noordwelle 43 Vakantiepark Schouwen. Renesse 42 Bowlingteam André, Zierikzee 41 Hotel De Zeeuwse Stromen, Renesse 26

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 10