Zierikzee bezig aan een formidabele inhaalrace 'Brouws-kwartiertje' brengt eerste elftal de overwinning S treek-derby eindigt in gelijkspel NIEUWSBODE Geluk voor Duiveland: 1-2 Dreischor zonder kleer scheuren uit paasweekend NOAD-ZIERIKZEE 0-1 SARTO-ZIERIKZEE 1-1** Nuttige oefen wedstrijd ZSC Spanning aan de top 4 f, Tivttalf winstpunten uit de laatste seven wedstrijden TILBURG - Trainer Hans van der Wekke is als een tevreden man het afgelopen paas weekend uitgekomen. Wederom voelde hij zich gesterkt in zijn eerdere beslissing om kwaliteit voor karakter in te leveren. Na een aantal incidenten werden namelijk rond het carnaval René Dekker, Marco Saman en Rini Verwest teruggezet naar het tweede elftal. Vanuit ditzelfde team zijn vervolgens de leeggekomen plaatsjes weer ingevuld. Na deze beslissing heeft Zierikzee geen enkele wedstrijd meer verloren. Ook de twee laatste wedstrijden werden positief afgesloten; 0-1 tegen NOAD en 1-1 tegen Sarto. Vóór het weekend dacht oefenmees- ter Hans van der Wekke nog hardop 'hoe moet dit allemaal gaan verlo pen?'. Zeker met *le wetenschap dat Theo Wittenberg nog geblesseerd was, Patrick de Broekert ziek was en Freddy Kramer gisteren (maandag) moest werken. Zodoende kon Van der Wekke vóór de Paasdagen het boven zijn hoofd hangende zwaard van Da mocles al bijna aanraken. Maar het verliep geheel anders dan verwacht. Jeugdspelers Door de inbreng van enkele spelers uit het tweede elftal; Camiel van Tig- gelhoven (mandekker) en Jacco Heij- boer (spits) en een drie-tal jeugdspe lers te weten Peter van de Zwan, Peter van Beveren en Erwin Theunis- se, bracht dit zoveel karakter in de ploeg, en een gezonde knoklust aan het daglicht, dat men drie punten wist te bemachtigen uit de laatse twee duels. De promovatie van Dreischor is een leuk afscheidskadootje van de schei dende trainer Wim Kommer aan de nieuwe oefenmeester van 'Dreister'. Toine Tiggelman kan derhalve vol gend seizoen in de tweede klasse met deze elf aan de gang. De eerste wed strijd van Dreischor in het afgelopen paasweekend was tegen de rode lan taarndrager van de derde klasse, Ro- bur 3. Royaal Dreischor sprong in dit duel te ro yaal om met de kansen en speelde door de zwakke tegenstand te gemak kelijk en zonder inspiratie. Ondanks dit gemis was het zeker in de eerste helft een eenrichtingsverkeer voor Dreischor. In de drieëntwintigste mi nuut kopte Eric Dijst de ope ningstreffer binnen: 0-1. Ook in de tweede helft had Dreischor weer veel teveel kansen nodig om de resterende doelpunten te scoren. NEW YORK - André Agassi en John McEnroe spelen de singles voor de verenigde Staten in de kwartfinale-ontmoeting voor het Davis-bekertoernooi. Ken Flach en Robert Seguso nemen het dubbelspel voor hun rekening. De Amerikanen ontmoeten van 7 tot 9 april in San Diego Frankrijk, dat met Yannick Noach, Guy Forget, Henri Leconte en Eric Winogradsky verschijnt. ,,Ik moet dan ook oprecht mijn complimenten maken aan de gehele groep voor het behaalde resultaat", aldus Van der Wekke na afloop. Hij is zodoende een heleboel minder gun stige ervaringen van het afgelopen seizoen vergeten. Zeker als hij zich bedenkt dat er uit de laatste zeven wedstrijden maar liefst twaalf pun ten bijeen gesprokkeld zijn. Met een vijfde plaats is Zierikzee nu bijna ze ker uit de zorgen en bezig aan een formidabele inhaalrace. De uitwedstrijd zaterdag jongstle den tegen NOAD werd met 0-1 gewon nen. Met een doelpunt van 'nieuwko mer' Jacco Heijboer kroop Zierikzee vervolgens in de defensie en hanteer de als geheim wapen keer op keer de counter. Zodoende konden de Zierik- zeeënaren gedurende de gehele wed strijd deze 0-1 voorsprong vasthou den. Via scores van respectievelijk Eric Dijst, Kees Wesdorp en Dennis Dijst besliste Dreischor dit nietszeggende duel in een gemakkelijke 0-4 over winning. In de tweede uitwedstrijd dit weekend ging het een stuk moei lijker. Tegenstander Luctor '88 2 staat dan ook net onder Dreischor op een tweede plaats. Beide elftallen zijn in de running voor het kam pioenschap en de vechtlust was er dan ook naar. In de eerste helft waren het vooral de gastheren die veel aan de bal wa ren. Verder als de 'afbakening' van het zestienmetergebied kwam men echter niet. Dreischor-keeper Jan Hoek had derhalve heel weinig te doen. Door de goede vorm van de goa lie van Luctor was ook deze niet te passeren. Chris Tettero bemerkte dit onder andere toen hij een keihard schot gestopt zag door deze doelman. Counter In de tweede helft probeerde Drei schor het voornamelijk via de coun ter. Maar ook dat wierp niet de zo ge wenste vruchten af. Luctor gaf goed partij en kwam in de tiende minuut bijna tot scoren, maar de paal weerde het schot. Gezien de inzet van beide ploegen was de uiteindelijke stand van 0-0 de juiste verdienste in deze. ,,We zijn er in ieder geval zonder kleerscheuren uit tevoorschijn geko men", aldus Dreischor-trainer Wim Kommer na afloop. Ook het bezoek bij Sarto verliep voortvarend. Hoewel Zierikzee in de eerste helft op een gegeven moment stuk zat wist men in de tweede helft heel sterk terug te komen waardoor de tegenstander niet meer in zijn spel kwam. Reeds in het eerste kwartier van de eerste helft kwam Sarto uit een vrije trap op 1-0. Pas in de tweede De boomlange Brouwse oelenmees- ter Arend Krijgsman heeft er echter het volste vertrouwen in. ,,Ook WIK maakt nog kans op deze titel, maal ais zij nog één steekje laten vallen krijgen wij de kans. En we moeten nog twee keer tegen WIK dus...". Brouwershaven kwam vrijwel com pleet binnen de lijnen. Alleen keeper Ronald Lievense was verhinderd. Jaap Constandse mocht zijn plaatsje innemen. Doelpuntenloos De eerste helft bleef doelpunten- helft kon Zierikzee hier wat aan doen. Na de hervatting dicteerde Zierik zee zowat de gehele vijfenveertig mi nuten. Mede door een mentale injec tie van oefenmeester Van der Wekke tijdens de rust. Na wat wisselingen, waarbij de A-junioren Peter van Be- veren en Erwin Theunisse binnen de lijnen kwamen, was het Rini Stout- jesdijk die de gelijkmaker scoorde: 1-1. Kansjes waren er ook nog voor Kees Verkaart en Leen Koster, die vanaf dertig meter up de lat schoot. De stand bleef echter 1-1. Gezien de winst twee dagen terug tegen NOAD waren ploeg en trainer uiterst tevre den. Er werd dan ook op de terugreis volop gezongen in de bus en er hing een sfeertje als nooit tevoren. Met nog vier wedstrijden te gaan hoopt Hans van der Wekke dit laatste voet balseizoen bij Zierikzee nog hoopvol te kunnen beëindigen. Nieuwenhoorn Oefenmeester Hans van der Wekke heeft inmiddels alweer een nieuwe 'werkgever' gevonden. Hij heeft een één-jarig contract getekend bij de zondags eerste klasser Nieuwen hoorn op Voorne-Putten. Hij is erg blij met. deze benoeming en vindt het fijn weer een vereniging met niveau te hebben gevonden. loos. Wel creëerde Brouwershaven di verse goede kansen. Vooral de spitsen Werner Kafoe en Arjan Visser zette hun beste beentje voort, terwijl Mar tin Quist deze mensen prima van goe de ballen wist te voorzien. De laatse tien .minuten van de eerste helft werd door Brouwershaven vervolgens te veel uit handen gegeven. Men bleef te lang met de bal lopen en haalde zo doende het tempo uit het spel. Toch kreeg keeper Jaap Constand se in deze eerste vijfenveertig minu ten eigenlijk maar één bal te verwer ken. Tijdens de rust probeerde trai ner Krijgsman zijn mensen ervan te KRABBENDIJKE - Dui- veland-trainer Ed van Lent verklaarde na afloop van het duel tegen Krabbendij- ke 'op een gegeven moment getekend te hebben voor een gelijkspel'. Deze uit wedstrijd van de Ooster- landers werd echter in blessuretijd in positieve zin beslegt. Met een laatste doelpunt van Jaap Brekel- mans wist Duiveland als gelukkige winnaar uit de bus te komen: 1-2. Zowel aan de zijde van Krabbendij- ke als van Duiveland zat niemand echt lekker in de wedstrijd. Er werd slecht gevoetbald en er waren weinig spectaculaire acties te aanschouwen. Toch creëerde Duiveland vrij snel na de aftrap de eerste kans. Jacco de Jonge werd op links aangespeeld en kon alleen doorgaan. Hij passeerde zijn tegenstander en kwam alleen voor de keeper. Vrijstaand Aan de andere kant stond Adri de Jonge in vrijstaande positie te wach ten totdat hij de bal van Jacco de Jon ge aangespeeld zou krijgen. Jacco de Jonge verkoos echter om te schieten en schoot prompt tegen de keeper op. In de tiende minuut was het Krab- bendijke dat gebruik maakte van een dekkingsfout in de Duivelandse de fensie en voor de openingstreffer kon zorgen: 1-0. Duiveland was hierdoor danig aan geslagen en dat resulteerde bijna in de tweede treffer voor de gastheren. Terwijl iedereen verwachtte dat de Krabbendijkse spits de bal achter keeper Wim Matthijse deponeerde, DEN HAAG - Tijdens atletiekwed strijden in Houtrust Sport in Den Haag heeft Kristynba Loonen (Altis, Amersfoort) maandag het Neder lands record op de 3000 meter hardlo pen voor meisjes gevestigd. Zij liep de afstand in 10 minuten en 34,66 se conden. overtuigen dat er in de tweede helft sneller gespeeld diende te worden en er meer tempo gemaakt moest wor den om te kunnen winnen. Ook in de tweede helft kwam dit er echter niet goed uit. Vooral op het middenveld bleef het teveel haperen. Nadat Cadzand ook nog eens, door een te zachte terugspeelbal van Bert van den Bos, op 1-0 voorsprong kon komen, stond Arend Krijgsman niets anders voor ogen dan te wisselen. In eerste instantie trachtte hij het tij te keren door Remy Lievense (laatste man) stuivertje te laten wisselen met middenvelder Sjaak van de Weele. Van der Weele pikte dit echter niet, waardoor Krijgsman genoodzaakt was hem eruit te halen. Beter Met Remy Lievense op het midden veld ging het meteen stukken beter lopen. De ballen werden directer ge speeld en Brouwershaven werd al lengs gevaarlijker. In de dertigste mi nuut resulteerde dit dan ook in het eerste doelpunt. Via de linker vleugel rolde de bal echter tergend langzaam tegen de paal. Duiveland kwam der halve goed weg. Nog voor rust geluk te het Duiveland om langszij Krab- bendijke te komen. Jan-Kees de Jonge wist uit een vrije trap op dertig meter van de doellijn precies het hoofd van cen trumspits Jacco de Jonge te vinden. Die kopte inderdaad de bal schitte rend in de touwen: 1-1. Ook na de her vatting was er weinig goed voetbal te zien. In blessuretijd stuurde Rob Wijnstekers zijn teammaat Jaap Bre- kelmans door het midden, die deze actie succesievelijk af wist te ronden en het winnende doelpunt scoorde: 1- 2. WISSENKERKE - Het eerste elftal van ZSC heeft de vrije zaterdag be nut door een oefenwedstrijd te spe len tegen Wissenkerke. ZSC, dat met invallers moest spelen voor Arne Hu- bregtse, Bart Dorreman, Rinie van den Hoek en Henry de Voogd, wist met een heel jeugdig elftal een aar dig partijtje voetbal op de grasmat te brengen. 1-1. De gelijke eindstand van 1-1 was ze ker gerechtvaardigd. In de eerste helft was ZSC de betere met enkele kansen, terwijl na de hervatting Wis senkerke wat sterker werd en enkele kansjes kreeg. De doelpunten vielen pas in de laatste tien minuten te aan schouwen. Een gemakkelijk lijkend afstandsschot van Wissenkerke werd door Gerard de Voogd van richting veranderd. Keeper Johan van de Horst was hierdoor kansloos: 1-0. Hands Enkele minuten voor tijd werd een voorzet van Edwin van Oeveren in het zestienmetergebied met de han den aangeraakt door een speler van Wissenkerke. De scheidsrechter kon niets anders beslissen dan de bal op de stip te leggen. Gerard de Voogd stuurde de keeper de verkeerde hoek in en schoot raak: 1-1. Omdat volgend jaar zowel Arne Hubregtse als Rinie van den Hoek niet meer uitkomen voor het eerste elftal was deze wed strijd dé gelegenheid voor trainer Kees Snoek om te kijken hoe het elf tal ervoor staat. ,,A1 met al viel dat vanmiddag niet tegen", aldus een te vreden Snoek. ontving Werner Kafoe de bal, draaide zich vrij en schoot op de Cadzandse keeper. Deze had de bal echter niet klemvast, en hiervan wist de goed mee opgekomen Arjan Visser dank baar gebruik te maken: 0-1. Vanaf dat moment begon er een 'Brouws-kwartiertje'. Cadzand kwam amper meer aan de bal en een volgende treffer kon niet uitblijven. Vijf minuten voor het eindsignaal kwam de bal via Martin Quist en Ar jan Visser bij Steve Kloet terecht. Die hield het hoofd koel en schoof de bal binnen: 1-2. Twee minuten later ging Martin Quist er weer alleen van door en wist succesvol het zestienme tergebied binnen te dringen. Terwijl hij net d.eed of hij zelf wilde scoren, en daarbij de keeper al naar de grond dwong, speelde hij op het laatste moment medespeler Arjan Visser aan, die vervolgens beheerst scoorde: 1-3. Duidelijk bleek dat trai ner Arend Krijgsman vijftien minu ten voor het einde een gouden wissel had toegepast, die hem en zijn man nen geen windeieren had gebracht. De einduitslag van 1-3, met drie doel punten in het laatste kwartier, sprak boekdelen. LA GRANDE MOTTE - De Engelse golfer Mark James heeft maandag in La Grande Motte het open kampioen schap van Frankrijk op zijn naam ge bracht. Winst en gelijkspel leveren drie winstpunten op GOES/HEINKENSZAND - Door de vorige week ge boekte 3-0 winst op Zeeland Sport heeft het eerste elftal van Dreischor promovatie naar de tweede klasse weten af te dwingen. Ook het paasweekend is met positieve cij fers afgeloten. Uit de twee gespeelde wedstrijden wist men drie punten te bemachtigen. Door de 0-4 overwin ning op Robur 3 en het gelijkspel, 0-0, tegen het als twee de geplaatste Luctor '88 2, is Dreischor ook nog steeds in de race voor het kampioenschap. CADZAND - Het eerste elftal van Brouwershaven is nog steeds op jacht naar de tweede periodetitel. De jongste uitwedstrijd tegen Cadzand, het afgelopen paas weekend, bezorgde de elf van trainer Arend Krijgsman weer twee van de hiervoor benodigde punten. Na deze plichtmatige overwinning van 1-3, tegen de hekkesluiter, moeten echter ook nog de resterende drie wedstrijden gewonnen worden. Advertentie 'gtiFDRLOEP AÜTQ'S Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee OUWERKERK - De streek-derby tussen Ouwerkerk en Renesse is geëindigd in een 1-1 gelijkspel. Volgens Renesse-trainer Kees van Dijk een terechte uitslag, ge zien het spelpeil van beide ploegen. In de eerste helft was het vooral Renesse dat de kansen creëerde, terwijl de thuisploeg Ouwerkerk de tweede helft op haar naam schreef. Renesse begon deze wedstrijd vol problemen. Omdat veel spelers werk zaam zijn in de horeca moesten velen, door het drukke paasweekend, nood gedwongen verstek laten gaan. Ande ren hadden door de late thuiskomst amper het bed gezien. En tot over maat van ramp meldde ook keeper Ad Hendrikse zich op het laatste nip pertje nog af. Oefenmeester Van Dijk haalde voor deze plaats 'oud-keeper' Dick Fierens van stal. Veredeld Ondanks een min of meer veredeld tweede elftal kwam Renesse in de eerste helft goed uit de startblokken. In de vijfentwintigste minuut was het Jeroen van der Have die de ope ningstreffer op zijn naam schreef: 0-1. Nog voor rust kwam Ouwerkerk ech ter langszij. Uit een vrije trap op links belandde de bal bij Peter Beze- mer, die vervolgens van zijn man wegliep en Dick Fierens, die trou wens voor de rest een prima partij stond te keepen, het nakijken liet: 1- 1. Na de hervatting werd Ouwerkerk steeds gevaarlijker. Het spel was meer verzorgd dan dat van Renesse. en de spits werd goed bediend. Om dat de achterhoede van de bezoekers attent speelde werd erger voorko men. Renesse verviel tijdens deze laatste vijfenveertig minuten opbou wend in foute passes en onnodig veel balverlies. De stand bleef 1-1. Een he le geruststelling uiteindelijk voor Renesse-trainer Kees van Dijk. Schaliën ZIERIKZEE - Voor de nu nog regerend kampioen R. van der Veken liep het slecht af. Zijn tegenstander A. van der Wes ten speelde als een tijger. Lan ge tijd leek het op remise. In het eindspel bleek echter dat Van der Veken met één pion voorsprong winstkansen had. In tijdnood overzag hij dc ge volgen van een torenruil. Hier door kon A. van der Westen de partij in zijn voordeel beslis sen. In de ranglijst blijft Van der Veken met een minieme voorsprong op M. Krijger aan de leiding. Deze won gemakke lijk van J. van der Made die zijn laatste wedstrijd speelde. Deze gaat namelijk verhuizen naar Tbrneuzen. R. van der Veken-A. van der Westen 0-1; M. M. Krijger-J. van der Made 1-0; J. Hoogstra- te-F. Baakman 0-1; J. Dopper- A. Bloom 1-0; O. Vleeshouwer- J. Verkerk 1-0; D. van Wijck-P. Legerstee 0-1; M. in 't Veld-P. van der Schee 0-1; J. Bom-C. van Eldik 1-0. De streekderby Ouwerkerk-Renesse eindigde in een 1-1 gelijkspel. In de eerste helft creëerde Renesse de meeste kan sen, terwijl Ouwerkerk de tweede helft op haar naam schreef. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 8