Kledingbeurs, na opheffing Belangengroep, alleen verder Frustratie Diefstal tuin- ameublement uit mossele Diefstal bromfiets Diefstal snijbranders uit loods Zeehond Margrietje verdronken Zeeuwse Vrouwenraad houdt een cursus leiding geven Hoger sociaal-agogisch onderwijs moet op de helling DEURLOO B V. Twee Duitsers in ziekenhuis na aanrijding Dialekt middug ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 maart 1989 Nr. 24514 3 Daar gaat dan twee jaar van inten sieve voorbereidingen aan vooraf; overleg tussen horeca, politie en ge meente; veel overheidsgeld wordt er in gestoken en een criminoloog wordt ingehuurd om er een einde aan te maken. En toch, prompt het eerste iveekeinde van het zomerseizoen 1989 is het raak. In Renesse ging af gelopen weekeinde een massale groep jongeren op de vuist (en het mes), waarbij enkele gewonden vie len. Als je ooggetuigen mag geloven is het korte tijd chaos geweest. Dat mag nou frustrerend genoemd wor den. Terwijl er her en der een soort vreugdestemming doorklonk - zo van we hebben de zaak weer onder controle - loopt het spaak. Dat bete kent niet, dat alle voorbereidingen en begeleidingen van nu voor niets zijn. Ze mogen zeker niet gestopt worden. Maar zo'n escalatie als afge lopen weekeinde geeft scherp aan, dat alle beleid ten spijt je een groep agressieve 'heren' niet rustig krijgt. Een evenwichtig beleid voorkomt niet, dat in bijvoorbeeld Rotterdam een groep jongeren in de auto stapt om in Renesse eens flink huis te gaan houden. Niet iedereen is gevoelig voor politie-optreden. Sterker nog, het is toch een sport om de politie te gen te werken? Het voorval in Renes se van afgelopen iveekeinde mag geen reden zijn om het beleid te wij zigen of om genomen maatregelen af te blazen. Misschien is het wel reden om bij dergelijke escalaties wat meer politionele kracht achter de hand te houden. Het klinkt oubollig, maar soms gaat het gezegde Wie niet horen wil, moet maar voelen nog steeds op. AvdW ZIERIKZEE - TJit de berging onder de mossele te Zierikzee werd een tuinameublement ter waarde van 250 gulden gestolen. Het tuinameublement werd tussen dinsdag 21 en donderdag 23 maart weggehaald terwijl de kelder niet op slot was. Er werden geen sporen varf braak aangetroffen. De benadeelde is mevrouw J£. C. V. uit Zierikzee. ZIERIKZEE - Uit de Beddeweeg te Zierikzee werd in de nacht van zater dag op zondag om ongeveer 01.00 uur de bromfiets van J. A. M. gestolen. Het ging om een voertuig ter waarde van duizend gulden dat niet stond af gesloten. KERKWERVE - Uit een loods aan de Kakkerweelweg nabij Kerkwerve werd voor een waarde van ongeveer duizend gulden aan apparatuur ont vreemd. In het paasweekeinde tussen zater dag en maandag werd het slot van de loods vernield. Er werden twee snij branders en twee drukregelaars ge stolen. De totale waarde hiervan is ongeveer duizend gulden. H. K. uit Zierikzee deed aangifte van de dief stal. NEELTJE JANS - Margrietje, één van de vijf jonge zeehonden die vori ge week met een zendertje op hun rug in de Oosterschelde zijn uitgezet, is voor de kust van IJmuiden verdron ken. Het diertje raakte bij de Bruine Bank, veertig mijl ten westen van IJ muiden, verstrikt in een vissersnet. Een zeehond kan hooguit tien mi nuten onder water blijven. De schip per van de Goeree 41 trof het dier eni ge uren later dood aan en heeft het overgedragen aan het zeehondencen trum in Pieterburen. Margrietje was volgens L. 't Hart van het zeehondencentrum de sterk ste en mooiste zeehond van het stel. Geregeld Het dier was oorspronkelijk af komstig van Terschelling en wilde vermoedelijk terugzwemmen naar haar geboortestreek. Drie van de vier overbleven zeehonden verblijven ze ker nog in de Oosterschelde. Ze wor den daar geregeld gesignaleerd met een vis in hun bek. Dat ze zelf vis vangen is een goed teken want daar uit blijkt dat de zeehonden de over gang van de crèche in Pieterburen naar de vrije natuur goed hebben doorstaan. Eén dier wordt volgens de onder zoekers momenteel niet ontvangen. Zij proberen het nu via mobiele ont- vangstapparatuur op te sporen. De proef met zendertjes moet uit wijzen of de dieren zich thuisvoelen en zich kunnen aanpassen in de Oos terschelde. Ze worden tot eind augus tus gevolgd. Dan vallen de zenders van hun vacht. Zeven en acht april weer kinderkledingbeurs in gemeenschapsruimte 'f Kofschip ZIERIKZEE - Nu „grote broer", de Belangengroep Poortambacht, ter ziele is gegaan, slaat kleine zus haar vleugels uit om verder op eigen benen te staan. Die klei ne zus is in dit geval de Kinderkledingbeurs, die twee keer per jaar wordt gehouden en die bij vele ouders met stip staat genoteerd. Deze kledingbeurs moet vrijdag 7 en zaterdag 8 april bewijzen dat deze in staat is om voort te bestaan, zonder de broederlijke bescherming van de Belangengroep Poortambacht. De bestuursleden Rian Duinhou wer en Y^ onne van Marion van de Stichting Kinderkledingbeurs Poort ambacht, zoals deze kledingbeurs nu officieel te boek staat, zijn er niet bang voor. Tot nu toe heeft de kle- dingruilbeurs die momenteel bezig is aan zijn dertiende seizoen zich altijd in een groot aantal bezoekers én leve ranciers van kinderkleding mogen verheugen, zo blijkt uit de woorden van beide bestuursleden. Voor zo'n beurs, die steevast eind maart/begin april en in oktober wordt gehouden worden er gemiddeld zo'n vijftien honderd kledingstukken ingebracht en komen er gemiddeld zo'n honderd bezoekers neuzen in de bonte verza meling truien, blouses, broeken, jur ken en jassen, badkleding en sport- spullen die op lange tafels en aan een paar kledingrekken wachten op een nieuwe eigenaar. Die kledingruilbeurs waarbij kin derkleding in de maten 86 tot en met 176 (en eventueel ook maat 182), sportkleding en gympen voor zaal sporten worden aangeboden, is een van de activiteiten geweest waarmee de vroegere Belangengroep Poortam bacht de leefbaarheid in deze nieuwe wijk wilde verhogen. Behalve dat zo'n ruilgebeuren een uitkomst is voor ouders van ,,grut in de groei" biedt het volgens de dames Duinhou wer en Yvonne van Marion ook een stukje sociaal contact, al zit er aan de organisatie van zo'n tweejaarlijks ge beuren ook heel wat werk vast. In de loop van de dertien jaar dat de kinderkledingbeurs nu draait heb ben de medewerksters inmiddels de nodige ervaring opgedaan om alle garderobe-vondelingetjes" zo effi ciënt mogelijk te administreren. Pu re noodzaak voor wie weet dat er ge middeld per beurs zo'n vijftienhon derd kledingstukken worden aange boden. ,,We hanteren als uitgangspunt dat er per persoon maximaal vijfentwin tig stuks kinderkleding mag worden ingeleverd. Daarbij moet het ook ga ve en eigentijdse kleding zijn" om schrijven beide bestuursleden hun „aankoopbeleid". Ook bad- en sport kleding en zelfs gympen voor zaal sporten komen voor de verkoop in aanmerking. Door deze criteria moe ten de mensen die opgezadeld zitten met restanten uit de garderobe van hun kroost, thuis een eerste selectie maken, hetgeen veel onnodig admi- nistratiewerk voor de vrijwilligers van de kinderkledingbeurs voor komt. Inleveren Datgene wat de toets der kritiek kan volstaan ka:* vrijdagavond tus sen 19.30 en 21.30 uur worden ingele verd bij de zestien vrijwilligsters in de gemeenschapsruimte van 't Kof schip, waar de beurs sinds '85 wordt gehouden. Dit groepje dames (man nen hoe welkom ze ook zijn voor on der meer het sjouwen met rekken en stapels kleren, laten zich nog steeds niet zien) bepaalt in overleg met de klant de vraagprijs en zorgt ervoor dat de klant een lijst krijgt waarbij achter elk kledingstuk een nummer staat. Dat nummer correspondeert met het nummer dat samen met de maat- en prijsvermelding op het te koop aangeboden kledingstuk staat. Ook de medewerksters aan de kledin gruilbeurs over een dergelijke lijst. Stapels Wanneer alle kledingstukken van klein sweatertje tot en met een tie nerbroek zijn ingeboekt, verandert de gemeenschapsruimte in een minia tuur C&A, waar op lange tafels truit jes, shirts en wat dies meer zij wordt uitgestald. Keurig op stapels. Dat blijft niet lang zo, want wanneer de eerste bezoekers zich zaterdags rond de klok van tien uur melden is het gauw gedaan met die nette stapeltjes, omdat het dan spitsuur in de gemeen schapsruimte van 't Kofschip is. „Er zijn er die al om 9.00 uur voor de deur staan, om maar de eerste keus te heb ben. Vaak ook komen ze met het hele ge zin, waarbij de ene zich op de jassen werpt en de ander de tafels met trui en voor zijn rekening neemt" zo ver tellen de beide bestuursleden over het koopgedrag van de bezoekers, on der wie zich steevast een aantal oude bekenden bevindt. Die bezoekers blijken zonder meer tot de categorie prijsbewuste kopers te behoren, die stellig van plan zijn om koopjes te ha len. Je kroost in de kleren steken is immers een kostbare zaak, zeker wanneer dochter- of zoonlief een voorkeur voor dure merkkleding heeft. Duinhouwer en Marion: „Een jas van vijfentwintig gulden gaat nog wel weg, maar een jurkje dat vijfen twintig gulden kost blijft hangen. Gemiddeld schommelen de prijzen tussen de vijf en vijftien gulden". Controle Om te voorkomen dat er in de men senmassa kledingstukken op illegale wijze van eigenaar veranderen, heeft het team een controlemaniertje ge vonden. Nadat bij de kassa geteld en afgerekend is wordt bij de uitgang nog een keertje extra geteld. Dit om te voorkomen dat een klant na afloop van de beurs een kledingstuk armer maar financieel niet rijker is gewor den. Balans Wanneer de laatste klanten rond 11.30 uur verdwenen zijn, wordt het tijd om de balans op te maken. Een aantal dames verwerkt de verkochte kleding, terwijl een andere groep de „overblijvertjes" voor zijn rekening neemt. Hierbij wordt aan de hand van de lijsten nog eens gecontroleerd of het aantal overgebleven kleding stukken klopt. Door deze reeks van controlehandelingen komt het vol gens beide bestuursleden niet vaak voor dat kledingstuk op onverklaar bare wijze zoek raakt. Wanneer er driftig is geteld en ge controleerd melden zich zaterdag middag de klanten, benieuwd naar het bedrag dat ze voor hun afdanker tjes hebben „gevangen". „Gemiddeld wordt er per beurs een omzet van drieduizend gulden gerealiseerd, waarvan tien procent gereserveerd wordt voor de organisatie van de beurs". Met dit bedrag moeten zaken als de aanschaf van kledingrekken en -hangers, speldjes en de affiches die steevast door Marijke van Koeverin- ge worden gemaakt, worden betaald. Zelfstandigheid Sinds oktober '88 draait de Kinder kledingbeurs nu zelfstandig onder de naam Stichting Kinderkledingbeurs Poortambacht. „Dat houdt in dat we nu alles in eigen beheer hebben, het geen een stukje extra verantwoorde lijkheid met zich meebrengt" aldus de dames Duinhouer en Marion. Om die start als „kleine zelfstandige" op verantwoorde wijze te kunnen ma ken heeft „grote broer" de Belangen groep Poortambacht de Kledingruil beurs een startkapitaal van zo'n vijfhonderd gulden geschonken. Een bedrag dat volgens beide bestuursle den een redelijke basis vormt om ver der te gaan maar dat geen ruimde biedt voor het maken van financiële bokkespringen. „We zullen die vijf honderd gulden elke beurs opnieuw nodig hebben, want met veel minder dan die vijfhonderd gulden kun je nauwelijks verder gaan" aldus de da mes Duinhouwer en Marion, die zich samen met de andere dames alweer hebben gestort op de voorbereidin gen voor de kledingbeurs die vrijdag 7 en zaterdag 8 april wordt gehouden in 't Kofschip. Vrijdagavond tussen 19.30 en 21.30 uur kan de kleding wor den ingeleverd bij de gemeenschaps ruimte van 't Kofschip, waar deze kle ding zaterdag tussen 10.00 en 11.30 uur te koop wordt aangeboden. Advertentie ZIERIKZEE Oud papier Leden van de Christelijk Gerefor meerd Jeugdsoos trekken er zaterdag 1 april op uit voor het verzamelen van oud papier in Zierikzee. Vanaf 9.30 uur wordt het papier opgehaald. Mensen uit de binnenstad, Poortam bacht en de buitenwijken die van hun voorraadje oud papier afwillen kun nen dit doorgeven bij E. Flikweert, telefoon 01110-14683. Met deze actie wil de Christelijk Gereformeerde Jeugdsoos geld bijeenbrengen voor schoolbenodigdheden, sport- en spel materiaal voor kindertehuizen in Ke nia, India en Nederland. Computerdag In de Graanbeurs in Zierikzee wordt zaterdag 1 april een computer dag gehouden door de Computer Club Zeeland in samenwerking met computergebruikers van Schouwen- Duiveland. De Graanbeurs is ge opend van 10.30 uur tot ongeveer 15.30 uur. Er worden verschillende merken computers opgesteld, waar mee demonstraties gegeven worden op het gebied van tekstverwerking, spreadsheets, databases, tekenpro gramma's en spellen. Willem van de Most geeft een demonstratie van pro grammeertaal C met het programma Lattice op een Commodore Amiga computer. Dat programma is ook be schikbaar voor M.S. DOS computers. Belangstellenden, die met hun eigen computer willen komen, zijn van har te welkom. Geïnteresseerden, die overwegen om een computer aan te schaffen, kunnen zich tijdens de com puterdag in de Graanbeurs belange loos laten voorlichten. Verdere inlich tingen over de computerdag zijn te verkrijgen onder telefoonnummer (01110-12109). BURGH-HAAMSTEDE Sport- en spelvoorziening De Sport- en spelvoorziening in Westenschouwen blijft bestaan. Het Trampoline-centrum aan de Kraay- ensteinwegweg in Westenschouwen gaat met de paasdagen aan haar 22e seizoen beginnen, ondanks dat het gemeentebestuur van Westerschou- wen besloten heeft om hiervoor geen subsidie te verlenen. Dit op grond van het feit dat het hier een particu lier initiatief betreft. Desondanks wil de eigenaar van dit centrum voortgaan met deze activiteiten. Om dit mogelijk te maken wordt dit jaar de nadruk gelegd op uitbreiding van het aantal buurfietsen en bolderwa gens, waarmee jonge gezinnen de bos- wachterij Westerschouwen kunnen intrekken. Stichting Mensen in Nood De vrijwilligers van de Stichting Mensen in Nood in Burgh-Haamstede houden dinsdag 4 en woeVisdag 5 april een inzameling van gedragen kleding. Dinsdag 4 april kunnen de inwoners van Burgh hun kleding tus sen 14.00 en 17.00 uur inleveren bij Revasa. Een dag later kunnen de mensen uit Haamstede hun bundel gedragen kleding, eveneens tussen 14.00 en 17.00 uur, inleveren bij de Ne derlandse Hervormde kerk. De kle ding die wordt ingezameld moet gaaf en draagbaar zijn. Ook lakens, de kens en gordijnen zijn welkom. Na het uitsorteren worden de beste kle dingstukken gezonden naar de aller armsten in de Derde Wereld. Met de opbrengsten van de verkoop van kle ding financiert Mensen in Nood ont wikkelingsprojecten voor kansarme groepen in de arme landen. Simavi De Simavi-collecte die recent in Burgh-Haamstede werd gehouden heeft 1514,35 opgeleverd. Gevers en collectanten worden voor hun giften en inzet bedankt. BROUWERSHAVEN Beenekluuvers De dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Brouwershaven kregen van dr A. de Vin een uiteenzetting over de streek taal uit de omgeving van Brouwers haven. De Vin ging hierbij met name in op de scheldnaam van de Brouwe- naren, Beenenkluuvers. Voorts werd er een gedeelte uit het gedicht van J. van der Weele over het vissersleven voorgelezen en werd in het Zeeuws het sprookje Het toverhoedje en het toverfluitje voorgelezen. Dr A. de Vin las bovendien een stukje voor uit zijn boek Keesje Benders. Deze avond rond het thema streektaal werd met het beantwoorden van enkele vragen afgerond. BRUINISSE Bijeenkomst Helpt Elkander De Hervormde vrouwengroep Helpt Elkander komt vanavond, dinsdag 28 maart, weer bijeen in het Nederlands Hervormd verenigings gebouw. De bijeenkomst begint óm 19.30 uur. Inzamelen voor rommelmarkt De muziekvereniging Nu met Hope organiseert deze zomer een grote rommelmarkt en om aan de benodig de spullen te raken houdt ze op de za terdagen 1, 8 en 15 april een inzame lingsactie. Op die dagen kunnen de spullen buiten gezet worden vanwaar ze vanaf 09.00 uur worden opgehaald. Ook kunnen de telefoonnummers 1410 en 2802 gebeld worden waarna de spullen thuis worden afgehaald, ook na de drie zaterdagen. Surfer in nood gered Tijdens de stormachtige wind van vrijdag is op het Grevelingenmeer een Duitse surfer gered die in moei lijkheden was geraakt. De Duitser was alleen op het Grevelingenmeer aa'n het surfen tijdens windkracht ne gen. Gaandeweg namen z'n krachten af en kon hij niet meer tegen de ele menten optornen. Aan de kant zag men z'n pogingen om het zeil omhoog te krijgen mislukken terwijl hij al meer verlagerde naar de Flakkeese kust. Er werd alarm geslagen maar zowel de RP 5 van de Rijkspolitie te water als de Bellaert van Rijkswater staat lagen op de werf. Uiteindelijk bereikte men de zeilschool Aqua- Vitesse die onmiddellijk een boot het water op stuurde en de uitgeputte Duitser veilig in Bruinisse aan de wal zette. De schipper van Aqua- Maandag 10 en dinsdag 11 april AARDENBURG - De Zeeuwse Vrouwenraad, overleg en samenwerkingsorgaan van achttien Zeeuwse vrou wenorganisaties, houdt maandag 10 en dinsdag II april in samenwerking met de Volkshogeschool Zeeland de cursus „Leiding geven aan en binnen organisaties". De cursus begint om 10.00 uur en wordt gehouden in het Van Eegenhuis in Aardenburg. Als men leiding geeft aan of binnen een vrouwenorganisatie of groep kan men zich soms verschillende dingen afvragen, zoals „hoe democratisch kan/moet ik zijn, wanneer moet ik al leen beslissingen nemen en wanneer moet ik dat met anderen doen, in hoe verre houd ik rekening met de wen sen in de groep, in hoeverre gebruik en stimuleer ik de aanwezige krach ten in de groep of organisatie en ben ik flexibel genoeg?" Al deze vragen kunnen worden behandeld tijdens de tweedaagse cursus. Mogelijkheden De vragen wijzen erop dat leiding geven en de manier van leiding geven bepaald wordt door verschillende factoren, zoals de krachten en moge lijkheden van de leidinggevende per soon en de groep en de aard van de or ganisatie en de doelstelling op korte en lange termijn. Leiding geven is verantwoordelijkheid dragen, is met veel zaken en mensen rekening hou den, is veelzijdig en flexibel zijn. Zicht krijgen op eigen kwaliteiten en eigen manier van leidinggeven biedt de mogelijkheid deze doelgerichter en bewuster te hanteren ten dienste van de groep of organisatie. Daarom wordt er in de cursus aan dacht geschonken aan het uitwisse len van ervaringen omtrent leiding geven, verschillende stijlen van lei derschap met hun consequenties en de factoren die erop van invloed zijn en de eigen manier van leiding geven: kwaliteit, mogelijkheden en beper kingen. Tijdens het cursusprogram ma wordt steeds gewerkt vanuit on met de ervaringen van de deelne mers. Vitesse noemde het de grootste waan zin om alleen onder die stormachtige omstandigheden het meer op te gaan. GOES Vriendenkring Vriendenkring Kapasi houdt zater dag L april om 21.30 uur een, dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaan den tot ongeveer 45 jaar in Café- Restaurant Slot Ostende in Goes. Voor meer informatie kan men con tact opnemen onder de volgende tele foonnummers: 01102-42709 of 01184- 65145. Prima Donna De werkgroep van lesbische vrou wen in Zeeland, Prima Donna, houdt vrijdag 7 april een spelletjesavond. Alle vrouwen zijn tijdens deze bijeen komst, die om 21.00 uur in vrouwen café Jet in Goes wordt gehouden, wel kom. MIDDELBURG Overhandiging Voorzitter van de Stichting Vlieg veld Midden-Zeeland, drs. G. C. G. van den Heuvel, overhandigt woens dag 29 maart in het provinciehuis in Middelburg het opgestelde beleids plan aan drs. R. C. E. Barbé, gedepu teerde voor economische zaken. De overhandiging is om 15.30 uur. Nu de financiële toekomst van het vliegveld verzekerd is en ook de problemen rond eventuele bouwactiviteiten in de directe omgeving van het vlieg veld zijn opgelost, wil het bestuur haar plannen in een breder kader be kendheid geven. Onderhandelen In samenwerking met de Volksho- 1 geschool Zeeland houdt de Zeeuwse Vrouwenraad dinsdag 18 en dinsdag 25 april en dinsdag 2 mei de cursus Onderhandelen voor vrouwen. Deze cursus begint om 09.30 en wordt ge houden in de Zeeuwse Bibliotheek. In de cursus komen de volgende as pecten aan de orde: Onderhandelen: een plaatsbepaling, de vier activitei ten van het onderhandelen, fasen in het onderhandelingsproces en de ba sisregels bij het onderhandelen. In de cursus wisselen praktijk en theorie elkaar af. Opgave bij de Zeeuwse Vrouwenraad (01180-34733). DEN HAAG - De dertien studie richtingen in het hoger sociaal- agogisch onderwijs moeten worden omgezet in vier nieuwe hoofdrichtin gen. Tegelijk dienen het onderwijs en de aansluiting op het sociaal- agogisch werk (opvocdings- en vor mingswerk in de sociale sfeer) wor den verbeterd. Gebeurt dit niet dan komt al spoedig het voortbestaan van de hogere opleidingen op het spel te staan. Dit is de strekking van een rapport dat een adviescommissie aan de HBO-raad heeft uitgebracht. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDOEBEURS - TEL,01110-16255 RENESSE - De Duitsers J. D. en A. S. uit Radevormwalt moesten wor den overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee na een aanrijding die vrijdag om ongeveer 20.50 uur plaatsvond op de Hoogen- boomlaan te Renesse tegenover de meelfabriek. Mevrouw J. K. uit Essen reed met een personenauto vanaf de uitrit van een camping de Hoogenboomlaan op. Zij merkte daarbij J. D. niet op die met zijn auto over die weg reed. Op het laatste moment kon zij de auto van haar landgenoot ontwijken. Zij kwam daarbij met haar voertuig te gen een boom terecht. Door deze klap werd de auto terug de weg op geslin gerd en kwam daarbij alsnog tegen de auto bestuurd door J. D. terecht. Hij moest samen met zijn passagier worden overgebracht naar het zieken huis. Beide voertuigen werden zo zwaar beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. 'k Zou nog wat schrieve over die middug. De openienhe, wat óór je dan? Bericht van vurhinderienhen, dae öörde ik aok noeme college's van b en w, toen docht ik das jammer, noi hae ik heen óórdeel veile van waerom nie. Die maensen ao 't aok druk in oe atte ze d'r tied indele mote ze zaelf wete, dae ao ik niks mee te maeken, mê 't was toch vöó ons eiland 'n be- lanhrieke middug. Prèbeer j'n eihe de volhende kêêr te laete zien, als is 't mê één man. Wat nie op 't prohamme stond, ut kinderkoortje uut Bru, mee onder an dere 't liedje van m'n komme van Bru in m'n wee van niks in m'n bestae a vuufonderd jaer, prachtig was dat. Aje dan ziet oe atte d'r bie binne te trappelen om te behinnen. Dr. de Vin (Arjaon) de man die vee weet van dia lect, in die dat nae speurd de beteke- nisse van bepaelde woorden in hezeg- den, die aok in de streektael kommissie zit in uutzoekt oe at aolus reilt in zeilt. Die mevrouw die at vur- schillende liedjes zonhen eit as 'n liester die wier beheleid deu Ad Leij- dekker (Arjaon) die mevrouw was nog in klederdracht, ik kenne dat mê ze aode 'n witte schorte an in da za noe wê 'n betekenisse ao, wat ik nie weet, mê dat is zóó aerg nie 't was hoed. Wullum ei aok e praet, die doe dat op z'n eihe meniere. Was an tied e bonde, dat is wê hoed wat dae mot or de in rehel weze, mê ie is net as 'n kalf, die stae aok nie hraeg vast, die mot deu stal kunne sprenhe. Die an dere damus a^de 'n mooi voordracht over 'n Ouwerkaerkse vracht rieër d'n aoren zong. Wat ister toch a vee van dat auwe weg. Toen me nog mostre behinnen zei dien énen jie bin zeker Wullum, ik kenne je uut 't jaer- boek, d'n aoren zei laeter ik bin me vrouw Klaasse, die 'n stuutje lee in de niesbode stond, wae jie nog 'n stik- je over schreven eit. Zóó zieje wae at zóón middug'nog hoed vóó is. Arjaon ei aok nog praet over mul- jeu, in 'n woste baletje. Die man aode 't stik druk want die ei aok nog de zang bêheleid, dus Arjaon ei z'n eihe verdiensteluk maekt dien middug. In dan beije wee an sluten toe, in dan is dat leutig aje kan zae dat 't 'n heslaehde middug was, die vöó her aeling vatbaer is. Ut beste d'r mee. Wullum Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 43.50; per jaar 1 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) l 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3