Gezelligheid bij markt op terrein van de Blauwe Keet Goed paasweekeinde door stralende zon Rumoerige paasnacht in centrum Renesse WATERSTANDEN DE HUUR CV KETEL DEUR—B Aanrijding op Haringvliet- plein te Zierikzee Keren op de weg Aanrijding 2 Het was gezellig druk bij de markt op het terrein van de Blauwe Keet. (Foto: Joop van Houdt). Tijdens uitzonderlijk mooie weersomstandigheden OOSTERLAND - Restaurant de Blauwe Keet in Oos- terland had tweede paasdag iets meer te bieden aan de weggebruikers. Onder een stralende zon was het terrein rondom het restaurant ingericht met een twintigtal kra men. „Een activiteit om te proberen om nog meer toe risten naar Schouwen-Duiveland te halen", vertelt be drijfsleider van de Blauwe Keet, F. L. Honders. Hij is van mening dat er in de wintermaanden te weinig activi teiten op Schouwen-Duiveland worden ontplooid. „De musea zijn dicht, er zijn geen exposities meer, kortom: te weinig ac tiviteiten in het winterseizoen. De mensen zijn hier alleen maar gericht op de zomermaanden. In de winter is hier weinig te doen". Deze 'klaag zang' van Honders is reden om zelf wat te ondernemen. Tijdens de paas dagen en Pinksteren houdt hij een markt op het terrein rondom de Blau we Keet. Puur om de toerist iets meer te bieden buiten het hoogseizoen. Er kan gesproken worden van een vroege zomer. Terwijl de eerste zon nestralen het terrein beschijhen, zijn de meeste kraamhouders nog volop bezig met het inrichten van hun kraam. „Kijk hier eens, alles voor een tientje en merkartikelen. Dat vind je in een winkel niet. Kijk eens hoe mooi", roept een vroege vogel van voor zijn kraam. Deze kraamhouder verkocht broe ken, sweaters en overhemden tegen een zeer lage prijs. Terwijl hij een trui pakt, zegt hij „Ik zou hem nu ko pen, want straks zijn ze allemaal uit verkocht". Deze verkoopstijl gaf di rect het sfeertje van een markt, waar niet alleen een kledingkraam was, maar bijvoorbeeld ook een noten- kraam, die de geur van warme pin da's over het terrein verspreidde. Het Broekenvrouwtje In de rij van kramen stond ook 'Het ZIERIKZEE - Twee personenauto's werden beschadigd bij een aanrij ding op het Haringvlietplein te Zie rikzee. J. C. B. uit Zierikzee reed achteruit vanaf het parkeerterrein van een bakker en B. V. uit Zierikzee reed achteruit vanaf het parkeerterrein van een meubelzaak. De automobi listen zagen elkaar niet waardoor de botsing een feit werd. Beide auto's werden aan de achterzijde ingedeukt. Broekenvrouwtje'. Wanneer naar haar naam gevraagd wordt, geeft ze het pseudoniem Het Broekenvrouwt- jè op. Een toepasselijke naam voor een onderneemster, die allemaal jeans verkoopt voor slechts 25 gul den. „Dat is toch geen geld", meldt ze met een Rotterdams accent. Het is voor haar dit jaar de eerste keer, dat ze zich op Schouwen-Duivelandse grond begeeft. Zo gauw het zomerseizoen aan breekt is ze regelmatig te vinden bij markten op Schouwen-Duiveland. De Toeristendagen in Zierikzee zijn haar ook niet onbekend en daar komt ze maar al te graag. „Dat is hartstikke leuk. De toeristen die daar komen, zijn vaak allemaal op goedkope kle ding uit. Daarom heb ik voor hen de B-keus. Daar is grote vraag naar, maar het moet wel draagbaar zijn". Het Broekenvrouwtje verkoopt tweedehands spijkerbroeken en en kele blousen. Gemiddeld staat ze één keer per week op een markt en dat drie keer per maand. Enkele kramen verder stond Stenhuis Antiek uit Zie rikzee met een bonte verzameling uit grootmoeders tijd. „De museumstuk ken zijn in de zaak blijven staan, want die kan je allexriaal niet meene men", vertelt kraamhouder C. Bijde- vaate uit Zierikzee. Bijdevaate kan geen echte verza- melnaam voor de spullen geven, die hij verkocht. „Het is een verzameling van alles wat je leuk moet vinden". Deze omschrijving is ongetwijfeld de beste, omdat er veel spullen staan, die ongetwijfeld de aandacht van de voorbijgangers trekken. Bijdevaate legt uit met wat voor achterliggende gedachte de spullen vroeger werden gemaakt. „In de jaren 1920/1930 wa ren de mensen heel logisch bezig". Kinderwagen „Deze kinderwagen bijvoorbeeld. Daar zit een grote bak onder, die al leen maar voor de luiers bedoel was. Heel logisch toch. Tegenwoordig zit er onder een kinderwagen een mand je". Het leukste van het op de markt staan, vindt Bijdevaate de vragen van: „wat is dat?". „Neem nu dit. Het, is een oude broekenpers om een broek weer glad te krijgen. Ook dat is weer heel logisch in elkaar gezet. Als vroeger iets niet logisch gemaakt was, dan klopte het niet". Bijdevaate noemt het ook heel mooi als je de werking van appara ten nagaat. „Dat doen wij altijd en dan kom je nog wel eens voor vragen te staan". De theoretische kennis bij het onderzoeken van apparaten is niet echt nodig. „De kennis doe je in de loop der jaren wel op", vertelt hij. Aan de hand van enkele oude bran ders, die vroeger door schilders wer den gebruikt, laat Bijdevaate nog eens zien hoe snel iets kan verande ren om alles alleen nog maar logi scher te maken. Het gezegde is im mers: Gemak dient de mens. Groepen jongeren agressief tegen elkaar en Duitser met mes in onderarm gestoken RENESSE - De grote toeloop van recreanten met tie Paasdagen naar Schouwen-Duiveland ging ook gepaard met agressief gedrag van een aantal jonge ren dat zich in groepjes bij elkaar ophield. In de nacht van zaterdag op zondag had de politie veel werk aan de ongeregeldheden, die zich voordeden in het centrum van Renesse. De 22-jarige Duitser C. S. uit Düsseldorf werd door een onbekend gebleven jongere met een mes in de onderarm gestoken. Dat gebeurde om ongeveer 03.00 uifr op de Hogezoom te Renesse waar de Duitser met een groepje landgenoten liep. Volgens een woordvoerder van de politie werd hij zonder directe aanleiding met een mes irt de onderarm gestoken dopr een jongere die eveneens deel uitmaakte van een groepje jonge ren dat door het centrum slenter de. Onrustig Het was al eerder op de avond onrustig in het centrum van Re nesse. Groepen jongeren uit Rot terdam en Dordrecht die in de badplaats kwamen stappen waren rumoerig. En onderlinge plagerij en veroorzaakten irritaties die di verse keren uitliepen op kleine vechtpartijtjes. Rond de slui tingstijd van de horecabedrijven vond op de Hogezoom voor café de Stulp een grotere confrontatie plaats, waarbij tientallen bad gasten betrokken waren. Twee groepen jongeren raakten slaags. Bij de klappen die er vie len werden ook alle ryiten van het terras van de Stulp vernield. De politie hield vijf jongeren aan. De 21-jarige S. B., de 22-jarige R. van de V., de 19-jarige J. L. L., de 18- jarige M. K. allen uit Rotterdam en de 19-jarige G. V. uit 's Graven deel. Zij werden ingesloten in het politiebureau te Zierikzee. Na het opmaken van proces-verbaal wer den ze zondagmiddag weer in vrij heid gsteld. Ook elders in Renesse was het onrustig in de nacht van zaterdag op zondag. De auto van mevrouw B. van G. werd ingedeukt doordat baldadige jongeren het voertuig op zijn kant zetten. Dat gebeurde op de Wilhelminaweg. De achter ruit van de auto van A. J. H. uit Noordwelle werd ingeslagen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Zeeanemoon weg. Het roldak van de auto van B. M. uit Zierikzee werd kapotgesneden aan de Wes- tenschouwse weg en uit de auto van de Duitse mevrouw H. W. werd een geldbedrag van 500 gul den ontvreemd nadat het voertuig werd opengebroken. Afgezien van de roerige zater dagnacht deden zich gedurende het verdere paasweekend geen on geregeldheden voor op het eiland. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie kwamen met de paas dagen 60.000 a 100.000 dagjesmen sen en recreanten naar Schouwen- Duiveland. „Het was veel drukker dan vo rig jaar met Pasen". Die extra toe loop zorgde vooral zondag en maandag in de ochtend en avond voor files op de Rijksweg N-59 tus sen Bruinisse en Zierikzee en de provinciale weg Zierikzee-Haam- stede, de zogeheten strandroute. De file van terug huiswaarts ke rende toeristen begon maandag middag al om ongeveer 15.00 uur en duurde tot 21.00 uur. In de di verse files zondag en maandag vonden ongéveer tien kop/staart- aanrijdingen plaats. De politie had het zo druk dat de schade in veel gevallen onderling werd gere geld. Onder de auto's die zwaar werden beschadigd bevonden zich die van mevrouw C. V. Z. uit Brui nisse en J. van de W. uit Sirjans- land. BURGH-HAAMSTEDE - Keren op de weg blijft een gevaarlijke aangele genheid. Dat bleek bij een aanrij ding die vrijdag om pngeveer 13.45 uur plaatsvond op de Kloosterweg te Haamstede. De Duitser H. B. uit Grevenboich reed over de Kloosterweg en wilde op de weg keren om weer terug in de richting Haamstede te gaan. S. A. uit Amsterdam die achter hem reed had dat niet in de gaten. Hij haalde duit- ser in op het moment dat die wilde draaien. Bij de aanrijding die volgde werden beide voertuigen beschadigd. NIEUWERKERK - Op de kruising Stolpweg-Burgemeester van Veen- straat te Nieuwerkerk vond zater dagmiddag een aanrijding plaats waarbij een bedrijfsauto en een win kelwagen werden beschadigd. P. P. uit Oosterland wilde met zijn winkelwagen van de Burgemeester van Veenstraat de Stolpweg inrijden. Hij ging er van uit dat de bedrijfsau to bestuurd door W. A. de B. uit Ouwerkerk, die over de Stolpweg reed van plan was om rechts af te slaan. Dat bleek niet het geval. Bij de aanrijding werd de winkelwagen aan de linkerzijde beschadigd. De be drijfsauto bleek total loss. Vervolg van pagina 1 van de VVV-informatrice in Burgh- Haamstede blijkt dat het bij vele meeste toeristen toch om het surfen gaat. Een stevige bries was dan ook zeker geen reden om thuis te blijven. De Brouwersdam was, dit jaar weer een grote trekpleister voor de wa tersportliefhebber. Maar de stralende zon ging de laatste dagen tegen iedere verwachting niet gepaard met een surfwindje. De VVV-informatrice van Burgh- Haamstede bevestigt het feit dat er weer veel surfers uit Duitsland wa ren overgekomen. Uit haar relaas is op te maken, dat ze rekening had ge houden met minder toeristen, omdat de weersvoorspellingen voor het weekeinde slecht waren. De camping-eigenaren mogen dan volop met de voorbereidingen op het zomerseizoen bezig zijn, toch moes ten ze het tijdens het paasweekeinde, met niet zo veel gasten doen. Voor ve len" was het nog te koud om de cam ping op te zoeken. Tbch konden ver scheidene campings de eerste drukte al merken. Het mag dan wat koud ge weest zijn voor een tent, de eerste toe risten hebben al weer gebruik ge maakt van een plekje op een cam ping. De hotels en logé/ontbijt-adressen op Schouwen-Duiveland hebben daarentegen wel goede zaken kunnen doen. Tineke Deurloo vertelt, dat voor negentig procent alles vol zat met gasten. Een aantal, waar ook de VVV in Renesse zich over uitspreekt. De meeste toeristen zijn op vrijdag al richting Zeeland, gereden, terwijl - volgens de VVV in Renesse - enkelen de donderdag als vertrekdatum na men. Tineke Deurloo schat, dat twintig a dertig procent van de toeristen- stroom, zaterdag nog is gekomen. „Het had vrijdag drukker kunnen zijn als het weer beter was. Hu zijn er nog toeristen op zaterdag vertrok ken, omdat ze waarschijnlijk zater dagochtend uit het raam hebben ge keken en gezien het weer toch maar besloten om naar Schouwen-Duive land te rijden. Vanuit het Ruhrgebied is het toch maar drie uurtjes rijden". De VVV in Renesse merkte, dat donderdag de eersten al kwamen binnen druppelen en dat het grootste deel toch vrijdags is gekomen. Zoals ieder jaar komen de toeristen, vaak alleen maar voor de lucht hier. „Als ze maar lekker even kunnen uitwaai en, of het dan veel waait of niet, dat maakt ze niet uit. Het is eigenlijk wel te begrijpen ook, want als je thuis op vier hoog woont en je komt dan hier, dan is dat heerlijk", aldus Tineke Deurloo. Dat is dan ook de enige reden waar om het afgelopen weekeinde druk is geweest op het strand en in de bossen. Het toeristisch seizoen is hiermee weer geopend. Een grote domper op de eerste vakantievreugde was de massale vechtpartij zaterdavond in Renesse. Hierover elders in deze krant meer informatie. Tijden cn standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Roompot Buiten Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 29 maart 08.10 145 01.50 -149 20.30 129 14.20 -143 30 maart 08.55 131 02.35 -144 21.25 110 15.05 129 29 maart 06.45 152 00.40 -144 19.10 130 13.10 -136 30 maart 07.30 130 01.40 -137 20.15 101 14.20 -121 29 maart 08.05 157 01.55 -157 20.30 139 14.15 -151 30 maart 08.55 141 02.40 -153 21.35 118 15.05 137 29 maart 08.15 168 01.55 -162 20.35 149 14.25 -155 30 maart 09.00 151 02.40 -157 21.30 126 15.15 140 Doodtij: 1 april Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Tot 1 mei Zierikzee Expositie etsen van Saskia Eggink. 't Lange Uus, Havenpark 28. Op werk dagen van 9.00-12.30 en 13.15-17.30 uur. Zaterdag 9.00-17.00 uur. Dinsdag 28 maart Zierikzee Schminkochtend. De Lichtboei. 10.00 uur. Invullen belastingformulier CNV- leden. Gereformeerde kerk, Sint Do- musstraat. 19.30 uur. Scharendijke Zaaltje Gereformeerde kerk. Schrijf avond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Nieuwerkerk Schrijfavond Amnesty International. Gereformeerde kerk, zaaltje Bad huisstraat. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Schrijfavond Amnesty International. Hervormde kerk, consistorie. Van 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag 29 maart Zierikzee Creatieve ochtend. De Lichtboei. 10.00 uur. Jaarvergadering RPF. Zaal Christe lijke Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Scharendijke Gemeenteraadsvergadering. Ge meentehuis. 19.30 uur. Sirjansland Reformatorisch Contact. Grote zaal kerk. 19.45 uur. Donderdag 30 maart Zierikzee Thema-avond van Federatie Maat schappelijke Dienstverlening over eenzaamheid, met als spreker D'66 kamerlid L. Groenman en drs. T. de Waal. In zaal Christelijke Gerefor meerde kerk. 19.30 uur. Israël-avond. Concertzaal. 20.00 uur. Ouwerkerk Première comedie De Polyester Polka in dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping van lingerie ten. bate van de Stichting Adullam in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeen te in Nederland. Van 20.00 tot 21.30 uur. Gemeenteraadsvergadering. Gemeen tehuis. 20.00 uur. Bruinisse Gemeenteraadsvergadering. Gemeen tehuis. 19.30 uur. Vrijdag 31 maart Zierikzee Mime-clown Hakim met een voorstel ling voor kinderen van alle leeftij den. Concertzaal. 15.00 uur. Burgh-Haamstede Algemene ledenvergadering VVV. Café-restaurant Zeelust. 20.00 uur. Brouwershaven Dia-lezing Zeeuwse Natuur. Kerkzaal Bostonpleinkerk. 20.00 uur. Oosterland Breng eens een zonnetje met Oranje vereniging Oosterland in de Ooster hof. 19.30 uur. Zaterdag 1 april Zierikzee Ophalen oud papier door Christelijk Gereformeerde Jeugdsoos. Vanaf 9.30 uur. Computerdag in de Graanbeurs van de Computer Club Zeeland. 10.30 uur. Soosavond WHSD. U W-gebouw. 20.QP uur. Maandag 3 april Brouwershaven Schrijfavond Amnesty International. Gereformeerde kerk, Bostonplien. Van 19.00 tot 21.00 uur. Kledinginzameling. Oosterhof. 9.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 4 april Burgh Inzameling kleding voor Stichting Mensen in Nood in Revasa. 14.00 tot 17.00 uur. Woensdag 5 april Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder obs Binnen de Veste. 13.30- 16.30 uur. Playback/soundmixshow in De Lichtboei. 13.30 uur. Haamstede Inzameling kleding voor Stichting Mensen in Nood in Nederlandse Her vormde kerk. Van 14.00 tot 17.00 uur. Nieuwerkerk Kledinginzameling. Zaal Gerefor meerde kerk. Van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 6 april Zonnemaire Biotechnologie in de landbouw. Dorpshuis. 19.45 uur. Vrijdag 7 april Zierikzee Salto Vitale brengt Carambolage d'Amour. Concertzaal. 20.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUPDEBEURS TÊL. 017RH6255 Ieder genoot op zijn manier van de zon. (Foto: Joop van Houatj.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2