Mode met een naar de jaren knipoog dertig 'Slachtoffers' in Kerkwerve Cebeco-Handelsraad houdt gebruikscursus elakèp® heyense Ontwikkeling plan Leeuwenburg vergt een ton voor grondaankoop 1nze College van Bruinisse wil krediet herverkaveling visserijhaven Verkoop Reparatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 maart 1989 Nr. 24513 3 NIEUWERKERK - Om het plan Leeuwenburg verder te ontwikkelen dient de gemeente Duiveland ruim een ton te investeren voor de aankoop van grond. Dat blijkt uit de stukken voor de gemeenteraadsvergadering die gehou den wordt op donderdag 30 maart in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Het plan Leeuwenburg valt onder het be stemmingsplan Kom Oosterland. Eerder weigerden gede puteerde staten het bestemmingsplan goed te keuren. De gemeenteraad ging echter tegen dat besluit in beroep en is uiteindelijk in het gelijk gesteld. Hetgeen inhoudt dat men nu verder kan met het ontwikkelen van de plannen. Inmiddels zijn de inzichten gewij zigd over de opzet van het uitbrei dingplan Leeuwenburg en ligt er een principe-voorstel voor wat betreft een andere verkaveling en ontslui ting. Op de agenda van de raadsver gadering een voorstel tot aankoop van grond. Het gaat in totaal om een investering van 100.080,- Met de twee grondeigenaren in kwestie is reeds overeenstemming bereikt. Woningen Op de agenda van de raadsvergade ring ook een voorstel om te komen tot een vernieuwde exploitatie-opzet van het bestemmingsplan Sirjansland. De invulling van het plan is aange past aan de huidige vraag naar wo ningen. In het oude plan was sprake van de bouw van 13 woningwetwo ningen, maar als de gemeenteraad akkoord gaat met wijziging van de exploitatie-opzet worden er slechts vier woningwetwoningen gebouwd. Op het stuk kavel dat dan nog over blijft staan vier twee-onder-één-kap- woningen gepland. Door die veran- Advertentie Het laatste meubelnieuws; onze aktuele woonideeën brengen kleur in uw huis. En 'kleur* is er ook voor de kinderen. Want die krijgen een vrolijke paasverrassing mee! mogelijkheid van het Service Plus Plan kan het beste contact opnemen met het regionale dealerbedrijf van Cebeco-Handelsraad. Daar kan men precies vertellen wanneer welke cur sus in uw omgeving komt. ZIERIKZEE - De Nederlandse boer hecht grote waarde aan service en bege leiding en niet alleen aan scherpe prijsstelling en hoge inruilprijzen als het gaat om de trekker of om landbouwwerktuigen. Dat blijkt uit een uitgebreid marktonderzoek, verricht door onderzoeksbureau Agitrend in opdracht van de afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebeco-Handelsraad Steen- wijk. Hieruit mag niet worden afgeleid, zo zegt men bij Cebeco-Handelsraad Steenwijk, dat de prijs geen belang rijke rol speelt. „Natuurlijk speelt dat, uiteraard in relatie tot kwaliteit, een rol als een akkerbouwer, loon werker of rundveehouder voor een hoge investering in de mechanisatie- sfeer staat", aldus directeur D. J. Bruil van de mechanisatiebedrijven van Cebeco-Handelsraad. „Je moet je dan ook als mechanisatiebedrijf blij vend concurrerend opstellen. Maar de prijs is uiteindelijk niet alleen doorslaggevend". Omdat de Nederlandse agrariër zo veel waarde toekent aan dienstverle ning komt Cebeco-Handelsraad, met het Service Plus Plan. Dit biedt klan ten van mechanisatiebedrijven van Cebeco-Handelsraad de mogelijk heid gedurende de wintermaanden korte cursussen te volgen, voorlich tingsbijeenkomsten te bezoeken of trekkers te laten testen. De bedoeling is om zo de gebruikers optimaal ge bruik te laten maken van trekkers en werktuigen, maar ook om door pre ventief onderhoud kosten te laten besparen. Het Service Plus Plan bestaat uit vijf onderdelen: een trekkertest, een spuittest, een trekkercursus voor Fendt en Same, een Cebeco-spuitcur- sus en een Welgercursus. Bij de trekkertests wordt de trek ker intensief en vakkundig beproefd op hydrauliek, overbrengingen en vermogen en er wordt een diagnose gesteld. Tijdens de trekkercursussen, die worden gegeven in nauwe samenwer king met trekkerimporteur Gebr. De Vor BV Achterveld, wordt aandacht besteed aan het zelf onderhouden, re pareren en het economisch gebruik van de trekker. In de spuitcursus ko men zaken aan de orde als doserings nauwkeurigheid, de verschillende dering van de plannen moet ook de exploitatie-opzet gewijzigd worden. Met name in dit geval, waarbij het oorspronkelijke plan voor de bouw van 13 woningwetwoningen met tweederde is teruggebracht, is het be langrijk dat er een nieuwe exploita tie-opzet komt. Anders zou volgens het college de grondprijs dusdanig hoog kunnen worden dat de grond on verkoopbaar wordt. Buurtbus Op de agenda van de raadsvergade- ring ook een voorstel van het college om aan het buurtbuscomité een ga rantiesubsidie van 700,- beschik baar te stellen. Op 2 april is de buurt bus op Schouwen-Duiveland tien jaar in bedrijf en men wil deze gebeurte nis niet ongemerkt voorbij laten gaan. Maar een feestje kost geld. Daarom verzoekt het buurtbusco- mité de gemeente Duiveland om een garantiesubsidie in verband met de voorlopig nog ongedekte kosten van de jubileumviering. Het college heeft daar geen moeite mee. „Zoals het buurtbuscomité schrijft is de buurtbus een niet meer weg te denken bijdrage aan het samenle vingspatroon van de dorpskernen Sirjansland en Ouwerkerk", aldus het college. Aan de gemeente Duive land is eveneens een verzoek om ga rantiesubsidie gedaan. De commissie financiën en onderwijs heeft positief advies uitgebracht. Aquarel Vanaf 1981 heeft de gemeente Dui veland het aquarel Gezicht op Ouwerkerk in bruikleen van J. A. van Dijk uit Amstelveen. Deze heeft het uit 1805 daterende kunstwerk, ge maakt door Jannis L. de Laat, nu te koop aangeboden voor een bedrag van 2800,-. Hoewel men laat door schemeren het wel een beetje duur te vinden vraagt het college toch aan de raad om het benodigde krediet be schikbaar te stellen. Vervolg van pagina 1 Eerder is, zo geeft het college aan, al geprobeerd om die klachten te ver helpen maar tot dusverre heeft men de problemen niet afdoende kunnen oplossen. Daar komt bij dat met de invoering van de automatisering de problemen alleen maar toegenomen zijn. De commissie financiën heeft de kwestie reeds besproken en heeft po sitief geadviseerd. Brandweermateriaal Verder op de agenda van de raads vergadering het voorstel om een kre diet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van reddingsvesten, pers luchtmaskers ten behoeve van de brandweer. Ook is het de bedoeling dat het hulpverleningsvoertuig ver der opgeknapt en ingericht wordt. In de Concertzaal werd de nieuwe voorjaars- en zomermode gepresenteerd. Acht Zierikzeese in Concertzaal bedrijven presenteren modeshow ZIERIKZEE - „Het fijne van de mode 1989 is dat er veel kan, maar niets moet. Toen in de jaren zestig de mi- nimode populair werd liep jong en oud met korte rokken want er was niets anders te krijgen in de winkels. Tegen woordig is dat anders. De mode is veel veelzijdiger. Ie dereen kan zijn eigen roklengte bepalen en kiezen uit een korte of lange blazer". Deze woorden van ladyspea- ker Annemarie van der Wiel werden onderstreept door de collectie van Agnes Mode die werd gepresenteerd in de Concertzaal te Zierikzee. Behalve het modehuis werkten nog zeven andere Zierikzeese bedrijven mee aan de show. Zij creëerden in de Concertzaal een ambiance die de on geveer tweehonderd belangstellen den het idee moet hebben gegeven van een avondje uit. De 16 manne quins en dressmen die het nieuwe modebeeld in kleding, schoenen, kapsels, brillen en zelfs fototoestel len presenteerden, liepen in een pro fessioneel ogend decor dat was opge bouwd met surfplanken en een spor tieve auto. De muzikale begeleiding werd verzorgd door Ad Hagesteijn. Supervrouwelijk De modeshow omvatte zo'n negen tig modellen en was volgens la- dyspeakster Van der Wiel gericht op mensen van 16 tot 65 jaar. Ondanks de diverse stromingen in het mode beeld van 1989 maakten vele kle dingstukken een supervrouwelijke en elegante indruk. Lang, kort, strak of wijd. Het bleek allemaal te kun- Toeh heeft het modebeeld enkele mogelijkheden van getrokken, zelf- rijdende of driepuntsspuiten. Tevens zit in het Service Plus Plan een keu ring en controle van de land- bouwspuit. Persen De werking, het onderhoud, de in be$f$jfsstelling en het knoopappa- raavrijn onderdelen van de speciale Welgercursus. In de praktijk blijkt dat bij het persen de mogelijkheden nog beter kunnen worden benut. In november gaan de eerste cursus sen van start. Tot maart duurt dit ini tiatief van Cebeco-Handelsraad. Het is de bedoeling om ook in de winter periodes van '89/'90 en '90/'9l derge lijke bijeenkomsten te organiseren. Wie meer inlichtingen wil over de typerende kenmerken. „Mode met een knipoog naar de jaren dertig", zo werden de iets getailleerde korte jas jes genoemd. Zij werden gedragen op lange klokkende rokken. Maar ook op strakke rokken met een loop- plooi. De blouses hebben dit jaar vaak een zeer grote kraag. Het ty pisch vrouwelijke kwam ook tot uiting in de bijzondere snit waarbij asymetrische voorpanden werden ge bruikt en taps toelopende dubbele knoopsluitingen. Het mouwloze ondervest is dit jaar zeer populair. Agnes Mode toonde er vele voorbeelden van, zowel in uni- kleuren als in bedrukte stoffen. Bij de prints bleek vooral de bloemetjes- stof en het casmir dessin populair te zijn. Naast pastel- en zandkleuren kwam het lime, een felle geel/groene kleur regelmatig terug in de collectie. Het werd verwerkt in veel combina tiepakjes. De jasjes hiervan waren vaak kraagloos zodat het gezicht er van werd bepaald door de blouse met grote kraag die eronder werd gedra gen. New beat Bij de jongeren lijkt de zogenaam de new-beat mode deze zomer een ra ge te worden. T-shirt, jasjes en wiel rennersbroeken in felle kleuren die zijn bedrukt met ronde lachgezicht- jes, de smile-print. De veelzijdigheid van de collectie bleek uit het feit dat er ook blazers en rokken waren in het donkerblauw/witte krijtstreepje. De dressmen lieten zien dat de herenmo de deze zomer vooral wijde katoenen bandplooibroeken in zand- en pastel tinten omvat. Die worden gecombi neerd met een katoenen pullover en nonchalante, ongevoerde katoenen blazers. Nieuw in de collectie van Agnes Mode is de badkleding. Bij de mode show bleek dat het badpak het deze zomer ruimschoots wint van de biki ni. Er werden vele modellen getoond in felle fluoriserende kleuren. De schoenmode die bij de collectie hoort werd gepresenteerd door Van Oeveren. Voor de dames zijn er dit seizoen veel gesloten pumps in bruin en groentinten, wit en veel zwart. De sandalet lijkt, wellicht onder invloed van de slechte zomers van de afgelo pen jaren, aan populariteit te hebben ingeboet. De schoenen hebben lage hakjes en uit verschillende modellen bleek dat de sleehak weer in opmars is. Jongelui lopen op stoere schoenen met profielzolen en vetersluiting die vaak zwart of donkerbruin van kleur zijn. Het nubück leer, een geschuurde Advertentie KERKWERVE - Het verenigingsgebouw Zuudènde in Kerkwerve was deze week het toneel van ongelukken en bloe derige taferelen. De EHBO-afdeling Middensehouwen had zijn jaarlijkse oefenavond. Er waren door de vereniging zes LOTUS-figuren uitgenodigd, die zo natuurgetrouw mogelijk ongevallen nadeden. Zo was er bijvoorbeeld iemand met een gebroken been, iemand die bewusteloos gevallen was en een vrouw die in haar kuit gebeten was door een hond. De bedoeling van deze oefenavond was, de mensen - die inmiddels gediplomeerd Eerste Hulpverleners zijn - hun geleerde vaardigheden onder de knie houden. De avond werd begeleid door mevrouw K. Uil-Verhage. Zij is ka- der instruct rice van de EHBO. ..Het is belangrijk dat de gediplomeerden van onze vereniging en van andere verenigin gen een dergelijke avond bezoeken. Zo blijven ze op de hoogte van de eerste hulpverlening bij slachtoffers. En ik hoop niet alleen bij de LOTUS-figuren, maar ook als erop straat een ongeluk gebeurt", aldus de instructrice. Tijdens deze avond werd de vereniging ook begeleid door arts J. W. F. Loubert. De deelnemers kregen deskundige uitleg en advies hoe te handelen bij een ongeval. ..Wij als vereniging zien de noodzaak wel in van zo'n oefenavond. Het is alleen zo jammer dat het zoveel geld kost. Voor deze avond hebben toe Kees de Bil en Jaap van Leenen bereid gevonden om deze avond te sponsoren. Zonder hen. hadden we dit nooit kunnen realiseren", aldus de kaderinstructrice. In Zuudèn de waren vijfentwintig Eerste Hulpverleners aanwezig. TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 leersoort die op suède lijkt bleek erg populair. Verder werden gympies in felle kleuren getoorfd, maar ook 'net te' instappers die werden gecombi neerd met kleding van spijkerstof. Ook voor de heren bleek de robuuste, nette schoen in trek. Vaak waren de modellen voorzien van een klassieke broque versiering. Een versiering van puntjes op de schoenneus. Kapsels De kapsels die werden verzorgd door Wout Lokker Coiffures gaven een beeld van volumineus en super- vrouwelijk. Veel korte modellen. Maar ook lang haar blijkt niet uit het modebeeld weg te denken. De kap sels werden aan de modekleuren aan gepast door warme rood- en blondtin- ten. Als accessoires werden zonnebril len van Coen Honig Optiek en fotoca mera's van Foto Bob Noomen ge toond. Ook hierbij bleken kleuren die aansluiten bij het modebeeld een belangrijke rol te spelen. „De juiste bril bij de juiste kleding maakt het geheel af", aldus Annemarie van der Wiel. De show werd geopend met een kijkje achter de schermen waarbij de mensen werden gepresenteerd die het evenement maakten tot wat het was: een gezellig en informatief avondje uit. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Uitgever: B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43.50; per jaar f 166.00; fosse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag. donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Agenda raadsvergadering gemeente Duiveland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3