Jantine Koper wordt Delta Sportster van het jaar 1988 All-Ready bereidt zich voor op veldcompetitie Clubkampioenschappen BV DFS in Krayestein Clubkampioenschappen BC Zierikzee NIEUmBODE Ruitenboer- toernooi Goede vangst HSV De Krabbe Ruime overwinning voor Delphi Mevo '80 1: 0-3 Tweede winst voor ijshockeyers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 maart 1989 Nr. 24511 9 ZIERIKZEE - De hoofdmacht van korfbalvereniging AU-Ready mag zich gelukkig prijzen met de ontknoping van het zaalseizoen '88-89. Nadat de promotie-/degrada- tieregeling opnieuw vele vragen had opgeroepen, was het voor de Zierikzeese korfballers afwachten hoeveel ploegen er moesten degraderen. Zelfs met twee ploegen onder zich was de ploeg nog niet veilig. Afgelopen week kwam aan alle spanning een einde en werd bekend ge maakt dat er slechts één ploeg hoeft te degraderen, wat uiteraard met gejuich bij All-Ready werd ontvangen. De reden hiervan was dat Tjoba met 3 ploegen in de eerste klas afde ling zou komen. Maar omdat Tjoba met 2 ploegen in een eerste klas afde ling elders gaat spelen, degradeert er slechts 1 ploeg in plaats van de ver wachte drie ploegen, in dit geval al leen Zuidwesters 2. De Zierikzeese korfballers kunnen daardoor vol gend jaar opnieuw in de eerste klas afdeling acteren. Voorbereiding Ondertussen is de ploeg volop be zig met de voorbereidingen voor de tweede helft van de veldcompetitie waar de ploeg nog heel wat werk te wachten staat. De ploeg staat welis waar op de vijfde plaats op de rang lijst, maar het verschil met de ploe gen eronder is miniem. Omdat ook hier geen duidelijke promotie-/degra- datieregeling bestaat, zal de ploeg zich op tijd veilig moeten spelen. De ploeg heeft al enkele veldtrainingen achter de rug alvorens de competitie wordt hervat, staan er drie oefen wedstrijden op het programma. De tegenstanders in deze oefencampagne zijn: Korvo uit Oude Tonge, Snel 3 uit Dordrecht en Good-Luck uit Middel- harnis. Trainer/coach Theo Bervoets, die .aan het einde van het seizoen om per soonlijke redenen zijn functie bij All-Ready zal beëindigen, heeft voor de tweede helft van de veldcompeti tie een verdere verjonging doorge voerd. De veldhoofdmacht van All- Ready bestaat uit de volgende men sen. Dames: Hetty Melissant, Karin den Dekker, Corrie Stoutjesdijk, Es ther Scherpenisse, Anita in 't Veld, Gertrudeke van der Maas en Anne- Marie van Goudoever. Heren: Jaco Stoutjesdijk, Ronny Pantekoek, Wim in 't Veld, Arjan Hage, Wouter van Marie en Martin Rijn. De huidige stand in de eerste klas afdeling van het veld ziet er als volgt uit: Atlas 1 9-16; Stormvogels 1 9-14; ONDO 2 9-12; Seolto 1 9-11; All-Ready 1 9-7; TOP 2 8-6; Tjoba 3 9-6; Volhar ding 1 9-5; Swift 3 9-3. In het paasweekeinde staat All- Ready de eerste competitiewedtrijd te wachten. Op 25 maart a.s. moet All-Ready op bezoek bij koploper At las uit Ritthem. ZIERIKZEE - Afgelopen dinsdag werd er door de leden van de BC Zierikzee voor de eerste ronde van het nationale Ruitenboer-toernooi gespeeld. In twee groepen werd er om twee plaatsen in de halve fina le gespeeld, welke op zondag 23 april zal worden gespeeld. Uitslag groep A: 1. ep. Kloet, 91 pnt.; 2. ds. Bohm-De Vries 79 ptn.; 3. ep. Gedrojc 77 ptn.; 4. ds. Kops-Tuinman 72 ptn.; 5. ds. Hogerheyde-v. d. Wekken 70 ptn.; 6. ds. Van Oeveren-Tenne- kes 69 ptn.; 7. en 8. mevr. v. d. Duyn-hr. Viergever en ds. Brinckman-Heineman 59 ptn. 72 ptn 50%. Groep B: 1. hrn. Van Ast- Kegels 92 ptn.; 2. ep. Pomper 80 ptn.; 3. ep. Stokla 73 ptn.; 4. ds. Kotoun-Plaating 71 ptn.; 5. mevr. Heuser-dhr. Boot 70 ptn.; 6,,ds.rPhpa7V. d, Z^nde 69 ptn,; 7. ep. Öollarider 61 ptn.; en 8 ;hrn'. 't; Hdrt-Dé Vries 60 ptn. 72 ptn. 50%. De overige paren speelden een zogenaamde „vrije" drive waarvan de uitslag was: 1. ep. Oostwoud-Wijdenes 98 ptn.; 2. mv. v. d. Berg-hr. Does 96 ptn.; 3. en 4. hrn. Becu-v. d. Post en ds. Van 't Leven-Schaal- je 90 ptn.; 5. ep. Akerboom 89 ptn.; 6. ep. Van Assendelft 73 ptn.; 7. ds. Does-Eekman 69 ptn.; 8. ds. Becu-v. d. Post. 67 ptn. 72 ptn. 50%. Jeanet Weeda en Hans Schreurs heroveren clubtilels BURGH-HAAMSTEDE - Het jaarlijkse badminton- toernooi van BV DFS, waar de clubtitels op het spel staan, heeft weer veel strijd opgeleverd. De vijftig deel nemers hebben zich één dag lang, in sporthal Krayestein, ingespannen om één of meerdere titels in de wacht te sle pen. Uiteindelijk wisten Jeanet Weeda en Hans Schreurs hun clubtitel in het enkelspel te heroveren. De hamvraag bij de senioren was, of Marijke Jonker en Paul Coehoorn hun vorig jaar veroverde titels kon den prolongeren, in respectievelijk het dames- en herenenkelspel A. Ma rijke Jonker moest in de finale tegen Jeanet Weeda, van wie zij vorig jaar de titel overnam. Dit jaar trok Jeanet Weeda echter weer aan het langste eind en heroverde Via een overwin ning van 12-10 en 11-0 haar titel. Titelkandidaten Bij de heren was er een aantal mo gelijke titelkandidaten. In de kruisfi nales kwam Paul Coehoorn uit tegen André Verloo. Hans Schreurs moest het opnemen tegen Marco Boogert. Coehoorn won met 12-15, 15-4 en 15-11. Schreurs had het iets gemakkelijker en zegevierde met 15-5 en 15-10. De fi nale eindigde in het voordeel van Hans Schreurs: 15-5 en 15-11. Hiermee was de, inmmiddels zesde, clubtitel weer terug bij Schreurs. Het herenenkel-B werd gespeeld door recreanten en jeugdspelers. Twee jeugdspelers bereikten de kruisfinales; Jean-Paul Simons, te gen Jos Tuinman, en Anrico Kloet, tegen Rolf van Nicuwenhuize. Si mons bereikte de finale via 15-9 en 15-9. Van Nicuwenhuize scoorde 15-7 en 15-5. Verrassend was dat Jcan- Paul Simons de finale tegen Rolf van Nieuwenhuize vrij vlot won (15-5 en 15-0), en daarmee de titel verdiende. In het meisjes enkelspel prolon geerde Margreet van de Vaate haar ti tel. Tn de finale versloeg zij Linda Reeling met 11-6, 8-11 en 11-4. In de dubbelspelen was de strijd zowaa'r nog heviger dan in de enkels. Het damesdubbel-A werd in een dubbele competitie afgewerkt. Uiteindelijke winaars werden Marijke Jonker en Jacqueline Riemens.Zij verloren maar één keer, en wel van het duo Weeda/De Jonge: 18-13, 13-15 en 15-11. Damesdubbel-B Het damesdubbel-B (recreanten en jeugd) werd gewonnen door Jannie Brussé en Anneke Zomer voor Mar greet van de Vaate en Linda Reeling. De onderlinge wedstrijd werd door de kampioenen met 15-9 en 15-9 ge wonnen., Het damesdubbel-C werd gewonnen door A. Hagenaar en C Heymans. Tweede werden J. den Haan en B. van de Waal: 14-15, 15-4 en 15-1. Het hereiulubbél-A gaf dc verwach te finale. Paul Coehoorn en Marco Boogert waren te sterk voor Hans Schreurs en André Verloo: 15-12 en 15-10. In het herenduhbel-B ware het weer jeugdspelers, die als winnaar uit dc bus kwamen. Jean-Paul Si mons en Anrico Kloet versloegen in de finale Robbert Vos en Gcert-Bram Stcijn met 15-6, 12-15 en 15-10. Het gemengddubbel bij de jeugd le verde geen verrassing op. Margreet van de Vaate en Jean-Paul Simons werden winnaar ten koste van Linda Reeling en Anrico Kloet. In een dub bele competitie waren de kampioe nen twee keer de sterkste Bij het gemengddubbel-A spitste de strijd zich toe op de koppels Paul Coe hoorn /Marijke Jonker en Hans Schreurs/Jeanet Weeda. Coehoorn en Jonker toonden aan duidelijk de sterksten te zijn. Het gemengddubbel-B leverde zeer veel strijd op. Vele driesetters waren goed voor een spannend verloop. Uit eindelijk stonden Michiel Remkes met Sascha van de Roest in de finale tegenover Rolf van Nieuwenhuize en Jacqueline Riemens. Remkes en Van de Roest wonnen overtuigend met 15- 11 en 15-4. Het gemengddubbel-C (55+ groep) bracht winst voor Jan Straijer en Lies de Bruine. Zij waren iets te sterk voor Johan Straijer en Truus Pimmelaar. Aan het einde van de dag werden de prijzen uitgereikt. De wisseltro fee voor de beste jeugdspeler ging dit jaar naar Jean-Paul Simons, die in al zijn partijen de sterkste bleek. Bij de senioren ging de wisselbeker naar Paul Coehoorn. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de laatste viswedstrijd van HSV De Krabbe, uit Burgh-Haamstede, heeft de gehele familie Van der Bijl zich superieur getoond. Met tien boven maatse botten en een totaal van 4006 gram eindigde Dries van der Bijl overtuigend op de eerste plaats. Onder de 32 deelnemers zaten ech ter ook Anneke van der Bijl en Je roen van der Bijl. echtgenote en zoon van winnaar Dries van der Bijl. Moe der Van der Bijl eindigde bij de da mes met 1618 gram op de eerste plaats. Zoon Van der Bijl bewees de beste juniorvisser te zijn en werd met 3140 gram eerste. In totaal werden door dc deelnemers 160 bovenmaatse botten gevangen. De totale uitslag was als volgt: He ren: 1) Dries van der Bijl 4006 gr; 2) Jaap van Leenen 3698 gr; 3) Maris van der Wielen 3605 gr; 4) Kees van de Vel de 3456 gr; 5) Ben Nelisse 3310 gr; 6) Peter van Splunter 2753 gr; 7) Cor Hart 2522 gr; 8) Anton Deurloo 2244 gr; 9) Leen Steketee 2178 gr; 10) Mar tin de Graaf 2166 gr. Dames: 1) Anne ke van der Bijl 1618 gr; 2) Hanneke Kenters 1523 gr; 3) Elma Deurloo 643 gr; 4) Maddy Nelisse 433 gr. Junioren: 1) Jeroen van der Bijl 3140 gr; 2) Pa trick van der Bijl 1075 gr; 3) Peter Brussé 550 gr; 4) Maurice Wandel 19 cm. ZIERIKZEE - Tijdens de Algemene Jaarvergadering van de atletiekvereniging Delta Sport is er geheel vol gens de tradititie weer een sporter gehuldigd. Dit keer geen kampioen, of winnaar van diverse wedstrijden. Delta Sportster van het jaar 1988 werd, tot haar grote verrassing, jury-commissaris Jantine Koper. Vooral het altijd op voortreffelijke wijze zorgen voor voldoende juryleden (soms veertig per dag), heeft het bestuur van Delta Sport doen besluiten om dit door deze benoeming tot uiting te brengen Jantine Koper kreeg uit handen van voorzitter Wim Schot vervolgens een beker, bloemen en een koffertje met lekkernijen overhan digd. Uit de woorden van de voorzitter bleek al snel waar Jantine Koper dit aan te danken had. Deze speech stond bol van de vele V's, zoals van vrijwilliger, verdienste, vrouw en vriendelijk. Maar beslist niet van vrij blijvend. Jantine Koper staat weer meer werk te wachten omdat zij tevens gekozen werd tot bestuurslid, in de vacature van Gerard van der Wielen. Van der Wielen, initiatiefnemer van de Appellop (later Deltacross), Mosselloop en Pannekoekloop, wacht te zijner tijd nog een huldiging omdat hij niet aanwezig kon zijn. Op deze vergadering werd ook nog de atleet Werner Lodewijk in het zonnetje gezet. Deze sporter, die bijna het etiket eeuwige tweede (achter Robert van der Vegt) krijgt opgespeld, verdiende het om ook eens in het mid delpunt van de belangstelling te staan. Uit handen van voorzitter Schot ontving hij een Zeeuws jeugdembleem. vanwege zijn prestaties bij het kogelslingeren. Werner Lodewijk eindigde met een worp van 39,66 meter bij de beste tien van Nederland. (Foto Joop van Houdt). HENDRIK IDO AMBACHT - We derom is het eerste herenteam van Delphi Mevo '80 als overtuigende winnaar uit de bus gekomen. Nu werd ten koste van Vollido met 0-3 gewonnen. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft coach Roel Kok er alle vertrouwen in, dat het de Zierik zeese volleyballers lukt om nog eens zes punten te pakken. De jongste wedstrijd tegen Vollido in Hendrik Ido Ambacht, kon een re gelmatige overwinning genoemd worden. De eerste twee sets waren een makkie en werden afgesloten met de cijfers 15-7 en 15-9. Vooral de agres sieve inzet van de Zierikzeeënaren zorgde ervoor dat de thuisploeg geen schijn van kans had om ook maar één enkel moment gevaarlijk te worden. Nadat het in de tweede set even mis dreigde te gaan werd Michel van de Sluys gewisseld voor Eddy de Loof. Dit bleek een gouden wissel, want di rect ging het weer bergopwaarts met Mevo. Gelijke stand In de derde set taande de geestdrift en agressiviteit van Delphi Mevo '80 iets. Zodoende kon Vollido aardig bij blijven, mede door hele snelle aan vallen door het midden. Via de gelij ke stand 4-4 wist Mevo toch weer op een 6-10 voorsprong te komen. Weder om kwam Vollido terug, en na een aantal spannende rally's kwamen de gastheren toch weer op 10-10. Delphi Mevo '80 liep weer wat uit, maar bij een stand van 10-13 vond Roel Kok het tijd voor zijn eerste time-out. Tevens bracht Kok twee wissels binnen de lijnen. Toch had dit nog niet direct het gewenste resultaat. Vollido kwam zelfs op een 14-13 voor sprong. Wederom vluchtte Roel Kok in een time-out. Nu kon hij zijn spe lers wèl optimaal opladen, want l)elphi Mevo '80 pakte hierna direct de serve over en maakte er snel een positief einde aan: 15-17. Einduitslag derhalve 0-3. Ook het tweede herenteam won haar laatste wedstrijd. Tegen Apollo werd een winst geboekt van 3-1. Daarmee blijft Delphi Mevo '80 2 op de eerste plaats, en houdt ze kam pioensaspiraties. SYDNEY - Het Nederlands ijshoc- keyteam heeft ook de tweede wed strijd bij het wereldkampioenschap in de C-groep gewonnen. In een warm Sydney versloeg de ploeg van bonds coach Larry van Wieren Noordkorea met 3-1. Net als tegen Zuidkorea had Neder land het niet makkelijk. Andermaal had het team veel last van de warmte, het zachte ijs en de hoge luchtvochtig- heidsgraad. Tegen de felle Noordko- reanen was er wel sprake van een overwicht, maar de Nederlandse ploeg slaagde er niet in het klassever- schil in doelpunten om te zetten. Op de clubkampioenschappen van BC Zierikzee werden in totaal 120 wedstrijden gespeeld. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Tijdens de jongste clubkampioen schappen van BC Zierikzee in sporthal Onderdak wer den in totaal 120 wedstrij den afgewerkt. Een heel druk programma, vooral voor die mensen die in alle onderdelen hadden inge schreven (dubbel, mix en enkel). Door het spelen in poules was er geen afval- systeem. Clubkampioenen werden uiteindelijk Jac queline Altena en Sander Melieste. Veelal moesten zonder al teveel rustpauzes de wedstrijden achter el kaar worden gespeéld. Ondanks deze druk verliep het toernooi zonder pro blemen'. Na afloop zat iedereen dan ook met vuurrode gezichten in het restaurant, in afwachting van de prijsuitreiking. De uitslagen In de hoogste cat. A (districtscom- petitiespelers) HE. Marcel Melieste kan zich clubkampioen noemen. In een poule van 4 deelnemers eindigde hij met 4 punten, evenals zijn broer Sander die evenwel 1 gewonnen game minder had. Het verschil was dus zeer klein. De 3e plaats was voor Jan v. d. Bos, hij eindigde met 2 punten, evenzoveel als Hanco de Vos doch die had ook weer 1 gewonnen game min der als v. d. Bos, en eindigde dus op de 4e plaats. Alle 3 deze koppels eindigden met 4 punten, doch de 2e plaats had 1 ge wonnen game minder dan de le, en de 3e plaats had na het tellen van de games minder punten dan de 2e plaats. Het lag dus heel dicht bij el kaar. In de DD cat. B was een duidelijke le plaats weggelegd voor het koppel Corry Koopman en Els van Zutphen. Hier was de 2e plaats voor Desirée Blommaert en Lia Pannekoek. In de GD cat. B waren 3 poules van 3 koppels. Winnaar poule 1 Corry Koopmón/Gerard Mol. Winnaar pou le 2 Els van Zutphen/Frangois Le- clerc. Winnaar poule 3 Yyonne van Marion/Aad Altena. In de finalepou le was de le plaats voor Van Zutphen/ Altena, met op de 2e plaats Van Mari- on/Altena. In de cat. Jeugd 1 waren alleen de onderdelen HE en HD vertegenwoor digd. HE: 3 poules van: 2. van 3, en 1 van 4 koppels. Winnaar poule 1 Frans Koopman. Winnaar poule 2 Danny Pantekoek. Winnaar poule 3 John Wa- gensveld. In de finalepoule was nr. 1 Danny Pantekoek, met op de 2e plaats John Wagensveld. Jeugd 1 HD. le plaats was voor Pa trick van 't Ioo/Danny Pantekoek. 2e plaats John Wagensveld/Wendel Ko- toun. De laatste cat was Jeugd 2, de aller jongsten vaii de badmintonclub Zie rikzee. HE le plaats Mark den Boer met op de 2e plaats Erik Timmer. DE: In de finale moesten poulewin naars Simone Kievits en Jolanda van Groningen het tegen elkaar opne men. Kievits werd winnaar met de gamepunten 11-2 en 11-0. HD: le plaats voor Mark den Boer en Erik Timmer. 2e plaats was voor Patrick Juffermans en Jan Willem van Gent. DD. Yeun Mee Wuu en Simone Kie vits waren hier de sterksten, met als 2e Iris Mooy en Lara Andres. GD. Simone Kievits/Ard Mulder le. Yeun Mee Wuu/Frans Koopman 2e. In dezelfde cat. DE was de titel clubkampioen voor Jacqueline Alte na, de 2e plaats voor Angelique v. d. Have, op de 3e plaats eindigde Mar- loes Koster. De 4e plaats was voor Nelly Melieste, en Josette Pankow sloot de rij. De HD cat. A was een poule van 4 koppels. Hanco de Vos en Sander Me lieste eisten hier de titel op, met op de 2e plaats Rob van 't Loo en Aad Me lieste. De DD cat. A was een poule van 3. Angelique v. d. Have en Jacqueline Altena bleken hier de sterksten met als 2e Nelly Melieste en Josette Pan kow. In de GD cat. A waren 2 poules. 1 en 4, en'l van 3 koppels. In poule 1 waren Adri v. d. Have en Jan v. d. Bos poule winnaar door achtereenvolgens Nelly en Aad Melieste, Angelique v. d. Have en Sander Melieste te verslaan. In poule 2 was de le plaats voor Jac queline Altena en Hanco de Vos door te winnen van Marloes Koster/Mar cel Melieste, Yvonne Geluk/Rob van 't Loo, en Tineke en Huib v. d. Zande. Finale In de finale versloegen Altena/De Vos het koppel v. d. Have/v. d. Bos met-15-7 en 15-11. Opvallend is dat in déze hoogste cat. de jeugd die het le team vormt van bc Zierikzee (senio rencompetitie) met alle titels gingen strijken. Een geweldige vooruitgang is te bespeuren bij deze jeugdleden. f In cat. B (Recreatiespelers) HE was de le plaats voor Aad Altena die in de finale Gerard Moi versloeg met 15-4 en 18-15. DE B le plaats was voor Yvonnen Geluk die Ellen Vreede naar de 2e plaats verwees met 11-5 en 12-9. HD cat. B le plaats Cor Weyers en Aad Altena. 2e plaats Frangois Le- clerc en Gerard Mol. 3e plaats Leo Koopman en Kees de Jonge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9