Hoogstaande demonstratie tafeltennis in Onderdak Judoka Leo van Oosten bezig aan een briljante come-back NIEUWSBODE Wordt Peter van Vossen sportman van 1988? Sport kort Dressuur we ds tri j d voor promotie Zaalvoetbal in Onderdak 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 maart 1»89 Nr. 2450» 9 Kapelleloop Morgen, zaterdag achttien maart, wordt in Kapelle op sportpark Het Groene Woud (Vroonlandseweg) een hardloop evenement gehouden. Op het programma staan scholieren wedstrijden, een wedstrijd voor KNAU licentiehouders, en een trim- loop voor iedereen die plezier heeft in hardlopen. Start wedstrijdlopers om 15.00 uur, start trimloop 15.45 uur. Dammen Het vijftal van damvereniging Zie- rikzee is weer één ronde verder in de bekerstrijd voor vijftallen van de Zeeuwse Dambond. In de thuiswed strijd tegen 's Gravenpolder 2 was men duidelijk op dreef en won met 7- 3. Driekampfinale Aanstaand weekend zullen in café De Meebal te Nieuwerkerk de acht fi nalisten aantreden voor de drie- kamptitel van het district Schouwen- Duiveland. Het gaat dan om de spel- soorten libre, bandstoten en drieban den. De finalisten zijn: M. den En gelsman BV KVL), J. Goudzwaard (BV Windenburg), W. Remeeus (BV Phoenix), L. Koopman (BV DOS), A. de Waay (BV Windenburg), J. Stols (BV Bommenede), P. van Mierloo (BV Onder Vrienden) en A. Visser (BV On der Vrienden). Snooker Snookervereniging RVC uit Renes- se heeft wederom winst weten te boe ken. De uitwedstrijd in Breda tegen Michielsen 7 werd met 3-6 gewonnen. In deze strijd voor de landelijke snoo kercompetitie (le divisie) wist RVC met één basisspeler, Wim Scheffer en twee reservespelers namelijk Rini van Vossen en Daniël Viergever, zijn trots in het Brabantse hoog te hou den. Bedrijfsbowlen Tijdens de laatste rondes van het bedrijfsbowlen werd er door de vol gende spelers tweehonderd games ge scoord: Ron Blom ('t Grote Zwijn) 203 pins, Jan Stoel (J. P. Staal) 207 pins, Adriaan Hanse (The Clipper) 209, 222 pins, Hans Hilgers (Belladonna) 243 pins, Wim Hoekendijk (Belladonna) 231 pins. Hoogste gemiddeldes voor: Heren; Adriaan Hanse 206; Wim Hoe kendijk 200; Dames; Tini Staal 180; Jacolien de Bruyn 180; Marianne Dijkman 163. De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt; Staal- Duin en StrAnd 4-0;" Belmo-'t Grote Zwijn 3-1; Le Rabot-Delphi 2-2; The Clipper-t Roefke 3-1; Belladonna- Zeeuwse Stromen 4-0; Blokhut-André 3-1; Schouwen bv-Bijkerk 3-1; Alprokon-Lokker 3,5-0,5. Delta Sport Tijdens de Algemene Ledenverga dering van de Zierikzeese atletiek vereniging Delta Sport, vanavond 17 maart, wordt er traditiegetrouw weer één atleet gehuldigd. Deze hul diging dhrikt'de'betreffende sporter aan zijn buitengewone prestaties van het afgelopen atletiekseizoen. Vorig jaar was de zeventien-jarige LEAO leerling Robert van der Vegt het mid delpunt van deze huldiging. Prestatielopen Op tweede Paasdag, 27 maart aan staande, organiseert de buurtvereni ging Duyvenvoorde, uit Oost-Sou burg, in samenwerking met de Vlis- singse atletiekvereniging Marathon, op de buitenwegen rond Oost-Sou burg een aantal prestatielopen. Inge schreven kan worden vanaf 09.45 uur in het wijkgebouw De Schuur, Mid delburgsestraat 113 te Oost-Souburg. Gekozen kan worden uit de afstan den 21/2 km, 5 km, 10 km en 12V2 km. Selectiekorfbal Morgen, zaterdag achttien maart, vinden in het Goese Sportcentrum de jaarlijkse korfbalontmoetingen plaats tussen de selecties van Zee land en Vlaanderen. Ditmaal zijn er voor de jeugdploeg, met spelers niet ouder dan 23 jaar, maar liefst drie korfballers van Schouwen-Duiveland uitgenodigd. Dit zijn Lianne Kloet, Leon Kloet, beide uit Zierikzee en Dennis Voshart uit Burgh-Haamste- de. Zelf een schroef in zijn knie weerhoudt hem niet van het judo ZIERIKZEE - Als ware underdog- begon de in Zierikzee woonachtige judoka Leo van Oosten afgelopen weekend, in de Martinihal te Groningen, aan de Ne derlandse judokampioenschappen. Na twee jaar op non-actief te hebben gestaan, is Van Oosten in 1988 aan zijn come-back begonnen. Door het winnen van de Zuidhollandse kampioenschappen gaf hij op elf maart jongstleden acte de présence tijdens deze Nederlandse kampioenschappen. Hij verloor uiteinde lijk in de finale, op beslissing van de jury, van Hans Buiting uit Nijmegen. Ook heeft Van Oosten op vele toernooien in binnen- en buiten land zijn kracht bewezen. In de ju dowereld van Engeland, Duits land en Mexico weten zij zodoende ook wie Leo van Oosten is. In 1979 verdween hij vanwege een knieblessure geruime tijd van de judomat. Tijdens een selectie wedstrijd bleef in een gevecht zijn onderbeen staan, terwijl hij wel zijn lichaam draaide. Daarbij scheurden er als dorre takken van een boom enkele kniebanden af. ,Ik verging echt van de pijn, maar omdat het belangrijke wed strijden waren riep mijn vader nog van de zijkant 'volhouden Leo, doorgaan'. Maar dat ging natuur lijk niet. Bij het verlaten van de mat zwabberde mijn been er maar zo'n beetje bij. Ze hebben het toen gelijk in het gips gezet, wat ach teraf eigenlijk niet goed bleek. Enkele maanden daarna ben ik pas geopereerd. Np heb ik nog steeds een schroef in mijn knie, waarvan ik toch regelmatig last heb". Niet kinderachtig Maar Leo van Oosten is zeker niet kinderachtig te noemen. Want na deze toch vrij ernstige blessure in februari 1979, was hij in okto ber alweer volop aan het revalide ren. „Achteraf is dat eigenlijk ook veel te vlug geweest", moest de ju doka eerlijkheidshalve toegeven. Maar omdat Leo van Oosten zich graag wilde plaatsen voor de Olympische Spelen in 1984 ging hij er weer voor tweehonderd pro cent tegenaan. Maar zijn blessure bleek toch meer problemen op te leveren dan voorzien. Tijdens de Wereldkam pioenschappen in Moskou in 1983, waar Leo van Oosten zich had kunnen plaatsen voor The Games in Los Angeles, eindigde hij, toch nog zeer respectabel, bij de eerste zestien. Maar dit bezorgde hem jammerlijk niet de zo gewilde plaatsing. Wel trad hij in 1984 in het huwelijk met Liesbeth. Toen het echtpaar Van Oosten in 1986 naar Zierikzee verhuisde moest er aan en om het huidige pand nog heel wat worden opge knapt. Mede daarom heeft het ju dovuurtje van Leo van Oosten twee jaar lang op een laag pitje ge brand. In 1988 is hij vervolgens aan zijn come-back begonnen. „Ik train nu drie of vier keer per week, nog steeds in Hoogvliet, maar na zoveel jaar ervaring kan ik veel op mijn routine doen". Finale Op 26 februari jongstleden liet Leo van Oosten weer van zich ho ren door winnaar te worden op de Zuidhollandse judokampioen schappen. En ook op de jongste nationale wedstrijden in Gronin gen bereikte hij de finale. Het hangt ervan af hoe zijn knie het houdt, maar volgend jaar wil Leo weer graag op internationaal presteren. De eerste buitenlandse tegenstanders ontmoet hij in april op de Open-Nederlandse kam pioenschappen, die bezocht zullen worden door de top van Europa. Leo van Oosten. (Foto: Joop van Houdt). De in Vlaardingen geboren en getogen Leo van Oosten woont sinds twee jaar in een verbouwde boerderij aan de rand van Zierik zee. Hij is directeur van een eigen accu-importzaak, die gevestigd is ih' Rötterdam én 'OostVoorne. Je kunt het' ZO gek niet verzinnen of de accu die u zoekt wordt door hem geleverd. Omdat hij opslag ruimte nodig had ging hij in 1986 op zoek naar een geschikte locatie en dat vond hij aan de Gouweveer- seweg. Ideale stek Dit adres was voor de 1.95 meter lange judoka op velerlei gebied een ideale stek. Er is volop ruimte voor opslag, maar ook biedt de enorme schuur een onderdak voor de paarden van echtgenote Lies beth van Oosten (26), die haar spo ren reeds op het gebied van de paardensport heeft verdiend. „En het is vooral ook leuk wonen hier. Zo kunnen we bijvoorbeeld heel goed overweg met de buren", legt de negenentwintigjarige judoka uit. Het leven van Leo van Oosten heeft altijd in het tekep gestaan van de judo-sport. Reeds op heel jeugdige leeftijd ging hij met va der Henk van Oosten mee naar ju dotrainingen en wedstrijden. Want ook pa Van Oosten was in die tijd een judoër van naam. Als amateur werd hij meerdere keren kampioen van Vlaardingen. Leo zelf begon zijn judo-carrière op tienjarige leeftijd. In die tijd deed hij alles voor de sport. j Op zijn vijftiende jaar kreeg hij in Hoogvliet al professionele trai ning van bondscoach Chris de Korte. Omdat hij in het bedrijf van zijn vader werkte, kon de fa natieke judoër vrij gemakkelijk en veel trainen. Dagelijks was hij dan ook op de mat te vinden. We ken van 25 uur trainingsarbeid waren niet zeldzaam. Het was wel afzien, maar hij deed het ontzet tend graag. Leo van Oosten had dan ook al snel een plaatsje ver overd in de kernploeg, waardoor hij wekelijks op Papendal onder vakkundige leiding training kreeg. Vervolgens begon Leo van Oos ten aan een zegereeks van over winningen. Hij is op een gegeven moment de tel kwijt geraakt maar is zeker drie keer Nederlands kampioen geworden, en vele ke ren op een tweede of derde plaats geëindigd. Verder behaalde hij tien keer de titel Zuidhollands kampioen. In 1978 won de ro buuste Leo van Oosten een bron zen medaille op de Europese judo kampioenschappen. ZIERIKZEE - Morgen, zaterdag achttien maart, vindt er tijdens de verkiezing sport man/vrouw en sportploeg van Zierikzee, in sporthal Onderdak, een tweetal demon straties plaats. Naast een speciaal optreden van de gymnastiekvereniging Volharding uit Goes, in samenwerking met de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport, staat er een hoogstaande demonstratie tafeltennis op het programma. Deze, door tafeltennisvereniging Scaldina georganiseerde demonstra tie wordt verzorgd door de veertig jarige Bert van der Helm en de veer- Het veertienjarige tafeltennistalent Melissa Muller speelt morgen een de monstratie partij tegen Bert van der Helm. tienjarige Melissa Muller. Duidelijk een sport dus voor jong en 'oud', een slogan die Scaldina hanteert om haar sport onder het publiek uit te dragen. Het bestuur van de in 1974 opgericht- te TTV Scaldina is erg blij deze de monstratie te mogen geven. Hiermee probeert men meer publiciteit te ge ven aan deze sport. Sportonderwijzer Morgen neemt tijdens de demon stratie aan de ene kant van de tafel dus Bert van der Helm plaats, een sportonderwijzer uit Amstelveen. Deze tafeltennisser begon op acht jarige leeftijd met zijn sport, bij de vereniging Tempo-Team in Amster dam. Nog steeds is hij bij deze club aangesloten en werkt er nu als trai ner/coach. In de. afgelopen vier jaar heeft hij zich als gediplomeerd bondsoefenmeester bijzonder ingezet bij de opleiding van de jeugd. Zo heeft hij bereikt dat een aantal jeugdleden bij de eerste tien sterkste dames van Nederland is gekomen. Een mooi voorbeeld daarvan is onder andere Melissa Muller. Van der Helm is maar liefst vijfentwintig keer Ne-, BRUINISSE - Uitslagen van de jongste dressurwedstrijd voor pro motie in Mange de Korenzolder te Bruinisse, georganiseerd door de Paarden en Ponyclub Schouwen- Duiveland. B4: 1. Marisca Lems, Lady Scarlett, PPC Schouwen-Duiveland 126 pun ten; 2. Lilian Muthert, Ridder, PPC Schouwen-Duiveland 117 pnt.; 3. Theo v. d. Meer, Vencouver, 112 pnt.; 4. Caroline Rijpkema, Diamond Star E 106 pnt. B6: 1. Lilian Muthert, Ridder, PPC Schouwen-Duiveland 124 pnt.; 2. Ma risca Lems, Lady Scarlett, PPC Schouiven-Duiveland 122 pnt.; 3. Ani ta de Ridder, Ceral 116 pnt.; 4. Karina v. Luyk, Atico 115 pnt.; 5. Caroline Rijpkema, Diamond Star E 115 pnt.; 6. de heer Ars, Zilondo 114 pnt.; 5. Theo v. d. Meer, Vencouver 114 pnt.; 6. Rian Bevelander, Ceral 112 pnt.; 7. Anja Sjerp, Casper 108 pnt. L10: 1. Alfons Dekker, Erfalk 137 pnt.; 2. Janine Burger, Hexagon's Casthil 125 pnt.; 3. de heer S. Oost hoek, Verona 115 pnt.; 4. Hanneke het Hart, Opzichter 114 pnt. L14: 1. Alfons Dekker, Erfalk 118 pnt.; 1. Janine Burger, Hexagon's Casthil 118 pnt.; 1. Evelien Bijer, Ca- touchon 118 pnt.; 2. de heer S. Oost hoek, Verona 110 pnt.; 3. Hanneke het Hart, Opzichter 108 pnt.; 3. Marja Verhulst, Ciconia 108 pnt.; 4. Manua- la Engelbracht, Zilana 107 pnt.; 5. Marijke Visser, Alco 106 pnt.; 6. Ma- riet Ars, Zilonco 103 pnt. L10: 1. Sandy den Exter, Rhapsody 128 pnt.; 2. D. v. Peperstraten, Angel 126 pnt.; 3. Eppo Roovers, Promora 121 pnt.; 4. Inghe Glerum, Piero 116 pnt.; 5. Heieen Spuy, Aphrodites Alanda, PPC Schouwen-Duiveland 114 pnt.; 6. Anneke Bom, Cadans 111 pnt. L14: 1. Sandy den Exter, Rhapsody 124 pnt.; 2. Inghe Glerum, Piero 122 pnt.; 3. Jan Vader, Byoux 117 pnt.; 4. Suzanne Haeck, Bijou, PPC Schouwen-Duiveland 113 pnt.; 5. Mar ja Vanderstappen, Vomor 109 pnt.; 6. Heieen Spuy, Aphrodites Alanda, PPC Schouwen-Duiveland 108 pnt.; 7. Yvonne Mackloet, Patrice 99 pnt.; 7. Wil Brusselaar, Muck, Bru 99 pnt. M18: 1. Liesbeth v. Oosten, Voac's Ampere, RV Renesse 126 pnt.; 1. mevr. M. Bom-v. d. Hil, Aminche 126 pnt.; 2. Sandy den Exter, Domingo 117 pnt.; 3. Windy de Landmeter, Wo- din, Schouwse Rijers 114 pnt.; 4. Ca roline Rijpkema, Andrea E 113 pnt.; 5. Constance Roldaan, Vivaldi 110 pnt.; 6. Etiene Steenbakker, Patty S. 104 pnt. M22: 1. Tonnie Honig, Chianty, RV Renesse 123 pnt.; 2. Liesbeth v. Oos- ZIERIKZEE - Tijdens de zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak heeft PTT op overtuigende wijze revan che genomen op haar eerder verlies van 6-0 tegen hek- kesluiter L en O. Dit ten koste van het team Coen Honig 2: 9- 1. Ondanks het verlies van 1-0 tegen koploper WIK lijkt Droptiek Passage de laatste tijd toch weer wat sterker te worden. Mede door de inbreng van de oude rot in het voetbal vak, Wim Overweel, kan Drop tiek Passage wat meer weer stand bieden. Ook L en O begint langzamerhand puntjes te pakken. Er kon nu weer één puntje aan het totaal worden toegevoegd, door het gelijkspel op Knipie: 4-4. Het op de twee de plaats gerangschikte Mevo (eerste klas), won haar wed strijd plichtmatig tegen een erg zwak Zeelandia: 1-7. Uitslagen De uitslagen van de laatste ronde in de zaalvoetbalcompe titie waren als volgt: De Steeg- Mevo 1-7; WIK-Droptiek Passa ge 1-0; Knippie-L en O 4-4; Sport Surf Jonker-Zeelandia 4- 0; Coen Honig 1-PZEM 4-2; PTT-Coen Honig 2 9-1. Het programma voor de vol gende competitie op maandag 20 maart aanstaande is als volgt: Garage Slager-Bijmake laardij; Dakkie's Bar-PJZ; Sporthuis Zierikzee-Stella Boys 1; Pinky Boys-Dreischor; De Roo Fossen-De Keien; Schorpioen-Rijschool Delta. Op woensdag 22 maart is het programma: PTT-Stella Boys 2; Sport Surf Jonker-Bruse Boys; Coen Honig 1-Nola Boys; L en O-Braber Groenvoorziening; Mevo-Toren Boys; Droptiek Passage-FC Kerkwerve. ten, Voac's Ampere, RV Renesse 120 pnt.; 3. Davina Blaak, Condor 118 pnt.; 4. Caroline Rijpkema, Andrea E 114 pnt.; 5. Sandy den Exter, Bonne- vanck 111 pnt. Z31: 1. Denise Thiry, Olga T 181 pnt.; 2. Constance Roldaan, Rodeo's Venus 173 pnt. derlands kampioen geweest. Samen met Bettine Vriesekoop heeft hij ook eens de Belgische Openkampioen schappen gewonnen. Hij behaalde een absoluut record door 189 keer voor het Nederlandse team in lan- denwedstrijden uit te komen. Aan de andere kant van de tafel vinden we een pupil van Van der Helm, namelijk de al eerder genoem de Melissa Muller, een veertienjarige scholiere uit Grotebroek. Voor deze linkshandige speelster moet het alle maal nog komen. Maar dat deze tafel- tenisster, van de vereniging A-merk, een grote toekomst voor zich heeft leidt geen twijfel. Zeker gezien het feit dat zij nog maar vijf jaar actief met tafeltennis bezig is. Dispensatie Als enig meisje heeft zij dispensa tie gekregen om competitie te spelen in een jongensteam en dan nog wel in de kampioensgroep van Nederland. Haar persoonlijke prestatie daarin is 80%. Melissa Muller behoort als jeugdspeelster tot de beste tien da mes van Nederland en bevestigde dat vorig weekend (11-12 maart) tijdens het Tbp 10-toernooi in Enschede, waar ze als derde eindigde. Verder zit Melissa Muller bij de na tionale selectie, waarmee ze drie maal mee deed aan de Europese Jeugdkampioenschappen in België, Griekenland en Joegoslavië. Vorig jaar werd zij tevens winnares van de zcslandenkadetten ontmoeting in Finland. Kortom, het is een lust om dit aanstormend talent, waar een ge weldige uitstraling van uit gaat, te zien spelen. De demonstratie vindt plaats tussen 19.40 uur en 20.10 uur. ZIERIKZEE - Tijdens de jaarlijkse sportman/vrouw verkiezing van de gemeente Zierikzee morgen, zaterdag achttien maart, in sporthal On derdak is voetballer Peter van Vossen de laatste van de zes genomi neerden. De talentvolle blonde spits uit Zierikzee speelt momenteel zijn tweede seizoen bij de voetbalvereniging Vlissingen, die in de lan delijke hoofdklasse uitkomt. Zijn ontwikkeling als voetballer op dat niveau bracht goede resultaten voor zijn vereniging. Vooral tijdens de bekerwedstrijden, en dan met name het duel tegen BW Den Bosch, liet Van Vossen zien dat er wel degelijk rekening met hem gehouden moet worden. Direct na dit succesvolle optreden kwam de belangstel ling voor de twintigjarige Zierikzeeënaar opgang. Eredivisieclubs uit Nederland en België bedolven hem onder de aanbiedingen. Zo hadden onder andere de volgende clubs interesse in Peter van Vossen: Fortuna Sittard, Feyenoord, Willem 11. FC Twente, SK Beveren en RWDM. Maar ook de media stortte zich op het tot dan toe nog vrij onbekende talent. Na een optreden bij het programma Sport Studio wisten ineens miljoenen mensen wie die Zeeuwse Peter van Vossen nu eigenlijk was. Zoals ondertussen bekend mag zijn heeft Peter van Vossen zaterdag elf maart jongstleden in Beveren zijn beslissende handtekening gezet on der een twee-jarig contract. Zodoende start hij volgend seizoen een loopbaan als full-prof voetballer, en wel als een getrouwd man. Vrijdag 31 maart aanstaande treedt Peter van Vossen namelijk in het huwelijk met Greet Ravia.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9