't Kofschip na bouwkundige aanpassing opnieuw geopend AUTOCENTER "IRENE" el tavansa EEN GOEDE OCCASION 'Meer geld nodig om groeiende vraag om hulp te beantwoorden' maandag middag geopend VVV Traditionele paasbijeenkomst bejaarden Bruinisse Verkoop Reparatie Werkgroep Dierenbescherming bezig met voorbereidingen groots opgezette infodag Commissie financiën Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 maart 1989 Nr. 24509 3 Er is vanuit de Renesser VVV te recht kritiek geuit op het gebrek aan belangstelling voor wat er in de Westhoek gebeurt. VVV-voorzitter Joh. Janse richtte zich met name op provinciaal VVV-directeur Bontebal, die evenals zijn voorganger De Regt meer belangstelling toonde voor het geen op Walcheren gebeurt. Bontebal heeft inmiddels aangekondigd te vertrekken naar toeristisch Bra bant. Die 'overdreven' aandacht voor Walcheren is een syndroom, dat Schouioen-Duiveland wel vaker be knelt. Renesse is als voorname bad plaats in den lande belangrijk ge noeg om persoonlijke aandacht te krijgen van de provinciale VVV. Er kunnen overigens toch vraagtekens gezet worden bij het beleid van die provinciale VVV, die bij het opstel len van haar plannen te weinig rug gespraak houdt met de lokale VVV's. En met name daar zit toch de erva ring van alledag. Op die manier blijft de provinciale VVV een ver van m'n bed show voor de lokale VVV-bestuurders en hun achterban. Was dat al niet het geval met de Streek-VVV; zij het in beduidend mindere mate? De nieuwe directeur van de PVVV zal dit in ogenschouw moeten nemen. Overigens is het zaak, dat er snel duidelijkheid komt over de opvolger van Bontebal. On duidelijkheid heeft inmiddels geleid tot een geruchtenstroom, waarin de hxiidige directeur van het recreatie schap de Grevelingen, L. Rietveld, als genomineerde wordt genoemd. En Rietveld heeft de geruchten op zijn beurt beantwoord met een en thousiaste en vooral belangstellende reactie. Voor de goede orde zij wel ge meld, dat toerisme-gedeputeerde Ventevogel heeft laten weten, dat er een open procedure wordt gestart. Misschien is het de moeite waard, dat een selectie van VVV-besturen de gelegenheid krijgt een profielschets te maken. Dat is immers ook het ge bruik bij de gemeenten als er een nieuwe burgemeester benoemd moet gaan worden. En ook in het bedrijfs leven worden de direct betrokkenen steeds vaker betrokken bij de sollici tatieprocedure. Met de ervaringen van ae afgelopen jaren misschien he lemaal niet zo'n slecte gedachte. AvdW Advertentie Stalen wandbord met naam onthuld ZIERIKZEE - 'Samen varen wij nu voort, in ons Kofschip en zegt het voort". Dat zon gen de leerlingen van de Zierikzeese openbare basisschool 't Kofschip toen zij met een zelfgemaakt schip over het schoolplein 'voeren'. In het schip zaten leerlingen van vier tot twaalf jaar. Want na een aantal bouwkundige aanpassingen kwam in 't Kofschip ook ruimte voor de kleuters die tot voor enkele maanden nog les kregen in het Miere- nest. Het naast de basischool gelegen kleuterschoolgebouw. Advertentie verdient zorg en aandacht Daarom staan onze inruilauto's, zowel uiterlijk als technisch in topconditie, in een speciaal hiervoor gebouwde en ingerichte OCCASIONHAL. Hier kunt u in alle rust, zonder last te hebben van weer en wind, vergelij ken en kijken welke auto het meest aan uw wensen tegemoet komt. U wordt niets opgedrongen; alleen geïnformeerd en desgewenst geadvi seerd. Alle auto's worden, voorzien van 3 maanden of 1 jaar schriftelijke garantie, door ons tegen uitermate redelijke prijzen verkocht. Ook kunnen wij u informeren over de voor u meest aantrekkelijke financierings-mogelijkheden. Bel op voor informatie, of kom gewoon bij ons langs. Industrieweg (achter BOOI), Pr. Irenestraat 1 (bij het sportterrein) Bruinisse, telefoon 01113-1292-2409 Kapitein Vaarzon-Morel op pad met zijn piraten. (Foto: Joop van Houdt). TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 BRUSSEL/PARIJS - Het gemeen tebestuur van St. Gilles heeft het voorlezen van passages uit ,,De Dui velsverzen" van Salman Rushdie, dat voor zondag was voorzien op een plein in de Brusselse voorstad, verbo den. Dat heeft de organisatie van de lezing bekendgemaakt. Het ministe rie van binnenlandse zaken in Brus sel had het gemeentebestuur van St. Gilles geadviseerd geen toestemming voor de lezing te geven. De integratie van beide scholen tot één basisschool vond al in 1985 plaats. Nu de 140 leerlingen ook on der een dak kunnen worden gehuis vest was er alle aanleiding tot het heropenen van 't Kofschip. Daarvoor legde de zelfgemaakte boot aan bij de hoofdingang van de school waar 'ka pitein' schooldirecteur M. Vaarzon Morel een stalen plaquette onthulde waarop een zeilschip staat afgebeeld gemaakt door W. J. van Anraad. Het was voor de directeur zijn laatste of ficiële handeling voor hij gebruik maakt van de DOP (Doorstroomrege- ling Onderwijzend Personeel). Project Speciaal ter gelegenheid van de heropening werd de afgelopen weken in 't Kofschip gewerkt aan een pro ject over de zee. De leerlingen en leer krachten waren bij de feestelijkhe den rondom de heropening dan ook uitgedost als zeelui. Matrozen, zeero vers, zeegoden en kapiteins stonden broederlijk en zusterlijk bij elkaar. Zij keken naar een voorstelling ver zorgd door de oudste leerlingen, die de titel droeg: 'de ideale klas'. Rijn en Trijn traden.op en vanwege het regen achtige weer moest het geplande spelletjescircuit op het schoolplein worden verwisseld met tekenfilms in de gemeenschapsruimte van de school. In diezelfde gemeenschapsruimte kwam later op de dag een aantal ge- Liefst achttien organisaties vertegenwoordigd ZIERIKZEE - De werkgroep Vlis- singen van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren is druk doende met de voorbereidingen van een groots opgezette informatie dag over bescherming en verzorging van dieren en het milieu. Er zijn in totaal 18 organisaties uitgenodig om mee te doen in de informatiedag. Vqor het evenement is een sporthal afgehuurd. De organisatoren stellen dat een en ander zo breed is opgezet dat men ge rust kan spreken van een landelijk gebeuren. De opzet van de themadag is het zo breed mogelijk informatie geven over doerenbescherming, die- renverz orging en het milieu. De werkgroep Vlissingen zelf presen teert .zich met een informatiestand over pierenbescherming en het Vlis- singse asiel. Uitgebreid Om een zo uitgebreid mogelijk pro gramma te kunnen bieden heeft de werkgroep uit alle delen van Neder land organisaties aangeschreven met het verzoek om op de informatiedag een stand te verzorgen. Achttien van hen hebben inmiddels te kennen ge geven present te zullen zijn op de in formatiedag in Vlissingen. Acte de presence geven onder ande re de Stichting Vogelopvang, Stich ting Lekker dier, De Apcnhof, Lan delijke vereniging tot behoud van de Waddenzee en de Nederlandse ver eniging tot bescherming van vogels. Ook de Reptielen Zoo Iguana heeft toegezegd te zullen komen, evenals Dierenbegraafplaats Huiduc. Stich ting De Gehoorzame Huishond, Stichting Bejaarden en hun huisdiei. Zeehondencreche Picterburen en de Stichting Bont voor dier. De Stich ting dierenrecht, Kritisch Fanunabe- heer, Zeehonden en vogelopvang Eco- mare en International Fund for animal welfare sturen informatiema teriaal op. Rommelmarkt Door verschillende organisaties worden demonstraties verzorgd, maar wie zomaar even wil slenteren kan ook een kijkje nemen op de rom melmarkt of even een kopje koffie drinken in het restaurant bij de sporthal waar men even wat op ver haal kan komen en alle indrukken verwerken. Een precies programma van de informatiedag is nog niet be kend. Advertentie ItuHOUTiAun UWÊBnMAAIHD<XHnZB/*umWBrt .lullililiiuliililniiliuiliiiilw Vanaf heden vanaf 13.30 uur nodigden bijeen voor het officiële ge deelte van de heropening. Wethouder J. Groen feliciteerde het onder- wijsteam, de kinderen en de ouders namens de gemeente Zierikzee met het verbouwde schoolgebouw. Hij somde een aantal voorwaarden op dat nodig is om goed onderwijs te kunnen geven. Behalve een goede huisvesting, goede leermiddelen, voldoende kinderen en een gemoti veerd schoolteam is volgens Groen ook een overheidsbeleid nodig dat de motivatitie niet afbreekt. „En daar in is verbetering mogelijk. De rijks overheid zou eindelijk eens moeten ophouden met het opleggen van steeds nieu.we regels die alleen bezui nigingen en verslechteringen inhou den". Groen memoreerde de voorge schiedenis van de verbouwing die bijna 382.000 gulden heeft gekost. Hij bood het schoolbestuur namens het gemeentebestuur een geschenk bon aan. „Nu kan de integratie definitief vorm worden gegeven", aldus de in- spectrice van het basisonderwijs me vrouw Kolsté. Zij ging in op de wijzi gingen die zich hebben voor gedaan in de visie op een basisschool. „Anno 1989 is de basisschool een gebouw waarin de ruimten op meerdere ma nieren gebruikt kunnen worden". Dat is nu bij 't Kofschip zeker het geval. Mevrouw Kolsté wenste de school dan ook „een goede koers en behou den vaart als volwaardig basisschip". Spelling Voorzitter van de medezeggen schapsraad M. Broekema belichtte de naam 't Kofschip als het ezelsbrug getje dat vroeger bij het aanleren van de spelling werd gebruikt. „Maar veel meer dan vroeger sluit het leren tegenwoordig aan bij de natuurlijke nieuwsgierigheid van kinderen. Bij wat ze al weten en kunnen", aldus. Broekema. Hij benadrukte het be lang van de wijze waarop met de kin deren wordt omgegaan. Namens de medezeggenschapsraad bood hij een cheque aan voor de verdere inrich ting van het schoolplein. „Het is een woelig jaar geweest waarin 't Kofschip zich in onrustig vaarwater bevond", aldus S. Keus die namens de ouderraad sprak. Zij doelde daarbij op de verbouwings werkzaamheden en de commotie die onstond rondom de benoeming van een nieuwe directeur. „Het team moest alle zeilen bijzetten. Maar we zijn trots op het resultaat". Zij bena drukte dat ouders het fijn vinden als hun kinderen zich thuis voelen op school. En als er op een heldere ma nier onderwijs wordt gegeven. Ook mevrouw Keus bood een geldbedrag aan voor de inrichting van het speel plein. „Toen de school in 1972 werd ge opend was iedereen verguld",- aldus directeur Vaarzon Morel. Hij herin nerde aan de lange gangen en de grij ze kleuren waarvoor indertijd werd gekozen en sprak er zijn verbazing over uit dat in vrij korte tijd de visie op de inrichting van een schoolge bouw zo ingrijpend kan veranderen. „Zoals het nu is verbouwd werkt het veel prettiger en is het gebouw kind vriendelijker". De directeur sprak zijn dank en bewondering uit voor de realiteitszin waarmee dc vertegen woordigers van de gemeente Zierik zee de verbouwing mogelijk maak ten. „Het is schitterend geworden. Iedereen die het ziet zal er met be wondering naar kijken". Open huis En dat werd 's avonds door vele be langstellenden gedaan tijdens het open huis. Het nieuwe gedeelte waar in de jongste leerlingen zijn gehuis vest omvat drie ruime lichte lokalen. Om te voorkomen dat de vier en vijf jarigen last hebben van de oudere ba sisschoolleerlingen heeft de school voor hen een eigen ingang en school plein. In de diverse schoollokalen was een tentoonstelling van de werk stukken die de leerlingen maakten in het kader van het project over de zee. BRUINISSE - Met zang en decla matie en de Bruse traditionele paasmaaltijd krentebrood met kru- kels kwam de bejaardensoos van me vrouw Kik bijeen om het Paasfeest te vieren. Mevrouw Kik heette allen welkom en was verheugd over de gro te opkomst. De liturgie werd gelezen doqr de heer Abrahamse en de dames Jumelet, Roukema en Maaskant. Schriftlezingen over het lijden en sterven van Christus werden afgewis seld met declamaties en het zingen van lijdensgezangen zoals Mijn Ver losser hangt aan 't kruis. Na de pauze met koffie en een sprits volgde de tweede liturgie die in het teken van de opstanding stond, waarbij onder andere gelezen werd Lucas 24:1-10. Het liturgische gedeelte werd afge sloten met zingen van Daar juicht een toon, en dankgebed door ds. De Roo. De tafels werden in gereedheid ge bracht voor de traditionele Bruse paasmaaltijd, krentebrood met kru- kels, vooraf gegaan door een slaatje. Iedereen liet het zich goed smaken. Er was een gezellige sfeer en de kru- kels vonden gretig aftrek. Mevrouw Kik .dankte allen voor de medewer king en wenst allen gezegende Paas dagen. Met het zingen van 'k Wil U o God mijn dank betalen eindigde een fijne middag. BURGH-HAAMSTEDE - De Wes- terschouwse commissie financiën komt dinsdag 21 maart bijeen in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staat ondermeer de vervanging van twee rubberboten van de reddingsbrigade, een aanvul lend krediet voor bibliotheekvoorzie ning Schouwen-Duiveland, een kre diet voor de afslag van de duintop Westenschouwen en de uitbreiding vn het aantal leerlingen voor school zwemmen. Voorzitter T. C. Hekman op algemene ledenvergadering Rode Kruis Bruinisse: BRUINISSE - „Er is meer geld nodig om aan de groei ende vraag om hulp te kunnen beantwoorden". Dat stel de voorzitter T. C. Hekman in zijn toespraak op de alge mene ledenvergadering van de afdeling Bruinisse van het Nederlandse Rode Kruis. „We proberen te helpen daar waar nodig is, maar dat kost geld", aldus Hekman. Hij stelde dat er steeds zwaardere eisen aan de vrijwilli gers worden gesteld. „En ik denk dat we grenzen moeten stellen aan die eisen. Het kost nu al veel vrije tijd en in spanning van de vrijwilligers en men gaat er op den duur tegenop zien". Hij sloot zich aan bij de woorden van Van den Bos voor wat betreft de grootschalige oefening zoals die vorig jaar bij Krammersluizen en Grevelin- gendam gehouden is. „Natuurlijk zijn er fouten gemaakt, maar een oe fening waar geen fouten bij worden gemaakt is geen goede oefening". Advertentie Een ledenwerfactie vorig jaar heeft de Bruse afdeling van het Rode Kruis 42 nieuwe leden opgeleverd. „Maar ik zou er nog graag meer leden bij wil len hebben", aldus Hekman. „We heb ben het geld dat die nieuwe leden in brengen hard nodig. Er is een tijd geweest dat er jaarlijks tien procent nieuwe leden bijkwam, maar dat is verleden tijd". Voorzichtig zijn Ook secretaris H. van den Bos ging in zijn jaarverslag in op de positie van de vrijwilligers binnen het Rode Voorzitter T. C. Hekman: ..Steeds zwaardere eisen aan vrijwilliger Kruis. In de allereerste plaats loofde hij de inzet en de deskundigheid van de leden van de Bruse Rode Kruis- colonne. „Dat kennis een zekere macht geeft getuigde in het afgelopen jaar onze colonne die voor de derde keer in successie de provinciale wed strijden won en -daarm ee de wissel beker definitief in ons bezit bracht". „Het is prettig te kunnen constate ren dat er zoveel kennis is. hetgeen 'echter ook weergeeft dat er vele avonden les werd gegeven en ontvan gen. Ik hoop dat het nationaal com mando en het prov inciaal commando er zich van bewust zijn dat een verde re uitbreiding zal gaan leiden tot een uitholling van onze colonne's". „Ik heb meerdere malen in mijn jaarverslagen laten horen wafc^ve zui nig moeten zijn op onze vrijwilligers. De andere zijde van de vrijwilli- gersmedaille is dat hun vrijwillig heid geen vrijblijvendheid geeft. Men neemt een taak op zich en voor die taak is een gezonde basiskennis een noodzaak", aldus Van den Bos. Woonruimte De secretaris stelde in zijn jaar verslag verder dat er nog steeds be hoefte bestaat aan verbetering van de behuizing van het Bruse Rode Kruis. „Gelet op de leeftijd van het Rode Kruis-gebouw zullen de kosten van het onderhoud steeds toenemen", al dus Van den Bos. Verder dankte Van den Bos in zijn jaarverslag die mensen die het Rode Kruis steunen. „Zonder al die steun, hulp en medewerking zou onze afde ling niet zijn wat ze nu is", aldus Van den Bos. Hij benadrukte in zijn jaarverslag ook het nut van grootschalige oefe ningen. „Uiteraard heeft de gemeen te Bruinise er alle belang bij dat een dergelijke oefening wordt gehouden. Deze geeft namelijk een signaalfunk- tie van de tekortkomingen op be stuurlijk terrein of op het gebied van de communicatie". Vreugdetraantje Uiteraard ging plaatsvervangend colonnecommandant H. Bontekoe in zijn jaarverslag ook in op de wed strijdresultaten van de Bruse Rode Kruis Colonne. „Middelburg moest de knip opendoen want Bru nam de wisselbeker voorgoed mee naar huis. dat ik daarbij een vreugdetraantje heb laten lopen mag u best weten. Ook voor mij was de spanning weg". Bontekoe stelde dat dc Bruse co lonne met het behalen van de vijfde plaats bij dc landelijke wedstrijden toch maar mooi op vier na de beste colonne van Nederland is. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar 1 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3