Leden evenementencommissie Renesse stappen massaal op Zeehonden terug in de Delta 'Oké, dan wachten we twee jaar en dan hebben we een mooi dorpshuis' DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nijpels: landbouw wordt niet zwaarder aangepakt dan rest WA> U6Ï PÊ IIW Commissies aan de orde op vergadering van waterschap Vergadering FNV-afdeling in Zierikzee 't is zo ver!!!!!! Goed bloed Auto's aart de Oudeweg in Zierikzee is open. U komt toch ook?!?! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Creatief Tafeltje Dekje CBTB-voorzitter R. J. van der Wekken riep de De verschillende Tafeltje Dekje comité's uit de akkerbouwers op om zelf op een creatieve en regio wisselden ervaringen uit. (Pag. 3). inventieve manier naar oplossingen voor de landbouwproblemen te zoeken. (Pag. 2). Controle Bandstoten Zestig garage-achtige bedrijven worden begin Henk Wielaard slaagde erin de titel tweede april op een nieuwe manier gecontroleerd op klas bandstoten naar zich toe te trekken de naleving van milieuwetten. (Pag. 4). (Pag. 10). DONDERDAG 16 MAART 1989 145ste jaargang Nr. 24508 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Zij zingt de kroonzang aller waereld-zangen, de op zandig veld neer donderende zee. Frederik van Eeden 'We stoppen ermee omdat we niet meer zelfstandig kunnen werken RENESSE - De negen mensen, die waren verenigd in Evenementencommissie Renesse hebben massaal beslo ten te stoppen met hun vrijwiligerswerk binnen deze commissie. Ruim twaalf jaar lang organiseerden zij in het zomerseizoen allerlei activiteiten voor de toeristen en de eigen bevolking. In 1987 werd het Overleg Platform ter bestrijding van de kleine criminaliteit opgericht. En van daaruit de stichting Recreatie-activiteiten die de zelfde werkzaamheden ging doen als de Evenementen commissie. Samenwerking met de stichting Re creatieactiviteiten zag de Evenemen tencommissie niet zitten. „Wij willen zelfstandig blijven werken. Het ging altijd goed en we hebben alles zelf standig opgebouwd", aldus de voor zitter van de Evenementencommis sie, N. J. Schults uit Renesse. Hij vertelde dat zijn meeste leden van de Evenementencommissie ouder zijn dan 65 jaar. „Dus we hadden het toch niet meer zo lang willen doen". Versneld Door de komst van de stichting Recreatie-activiteiten werd dit voor nemen versneld uitgevoerd. Maar wel met pijn in het hart, aldus Schults. „We zijn in een gat gevallen. We zijn wel gedwongen om te stoppen, want we willen geen knecht spelen van de stichting Recreatie-activiteiten. Voor ons was het organiseren van evene menten jarenlang een hobby. We de den alles Pro Deo. De stichting kan met kapitalen werken". Schults vertelde de leden van de evenementencommissie toch zonder rancune afscheid willen nemen. „We zijn nog wel bereid om inlichtingen te geven aan de mensen die de evene menten nu gaan organiseren". Het besluit van de Evenementen commissie werd door VW-voorzitter Joh. Janse bekend gemaakt tijdens de algemene voorjaarsvergadering van de VW in motel Delta Inn. Janse vertelde dat de Evenementencommis sie Renesse nog steeds blijft bestaan en doorgaat met het organiseren van activiteiten. „Maar de commissie wordt nu gevormd door de bestuurs leden van de VVV". WV-imago Hij prees Schults en zijn medewer kers, die nu zijn opgestapt. „Ze heb ben zeer veel gepresteerd met weinig financiële middelen. De evenemen tencommissie onder leiding van de heer Schults heeft een grote invloed gehad op het WV-imago. Wij zijn hen als VVV grote dank verschuldigd voor hun belangeloze inzet en de vele uren dat ze aan het werk waren". In april wordt afscheid genomen van de leden van de Evenementencommis sie. Uit het financieel overzicht bleek dat zij hun werkzaamheden zodanig hebben verricht dat er nog een batig saldo overblijft van bijna 2700 gul den. Tijdens de vergadering werd al een aantal evenementen bekend ge maakt dat het komende seizoen plaatsvinden in Renesse. Op 6 mei wordt een braderie gehouden. Op 28 mei wordt bij slot Moermond een ma nifestatie van 400 Triumph old timer motoren gehouden. Verder komt er weer een toeristen-tennistoernooi (van 31 juli tot 4 augustus), een VVV- loop (op 1 augustus) en de taptoe Re nesse (op 12 augustus). Deze evenementen (die worden ge organiseerd door de Evenementen commissie in nieuwe samenstelling) worden aangevuld door een aantal evenementen van de stichting Recreatie-activiteiten. Dat worden vooral gezinsgerichte, kindvriende lijke evenementen zo bleek uit een toelichting van een van de leden. De evenementen worden allemaal opge nomen in een programmaboekje dat in Renesse huis aan huis wordt ver spreid. Verder worden drie zuilen ge plaatst waarop alle evenementen worden gemeld. Z1ERIKZEE - Minister Nijpels (mi lieu) ontkent dat de Nederlandse landbouw zwaarder wordt aange pakt dan andere sectoren als het gaat om de bestrijding van de milieupro blemen. In het volgens plan over een maand verschijnende nationale milieubeleidsplan is sprake van een evenwichte aanpak, aldus de be windsman. Hij heeft dit gezegd tij dens regulier overleg met het land bouwschap. Nijpels heeft het schap gezegd dat de verzuring met 70 procent moet worden teruggebracht en dat zijn col lega Braks (landbouw) het op dit punt met hem eens is. Volgens Nijpels kan dit door het nemen van techni sche maatregelen en staat een ver mindering van de veestapel niet ter discussie. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Woensdag 22 maart in 's Landskamer ZIERIKZEE - De instelling van verschillende commissies binnen het Waterschap Schouwen-Duiveland krijgt steeds duidelijker gestalte. Op de agenda van de algemene bestuurs vergadering van het waterschap on der andere een voorstel tot nadere in vulling van die commissies. De vergadering wordt gehouden in 's Landkamer en begint om 9.00 uur. Eerder werd besloten tot het instel len van vier commissies: de commis sie algemene en bestuurlijke aangele genheden en personeel, de commissie waterbeheer, organisatiebeheer en tot slot de commissie financiën. In een vorige vergadering zijn ook de specifieke taken van de commissies vastgesteld, maar waar het nu nog om gaat is de concrete invulling van de commissies en als men op de wa terschapsvergadering akkoord gaat met de voordracht van het dagelijks bestuur is ook aan die voorwaarde voldaan en kunnen de commissies aan de slag. Afscheid Als eerste punt, na de opening door dijkgraaf M. J. Steur, staat het af scheid van gezworene H. J. Doeleman op de agenda. Doeleman kan door drukke werkzaamheden niet langer tijd vrijmaken om zijn taak als ge zworenen naar behoren te kunnen vervullen. Bij de mededelingen wordt gemeld dat de persleiding van Kerkwerve naar zuiveringsinstalla tie De Versepit 30 maart wordt opge leverd. Op hetzelfde moment wordt ook de persleiding vuilstortplaats Seroos- kerke, Noordwelle, Lagezoom offi cieel opgeleverd. De eerste fase van de uitvoering van het beheersplan voor de wegbe- plantingen heeft in dit winterseizoen plaatsgevonden. Voor een groot deel is de beplanting in eigen beheer uit gevoerd. Door de firma Braber uit Renesee is nieuwe beplanting ange- bracht langs Elkerzeeseweg, Gatweg, Oosterweegje, Boogerdweg en Noord- hogeweg. Keersluis Bij de mededelingen wordt ook ge wag gemaakt van noodzakelijke re paratie van de keersluis in het Ha venkanaal vari Zierikzee. De oostelijke sectordeur van de keersluis vertoont lekkage. De deur moet worden gestraald en geconser veerd. Met de reparatie is alles bij el kaar een bedrag van 109.750,- ge moeid. NEELTJE JANS - Gisteren werden onder grote belangstelling vijf zeehonden bij wijze van proef teruggezet in de Oosterschelde. Publiek was zorgvuldig op een afstand gehouden, maar de pers was in grote getale naar Neeltje Jans gekomen om het experiment van nabij te kunnen volgen. Naast de naar schatting twintig foto grafen werden er televisieopnames gemaakt voor het NOS-journaal en het NOS-programma Van Gewest to Gewest. Ook belangstelling van onze Oosterburen die met een televisieteam naar het voormalige werk- eiland kwamen. Meer over dit experiment verderop in deze krant. (Foto: Joop van Houdt). Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Regen Een lagedrukgebied trekt langs het Kanaal en komt deze richting uit. Door een front neemt de bewolking toe, waaruit regen gaat vallen. De wind komt van oostelijke richting en is drie tot vier Beaufort. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 20 mrt. Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: noordwest 3 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 17 mrt. Zon op 06.49, onder 18.47 Maan op 13.20, onder 05.22 Volle Maan: 22 maart (10.58) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De kern van een depres sie verplaatste zich vandaag vanuit het Engelse Kanaal naar het zuiden van ons land. Dit laag vervolgt het komende etmaal zijn weg in oostelij ke richting van Polen. De depressie wordt gevolgd door een krachtige rug van hogedruk. Door deze ontwikke ling waait de wind vannacht en op vrijdag uit noordelijke richtingen, meest matig, aan zee echter af en toe krachtig. Eerst valt uit een gesloten wolkendek regen. Op de nadering van de boven Engeland aanwezige rug van hogedruk klaart het in de loop van vrijdag vanuit het noord westen op. De vanaf de Noordzee toestromende lucht is vrij koud en laat morgen geen hogere maxima toe dan een graad of 7. In de nacht van vrijdag op zaterdag ligt ons land dicht bij de as van de ge noemde rug. Bij flinke opklaringen en een sterk afnemende wind zal het dan sterk afkoelen, op veel plaatsen kan het dan zelfs op waarnemings hoogte (1.50 meter) tot enkele graden vorst komen. ZIERIKZEE - Dc afdeling Schouwen-Duiveland van de Federatie Nederlandse Vakbe weging (FNV) komt vrijdag 17 maart bijeen in het Huis van Nassau te Zierikzee. Naast een huishoudelijk ge deelte, waarin ondermeer een bestuursverkiezing, is er een spreekbeurt van J. Brink, dis trictsbestuurder van de Dien stenbond. Brink gaat praten over bondsstructuren. Er is al le gelegenheid om met hem in discussie te gaan. De vergade ring begint om 19.30 uur. Ouwerkerkse verenigingen blij met jongste plannen verbouwing dorpshuis OUWERKERK - Na een periode van onderhandelen en gespannen afwachten, lijken de kaarten betreffende de verbouwing van het dorpshuis aan de Ring in Ouwerkerk nu geschud. Het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland wil - zoals gemeld - te gemoet komen aan de wensen van de Ouwerkerkse verenigingen, die een meer ingrij pende verbouwing willen dan de gemeente. Dat houdt wel in dat de verbouwing niet dit jaar, maar pas in 1991 of 1992 kan worden uitgevoerd. Want het prijskaartje dat er aan komt te hangen bedraagt niet de 400.000 gulden zoals de gemeente Duiveland had gepland, maar het dubbele: 800.000 gulden. door de Duivelandse brandweer af gekeurd omdat het niet aan de brandveiligheidseisen voldeed. „Er zijn bijvoorbeeld geen vluchtuitgan- gen". Door verzakking van de achter zijde onstond lekkage achter het to neel. En de verenigingen ondervon den steeds meer de nadelen van het kleine, smalle toneel en de zaal die de vorm heeft van een pijpenla. Dat alles speelt bijna dagelijks want Ouwerkerk heeft een actief ver enigingsleven. Ongeveer twintig ver enigingen, waarvan het grootste ge deelte uit hot dorp zelf, maken regel matig gebruik van de accomodatie. Aankoop Volgens het verbouwingsplan waarvoor het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland en de stich ting Ontwikkeling* Ouwerkerk heb ben gekozen, wordt het naast het dorpshuis gelegen woonhuis Zuid straat 2 plus tuin bij het dorpshuis getrokken. „De gemeente is de onder handelingen over de aankoop met de eigenaar begonnen". Volgens het plan zou het achterste gedeelte van het huidige dorpshuis helemaal worden afgebroken en in een veel bredere opzet opnieuw wor den aangebouwd. „Het toneel, de was- en kleedruimte eronder en de zaal worden daardoor dertig procent breder dan nu het geval is", aldus Ro- meijn. Het voorgedeelte van het dorpshuis wordt volgens het plan via een verbouwing ingrijpend veran derd. Dat houdt in dat de keuken vervolg pagina 3 „Oké, dan wachten we twee jaar. Maar dan hebben we ook een mooi dorpshuis", aldus de voorzitter van de stichting Ontwikkeling Ouwer kerk M. K. Romeijn. De overkoepe lende organisatie van twaalf Ouwer kerkse verenigingen Romeijn is een van de mensen die namens deze ver- Als de gemeenteraad akkoord gaat komt de plattegrond van het dorpshuis Ouwerkerk er over twee jaar uit te zien zoals hierboven is afgebeeld. De zaal wordt 30 procent breder dan.nu het geval is. enigingen bij het gemeentebestuur aan de bel trok toen bleek dat de plannen voor de verbouwing van het Dorpshuis anders waren dan men in Ouwerkerk hoopte. Alternatief plan De stichting Ontwikkeling Ouwer kerk maakte in het voorjaar van 1988 zelf een alternatief plan en de onder handelingen met de gemeente begon nen. „We zijn buitengewoon dank baar voor de wijze waarop dat is gebeurd. We hebben alle inspraak ge had en zijn in een vroeg stadium bij de plannen betrokken", zegt Romeijn nu achteraf. Het Ouwerkerkse dorpshuis da teert uit 1956 toen het werd gereali seerd uit drie voormalige woonhui zen aan dc Ring. Na die tijd werd er wel onderhoud aan gepleegd, maar het werd niet meer verbouwd. Enke le jaren geleden werd het gebouw Advertentie Telefoon 01110-14951

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1