Braber streeknieuws woensdag 15 maart a.s. Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten Lijndienst- luchtverkeer iets veiliger V. Slenter nieuwe di recteur GGD ZO KUNT U ONS BEREIKEN Laöne20-4325EL Renesse Telefoon: 01116-1820 8 SCHIPHOL - Bij ongevallen met burgervliegtuigen tijdens lijn diensten zijn vorig jaar 735 passa giers om het leven gekomen. Het aan tal ongevallen waarbij passagiers om het leven kwamen bedroeg 27. Deze cijfers zijn vrijdag bekendgemaakt door de Internationale Organisatie voor de Burgerluchtvaart (ICAO), op basis van de voorlopige gegevens over 1988. In 1987 kwamen 901 passagiers bij ongevallen met lijndienstvluchten om het leven. Het aantal ongevallen in deze categorie van de luchtvaart met dodelijke afloop bedroeg dat jaar 26. Gerelateerd aan de omvang van het wereldwijde lijndienstver- keer kwamen in 1988 per 100 miljoen passagierskilometers 0.04 passagiers om het leven tegen 0.06 in 1987. In het ongeregelde luchtverkeer hebben zich volgens ICAO in 1988 21 ongevallen voorgedaan met dodelij ke afloop, 178 passagiers kwamen daarbij om het leven. Dat is meer dan in 1987 toen bij elf ongelukken met dodelijke afloop 47 passagiers het leven verloren. In deze cijfers zijn geen ongevallen opgenomen die zijn ontstaan als ge volg van aanslagen of sabotage. Voor zover nu bij ICAO bekend hebben zich in 1988 vijf ongevallen met dode lijke afloop voorgedaan die zijn ver oorzaakt door onwettig handelen. Daarbij verloren 269 passagiers het leven. ZIERIKZEE - De heer V. A. J. Slenter, thans arts in Schim- mert (Limburg) is door het al gemeen bestuur van de GGD- Zeeland benoemd tot directeur van deze dienst. In juni treedt Slenter in dienst. Slenter is 32 jaar oud en mo menteel werkzaam bij de Ba sisgezondheidsdienst Ooste lijk Zuid-Limburg als hoofd van de afdeling EGAM. Hierin zijn ondergebracht de discipli nes epidemiologie, gezond heidsvoorlichting en opvoeding, automatisering en medische milieukunde. Voorheen was Slenter, die in juni '81 zijn als arts afgestu deerd is, werkzaam in de Ver enigde Staten, waar hij werk zaam was als onderzoeker in de electrofysiologie. Daarna was Slenter gedurende enige tijd. als wetenschappelijk mede werker verbonden aan de Rijksuniversiteit Limburg. Op korte termijn hoopt Slen ter zijn opleiding sociale ge neeskunde bij de Stichting So ciale Gezondheidszorg in Utrecht af te sluiten. In zijn nieuwe functie zal Slenter de eerste tijd besteden aan de de kennismaking met gemeente besturen, provinciebestuur, politie-, brandweer- en verte genwoordigers van de rechter lijke macht, alsmede ook re presentanten van andere diensten en instellingen waar mee de GGD relaties onder houdt. EuropaTuin opent! H 't Is zover. Ons tuincentrum heeft zich aangesloten bij Europatuin en heropent met feestelijk spektakel en daverende akties op woensdag 15 maart. Wat dacht u bijvoorbeeld van de feestcheque in deze advertentie. Van nóg meersuperaantrekkelljke aanbiedingen op het tuincentrum. Van een grote kleurwedstrijd met mooie prijzen voor alle kinderen tot 12 jaar. Van een grandioze gratis-eleren-aktie volgende week. Ja, wat dacht Europatu even Voor alle kinderen tol 12 jaar Grote kleurwedstrijd met fantastische prijzen Europatuin open: óók feest voor jou! Haal maarsnel een deelname-formulier en maak er iets moois van zodat je kans maakt op een schitterende prijs. Alle informatie staat op het formulier. Bovendien krijg je nog een gratis openingskadootje in de vorm van een set kleurpotloodjes! Let op de speciale Europatuin-feestkrant met alle informatie en feestelijke openingsaanbiedingen Niet ontvangen? Bij ons ligt er een voor u klaar! EUROPflTuiN 89/235/B. Reeds op 1 november vorig jaar stuurde de heer F. M. P. Boot van de Hogeweg te Burgh- H aamstede ons deze vrij zeldzame foto toe. Dit naar aanleiding van een opgenomen foto van het zelfde boer derijtje in het boekje Renesse in oude ansichten, deel 3. Het boerderijtje stond aan een vrij smal pad in Re- nesse, dat in vroeger jaren kenmerkend was voor de Oude Moolweg, die in onze tijd in een volwaardige dorpsweg is veranderd. We hebben hier te doen met het boerderijtje van Lee van Splunder, dat later in eigen dom overging naar diens zoon Kees. Na de watersnoodramp van 1953 zijn huis en schuur ten prooi gevallen aan de slopershamer en was er ter plaatse weer iets vertrouwds verdwenen. Men noemde het boerderijtje in de Schouwse streektaal ..het paade oV\ Het wagenhuis stond wat meer van de weg gebouwd, links het melkkot en daar achter stonden twee schuren. Het geheel was met noeste vlijt in jaren opgebouwd door hardwerkende, zich veel ontzeggende mensen, die vanaf de grond alles moesten opbouwen en het huisje bij het schuurtje houden en dat viel in die dagen lang niet altijd mee. Na de ramp kon een nieuwe boerderij aan de Kerkweg te Den Osse worden gebouwd en betrokken. De bejaarde Kees van Splunder woonde hier met zijn echtgenote en drie vrijgezellen zoons. De jongste van de drie zonen vond al spoedig een vrouw in het Overijsselse Nijverdal en trok daarheen en ging werken bij Holland Signaal te Hengelo. Nadat de ouders op 84-jarige leeftijd overleden bleven de twee overgebleven broers aan de Kerkweg boeren. De oudste, L. van Splunder, overleed in 1988 op vijfenzeventigjarige leeftijd. Het bedrijf is nu van de 58-jarige G. van Splunder die in zijn taak wordt bijgestaan door zijn ruim 20-jarige neef C. van Splunder. Dat is dan weer een zoon van de broer uit Nijverdal. Ofschoon wat vaag kan men met enige moeite Kees van Splunder op de hoek van het boerenhuis zien zitten. Het meisje, dat in de tuin staat is kleindochter Hanneke Boot, toen ongeveer zes jaar oud. geboren te Burgh, thans lerares en wonende te Lelystad. Het is de dochter van F. Boot en A. E. van Splunder. f Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30. 4300 AA Zierikzce. Tel. (01110) 12754. ZIERIKZEE Welfare Om de bezoekers van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee op een bredere basis kennis te laten maken met het Welfare werk van het Rode Kruis, is er donderdag 16 maart een verkoping in de hal van het zie kenhuis. De verkoping is van 14.00- 20.00 uur. Reuma De actie voor het Nationaal Reuma fonds heeft in Zierikzee een bedrag van 5107 gulden opgebracht en dat is slechts iets minder dan vorig jaar. Dc organisatie dankt collectanten en ge vers. Mattheus-passion De cursus Iedereen op zijne wijs, die deze winter in Zierikzee gehou den wordt organiseert weer een reis naar de uitvoering van de Mattheus- passion van J. S. Bach in de Doelen in Rotterdam. Dit jaar valt de uitvoe ring op donderdag 23 maart. In de bus is nog plaats voor enkele deelne mers. Zij die belangstelling hebben voor het concert kunnen contact op nemen met Hans Visser, 01110-14284. Rode Kruis Een door de afdeling Zierikzee van het Nederlands Rode Kruis georgani seerde EHBO-cursus is met succes af gesloten met een examen, dat werd afgenomen door huisarts A. van den Berge uit Bruinisse en kaderinstruc teur O. Boom uit Burgh-Haamstedc. De docente was kaderinstructrice A. Boot-Mangold, bijgestaan door M. Tromper, die wekelijk als slechtoffer fungeert. De geslaagden zijn dc da mes M. van Duin. H. van Aken, S. M. Goudzwaard, M. Koper, 1. Burgmeier en A. J. Hillebrand en de heren C. Priemis, J. C. van Leeuwen, P. regeer, H. P D. Muste, J. Samen, A. Schot, R. de Veth en M. de Weerdt. Medio okto ber start een volgende EHBO-cursus in de Driehoek te Zierikzee. Inlich tingen zijn te verkrijgen via 01110- 13002. KERKWERVE Oefenavond In het Verenigingsgebouw te Kerk- werve woi'dt woensdag 22 maart een oefenavond gehouden door de EHBO- afdeling Middenschouwen. Er zijn LOTUS-slachtoffers aanwezig. Twee instructeurs van de vereniging be spreken na afloop de diverse ongeval len. De oefenavond begint om 20.00 uur en een ieder is welkom. DREISCHOR Oranjevereniging De Oranjevereniging Dreischor houdt vrijdag 17 maart haar algeme ne ledenvergadering in het plaatse- lijkse dorpshuis. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur en ondermeer wordt gesproken over de vaststelling van het Koninginnedag-programma 1989. NOORDGOUWE IJsvereniging Voor de eerste keer in haar bestaan heeft de ijsvereniging Schuddebeurs een bezoek gebracht aan dc kunstijs baan De Uithof in Den Haag. Met de bus vertrok men om 10.00 uur vanaf Noordgouwe, zodat omstreeks 11.30 uur de ijsbaan in zicht kwam. Omdat de binnenbaan vanwege shorttrack- wedstrijden gesloten was, kon alleen dc buitenbaan gebruikt worden. Dit leverde voor niemand problemen op. maar al na enkele uurtjes traden bij dc kleineren vermoeidheidsver schijnselen op. Het uitstapje is zeker voor herhaling vatbaar. OUWERKERK Landbouw Landbouwvereniging Aller Belang in Ouwerkerk komt vanavond, dins dag 15 maart, om 20.00 uur bijeen in het plaatselijke dorpshuis. Na het huishoudelijk gedeelte is er een le zing door J. Markusse met het thema Hoe blijven we nog boer in deze tijd. OOSTERLAND Verkoping Vrijdagmiddag 17 maart is er in de Voorkerk naast de toren in Ooster- land een rommermarkt/verkoping van de Hervormde Handwerkclub. Tal van artikelen worden tegen zeer aantrekkelijke prijzen te koop aange boden met ondermeer een grote col lectie boeken en tijdschriften, trom mels en doosjes en vele andere snuisterijen. Ook knuffeldieren voor kinderen alsmede tweedehands kle ding. De koffie en thee wordt gratis aangeboden. Oranjevereniging De jaarlijkse avond van de Oranje vereniging Oosterland is gepland voor vrijdag 31 maart. Het thema luidt Breng eens een zonnetje. De ver eniging komt om 19.30 uur bijeen in de Oosterhof. MIDDELBURG Nieuw adres COS Het Centrum voor Ontwikkelings samenwerking (COS) in Zeeland dat gehuisvest was in het pand Dam 47 in Middelburg is verhuisd. Het nieuwe adres is Lazarijstraat 1, 4331 TP Mid delburg. telefoon: 01180-84291. Het COS-Zeeland is een provinciaal ont moetingspunt voor iedereen die be langstelling heeft voor ontwikke- lingssamenwerking. Het centrum be schikt niet alleen over documentatie- en informatiemateriaal maar is ook actief op het vlak van adviseren, on dersleuning, begeleiding en stimule ring van groepen die op dit terrein werkzaam zijn Ook geeft het COS een kwartaalblad uit, Cosmorama geheten waarin aandacht wordt be steed aan ontwikkelingssamenwer king in het Zeeuwse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 8