gemeente Z rikzee Win een Keurslager Krokus-schotel! Giro 50500 Baok70.70.70.929 5.25 4.25 ZIERIKZEE DE CRANESTRAAT II Peugeot 205 STRAO SEROOSKERKE 1.85 3.70 zierikzeesche nieuwsbode Dinsdag 14 maart 1989 Nr. 21507 H. SCHOONAARD BURGH K. SCHOONAARD zeehondencrèche ZIKRIKZEESCHE NIEUWSBODE SUCCESJES Onze aanbiedingen van deze week: RUNDER GEHAKT MAGERE SPEKLAPPEN Keurslagerij De Jonge DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN privé of zakelijk drukwerk 5 Op D.V. 18 maart a.s. zijn onze ouders en grootouders J. G. DE WAAL J. K. DE WAAL-OTTE 40 jaar getrouwd. U bent van harte welkom op de receptie welke gehou den wordt van 16.00-18.00 uur in het Ned. Herv. V gingsgebouw, Deestraat 5 te Bruinisse. Kinderen en kleinkinderen 4311 BH Bruinisse, maart 1989 Steinstraat 6 Met droefheid namen wij kennis van het overlijden van de oprichtster van onze fietsclub RIET VAN HESE We zullen in haar een goede en opgewekte vriendin missen. Damesfietsclub ,,Het Kleine Verzet" Zierikzee, 11 maart 1989 Stil, ontroerd en zeer getroffen zijn mijn kinderen, kleinkin deren en ik door de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve zorgzame man en onze vader en opa FRANS VAN DER HAVE Hiervoor willen wij u onze oprechte dank betuigen. In het bijzonder een woord van dank aan onze huisarts Dr. H. Speelman en de wijkverpleging voor de geweldige goede hulp en begeleiding. C. VAN DER HAVE-VAN DER MAAS 4307 BJ Oosterland, maart 1989 Steengrachtstraat 16 BEGRAFENIS-ONDERNEMING VOLLEDIG VERZORGDE UITVAARTEN 01110-14282 WEELDEWEG 7 0IM5-I742 LTE ONTBIEDEN OP GEHEEL SCHOUWEN-DUIVELAND J Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding Amsterdam Huilers noemen we ze En hun gekloog gooi werkelijk door merg en been Ze spoelen hulpeloos oon op de stranden van ons Waddengebied Ziek, ondervoed en obsoluul niet in staat om op eigen kracht in leven te blijven Hun 'gehuil' is een laatste schreeuw om hulp' In de zeehondencrèche von Pieletburen wordt die hulp geboden Met de juiste verzorging, voedmg en medicijnen worden jaarlijks veie tientallen zeehonden von een wisse dood gered Donoteur worden van de zeehondencrèche in Pieterburen betekent een daadwerkelijke bijdrage leveren oan het welzijn van de zeehond Door het insturen van de bon zet u een eerste stop m de goede nchtmg P I E T E RBUREN BON 1 Ja, ik red een zeehondeleven! i Mo» mi| donateur en stuur een occWpro Orwaardiranf Snenung /eencndencècra AnNwonlvrimer 950 V 9950WI 'W»'«ii <f Raadsvergadering' Op maandag 20 maart 1989 vindt de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad plaats in de raadzaal van het stadhuis. De aanvang is 19.30 uur. De drie wethouders en tien raadsleden zullen een beslissing nemen over de door het college voorgelegde zaken. Er zal een regent en een regentes benoemd worden van het Bur gerweeshuis. Mevrouw M. C. J. Hanse-van de Vijver en de heer J. H. Zwart treden af, doch zij kunnen herbenoemd worden. Het Leger des Heils wenst een hoger subsidiebedrag in de personeelskosten van het peuterspeelzaal werk, omdat men de speelzaal 3 in plaats van 2 uur per ochtend wil gebrui ken. Besloten wordt of er kredieten beschikbaar gesteld worden voor het aanbrengen van de naam „Binnen de Veste" op het gebouw van deze openbare basisschool, voor het bestrijden van de houtworm en bonte knaagkever in de houtconstruc tie van de stadhuistoren en voor het houden van wisselten toonstellingen in het Stadhuismuseum en het Maritiem Museum. Ook voor de reconstructie van het kruispunt Laan van St. Hilaire-Weststraat-Scheldestraat, de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilaire tussen dit kruispunt en de hoofdpoortstraat en de eerste fase van de reconstruc tie van de kademuren aan de Engelse Kade en Vissersdijk zijn kredieten nodig. Voor het bestemmingsplan Haringvlietplein heeft een ont werp van een gedeeltelijke herziening op het stadhuis ter inzage gelegen. Hierop is niet gereageerd, reden waarom burgemeester en wethouders voorstellen tot deze herzie ning te besluiten. Volgens de Wet gemeenschappelijke regelingen dient de ge meenschappelijke regeling „werkvoorzieningsschap De Zuidhoek" aangepast te worden. Daarnaast in met ingang van dit jaar het experiment budgetfinanciering ingevoerd, waarbij de financiële consequenties van de sociale werk voorziening voor de gemeenten zijn. Voor de Zuidhoek be treft dit de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland. Voor dit experiment krijgen de deelnemende gemeenten van het Rijk een vergoeding voor 1989 en 1990, doch dit valt voor de Zuidhoek ongunstig uit omdat dit be drag gebaseerd wordt op het jaar 1985 en dat was een bij zonder goed jaar. Omdat de verantwoordelijkheid voor de sociale werkvoorziening volledig bij de gemeentebesturen komt te liggen dienen deze ook nauwer bij het beleid te worden betrokken. Maatregelen als het streven naar een be tere efficiëncy en meer bedrijfsgericht werken zijn npdig. De raad zal oordelen of zij met de gemeenschappelijke rege ling „werkvoorzieningsschap de Zuidhoek" accoord gaat. Iedere burger kan een raadsvergadering bijwonen. Heeft u interesse in de plaatselijke politiek en wilt u regelmatig een raadsvergadering bijwonen, dan kunt u een abonne ment nemen op alle raadsstukken. Dit betreft een exem plaar van de raadsagenda, de daarbij horende voorstellen van burgemeester en wethouders (ofwel het college) aan haar gemeenteraad en het verslag van de vorige vergade ring. De raadsstukken worden ruim een week voor de ver gadering toegestuurd. Een jaarabonnement op de raadsstukken kost 35,—. Heeft u hiervoor belangstelling, dan kunt u zich opgeven bij de afdeling Interne Zaken op het stadhuis, tel. 01110-13151. Commissies De commissie Ruimtelijke ordening, industrie, recreatie en toerisme vergadert woensdag 22 maart 1989 om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De vereniging „Eigen huis" heeft subsidie aangevraagd voor de cursus „Inkomenshertoetsing" Premie-A. Deze cur sus is gehouden omdat een groot aantal premie-A kopers niet op de hoogte blijkt te zijn met de financiële consequen ties van de premie-A-regeling. Op grond van de regeling bij dragen aan gemeenten ten behoeve van woonconsumenten kan de vereniging „Eigen Huis" voor een subsidie in aan merking komen. De commissieleden behandelen de meerjarenplanning 1989 tot en met 1993 in het kader van de Stadsvernieuwing. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de gemeente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een fotocopie met de agenda punten en een korte toelichting is beschikbaar. Voorafgaan de aan de behandeling van een agendapunt mag u het woord voeren. Elk huwelijk begint in het gemeentehuis Wie van plan is te trou wen, kan niet om het gemeentehuis heen. Hij of zij moet er naar binnen. Dat gebeurt ge woonlijk drie keer: eerst voor de aanmel ding, dan voor de on dertrouw en tenslotte voor de huwelijksvol trekking zelf. Een hu welijk kan alleen wor den gesloten als aan de wettelijk voorgeschre ven regels is voldaan. Dat klinkt nogal zwaar, maar 't valt in de praktijk best mee. De belangrijkste pun ten zijn: a. het voorgenomen hu welijk moet worden aangemeld in de woon- gemeente van beide of van een van de part ners. Bij de aangifte worden de nodige formaliteiten be sproken en worden afspraken gemaakt over data e.d. Als een van de partners niet in de aangifte-gemeente woont is het nodig zijn of haar geboortebewijs mee te nemen. Dat kan worden verkregen op het stadhuis van de gemeente waar men geboren is. Bij de aangifte is tevens een uittrek sel uit het bevolkingsregister nodig, waarop de burgerlijke stand vermeld moet.staan. Dit uittreksel is verkrijgbaar op het stadhuis in de gemeente waar men woont. b. er zijn voor elk huwelijk twee en maximaal vier getuigen nodig. Hun naam en adres worden meestal opgegeven bij de ondertrouw. De huwelijkspartners moeten beiden volwas sen, dus tenminste 18 jaar zijn. Om gewichtige redenen kan de Koningin ontheffing verlenen voor wat betreft de leef tijdseis. Alleen bij een huwelijk van eeh minderjarige is de toestemming van de ouders van de minderjarige nodig. c. bij de aanmelding wordt ook een afspraak gemaakt voor de datum van ondertrouw, waarbij gewoonlijk beide part ners aanwezig zijn.De ondertrouw vindt plaats in de aan gifte-gemeente. De eigenlijke huwelijksvoltrekking ge beurt in het openbaar door de ambtenaar van de burgerlij ke stand in het gemeentehuis in tegenwoordigheid van de a.s. echtgenoten en de getuigen. Uitzondering: een huwelijk met de handschoen, bijv. wan neer één van de partners om een belangrijke redenen niet aanwezig kan zijn en - met toestemming van de Koningin - door een gevolmachtigde wordt vertegenwoordigd. d. ieder bruidspaar is vrij in de keuze van de gemeente waar men wil trouwen maar aanmelding en ondertrouw vindt altijd plaats in de woongemeente. De afspraken over de huwelijksvoltrekking moeten uiteraard worden ge maakt in de gemeente waar het huwelijk zal worden vol trokken. Het is verstandig dit tijdig te regelen daar men in sommige gemeenten vele weken is volgeboekt. Verkeersmaatregel In verband met de uitvoering van herbestratingswerk- zaamheden in de Mulockstraat, de Plevierstraat en de Caustraat zullen deze straten in de periode van 20 maart tot ca. 16 juli hetzij geheel hetzij gedeeltelijk voor alle verkeer afgesloten zijn. De werkzaamheden zullen gefaseerd worden uitgevoerd, t.w.: Ie fase Plevierstraat (tussen Mulockstraat en de Huy- bertstraat). 2e fase Mulockstraat (tussen Caustraat en Plevierstraat) 3e fase Caustraat (tussen Calandweg en Mulockstraat). Met de werkzaamheden zal worden begonnen bij het kruis punt Plevierstraat-de Huybertstraat en worden beëindigd bij het kruispunt Caustraat-Calandweg. Zeeuws Studiefonds In 1956 hebben de gezamenlijke Zeeuwse gemeenten, de provincie Zeeland en enkele particuliere instanties de Stichting Zeeuws Studiefonds opgericht. De studiefinanciering van de Rijksoverheid biedt niet aan alle studenten pasklare oplossingen. Onderwijs of studie aan particuliere instellingen en opleidingen in België bij voorbeeld worden niet door het Rijk gefinancierd en ook uitwonende studenten, jonger dan 18 jaar komen niet voor deze studiefinanciering in aanmerking. De Stichting Zeeuws Studiefonds stelt zich ten doel de stu die van deze studenten, van wie de ouders niet in staat zijn voldoende bij te dragen, te financieren. Het fonds verstrekt in principe renteloze voorschotten aan studenten die geen, of slechts geringe steun krijgen van de rijksoverheid. Informatie en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op het secretariaat van het Zeeuwse Studiefonds, Postbus 407, 4330 AK Middelburg, tel. 01180-82500, toestel 663 (van 8.00 tot 12.00 uur). Aanvragen voor het studiejaar 1989-1990 die nen voor 1 september 1989 te worden ingestuurd. Open huis 't Kofschip Donderdag 16 maart 1989 vindt de officiële opening plaats van openbare basisschool ,,'t Kofschip", omda,t de bouw kundige aanpassingen aan het hoofdgebouw van deze school onlangs zijn voltooid. Ter gelegenheid hiervan is er op deze dag van 18.30 tot 19.30 uur open huis. Iedereen, ouders van leerlingen, oud-leer lingen, omwonenden en overige geïnteresseerden zijn van harte welkom in het vernieuwde schoolgebouw aan de Scheldestraat 9 in Zierikzee. Bouwaan vraag De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door het Accountantskantoor „Schouwen-Duiveland" B.V., Oude Haven 50, alhier, een bouwaanvraag is ingediend voor de bouw van een kantoorpand op het perceel Karssteil 23, ka dastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nr. 1353 (ge deeltelijk). De ingediende bouwaanvraag is in strijd met het geldende bestemmingsplan „Dam-Oude Haven", doch is in overeen stemming met een gedeeltelijke in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet. De bouwvergunning kan echter eerst worden ver leend, nadat gedeputeerde staten van Zeeland een verkla ring van geen bezwaar hebben afgegeven; deze verklaring kan pas worden aangevraagd nadat een ieder gedurende de termijn van ter-inzage-legging in de gelegenheid is gesteld van het bouwplan kennis te nemen en daartegen bezwaren in te dienen. In verband daarmee liggen de op de bouwaanvraag betrek king hebbende bescheiden met ingang van 15 maart a.s. ge durende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn (gemotiveerde) bezwaren tegen het onderhavige bouw plan aan het college van burgemeester en wethouders, Post bus 5003, 4300 KA Zierikzee, schriftelijk kenbaar maken. Bestemmingsplannen Bestemmingsplan „Volkstuinen Van Veenlaan" De burgemeester van Zierikzee maakt ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 28, lid 6 en 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door gedeputeerde sta ten van Zeeland bij hun besluit van 21 februari 1989, nr. 1250/145, afd. 4 bur. rov is goedgekeurd het bij raadsbesluit van 14 november 1988 vastgestelde bestemmingsplan „Volkstuinen Van Veenlaan". Bij het besluit tot goedkeu ring hebben gedeputeerde staten op grond van artikel 29, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening verklaard dat het bestemmingsplan onherroepelijk is. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestem mingsplan „Volkstuinen Van Veenlaan" met ingang van 15 maart 1989 gedurende een maand voor een ieder ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Binnenstad-Zuidwest" De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met in gang van 15 maart 1989 gedurende een maand ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage ligt een ontwerp van de gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan „Binnenstad-Zuidwest". Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schrifte lijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indie- Gemeente Zierikzee nieuws is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 Uw grootouders lazen hem al 1 de best verkochte Franse auto in 1988 en in zijn segment AUTOMOBIELBEDRIJF DE NOBELPOORT B.V. Oudeweg 2-6 - Zierikzee Telefoon 01110-14453, na 18.00 uur 01114-1939 Te koop: Mazda 121 HB 1.1 L 5 v., bj. '89, kl. wit, ger. 800 km. Ro yaal afgeprijsd! Tel. 01110- 13878. Nomotta brei- en haakgaren bij wolboerderij Ans Biene- felt, Heuvelsweg 7, Kerkwer- ve, open van 10.00-17.00 uur. HH Landbouwers, Alle soor ten gras- en gazonzaden, zaai granen en erwten. Fa. Bodijl en Zn. Tel. 01112-1593-1522. Wij zijn gestart met de nieu we voorjaarskollektie. Al vanaf 23,95 een trui in de nieuwste kleuren. Ook nu veel in breigarens en machi negarens. „Wolboerderij", Heuvelsweg 7, Kerkwerve, tel. 01110-12179. Wij hebben nu ook garen, rit sen, knopen, D.M.C. enz. Em bleem applicaties vanaf 2,25. Phildar, Schuithaven 15, Zierikzee. Nieten voor iedere nietmachi ne in 5 maten. Houtland Wal- hout, Weststraat 5, Zierikzee. Personeel gevraagd: Groepshotel De Schouwse Boer te Haamstede vraagt medewerkers alg. zaken. Voor inl. 01J15-3121. Diversen: Contract telers gevraagd voor winterwortelen. Fa. Bodbijl en Zn. Tel. 01112-1593-1522. Dakproblemen, kies voor de onderhoudsvrije oplossing. Bel Flexibekleding, tel. 01115-2300. Voor al uw dierenbenodigd heden naar dierenspeciaal zaak Bolle, Zuidwellestraat 14, Zierikzee. 01110-13272. Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citinsproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 12153. 't Is een vak apart. Vandaar ons adres. Goudzwaard, Meu belstof feerdij, Meelstraat 24, Zierikzee, 01110-12491 b.g.g. 16314. ADVERTEREN IS VERKOPEN! ZATERDAG 18 MAART 1989 13.00 uur Keuring versierde paarden aansluitend rondrit. 14.45 uur Intocht ruiters onder muzikale begeleiding van muziekvereniging 'Luctor et Emergo' uit Renesse 15.00 uur Start ringsteken te paard, aansluitend prijsuitreiking in Dorpshuis. Deelname f 6,50 per persoon. Opgave A. Schreurs, Dorpsplein 10. Telefoon 01117-1565 Doe mee aan onze voorjaarsprijsvraag en Ter introduktie van onze nieuwe Krokusburger is er 5 weken lang een voorjaarsaktie met elke week kans op een schitterend opgemaakte Krokus-schotel met vers voorjaarsvlees, waaronder onze nieuwe Krokusburger. Haal het deelnameformulier bij ons in de winkel. Doe mee en... win! De gehele week 500 gram 500 gram SPECIAL Kant en klare ^KIP PAELLA 100 gram Keurslagers kwaliteit KIPPEPOOT 500 gram En natuurlijk onze nieuwe Krokusburger Het nieuwe Keurslagerprodukt van dit voorjaar. Een verrassend gekruide burger, heerlijk zacht van binnen, O feestelijk bekroond met een sierlijk kruiden-rozet. O w Ter introduktie! 4 halen, 3 betalen! Per stuk I Noordstraat 45 - Burgh-Haamstede Tel. 01115-1497 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE drukt de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE maar ook...

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5