Zeventiende Pannekoekloop Wordt Erik Knuist sportman van 1988? Start tweeëndertigste editie Zomeravondvoetbal-competitie Peter van Vossen zet beslissende krabbel ~5r*iJrfT Zaalvoetbal in Onderdak Winst en verlies voor jeugd van TTV Scaldina Voetbal op Schouwen- Duiveland 10 Jan Guiljam wederom winnaar WESTENSCHOUWEN - De 17e Pannekoekloop in het fraaie bos-, duin- en strandgebied van Westenschouwen kreeg een record aantal deelnemers te verwerken. De or ganisatie, in handen van atletiekvereniging Delta Sport noteerde maar liefst 295 deelnemers. Wini Schot, voorzit ter van de organiserende vereniging: „Het is toch fan tastisch, tien minuten voor aanvang van de wedstrijd stonden de deelnemers nog in te schrijven. Dit is een ab soluut record, vorig jaar vonden we 253 deelnemers al veel". De Pannekoekloop is niet alleen een exclusieve loop geworden, tussen de vele prestatielopen in Zeeland, maar ook nog een prestatieloop die langzaam maar zeker de meeste deelnemers gaat trekken in Zeeland. Het was dan ook een prachtig ge zicht om het langgerekte lint van lo pers door het uitstekend en pittige parcours te zien trekken. Vooral de traditionele 15 kilometer, waarbij het parcours via tegelpaden in het bos, door de meeuwenkolonie richting vuurtoren, over het strand en op nieuw via het bos naar de finish trok. De 2,5 kilometer door de meeuwenko lonie was het zwaarste gedeelte van het parcours, vele deelnemers noe men dit dan ook „Het pad des doods". Winnaar Opnieuw werd Jan Guiljam uit We- meldinge winnaar over de 15 kilome ter. De atleet van AV '56 liet een ster ke indruk achter door in een knappe tijd van 53.16 te finishen. „Het ging lekker, toch vorig jaar had ik sneller gelopen", aldus Guiljam die het een fantastisch parcours vond. Hans Sa- man uit Zierikzee liep naar een knap pe derde plaats in een tijd van 54.58. De 21-jarige atleet van atletiekver eniging Delta Sport verklaarde na afloop: „Ik had weinig moeite met het parcours. Moet je kijken op mijn stopwatch, 10.28 liep ik over „Het pad des doods". Normaal in training loop ik daar 9.20 over, nou dan is dit hartstikke goed. Ik loop weinig duurloopjes, hoofdzakelijk train ik interval", aldus Saman die het atle tiek baanseizoen wil gaan starten op de 1500 meters. Samen die nog maar ruim twee jaar aan atletiek doet lijkt op de goe de weg te zijn. Met de prestatie in de Pannekoekloop liet hij duidelijk zijn visitekaartje achter. Van de 295 deelnemers kozen 75 lo pers voor de 7,5 kilometer. De win naar daar was. de 21-jarige Erik Gle- rum uit Vlissingen. Deze atleet van atletiekvereniging Atletica had een tijd nodig van 24,40 minuten. De 15- jarige Michel Coolbergen werd knap derde in 26.53 en Dean de Winter uit Haamstede behaalde een vierde plaats in 27.01. Organisatie De wedstrijdorganisatie-commis sie van atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee kan terug zien op een uitstekend georganiseerd toer nooi. Niet alleen werd er gelopen on der prima weersomstandigheden maar het grote aantal deelnemers kon na afloop een gratis pannekoek nuttigen in restaurant Zeelust. De uitslag was als volgt: 15 km vrouwen: 1. Elly Westerweele, Vlisin- gen 67.96; 2. Henny Kats, Middel burg; 3. Alie de Klerk, Goes, 77.45. IVi km vrouwen: 1. Ineke Sturm, Middelburg, 32.19; 2. Ineke Gueguier- re, 32.20; 3. Nelleke Geuze, Vlissingen 35.10. 71/2 km mannen/jongens: 1. Erik Glerum, Vlissingen 24.40; 2. Henk Jan Joosse, Middelburg 26.35; 3. Mi chel Coolbergen, Zierikzee 26.53; 4. Dean de Winter, Delta Sport 27.01; 5. Manfred Meulmeester, Vlissingen 28.05; 6. Edwin van Meerendonk, Vlissingen 28.06; 7. René van Gilzen, Kruiningen 28.08; 8. Ramses Bek- kenk, Zierikzee 28.38; 9. Walter v. d. Velde, Sommelsdijk 28.56. 15 km mannen: 1. Jan Guiljam, Goes, 53.16; 2. Jan Louisse, Kapelle, 54.38; 3. Hans Saman, Zierikzee, 54.58; 4. Ron Dellebeke, Vlissingen 55.30; 5. Ad Courtin, Goes, 55,43; 6. Kees Priem, Kortgene 55.50; 7. Johan NIEUmBODE De winnaar van de zeventiende Pannekoekloop, Jan Guiljam, van AV '56 (Fo to: Joop van Houdt). de Vlieger, Vlissingen 56.05; 8. Ed Troost, Rotterdam, 56.23; 9. Wim Pro voost, Renesse, 56.50; 10. Johnny Quaak, Haamstede, 56.50. 14. Peter Jordaan, Middelharnis 57.48; 17. Do- ris Breidenbach, Brouwershaven, 58.05; 22. Jan Koster, Zierikzee 59.44; 24. Adrie Gerards, Zierikzee 59.56. ZIERIKZEE - Tijdens de jaarlijkse sportman/vrouw-verkiezina van de gemeente Zierikzee, op achttien maart aanstaande in sporthal Onder dak, is judoka Erik Knuist één van de zes genomineerden. De éénen twintig-jarige MTS'er werd in 1988 Zeeuws kampioen in zijn gewichts klasse van 86 kilo. Tevens presteerde hij het om tijdens de West-Zuid Nederlandse kampioenschappen tweede te worden. Verder eindigde Erik Knuist tijdens diverse nationale toernooien met de regelmaat van de klok hij de eerste drie. Voor Knuist was deze nominatie de eerste keer en naar zijn zeggen had hij dit helemaal niet verwacht, maar vindt het natuurlijk hartstikke leuk. Het liefste wat Erik Knuist nog graag zou willen bereiken is een hele goede plaats op het Nederlands kam pioenschap. Dit jaar ligt zijn trainings arbeid wat lager als normaal omdat hij volop in de tentamens zit van de MTS, fijn mechanische tech niek. Volgend jaar, als hij stage gaat lopen, wil hij in Rotterdam gaan trainen op een gerenommeerde sportschool. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Tijdens de jongste voorjaarsvergadering van het Zomeravondvoetbal, heeft het bestuur, onder voorzitterschap van Rinus de Vos, bekend gemaakt dac de nieuwe competitie op maandag tien april voor de tweeëndertigste keer een aanvang zal nemen. Verder was men zeer verheugd te kunnen mededelen dat de VV Dreischor zich als nieuwe vereniging voor de competitie 1989 had aangemeld. In vergelijking met de zeven piot gen van vorig jaar, wat min of meer een gebroken competitie met zich meebracht, zullen dit zomerseizoen acht teams strijden om het kam pioenschap. Voorzitter Rinus de Vos: „We zijn heel erg blij met de aanmel ding van Dreischor. Nu kunnen we tenminste week voor week een leük programma draaien". De acht elftallen die elkaar in de komende zomermaanden zullen tref fen zijn: debutant Dreischor, Duive- land, Gouwe Geit, Mevo-veteranen, SKNWK, Stella Boys, Velocitas en Zierikzee-veteranen. Er wordt een volledige competitie afgewerkt, zo dat alle teams veertien wedstrijden voor de boeg hebben. In totaal zullen er in de zomer 1989 dus 56 wedstrij den worden gespeeld. Dit intensieve programma wordt verspeeld op de voetbalvelden van Dreischor, Duiveland, Nieuwerkerk, Serooskerke en Zierikzee. De bedoe ling is te starten op tien april, en twaalf wedstrijdweken daarna moet de kampioen bekend zijn. De win naar van 1988, SKNWK, speelt op maandag tien april de eerste (uit wedstrijd tegen debutant Dreischor. De uiteindelijke winnaar van rayon Zierikzee kan vervolgens op 26 augustus 1989, in Vlissingen, strijden om het Zeeuws kampioenschap. Op die datum zullen alle vijf rayonwin naars (uit Zierikzee, Goes, Middel burg, Vlissingen en Sas van Gent) te gen elkaar uitkomen. Vorig jaar werd rayonwinnaar SKNWK tevens de nummer één van dit Zeeuws kampi- oenentoernooi. Net als voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer een zogenaamde sporti- MADRID - Javier Clemente wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van Atletico Madrid. Clemen te, onlangs ontslagen bij Espagnol, is de vierde trainer binnen een jaar die door voorzitter Jesus Gill is be noemd. Eerder dit seizoen werden Maguregui - na het verlies in de Euro pa Cup tegen FC Groningen - en At kinson ontslagen. viteitsprijs uitgereikt aan de meest faire ploeg. Tijdens elke wedstrijd geven de scheidsrechters aan de elf tallen punten voor het sportieve ge drag. Tijdens de laatste vergadering heeft het bestuur tevens iemand be reid gevonden die gaat bemiddelen in het aanstellen van de scheidsrechters. Mede door de opgeheven scheids- rechtersvereniging van Schouwen- Duiveland was het belangrijk dat ie mand dit ging coördineren. Als be middelaar heeft zich echter opgewor pen A. C. Bolle, die tevens een plaatsje in het bestuur van de regio- commissie heeft gekregen. Op deze plaats krijgt hij waarschijnlijk de portefeuille van scheidsrechtersza- ken en toernooienorganisatie in han den. Een verzoek van enkele verenigin gen, om voortaan in plaats van twee met vier wisselspelers te spelen, heeft het bestuur afgewezen. Vooral om het grote krachtsverschil onder ling binnen de perken te houden, heeft de algehele leiding van het Zo meravondvoetbal doen besluiten ook in het seizoen 1989 met twee wis selspelers te blijven voetballen. ZIERIKZEE - Tijdens de jongste zaalvoetbalcompe titie in sporthal Onderdak, zijn er weihig schokkende uitslagen tot stand geko men. Iedere ploeg deed plichtmatig wat van hen verwacht werd. De uitslagen waren als volgt: PJZ- De Roo Fossen 1-5; Rijschool Delta- Sporthuis Zierikzee 4-4; Bijmake- laardij-Pinky Boys 3-6; Braber Groenvoorziening-Stella Boys 6-3; To ren Boys-Bruse Boys 4-2; FC Kerk- werve-Nola Boys 2-3. Het programma voor de komende speelronde, woensdag 15 maart aan staande, is: De Stecg-Mevo; WIK- Droptiek Passage; Knippie-L en O; Sport Surf Jonker-Zeelandia; Coen Honig 1-PZEM; PTT-Coen Honig 2. Ie klasse Schorpioen 10 9 1 0 19 70-27 Mevo 10 6 2 2 14 41-23 Toren Boys 11 7 0 4 14 46-30 Bruse Boys 11 5 2 4 12 44-33 Sport Surf Jonker 10 5 1 4 11 51-45 Sporthuis Z'zee 9 3 3 3 9 41-30 Rijschool Delta 10 3 3 4 9 34-36 De Steeg 10 3 0 7 6 21-38 Stella Boys 1 9 2 0 7 2 19-39 Zeelandia 10 1 0 9 2 13-84 Stella Boys 1: 2 pt. in mindering (0-5) 2e klasse WIK Coen Honig 1 Nola Boys Bijmakelaardij Pinky Boys Kerkwerve Garage Slager Droptiek Passage Dreischor PZEM Coen Honig 1: 2 pt. in mindering (0-5) 3e klasse 10 8 1 1 17 56-26 10 9 0 1 16 51-21 11 7 2 2 16 45-23 10 6 0 4 12 35-30 10 5 0 5 10 36-43 11 5 0 6 10 48-36 10 4 0 6 8 32-43 10 2 1 7 5 23-51 10 2 0 8 4 29-50 10 1 0 9 2 22-54 PTT 10 7 1 2 15 42-30 De Keien 10 7 0 3 14 63-33 Knippie 9 4 3 2 11 28-28 Dakkies Bar 10 5 1 4 11 54-29 De Roo Fos'sen 10 4 3 3 11 46-37 Braber Grv.z. 11 4 .3 4 11 43-54 Stella Boys 2 11 3 2 6 8 36-48 Coen Honig 2 10 2 2 5 7 21-51 L en O 10 3 0 7 6 38-50 PJZ 9 3 1 5 5 26-42 PJZ: 2 pt. in mindering (0-5) Eerste team ivint met 7-3, derde team verliest met 9-1 ZIERIKZEE - Het eerste jeugdteam van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina heeft op eigen bodem een overwinning van 7-3 weten te boeken op Reynaert 1 uit Hulst. Het tweede team was vrij en het derde drietal ver loor in de uitwedstrijd tegen Arnemuiden 2 met grote cij fers: 9-1. Scaldina kreeg in de Raamstraat bezoek van Reynaert 1 uit Hulst. Er was volop reden tot optimisme, daar de uitwedstrijd destijds door Scaldi na met 4-6 was gewonnen. Arjan Bom beet het spits af en won in drie games: 19-21, 21-16 en 21-8. Hierna' was het de beurt aan Ralph van Dijk en vervolgens aan Reitse van der Wekken. Beiden moesten echter de eer aan de tegenstander laten. Het dubbel Bom/Van Dijk ging voor de overwinning. Reitse van der Wekken scoorde goed tegen Braet: 21-18 en 21-5. Op nieuw verloor Arjan Bom, nu tegen anti-topspin speler Verdurmen: 21-11 en 21-18. Ook Ralph van Dijk verloor weer, al was het deze keer in drie games: 21-12, 16-21 en 21-12. Reitse van der Wekken had vervolgens o'ok drie games nodig, maar verloor toch van Verdurmen: 16-21, 21-18 en 18-21. Van Dijk en Bom scoorden beiden nog ccn keer zodat de eindstand 7-3 bedroeg. Scaldina 1 komt hiermee op de tweede plaats met 32 punten, ter wijl Reynaert op 28 punten terecht kwam. Nadat voor de wedstrijd bei de teams gelijk stonden nam Scaldi na met deze winst nu een voor sprong. Het derde jeugdteam van Scaldina moest op bezoek bij Arnemuiden 2. Op voorhand was al bekend dat deze tegenstander eigenlijk veel te sterk was. Daniëlle Castel, beet hier het spits af en verloor, ondanks de goed geboden tegenstand, met 21-17 en 21- 14. Miranda Kristalijn speelde zich in drieën naar een nipte overwinning: 19-21, 21-19 en 18-21. Dat waren voor Scaldina eigenlijk de enige wapenfei ten. Techniek De rest van de partijen ging jam merlijk verloren. Sandor Schregar- dus kwam er niet aan te pas ofschoon hij over een goede techniek beschikt. Maar het ontbrak hem aan geloof en zelfvertrouwen. Daniëlle Castel zit momenteel aan haar top, terwijl Mi randa Kristalijn goed presteert maar meer moet kunnen scoren. Dit biedt in ieder geval perspectieven voor het vervolg van de competitie. Deze 9-1 nederlaag viel derhalve wel een beet je zwaar. Vanaf volgend seizoen full-prof bij SK Beveren BEVEREN - Na onderhandelen, en nog eens on derhandelen, heeft de in Zierikzee woonachtige Vlissingse-spits Peter van Vossen zich afgelopen weekend definitief voor twee jaar gebonden aan de Belgische profclub SK Beveren. In het stadion van zijn toekomstige werkgever zette Van Vossen de laatste en beslissende handtekening. Het ideale contract, dat mede door zaakwaarnemer en broer Kees van Vossen, in samenwer king met Peter Gerards van de VVCS (Vereniging voor Con tractspelers) afgedwongen is, biedt de jonge toekomstige full- prof veel voordelen. Zo gaat hij anderhalve ton per jaar verdienen en krijgt hij een auto van de V.aak'. De secretaris van Bcvcren, Marcel van Goethem, deelde wel mede dat Van Vossen een ba sisplaats zal moeten verdienen. Brouwershaven-Kruiningen De elf van Brouwershaven waren in het duel, op eigen bodem, tegen kop loper Kruiningen duidelijk de betere ploeg maar maakten de minste doel punten. Bij Kruiningen speelde vrou we Fortuna mee (twee eigen doelpun ten van Brouwershaven) wat een onverdiende winst opleverde van 1-3. Ondanks het gemis van Arjan Visser en Ad van den Hoek kon Brouwersha ven het prima opvangen. Er werd goed vanuit de achterhoede opge bouwd en de beste kansen waren voor Sjaak van der Weele en Werner Kafoe. In de dertigste minuut schoot Van der Weele in volle vaart jammerlijk in ei gen doel. Direct na de rust werd het 0- 2. Brouwershaven bleef zich inzetten, wat resulteerde in een treffer van Steve Kloet: 1-2. Twee minuten voor het einde caramboleerde een bal heel ongelukkig via René Roon het doel in. Einduitslag derhalve 1-3. Renesse-Sluis Het elftal van Renesse heeft de thuiswedstrijd tegen Sluis gewonnen met 4-1. Reeds in de tweede minuut wist Leen Rademaker door keihard in te schieten de openingstreffer op zijn naam te zetten. Sluis wist hierna Renesse goed onder druk te zetten en ging verwoed op jacht naar de gelijk maker. Die viel vervolgens in de twintigste minuut te aanschouwen. Een voorgegeven bal werd door Renesse-keeper Ad Hendrikse losge laten en vervolgens ingeschoten: 1-1. Vijftien minuten later was het Jeroen van der Have die uit een vrije trap langs de muur ineens de bal in de tou wen deed verdwijnen: 2-1. Renesse bleef goed aanvallen en Sluis gaf daarbij redelijk partij. Vanaf het be gin van de tweede helft trachtte Sluis met man en macht de gelijktreffer te forceren. Dat lukte echter niet, ter wijl Renesse middels doelpunten van Leen Rademaker en Peter Messema- ker een eindstand van 4-1 op het sco rebord kon brengen. Duiveland-Apollo Op het Oostersportpark, de thuis haven van voetbalvereniging Duive land, vierde de irritatie, afgelopen zaterdag in het duel tegen Apollo, hoogtij. Vooral door een wispelturig optreden van scheidsrechter B. Bleyi wekte dit de woede op bij zowel pur bliek, spelers als trainers. Oefen- meester Van Lent begreep niet hoe de arbiter het weer voor elkaar kreeg om één onterechte penalty (sliding verkeerd beoordeeld) toe te kennen, één speler eruit te sturen en er één op te schrijven. „Het lijkt wel of die scheidsrechter wat tegen Duiveland heeft", was de reactie van Van Lent na afloop. Er staat derhalve ook een ge sprek op stapel tussen het bestuur van Duiveland en de betrokken refe ree B. Bleyi. Na vijftien minuten kwam Apollo op 0-1 voorsprong. Dui veland dat het voornamelijk van kracht voetbal moet hebben bleef zich inzetten en dat resulteerde voor rust nog in 1-1, dooreen doelpunt van aan voerder Jan Kees de Jonge. Tien mi nuten na de rust kopte Jacco de Jonge zijn ploeg naar 2-1. In de twintigsté minuut bezorgde de eerder genoemde penalty de gelijkmaker: 2-2. Opmer kelijk was dat in het doel van Duive land de trainer van de A-jeugd, Wim Matthijse, zich had geposteerd, om dat Marco van de Linde ziek was. „Wim heeft trouwens goed staan kee pen en goed gepraat", aldus Van Lent. Jong Ambon 4-Dreischor Het eerste elftal van Dreischor heeft ten koste van Jong Ambon weer twee punten kunnen verzamelen. Na een zenuwachtige eerste helft kwam het spel van Dreischor in de tweede helft wat beter uit de verf en kon men de bal goed in de ploeg houden. Men creëerde vele kansen waarvan er uit eindelijk drie werden benut. In de veertiende minuut scoorde Marcel IJ- zenbrandt de openingstreffer; 0-1. Dit was tevens de ruststand. Na de her vatting was het Luc Heijboer die van af zestien meter onschoudbaar in schoot: 0-2. Dreischor dacht het toen op zak te hebben maar kwam in de tweeëndertigste minuut toch nog on verwacht op 1-2, volgens velen uit een buitenspelsituatie. Jong Ambon rook de kans en ging nog feller spelen. Vijf minuten voor het einde ontnam Mar cel IJzenbrandt de gastheren deze il lusie en scoorde zijn tweede doel punt. Uit een corner schoot hij de bal ineens, la Koevermans, tussen de palen. Eindstand derhalve 1-3. Kats-ZSC Tijdens één van de slechtste wed strijden uit de competitie, heeft ZSC in de uitwedstrijd tegen Kats de winst aldaar moeten laten Tbrwijl het de bedoeling was dat in de derby tegen Brouwershaven de spits Gert- Jan Kunst zijn debuut zou maken, maar er toen niet bij was, stond hij nu wél voor het eerst opgesteld. Ook hij kon niet tot scoren komen. Reeds in de vierde minuut van de wedstrijd viel het eerste en enige doelpunt te aanschouwen. Uit een scrimmage voor het doel van ZSC-keeper Johan van der Horst werd het 1-0. Hoewel de Scharendijkenaars toch wel de sterk ste waren kon er niet meer gescoord worden. Ook in de tweede helft wa ren de mannen van trainer Kees Snoek sterker en werd Kats helemaal niet gevaarlijk meer. ZSC kreeg ver volgens dé kans op de gelijkmaker. Maar net zoals in de vorige wedstrijd tegen Brouwershaven werd wederom een penalty gemist. Dit keer was het Gerard de Voogd die zijn poging ge stopt zag door de Katse goalie. Hoe wel Arno de Jonge en Gerard de Voogd nog enkele kansen kregen bleef het toch 1-0 in het voordeel van Kats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 10