Zierikzee speelt gelijk na spannende wedstrijd Mevo domineert in duel tegen SSV '65 mm Onvoldoende training breekt DFS wederom op NIEUWSBODE Bruse Boys geeft riante voorsprong uit handen WIK wint in saai duel van zwak Cadzand Judoka Leo van Oosten tweede van Nederland 6 Twee doelpunten van good-old Kees Verhaart ZIERIKZEE - Voor het eerst in lange tijd was de spanning weer terug op sportpark Den Hogen Blok. Na vooral een goede eerste helft van de beste elf van Zierikzee liet ook tegenstander Avanti '31 van zich spreken en gaf vooral door een collectieve inzet goed partij. In de tweede helft zakte het spel van de Zierikzeeënaren wat terug, terwijl de bezoekers uit Brabant voldoende felheid behielden om een 2-1 achterstand om te buigen naar een einduitslag van 2-2. Deze gelijke eindstand gaf goed de verhoudingen aan tussen beide ploegen. Zierikzee was in de eer ste helft duidelijk de betere. In de tweede vijfenveertig minuten dwong Avanti echter middels een massale inzet het initiatief af. De ze inzet was ook voor aanvang bij Zierikzee-trainer Hans van der Wekke bekend. „Avanti is een fel ploegie. Maar ik heb begrepen dat ook zij met wat blessures hebben te maken. En dat maakt er weel een open wedstrijd van". Reservebank Bij Zierikzee zaten op de reser vebank Camiel van Tiggelhoven, van het tweede elftal, en de ge deeltelijk van een blessure her stelde Martin Quist. Ook de eer der geblesseerde snelle spits Theo Wittenberg stond weer opgesteld. Verder was Rini Stoutjesdijk weer in de spits te vinden en was ook good-old Kees Verkaart duidelijk aanwezig in die voorhoede. Hij nam dan ook beide doelpunten van Zierikzee voor zijn rekening. In de beginfase verliep het bij Zierikzee allemaal wat stroef. Het was wat aftasten en het spel ging gelijk op en neer. Maar in eens in de negende minuut brak Avanti razendsnel uit. Daarbij kreeg middenvelder Ton Steen- bekkers in het zestienmeterge bied de bal voor de voeten en haalde keihard uit. Via de lat stuiterde deze spetter het veld weer in en in de rebound kon de centrumspits van Avanti, Willy Russen, vrij inschieten: 0-1. Daarna was het toch met name Zierikzee dat het spel bepaalde. Op het middenveld was vooral Marco van Oeveren heel goed be zig. Hij bediende meerdere keren de spitsen van ballen op maat. Het spel bleef snel op en neer gaan. In de dertigste minuut kreeg Zierik zee, vanwege hands, een vrije trap toegewezen. Wie anders dan Kees Verkaart mocht het vanaf twintig meter proberen. Hij maakte zijn beruchte traptechniek weer eens waar en schoot in één keer raak, ondanks de opgestelde muur: 1-1. Spannend Door deze gelijke stand was de wedstrijd weer helemaal openge broken. Tot aan de rust bleef het dan ook uiterst spannend op Den Hogen Blok. Tien minuten voor rust kwam Zierikzee dan toch op voorsprong. Nadat Leen Koster opende met een dieptepass op Kees Verkaart ging die er op snel heid achteraan. Maar Avanti- keeper Schoenmakers zag het dreigende gevaar en kwam ver zijn doel uit. Tegelijkertijd kwa men beide spelers bij de bal aan. In de kluts kreeg Verkaart de bal mee en scoorde zijn tweede treffer: 2-1. Avanti leek wat aan geslagen en speelde de eerste helft iets minder fel uit. Na de hervatting gingen de bezoekers er echter weer hard in en overdon derden ze Zierikzee. Vooral in de eerste minuten brak er regelma tig paniek uit bij de mannen van trainer Hans van der Wekke. Ook hijzelf zag dat het niet helemaal ging als in de eerste helft en kwam derhalve meerdere keren zijn 'kot' uit. In de zeventiende minuut werd het aandringen van Avanti be loond. Uit een vrije trap op veer tig meter van de doellijn werd de bal hoog in de doelmond gebracht. Willy Russen trok met zijn tweede treffer het spel weer helemaal open: 2-2. Bij Zierikzee gingen er echter steeds meer kleine dinge tjes mis; passes waren te onnauw keurig en er werd niet altijd even alert ingegrepen. In de vierentwintigste minuut moest voorstopper Frans Trom- pert het veld met een kuitblessure verlaten. Voor hem kwam Martin Quist erin. Het was deze invaller die zich bij een volgende uitbraak jammerlijk vastliep in de defensie van Avanti. Eén minuut later mocht Kees Verkaart helemaal op links, tien meter van de achter lijn, een vrije trap nemen. Hij bracht de bal goed in de doel mond, maar de bal werd door ie dereen gemist. In de staart van dit duel tracht te Zierikzee alsnog op voorsprong te komen, wat echter niet meer wilde lukken. De laatste kans, vier minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Meeuwsen uit Axel, was voor Freddy Kramer, die op een pass van Kees Verkaart over schoot. Zo was de beloning voor beide teams één punt, wat gezien het getoonde spel zeer ver dienstelijk genoemd kan worden. t y Het doelpunt (35e minuut eerste helft) van Kees Verkaart Ui beeld. Ervaring en koelbloedigheid zorgden er voor dat Verkaart als winnaar uit het duel met keeper Schoenmakers kwam: 2-1. (Foto's: Joop van Houdt). SINT-PHILIPSLAND - Na een tamme wedstrijd heeft NOAD '67 aan het langste eind getrokken ten koste van DFS uit Burgh- Haamstede. Gezien het ge toonde spel had eigenlijk geen van beide ploegen mo gen winnen, maar een on verwacht schot op keeper Eric Schot belandde via de binnenkant paal in het doel, en bezorgde de thuis club een overwinning: 1-0. DFS-trainer Peter Goedegebuure had zijn spelers vooraf al gewaar schuwd. Om niet in de degradatiezo ne te komen verwachtte hij toch wel wat inzet. „Maar het ging allemaal weer té gemakkelijk en té laks. En weer kom ik erop terug dat dit mede te wijten is aan de minimale trai ningsopkomst, hierdoor is DFS geen één geheel", aldus Goedegebuure. Leider Verder mist DFS ook een duidelij ke leider die alles in goede banen kan leiden. En ook heeft men kwaliteit in moeten leveren door het vertrek van drie belangrijke spelers aan het be gin van het seizoen. Door de te af wachtende houding van DFS in de be ginfase nam NOAD het initiatief en speelde men de bal steeds maar weer rond. In de tiende minuut scoorde Frans Quist van NOAD vanaf twintig meter uit een onverwacht schot: 1-0. NOAD bleef de bal rondspelen en DFS bleef achter de feiten aanlopen. Alleen Jack van Rees kreeg twee keer de kans om te scoren: één kop bal naast en een te zacht schot naast. Tijdens de rust sprak Goedegebuure zijn spelers eens goed toe: „Jullie roepen maar van 'klasse bal' en zo, maar de inzet is als een klaverjas- avondje. Voor voetbal moet je wel wat meer doen". Deze woorden hadden waarschijn lijk toch indruk gemaakt, want in de tweede helft werd er wat beter ge voetbald. Maar steeds kwam weer het ggbrek aan voldoende training om de hoek kijken. In de tiende mi nuut schoot Leo Rijnberg, uit een vrije trap, de bal ineens in de touwen. Maar de scheidsrechter had met de arm geheven gestaan, zodat het een indirecte vrije trap betrof. Derhalve werd dit doelpunt dan ook afge keurd. Manifesteren DFS bleef zich op de helft van NO AD manifesteren. Maar tot scoren kon men niet komen, mede door het gebrek aan kwaliteit. Wel zat weder om Van Rees en ook Blom dichtbij een doelpunt. Maar toch bleef een matig optreden van beide ploegen de boventoon voeren. Nadat de thuis wedstrijd tegen NOAD nog met 2-0 werd gewonnen, verloor DFS nu met 1-0. AMSTELVEEN - Tijdens een korfbal gala in Amstelveen zijn Ron Steen bergen (Oost Arnhem) en Rini van der Laan (Blauw Wit) gehuldigd als beste speler en beste speelster van het seizoen 1988-'89. Voor Steenbergen is het de eerste uitverkeizing, Rini van der Laan was onder haar meisjes naam Keereweer al drie keer eerder de beste (in 1981, 1982 en 1985). Kapelle komt van 3-0 terug tot 3-3 BRUINISSE - Het lijkt wel of heeft Bruse Boys een pa tent op het uit handen geven van een riante voorsprong. Want ook afgelopen weekend, in de thuiswedstrijd tegen Kapelle, werd een riante voorsprong van 3-0 door de be zoekers alsnog omgebogen naar een gelijkspel: 3-3. Trai ner Piet Roks na afloop: „En dan moet je nog blij wezen dat je niet verliest". voor de rust zelfs 3-2. Bruse Boys had flink wat gas teruggenomen en was ook na de hervatting niet echt meer van plan het initiatief te heroveren. Tot aan de vierentwintigste minuut in de eerste helft, waarin ook de drie doelpunten van Bruse Boys vielen, bepaalden de Bruenaren het spel middels goed voetbal. Er werden al vroeg kansen gecreëerd en iedereen was goed bezig. In de tiende minuut scoorde Tonny van den Berge de ope ningstreffer. Uit één van zijn beruch te vrije trappen, schoot hij de bal over de muur direct tussen de palen: 1-0. Corner Vijf minuten later was het Jacob van den Berge die inkopte, uit een corner genomen door Tonny van den Berge: 2-0. Op dat moment beheerste Bruse Boys nog steeds het hele spel, zeker toen Theun de Ronde gebruik maakte van een verkeerde terug speelbal, er goed tussenkwam en 3-0 aantekende. Toen sloeg de gemak zucht bij Bruse Boys toe en ging ook de conditie een rol spelen. Kapelle merkte dit en trok hand over hand het initiatief naar zich toe. In de vijfentwintigste minuut kwam er vanaf de rechterkant een goede voorzet, omdat Johnny van Dijke er niet bijkon, en werd vervolgens inge kopt: 3-1. Door het betere voetbal van Kapelle werd het vier minuten Kapelle rook haar kans en ging wél door met het spel van voor rust. In de elfde minuut werd dit beloond met de gelijkmaker nadat Bruse Boys onno dig balverlies had geleden: 3-3. Toch kregen de Bruenaren nog verschillen de kansen. Zo werd een spetter van Jacob van den Berge in de eerste mi nuut geweerd door de lat. Verder wa ren er nog kansjes via Theun de Ron de en een afstandsschot van Egbert van Unen, die net over schoot. Gemakzucht Door het gemakzucht van Bruse Boys kon Kapelle met de regelmaat van de klok de uittrappen van Bru- keeper Jacob Muller opvangen. Orga nisatorisch liep het allemaal ook niet meer zo lekker. In de slotfase pro beerden beide ploegen alsnog met een laatste krachtsinspanning tot scoren te komen. Maar de stand bleef gelijk. Trainer Piet Roks was derhal ve ook niet helemaal tevreden over het resultaat. „Na die 3-0 hadden we door moeten drukken. We hadden dan met gemak op 5-0 kunnen ko men. Ma&r ja GOES - Hoewel Mevo, de rode lantaarndrager van de vierde klasse KNVB, zeker zeventig minuten van de uit wedstrijd tegen SSV '65 heeft gedomineerd, kreeg het op een gegeven moment zo'n mentale dreun toegediend dat, de Goesenaren met gemak de aangeslagen Zierikzeeëna ren huiswaarts zonden met een 7-0 nederlaag. Gezien het betere voetbal van Mevo gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd sprak Mevo-trainer Ko Willemse dan ook van een geflatteerde uitslag. KERKWERVE - De thuiswedstrijd van WIK afgelopen weekend tegen hekkesluiter Cadzand was er één 'die moest gebeuren', zoals trainer Jaap de Ridder dit duel omschreef. In een wedstrijd waar weinig inzat zorgden de beste elf van WIK wel voor een plichtmatige overwinning: 2-0. Cadzand is eigenlijk geen enkel moment gevaarlijk geweest en stond binnen de lijnen omdat het nu een maal moest. Derhalve zat er weinig spanning in deze wedstrijd, en was uiterst saai te noemen. In de vijfen twintigste minuut tekende Joost Rot te, na een goede eenmansactie, 1-0 aan. Dit was tevens de ruststand. Ook na de hervatting had Cadzand er nog weinig zin in en ook bij WIK sloeg de verveling toe. Joost Rotte kön nog één keer scoren op een goede pass van Marco Ganzeman. „Dit zijn altijd wat moeilijke wedstrijden. Omdat het elftal niet optimaal gemo tiveerd is, zijn het vaak wedstrijden zonder spirit", aldus oefenmeester Jaap de Ridder na afloop. Omdat WIK goed staat in de tweede periode zijn de volgende wedstrijden belang rijk, met als eerste, volgende week. tegen Spui. Reeds in de tweede minuut van de eerste helft kreeg Dirk van der Sleen met het hoofd de kans om de score te openen. Maar de keeper van SSV was uiterst attent. Nadat het spel over en weer golfde snapten diverse spelers van SSV niet hoe het kon dat Mevo onderaan de ranglijst bungelde, dit gezien het dominante optreden van de Schouwenaren. Maar het ontbrak Mevo, ondanks goede aanvallen, aan het afmaken van deze kansen. Openingstreffer In de tiende minuut was het toch de thuisploeg die de openingstreffer scoorde. Omdat de defensie van Mevo verzuimde in te grijpen kwam er een goede voorzet waaruit SSV 1-0 maak te. Mevo bleef zich op de helft van SSV posteren maar het maken van doelpunten bleef het grootste pro bleem. Zodoende ging men de rust in met een 1-0 achterstand. In de rust sprak oefenmeester Ko Willemse zijn mannen bemoedigend toe. Hij probeerde ze ervan te over tuigen dat er veel meer inzat, en daar was de spelersgroep het ook mee eens. Willemse: „SSV is eigenlijk nog helemaal niet gevaarlijk ge weest". Ook na de hervatting ging Mevo voortvarend van start. In de ze vende minuut was Victor van Ooste- rom tot in het zestienmetergebied doorgedrongen. Op 'vakkundige' wijze werd hij ter plaatse onderuit gehaald, zodat de scheidsrechter niets anders kon be slissen dan de bal op elf meter te leg gen. Jan Heikamp kreeg het vertrou wen van het elftal en mocht proberen de stand gelijk te trekken. Waren het de zenuwen of was de SSV-keeper in derdaad goed in vorm? Hoe het ook zij, de bal werd van de doellijn ge weerd. Mentale tik Op dat moment kreeg het Mevo- elftal, dat door het bezetten van de onderste plaats toch al veel had moe ten incasseren, een dermate mentale tik uitgedeeld die men niet meer te boven kwam. Tben het in de vijftien de minuut dan ook 2-0 werd cn daar na vervolgens 3-0 was het ijs voor SSV gebroken. Het aangeslagen Me vo moest keer op keer toezien hoe SSV verder uitliep. Ook Jeroen Wijsman kon het niet meer verkroppen, en om hem tegen zichzelf te beschermen haalde trai ner Ko Willemse hem uit het veld. Maar omdat hij geen wisselspelers meer had wierp de drieënveertig- jarige grensrechter Piet Verschuure zich op als vervanger. Hij speelde /ervolgens'de laatste achttien minu ten nog mee, maar behalve dat hij de gemiddelde leeftijd van het elftal flink opschroefde, kon ook hij dat niet met de stand doen. Toen twee minuten voor tijd het ze vende doelpunt gescoord was door SSV, kwam het eindsignaal even la ter voor een ieder als een geschenk uit de hemel. Ook voor oefenmeester Willemse: „Ik was echt blij dat het af gelopen was". Maar, nogmaals, moet opgemerkt worden dat deze 7-0 uiterst flatteus was. SOFIA - Het Nederlandse mannen- team is op de vier keer tien kilometer estafetta, het laatste onderdeel van de universiade, als veertiende geëin digd. De Sovjetunie legde beslag op de eerste plaats, gevolgd door Tsje- choslowakije en Oostenrijk. GENEVE - De eerste wedstrihjd voor het wereldkampioen motocross 250 cc, voorzien op 2 april in Jastre- basko in Joegoslavië, gaat niet door. Hiedoor wordt het aantal wedstrij den voor de Wereldtitel in die klasse teruggebracht tot elf. GRONINGEN - In Gronin gen is, tijdens de Nederlandse judokampioenschappen «afge lopen zaterdag, de Zierikzeesc judoka Leo vat» Oosten (29) op een verdienstelijke tweede plaats geëindigd. Hij verloor in de finale van Hans Buiting uit Nijmegen. Hans Buiting. lid- van dc kernploeg en 22 kilo zwaarder als Van Oosten, won uiteinde lijk op punten. De 98 kilo we gende Leo van Oosten, bezig aan zijn oomc-baok, werd 26 fe bruari jongstleden Zuidhol lands judokampioen. Deze prestatie bezorgde hem de li centie om aan dit Nederlands kampioenschap mee te doen. Van de twintig deelnemers ein digde hij dus sterk op een twee de plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6