DE VIER WINDEN dit Wedt de beeldbuis berichten Abraham op bezoek bij jarige DEURLOO B.V. 4 T0 Hoogtepunt in aanvoer mosselzaad Winnend liedje songfestival de paarden 1950-/ 2900; 3-jarige 2000-/ 2950; 2-jarige 1625-/ 2575; veulens 650-/ 1625; hitten 750- 1700; pony's 500-/ 1500; Shetlan ders 350-/ 650. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,75-ƒ 6,25 en jonge slachtpaarden 5,10-/ 6,35. De handel was willig, prijzen prijs houdend. SCHOUWEN-DUIVELAND SimavicolJecte Deze week (13 tot en met 19 maart) gaan in heel Nederland zo'n 25.000 collectanten op pad om te collecteren voor Simavi, een organisatie die zich al zo'n 65 jaar bezig houdt met medi sche ontwikkelingssamenwerking. Onder het motto Gunt u deze mensen het licht in de ogen wordt deze keer gecollecteerd voor de bestrijding van blindheid in de ontwikkelingslan den. In Azië, Afrika en Latijns-Ame- rika leven circa dertig miljoen blin den waarvan naar schatting ongeveer 75% onnodig blind is. Met het ingeza melde geld, dat zonder inmenging van derden rechtstreeks ten goede komt aan de doelgroep worden klein schalige projecten gefinancierd. Doel daarbij is dat de gegeven hulp op lam gere termijn moet leiden dat de ge zondheidszorg op langere termijn wordt verbeterd. Het terugbrengen van het gezichtsvermogen van vele blinden is zo'n voorbeeld van structu rele hulp. ZIERIKZEE Milieu De leden van de Schouwse afdeling van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen kunnen donderdag 16 maart tijdens een bijeenkomst in het Huis van Nassau kennismaken met mevrouw H. A. Polderman, lid van het Milieukwartet. Deze middag be gint om 14.00 uur. Mevrouw Polder man zal nader ingaan op de rol van het huishouden in het milieu vraagstuk. Niet alleen worden voor dat huishouden natuurlijke grond stoffen gebruikt maar ook wordt bin nen het huishouden afval geprodu ceerd een kwart van het totale afval). Het Milieukwartet wil vrou wen dan ook bewust maken van deze afvalproblematiek. BURGH-HAAMSTEDE Natuur- en Vogelwacht De Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland heeft voor vrijdag 17 maart een jaarvergadering belegd in de Gereformeerde kerk in Burgh- Haamstede. Deze vergadering begint om 19.45 uur. Na de presentatie van de activiteiten door de verschillende werkgroepen binnen de Natuur- en Vogelwacht wordt dit jaar ook de Vijverberg-Lysen prijs uitgereikt. Deze prijs is toegekend aan de jour nalist Rinus Antonisse die in zijn ar tikelen veel aandacht aan de natuur en het milieu besteedt. Na dit officië le gedeelte wordt er een dialezing ge geven over de broedvogels op Schou- wen-Duiveland. NCVB De leden van de afdeling Burgh- Haamstede van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond komen dins dag 21 maart in vergadering bijeen. Deze jaarvergadering wordt gehou den in de Gereformeerde Kerk en be gint om 19.45 uur. Tijdens deze bij eenkomst zal H. A. Kesteloo uit Brouwershaven iets vertellen en to nen over Israël en het paasfeest. BROUWERSHAVEN Stille week In de week van maandag 20 tot za terdag 25 maart worden er in de vier kernen van Brouwershaven en de Ge reformeerde kerk in Brouwershaven zelf iedere avond momenten van be zinning en inkeer gehouden. Deze be ginnen steeds om 19.30 uur. Het sche ma ziet er als volgt uit: maandag 20 maart: Dreischor (winterkerk), dins dag 21 maart: Zonnemaire (bijge bouw), woensdag 22 maart: Brou wershaven (Nicolaaskapel), donder dag 23 maart: Noordgouwe. Vrijdag 24 maart: Brouwershaven (Boston plein) en zaterdag 25 maart: Noord- gouwe. Op Witte donderdag wordt in Noordgouwe een open avondmaal- dienst gehouden. De Goede Vrijdag dienst is in de Gereformeerde Kerk. Beide diensten beginnen om 19.30 uur. De bijeenkomst op Stille zater dag staat in het teken van de Paaswa ke en begint om 21.30 uur. Milieu-avond De ZLM, Plattelandsvrouwen en PJZ hebben voor woensdag 22 maart een gezamenlijke avond in het Tbn- nenmagazijn (Haven noordzijde) in Brouwershaven gepland. Deze avond die om 19.30 uur begint staat in het te ken van het milieu. Onder het motto Ons milieu wat doen we ermee? zul len gedeputeerde G. de Vries-Hom- mes (milieu en ruimtelijke ordening), de heer J. Landman, directeur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land en de heer J. J. Dubbelaar, direc teur van de cultuurmaatschappij Lo- verendale bv spreken. Plattelands vrouwen en Plattelandsjongeren zul len als muzikaal intermezzo een aan tal cabaretliedjes over het milieu-ver tolken. DREISCHOR Drie Schorren De peuterspeelzaal De Drie Schor ren in Dreischor die al een tijdje draait, wordt vrijdag 17 maart om 15.00 uur officieel geopend, Tussen 15.00 en 17.00 uur staan de deuren wijd open voor iedereen die een kijk je in de peuterspeelzaal willen ne men. KERKWERVE NCVB-vergadering De afdeling Kerkwerve van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond houdt woensdag 15 maart haar maan delijkse vergadering in dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve. Tijdens deze bijeenkomst die om 19.45 uur begint spreekt A. Katsman over Jacob Cats. BRUINISSE Geen stremming De voorgenomen werkzaamheden aan de brug over de Grevelingensluis in Bruinisse worden uitgesteld tot het najaar. Van 28 maart tot 3 mei zou Rijkswaterstaat de onderkant van de brug conserveren waarbij de brug voor het scheepvaartverkeer niet be diend zou kunnen worden. Deze werkzaamheden worden nu tot het najaar uitgesteld. Er was bij de ge meente Bruinisse geen hinderwetver gunning aangevraagd... Glaasje op laat je varen Een beschonken Franse schipper is door de Rijkspolitie te Water van de post Wemeldinge van z'n schip ge haald nadat hij op de Oosterschelde bijna een aanvaring had veroorzaakt met een mosselkotter uit Yerseke. De motorspits Gabriël voer als een ..spookvaarder" kris-kras over de Oosterschelde en torpedeerde bijna de YE 69 voordat hij vastliep op een mosselperceel. Een patrouilleboot van de Scheepvaartdienst Ooster schelde en een boot van de RP te Wa ter wisten de in beschonken toestand verkerende schipper aan een blaas- test.tc onderwerpen. Deze leverde een promillage van 2,57 op. De schipper kreeg een proces-verbaal en een vaar- verbod opgelegd. Het schip werd naar Wemeldinge overgebracht. Al eerder was de schipper dronken in het Zijpe aangetroffen. Rode Kruis Het Rode Kruis afdeling Bruinisse houdt donderdag 16 maart haar alge mene ledenvergadering in het dorps huis van Bruinisse. aanvang 19.30 uur. Op de agenda staat de behande ling van de jaarverslagen, uitreiking van de medailles voor trouwe dienst en een bestuursverkiezing. J. van der NIEUWERKERK - Meestal stuurt hij een stoffelijke vertegenwoordiger in de vorm van een koek, maar voor burge meester A. Bergshoeff van Duiveland had Abraham een uitzondering gemaakt. Hij kwam persoonlijk langs op de vijftigste verjaardag van de burgemeester, vrijdag 10 maart. Dit op uitnodiging van het persoyieel ter secretarie. Bur gemeester Bergshoeff keek wel wat vreemd op toen hij vrijdag zijn werkkamer binnentrad en Abraham aan zijn bu reau ontibaarde, compleet met flinke (watten)baard, agenda en pen in de aanslag. Naast het bezoek van Abraham had het gemeentepersoneel ook een bloemstukje voor de jarige burgemeester in petto. ,,En dat kwamen ze net brengen toen de burgemeester aankwam, dus dat moesten we heel snel in zijn werkkamer zetten en daarna de deur weer dicht doen", aldus één van de mensen van de secretarie van de gemeente Duiveland. ,,Maar hij had niks in de gaten". (Foto: Joop van Houdt). Have is aftredend en herkiesbaar, op eigen verzoek treden af de heren H. van den Bos en C. Hoogerwerf. Het bestuur draagt mevrouw M. van Meurs-de Ronde voor om in het be stuur zitting te nemen. Na de pauze met verloting van Welfare-artikelen wordt de uit 1956 stammende film over de oesterteelt vertoond welke in het bezit is van het Mosselkantoor te Yerseke. Simavi-collecte Gunt u deze mensen het licht in de ogen? Die vraag geeft de Simavi mee aan de collecte die volgende week wordt gehouden ten behoeve van de bestrijding van blindheid in ontwik kelingslanden. Van de ca. 30 miljoen blinden die daar leven is naar schat ting 75 procent onnodig blind. Hun handicap is ofwel te genezen of had voorkomen kunnen worden als er geld beschikbaar was geweest voor behandeling. Schade Het schroefwater van een vastzit tend schip heeft niet alleen schade aan. de glooiing van de buitendijk bij Bruinisse opgeleverd, ook de herstel werkzaamheden daarvan berokken de de dijk flinke schade. Het grote omgebouwde motorjacht Pieter Frans uit Willemstad lag voor onder houd bij machinefabriek Padmos. Toen het voor controle van de stabili satievinnen op de helling van scheepswerf Duivendijk moest kwam het onder aan de sleephelling vast te zitten. Pogingen om het schip bij het inmiddels zakkende water vlot te krijgen zorgden ervoor dat het schroefwater een behoorlijke bres sloeg in de stenen glooiing van de dijk. Omdat het een waterkerende buitendijk betrof moest het gat direct gedicht worden. Het aannemingsbe drijf M. v. d. V. uit Bruinisse pakte de zaak groot aan. Met een vrachtwagen en laadschop werd mijnsteen aange voerd om het gat te dichten. Het zwa re materiaal was echter te breed voor het pad over de dijk en er ontstond een diepe gleuf naast het pad. Zowel gat als gleuf zijn inmiddels met mijnsteen gevuld. Veemarkt Leiden LEIDEN, 13-3. Prijzen slachtrunde- ren per kg geslacht gewicht, zonder nier en slotvet, inclusief BTW (vol gens PVV). Aanvoer slachtrunderen 893 stuks, waarvan 225 mannelijk. Mannelijk super 9,50-ƒ 11,50. Mann. extra kwal. 8,50-/ 9,50. Mann. Ie kwal. 7,80-/ 8,50. Handel goed en prijzen iets hoger. Mann. 2e kwal. 6,80- 7,80. Mann. 3e kwal. 6,35 6,80. Handel goed en prijzen iets hoger. Vrouwelijk super 10,50-/ 13,00. Vrouwelijk extra kwal. 8,50-jf 10,50. Vrouwelijk le kwal. 7,50-ƒ 8,50. Handel goed en prijzen iets hoger. Vrouwelijk 2e kwal. 6,65-/ 7,50. Vrouwelijk 3e kwal. 6,00 6,50. Worstkwaliteit 5,60-/ 6,40. Handel goed en prijzen iets hoger. Slachtschapen en lammeren per kg, geslacht gewicht, inclusief BTW. Aanvoer 76 stuks. Rammen tot 22 kg 9,25-/ 10,00. Rammen 22-25 kg 9,00-/ 10,00. Handel goed en prijzen gelijk. Rammen boven 25 kg 9,00- 9,50. Handel goed en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per stuk, inclusief BTW: Rammen tot 22 kg 200-/ 220. Rammen 22-25 kg 220-/ 265. Rammen boven 25 kg 265-/ 300. De totaalaanvoer bedroeg 969 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT. 13-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 243 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2800-/ 3600; ou BRUINISSE - Er is deze winter een record aantal halfwasmosselen en zaad overgebracht van de Waddenzee naar de Zeeuwse percelen. De mos selkwekers spreken zelfs van een historisch hoogtepunt sinds 25 jaar geleden door de Deltawerken een groot aantal percelen van de Zeeuw se kwekers verloren ging (Grevelin- gen-Volkerak). Hoewel de aanvoer van de half wasmosselen en zaad niet via het Mosselkantoor of het Produktschap wordt geregistreerd en er dus geen exacte cijfers over bestaan spreken mosselkwekers over een aanvoer van 800.000 mosseltonnen. Als belang rijkste oorzaak van deze enorme aan voer wordt aangewezen dat dit win terseizoen nog weinig stormen op het Wad hebben gewoed maar bovenal de zachte winter, waardoor ijsgang ont brak. Een andere reden is dat veel kwe kers krap zaten in de levering van consumptiemosselen en dus tijd en gelegenheid hadden om het zaad naar de Zeeuwse percelen over te brengen. Deskundigen twijfelen overigens of er voor een dergelijk groot aantal mosselen voldoende voedsel in de Oosterschelde aanwezig is. Het vol gende seizoen zal daarin opheldering geven. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te St. Oedenrode mw. W. van Seventer-van Ouwerkerk, kand. te Son en Breugel, die dit beroep heeft aangenomen, te Geldermalsen (toez.) A. P. Tack, predikant voorbui tengewone werkzaamheden (vloot- predikant te Den Helder) door de Ge nerale Synode tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (se cretaris bij de Raad voor het Jeugd werk) C. Bergström te Heerhugo- waard-Veenhuizen. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Delft als studen tenpredikant (part-time) drs. J. O. Kroesen te Krimpen aan de Lek (pari-time). Beroepbaarstelling drs. J. W. van der Meulen, Voorstraat 49, 4486 AJ Colijnsplaat, tel. 01199-987. Beroepen te Harlingen (bij accla matie) E. C. Kim te Deventer. Aangenomen naar Katwijk aan Zee drs. G. J. Mink te Arnemuiden, die bedankte voor Gramsbergen en voor Herwijnen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Capelle aan den IJssel (wijk West) A. F. Honkoop te Zwijn- drecht, te Leerdam G. Mouw te Gene- muiden. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Blokzijl c.a. drs. A. de Graaf, kand. te Kampen, die be dankte voor Bruchterveld, voor Ferwerd-Hallum, voor Ten Post i.c.m. Garrelsweer, voor Zuidbroek en voor Zuidwolde. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Hamilton (Can.) drs. G. R. Procee te Opperdoes, te Benne- kom D. van der Zwaag te Klundert. Dinsdag-14 maart Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur James Herriot, Engelse se rie. 16.20 uur Entree, cultureel magazine. 17.10 uur V zij de glorie, muziekpro gramma. 17.30 uur Journaal. 17.45 uur Kids, 13-delige Canadese jeugdserie. Afl. 11. 18.12 uur Ducktales, tekenfilmserie. 18.33 uur Alex, tekenfilmserie. 18.39 uur Pieter Post, 13-delige En gelse poppenserie. Afl. 6. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur Dinges, spelprogramma. 19.52 uur Cosby show, Amerikaanse comedyserie. 20.18 uur A different world, comedy serie. 20.43 uur Showroom, mensen met merkwaardige verhalen. Herh. 21.34 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 22.14 uur Adempauze - Mensen van toen en u, overweging. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Ander nieuws, vandaag: Schuilplaats Nederland, documentai re over vluchtelingenwerk in de prak tijk van alledag. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Fleur, gevarieerd program ma. 17.00 uur Hallo... met de TROS, reac ties van kijkers op programma's. 17.36 uur Dieren in het wild, docu mentaire. 18.00 uur TROS Popformule, muziek programma. 18.40 uur Handig in en om het huis, 8-delige cursus over de doe-'t-zelver. Afl. 8 (slot). 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Kijk tv, populair weten schappelijk magazine. 19.25 uur Linda, gevarieerd magazi ne. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Onze ouwe, Duitse politie serie. 21.35 uur TROS TV Show, gevarieerd magazine. 22.35 uur TROS Aktua, actualiteiten magazine. 23.05 uur TROS sport extra, schaat sen, de alternatieve elfstedentocht in Finland. 23.51 uur Journaal Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.30 uur Jonge onderzoekers. Les 16. 11.00 uur Exact iets voor jou. Les 4. 14.00 uur Skoalle-tv. 14.30 uur Het verhaal. Afl. 12. 17.30 uur Journaal 17.45 uur Sesamstraat. 18.00 uur De deur op een kier, docu mentaire over mensen uit de Derde Wereld in Italië. 18.30 uur You're welcome, cursus En- 19.uur Het klokhuis. 19.15 uur Jeugdjournaal 19.25 uur TV-3, gevarieerd magazine 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 21.12 uur 4 x Mozart, Symfonie no 31 KV 297 in D. 21.32 uur Samen scholen, film over door de bevolking zelf opgezette ver beteringsprojecten in Chili. 22.30 uur Journaal. 22.40 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 uur Medelanders Nederlanders. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltevisie. 15.00 uur Arnold, Amerikaanse co medyserie. 15.30 uur Leven....en laten leven. Herh. 16.40 uur Horizon. Herh. 17.30 uur Black Beauty, Britse jeugd serie. Afl. 13. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 108, herh. 18.05 uur Dagboek van een clown, se rie verhalen van Guido Staes. 18.15 uur Carlos en Co, magazine waarin poppen vertellen wat kinde ren willen weten. 18.30 uur De papegaai, 6-delige jeugdserie. 19.00 uur The Muppets, gast: Syl vester Stallone. 19.25 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 77. 20.20 uur Fanclub, Ben Crabbé pre senteert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. 20.30 uur Natuur: Laat je leven, 6-delige serie over natuurreservaten ten westen van De Schelde. Afl. 3. 21.00 uur Iemandsland, toeristisch magazine. 21.40 uur Moet kunnen, populair mu ziekprogramma. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Camera, magazine voor foto-, dia, film en video-amateurs. 23.15 uur Coda: „Pinokkio" van Dirk van Gorp door Dirk van Gorp, contra bas en Koen Severens, trombone. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 696 19.23 uur Tweemaal zeven, kort tv- spelletje met twee kandidaten. 19.28 uup Programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur De drie wijzen, quizpro gramma waarin twee kandidaten- duo's moeten raden wie van de drie panelleden een juist antwoord geeft. 20.40 uur Uitzending door derden, programma van de Christen-Demo cratische Omroep. 21.25 uur CD, een goed idee, reeks van zeven ideeën waarin zeven denk- technieken belicht worden die kun nen helpen bij het oplossen van theo retische en praktische problemen. Afl. 6. AMSTERDAM - De zangeres Justi ne Palmelay vertegenwoordigt op 6 mei in Lausanne (Zwitserland) met het liedje „Blijf zoals je bent" ons land op het Eurovisie Songfestival. Tijdens de nationale finale voor het Songfestival in de RAI in Amster dam scoorde dit liedje het hoogste aantal punten. Vijf tekstschrijvers hebben voor de tekst van het liedje getekend: A. Mol, G. Hessing, E. Veerhoff, E. van Prehn en C. Bergman. De compositie is van J. Kisjes. Totaal werden dertien liedjes door even zovele zangers en zangeressen ten gehore gebracht en begeleid door het Metropole Orkest onder leiding van Harry van Hoof. Justine Palmeley was vorig jaar achtergrond-zangeres bij Gerard Jo ling, die toen voor ons land bij het Eurovisie Songfestival in Dublin op trad. EINDHOVEN - Onbekenden heb ben bij een moskee in Eindhoven een groot aantal ruiten ingegooid. Daar van is aangifte gedaan bij de politie. Een woordvoerder van de politie heeft dit bevestigd. De verantwoorde lijkheid voor de actie is in een brief aan het Eindhovens Dagblad opgeëist door een groepering die zich het Anti Khomeini Front noemt. Deze organi satie is in Eindhoven niet bekend. De Eindhovense politie heeft de zaak in onderzoek. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 71 ,,Heb je d'r soms ook gezien?" klinkt 't geheimzinnig. De stem komt weer van gene zijde der grens van normaal menselijk overleg, en slaat Thea met schrik. ,,Wie, vader? We zijn echt niemand tegengekomen, hoor. Er komen hier niet veel mensen". ,,Wel waar, Martje was hier, ze liep hier, ik heb haar toch zelf gezien!" „Martje?" „Ja, dat zal jij niet weten! Geurt zijn moeder. Mijn vrouw. Ze is er wel meer. Ze wil wat zeggen, maar ik ver sta d'r niet. Ze heeft altijd veel te za- chies gepraat. Weet jij 't soms, wat ze wil?" „Nee, vader, dat was Geurt zijn moeder niet. Die is immers gestor ven, voordat ik hier kwam. Lang ge leden, weet u wel?" Een blik van oneindig beter weten treft Thea. En daarna komt het meest verrassende antwoord, dat ze ooit had kunnen vermoeden: „Ze is weer opgestaan. Ze komt af en toe. Zo, om de molen heen. Giste ren. Daarvoor ook een keer. En nou net ook. maar jij ziet natuurlijk niets". „Nee, ik heb haar niet gezien". De lust bekruipt Thea, om te pei len. hoe ver het leven met de heenge- ganen gaat. „En tante Rika, vader. Ziet u die ook wel eens?" Alweer is het antwoord een verras sing. Door M. A. M. RENES-BOLDINGH „Rika? Nee, die is dood, die komt niet terug". 't Wordt met volle overtuiging ge zegd. Alsof hij er een boodschap over gehad heeft. Hoofdschuddend duwt Thea haar last verder. Vreemde, vreemde wereld, met onberekenbaar vreemde mogelijkheden! „Hé!" klinkt 't opeens, „heb ik geslapen? Weet jij dat ook?" ,,U heb lekker geslapen", klinkt 't opgewekt. „Dat meende ik ook. Als je d'r soms ziet, je zegt maar gerust Martje tegen d'r, hoor; zeg dan, dat ik dat ik De zin wordt niet voltooid; de ge dachten zwerven alweer langs andere paden, of hebben zich neergevlijd, als doodmoede dieren, 't Grijze hoofd zakt weer op de borst, de ogen vallen toe, de korte opflikkering van leven is gedoofd. Voorzichtig alle oneffenheden ver mijdend, als toen ze nog een slapend kindeke in de kinderwagen reed, duwt Thea haar last verder. Wat is de ze zieke stumper ook anders dan een kind! Al zijn heerszucht, zijn macht om te beslissen, om anderen voor zich te doen buigen, om andere levens ka pot te maken, is weggevallen Een kind. een machteloos klein kind! Of. neen. de vergelijking gaat toch niet helemaal op. Een kind. dat is: ver wachting. toekomst. Kind zijn. dat is: hopen op de grote verrassing, die wel eens een tijdlang kan uitblijven, maar toch komen zal. En bij deze ou de man is iedere verwachting begra ven. verstikt, vermolmd onder het molenstof. Nu hij verwaéhting en hoop moest hebben, om hem door het allerergste heen te helpen, blijkt hij slechts stof in de handen te hebben. Een mens, zonder verwachting, zon der vergezicht op de eeuwige, schone velden. Maar Martje dan. de nooit gekende schoonmoeder! Heeft hij dan toch een gevoel van verbondenheid met haar7 Alleen zo diep verborgen, dat nie mand er iets van weet? Nu het einde lijk tevoorschijn komt, noemt men het: waanzin. Omdat hij vrijmoedig als een kind over haar praat en meent haar te zien! Vreemd, dat mensen in hun goede tijd zich zo laten vervor men, dat ze armoe lijden en honge ren. En waarom eigenlijk7 Omdat hardheid zoveel stoerder staat? Of: gemakkelijker rijkdom aanbrengt7 Thea spartelt in het warnet van ge dachten en ziet naar hulptroepen uit. Ze kan niet meer. Geurt moet de oude •man maar thuisbrengen. Hij is ten slotte zijn vader. Ze wenkt hem, bui ten te komen. ..Geurt, jö, ik kan niet meer! Tbe, breng jij hem even naar huis? O. zeg, kijk. de fiets van de zuster staat er; gelukkig, dat ze er is!" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 4