Grootse reünie van De Schouwse Ruiters Koos Dorreman winnaar derde klas bandstoten Finale bandstoten tweede klas in Nieuwerkerk Wordt Jacqueline Altena de sportvrouw van 1988? NIEUWSBODE Programma zaalsporten Uitslagen volleybal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 maart 1989 Nr. 24505 9 De acht finalisten bij het derde klas bandstoten. Staand v.l.n.r. Jaap den Haan, Johan Everaers, Aart Smits, Rinus de Rijke en Jan van Almkerk. Op de voorgrond Kees den Boer (l.) en Jaap Verboom. (Foto: Joop van Houdt) Favorietenrol duidelijk waargemaakt NOORDGOUWE - Hotel Van der Weijde was de wedstrijdarena voor het districtskampioenschap 3e klas bandstoten. In het door de BV Windenburg georganiseer de toernooi kwam na een spannend verloop Koos Dorre man als winnaar uit de bus. In de finalepartij tegen Cees den Boer liet hij er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Voor de start van het toernooi was Dorreman reeds al torenhoge favoriet getipt. Gemakkelijk heeft hij het ove rigens niet gehad. In de derde ronde was het invaller Rinus de Rijke die voor een daverende verrassing zorg de. Ongecompliceerd spelend bracht hij Dorreman een kansloze nederlaag toe: 55:32 in 24 beurten. Cees den Boer had in de eerste ronde reeds een steekje laten vallen tegen Aart Smits maar haalde in de derde ronde ver nietigend uit tegen Jan van Almkerk. Na 16 beurten liet hij zijn tegenstan der op 35 staan, goed voor een partij gemiddelde van 3.43. Naar later Handbal Heren Delta Sport: 110389 Delta Sport-EMM (20.30 uur!); 120389 Olym pus 3-Delta Sport 3 Zaalkorfbal All-Ready: 100389 Dreischor-All- Ready 3; 110389 St. Vogels 4-A11- Ready 2; BKC (bs) All-Ready A; St. Vogels B-All-Ready B; All-Ready D- Zuid'Westers D; All-Ready Q-St. Vo gels Q. bleek ook de beste partij van het toernooi. Na 3 ronden kwam Aart Smits alleen aan de leiding door als enige ongeslagen te blijven. Dorre man, Den Boer, Den Haan en De Rij ke volgden op de voet met ieder één Verliespartij. Ook in de vierde i'onde kö'n geen duidelijke afscheiding teweeg wor den gebracht, vooral omdat Jaap Ver boom en Johan Everaers geen potten konden breken. Vooral Jaap Verboom stelde hevig teleur. Verboom: ,,Je kent dat wel hè. Als succes uitblijft ga je steeds onzekerder spelen. Je gaat twijfelen aan je eigen kunnen en dan-is het afgelopen". Verboom zou dan ook geen enkele partij in winst kunnen omzetten. Jammer, want deze speler kan veel beter als dat hij liet zien. Aart Smits verloor in deze vier de ronde van clubgenoot Jan van Almkerk. Op Jaap den Haan na, wis ten de achtervolgens wel tot winst te komen zodat er vier man met 6 pun ten aan de leiding kwamen. In de vijfde ronde werden de-kaar ten ogenschijnlijk definitief ge schud. Aart Smits moest zijn meer dere erkennen in Koos Dorreman terwijl De Rijke het onderspit moest delven tegen Jaap den Haan. Cees den Boer bleef aan de winnende hand tegen Verboom, zodat Den Boer en Dorreman aan de leiding kwa men. Ook qua algemeen gemiddelde ontliepen zij elkaar nagenoeg niets: 1.99 en 1.98. Beide kemphanen bleven ook in de voorlaatste ronde hun partijen in winst omzetten. Wel werd er van rangschikking gewisseld. Dorreman won zijn partij tegen Van Almkerk in 20 beurten terwijl Den Boer 24 beur ten tegen Den Haan nodig had. Dor reman had nu aan een remise-partij tegen Den Boer genoeg om zich als kampioen te laten kronen aangezien zijn algemeen gemiddelde nu weer een fractie beter was: 2.08 tegen 2.03. Rinus de Rijke werd ondanks zijn winst op Aart Smits kansloos voor de NIEUWERKERK - Komend week end, van tien tot en met twaalf maart, wordt in café De Meebaal, te Nieuwerkerk, de finale tweede klas bandstoten gespeeld. Aan dit door de BV OKK georganiseerd toernooi zul len de sterkste bandstoters van Schouwen-Duiveland deelnemen, te weten: Rinus Lems, Jaap van der Weijde, Ger Monster, Ruud de Bruin, Wim Hanse, Richard de Bruin, Nico van der Graaf en Henk Wielaard. De partijlengte gaat over 75 caram boles. Volgens insiders gaat het toer nooiden spannend verloop te zien ge- Koos Dorreman werd gezien het verloop van het toernooi de terechte kampioen. Zowel mentaal als tak- tisch is hij een speler waar terdege rekening mee moet worden gehou den. Na zijn eerdere succesen in het libre bewees hij onlangs zijn veelzij digheid door zelfs in het snooker vriend, en vijand te verrassen. In het sterk bezette officieus Zeeuws kam pioenschap wist hij op de tweede plaats beslag te leggen. Met de titel bandstoten heeft hij opnieuw eer bied en respect bij biljartminnend Schouwen- Duiveland afgedwongen. Een kei van een biljarter waarvan wij nog wel meer zullen vernemen. Huldiging Bondsofficial Wim Hanse viel de eer te beurt de kersverse kampioen te mogen huldigen. Hij dankte Jaap en Marja van der Weijde voor het be schikbaarstellen van het materiaal, terwijl hij alle lof over had voor de wijze waarop de BV Windenburg het toernooi, met behulp van enkele le den van zustervereniging KVL, geor ganiseerd had. Wedstrijdleider Jaap Goudzwaard reikte de overige prij zen uit en dankte arbiters Joop en Tb Koot voor hun deskundige leiding. Kampioen Koos Dorreman sprak eveneens enkele dankwoorden na mens de spelers. Vooral voor twee KVL-leden, Rinus Hoogstrate en Ni co de Jonge, had hij een speciaal dankwoord over: ,*Deze mensen heb ben hier drie dagen geteld en geschre ven. Waar kom je dat nog tegen. Jul lie vereniging kan trots zijn over zulke leden te beschikken". ven, dit gezien de vele favorieten. Gedacht wordt dan aan de kampioen van vorig jaar Rinus Lems, toer- nooispeler bij uitstek Ger Monster, de kampioen van 1987 Jaap van der Weijde en de man die dit seizoen alles kan, Richard de Bruin. Finale De finale bègint vrijdagavond tien maart om 19.00 uur met de volgende partijen: Richard de Bruin-Ger Mon ster; Wim Hanse-Ruud de Bruin; Jaap van der Weijde-Nico van de Graaf; Rinus Lems-Henk Wielaard. Eindstand achtereenvolgens: caramboles, beurten, alg.gem., hoogste partij gem., serie, punten. 1. J. Dorreman, Renesse362 173 2.09 2.75 14-12 2. C. den Boer, de Wig355 183 1.93 3.43 12-10 3. M. de Rijke, Bommenede355 210 1.69 2.29 9-10 4. J; van Almkerk, Bommenede338 192 1.76 1.96 10-^8, 5. A. Smits, Bommenede327 235 1.39 2.29 9- 8 6. J. den Haan, Witte van Haemstede346 200 1.73 2.11 17- 6 7. J. Everaers, Renesse265 224 1.18 1.20 7- 2 8. J. Verboom, de Wig288 219 1.31 - 12- 0 titel omdat hij in puntentotaal niet meer gelijk kon komen. Een tweede plaats zat er ook niet in aangezien zijn algemeen gemiddelde beduidend lager was dan dat van beide fina listen. De Rijke stelde zijn derde plaats wel veilig door zijn laatste' partij tegen Everaers in winst om te zetten. Ervaring- De finalepartij tussen Dorreman en Den Boer stond in het teken van erva ring en taktiek. Koos Dorreman loopt al heel wat meer jaren mee in het biljartciruit als zijn opponent en dat kwam in deze partij duidelijk naar voren. Dorreman had na 12 beurten een voorsprong van 21-9 ge nomen. Hierna heeft Koos zich eigen lijk geen noemenswaardige risico's meer gepermitteerd. Hij bleef rustig de punten bijeen sprokkelen, daarbij de verdediging niet uit het oog verlie zend. Cees den Boer kwam door de herhaaldelijk te lastige opgaven.vol ledig vast te zitten. Uiteindelijk wist Dorreman de partij in 26 beurten de finitief naar zich toe te trekken. Cees den Boer bleef op 35 caramboles staan. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen van de laatste volleybal- wedstijden bij de dames en heren re creanten. Willibrordus-Fa. Bouman 0-3; Kwiek J 1-WIK J 0-3; WIK D2-PTT D 3-0; Zeelandia 1-Peestekers 3-0; Schorpioen-Léon Sport 3-0; De Zeeuwse Stromen-PJZ 0-3; DFS 1- WIK Dl 3-0; WIK 3-PV Zierikzee 1-2 Cluzona-Auberge Maritime 4 2-1; PTT 1-Thxi Lemsom 2-1; Kwiek Dl-Zeelan- dia D 2-1; ZWN 1-Marco Holm 1-2; DTS-ZWN 2 3-0; WIK 1-ZRK Ziekenh. 1 1-2; Cluzona D-DFS 2 3-0; ZRK-Zie- kenhuis 2-PTT 2 1-2 ZIERIKZEE - Tijdens de jaarlijkse sportman/vrouw verkiezing van de gemeente Zierikzee, op zaterdag achttien maart aanstaandein sport hal Onderdak is de veertienjarige badmintonster Jacqueline Altena één van de zes genomineerden. Na een eerdere huldiging in 1986, van wege het behalen van de Zeeuwse titel, werd Jacqueline ook in 1988 tij dens de Zeeuwse badmintonkampioenschappen in het dames enkelspel Zeeuws kampioene. Ook behaalde zij de Zeeuwse titel in het dames dubbelspel. Ze maakte ook deel uit van het jeugdteam dat in haar leef tijd kampioen werd in hét district Zeeland. Verder maakt de talentvol le Jacqueline Altena al een aantal jaren deel uit van de district trainings-selectie in Kruiningen, alwaar zij wekelijks, op de vrijdag avond, ruim twee uur bezig is met het badmintonnen. Ook op de dins dagavonden traint zij intensief bij haar club in sporthal Onderdak. Verder, als de tijd het haar toelaat, loopt zij, ten behoeve van de alge mene conditie, dagelijks vijftien minuten. De derde jaars HAVO- leerlinge (RSG Zierikzee) had deze nominatie niet verwacht maar vindt het een hele eer omJot sportvrouw van 1988 gekozen te kunnen worden. Zij vindt het vooral léuk om aan badminton te doen. ,,Maar wat ik graag nog eens zou willen bereiken is goed te presteren op een Nederlands kampioenschap". Ze zou ook later graag in de sport willen blijven werken. ,,Op school vind ik sport öök heel leuk, maar het idee om sportlerares te worden heb ik min of meer al laten vallen, omdat het erg moeilijk blijkt te zijn om er tussen te komen". Hoe het ook zij Jacqueline Altena wil later nooit een baan waar zij achter een bureau moet zitten, daarvoor is zij te graag fysiek bezig. (Foto: Joop van Houdt). Wegens het behalen van het vijftig-jarig bestaan dit jaar ZONNEMAIRE/BROUWERSHAVEN - De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Schouwse Ruiters uit Dreischor, die dit jaar haar vijftig-jarig jubileum viert, organi seerde in het kader hiervan een uitgebreide feestdag. Vanaf 14.00 uur stroomden uit alle delen van het land de oud-leden, uit de periode 1939-1989, samen met hun partners, het dorpshuis in Zonnemai- re binnen. Meer dan 120 personen ga ven gehoor aan de uitnodiging voor deze grote reünie, vol verrassende ontmoetingen. Ook de beide oprich ters en ere leden J. Th. Brouwer (83), uit Zierikzee en P. Klompe (76), uit Schuddebeurs, alsmede ere-lid en ruiter van het eerste uur J. P. W. C. Stols (67), uit Brouwershaven, waren aanwezig. Rcceptieboek Namens de voornoemde heren kreeg de vereniging het fraaie recep- tieboek en bloemen aangeboden. Naast nog meerdere giften, zoals een mooi tinnen wandbord met inscriptie en vele bloemstukken, waren er ook vele persoonlijke gelukwensen en fe licitaties voor voorzitter A. J. Hanse en zijn voltallig bestuur. Namens de Provinciale Bond van de KNF van Landelijke Rijverenigingen waren aanwezig de vice-voorzitter J. de Fey- ter en secretaris/penningmeester A. P. de Hullu. Tijdens de reünie ontstonden er en kele leuke en spontane intermezzo's. Zo had de huidige groep ponyruiters een gezongen gedicht gemaakt met de gebeurtenissen uit de afgelopen vijftig jaar, en overhandigden men alle voorzitters uit die vijftig jaar een fraaie bloem. Tineke Sinke-Vis, uit Ycrseke, deed ditzelfde met haar ruiters uit de periode ronde 1960. In de hal van het dorpshuis stond een aantal panelen opgesteld met daarop foto's, oude start- en leden lijsten en vele kranteknipsels. Een hoogtepunt was ongetwijfeld de hul diging van een viertal leden dat meer dan 25 jaar lid is van De Schouwse Ruiters. Volkomen verrast werden In- grid Krabhe-Fierens uit Sirjansland, Sari Hanse-Verburg uit Kerkwerve. Bram Bevelander uit Kerkwerve en Leo Klompe uit Dreischor. uit het ge zelschap naar voren gehaald. Applaus Elk van deze vier leden stonden, en staan, al jarenlang dag en nacht klaar voor hun club. Zowel op be stuurlijk vlak als allerhande andere belangrijke zaken. Onder een oorver dovend applaus ontving het onmisba re kwartet een fraai boeket bloemen en een bord met gravure. Zichtbaar onder de indruk van de getoonde waardering aanvaardden zij deze ver diende hulde. Nadat een 85-tal personen een uit gebreide koffietafel annex koud buf fet had genuttigd, vertrok het gehele gezelschap naar het Tonnenma- gazijn in Brouwershaven, alwaar de ruiteravond met toneel zou plaats vinden. Ook aanwezig in het Tonnenmaga- zijn was de burgemeester van Brou wershaven. de heer C. Slabbekoorn, die de vereniging feliciteerde met het jubileum. Verder bevonden zich on der de 225 genodigden wethouder Ph. J. van Ast, de sponsors van de vereni ging en diverse vertegenwoordigers van de zusterverenigingen. Klucht De toneelgroep van de VOO, uit Oosterland, bracht de klucht Het De meer dan 120 reünisten van de LR hing in de lucht voor het voetlicht. De spelers en speelsters, onder leiding van regisseur A. P. Drey, boekten veel succes en kregen na afloop terecht een boeket aangeboden begeleid met lovende woorden van voorzitter Han se. en PC De Schouwse Ruiters uit Dreist Het gezellige bal na, met veel lief hebbers die tot in de kleine uurtjes bleven, vormde de afsluiting van een heugelijke dag, die ongetwijfeld als een hoogtepunt in de annalen van De Schouwse Ruiters zal worden bijge schreven. Met bloemen voor de fami lie Geelhoed uit Zonncmairc, die in het dorpshuis een prima ambiance had weten te scheppen, en de familie Wesscls, die in het Tbnnenmagazijn een goede gastheer was geweest, wenste voorzitter Hanse een ieder wel thuis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9