Lazyboy ligygnsg Werk aan Hoge Kerkstraat Nieuwerkerk in volle gang streeknieuws UW in getallen 'Ik denk dat mijn protest wordt versterkt door hechtenis te nemen' deurloo intermeubel Goede zaak Forse rook- en waterschade bij brand in woonhuis Kop-staart aanrijding- op rontonde @1 Verkoop Reparatie Vergadering commissie financiën en onderwijs Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE /vis ik U: Lazyboy Want Lazyboy biedt U 15 jaar garantie, zwart op wit. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 maart 1989 Nr. '24505 3 Er doet zich een goede ontwikke ling voor in de regio. Steeds meer ge meenten gaan over tot een vorm van ontwikkelingssamenwerkingGe lukkig ebt het idee weg, dat gemeen ten niets aan ontwikkelingssamen werking mogen doen. Alsof gemeen ten geen eigen verantwoordelijkheid zouden hebben. In Brouwershaven is een potje geld opzij gezet, in Wester- schoiLwen drinken ze zuivere koffie en in Zierikzee wordt (in ieder geval) gepraat overeen bijdrage aan de pro blematiek van de tropische regen- WQuden. En in Duiveland is de dis cussie nu ook gestart. Er lijkt binnen de Duivelandse gemeente een grote bereidheid tot ondersteuning van ontwikkelingsprojecten, die wel voort dienen te komen uit particu lier initiatief. Lang nog niet alle ge meenten in den lande hebben zich in die richting uitgesproken. En dat is jammer, als je er vanuit gaat dat de gemeenten toch een voorbeeldfunc tie in zich hebben. Met dat argument hebben gemeenten al meer stappen ondernomen. Hopelijk volgen er nu particuliere initiatieven, die in het Duivelandse op een ondersteuning kunnen rekenen. AvdW ZIERIKZEE - Een woonhuis aan de Kreeftstraat in Zierikzee heeft bij een brand in de nacht van donderdag op vrijdag veel rook- en waterschade opgelopen. De bewoners kwamen met de schrik vrij. De brand deed zich voor ten huize van J. N. O. De bewoonster van het huis werd wakker omdat er sprake was van rookontwikkeling. Zij maakte haar echtgenoot wakker en beneden aangekomen ontdekte men een vuurhaard in de keuken. Het echtpaar alarmeerde de brandweer na gezorgd te hebben voor een veilig heenkomen van hun twee kinderen en de hond. De brand is volgens de politie vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting. De schade aan het pand is aanzienlijk. Het huis is voor lopig onbewoonbaar. ZIERIKZEE - Bij een kop-staart aanrijding op de rotonde in Zierik zee raakten twee auto's beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Het ongeluk gebeurde om 10.30 uur donderdagmorgen. L. G. uit Dintel- oord reed met zijn personenauto van uit de richting Bruinisse en de rich ting Renesse. Voor hem reed A. J. S. A. uit Hoornaar. Deze stopte om voor rang te verlenen. G. zag dat de te laat en kon een aanrijding niet meer ver mijden. Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 ARNHEM - De officier van justitie bij de rechtbank in Arnhem, mr. Lie A Kwie, heeft tegen mevrouw F. S. Rost van Tonningén-Heubel, de we duwe van de voormalige NSB- voorman Rost van Tonningen, acht weken gevangenisstraf geëist, waar van vier weken voorwaardelijk. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Voorst tot Voorst van buitenlandse zaken moet op het komende interne beraad op maandag 15 maart van de EG in Brussel niet actief meewerken aan de totstandkoming van een ge meenschappelijk standpunt over grensoverschrijdende televisie. De staatssecretaris moet daar niet zo handelen dat de komende uitgebrei de commissievergadering over media overbodig wordt gemaakt. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden ziet af van het hoger beroep inzake het strafontslag van voorma lig gemeentesecretaris R. J. A. van Gooi. Hij heeft daartoe besloten, na dat uit jurische adviezen is gebleken dat er weinig kans bestaat om bij de centrale raad van beroep het stra fontslag alsnog gedaan te krijgen. Op 27 januari van dit jaar besloot de ambtenarenrechter in Utrecht het strafontslag dat de raad van Leusden had uitgesproken, nietig te verkla- JOHANNESBURG - De president van Zuidafrika, Pieter W. Botha, die herstelt van een beroerte, verzet zich tegen druk uit zijn partij het presi dentschap op te geven. Botha liet via zijn bureau weten volgende week woensdag zijn werkzaamheden weer te willen hervatten. Volgens deze me dedeling zou Botha op die dag een zit ting van het kabinet willen leiden en van plan zijn in het parlement de be handeling van de begroting voor het volgend jaar bij te wonen. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF NIEUWERKERK - Het werk aan de Hoge Kerkstraat in Nieuwerkerk is in volle gang. De bewoners van de straat trokken vorig jaar juni aan de bel bij de gemeente toen men vernam dat de straat herbestraat zou gaan worden. Er werd een handetekeningenaktie op poten gezet en er ging een brief met opmerkingen naar de gemeente. Daarop wer den de bewoners door de gemeente uitgenodigd om op een hoorszitting hun wensen mondeling toe te lichten. Besloten werd toen een plan op te stellen waarin zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de wensen van de bewoners van de straat. Uiteindelijk is daar het idee uit voortgekomen om van de Hoge Kerkstraat een woonerf te maken. De straat wordt afgesloten voor vrachtverkeer. Het is de bedoeling dat na herbestrating enig straatmeubilair wordt ge plaatst om de nieuwe status van de straat duidelijk uit te laten komen. Met het karwei is naar schatting nog een pe riode van twee maanden gemoeid. Zierikzeeënaar boos over parkeerbeleid gemeente Zierikzee ZIERIKZEE VVD ZIERIKZEE - De verontwaardiging over het parkeer beleid van de gemeente Zierikzee was bij J. P. S. uit Zie rikzee zo groot dat hij als vorm van protest zelfs wilde gaan 'zitten'. „Ik denk dat mijn protest wordt versterkt door de twee dagen vervangende hechtenis te nemen", zei hij toen officier van justitie J. J. A. Groen GO gulden boete of twee dagen vervangende hechtenis eiste voor het verkeerd parkeren van zijn auto. uit Prinsenbeek. De Brabander maakte op 12 juli 1988 met zijn ge restaureerde Alfa Romeo een proef rit je over de parallelweg van de rijks weg N-59 bij Bruinisse. Een duur proefritje, zo bleek tijdens de zitting van het kantongerecht. S. N. kreeg een boete van 180 gulden of vier da gen vervangende hechtenis omdat zijn auto niet gekeurd was. In het stadhuis te Zierikzee is don derdag 16 maart vanaf 16.30 uur een fractievergadering van de WD. Paaszangavond In de Nieuwe of Grote kerk te Zie rikzee is zaterdag 18 maart een paas zangavond. Hieraan wordt medewer king verleend door het Dirksland's mannenkoor en het Duiveland's man nenkoor. De Dirklanders zingen on der leiding van Dinant Struik en de Duivelanders onder leiding van Henk Weekhout. Organisten zijn Martin Mans en Stephan Folmer. De muzikale zangavond begint om 19.30 ELLEMEET Collecte De collecte ten behoeve van het Reumafonds heeft in Ellemeet 279,55 gulden opgebracht. De enige collec tant bedankt de gevers voor hun me dewerking. NIEUWERKERK Tingieter» De afdeling Duiveland van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen houdt donderdag 16 maart een bijeenkomst in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. De bijeenkomst wordt vezorgd door het zogenaamde Olde Tinnengietersambacht. Aan de hand van demonstraties wordt de aanwezi gen tekst en uitleg gegeven. Een en ander begint om 19.30 uur. De leden kunnen zich ook opgeven voor het jaarlijkse uitstapje op 9 mei. Woens dag 22 maart is er een gezamenlijke avond in het Brouwse Tonnenmaga- zijn. Deze begint om 20.00 uur. BRUINISSE Bevolking In de gemeente Bruinisse hebben zich in de maand februari van dit jaar de volgende wijzigingen voorgedaan in het register van de burgelijke stand. Geboren zijn Anne M. E. de Ronde, Gwendolyn S. Pet en Sebasti- aan den Dikken. Overleden is Mari- nus J. de Looze en in het huwelijk zijn getreden Ronald C. Huijers en Corne lia K. M. Mackloet, Karei Daniels en Lena W. Hanse en Dingeman L. van den Berge en Yvonne van der Spek. MIDDELBURG Dia-avond De afdeling Zeeland van de Neder landse Christelijke Reis vereniging houdt op woensdag 15 maart haar jaarvergadering in gebouw De Scha kel in Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur. Na het afwerken van het huishoudelijk gedeelte wor den dia's vertoond van de door de af deling in oktober gehouden jubi leumreis naar Engeland en Schot land. PZEM/EPZ Het dagelijks bestuur van de nv PZEM is gemachtigd door de Raad van Bestuur van de vennootschap om fusiebesprekingen met EPZ te star ten en heeft zijn directeur, ir A. Tik tak opgedragen de onderhandelingen te openen. De directie van de nv Elec- triciteits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland is eveneens gemach tigd om deel te nemen aan de bespre kingen. De overtreding werd op één septem ber 1987 door de politie geconstateerd in de Sint Domusstraat te Zierikzee. Met het betalen van 35 gulden was J. P. S. overal van af geweest. Maar uit protest tegen het parkeerbeleid van de gemeente Zierikzee liet hij de zaak voorkomen. ,,Het is zo'n krom beleid. In de smalle Molenstraat mag wel worden geparkeerd en in mijn straat, de Sint Domusstraat, mag het niet. Terwijl daar nog gemakkelijk een vrachtauto kan passeren als aan bei de kanten geparkeerd zou mogen worden". Beklag J. P. S. deed zijn beklag over de wij ze waarop hij door de gemeente werd benaderd als hij over deze zaak zijn beklag deed. Of een ontheffing aan vroeg om zijn auto wel te mogen neer zetten. Officier van justitie Groen wees hem er op dat de rechtzaal niet de juiste plaats is om dergelijke ge schillen naar voren te brengen. ,,Ik moet zelf ook op 150 meter van mijn woning parkeren". Kantonrechter mr M. E. J. Houtrtian merkte op dat de parkeerproblemen van J. P. S. waar schijnlijk inherent zijn aan het wo nen in de binnenstad. Zij veroordeel de de Zierikzeeënaar tot een boete van 50 gulden en wees hem er op dat die boete pas wordt vervangen door een dag hechtenis als blijkt dat het geld niet betaald wordt en ook niet in te vorderen is. Ook W. T. uit Zierikzee werd ver oordeeld omdat hij verkeerd stond geparkeerd in de Sint Domusstraat. Maar zijn verontwaardiging had een ander karakter. ,,Ik stond daar maar ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Stichting Unie van Vrij willigers heeft het jaarverslag over 1988 uitgebracht. Geen opmerkelij ke zaken dit keer. Desalniettemin geeft een globale opsomming van wat cijferwerk in het verslag een beeld van de werkzaamheden van de UV V-vrijwilligers. Zo telt de afdeling momenteel 65 medewerkers, dertien adspirant- medewerkers en vijfenzeventig donateurs. Vijftien dames runnen een winkeltje in de hal van de Cor- neliastichting, waar alledaagse gebruiksartikelen verkocht wor den. Zes medewerkers verzorgen de bibliotheek in het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis en twee da mes daarvan gaan wekelijks rond met de boekenwagen. Wat de kin deroppasdienst betreft het volgen de. Ook dit jaar was. er weer een praatavond met twintig jongens en meisjes. Vierenzeventig gezin nen maakten gebruik van deze vorm van dienstverlening. Vanuit Borrendamme werden 77 patiënten begeleid naar dokter of specialist. Hiervoor zijn twaalf vrijwilligers beschikbaar. Voor de bewoners van de Corneliastich- ting wordt nauwelijks meer een beroep gedaan op de UW. Bij een zame bejaarden in tehuizen of daarbuiten en bij de bewoners van gezinsvervangend tehuis Schou- wenoord werden door tien mede werkers bezoekjes gebracht. Zegels Tot zover de greep uit de vele ac tiviteiten van de organisatie. Na tuurlijk kan de verkoop van kin derzegels niet onvermeld blijven. De totale verkoop bedroeg 9.883,55 gulden, gesplitst in 4.739,40 gulden van de zegels en 5.144,15 gulden. even om wat latjes te halen bij een doe-het-zelf zaak. Het was om te la den en te lossen". Toen W. T. naar het politiebureau ging om zijn 35 gulden boete te betalen spuide hij daar zijn ongenoegen over de bekeuring. Door de reactie van de politie werd zijn boosheid zo groot dat hij besloot de zaak voor te laten komen. Stilstaan om te laden of te lossen is wat anders dan stilstaan om in een winkel iets te gaan kopen", aldus de officier van justitie. Hij eistte 60 gul den boete of twee dagen vervangende hechtenis. Maar kantonrechter Groen hield het op de oorspronkelijke boete van 35 gulden omdat W. T. indertijd toch naar het politiebureau was ge gaan om die te betalen. Laddertje Een laddertje dat op het dashboard en de stoelen van de auto rustte. Dat was de ingenieuse constructie waar op H. T. de V. uit Ouddorp een kist met neonbuizen had vervoerde. Zo reed hij hij op 4 maart 1988 via de Stormvloedkering van Goes naar Ouddorp. Maar helaas, toen hij krachtig moest remmen voor de stop lichten bij Haamstede schoot het touwtje waarmee de kist was be vestigd los en schoof het gevaarte naar voren. Hoewel hij geen uitzicht meer had naar rechts, reed H. T. de V. door. Tot ongenoegen van de politie die hem voor het benzinestation op de provinciale weg aanhield. ,,Het is toch levensgevaarlijk om zo te rijden", wees officier van justi tie Groen hem terecht. Ondanks het feit dat H. T. de V. hem verzekerde dat hij ook zelf van plan was oin bij het tankstation te stoppen om de kist waar naar achteren te schuiven, eiste de officier van justitie 90 gul den boet of twee dagen vervangende hechtenis. De kantonrechter maakte er 75 gulden of twee dagen van omdat ze rekening wilde houden met het in komen van de inwoner van Ouddorp. ,.U moet er aan denken dat het niet voldoende is om benzine in een auto te doen. Om te kunnen rijden moet ook de verzekering, de wegenbelas ting en de keuring in orde zijn". Dat zei de officier van justitie tegen S. N. DEN HAAG - Zakenmensen onder de veertig jaar met een lease-auto van hun bedrijf gedragen zich op de snel weg agressief en a-sociaal. Deze groep trekt zich niets aan van de maximumsnelheden. Dit blijkt uit onderzoek, aldus het ministerie van verkeer en waterstaat. DEN HAAG - De internationale mi lieutop die dit weekeinde in Den Haag zal plaatsvinden, dient de posi tie van de UNEP, de milieuorganisa tie van de Verenigde Naties, te ver sterken en uit te breiden. Dat bepleiten 45 Nederlandse organisa ties op het gebied van het milieu, ont wikkelingssamenwerking, en vrede en veiligheid in een verklaring. NIEUWERKERK - Donderdag 16 maart vergadert de commissie finan ciën en onderwijs van de gemeente Duiveland. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis en be gint om 16.30 uur. Op de agenda onder andere een nieuwe exploitatie-opzet van het be stemmingsplan Sirjansland. Ook aan de orde komt de garantiesubsidie voor de viering van het 10-jarig be staan van het buurtbuscomité. Verder wordt aandacht gevraagd voor de ontwerp-rekening 1987 van de Bea- trixschool en de aankoop van een ae- quarel. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551 Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen; Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden, Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Advertentie jUIU 15 Jaar garantie op he! vers!cJi?ieeh*rtick. - De meest bezeten relaxfauteuil aller tijden. Haringvlietplein 4, Zierikzee, Telefoon 01110-12946 Bij Lazyboy klopt namelijk alles: de spreekwoordelijke kwaliteit, onovertroffen zitkomfort en door vakmensen in stof of leer gestoffeerd. Daarom zeg ik U: Lazyboy. A 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3