Doelpuntloos derby-duel tussen ASV Brouwershaven en ZSC uit Scharendijke Renesse verliest zeer onterecht met 3-2 van koploper Hulsterloo NIEUWSBODE Winst voor Dreischor ondanks een slechte tweede wedstrijdhelft Trainer Kees van Dijk beëindigt volgend jaar contract met SV Renesse HSV De Krabbe Nuttige oefen wedstrijd van VV Zierikzee 6 Enorme spanning tijdens vijf minuten durende blessuretijd BROUWERSHAVEN - Ondanks dat de derby tussen het eerste elftal van ASV Brou wershaven en de beste elf van ZSC doelpuntloos bleef, ontpopte dit duel zich op het Brouwse sportpark Onder de Molen in een adembenemend spannende voetbalwed strijd. Vooral in de ruim vijf minuten blessuretijd, na negentig minuten voetbal, kre gen beide ploegen nog enkele aardige kansen om alsnog de overwinning in de zak te steken. Ook de trainers Arend Krijgsman (Brouwershaven) en Kees Snoek (ZSC) had den het in deze laatste minuten niet meer en dribbelden hulpeloos en zenuwachtig langs de zijlijn. Maar hoe hard er ook geschreeuwd werd, niemand kon uiteindelijk tot scoren komen: 0-0. Niels van de Moezel (gestreept shirt) van ZSC in gevecht met de voorstopper van Brouwershaven, Kees Kraayen- brink. Hoewel ZSC in de bekerwedstrij den aardig presteerde, verloopt het de laatste weken in de competitie voor de Scharendijkers wat minder florissant (1-3 en 0-2 verlies tegen res pectievelijk SVD en WIK). Derhalve was ZSC na afloop blij met dit ene puntje en kon men terugzien op een goede partij voetbal. Aansluiting Voor Brouwershaven lag het wat anders. Om de aansluiting bij de bo venste twee ploegen te kunnen be houden, was het zaak om ten koste van ZSC afgelopen weekend twee punten te pakken. Brouwershaven trainer Arend Krijgsman voor aan vang: ,,We zijn op volle sterkte van daag, dus het zou moeten kunnen, maar het blijft een vreemd spelletje. Het is belangrijk om nu te winnen omdat we volgende week koploper Kruiningen op bezoek krijgen". Krijgsman is de tweede periode met een optimistische kijk begon nen. „Ons uitgangspunt is geweest om de periodetitel binnen te halen. En nadat we volgende week Kruinin gen hebben gehad kunnen we zoge zegd over de rest heen voetballen. Maar ZSC vanmiddag is een echte derby en heeft toch altijd wel iets speciaals". In het kamp van ZSC heerste er voor aanvang al een bepaalde span ning. Dit in verband met het feit dat juist vandaag de spits Gert-Jan Kunst, uit Kloetinge, zijn rentree zou maken. Maar vijftien minuten voor de aftrap was het belangrijkste wa pen voor ZSC, in deze derby, nog steeds niet gearriveerd. „Maar ja hij moet ook uit Kloetinge komen, en je weet nooit wat hem ophoudt. Hij was voor vanmiddag in ieder geval een belangrijke speler. Het gaat de laat ste wedstrijden wat minder met ons en we moeten uit gaan kijken, want als de ploegen die nu onder ons staan punten gaan pakken, wordt het toch gevaarlijk voor ZSC", aldus oefen- meester Kees Snoek. Geheim wapen ZSC moest het dus doen zonder het geheime wapen Gert-Jan Kunst, daar hij inderdaad niet meer kwam opda gen. Zijn plaats werd ingenomen door Edwin van Oeveren. Brouwers haven daarentegen betrad het groene laken op volle oorlogssterkte. Ieder een was weer fit en in de spits ston den als vanouds Werner Kafoe, Mar tin Quist en Arjan Visser. Ondanks het feit dat zij regelmatig ongezien van plaats wisselden, om de ZSC de fensie om de tuin te leiden, konden zij niet echt goed in stelling worden gebracht. Mede door de goede leiding van scheidsrechter H. Koeyvoets, uit Ga- pinge, die slechts in de tweede helft een korte periode van zwakte kende, kon het redelijk toegestroomde pu bliek genieten van spannend en open voetbal. Nadat Brouwershaven in de eerste seconden van de wedstrijd de eerste kans creëerde, ging het spel daarna over en weer. In de twaalfde minuut kreeg Brou wershaven in de persoon van Martin Quist de eerste échte kans. Op een mooie voorzet van Steve Kloet pro beerde Quist ineens in de volley te scoren, hoewel hij tijd had om aan te nemen. De bal zeilde dan ook keihard over het doel van goalie Johan van der Horst. Naarmate de eerste helft vorderde kreeg Brouwershaven lang zaam maar zeker een veldoverwicht. Fout Maar de kansen van René Roon (laag schot net naast en kopbal net over) en ook Martin Quist wilde niet echt goed uit de verf komen. In de ne gentiende minuut ging ZSC-.laatste man good-old Sjaak Dorreman in de fout. Bij een terugspeelbal op zijn keeper, schoot hij bijna in eigen doel. Ook de Brouwse spits Arjan Visser kon ondanks enkele mogelijkheden niet tot scoren komen. Eén keer zag hij zijn poging verijdeld door de goed keepende Johan van der Horst en zijn andere kans mislukte omdat de pass van Remy Lievense te diep was. Na enkele kleine ongevaarlijke speldeprikjes van ZSC op het doel van Ronald Lievense kregen de be zoekers in de zesendertigste minuut de eerste echtfe kans. Linkermidden velder George Pados probeerde mid dels een afstandsschot de ope ningstreffer op zijn naam te zetten, maar de bal zeilde door de wind over liet doel. Enkele minuten later was het weer deze talentvolle Hongaar die een poging waagde. Op een voorzet vanaf de rechter vleugel door Niels van de Moezel kwam de bal bij Pados. Deze trok vervolgens zijn truckendoos open en met zijn rug naar het doel gekeerd probeerde hij met een omhaal te sco ren, wat echter mislukte. ZSC kwam in de staart van de eerste vijfenveer tig minuten danig opzetten. Zo so leerde ook Arne Hubregse door een gedeelte van de Brouwse defensie, maar zijn schot passeerde de verkeer de kant van de lat. Vechtlust Na de hervatting ging ZSC voortva rend van start en was het cen trumspits Edwin van Oeveren, die trachtte te scoren. De Brouwse voor stopper Kees Kraayenbrink voor kwam dit echter. Door de grote vecht lust die ZSC tentoonspreidde raakte Brouwershaven wat in verwarring. Het spel werd te onnauwkeurig en tijdens cruciale momenten haalde men de snelheid uit het spel door te lang wachten en te individualistisch voetbal. Na dertien minuten probeerde Werner Kafoe middels een steekpas- je zijn 'collega' Arjan Visser te berei ken. ZSC-doelman Van der Horst stond echter uiterst geconcentreerd in zijn domein en verliet dit op het juiste tijdstip. Derhalve was hij eer der bij de bal dan Visser. Drie minu ten later kreeg aan de andere kant linkerspits Arno de Jonge een kans, maar hij kon net niet bij de bal. Nadat het spel geruime tijd weer over en weer ging, waarbij Brouwers haven iets nadrukkelijker aanwezig was dan ZSC, kregen de bezoekers uit Scharendijke negen minuten voor de - officiële - tijd dé kans op een voor sprong. Rechterspits Niels van de Moezel was goed bezig in het zestien metergebied en werd in zijn optreden gestoord en onderuit gehaald. Scheidsrechter Koeyvoets wees reso luut naar de stip. Vertrouwen Edwin van Oeveren kreeg het ver trouwen van zijn ploeg en mocht van af elf meter keeper Ronald Lievense proberen te passeren. Van Oeveren beschaamde echter op een ongelofe lijke manier dit vertrouwen en schoot keihard en huizenhoog over het Brouwse doel; een ongelofelijke te leurstelling voor ZSC, carnavaleske situaties in het kamp van de Brouwe- Met het eindsignaal in het vooruit zicht ontstonden er over en weer fel le, maar overigens sportieve, gevech ten. Echter vooral dankzij de goede defensie van beide elftallen kon er niet geseoord worden. Nadat de offi ciële speeltijd was verstreken maak te arbiter Koeyvoets nog lang geen indruk het duel te zullen beëindigen. Van beide kanten ondernam men op nieuw verwoede pogingen om alsnog een voorsprong te forceren. Voor Brouwershaven waren dit Martin Quist, die een schot van elf meter echter gestopt zag door Johan van der Horst, en Remy Lievense die zijn afstandsschot via de onderkant van de lat weer het veld in zag stuite ren. ZSC kreeg nog twee kansen om uit een corner te scoren, maar ook dat wilde niet lukken. Zodoende bleef het een doelpunteloos duel, waarmee ZSC zeker tevreden was, hoewel de penalty een uitgesproken kans was voor een overwinning, en Brouwers haven ietvVat teleurgesteld omdat men vooraf van twee punten was uit gegaan. Twee buitenspeldoelpunten tegenen één penalty onthouden NIEUW NAMEN - Mede door de tegenwerking (of zoals je wilt medewerking) van de scheidsrechter heeft dit het eerste elftal van Renesse, in de uitwestrijd tegen Hulsterloo, de winst gekost: 3-2. Zo keurde hij twee buitenspel-doelpunten van de gastheren goed en ont hield hij Renesse een penalty, nadat een speler met de hand een bal uit het doel had geslagen. Ondanks het verlies was Renesse- trainer Kees van Dijk allesbehalve teleurgesteld. „Qua spelpeil moet ik het elftal mijn complimenten maken. Er is goed gevoetbald en ik verwacht zeker dat ze in de komende wedstrij den tegen Sluis, Groede en Ouwer- kerk nog wel een paar puntjes kun nen pakken, zeker gezien het goede spel vandaag tegen de koploper Hulsterloo". Buitenspel In het eerste kwartier van de wed strijd toonde Hulsterloo inderdaad, niet voor niets het klassement aan te voeren. Renesse stond onder een flin ke druk en een doelpunt kon derhal ve niet lang uitblijven. Wel kwam de ze openingstreffer van Hulsterloo nadat zich een buitenspelsituatie had voorgedaan. Toen de grensrechter op oen doorbraak van Hulsterloo terecht buitenspel constateerde en daarbij hevig met zijn vlaggetje zwaaide. liet de scheidsrechter echter gewoon doorspelen. Toch wist Renesse min of meer nog goed uit te verdedigen, maar de bal kwam daarbij voor de voeten van de spits van Hulsterloo. Die wilde ei genlijk nog een voorzet geven, maar dit mislukte schot dwarrelde wat af en belandde alsnog heel gelukkig in het doel: 1-0. Na deze tegenvaller zet ten de mannen van oefenmeester Kees van Dijk collectief de schouders eronder en wisten onder de pressie van de gastheren uit te komen. In de vijfentwintigste minuut kwam het geschenk voor dit collec tief. Een aanval over de linkervleugel werd. op een voorzet van Leo Hart. door Robert Kraayenbrink positief afgerond middels een doelpunt in de uiterste hoek: 1-1. Ook Peter Messe- maker zat even later dichtbij een go al. Tien minuten voor rust was het wel weer raak. Uit een corner op links, genomen door Marco de Feiter. kon Leen Rademaker goed zijn hoofd onder de bal krijgen en vervolgens scoren: 1-2. Net voor rust kreeg Renesse nog een kans om alsnog op een riante voorsprong te komen. Uit een voorzet van Robert Kraayenbrink kopte Leo Hart echter net naast. In de rust sprak Van Dijk zijn jongens bemoedi gend toe en adviseerde hij zo te blij ven voetballen. In do eerste tien mi nuten van de tweede helft wist Renesse het eerdere goede spel uit de eerste vijfenveertig minuten nog te continueren. Maar Hulsterloo ging meer en meer een eventueel verlies inzien en verhoogde derhalve de druk. In de twintigste minuut dwarrelde er een bal op links nabij de rand van het zestienmetergebied. Door een twijfe ling in de defensie van Renesse zette de rechtsbuiten van Hulsterloo een opmars naar het doel in. Hij depo neerde de bal in de doclmoiul, waar de spits van Hulsterloo buitenspel stond. Wederom liet de scheidsrech ter doorspelen en de gelijkmaker was een feit: 2-2. In de dertigste minuut werd erdoor Renesse, dat in balbezit was, onnodig hands gemaakt. De toegekende vrije trap werd door Hulsterloo razendsnel genomen. En terwijl het gehele elftal van Renesse nog aanvallend was in gesteld, had de spits van de gastheren een vrij veld voor hem. Hij diende al leen nog maar de keeper uit te spelen en te scoren, wat hij dan ook niet ver zuimde te doen: 3-2. In de laatste minuten van de wed strijd schoof trainer Kees van Dijk Mevo Al-trainer Toine Tiggelman kiest volgend seizoen voor Dreischor RENESSE - In de streek- derby tussen Renesse 2 en het eerste elftal van Drei schor is deze laatste met de winst gaan strijken: 0-1. Wel moest Dreischor-trai- ner Wim Kommer na af loop verzuchtend opmer ken dat het gelukkig afge lopen was. Hij doelde daar mee op het veelvuldige bal bezit van de Renessenaren in vooral de tweede helft waardoor de kleine voor sprong steeds weer in ge vaar kwam. Er werd in dit derby-duel door bei de ploegen sportief voetbal getoond In de eerste vijfenveertig minuten werd er aan beide zijden goed ge speeld. Voor Dreischor was deze wed- strijd, globaal gezien, echter niet één van de beste. Pas in de negenender tigste minuut viel de openingstreffer. Een corner voor Dreischor op rechts, genomen door Eric Dijst, werd ver lengd en belandde bij Wim van de Linde. Die wist de bal net van buiten het zestienmetergebied in de uiterste hoek binnen te schieten: 0-1. Verzuimd Vóór de rust kreeg Dreischor de be tere kansen, maar er werd verzuimd deze te verijdelen. Vooral over de rechtervleugel lagen de mogelijkhe den. Een schot van Jan Witte werd op voortreffelijke wijze door de keeper gestopt. Volgens Kommer hadden er in de eerste vijfenveertig minuten toch minstens^ drie doelpunten ge scoord moeten worden. Na de hervatting verviel Dreischor in ontzettend rommelig spel. Renes se 2 was het meest in balbezit en was qua veldspel de betere ploeg. Echt gevaarlijk werd men echter daarbij niet. Er werd niet meer gescoord, zo dat Dreischor met veel hangen en wurgen toch twee puntjes uit Renes se wist mee te slepen. Dreischor-trainer Wim Kommer, die aan zijn laatste seizoen bij deze club bezig is maar dit min of meer da nig aan zijn hart gaat, had de verheu gende mededeling dat afgelopen vrij dag een jaarcontract is afgesloten met een nieuwe oefenmeester. Het eerste elftal van Dreischor zal tijdens het seizoen 1989/90 onder de bezielen de leiding van Toine Tiggelman ko men te staan. De in Zierikzee woon achtige Tiggelman is momenteel trainer van de A-jeugd van Mevo. „Tiggelman had nog een andere club op het oog, maar ik ben erg blij dat hij uiteindelijk voor Dreischor heeft gekozen. We hebben goede be richten over hem ontvangen en ik denk niet dat het problemen gaat ge ven. En ik hoop dat hij volgend sei zoen aan de slag kan met een elftal dat dan net is gepromoveerd naar de tweede klasse", aldus Kommer. BURGH-HAAMSTEDE - Door de hengelsportvereniging De Krabbe, uit Burgh-Haamstede, is afgelopen weekend de vierde competitie wedstrijd voor het seizoen 1988/89 vervist. Dit gebeurde aan de Brou- wersdam. Zesentwintig visliefhebbers gooi den het lood in de golven en haalden in totaal dertig bovenmaatse botten boven water, met een gemiddelde van 750-800 gram. Over veertien dagen staat de volgende wedstrijd op het programma. Tijd, plaats en datum is nog niet bekend gemaakt. De uitslag van de vierde ronde was als volgt: Heren: Jan Hart 3200 gram, Anton Deurloo 2432 gram. Joop de Regt 1241 gram, Levien de Braai 1158 gram, Cor Hart 1083 gram, Chris de Graaf 965 gram. Dries van der Bijl 832 gram, Martin de Graaf 826 gram, Koos Brussé 798 gram, Peter van Splunter 775 gram. Dames: Elma Deurloo 1157 gram, Hanneke van der Bijl 726 gram. Junioren: Jefoen van der Bijl 271 gram. RENESSE - Ook voor de huidige oefenmeester van Re nesse begint de jaarlijkse jacht naar een nieuwe club. Kees van Dijk heeft, na heel lang erover nagedacht te hebben, besloten volgend voetbalseizoen niet meer ver der te gaan met zijn 'werkgever' Renesse. zoveel mogelijk spelers naar voren. Ondanks de enorme inzet en aanvals drift wilde de bal er echter niet meer in. Tot overmaat van ramp werd Re nesse ook nog één doelpunt onthou den toen een Hulsterloo-speler de bal met de handen van de doellijn haal de. De arbiter had dit echter - weer - niet gezien en maakte dan ook totaal geen aanstalten om te fluiten. Zo doende werd de Schouwse ploeg in ie der geval één, voor hun erg belang rijk, puntje onthouden ROOSENDAAL - Het eerste elftal van Zierikzee, dat afgelopen week end wederom geen competitie-wed strijd op het programma had staan, heeft de tijd toch nuttig weten te besteden en is op bezoek geweest bij BSC in Roosendaal. Dit vriend schappelijk duel werd afgesloten met een 2-2 gelijkspel. Volgens Zierikzee-trainer Hans van der Wekkc, die aan zijn laatste sei zoen bij Zierikzee bezig is, had zijn elftal moeten winnen. „We hebben kansen genoeg gecreëerd, maar er maar twee ingeschoten. Het was ech ter prima oefenweer en we hebben nuttig geoefend. We stonden echter weer in de wei", aldus de Zierikzeese oefenmeester. Het tweede elftal van Zierikzee dat eveneens meegereisd was naar Roo sendaal, speelde een oefenpartijtje tegen BSC 2. Zij wist wel winst te boeken en won met 3-2. Morgen (dins dag 7 maart) wordt er door de beste elf van Zierikzee wederom een oefen wedstrijd gespeeld en wel tegen Steenbergen, dit in voorbereiding op de competitie-wedstrijd volgende week tegen Avanti. Renesse-trainer Kees van Dijk gaat op zoek naar 'n andere vereniging Het lopende seizoen is voor Van Dijk alweer het vijfde jaar bij Renes se. Hij vindt het vooral belangrijk voor de vereniging dat er weer 'eens een frisse wind doorheen gaat waai en'. „De vereniging is een beetje ver zadigd, het vuurtje is eruit. Dus is het misschien goed als er weer eens een andere trainer komt. En het bestuur heeft respect voor mijn beslissing", aldus Van Dijk In de afgelopen vijf jaar heeft Kees van Dijk altijd met heel veel plezier gewerkt met de spelersgroep. Van Dijk „Het is een leuke vereniging met een prima sfeer. En het is er al tijd druk op de trainingen. Ik hoop dat dat ook in de toekomst zo blijft". Kees van Dijk zou het liefst weer een voetbalvereniging op Schouwcn-Dui- veland willen trainen, maar heeft ook al zijdelingse contacten met clubs op Bevel and.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6