Huis van Nassau "tuntverkqopJ c Direkte fabrieksverkoop met kortingen tot meer dan 50%! Nog dit jaar maatregelen voor beveiliging van Elkerzeeseweg Beslissing om brandweergarage bij Slingerbos te vestigen definitief Tompoezen roomboter- croissants VERWIJS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vers bakkerij Verwijs Ongeval Kampweg Scharendijke Snelheids controle in Nieuwerkerk Directeur arbeids bureau vertrekt in maart Kookpannen Komplete cassettes Lange Nobelstraat 2, Zierikzee, VA> ZfGl- PÊ Bitr (jj^SJSEBIBLfe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Acties Sanering Boerenprotest Dressuur Er zijn op Schouwen-Duiveland bij de grafici Sanering van caravanplaatsen gaat Wester- Een uitvoerige impressie van het boerenpro- Eerste indoor-dressuurkampioenschappen op schouwen 400.000 gulden kosten. (Pag. 5). test in zowel Den Haag als de eigen streek. Schouwen-Duiveland succesvol. (Pag 11). (Pag. 6). geen acties te verwachten. (Pag. 2). DONDERDAG 2 MAART 1989 145ste jaargang Nr. 24500 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Scheiden doet lijden. Gezegde Met het besluit van de Brouwse gemeenteraad is nu definitief geworden de Brouwse brandweergarage op het voorma lige bedrijfsterrein naast het Slingerbos. Raad Brouwershaven unaniem in haar besluit BROUWERSHAVEN - „Het is ons nog net op tijd ge lukt om dit complex in handen te krijgen. Maar geen ge meente kan zonder een meevallertje af en toe". Het Brouwse VVD-raadlid J. K. Goemans toonde zich tijdens de begrotingsraad in het Brouwse stadhuis duidelijk verheugd met de aankoop door de gemeente Brouwers haven van het bedrijvencomplex van J. de Vlieger aan het Slingerbos 1 te Brouwershaven voor 315.000 gulden. En met hem waren ook de overige raadsleden tevreden. Unaniem was men van mening dat de aankoop een goe de, zij het niet goedkope, manier is om een jarenlang sle pende zaak op te lossen. Met de aankoop van het 4080 vier kante meter grote terrein mét be drijfsgebouw heeft het gemeentebe stuur de mogelijkheid gekregen om een grotere brandweergarage voor het brandweerkorps Brouwershaven te creëren, een nieuwe werkplaats voor de buitendienst gemeentewer ken én een rondweg te maken die de Advertentie WEEKEND RECLAME: met of zonder slagroom en Haringvlietplein 6, 't Hoekje Mol 1 SCHARENDIJKE - Op de Ramp- weg ter hoogte van de oprit Brou- wersdam nabij Scharendijke deed zich dinsdag een ongeval voor tussen twee voertuigen. Dc Duitser F. P. reed met zijn vrachtwagen over de Kampweg en reed vtförbij dc oprit. Bij nader in zien wilde hij die nemen, waarna hij achteruit reed. Zijn achterligger, O. D. M. uit Scharendijke, reed op de vrachtwagen in. De schade beperkte zich tot de voorzijde van de achterlig gende wagen. Persoonlijk letsel was er niet. Brouwse Poortdijkstraat kan ont lasten. Gemakkelijk te bereiken De lokatie langs het Slingerbos is volgens Goemans zeer geschikt voor een brandweergarage omdat hij ge makkelijk te bereiken is voor de brandweerlieden, terwijl ze daarbij geen overlast bezorgen. Zoals bekend is een grotere brandweergarage voor het korps Brouwershaven noodzake lijk omdat men dit jaar een, nieuw blusvoertuig krijgt dat vanwege zijn afmetingen niet meer in de huidige garage aan de Nieuwpoortstraat past. De noodzaak om een nieuwe ge meentewerkplaats te maken bestond al jaren. De rondweg die de Poort dijkstraat moet ontlasten wordt ge maakt vanaf de Provinciale Straat weg voor garage Slager naar de Haven Noordzijde naast de Blokken doos. Uit een toelichting van wet houder Ph. J. van Ast bleek dat een stukje van de bossage aan het Spui in het Slingerbos opgeofferd zal moe ten worden om de toegang van de nieuwe rondweg met een vloeiende bocht vanaf de Provinciale Straat weg te kunnen maken. Via een ver keersobstakel zal het onaantrekke lijk worden gemaakt om de Poort dijkstraat in te rijden vanaf de Pro vinciale Straatweg. Onderdeel van het gemeenteraads besluit was ook de verkoop van de huidige lokatie van de brandweerga rage aan de Nieuwpoortstraat aan de zoon van J. de Vlieger, C. A. de Vlie ger. Hij zal er zijn transportbedrijf met één transportvrachtauto vesti gen. Raadslid P. van der Meide (SGP/ GPV/RPF) sprak zijn bezorgdheid uit over mogelijke overlast die in de toekomst kan ontstaan wanneer het bedrijf van De Vlieger overgenomen zou worden door een ander bedrijf. Hij stelde daarom voor om de lokatie in het bestemmingsplan op te nemen als garage en autobox. Volgens wet houder Van Ast (WD) was dat niet nodig. ..Het Nieuwpoortstraatje is zo klein dat daar nooit met grote vracht wagencombinaties ingereden kan wordert". Te koop Onderdeel van het raadsbesluit was ook de verkoop van de voormali ge kleuterschool en gemeentewerk plaats aan de I. M. van der Bijlstraat in Zonnemaire en de bouw van een nieuwe .gemcentewerkplaats achter het gymnastieklokaal aan de Christi- NIEUWERKERK - Bij een snel heidscontrole aan de Stolpweg te Nieuwerkerk heeft de rijkspolitie ze ven keer proces-verbaal opgemaakt. In totaal werden er 145 auto's aange houden op het weggedeelte waar de maximum snelheid vijftig kilometer per uur bedraagt. De hoogste geme ten snelheid bedroeg 76 kilometer per uur. Hoorzitting dorpsplan Scharendijke: Hoogste prioriteit voor doortrekken Boutlaan SCHARENDIJKE - Nog' dit jaar worden er tijdelijke maatregelen genomen om de veiligheid op de Elkerzeeseweg bij Scharendijke en Eikerzee te bevorderen. Dat werd bekend gemaakt op een druk bezochte hoorzitting over het dorpsplan voor Scharendij ke. Op de Elkerzeeseweg worden nog voor het toeristisch seizoen bloembakken ge plaatst. Dit bij wijze van experiment. Burgemeester W. den Boer zei desgevraagd dat ook op de Kuijerdamseweg in Ellemeet bloembakken geplaatst zullen worden om de snelheid van het verkeer te remmen. De hoogste prioriteit voor wat betreft de ver keersveiligheid op de Elkerzeeseweg blijft echter het doortrekken van de Boutlaan. nastraat. Hiermee is het plan om de gemeentewerkplaats in de voormali ge kleuterschool onder te brengen de finitief van de baan. Van Ast vertelde dat er al belangstellenden zijn ge weest die een van beide gebouwen willen kopen. Raadslid'' R. J. van der Wekken (CDA) stelde in zijn algemene be schouwingen voor om de bouw van de gemeentewerkplaats zo eenvou dig mogelijk te houden. En dan te be zien of de bouw gerealiseerd kan worden in samenhang met een rouw kamer die door inwoners in de hele gemeente gebruikt zou kunnen wor den. Van Ast was echter van mening dat dat veel te duur zou worden. „Een rouwkamer is wat het college van b en w betreft op dit moment he lemaal van de baan". Beheerder J. van Iwaarden van ge meenschapsruimte De Putmeet in Scharendijke had er zijn handen vol aan en zijn noodkreet dat De Putmeet aan uitbreiding toe is werd nog eens ondersti-eept door de bijzonder goede opkomst op de hoorzitting. Naar schatting honderd Scharendijkena- ren kwamen naar de gemeenschaps ruimte om mee te praten over de ver dere invulling van het dorpsplan. Versmalling Hoewel duidelijk naar voren kwam dat doortrekken van de Boutlaan ei genlijk de oplossing is zijn er ook plannen ontwikkeld om zonder dat doortrekken van die straat tot een veiliger verkeerssituatie op de Elker zeeseweg te komen. Zo wordt gedacht aan het versmallen van de rijbaan. In eerste instantie gaat men er dan niet vanuit dat er een fietspad langs de El kerzeeseweg komt. Hoofd technische dienst Midden- schouwen /'Bruinisse P. van Beveren: „Je kunt kiezen voor scheiding of vermenging van snelverkeer en lang zaam verkeer en wij denken dat in dit geval vermenging toch het beste Van Beveren voerde als argument voor het niet realiseren van een fietspad aan dat een dergelijke voor ziening ruimte kost. Wel wordt vol gens Van Beveren in de plannen voor zien in voetgangersoversteekplaatsen op verschillende punten langs de El kerzeeseweg. Ook is het de bedoeling dat de beplanting langs de weg ge handhaafd blijft en op sommige pun ten uitgebreid wordt. Rotonde Ook leven er gedachten om de poortfunctie die de Elkerzeeseweg voor Scharendijke heeft te benadruk ken door de aanleg van een mini- rotonde bij de T-kruising Elkerzeese- weg-Boutlaan. Aan de andere zijde van het dorp zou dan bij de kruising Elkerzeeseweg-Baken een knik in de weg moeten worden aangebracht om de snelheid te remmen. Bij de bezoekers van de hoorzitting bleek enige onduidelijkheid te be staan over wat men nu precies staat te wachten voor wat betreft de Elker zeeseweg. Uiteindelijk leidde dat tot een steekspel van woorden tussen A. Varekamp en wethouder W. G. Ren den. Renden gaf daarbij toe dat het doortrekken van de Boutlaan finan cieel niet haalbaar is als de gemeente dit project in zijn totaliteit moet gaan betalen. Men is hierbij min of meer afhankelijk van de houding van de provincie. Noch Renden noch burge meester Den Boer konden echter ant woord geven op de vraag van Vare kamp of en wanneer de Boutlaan doorgetrokken kan worden. Vraagtekens Door verschillende aanwezigen werden vervolgens vraagtekens ge plaatst bij het effect van plaatsing van de bloembakken. Renden stelde voorafgaande aan de eigenlijke dis cussie al dat iedere oplossing weer andere problemen teweeg brengt. „Door die bloembakken zal er min der hard gereden worden, maar het is de vraag of er niet meer geluidsover last ontstaat door het steeds afrem men en weer optrekken van auto's" ZIERIKZEE - Met ingang van woensdag 15 maart zit het arbeidsbureau in Zierikzee tij delijk zonder directeur. H. Pas toor heeft na anderhalf jaar een andere baan gekregen en vertrekt hiervoor naar het ar beidsbureau in Deventer. Pastoor had zich vrijwillig aangemeld voor een andere functie, die nu dichter bij huis ingevuld kan worden. Pastoor zégt desgevraagd begrepen te hebben, dat er binnen afzien bare tijd een opvolger voor hem benoemd gaat worden. Ook zijn er volgens hem aan wijzingen, dat er iemand uit het Zeeuwse naar Zierikzee komt. Dit keer - in tegenstel ling tot de vorige vacature - geen onduidelijkheid dus over een eventuele opvolging. Met het vertrek van oud-directeur A. P. van der Hulle naar Haar lem rees de vraag of een herin vulling van de plaats noodza kelijk was. De Sola fabriek te Zeist levert rechtstreeks van fabriek naar kon9ument voor ongekend (ago fabrieksprijzen. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om zelf naar Zeist te komen, komt Sola deze week naar U toe.' Een kleine greep uit ons enorme assortiment: Duplokookpannen: tot 70% korting Een komplete set 6 dig Sola kookset is er al voor 225,- Zilverwit edelstaai adviesprijs Provence 9 pers. 105 dig. f). 1175.- Constance 6 pers. 40 dig. 409.- Constance 9 pers. 105 dig. 1215.- Odessa 9 pers. 60 dig. 620.- Prelude 9 pers. 105 dig. 1475,- Céline 12 pers. 135 dig. 1650.- Perte Classique 9 pers. 60 dig. 1165.- Provence 12 pers. 135 dig. 1530.- enz. enz. Zwaar verzilverd (basis 100) 40 dig. 1980.- model Hollands Glad 6 pers. model Haagscb Lofjc 9 pers. 105 d|g. 3995.- enz., enz. SPECIALE VERKOOPDAGEN: akt Ie prijs Donderdag 2 maart f! 587,50 Vrijdag 3 maart 239*. Zaterdag 4 maart 607,50 (KOOPAVOND GEOPEND). 399,- 737,50 825,- 775,- 765,- 12.00 - 21.00 uur. 12.00-17.00 uur 10.00 -16.00 uur. 1095,- 1997,50 Advertentie J. C. A. Ribbens: „Ik weet niet wat dat wordt met die bloembakken, maar volgens mij wordt de overlast alleen maar groter". Een opmerking die duidelijk weerklank vond bij de overige aanwezigen. Van de kant van A. B. Koster kwam de suggestie om de mogelijkheden van een rondweg rond Scharendijke eens nader te bezien. „Daar voel ik eigenlijk meer voor", aldus Koster. Burgemeester Den Boer reageerde op de suggestie met de opmerking dat dat net als het doortrekken van de Boutlaan weieens een nogal kostbare geschiedenis kan worden. Geen uitspraak Een poging van G. A. M. Cobussen om de bezoekers van de hoorzitting een duidelijke uitspraak voor of te gen doortrekken van de Boutlaan te ontlokken liep op niets uit en hoewel vanuit de zaal instemmend werd ge reageerd op het voorstel van Koster kwam er ook geen duidelijk ant woord op de vraag hoe men in 'Scha rendijke tegenover een eventuele aan leg van een rondweg staat. Burge meester Den Boer zegde echter wel toe dat alle suggesties meegenomen worden bij de verdere invulling van het dorpsplan voor Scharendijke. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Somber weer Vanavond neemt de wind weer af. Vannacht is er weinig wind. Plaatse lijk kan zich mist vormen. Een de pressie ligt morgenmiddag boven Ne derland en zorgt voor rustig en somber weer. De wind is zwak uit zui- delijkifrichting, maar draait morgen avond naar west of noordwest. Mini mumtemperatuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 6 mrt. Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: variabel 3 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuid 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 3 mrt. Zon op 07.22, onder 18.23 Maan op 05.31, onder 12.20 Nieuwe Maan: 7 maart (19.19) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een Oceaandepressie bij Ierland is vannacht en vrijdag over dag bepalend voor het weer in onze omgeving. Een bijbehorende regenzo ne bedekt donderdagavond geheel Nederland en trekt maar langzaam naar het oosten weg. De regen heeft een buiig karakter. Pas vrijdag in de loop van de middag kunnen enkele opklaringen arriveren. De depressie is dan langs getrokken en de kern ten oosten van Nederland terecht geko men. Voor een volgende Oceaanstoring van belang wordt trekt eerst een uit loper van een hogedrukgebied over Nederland. Zaterdag is er daardoor af en toe zon en het blijft vrijwel overal droog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1