Huis van Nassau 'We moeten gelegenheid krijgen een mening te vormen over ULV's' Jeugdsoos The Well Noordwelle al tien jaar bezig met jongeren Tekort Beatrixschool aan orde in commissie SIUNTVS^ Direkte fabrieksverkoop met kortingen tot meer dan 50%! WC. *<$>delboS& DE ZIERIKZEESCHE COURANT Meer minder heden in politie-korpsen Komplete cassettes Kookpannen Lange Nobelstraat 2, Zierikzee. WAV WV Pe eiir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Akkerbouwacties Dorpsomroeper Neeltje Jans Handbal Zo'n honderd tractoren verzamelden zich van- Jan Folmer uit Nieuwerkerk is al 35 jaar lang Dit voorjaar wordt er meer bekend over de Delta Sport is door verlies tegen Wings in de morgen op het Havenplein in Zierikzee. Acties dorpsomroeper. (Pag. 4). plannen met Neeltje Jans. Dat zei gedeputeer- degradatiezone terecht gekomen. (Pag. 9). tegen het beleid van minister Braks. (Pag 2). de J. B. Ventevogel op een CDA-bijeenkomst. (Pag. 5). DINSDAG 28 FEBRUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24499 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Armoede is geen schande is een spreekwoord dat ie der in de mond heeft doch niemand in het hart. Kotzebue PvdA-raadslid J. C. van Ours: College van b en w creëert sfeer van geheimzinnigheid rondom ULV-vliegeii1 BROUWERSHAVEN - De PvdA-fractie in de gemeenteraad van Brouwershaven is niet te spreken over de wijze waarop het Brouwse college van b en w zich gedraagt met betrekking tot het ULV-vliegveld aan de Zuidernieuwlandweg te Brouwershaven van waaruit Ultra Lichte Vliegtuigen gedurende een proefperiode rondvluchten mogen maken. „Tot mijn verbazing en die van anderen is de gemeenteraad niet alleen vooraf niet geïnformeerd of geraadpleegd over het verlenen van de proefperiode met nog een jaar. Maar ook ook niet achteraf, en zelfs niet als we er om vroegen of informeel", al dus raadslid J. C. van Ours. Tijdens de openbare vergadering in het Brouwse stadhuis over de begroting 1989 en de plannen voor dit jaar bracht Van Ours zijn ongenoegen naar voren. Volgens het PvdA-raadslid hangt er een sfeer van geheimzinnigheid rond om het onderwerp ULV-vliegveld. ..Een sfeer die het college van b en w kennelijk wil handhaven ten opzichte van de raad. Waarom krijgen we an ders geen antwoord op onze vragen". Van Ours stelt dat de PvdA-fractie die antwoorden nodig heeft om zich een standpunt te kunnen vormen be treffende het ULV-vliegen. Vragen De vragen die Van Ours heeft ko men in zijn algemene beschouwingen duidelijk naar voren: .Waarom is on danks toezeggingen nog geen discus sie over de ULV-problematiek ge voerd in de Brouwse raad? Waar en wanneer wordt de raad van Brou wershaven in de besluitvorming be trokken? Wat zijn de standpunten van het college van b en w betreffende ULV-vliegen en een eventuele verlen ging van de tijdelijke vergunning"? Van Ours dringt in zijn algemene beschouwingen aan op de toezegging dat de raad van Brouwershaven, uiterlijk in december 1989 of zoveel eerder als mogelijk is, in staat zal worden gesteld zich een mening te vormen over het ULV-vliegen in de gemeente Brouwershaven. Het PvdA-raadslid pleitte verder op het weer invoeren van de rondvraag bij de gemeenteraadsvergaderingen. DEN HAAG - De ministers Van 'Dijk (binnenlandse zaken) en Kort hals Altes (justitie) streven ernaar het aantal personen uit de minder heidsgroepen bij de politie te vergro ten. Dit hebben ze de Tweede Kamer meegedeeld. In het rapport „Politie en allochto nen" - dat zij maandag aan de kamer hebben aangeboden - wordt gewag ge maakt van een te verwachten in stroom van minderheden bij de poli tiekorpsen in de vier grote steden. Daaruit blijkt dat Amsterdam de kroon spant met zijn streven om in de jaren 1990/91 tien procent van de korpssterkte laten bestaan uit leden van etnische minderheidsgroeperin gen. „Zodat raadsleden in de gelegenheid worden gesteld dringende zaken aan de orde te stellen". „Het is mij nog steeds een raadsel met welke argumenten uw college een tijdelijke vrijstelling heeft kun nen geven voor het aanleggen van een ULV-vliegveld aan de Zuidernieuw landweg. Temeer daar in onze raads vergadering van mei 1986 gesteld werd dat terughoudendheid ter zake betracht diende te worden". Ook uit zijn algemene beschouwingen bleek dat raadslid P. van der Meide (SGP/ RPF/SGP) niet blij is met de wijze waarop het Brouwse college van b en w heeft gehandeld betreffende het ULV-vliegveld. „Enig voorovej-leg met de raad had mijns inziens op zijn plaats geweest. We worden nu gecon fronteerd met beroepszaken, negatie ve publiciteit en handtekeningenac ties. Desondanks proef ik nog steeds onwil bij uw college om de raad bij deze zaa1^ 'e betrekken. Ik ben daar niet gelukkig mee", aldus Van der Meide. De WD-fractie praat in zijn alge mene beschouwingen heel wat mil der over de ULV-kwestie: „Het is nog niet aangetoond dat door ULV-vlie gen schadelijke gevolgen zouden kunnen ontstaan. Daarom staan we er achter dat de proefperiode, waarin het vliegveld gebruikt mag worden, wordt verlengd met één jaar". Uit de beschouwingen blijkt dat de VVD de toekomst van het ULV-vlie gen bij Brouwershaven zonnig tege moet ziet. Een mening die de fractie onder andere baseert op het feit dat tot nu toe 'slechts' 113 handtekenin gen werden gezet door mensen die te gen het ULV-vliegen bij Brouwersha ven zijn. „Het is straks aan de raadsleden om te bepalen hoeveel vliegtuigjes er op het vliegveld aan wezig mogen zijn. En waar en wan neer gevlogen mag worden", aldus de VVD-fractie. De CDA-fractie in de Brouwse raad wil zijn mening over ULV-vliegen op schorten totdat de rapporten over de proef bekend zijn. „Wel vragen wij u waar mogelijk te bevorderen dat deze proefnemingen op zo kort mogelijke termijn worden afgerond. Zodat de tijdelijkheid wordt opgeheven dan wel de vergunning niet wordt ver leend. Het is niet goed deze situatie lang tijdelijk te houden. Er moet dui delijkheid komen naar alle zijden", aldu? R. J. van der Wekken in zijn al gemene beschouwingen. De diverse punten die in de algeme ne beschouwingen naar voren wor den gebracht komen vandaag (dins dag) aan de orde in de openbare raadsvergadering over de begroting 1989 die wordt gehouden in het stad huis te Brouwershaven. Iedere be langstellende kan de discussie vanaf de publieke tribune volgen. Een sfeerplaatje, gemaakt tijdens een wekelijkse soosavond in <je Welle. (Foto: Joop van Houdt). Voorzitter Alfred Bakker: Het is veel overzichtelijker. Veel meer één groep NOORDWELLE - „De sterke kant van The Well? Dat is juist dat het een kleine soos is. Het is veel overzichtelij ker, veel meer één groep, dan bij echt grote sosen", aldus Alfred Bakker, voorzitter van het bestuur van jeugdsoos The Well in Noordwelle. De soos viert vrijdag 3 maart en zaterdag 4 maart haar tienjarig bestaan met een geva rieerd programma. Naast allerlei andere festiviteiten staat ook een gekostumeerde voetbalwedstrijd op het programma. „We willen dat iedereen van nul tot tachtig zich zaterdag thuisvoelt in de soos. Proberen de bevol king zoveel mogelijk bij ons jubileum te betrekken", al dus Bakker. Bakker is een oudgediende in wat te boek staat als één van de kleinste sosen van Schouwen-Duiveland. „Ik denk dat we met de Kêête in Nieu werkerk de kleinste van Schouwen- Duiveland zijn", aldus Bakker. Hij behoort langzamerhand tot de inven taris van de soos en is negen van de tien jaar dat de soos bestaat actief als bestuurslid van The Well. Oud dorpshuis Als officiële oprichtingsdatum voor The Well geldt 3 maart 1979. Vrijdag is het dus op de kop af tien jaar geleden dat er voor het eerst een jeugdsoos in Noordwelle van de grond kwam. „Op initiatief van de» ouderen van het dorp. Er was gewoon niets voor de jeugd. Alleen voor de la gere schooljeugd was er één keer in de maand een spellenmiddag. Maar voor de groep die daarboven zat was er helemaal niets op het dorp", aldus Bakker. Met de komst van The Well kwam daar verandering in. „We zijn begon nen met soosmiddagen op zaterdag. Later is de zaterdagavond daar ook bij gekomen. We zaten toen nog in het oude dorpshuis, maar dat was ei genlijk niet veel meer dan een ver bouwde woning". Een eigen ruimte had de jeugdsoos in die dagen niet en dat hield in dat men steeds alle attributen die van de ruimte een jeugdsoos moesten maken op moest bouwen en aan het einde van de avond weer af moest breken. Men ging van start met zo rond de 15 leden. Maar al snel begon het leden tal te groeien. De zondagmiddag kwam erbij en weer later de vrijdag avond. Hoewel klein groeide The Well uit tot een volwassen jeugdsoos. Nieuwe spullen Er werd een aardige winst gemaakt en dat stelde het soosbestuur in staat om onder andere een eigen geluidsin stallatie te kopen. „Tot die tijd stond de stereo van een van onze bestuurs leden in de soos. Dus die kwam in ie der geval al naar de soos, want thuis had-ie geen muziek meer". Een flinke verbetering in de huis vesting van de jeugdsoos kwam met het gereedkomen van het nieuwe dorpshuis zo'n zes jaar geleden in Noordwelle. „Daar kwamen wij min of meer automatisch weer in te recht". Officieel heeft de soos nog steeds geen eigen ruimte. Maar in de zes jaar dat men in het nieuwe dorpshuis in woont is er een zeker gewoonterecht gegroeid. Niettemin houdt men er bij The Well terdege rekening mee dat hen gevraagd kan worden de ruimte te ontdoen van de jeugdsoos-attribu- ten omdat de ruimte tijdelijk nodig is voor bijvoorbeeld een vergadering. Want dat was het oogmerk waarmee de ruimte waar nu The Well huist in dertijd werd gecreëerd. Bakker erkent dat de afmetingen van de ruimte het soosbestuur een ZIERIKZEE - Het tekort van 44.481,- dat het bestuur van de Beatrixschool voor dit jaar verwacht is een van de punten waarover de commissie onderwijs zich tijdens haar vergadering van dinsdag 7 maart buigt. Deze verga dering wordt gehouden in de commissiekamer van het stadhuis en begint om 20.00 uur. dingsmoeilijkheden een eigen bijdra ge moeten betalen voor het leerlin genvervoer. Die eigen bijdrage van tweehonderd gulden geldt vanaf een belastbaar inkomen van 27.000,-. Daarnaast moeten ouders ook een eigen bijdrage betalen wanneer de af stand tussen woning en school meer dan twintig kilometer bedraagt en de ouders meer dan 27.000,- per jaar verdienen. Het bestuur van de Stich ting Samenwerkingsscholen heeft de gemeente Zierikzee nu gevraagd om te overwegen om voor die ouderbij drage een maximum te bepalen. Dit omdat het bestuur van mening is dat door de huidige regeling een oneven redig zware drempel wordt opgewor pen voor ouders van kinderen die speciaal onderwijs volgen. Voorts be spreekt de commissie het voorstel om Binnen de Veste van een naamaan duiding op de gevel te voorzien en om voor de Sint Willibrordusschool een buitenzonwering en een verduiste ringsgordijn aan te schaffen. Advertentie Een ander punt waarover de com missie zich buigt is het verzoek van de Stichting Samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoe dingsmogelijkheden in Zeeland om de verordering voor het leerlingen vervoer in de gemeente Zierikzee bij te stellen. De huidigé verordening van de gemeente Zierikzee bevat een bepaling dat de ouders van leerlingen van het (voortgezet) speciaal onder wijs aan moeilijk lerende kinderen en kinderen met leer- en opvoe- RAALTE - De minimum korps sterkte van de gemeentepolitie moet worden gehandhaafd op 41 arbeids plaatsen. Vermindering van dat aan tal tot 36,5 - zoals de politieministers voorstellen - tast het politiewerk in die gemeenten wezenlijk aan. De 21 gemeenten die de dupe kunnen wor den van zo'n maatregel, zijn in Raalte tot deze conclusie gekomen. De Sola fabriek te Zeist levert rechtstreeks van fabriek naar konsument voor ongekend lage fabrieksprijzen. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om zelf naar Zeist te komen, komt Sola deze week naar U toe! Een kleine greep uit ons enorme assortiment: Zilverwit edetstaal Provence 9 pers. Constance 6 pers. Constance 9 pers. Odessa 9 pers. Prelude 9 pers. Cêline 12 pers. Perle Classique 9 pers. Provence 12 pers. enz. enz. Zwaar verzihrerd (basis 100) model Hollands Glad 6 pers. model Haagsch lofje 9 pers. enz., enz. Duplokookpannen: tot 70% korting Een komplete set 6 dig Sola kookset is er al voor 225,- adviesprijs aMie prijs 105 dig. fl. 1175,- fl. 587,50 40 dig. 409.- 239,- 105 dig. 1215.- 607,50 60 dig 620.- 399.- 105 dig. 1475.- 737,50 135 dig. 1650.- 825.- 60 dig 1165.- 775,- 135 dig 1530.- 765,- 40 dig 1980.- *1095,- 105 dig- 3995.- 1997,50 SPECIALE VERKOOPDAGEN: Donderdag 2 maart Vrijdag 3 maart Zaterdag 4 maart 12.00 - 21.00 uur. 12.00 -17.00 uur 10.00 -16.00 uur. aantal beperkingen opleggen. „Ruimte voor grote concerten is er niet, maar concerten zijn ook niet ab soluut noodzakelijk om een jeugd soos goed draaiende te houden", al dus Bakker. Hij stelt dat The Well nooit over belangstelling te klagen heeft gehad. „Nee, het heeft eigenlijk van het begin af aan goed gelopen. En het werd steeds drukker". Niet alleen de jeugd van Noordwel le blijkt zich in The Well opperbest thuis te voelen. „Er komen bijvoor beeld ook aardig wat mensen uit Haamstede, Ellemeet en Scharendij- ke", aldus Bakker. Wat precies de grote aantrekkings kracht van The Well is is volgens Bak- vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Meer buien In het heersende weer komt voor alsnog vleinig verandering. Opkla ringen maar rond de middag toene mende bewolking en meer buien. Vannacht een harde wind uit west tot zuidwest, morgen iets afnemend. Mi nimumtemperatuur komende nacht 3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 4 mrt.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: variabel 4 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 1 mrt. Zon op 07.26, onder 18.19 Maan op 03.40, onder 10.12 2 mrt. Zon op 07.24, onder 18.21 Maan op 04.43, onder 11.07 Nieuwe Maan: 7 maart (19.19) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nog steeds bepaalt een oude en zeer omvangrijke depressie ons weer. De boven de noordelijke Noordzee aanwezige kern van dit sy steem komt het komende etmaal zelfs weer wat dichterbij ons land te lig gen. De luchtdrukgradiënt, dwz het verschil in luchtdruk over een be paalde afstand, wordt het komende etmaal boven ons land tijdelijk weer groter. Dat betekent veel wind, in het binnenland meest vrij krachtig, aan zee zelfs af en toe stormachtig. Vanuit het westen stroomt dan nog steeds onstabiele lucht uit de omge ving van IJsland naar ons land, waar in gebieden met regen en buien voor komen. Vooral in het zuidoosten van het land kan de neerslag ook in de vorm van natte sneeuw vallen. Bij veel bewolking blijven de maxima op woensdag bij zo'n graad of 6 steken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1