Gevarieerd programma bij uitvoering van Con Amore Commissie buigt zich over huisvesting beide musea Autorijschoolhouders halen in één dag 2500 handtekeningen op DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 27 FEBRUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24498 Gemoedelijke sfeer Uitbreiding Op stap Mevo Ondanks de serieuze aanleiding verliep de ac- Vanwege de invoering van dagbehandeling Dat een meteropnemer heel wat kan beleven De voetbalclub Mevo weerde zich goed tegen tie van rijschoolhouders zaterdag in een ge- wordt verpleeghuis de Corneliastichting wat blijkt uit de verhalen van M. Dalebout uit Oos- koploper Nieuwland. (Pag. 6). moedelijke sfeer. (Pag. 2). uitgebreid. (Pag. 3). terland. (Pag. 5). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1089) Niets dat waard is gedaan te worden is gemakkelijk. Samuel Butler Ruime belangstelling voor uitvoering in dorpshuis NOORDGOUWE - Con Amore-dirigent, Cees van der Maas, had een zeer gevarieerd programma samengesteld voor de jaaruitvoering van de muziekvereniging uit Noordgouwe. Ruim 150 mensen toonden hun belangstel ling voor deze jaarlijkse uitvoering waar de aanwezigen ook naar het toneelstuk De Lellebellen konden kijken. Dat werd opgevoerd door enkele leden van de fanfare. Het muziekrepertoire bestond uit tien werken en halverwege speelden enkele leerlingen een ..deuntje" mu ziek. Tussen de nummers door voor zag de dirigent het publiek van wat achtergrondinformatie over de schrij ver of bewerker of over de soort van het nummer. Con Amore opende met Serenate van W. Laseroms. Een vro lijke mars. dat Con Amore destijds van Kunst en Eer uit Zierikzee heeft gehad. Koraal De koraal Hyfrydol van P. Prichard was eigenlijk voor een brassband ge schreven. maar ook de fanfare van Noordgouwe kon dit nummer ten ge hore brengen. Requiem. Agnus Dei is een dodenmars en daarom een ..streng nummer", zoals Van der Maas het betitelde. Serieus en tevens inge wikkeld was ook het nummer Sem per Fidelis. De leerlingen verschenen in twee verschillende groepen op het po dium. De eerste groep was drie maanden bezig en de tweede groep is reeds een jaar bezig met oefenen. Beide staan onder leiding van A. C. Clarisse uit Brouwershaven. Het tweede gedeelte van het muziekpro gramma begon inet een beschrijving van het landleven in liet nummer Fantasie Pastorale van G. Boedijn. Het publiek kreeg ook een aaneen schakeling te horen van werken van J. Brahms, getiteld Valse d'un Soire. Na een stukje lichte muziek van C. Porter presenteerden de twintig mu zikanten een lekkere mam van J. de Winter, waarin drummer Gerard van Wagtendonk een solo-partij vervulde. De dirigent toonde zich zeer tevreden over de presentatie van het program ma door de muzikanten van Con Amore. Dc Lellebellen Het toneelstuk speelde zich af in een theaterbureau waar Harry Lips directeur is. Op zekere dag komt er een deftige heer aan, die wordt aan gezien als iemand die auditie komt doen. Wat er daarna gebeurde spreekt voor zich. maar na veel mis verstanden in De Lellebellen liep al les toch goed af. De twintig muzikanten van Con Amore uit Noordgouwe zetten hun beste beentje voor tijdens de jaarlijkse uitvoering in het plaatselijke dorpshuis. Aan het toneelstuk werkten mee: Erik Berrevoets. Theo Kuipers, Fran- Carolien Lokerse, Adriaan Clarisse Piet Pannekoek, Corry Kristalijn, cisca Boerman, Marianne de Regt, en Hans Waleboer als soufleur. Met deze ludieke, maar serieuze, ac tie maakten de rijschoolhouders nog eens duidelijk, dat zij het onaccepta bel vinden wanneer in Zierikzee geen praktijk-examen meer kan plaatsvin den. Het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen is voornemens om de plaats Zierikzee, voor het afnemen van de praktijk-examens, te sluiten. Dit tot grote ergernis van de rij schoolhouders, die het niet alleen zien als een aanslag op hun brood winning, maar ook als een zwaardere last voor de burger, die examen wil afleggen. De rijschoolhouders zouden voortaan met hun leerlingen naar Goes moeten verkassen. Demonstratie Voor de rijschoolhouders, die zich snel hebben-verenigd was het des te Advertentie BOOTREIZEN U komc terug met de mooiste herinneringen. Gezellig, komfortabel en u beleeft onderweg van alles. Exklusieve vertegenwoor diging van vele rederijen. Voor Rijn- en Maasreizen. reisburo «WK von oevc/cn DAM 3. ZIERIKZEE. 01110-15036 DEN HAAG - Vanaf 1 juli moeten ook op achterbanken van personen wagens autogordels zijn gemonteerd. Het gaat daarbij om nieuwe auto's. Het kabinet is akkoord gegaan met dit voorstel van minister Smit van verkeer en waterstaat. Aan het ver plicht stellen van autogordels op de achterbank wordt vooralsnog geen draagplicht verbonden. TEXEL - Een felle uitslaande brand in het appartementen-hotel Bos en Duin in Den Hoorn op Texel heeft vrijdag voor enkele tonnen schade aangericht. Zo heeft de rijks politie gemeld. De brand ontstond door nog onbekende oorzaak en ver woestte een van de in totaal 15 appar tementen in de hotelvieugel volledig. Twee verblijven kregen zware brand schade, terwijl zes andere waterscha de opliepen. Alle 15 appartementen in de betreffende vleugel zijn door rookschade voorlopig onbewoonbaar. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Winterse buien Het lagedrukgebied blijft zich bo ven de Noordzee ophouden. Er zijn opklaringen afgewisseld door win terse buien. Een krachtige, later har de wind uit west tot zuidwest en een middagtemperatuur van ongeveer 5 graden. Minimumtemperatuur ko mende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 3 mrt.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%' Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op -neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 20 febr. Zon op 07.28, onder 18.17 Maan op 02.28, onder 09.35 Nieuwe Maan: 7 maart (19.19) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De omvangrijke depres sie, die bij ons het afgelopen weekein de de druk tot een absoluut record deed dalen, ligt het komende etmaal boven de noordelijke Noordzee en neemt uiterst langzaam wat in bete kenis af. Enkele Oceaanstoringen met flinke regengebieden volgen een erg zuide lijke koers en bewegen zich vanaf de Oceaan via Noord-Spanje naarltalië. Zij laten ons weer voorlopig nog on gemoeid. Ons land ligt binnen het stromingsveld dat aanwezig is rond de Noordzee-depressie. Met krachtige tot stormachtige winden wordt bij ons lucht aangevoerd die vanaf IJs land naar de Britse eilanden stroomt en vervolgens met een wijde boog ons land vanuit het zuidwesten bereikt. Deze lucht is sterk onstabiel van op bouw. Daardoor vormen zich hierin talrijke buien. Ook de komende 24 uur zullen deze soms met hagel, natte sneeuw en flin ke windstoten over ons land trekken. Beide Zierikzeese musea onder één dak ZIERIKZEE - Wat gebeurt er met de beide Zierikzeese musea? Worden deze in de toekomst in het Gravensteen ondergebracht of wordt er gekozen voor verbeteringen in de huidige situatie of wellicht een geheel nieuw onder komen? Hierover buigt de commissie musea zich tijdens haar vergadering van maandag 6 maart. Deze vergade ring wordt gehouden in de commissiekamer van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Vorig jaar reeds werd het idee om beide musea onder een dak te bren gen geoppérd tijdens een commissie vergadering en ook in de schriftelijke toelichting bij het uitgestippelde be leid voor dit jaar wordt door het col lege van b en w gerept over de toe komst van beide musea. Inmiddels heeft de provinciaal mu seumconsulent drs W. H. P. Scholten een notitie opgesteld inzake de huis vestingsproblematiek van het Stad huismuseum en het Maritiem Mu seum. In deze notitie draagt Scholten een drietal mogelijkheden aan. Ten eerste zou de huidige situatie, zij het met een aantal verbeteringen ge handhaafd kunnen blijven. Een ande re mogelijkheid is om beide musea onder één dak (dat van het Graven steen) te brengen, terwijl ook het on derbrengen van beide musea in een geheel nieuw onderkomen als moge lijkheid wordt aangedragen. De com missie musea zal zich hierover bera den. Een ander punt waarover reeds eer der het nodige is gezegd, maar dat ook nu weer in de commissie wordt besproken is de openstelling van het Maritiem Museum op zondag. Afge lopen jaar was dit museum in het ka der van de landelijke actie Nederland Museumland in augustus op zondag geopend. Afhankelijk van de weers omstandigheden trok het museum op die vier zondagen 290 betalende be zoekers. Het college van b en w heeft bij de algemene beschouwingen voor dit jaar te kennen gegeven na te gaan of de openstelling van het Maritiem Mu seum op zondag ook dit jaar mogelijk is. Het college wil hierover eerst de mening van de commissie horen. Wanneer blijkt dat het museum op zondag veel bezoekers trekt kan de raad een definitieve beslissing nemen vervolg pagina 3 zo'n vijf routes onderzocht en de ana lyse is tot nu toe gunstig. Voor de bespreking met het CBR, 13 maart, willen we ze allemaal hebben gehad en dat zeker ter sprake brengen". Klantvriendelijk Van Uden legt uit waarom het CBR met de nieuwe initiatieven op de proppen komt. ,,Het draait allemaal om het plan „CBR nieuwe stijl". Ze willen klantvriendelijker gaan wer ken om zo dichter bij de klanten te komen. In dat plan zijn ook de ver keerstechnische eisen vastgelegd. Al leen wij krijgen die van Zierikzee niet te zien, dus we kunnen ons ook moeilijk weren. Zij 'alleen, gaan nu over ons beslissen". Daarbij komt ook de financiële si tuatie voor zowel de klant als de on vervolg pagina 2 Kans bestaat dat rijschoolhouders CBR voor de rechter slepen ZIERIKZEE - De elf autorijsehoolhouders op Schouwen-Duiveland hebben na hun actiedag in de Zie rikzeese binnenstad ruim 2500 handtekeningen opge haald, waarmee ze op een totaal van 7555 kömen. De rij schoolhouders zijn zeer tevreden over het behaalde resultaat. „Het is als een bom ingeslagen", vertelt woordvoerder Jan van Uden, die in het begin van de ac tiedag een dikke duizend handtekeningen verwachtte. Vooral de radio heeft volgens hem haar steentje bijge dragen aan een grote opkomst, nadat de nieuwsdienst van 15.00 uur melding van de actiedag maakte. CBR in de toekomst dertig plaatsen van de lijst wil schrappen", aldus Van Uden. Hij proeft ook tegenstrijdig heid in verschillende rapporten van het CBR. ,,Aan de ene kant willen ze examen-plaatsen hebben, voorzien van alle technische eisen en aan de andere kant zeggen ze indien dat mo gelijk is". Omdat de rijschoolhouders van Schouwen-Duiveland niet geloven in de reden van het CBR om Zierikzee op te heffen, zijn ze zelf met een soort analyse bezig. Aan de hand van een boekje, waar de nieuwe examenrou tes in staan, vergelijken de rijschool houders de routes rondom Zierikzee met die van Goes. De woordvoerder maakt daarbij de aantekening dat er veel moeite is gedaan om het boekje te bemachtigen. We zijn gewoon aan het turf en. Voorlopig hebben we al meer een reden om actie te voeren te gen deze plannen. Er werden stickers op de auto's geplakt met de tekst „Examen in Goes? Nooit!" en er werd met een handtekeningenactie begon nen. De grote dag voor het ophalen van de handtekeningen was de de monstratiedag op het Havenplein in Zierikzee. Hoewel het een groot suc ces was, „is er nog een lange weg te gaan voordat de concrete beslissing op tafel ligt", is uit de woorden van Van Uden op te maken. Van Uden is als woordvoerder van de rijschoolhouders zeer gepikeerd over de handelwijze van het CBR en met hem zijn collega's. Hij noemt als eerste het toetsingsrapport, waaraan Zierikzee onderworpen is. De conclu sie van het CBR daarin is, dat Zierik zee niet meer zou voldoen aan de ver keerstechnische eisen: Volgens Van - Uden is het een oneigenlijk argu ment. „Als je het plaatje echt goed bekijkt zijn ze gewoon aan het zoe ken geweest. Ik zie het puur als een verkapte bezuiniging van het CBR". Naast Zierikzee wil het CBR tege lijkertijd ook Oostburg, Middelhar- nis, Hulst en Kampen als examen plaats schrappen. „Zelf heb ik uit betrouwbare bron vernomen, dat het In een rij van vijftien lesivagens trok de stoet langs de Nieuwe Haven naar het Havenplein.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1