Bruse Boys na winter stop op verkeerde weg Karakter en vechtlust brengen zege bij SKNWK NIEUWSBODE Geflatteerde uitslag bij duel Corn Boys-Renesse Vlissingen uitgeschakeld door FC Den Haag: 0-3 Regenval bezorgt vele afgelastingen Zeven minuten verschil tussen speelhelften Ruiteravond Tonnenmagazijn 6 Martin Verspoor, die het tot dan toe in de verdediging prima had gedaan, werd gewisseld voor Ha rold van den Berge. In de tweeën dertigste minuut werd de Bruse ondergang ingezet. Nadat Bruse Boys op het middenveld de bal had verspeeld kwam de bal bij de Terneuzense spits Erik-Jan Wil ting terecht. Die deed wat van hem verwacht werd en schroefde de score voor zijn team op naar 1- 2. Jos van Unen haalt uit om de bal in de doelmond te lanceren. De ongelukkige Klaas Verspoor (rechts), die in het duel tegen Terneuzense Boys een eigen goal scoorde, kijkt toe. (Foto: Joop van Houdt). De eerlijkheid gebiedt ook te zeggen dat het elftal van trainer Piet Roks flink wat basisspelers miste. Zo kon men niet beschik ken over Peter Coppoolse, Fred van den Berge, Leen van de Bijl, Kees Stout en Egbert van Unen. De leeggekomen posities werden opgevuld door drie spelers uit het tweede elftal; Dick van Wolveren, Martin Verspoor en Harold van de Berge die Verspoor in de achten twintigste minuut van de tweede helft verving. Wind Bruse Boys startte in de eerste helft met een zware wind tegen. Het was voor keeper Muller dan ook niet gemakkelijk om middels zijn uittrappen de juiste mensen te bereiken. In de vijfde minuut kwamen de Bruenaren goed weg toen de spits van Terneuzense Boys voor open doel een kansrijk doelpunt liet liggen. Ook in de daarop volgende momenten moest de Bruse keeper meerdere keren redding brengen. Scheidsrechter J. Veldsink uit Nuenen bezorgde het duel ook geen echt hoogstaande partij. Door zijn wispelturige leiding ontstond er voortdurend irritatie bij spelers en trainers. Dezelfde uitblinkende keeper Jacob Muller moest dit zelfs bekopen met een boeking. Omdat hij de bal bij een doeltrap niet precies vanaf de goede plaats het veld intrapte, en dit verschillende keren uit pure baldadigheid expres verkeerd uitvoerde, vond Veldsink dit een boeking waard. Mede door deze onzekere beslis singen van de arbiter en het ont breken van een goede organisatie bij de Bruse Boys, ging men in het veld zelfs op elkaar lopen moppe ren. Dit bracht het spel geen goed en misschien ook daarom kwamen de elf van oefenmeester Piet Roks in de drieëntwintgste minuut op 0-1 achterstand door een eigen goal. Ongewild Nadat de linkerspits van Ter neuzense Boys de bal goed in de doelmond wist te brengen, was het de ongelukkige Klaas Ver spoor, die in een poging om weg te werken, de bal verkeerd van zijn schoen zag springen en ongewild voor de openingstreffer aanteken de: 0-1. Het spel van de Bruenaren bleef doorspekt met communica tiestoornissen en te ongeorgani seerd voetbal waardoor de bezoe kers de beste kansen kregen. In de dertigste minuut zorgde wederomrëen eigen goal nu voor de gelijkmaker. Uit een vrije trap op dertig meter van het doel bracht Tonny van den Berge dë bal met een listige lob in de doel mond. Daarbij raakte de laatste man van Terneuzen, Rolf Wilting, de bal nog net aan en scoorde: 1-1. Tijdens de laatste tien minuten van de eerste helft werd er door Bruse Boys wat beter gevoetbald. Daarbij zat Jos van Unen, na een goede onderschepping, dichtbij een doelpunt. En ook Tonny van den Berge zag zijn direct schot op doel, uit een Aangeslagen Bruse Boys was aardig aan geslagen en de tegenstander maakte hiervan dankbaar ge bruik. Drie minuten later kwam uit een Terneuzense corner op links wederom de bal bij de hele- maal vrijgelaten spits Erik-Jan Wilting. Hij kon vrij gemakkelijk inschieten: 1-3. Het spel ging ver volgens nog wat op en neer maar de Bruenaren waren zichtbaar verslagen. Vier minuten voor het eindsig- I naai trachtte Tonny van den Ber ge in een laatste stuiptrekking nog te scoren. Zijn schot kwam echter op de lat maar ook de Ter neuzense keeper zat er trouwens goed bij. De beste voetballers uit Bruinis- se zijn na het ontwaken uit de winsterslaap duidelijk de ver keerde weg ingeslagen. Hopelijk lukt het trainer Piet Roks en zijn mannen om in de volgende wed strijd, tegen Veere, het roer 180 graden om te gooien. Theoretisch moet Veere te kloppen zijn, dit ge zien de winst van 5-2 in het eerste treffen. Nederlaag tegen middenmoter Terneuzense Boys: 1-3 BRUINISSE - Het gaat de beste voetballers uit het mosselplaatsje Bruinisse niet voor de wind. Werd er vorige week nog ongelukkig gelijk gespeeld tegen Zaamslag, de thuiswedstrijd afgelopen zaterdag tegen Terneuzense Boys werd schaamtelijk met 1-3 verloren. De meeste kansen waren voor de bezoekers uit Terneuzen, die de één na laatste plaats op de ranglijst bezetten. Mede door pri ma keeperswerk van Bru-keeper Jacob Muller werd een grotere nederlaag voor komen. vrije trap waarbij Jacob van den Berge de bal voor de voeten van Tonny tikte, gestopt door de kee per. Na de hervatting zette Bruse Boys in eerste instantie het betere spel van de eindfase in de eerste helft goed door. In de tweede mi nuut kreeg Jacob van den Berge de kans tot scoren op een pass van Teun de Ronde. Maar hij werd daarbij van de bal gezet. Scheids rechter Veldsink besliste precies het tegenovergestelde wat een ie der verwachtte; hij liet gewoon doorspelen. Steekpass Enkele minuten later wist Mar tin Verspoor middels een bekeken steekpass Klaas Verspoor aan te spelen. De voorzet van Verspoor werd echter helaas door de verde diging van Terneuzense Boys weg gewerkt. Nu Bruse Boys wind mee had moest de bezoekende keeper diverse keren redding brengen, wat hij trouwens prima deed. De Bruse paarshemden bleven aan dringen maar tot scoren kon men niet meer komen. Zo kregen Johan Nieuwersteeg, Jacob van den Berge en Theun de Ronde nog de beste kansen. Het spel werd steeds levendiger en Bruse Boys leek door de wind mee ineens vleugeltjes te krijgen. Na twintig minuten zakte dit spelpeil weer langzaam weg en kreeg de bezoekende ploeg weer de overhand. Na wat aanvallen over en weer werd er in de zesen twintigste minuut door de trainer van Terneuzense Boys gewisseld. Oefenmeester Piet Roks volgde twee minuten later ook met een wissel. Vérlies van 4-1 was niet nodig geweest SAS VAN GENT - In de belangrijke strijd om de punt jes is het mede-degradatiekandidaat Renesse niet gelukt om dit inderdaad te bewerkstelligen. Hoewel men in de uitwedstrijd tegen Corn Boys het eerste half uur nog goed partij wist te geven, zorgden daarna met name di verse foutjes in de defensie ervoor dat trainer Kees van Dijk en zijn mannen met een 4-1 nederlaag huiswaarts werden gezonden. ,,Het resultaat van 4-1 is natuurlijk niet best, maar toch ben ik tevreden over het spel van Renesse", aldus trainer Kees van Dijk over het duel tegen Corn Boys. „Het resultaat van 4-1 is natuurlijk niethest, maar toch ben ik wel tevre den over het spel van Renesse. Zeker het eerste half uur van de wedstrijd hebben we goed partij weten te ge ven", aldus trainer Kees van Dijk na afloop. Van Dijk vond de einduitslag derhalve nogal geflatteerd. „Omdat in onze klasse weinig krachtverschil aanwezig is, had tegen Corn Boys een gelijkspel er toch wel ingezeten". Fouten In het laatste kwartier van de eer ste vijfenveertig minuten kwam de thuisploeg, door fouten in de defensie van Renesse, ineens op 2-0 voor sprong. Tijdens de rust trachtte oefenmeester Van Dijk zijn mannen een mentale opkikker te bezorgen. Dit gelukte helaas niet helemaal. Di rect na de hervatting kwam Corn Boys'op 3-0. De kracht van de gasthe ren zat vooral in het offensief. De goe de spitsen wisten resoluut elke foutje van Renesse af te straffen. Nadat er in de twintigste minuut in het zestienmetergebied van Corn Boys hands was gemaakt, mocht Je roen van der Have middels een penal ty het enigste doelpunt voor Renesse scoren: 3-1. Het laatste doelpunt van de voetballers uit Sas van Gent kwam, volgens velen, voort uit een buitenspelsituatie: 4-1. Maar Corn Boys had net dat geluk mee dat Re nesse helaas moest missen. Om de aansluiting niet te missen moet Re nesse volgende week tegen Graauw in ieder geval toch weten te winnen. VLISSINGEN - Vlissingen moet zich gevoeld hebben als de lotto-speler, die veel juiste getallen heeft aangekruisd, maar nagelaten heeft het formulier in te leveren. Na succesvol bekeroptreden tegen De Graafschap, Den Bosch en Telstar hebben de amateurs in de kwartfinales niet meegespeeld. FC Den Haag zette de wedstrijd vanaf de eerste minuut volledig naar zijn hand. De Hagenaars, toch al niet slecht in bekertoernooien, speelden uiterst ge concentreerd, gemotiveerd en gedis ciplineerd. Fouten in de verdediging werden niet gemaakt, ook tegen de Vlissingse amateurs werd uiterst za kelijk gevoetbald. Uit een onafgebro ken overwicht kwamen drie treffers, te weinig voor het krachtsverschil, het enige dat de ploeg verweten kan worden. Van Vossen Vlissingen rekende opnieuw op zijn snelle spits Van Vossen en op een versterkte verdediging met drie man in het centrum voor de kleine doel man Pennings. De Zeeuwse achter hoede moest voortdurend op zijn te nen staan, omdat de bal wel veroverd, maar nimmer behouden kon worden. Met verre trappen probeerde Vlissin gen aan de druk te ontkomen, maar de keren dat Schipper en Van Vossen niet buitenspel stonden, werden zij door Purvis, Adam en Jol nadrukke lijk gewezen op het verschil tussen leuk amateurvoetbal en degelijk pro fessioneel werk. „Veruit onze sterkste tegenstan der", constateerde trainer Jo Jans sen. „De agressiviteit van Den Haag, maar vooral de kwaliteit, was te veel voor ons. Het was niet onze beste wedstrijd dit seizoen, verre van dat, ik had gehoopt dat wij meer in het duel zouden kunnen komen". Het voetbal is vrijwel buiten de Vlissingse amateurs omgegaan. Pen nings leverde een goed stuk werk in het doel, Cornelis haalde veel weg in het centrum, Back en Hendriksen in zijn directe omgeving deden goed mee, maar er waren momenten dat veel voor hen te snel ging. De vrije trap in de 21e minuut bijvoorbeeld, die via Lems uitmondde in een punt gave kans voor Post. De snelle combi natie tussen Damen en Post, waaruit Damen op slag van rust de tweede treffer maakte. Kansloos „Post heeft uitstekend gespeeld", stelde Co Adriaanse. „Er zijn men sen, die denken dat hij alleen maar snel en sterk is. Ik ben ervan over tuigd dat hij nog echt kan voetballen ook. Het is gebleken uit de twee doel punten". Na rust wist Vlissingen zich volstrekt kansloos. De ploeg kon ZIERIKZEE - De hevige re genval van het afgelopen weckend heeft de KNVB doen besluiten om reeds zaterdag avond het gehele amateurvoet bal voor gisteren (zondag) niet door te laten gaan. In de afde ling Zeeland werd er, voor zo ver mogelijk, wel gevoetbald. Hoewel ook daar vele wedstrij den niet doorgingen. Do enigste Schouwen-Duive- landse ploeg die door een te slecht veld zondag niet kon voetballen was Ouwerkerk, en natuurlijk het eerste elftal van Zierikzce dat onder het ama teurvoetbal valt. Verder kon den Renesse, Dreischor en Zon- nemaire de geplande wedstrij den afwerken. Zaterdag vielen er echter meer 'slachtoffers'. Zo kwamen Brouwershaven, Dui- veland, ZSC en DFS geen van alle binnen de lijnen. zelfs geen klein-vlammetje ontkete nen. Den Haag gebruikte de oefen wedstrijd niet om tot een reeord- produktie te komen. Dardoor - en al leen daardoor - bleef de derde treffer, van Otto, uit tot de slotfase van het duel waarin Den Haag uiterst zeker de halve finales van het bekertoer nooi binnen stapte. VLISSINGEN - Scheidsrechter Bulthuis heeft de eerste helft van Vlissingen-FC Den Haag ruim vijftig minuten laten duren en de tweede maar net 43. Het veschil van zeven volle minuten zat in veel blessures in de eerste helft en in de invasie van het publick op het speelveld. De verschillen in spelgewoonte leidden tot talrijke blessures en op onthoud. waardoor de klok herhalde- lijk stil stond. Na rust, met de aanwe zigheid van honderden toeschouwers binnen de hekken, liep de seconde wijzer van de voortreffelijke arbiter razendsnel. Voor de Haagse supporters was een speciaal rellenvak gebouwd. Een overbodige bezigheid. Ruim drie kwartier voor het begin, onmiddel lijk na aankomst, toonde de Haagse aanhang dat dergelijke barrières geen enkel probleem opleveren. Het bestuur van de Haagse supporters vereniging kreeg de supporters rede lijk snel weer op de tribunes. De massa kwam na de Haagse tref fers en in de rust terug, om te jubelen en om op het veld te 'spelen', maar hernam na rust slechts gedeeltelijk zijn plaats op de tribunes. ME noch arbiter tilde zwaar aan die situatie. Zij hadden het gelijk aan hun zijde. Mat een paar honderd jongeren achter het doel van Pennings. die op drongen tot aan de achterlijn, als wa re het een afdelingswedstrijd, had Bulthuis er echter geen behoefte aan de drie kwartier van de tweede helft te voltooien. Het was zijn laatste goe de beslissing. Zonder een afrastering die bij betaald voetbal noodzakelijk is. gedroeg de gevreesde Haagse sup- portesrgroep zich baldadig, maar nimmer gewelddadig. Colijnsplaatse Boys met 2-0 verslagen NIEUWERKERK - Door een 2-0 overwinning op mid denmoter Colijnsplaatse Boys heeft het eerste elftal van SKNWK weer wat afstand genomen van de degradatie zone. Met het forse verlies van vorige week 4-0 tegen 's- Heer Arendskerke) nog in het achterhoofd hebben de elf van trainer Kees Kommer door een collectieve inzet deze twee winstpunten weten te vergaren. In de eerste helft werd er vooral op het middenveld gevoetbald. Mede door de harde wind kwamen ballen niet aan en werden de meeste duels nabij de middenlijn uitgevochten. De kansen die zo nu en dan ontstonden werden met name door SKNWK ge creëerd. Vooral via de rechtervleugel via Michel Flikweert en Fred van de Werve waren leuke aanvallen te aan schouwen. Doelpunten bleven voor alsnog uit. Overwicht Het overwicht van de Nieuwerker- kers kwam voort uit een stevig portie vechtersmentaliteit en mede ook door de goede verdediging kwam men niet echt in de problemen. In de vijfendertigste minuut viel de ver diende openingstreffer. Na een aan val over links via Tbnny Schiettekat- te en Jacky de Bruine belandde de bal bij Hans-Jan Goedegebuure, die uit het tweede elftal afkomstig is en zijn derde wedstrijd bij de hoofd macht speelde. Goedegebuure moest in het straf schopgebied wat solowcrk verrich ten en wist deze actie middels een fraai doelpunt af te ronden: 1-0. De bezoekers creëerden ook nog enkele .kansen maar kwamen niet tot sco ren. Jacky de Bruine, van de gasthe ren, kreeg vlak voor rust de kans op 2-0 maar zijn kopbal ging net naast. Zodoende zocht men. voor een korte theepauze, met 1-0 de kleedkamers op. Oefenmeester Kees Kommer volg de niet echt geruststellend zijn man nen naar deze 'rustplaats', hij was er vast van overtuigd dat de tegenstan der in de tweede helft meer druk uit zou gaan oefenen. „Laten wc opletten dat Colijnsplaatse Boys straks na rust wel zal komen", uitte Kommer zijn ongerustheid aan zijn mannen. Thctisch liet hij dit tot uitdrukking komen door aanvaller Michel Flik weert op het middenveld te posteren en derhalve de tweede helft met het 4- 4-2 systeem te spelen. Pressie De trainer van SKNWK kreeg in derdaad gelijk want na de hervatting oefende Colijnsplaatse Boys grote pressie uit op de gastheren. De blauw-zwarten konden het echter goed opvangen en door het té ge haaste spel van de Boys wist SKNWK de draad van de eerste vijfenveertig minuten weer goed op te pakken. De betere kansen waren dan ook voor SKNWK. In de twintigste minuut werd het vervolgens 2-0. Na een goede één-twee combinatie tussen Charles Slotcmaker en Robin Vrij gaf deze laatste vanaf het mid denveld een dieptepass op Hans-Jan Goedegebuure, die vanaf rand zes tienmetergebied de Colijnsplaatse keeper het nakijken liet: 2-0. Wat de bezoekers ook nog probeerden men kwam er niet echt meer aan te pas. Mede natuurlijk ook door de hechte verdediging, en trouwens het goede spel op het middenveld van de terug getrokken Michel Flikweert, kon de voorsprong worden gehandhaafd. Dankbaar konden er twee winstpun ten worden toegevoegd aan het to taal, wat vooral te danken was ge weest aan het getoonde karakter en de collectieve vechtlust. BROUW ERSHAVEN - Ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan viert de landelijke ruitervcrcniging en ponyclub De Schouwsc Ruiters za terdag 4 maart feest in het Tonncn- magazijn in Brouwershaven. Dit ge beurt in de vorm van een ruiteravond met toneel en dans. Deze feestavond begint om 19.30 uur. Voorafgaande aan deze ruiteravond bestaat voor leden en oud-leden uit het gehele land de mogelijkheid om elkaar na zoveel jaren weer eens te ontmoeten. De avond zelf begint om 19.30 uur met de klucht Het hing in de lucht naar een script van Bert Peets. Hierin wordt het wel en wee van een pasgetrouwd stel, dat met toneelspe len de kost moet verdienen maar daarin slechts matig slaagt, vertolkt. In de pauze wordt volgens goed ge bruik een verloting gehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6