Bruinisse voelt zich gedwarsboomd door provincie en Stuurgroep Oosterschelde 'Ik hoop dat ik mensen eerbied voor de natuur kan bijbrengen' c DE ZIERIKZEESCHE COURANT LICHT UIT? LICHT AAN! Burgemeester T. C. Hekman zwaait af to von oeveren reizen Nederlandse ambassadeur in Iran ontboden ZIERIKZEE-SARTO WA> Wl- PÊ Bitr RIKZEESCHE NIEUWSBODE Explosieven Subsidie Families Snooker-kampioen Tijdens graafwerk bij ruitercentrum Lisiduna in Het college van b en w van Bruinisse stelt de In de serie families op Schouwen-Duiveland Rudi Loontjes is bij een snooker-toernooi in Re- Burgh zijn explosieven gevonden. (Pag. 2). raad voor subsidie te verlenen aan de afdeling een beschouwing van W. H. Keikes over het nesse als overwinnaar uit de bus gekomen. Schouwen-Duiveland van het Nederlandse Ro- geslacht Duinhouwer. (Pag. 4). (Pag. 9). de Kruis. (Pag. 3). VRIJDAG 17 FEBRUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24493 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Te rechter tijd van de regel afwijken is de regel vol gen. Saint Bernard Wethouder C. J. van Liere: Die leeggekomen havens hebben grote potentie. Daar is van alles mee doen BRUINISSE - De gemeente Bruinisse voelt zich gedwarsboomd door de provincie Zeeland en de Stuurgroep Oosterschelde. De bestuurderen van Bruinisse willen graag de na het gereedkomen van de Deltawerken vrijgekomen havens benutten. Het liefst zouden zij zien dat er in de havens een plaatsje vrij zou worden gemaakt voor klein schalige industrie. „Die havens hebben grote potentie. Daar kun je van alles mee doen", aldus wethouder C. J. van Liere. Tot dpsverre zijn alle pogingen van de gemeen te om in de havens nieuwe initiatieven te ontplooien op niets uitgelopen. „We lopen steeds weer stuk op de provincie en de Stuurgroep Oosterschelde en dat is behoorlijk frustrerend". De gemeente Bruinisse is al vanaf 1981 bezig om te zoeken naar een zin vol nieuw doel voor de drie vrijgeko men havens: veerhaven Zijpe, vlucht- haven en werkhaven Grevelingen. Van Liere: „Wij hebben op dat mo ment gezegd: We moeten een onder zoek instellen naar de gebruiksmoge lijkheden van die havens. We liepen daarmee eigenlijk al vooruit op de af loop van de Deltawerken". Strategisch punt „Rijkswaterstaat heeft ons eerst nog benaderd met de vraag of wij er geen brood in zagen om die havens zelf te gaan exploiteren, maar daar zijn we als gemeentebestuur van meet af aan heel duidelijk in geweest. Dat willen we niet. Wat we wel willen is werken aan meer werkgelegenheid in de gemeente Bruinisse en meer economische bedrijvigheid". De mogelijkheden zijn legio vol gens Van Liere. „En daar komt bij dat wij in Bruinisse natuurlijk op een uiterst strategisch punt zitten. Strategisch voor de watersport, aan Advertentie BEL 01110-14739 (ÓÓK S AVONDS EN IN HET WEEKEND) een belangrijke vaarroute en bij een belangrijke verkeersader". Volop randvoorwaarden zou men denken om een aantal activiteiten op poten te zetten. „De gemeente wil niet meer doen dan voorwaarden scheppen om het bedrijven mogelijk te maken zich in de havens te vesti gen. En meteen al kregen we een hele boel aanvragen van bedrijven die al lerlei plannen hadden. Er is bijvoor beeld veel behoefte aan een botenber- ging want de capaciteit die we wat dat betreft nu hebben is maar zeer be perkt". Recreatie Van Liei-e wijst erop dat Bruinisse ook voor wat betreft d£ recreatie een stevig woordje meespreekt. „Brui nisse is per slot van rekening één van de belangrijkste watersportgemeem ten. De Grevelingensluis is op één na de drukst bezochte sluis van Neder land. In 1988 werden er 43.000 passa ges opgetekend". Niet niets natuur lijk. „Daar moet op ingespeeld worden", aldus Van Liere. Maar zoals de zaken er nu voor staan wordt de gemeente op allerlei manieren door provincie en Stuur groep Oosterschelde aan banden ge legd. Van Liere verduidelijkt een en ander aan de hand van de wijze waar op de botenberging de grond werd in geboord. „Op gegeven moment hadden zich drie ondernemers, waarvan twee uit Bruinisse, verenigd in een combina tie die samen een botenberging wil den exploiteren. Wij zagen daar wel wat in en we zijn als gemeente met een met die mensen gaan praten. Er zijn verschillende besprekingen ge weest en we zijn zelfs verschillende lokaties afgeweest met de Provincia le Planologische Dienst. Maar achter elkaar werd alles afgekapt". Men ging echter niet bij de pakken neer zitten en bleef ideeën aandra gen. Zo werd het plan gelanceerd om in één van de havens een nat bedrijfs verzamelgebouw te realiseren. Van Liere: „Dat bedrijfsverzamelgebouw zou dan geënt worden op allerlei wa tersportartikelen. Het zou perfect ge past hebben in de werkhaven Greve lingen en het was volgens ons ook niet in conflict gekomen met de be roepsvaart". Ook dit plan leed echter schip breuk. De PPD sprak het onaan vaardbaar uit. „Het zou esthetisch niet acceptabel zijn", aldus Van Lie re. Nog steeds liet men zich niet uit De Grevelingensluis; de op één na drukste sluis van Nederland. het lood slaan en één van de volgende plannen behelsde vestiging van een zeilschool iri de Veerhaven. Als nevenactiviteit zou men dan ook bijvoorbeeld jachten gaan verhu ren en zou er een bescheiden bedrijf in elektronische artikelen aan toege voegd worden. „Het is er een prachti ge lokatie voor, maar nu was het vol gens de provincie weer niet accepta bel in verband met de drukke scheep vaartroute. Zij wilden daar geen kleinschalige industrie". vervolg pagina 3 BRUINISSE - Na 1 novem ber 1989 kan T. C. Hekman uit Bruinisse zich niet langer bur gemeester van die plaats noe men. Aan Hekman is eervol ontslag verleend met ingang van genoemde datum. Dat blijkt uit de raadsstukken. Hekman is daarmee de twee de eerste burger die dit jaar af scheid neemt van het ambt. In april ruilt C. Slabbekoorn uit Broüwershaven zijn status als burgemeester in voor die van ambteloos burger. Bruinisse was voor Hekman zijn eerste standplaats als burgemeester. Voor die tijd was hij onder an dere ambtenaar van de burger lijke stand in Zierikzee. Advertentie uu fi on to-1sow mo f c Op vrijdag, 24 februari a s. is er in de Schouwburg fe Mid delburg een Grootse dia- en filmshow over Amerika en Canada Entree f 5,- Gratis vervoer vanaf Zierikzee Inschrijvingen kunnen ook tele fonisch 01110-15036 Poiibuf 18 4WO AA Zwnkrt* Impressionistische schilderijen met heldere kleuren van Corrie Paanakker BURGH-HAAMSTEDE - „Ik schilder met mijn hart. Het gaat onbewust en het is heel afhankelijk van mijn stemming". De stemming van Corrie Paanakker uit Zierik zee wordt altijd sterk én positief beïnvloed door de natuur. Dat blijkt ook uit de expo sitie van haar olieverfschilderijen die van zaterdag 18 februari tot en met 11 maart te bezichtigen is in De Bewaersehole te Burgh-Haamstede. Veel van de schilderijen op de expo sitie in de Bewaersehole ademen de sfeer van blijheid uit die Corrie Paan akker over zich krijgt wanneer ze met haar fiets over Schouwen-Duiveland rijdt. „De natuur is zo mooi als je er doorheen fietst of wandelt. Als ik buiten ben word ik altijd blij. Dat rustige van de natuur is zo heerlijk hè. Veel mensen zien dat niet. Daar om hoop ik dat ik ze met mijn schil derijen eerbied voor de natuur kan bijbrengen". Evenwicht Veel van de schilderijen van Corrie Paanakker vinden hun oorsprong in die waarnemingen in de natuur. „Maar vaak worden ze toch heel an ders dan ik eerst had gedacht. Ik werk net zo lang door tot er naar mijn gevoel een evenwicht is bereikt". Cor rie Paanakker maakt voor het berei ken van dat evenwicht gebruik van heldere en pastelkleuren. En een techniek die haar schilderijen onder het impressionisme doen vallen. Een techniek ook die aan de schil derijen van Van Gogh doet denken. „Ja, ik krijg vaak die reactie. Maar ik doe het niet expres. Mijn schilde rijen worden gewoon zo. Ik kan niet anders. Misschien voelde Van Gogh wel hetzelfde als ik bij het schilde ren". De meeste van de bijna dertig schilderijen in De Bewaersehole heb ben de natuur als onderwerp. „Ik maak vaak een schetsje als ik buiten ben. De indruk en de sfeer houd ik in mijn hoofd. En dan ga ik thiiis schil deren". Een proces waarbij veelal op het gevoel wordt gewerkt en dat een hele tijd in beslag kan nemen. „Ik schilder afhankelijk van mijn stem ming zo'n vier a acht uur per dag". Op de expositie in de Bewaersehole hangen schilderijen van de Ooster schelde, de Kijkuitsedijk en de Dijk van Bommenede bij Zonnemaire, huisjes en bosgezichten in Schudde- beurs. Maar ook enkele stadsgezich ten van Zierikzee en oogsttaferelen met landbouwers. „Die heb ik gezien in Zonnemaire. Daar kwamen we in de zomer altijd op vakantie voor we in Zierikzee kwamen wonen". Beroepsmatig Corrie Paanakker werd geboren irj Rotterdam en woont sinds zes jaar in Zierikzee. Het schilderen dat vroeger haar hobby was, oefent zij sinds twaalf jaar beroepsmatig uit. Het werk van de Zierikzeese schilderes was twee keer eerder te zien in de Dikke Toren in Zierikzee. Het is voor het eerst dat zij haar werk in De Be waersehole te Burgh-Haamstede ex poseert. De expositie is tot en met 11 maart van maandag tot en met zater dag te bezichtigen. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. DEN HAAG - De Nederlandse am bassadeur in Teheran, rnr. dr. J. N. J. B. Horak, is ontboden op liet Iraanse ministerie van buitenlandse zaken. Volgens radio Teheran hebben de Iraanse autoriteiten in dat gesprek krachtig geprotesteerd tegen de op merking van minister Van den Broek dat de oproep van ayatollah Khomei ni om de schrijver Salman Rushdie te vermoorden een oproep voor inter nationaal terrorisme inhoudt, zo meldt het persbureau Reuter. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Advertentie Corrie Paanakker voor één van haar werken (Foto: Joop van Houdt). ie Korte Nobelstraat 36-39 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor W Zierikzee Verwachting Deltagebied tot zaterdagavond: Perioden met regen Veel bewolking en perioden met re gen. De matige zuid tot zuidwesten wind neemt langs de kust weer toe tot krachtig. Minimumtemperatuur komende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 21 febr.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 febr. Zon op 07.49, onder 17.59 Maan op 15.31, onder 07.17 19 febr. Zon op 07.47, onder 18.01 Maan op 16.47, onder 07.34 20 febr. Zon op 07.45, onder 18.03 Maan op 18.01, onder 07.47 Volle Maan: 20 februari (16.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen wordt het weer in ons land volledig bepaald door een Oceaandepressie die gisteren in het zeegebied bezuiden Newfoundland tot ontwikkeling kwam. De depres sie koerst in de richting van Schot land en stuwt op haar zuidflank vrij zachte lucht naar onze omgeving. Hierin komt veel bewolking voor, zo dat het morgen een bewolkte dag wordt waaruit af en toe regen of mot regen valt. De temperatuur loopt in de nanacht al op en bereikt een maxi male waarde van ongeveer 10 gra den. De minimumtemperatuur valt vrij vroeg in de nacht en komt in de buurt van de 4 graden te liggen. De wind gaat uit het zuidwesten waaien en is vrij krachtig, langs de kust wordt de wind van tijd tot tijd zelfs hard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1