Commissie unaniem achter plan voor verhuizing brandweergarage VERWIJS Kwarkpunten Aardbeipunten Oriënterend bodem onderzoek autospuiterij Rijscholen hebben actiedag voorbereid DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vers bakkerij Verwijs Onderwijsacties ZIERlKZEESCHE NIEUWSBODE Redding Prijs Onderwijsacties Biljarten redding Brits schip voor de kust De Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman bv is op tal van openbare basisscholen in de regio Piet Vijverberg overtuigend districtskampioen wederom in de prijzen gevallen. (Pag. 4). zijn acties gevoerd tegen de bezuinigingen bandstoten. (Pag. 9). (Pag. 5). van Westerschouwen. (Pag. 2). DONDERDAG 16 FEBRUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24492 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie u met veel omhaal van ivoorden om raad komt vragen, zoekt een verantwoordelijk persoon voor een reeds genomen besluit. Kutskow Ook Brouwse brandweer zou zich kunnen vinden in aankoop oude tramremise BROUWERSHAVEN - De commissie recreatie en openbare werken van de gemeente Brouwershaven schaart zich unaniem achter het plan om de oude tramre mise te kopen en daarin zowel de gemeentewerkplaats als de brandweergarage te huisvesten. Volgens commis sievoorzitter Ph. J. van Ast maakt ook de brandweer geen bezwaar tegen de verhuizing. „Als het plan uitge voerd kan worden zoals het nu voor ons ligt kunnen we veel dingen in één klap regelen", aldus PvdA- woordvoerder J. C. van Ours. Men hoopt door de uitvoe ring van het plan ook tot een ontlasting van de Poort- dijkstraat te komen. Commissielid P. van der Meide (GPV- SGP-RPF): Geluidsoverlast door transportbedrijf onderzoeken Het plan zoals dat aan de commis sieleden werd voorgelegd bestaat uit een aantal onderdelen. De gemeente wil allereerst de voormalige RTM- remise kopen van J. de Vlieger die er zijn transportbedrijf in gevestigd heeft. In dat gebouw zou dan zowel een gemeentewerkplaats als een brandweergarage ondergebracht kunnen worden. Transportbedrijf Vervolgens is het de bedoeling dat het pand aan de Nieuwpoortstraat waarin nu de brandweergarage is ge huisvest verkocht wordt aan C. A. de Advertentie WEEKEND RECLAME: en dat is smullen geblazen. Haringvlietplein 6, 't Hoekje Mol 1 Vlieger, een zoon van J. de Vlieger. Om in de Nieuwpoortstraat een transportbedrijf te mogen vestigen moet het bestemmingsplan Brou wershaven Kom gewijzigd worden. Als het niet mogelijk blijkt om het transportbedrijf daar te vestigen gaat de hele handel niet door. Verder wil men definitief afzien van het plan om in de voormalige kleuterschool aan de I. M. van der Bijlstraat in Zonnemaire een ge meentewerkplaats voor de kern Zon nemaire te bouwen. In plaats daarvan wil het college van b en w van Brouwershaven over gaan tot de verkoop van zowel de hui dige werkplaats als de voormalige kleuterschool om vervolgens achter het gymnastieklokaal aan de Christi- nastraat in Zonnemaire een nieuwe gemeentewerkplaats neer te zetten. Rondweg De bestaande toegangsweg tot de voormalige tramremise vanaf de Poortdijkdam tot aan de Haven zuid zijde kan dan volgens het college ge schikt worden gemaakt voor gebruik als doorgaande weg voor het verkeer. Op die wijze zou het verkeer dat Brouwershaven vanaf de zuidzijde binnenkomt niet meer via de Poort- dijkstraat, maar via een nieuwe rou te Slingerbos-Haven Zuidzijde naar het centrum moeten rijden. „Op deze wijze zou een gezonde we genstructuur tot stand komen, die de oude dijkstraat van verkeer ontlast of zelfs geheel vrijwaart", aldus het college. In eerste instantie reageerden de commissieleden gematigd positief op de plannen. Met name de uitspraken van brandweer-ondercommandant M. van der Weele hadden wat twijfel gezaaid in de commissiegelederen. CDA-woordvoerder R. J. van der Wek ken: „Waarom heeft de brandweer niet wat meer inspraak gehad in deze plannen'"7 Persoonlijk Ook van de kant van de andere commissieleden werd opheldering gevraagd op dit punt. Commissie voorzitter Ph. J. van Ast legde daar op uit dat aan de ene kant de manier waarop een en ander in zijn werk is gegaan wellicht geen schoonheids prijs verdient, maar dat aan de ande re kant de uitspraken van Van der Weele volgens hem niet ondersteund worden door de overige leden van de brandweercommissie. Van Ast: „Die uitspraken zijn ge daan op persoonlijke titel en wij heb ben als college de brandweercommis- sie wel degelijk betrokken bij deze zaak. Maar alles moest heel snel en daarom is niet alles aan iedereen doorgespeeld". NOORDWELLE - Op het terrein aan de Smitsweg te Noordwelle waar vroeger een autospuiterij was gevestigd, moet een nader onder zoek naar bodemverontreiniging komen. Dat onderzoek moet vooral meer gegevens opleveren over de omvang van de vervuiling van het grondwater met aromaten en van de grond achter het terrein met poly cyclische aromaten. Naar aanleiding van een klacht van een omwonende is op het terrein een oriënterend onderzoek verricht. Daarbij bleek dat de bovengrond van het terrein licht tot matig is verontreinigd met lood. Op de plaats waar autowrakken waren opgeslagen, is de grond matig verontreinigd met polycyclische aromaten. Deze grond moet evenwel worden aange merkt als chemisch afval. Ten zuiden van de garage tenslotte is het grondwater sterk vervuild met tolueen. Gedeputeerde staten van Zeeland willen het nader onderzoek tussen tijds opnemen in het bodemsaneringsprogramma 1989. Met de aankoop van de voormalige tramremise is een bedrag gemoeid van 315.000,-. Hoeveel het gaat kos ten om het pand op te knappen en ge schikt te maken als gemeentewerk plaats en brandweergarage is op dit moment nog niet duidelijk. ,,Het lijkt mij bijzonder duur", aldus com missielid Van der Wekken. Binnen reservering Commissievoorzitter Van Ast rea geerde op de woorden van Van dei- Wekken met de opme2-king dat het college er stellig van overtuigd is dat een en ander verwezenlijkt kan wor den voor het geld dat men eerder reeds voor dit doel gereserveerd heeft. Op vragen van commissielid J. K. Goemans antwoordde Van Ast dat er zich reeds belangstellenden heb ben gemeld voor de kleuterschool en oude gemeentewerkplaats in Zonne maire. Wat meer moeite had Van Ast om GPV/SGP/RPF-woordvoerder P. van der Meide ervan te overtuigen dat het verplaatsen van het transportbe drijf van De Vlieger van de oude tramremise naar de huidige brand weergarage geen geluidsoverlast voor de omwonenden zou opleveren. ,,Het gaat in feite meer om stalling van een vrachtwagen dan om vesti ging van een transportbedrijf", aldus Van Ast. ,,Ik denk niet dat de omwo nenden daar last van zullen hebben". Op de suggestie van Van der Meide om bij de oude tramremise een bo demonderzoek te laten instellen rea geerde de commissievoorzitter met de opmerking dat het hier niet om woningbouw gaat en bodemonder zoek niet noodzakelijk is. Commissievoorzitter Ph. J. van Ast: ..Transportbedrijf geen belasting voor het milieu". Van der Meide pleitte er voor om te bezien of het mogelijk is het oor spronkelijke aanzicht van de oude tramremise te handhaven. „Want het is toch een soort industrieel monu ment". Een direct antwoord op deze vraag van Van der Meide werd niet gegeven, maar wel maakte Van Ast duidelijk dat er inpandig niet zoveel hoeft te gebeuren aan de oude tram remise. „De muren zijn goed en hoe het met het dak gesteld is moeten we nog nader bekijken. Maar het hoeft niet ingrijpend verbouwd te worden", al dus de commissievoorzitter. „Dat ligt natuurlijk anders voor de brandweergarage. De brandweerwa gen moet natuurlijk vorst vrij kun nen staan", voegde Van Ast daar nog aan toe. Hoeveel het gaat kosten om een brandweergarage in de oude tramremise te bouwen kon Van Ast nog niet zeggen. Uiteindelijk schaar dende commissieleden zich unaniem achter het voorstel van het college om de oude tramremise te kopen en de huidige brandweergarage te verko pen. Zaterdag 25 februari ZIERIKZEE - De gezamenlijke rijschoolhouders van Schouwen-Duiveland hebben zaterdag 25 fe bruari uitgeroepen tot eilandelijke actiedag. Deze dag verzamelen alle rijschoolhouders zich om 13.00 uur bij het parkeerterrein aan de Scheldestraat om van daaruit onder politie-escorte naar het centrum van Zierikzee te gaan. Volgens woordvoerder J. F. van Uden (zelf ook rijschoolhouder) is het de bedoeling de bevolking nogeens te informeren over de plannen van het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Zoals bekend is het CBR voorne mens Zierikzee als examenplaats te schrappen, waardoor examen kandidaten naar Goes moeten voor een deel van hun lessen en het examen. In het verlengde van die voor lichting is het mogelijk om een handtekening te plaatsen. Naar schatting zijn er inmiddels 4000 aan het papier toevertrouwd. De route van de rijschoolhouders gaat langs de Laan van St Hilaire, de Hoofdpoortstraat, de Nieuwe Haven, Oude Haven, Kraanplein en Havenplein. Stand Daar aangekomen is er een stand, waarin informatie te ver krijgen is over de actie. Een ge luidswagen probeert de aandacht van het winkelende publiek te trekken. Het CBR heeft enige tijd geleden toegezegd in maart een gesprek te willen met de rijschool houders. Volgens Van Uden heeft het CBR nog niets van zich laten horen. SCHIPHOL - Als de luchtverkeers beveiliging op Schiphol haar taken tot een niveau van acht kilometer overdraagt aan het Eurocontrolcen- trum Maastricht, kunnen twaalf ver keersleiders van de Rijksluchtvaart dienst haar Eurocentrol over gaan. Die overdracht is voorzien voor het .winterseizoen 1992/'93. Dit blijkt uit een brief van minister Smit-Kroes van verkeer en water staat aan de vaste Tweede-Kamer commissie voor verkeer en water staat. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's (Zie pagina 5, fotoJoop van Houdt). WA> Pt Biir Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Af en toe zon Vanavond en vannacht droog met flinke opklaringen. Later in de nacht landinwaarts kans op mistbanken. Morgenochtend af en toe zon, later toenemende bewolking gevolgd door regen. De wind draait vannacht naar zuid en is enige tijd zwak 1 tot 2 Beaufort, maar neemt morgen toe tot zuid 3 tot 4 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 20 febr. Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 507c Min.temp.: 4 graden Middagtemp.. 8 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 17 febr. Zon op 07.51, onder 17.57 Maan op 14.14, onder 06.52 Volle Maan: 20 februari (16.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied be weegt zich het komende etmaal van West-Frankrijk via Zuid-Duitsland naar de noordelijke Balkan. Het Ne derlandse weer wordt vannacht en morgen vrijwel geheel door dit ^eer- systeem bepaald. Vanavond kan voornamelijk in het noorden nog een enkel buitje vallen. Vanacht over heersen opklaringen. Door uitstra ling kan de temperatuur dan flink dalen. Bij weinig wind koelt het dan af tot rond of iets onder nul graden. In het oosten kan plaatselijk tot zo'n graad of 3 vorst voorkomen. Ook overdag is het droog met opklarin gen. Vooral in het zuiden begint de dag echter met enkele mistbanken. De bewolking behorende bij een nieu we oceaanstoring bereikt in de loop van de middag en avond ons land, maar regen wordt daaruit nog niet verwacht. Dezelfde storing doet de wind naar zuid draaien. In de loop van de dag neemt de wind toe tot ma tig. Tijdens het weekeinde brengt de storing tamelijk zacht weer met af en toe regen. LEERDAM - De gemeenteraad van Leerdam heeft met algemene stem men een gedeeltelijke wijziging van de Algemene Politie Verordening aangenomen, die het mogelijk maakt manifestaties te verbieden op grond van dreigende wanordelijkheden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1