WIK bindt in de derby met succes strijd aan tegen ZSC Eenvoudige zege korfballers All-Ready tegen Zuidwesters Gehavend Zierikzee wint op miserabel veld van Boeimeer 2 Ouwerkerk laat groot aantal kansen liggen NIEUWSBODE Paniekvoetbal SKNWK levert fors verlies op BOEIMEER-ZIERIKZEE 0-2 Dreischor vloert Robur tijdens makke wedstrijd Schaken Zierikzee Schaken TOG i Bruse Boys zonder geluk naar gelijkspel Twee goals van Aren van Wezel SCHARENDIJKE - Het is het elftal van ZSC 1 niet gelukt om in een thuis wedstrijd tegen WIK 1 met de eer te strijken. De derby werd behoorlijk hard gespeeld en eindigde in een 2-0 zege voor het bezoekende WIK. Na afloop geeft ZSC-trainer Kees Snoek ook volmondig toe, dat WIK het betere spel in huis had. En dan heeft de ZSC~keeper verder het nakijken. (Foto: Joop van Houdt). Opzienbarend voetbal is er niet gespeeld. In de eerste helft schom melde het overwicht van WIK naar ZSC en andersom. Maar het in voorgaande wedstrijden zo aan vallend spelende ZSC liet dit keer minder van zich spreken. Wel wis ten de spelers van Scharendijke goed te storen, hetgeen er mede toe leidde, dat de drie a vier goede kansen van WIK niet bekroond werden met een doelpunt. ZSC, dat het zonder Edwin van Oeveren (geschorst) en Maarten van der Welle (blessure) moest stellen, was duidelijk gehavend en ook de inzet was niet optimaal. Dat kan zelfs een derby niet ga randeren. Het aanvallend beter spelende WIK had niet al te veel moeite met het werkvoetbal van ZSC. Doelpunt- Dat mondde in de dertigste mi nuut van de tweede helft uit in een doelpunt van WIK-speler Aren van Wezel. Op dat moment leek de wedstrijd beslist en kon het min der spelende ZSC zich voorberei den op een nederlaag op eigen veld. Dezelfde Aren van Wezel maakte zijn karwei enkele minu ten voor het eindsignaal af met een tweede treffer. Tussen de twee treffers in had ZSC-speler Niels van de Moezel nog een goede kans voor het doel van WIK, maar wist deze gouden kans niet te benutten. Het zou een van de weinige ZSC- kansen worden. Rode kaart voor Martin Rijn ZIËRIKZEE - De korfballers van All-Ready hebben af gelopen zaterdag het voor hen zo belangrijke duel in winst om weten te zetten. Het gehandicapte Zuidwesters kon in Onderdak weinig tegenstand bieden en kon slechts scoren op de momenten dat de thuisploeg de con- ïentratie wat liet zakken. NIEUWERKERK - Het op afstand verdedigen van de te genstander heeft SKNWK 1 moeten bekopen met een 4-0- nederlaag. In een thuiswedstrijd moest SKNWK die vier doelpunten incasseerde van 's-Heer Arendskerke, dat als vierde op de ranglijst staat tegen SKNWK, dat met een plaats in de laagste regionen genoegen moet nemen. ZIERIKZEE - Omdat in de onder linge schaakcompetitie van schaak vereniging Zierikzee de koplopers M. M. Krijger en R. van der Veken, hun partijen op rustige wijze wonnen, lo pen ze steeds verder weg van de con currentie. Er is inmiddels een groot gat tussen de overige spelers. Op een gedeelde derde en vierde plaa,ts staan nu H. Baris en J. van der Made. Hans Baris behaalde deze plaats door te winnen van G. den Broeder. Laatstgenoemde maakte in de opening enkele foutjes waardoor Baris in het middenspel al snel een winstvoering kon opbou wen. De uitslagen waren als volgt: A. van der Westen-M. M. Krijger 0-1 R. van der Veken-S. Stoel 1-0 H. Baris-G. den Broeder 1-0 J. Dopper-A. Bloom 1-0 J. Hoogstrate-J. Verkerk 1-0 J. Bom-O. Vleeshouwer 0-1 P. Legerstee-C. van Eldik 0-1 P. van der Schee-M. in 't Veld 1-0 BRUINISSE - Kees van den Bos heeft in een klinkende overwinning op Ad van Klinken z'n koppositie in de huishoudelijke competitie van TOG dariig verstevigd. Na de Hol landse opening ontwikkelde zich een interessant middenspel met vele mo gelijkheden over en weer. De pion winst die Van Klinken wist te beha len betekende echter een positionele achterstand waar Van den Bos knap gebruik van wist te maken. In een gecompliceerde aanval op de verzwakte stellingen van Van Klin ken wist Van den Bos na verplichte Dame-afruil een toren en daarmee de partij te veroveren. In een reële remise-stelling wilde J. Reurich van geen ophouden weten en ging daar mee de mist in tegen A. van den Ber ge. Jeugdspeler Leendert Jan van den Bos zette z'n opmars in het senioren- geweld goed voort en won ditmaal van C. van den Berge. B. Lagendijk verloor van A. Versendaal terwijl de broederstrijd tussen Leen en Ceel Houkamp door laatstgenoemde werd gewonnen. De eerste tien minuten werd aan vallend gespeeld en mocht beloond worden met een goal van Jacco Brou wer, een uitgespeelde kans. Erwin van de Maas brak door op links en ging vervolgens naar binnen richting de spits. Hij ging voorbij de laatste man en schoot de bal onder de keeper door in het net. Zo kon All-Ready het karwei na een 6-2 ruststand afmaken en eindigen met een 11-5 zege. De winst kreeg zes minuten voor tijd echter een raar smaakje. Martin Rijn kreeg rood van scheidsrechter Leo Fonteine en kon zich direct gaan douchen. De ploeg kon ook met zeven man zonder veel moeite de grote voorsprong vasthou den. De ploeg startte met Martin Rijn, Arjan Hage, Esther Scherpenisse en Anne-Marie van Goudoever in de eer ste aanval. Het openingspunt was di rect al een fraaie. Uit een vrije bal van Martin Rijn wist Arjan Hage te scoren met een mooie doorloopbal. Vlak daarop mikte Anne-Marie van Goudoever van afstand raak. De scheidsrechter zag echter een duw- fout van Martin Rijn onder de korf en keurde het doelpunt af. Recht Martin Rijn trok zelf de zaken weer recht en rondde een doorloopbal suc cesvol af: 2-0. Ook het tweede aan- valsvak met Wim in 't Veld, Jaco Stoutjesdijk, Karin den Dekker en Hetty Melissant kreeg volop kansen en wist deze ook goed te benutten. Bij het afvangen had de tegenstander van Karin den Dekker een verkeerde positie ingenomen en kon ze de bal er vrij inleggen. Een onoplettendheid in de verdedi ging bracht Zuidwesters even in de wedstrijd. Twee doelpunten achter el kaar betekenden 3-2, maar All-Ready Ouwerkerk moest het de eerste helft afdoen met een constante voor sprong van 1-0. Nadat Peter Bezemer de gelederen in de tweede helft kwam versterken kwam er pas verandering in deze langdurige situatie. Na tien minuten maakte hij 2-0, via een pass van de aanvoerder, die met de voor hoede was meegegaan. Verwest zag Bezemer op een lijn met de laatste nam direct het initiatief over. Door het sterk verdedigen kwam de ploeg veelvuldig in balbezit en kreeg zo de mogelijkheid om een ruststand van 6- 2 op het scorebord te brengen. Eerst mocht Arjan Hage op de stip plaats nemen voor Anne-Marie van Goud oever, alvorens Karin den Dekker en Wim in 't Veld van afstand de marge konden vergroten. Na rust bleef All-Ready de wed strijd dicteren. De ploeg had niet eens flitsend korfbal nodig om de te genstander onder druk te houden. Het krachtsverschil was te groot om er een echt goede wedstrijd van te maken. Direct na de rust stond Arjan Hage weer op de stip, nu voor Esther Scherpenisse. Opnieuw faalde hij niet en tekende 7-2 aan. Even verslapte de thuisploeg weer en daar profiteerde Zuidwesters 2 graag van. Na 7-3 kon All-Ready het zich zelfs jiermitteren om een straf- worp te missen. Zuidwesters kwam zelfs terug tot 7-4. Een afstandsschot van Wim in 't Veld en een doorloopbal van Martin Rijn vergrootten de mar ge weer. Martin Rijn wist ook nog een strafworp te versieren, die Arjan Ha ge benutte. Nog een keer sputterde Zuidwesters wat tegen, maar Karin den Dekker legde met een doorloop bal de eindstand 11-5 ruim voor tijd vast. De ploeg mocht achteraf blij zijn met zo'n grote voorsprong, want zes minuten voor tijd vond de scheids rechter het nodig, nadat hij Martin verdediger van Sluis en het was dui delijk voor de aanvoerder. Nadat Bezemer de bal in ontvangst had genomen en met gepaste snel heid naar de goal van Sluis trok kon hij 2-0 scoren. Hij was aanzienlijk sneller als de laatste verdediger van Sluis. De derde goal kwam voort uit een hoekschop. Het was aan Olivier Verwest om hem af te maken. Hoewel er nog maar tien minuten gespeeld moest worden, was het ei voor Ouwerkerk zeker nog niet gelegd. Ze werd nog regelmatig onder druk gezet door Sluis, mede doordat er in het middenveld een groot gat viel, omdat middenvelder Verwest ging verdedigen. Tbch had de gastploeg geen kans van slagen en moest daar om zonder punten naar huis. Ouwer kerk bleef met dat gegeven op 3-0 ste ken tot aan het laatste fluitsignaal van de arbiter. Aanvoerder Vèrwest kon concluderen dot keeper Marco van de Marei, officieel keeper van het tweede, zich goed had ingezet. Gezien het feit dat de keeper van het eerste regelmatig, wegens werkzaamheden niet kan spelen, wil Ouwerkerk met Van de Marei doorgaan. ,,Hij moet nog wel wat leren, maar dat is zeker wel te doen", aldus aanvoerder Ver west. ZAAMSLAG - Dat beetje geluk wat een voetbalploeg nodig kan heb ben voor een overwinning, was er za terdagmiddag niet voor Bruse Boys, dat uitspeelde tegen Zaamslag. Het sterker spelende Bruse Boys wist haar kansen niet te benutten en moest na het eindsignaal genoegen nemen met een 0-0 stand. Schade is er niet geleden, maar winst is er ook niet gemaakt. Het is bij een uitwedstrijd altijd moeilijk je volledige elftal op te trommelen. Bruse Boys vertrok dit keer zonder Jaap van den Berge. Dat betekent voor een trainer schuiven in de geliefde opstelling. Ook het feit, dat Leen van der Bijl halverwege de wedstrijd het véld moet verlaten met een opspelende blessure, deed hier aan niets ten goede. Desondanks heeft er voor Bruse Boys tot het laatste moment van de wedstrijd een overwinning ingezeten. Zeker in de tweede helft had het Bru se team haar controle terug gewon nen en moesten de kansen benut wor den. Maar een overwinning is alleen mogelijk met doelpunten en die ble ven uit. Dat had wat trainer Piet Roks be treft anders kunnen zijn. In de eerste helft werd een overtreding begaan te gen Teun de Ronde. Een overtreding in het strafschopgebied, die volgens Roks zeer zeker een penalty waard was. De manier deze keer om op voor sprong te komen, maar de scheids rechter dacht er anders over. Ook 'ge rechtelijk' ingrijpen bij vermeende buitenspel-posities was volgens Roks niet altijd terecht. Bruse Boys heeft aardig wat kan sen gehad en benutte ze geen van al len. Zaamslag heeft het zonder kan sen moeten stellen, tenzij een schot van twintig meter afstand een kans genoemd mag worden. RIO DE JANEIRO - De finale van de strijd om de Braziliaanse voetbal- titel gaat tussen Bahia en Internacio- nal. Bahia versloeg in de halve eind strijd Fluminense met 2-1. Interna- cional won met dezelfde cijfers van Gremio de Porto Alegre. De finale telt twee duels. Rijn en zijn tegenstander al enkele keren gewaarschuwd had, om de All- Ready speler het veld uit te sturen. De ploeg kwam echter niet meer in gevaar en de overwinning was een feit. Andere uitslagen: Luctor 1 - Blauw Wit 1, 20-5; Atlas 1 - Seolto 1, 9-6. De stand in de eerste klas afdeling: Luctor 1 10-19 Atlas 1 10-16 All-Ready 1 10-10 Animo 3 10- 9 Seolto 1 10-9 Blauwwit 1 11-7 Zuidwesters 2 11-2 BREDA - De miserabele conditie van het speelveld heeft het eerste van Zierik zee tijdens haar uitwed strijd tegen Boeimeer niet van een overwinning kun nen weerhouden. Het Schouwse elftal behaalde een 2-0 zege. Een resultaat, waarmee trainer Hans van der Wekke tevreden is, al hadden er zeker meer doel punten gemaakt kunnen worden. De 2-0 winst is een opsteker voor de al geruime tijd gehavende ploeg. Blessures lijken het team om de ha verklap te volgen. Zo raakte Theo Wittenberg vrijdag betrokken bij een ongeval en moest ook Martin Quist het in verband met een blessure laten afweten. Aan de trainer om er voor te zorgen, dat er desondanks een elftal op het veld zou komen, dat met winst uit de strijd kon komen. Een aantal spelers is naar het twee de teruggezet en andersom. Frans Trompert bijvoorbeeld deed goed werk als voorstopper en Wim Webers slaagde erin in korte tijd zijn tweede goal te maken. In de eerste helft duurde het tot de twintigste minuut alvorens Zierikzee met een eerste treffer vat kreeg op het spel. Conditie De conditie van het veld liet te wen sen over en menig Zierikzec-speler had moeite met deze knollentuin. De eerste treffer kwam op naam van Leen Koster, die de bal opvallend voor kreeg van de weer teruggekeer de Rini Stoutjesdijk. Stoutjesdijk is SKNWK-trainer Kees Kommer wijt het verlies van zijn club aan slecht voetbal. Hoewel de kansen zeker in de eerste helft gelijkwaardig ge noemd mogen worden, leek er bij SKNWK teveel sprake van paniek voetbal. De verdediging gebeurde te veel op afstand en tot de dertigste mi nuut bleven doelpunten uit. In de tiende minuut voor rust moest SKNWK haar eerste tegen doelpunt accepteren en hikkend te gen deze achterstand ging het elftal de kleedkamer in. ,,Als je achter komt te staan, dan verlies je het kop- pie en komt er nog meer onrust", al- Gezien de eindscore was het duide- lik te merken, dat Robur haar kans heeft laten liggen en weinig druk uit oefende op een goed scorend en aan vallend Dreischor. Na tien minuten spelen zorgde IJzenbrandt al voor een voorsprong door een dieptepass van Erik Dijst. IJzenbrandt ging door en kon het eerste doelpunt ma ken. Een/tweetje Twintig minuten later zorgde Luck Heijboer met een één/tweetje met Wim van der Linde voor de tweede in de serie van acht. Niet snel na het tweede doelpunt kon Dreischor nog maals het geluk beproeven, want bin nen zestig seconden schoot Johnny Kommer vanaf twintig meter voor de goal het derde doelpunt. Dreischor bleek nog niet tevreden te zijn over het aantal doelpunten om daarmee de rust in te gaan. Vijf minuten voor de rust viel het derde doelpunt van de een tijdje uit roulatie geweest, maar liet zondag weer van zich spreken. Het is een geruststellende gedach te als je met een voorsprong de rust in kunt, maar een tegendoelpunt is zo gemaakt. Temeer daarom was Zie- dus Kommer. Het spel werd naar een meer aanvallende opzet verlegd, maar daarmee werden ook meer risi co's voor lief genomen. De rechterverdediging van SKNWK was tijdens de strijd tegen 's-Heer Arendskerke duidelijk te zwak. De verdediging was niet langer gesloten en de tegenpartij zag in de tiende en vijftiende minuut kans om er 2-0 en 3-0 van te maken. En dan is het wel gebeurd met de partij, die te gen een achterstand aanhikt. Een vierde treffer van de tegenpartij ver baasde niet echt meer. Een ongeluk kig verloop voor SKNWK dat alle punten goed kan gebruiken. voet van IJzenbrandt. Hij kreeg de bal aangereikt via een hoekschop, die Wim van der Linde nam. Na tien minuten verviel Dreischor weer geheel in het oude tempo, hoe wel Kommer de tweede partij slecht vond. „Het was brengen en halen". IJzenbrandt was de eerste die in de tweede helft weer kon scoren door een voorzet van links aan te pakken en alleen maar hoefde in te tikken. IJzenbrandt liet de andere drie aan zijn collega's over. In de dertigste mi nuut van de tweede helft nam Erik Dijst een voorzet van Luck Heijboer op de slof en schoot in één keer in. Dijst ging op herhaling met het ze vende doelpunt. Net buiten het straf schopgebied was een hard schot ge noeg voor zes nul. waarna Chris Tetteroo uit een voorzet van Richard Drubbel acht nul maakte. rikzee in de wolken met de treffer van Wim Webers, die de ploeg op een veilige 2-0 stand bracht. Zierikzee, dat in de tweede helft het windvoor- deel had, hield Boeimeer kort en voorkwam dat de gastploeg teveel uitverdedigde. Advertentie Korte Nobelstraat 36-39 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee Overwinning door drie keer te scoren OUWERKERK - Het eerste van Ouwerkerk kan tevre den terugkijken op een redelijk goed gespeelde wed strijd tegen Sluis I. In een 3-0 nul overwinning werd wel een legio aan kansen gemist. „We hadden soms niks te vertellen", vertelt aanvoerder Olivier Verwest, die zelf aardig wat kansen liet liggen door op de lat te schieten. Zeker in de eerste helft kon het elftal van Ouwerkerk niet altijd scoren. Marcel IJzenbrandt scoort drie keer DREISCHOR - Hoewel het eerste team van Dreischor met maar liefst acht doelpunten van Robur 3 won, spreekt trainer Wim Kommer niet van een allerbeste wedstrijd. Sterker nog, „het was te gemakkelijk. Robur is niet bij de goal geweest", aldus Kommer, die aan zijn laatste jaar bij Dreischor bezig is. Desalniettemin waren de twee punten wel binnengehaald, mede door een goed scorende Marcel IJzenbrandt, die er drie op zijn naam zette. Tweede goal van Wim Webers

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6