Geslaagde boekenmarkt Onderzoek naar akoestiek Zierikzeese Concertzaal Eengoede nacnurust isdebasis vooreneigie overdag WATERSTANDEN DE HUUR CV KETEL DEURLOO B.V. Auto-RAI trekt minder bezoekers Zierikzee tegen het afschaffen rijexamens Oriënterend bodemonderzoek Smokkelhoek Biezelinge Benoeming directeur maatschappij Neeltje Jans AMSTERDAM - De zondagmiddag gesloten Auto-RAI heeft dit keer minder bezoekers getrokken dan de vorige, twee jaar geleden. In 1987 be zochten 546.675 belangstellenden de autotentoonstelling, terwijl dit jaar 472.680 bezoekers een kijkje kwamen nemen. De RAI heeft deze cijfers in Amsterdam bekendgemaakt. De deelnemers toonden zich overi gens tevreden over het verloop van de tentoonstelling. Exposanten die slechts gekomen waren om voorlich ting te geven verklaarden geen spijt te hebben. Maar ook de merken die wel actief auto's verkochten, zeggen goede resultaten te hebben geboekt. De Auto-RAI wordt eens in de twee jaar gehouden. De eerstvolgende ten toonstelling van personenauto's zal in februari 1991 plaatsvinden. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee heeft middels een brief aan de directie van het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen negatief gerea geerd op het beleidsvoorne men Zierikzee als oproep- plaats voor rijexamens te schrappen. Volgens het CBR voldoet Zie rikzee niet aan de ver keerstechnische eisen voor oproepplaatsen, onder andere door het ontbreken van auto snelwegen in de omgeving. Dit voornemen heeft volgens de ge meente vervelende consequen ties voor zowel de rijscholen als de cursisten op Schouwen- Duiveland omdat de dichtstbij zijnde examenplaats dan Goes wordt. Afstanden Het gevolg hiervan is dat de cursisten de rijlessen in Goes en omgeving moeten afleggen. Voor de rijschoolhouders op Schouwen-Duiveland betekent dit dat hun werkterrein zich verplaatst, waardoor zij grote re afstanden moeten afleggen en, vooral in het zomerseizoen vaak voor bruggen moeten wachten. De cursisten zullen in plaats van een uur, rijlessen van twee uur moeten nemen om de verkeerssituaties in Goes te leren kennen. Ongeveer de helft van de du re lestijd gaat zo verloren met het rijden naar en van Goes. De gemeente vreest dat hierom veel leerlingen die in Goes op school zitten of werken hun rij lessen daar zullen nemen. Voor de werkgelegenheid bij de rij scholen op Schouwen-Duive land zal dit negatieve gevolgen hebben. ZIERIKZEE - Alvorens te beginnen met de werkzaamheden aan het plafond en de wanden van de Zierikzeesé Concertzaal moet eerst een onderzoek naar de akoestiek van deze schouwburg worden ingesteld. Dit onderzoek en in het bijzonder de financië le consequenties ervan komen aan de orde tijdens de raadsvergadering die maandag 20 februari in het stadhuis van Zierikzee wordt gehouden. Deze maandelijkse vergade ring begint om 19.30 uur. BIEZELINGE - Op het terrein aan de Smokkelhoek te Biezelinge waar vroeger het galvanisch bedrijf Rib- bens was gevestigd, zal een beperkt nader onderzoek naar bodemveront reiniging worden uitgevoerd. Dit moet antwoord geven op de vraag in welke mate het terrein precies is ver vuild. Speciale aandacht zal worden besteed aan het slib in de op het ter rein gelegen sloot. In vergelijking met andere terrei nen waar galvanische bedrijven zijn gevestigd, valt de vervuiling in de Smokkelhoek mee. Op een deel'van het terrein is, zo is bij het oriënterend onderzoek naar bodemverontreini ging gebleken, de bovenste laag grond licht vervuild met cadmium, lood en zink. Drie In het slib van de door het terrein lopende sloot zijn naast de drie ge noemde stoffen chroom, cyanide en olie aangetroffen. Op basis van het gehalte aan cyanide is het slib che misch afval. Het grondwater was op één plaats sterk verontreinigd met cyanide, zink en lood. Op deze plaats zijn de zg. saneringswaarden licht overschreden. In totaal zijn bij het oriënterend on derzoek op 29 plaatsen boringen ver richt. Het verbeteren en opknappen van de Concertzaal is een zaak waarvoor jaarlijks een bedrag wordt gereser veerd. Momenteel is het vervangen va de plafond- en wandafwerkingen aan de beurt. Deze werkzaamheden heb ben echter invloed op de akoestiek in de zaal. Om verantwoord te werk te gaan vinden b en w het gewenst om eerst een deskundig onderzoek naar de akoestiek uit te voeren. Eisen Inmiddels is er door een bureau een offerte gemaakt, waarin de verschil- ende onderdelen van het onderzoek :ijn vermeld. De eerste fase van dit inderzoek bestaat uit onder meer het opstellen van een akoestisch pro gramma waarin de eisen voor een goede akoestiek zijn vermeld. Daar naast bevat die eerste f&se ook een analyse van de huidige situatie. Hier voor zullen geluidmetingen en waar nemingen gedaan moeten worden. Op basis van deze resultaten wordt, rekening houdend met de huidige technische en financiële mogelijkhe den een aantal akoestische maatrege len voorgesteld. Een en ander gaat de gemeente Zierikzee vijfduizend gul den (exclusief BTW) kosten. Werkervaring Een ander punt op de agenda van deze raadsvergadering is de bijdrage van de gemeente aan het werkerva ringsproject dat de Intergemeentelij ke Sociale Dienst Schouwen-Duive land en Sint Philipsland in de collec tieve sector wil opzetten. Deze ISD heeft een notitie opgesteld over de problematiek van langdurig werklo zen. Hieruit blijkt dat het ontbreken van voldoende opleiding en werker varing de kansen op de arbeidsmarkt duidelijk verminderen. Om dit probleem aan te kunnen pakken denkt het bestuur van de ISD aan het opzetten van een werkerva ringsproject voor langdurig werklo zen in de collectieve sector. Het colle ge van b en w wil hieraan zijn steen tje bijdragen en stelt de raad voor om voor dit project ten behoeve van lang durig werklozen een bedrag van 7500 gulden beschikbaar te stellen. Dit be drag wordt grotendeels bepaald door de onkostenvergoeding die deelne mers aan dit werkervaringsproject ontvangen. Binnen gemeente Ook wil het college binnen de mu- ren van het stadhuis enkele werker varingsplaatsen ter beschikking stel len. Een meerderheid binnen het col lege denkt hierbij aan vijf arbeids plaatsen die in het kader van de Tij delijke Voorziening Gemeentelijke Werkgelegenheidsinitiatieven voor Jongeren momenteel beschikbaar zijn. Alleen wethouder P. de Rijke wil geen vijf maar drie arbeidsplaat sen voor dit werkervaringsproject be stemmen. Wereldwinkel Als het aan een meerderheid bin nen het college ligt behoeft de Vereni ging Wereldwinkel Schouwen-Duive land niet te rekenen op subsidie voor haar voorlichtingsactiviteiten op scholen. Het bestuur van de Wereld winkel wil het bedrag dat deze nu jaarlijks aan huur betaalt (ongeveer drieduizend gulden) in de toekomst reserveren voor het geven van voor lichting over ontwikkelingssamen werking op scholen. Begroting Subsidie vragen voor huisvesting om zodoende geld vrij te maken voor een andere activiteit was voor de commissie welzijn aanleiding om nee tegen deze subsidie-aanvraag te zeg gen, ofschoon deze in principe niet negatief tegenover het geven van sub sidie voor voorlichtingsactiviteiten op scholen staat. Dit kan volgens de commissie echter alleen dan wanneer de Wereldwinkel voor dit jaar een be groting indient. UTRECHT - De leden van de Ver- voersbond CNV hebben unaniem in gestemd met het principe-akkoord over de CAO voor het beroepsgoede- renvervoer (70.000 werknemers). Van af zondagavond zal dan ook het werk worden hervat, zo heeft een bonds- woordvoerder meegedeeld. Zo'n vier honderd leden van de CNV-bond be zochten zaterdag de verschillende vergaderingen. Hun oordeel over het vrijdagochtend na moeizame onder handelingen bereikte Akkoord is eensluidend positief. NEELTJE JANS - Op de eerste aan deelhoudersvergadering van de NV Beheersmaatschappij Neeltje Jans zal de vertegenwoordiger van de pro vincie Zeeland voorstellen de heer ing. J. G. Burlage te benoemen tot di recteur van de NV. Het is de bedoe ling dat de heer Burlage tijdelijk de functie op zich neemt. De heer Burlage was tot voor kort bedrijfsdirecteur van de scheepsrepa- ratiewerf Scheldepoort van de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen. Hij is 69 jaar. In januari van dit jaar is de NV Be- heersmaatschappij Neeltje Jans op gericht. Aandeelhouders zijn de pro vincie Zeeland en de gemeente Veere. Het voorstel tot benoeming van de heer Burlage heeft de instemming van de andere aandeelhouder, de ge meente Veere. Het directeurschap van de NV Be- heersmaatschappij Neeltje Jans wordt nu tijdelijk waargenomen door drs. F. J. Burger, chef van de af deling economische zaken en ruimte lijke ordening van de provinciale griffie en J. Wattel, gemeentesecreta ris van Veere. Het kantoor van de be- heersmaatschappij zal worden geves tigd in het provinciehuis te Middel burg. Advertentie Na het vernieuwen van de stoelen, komen nu het plafond en de wanden van de Concertzaal in aanmerking voor een opknapbeurt. Voordat het echter zover is moet eerst onderzoek worden gedaan naar de akoestische gevolgen van deze vervangingen. Een meerderheid binnen het colle ge zit niet op dezelfde lijn als de wel- zijnscommissie. Ofschoon deze meer derheid in principe niet afwijzend staat tegenover het subsidiëren van activiteiten op het gebied van ont wikkelingssamenwerking wordt hierbij de kanttekening geplaatst dat die subsidie ten goede moet komen aan projecten en voorlichtingsactivi teiten die gedragen worden door een werkgroep of organisatie met een breed maatschappelijk draagvlak, die in staat moet zijn om een gemeen schappelijk Zierikzees project op te starten. Versnippering Volgens een meerderheid binnen het college zou het verstrekken van subsidie aan het voorlichtingsproject van de Wereldwinkel versnippering van gemeentegeld betekenen. Pas wanneer een breed gedragen werk groep is geformeerd wil deze meer derheid zich verder beraden over het al dan niet toekennen van subsidie. Een afwijkend standpunt in deze neemt wethouder J. Groen (PvdA) in. Evenals de meerderheid is hij voor stander van een door de gehele ge meenschap gedragen werkgroep of organisatie. Omdat deze op dit mo ment nog niet bestaat staat hij (even als de commissie welzijn) in principe positief tegenover het verlenen van subsidie voor het voorlichtingspro ject van de Wereldwinkel. Wat de uit eindelijke uitkomst in deze verdeelde zaak zal zijn blijkt maandagavond 20 februari. Lattenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. De Bedderie specialist geeft u graag persoonlijk advies. LIST DE BEDDERIE SPECIALIST WEETALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee Telefoon 01110-12946 Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Doodtij: 15 februari Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 14 februari 09.20 138 03.00 -124 22.05 114 15.45 -147 14 februari 08.10 135 02.00 -118 21.00 109 14.50 139 14 februari 09.30 149 03.05 -133 22.15 125 15.40 -154 14 februari 09.25 156 03.05 -137 22.10 131 15.50 -159 Maandag 13 februari Zierikzee Open middag Rijksscholengemeen schap Professor Zeeman. Van 14.30 tot 17.30 uur. JCF-bijbelstudie aan Zuidwelle- straat 19. 20.00 uur. Dinsdag 14 februari Zierikzee Commissie publieke werken in raad zaal van stadhuis. 16.30 uur. Open middag Rijksscholengemeen schap Professor Zeeman. Van 14.30 tot 17.30 uur. Oosterland Jaarvergadering/ouderavond peuter speelzaal 't Kraaiennest. Oosterhof. 20.15 uur. Bruinisse Jaarvergadering Landbouwbelang. Dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 15 februari Zierikzee Protestactie van de Zeeuwse Dag en Avondscholengemeenschap in stad huis. 10.00 uur. Open middag in aula van Christelij ke Scholengemeenschap voor MAVO en LHNO voor leerlingen groep 8 van basisscholen in Zierikzee. 13.30 uur. Open middag voor nieuwe brugklas sen op Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman. Van 14.30 tot 17.30 uur. Brouwershaven Adviescommissie Recreatie/openba re werken. Stadhuis. 20.30 uur. Nieuwerkerk Vergadering van de commissie finan ciën en onderwijs in het gemeente huis. 20.30 uur. Kapelle Gezinsdag met het thema Bedrijfs voering binnen een gezond milieu in de Vroone. 10.00 uur. Donderdag 16 februari Zierikzee VVD-fractie vergadering in stadhuis. 16.30 uur. Thema-avond eenzaamheid door FMD in Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Jaarvergadering afdeling Wester- schouwen Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. De Schutse. 14.00 uur. Zonnemaire Demonstratie-avond vlees en vlees bereiding van Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord- gouwe e.o. in dorpshuis. 20.00 uur. Vrijdag 17 februari Zierikzee Folkloristisch Danstheater in Van Zwarte Woud tot Zwarte Zee. Concert zaal. 20.00 uur. Nieuwerkerk Vergadering afdeling Nederlandse Patiënten Vereniging in Salem. 19.45 uur. Zaterdag 18 februari Burgh-Haamstede Amateur Comedie Zierikzee. De Schutse. 20.00 uur. Maandag 20 februari Zierikzee In eigen onderkomen. Youth for Christ bijbelstudie. 20.00 uur. jf* VARA-ledenvergadering, afdeling Schouwen-Duiveland in ANBO-ge- bouw. 19.30 uur. Brouwershaven Raadsvergadering in het stadhuis. 19.30 uur. Burgh-Haainstede Raadsvergadering in gemeentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 21 februari Burgh-Haamstede Ledenvergadering afdeling NCVB met spreekbeurt da. J. J. van Zoelen in zaal bij Gereformeerde kerk. 19.45 uur. Woensdag 22 februari Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder obs Binnen de Veste. 13.30- 16.30 uur. Open middag-in aula van Christelij ke Scholengemeenschap voor MAVO en LHNO, voor leerlingen groep 8 van basisscholen buiten Zierikzee. 13.30 uur. Informatie-avond Christelijke Scho lengemeenschap voor MAVO en LHNO voor ouders/verzorgers van leerlingen groep 8 van basisschool. 19.30 uur. Kcrkwerve Vergadering Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland in kantoor. 15.00 uur. Donderdag 23 februari Sirjansland Reformatorisch Contact houdt een bijeenkomst in de grote zaal van de kérk. 19.45 uur. Zaterdag 25 februari Zierikzee Concertzaal. Spoken (van Henrik Ib sen). 20.00 uur. Advertentie ZIERIKZEE - Aan de geldpot voor de werkvakantie, die de tienergroep van het Leger des Heils deze zomer gaat ma ken. kan weer f 716.25 worden toegevoegd. Dat was de opbrengst van een gehouden boekemnarkt in De Lichtboei in Zierikzee. Vooral in de ochtenduren snuffelden vele belangstellenden tussen de vele verschillende soorten boeken. Het assortiment bestond uit literatuurstudie-, oorlogs-, en oudere kinderboeken en niet te vergeten de romans. Dit jaar staat Portugal op het vakantie programma. Alle jongeren van de tienergroep vertrekken in juli vooreen aantal dagen naar Portugal. Dit jaar wordt het een werkvakantie. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDPEBEURS TEL. 01110-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2