U[5h Financiële problemen Big S te wijten aan beleid bestuur Brouwse brandweer niet blij met nieuwe lokatie 'André, de Rijdende Post' neemt afscheid van de PTT DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal bromfiets Diefstal laddder Wr pa jitr RIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 13 FEBRUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24490 Laatste daad Huldiging Op stap met Succes Brouwse burgemeester voor de laatste keer bij Oefening en Uitspanning heeft de jubilarissen Deze week een dag op stap met de Zierikzeese WIK bindt in derby met succes de strijd aan te- „zijn" brandweerkorps. (Pag. 2). vader en zoon Radewalt gehuldigd. (Pag. 2). kapper R. Kotoun. (Pag. 5). gen het Scharendijkse ZSC. (Pag. 6). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De wereld is liefderijker in geld dan in woorden. Comtesse Diane Met geld van de eilandelijke overheden moet het Rode Kruis slagvaardig worden bij de rampenbestrijding. B en w Westerschouwen: BURGH-HAAMSTEDE - De financieel ongezonde situatie van jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede is een gevolg van een onjuist beleid van het soosbestuur. Kwijt schelding van de schuld is volgens burgemeester en wethouders van de gemeente Wes terschouwen dan ook niet op zijn plaats. De soos moet haar eigen boontjes doppen, maar naar het zich laat aanzien is de gemeente wel bereid de subsidieverstrekking aan te passen, waardoor Big S sneller uit de problemen is. In het kort komt het erop neer, dat b en w Big S met ingang van dit jaar een subsidie willen verstrekken van 50% Vein de huisvestingskosten. Dat komt neer op een bedrag van ruim 5400 gulden. Eigenlijk zou de nieuwe wijze van subsidie-verstrekking pas in 1990 ingaan, maar hiermee heeft Big S gelegenheid haar huurschuld in te lopen. Voorwaarden Maar burgemeester en wethouders stellen wel voorwaarden aan de sub sidieverstrekking. Zo moet de subsi- die in het nieuwe soosjaar omhoog van vijftien naar twintig gulden en een jaar later moet het nogeens vijf gulden naar boven. Daarnaast moet er in overleg met het stichtingsbe stuur een betalingsschema voor huur achterstand opgezet worden. Overi gens wat de contributieverhoging betreft, het dagelijks bestuur van de gemeente vindt de verhoging tot 25 gulden nog minimaal. De gemeente raad krijgt dit voor stel maandag 20 februari vanaf 19.30 uur op tafel tijdens de maandelijkse raadsvergadering in het gemeente huis te Burgh-Haamstede. Naast een groot aantal andere za ken komt ook het verlenen van een bijdrage aan het Zeeuwse Rode Kruis ter sprake ten behoeve van de aan schaf en exploitatiekosten van het rampenbestrijdingsmaterieel. Met het opheffen van de Bescherming Be volking (BB) heeft het rijk diverse Rode Kruis-colonnes aangewezen voor de rampenbestrijding. De colon ne voor Noord- en Midden-Zeeland richt zich in eerste instantie op Wal cheren. Om van daaruit toch effectief op te kunnen treden in een regio als Schouwen-Duiveland is materieel aangeschaft door het Rode Kruis. vervolg pagina 3 M. van der Weele: We zijn helemaal niet bij de nieuwe plannen betrokken BROUWERSHAVEN - Het vrijwillige brandweer korps van Brouwershaven is niet blij met de voorgeno men plannen van het college om het korps voortaan van uit het Slingerbos te laten uitrukken. Daar zou de brandweer haar nieuwe onderkomen moeten krijgen. Dat werd duidelijk tijdens de jaarlijkse vergadering in het plaatselijke Tonnenmagazijn waar de onder-com mandant van Brouwershaven, M. van der Weele, in een toespraak de werkwijze van de gemeente zeer zei te be treuren. „Het is zielig dat ik het hier moet zeggen; we zijn helemaal niet bij de nieuwe plannen betrokken. Er is zelfs geen gesprek met ons geweest over de nieuwe be stemming", aldus Van der Weele over de nieuwe plannen die in vergevorderd stadium zijn. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Ondanks de scherpe kritiek rich ting het college van Brouwershaven, liet hij in zijn rede wel weten,"dat een nieuw onderkomen hoge nood is. ,,Ik ben 25 jaar geleden in een oude schuur bij de brandweer gekomen en daar zitten we nog steeds. Als we in de kazerne met z'n allen dan eens een pilsje drinken, zie je later een rij met mannen buiten staan te plassen. Er is niet eens een wc en die is er nog steeds niet", aldus de onder-comman dant. Brandweercommandant P. Smalheer was niet bereid commen taar te geven, omdat de zaak ,,zeer ge voelig ligt". Bereikbaarheid Hoewel een nieuwe kazerne drin gend noodzakelijk lijkt te zijn, is de nieuwe bestemming volgens de brandweerlieden toch niet juist. Het zou voornamelijk gaan om de bereik baarheid van de nieuwe lokatie, die naast het Slingerbos in Brouwersha ven is gelegen. De huidige brand weerkazerne aan de Nieuwpoort- straat is voor vele brandweerlieden een centraal punt. Deze zou veel snel ler te bereiken zijn. De voormalige RTM-remise, nu nog het bedrijvencomplex van J. de Vlie ger uit Brouwershaven, ligt aan de rand van Brouwershaven en het zou voor de brandbestrijders langere tijd in beslag nemen om dat punt te be reiken. Er gaan stemmen op van een verschil van vijf minuten. De com missie recreatie/openbare werken buigt zich woensdag 15 februari over de voorgenomen plannen. Een voor lopig koopcontract met De Vlieger is al getekend. Bij het toekomstige onderkomen van de Brouwse brandweer komt te vens de gemeentewerkplaats en het transportbedrijf verhuist dan naar de huidige brandweergarage. De re den van de gemeente Brouwershaven om de brandweerploeg een andere 'woning' aan te wijzen is, omdat de brandweergarage te klein is voor het nieuwe blusvoertuig dat dit jaar nog wordt aangeschaft. ZIERIKZEE - Vrijdag tussen 8.00 en 16.30 uur werd de bromfiets van J. de B. uit Zierikzee gestolen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Havenstraat te Zierikzee in het fiet senhok van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek. Het gaat om een brom fiets van het merk Zündapp die een waarde heeft van ongeveer 600 gul den. ZIERIKZEE - Tussen vrijdag en zondag werd in Zierikzee een drie delige aluminium ladder van de PTT gestolen. Het gevaarte zat bevestigd op een auto van PTT-Telecom die stond ge parkeerd aan de Cranestraat te Zie rikzee. Namens de PTT deed de ge bruiker van de auto J. P. E. uit Zierikzee aangifte van de diefstal. De waarde van de ladder is ongeveer 200 gulden. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Opklaringen Na het voorbijtrekken van een re- gengebied in de avond zijn er morgen overdag opklaringen. Morgenavond arriveert een nieuwe actieve storing bij Schotland. Het front ervan pas seert dinsdagavond met regen. De wind is donderdag matig tot krachtig uit zuidwest, maar neemt later weer toe tot hard. Temperatuur morgen 8 graden. Minimumtemperatuur ko mende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 17 febr.: •Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 6 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 6 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 14 febr. Zon op 07.57, onder 17.52 Maan op 11.02, onder 04.17 Volle Maan: 20 februari (16.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er is een einde gekomen aan het rustige weertype. Oceaande pressies gaan een koei's volgen die veel dichter bij ons land ligt en dat is de komende dagen goed te merken. Met grote regelmaat trekken er regen- en buiengebieden over ons land en er is van tijd tot tijd vrij veel wind te verwachten. Komende nacht passeert ons van het westen uit zo'n regenzone. ,Tijl Uilenspiegel der PTT ZIERIKZEE - „André, de Rijdende Post", zo betitelde A. J. M. Verbraak, directeur van het postkantoor Zierik zee, A. J. M. den Dekker uit die plaats, die na een 40-jarig dienstverband afscheid neemt van de PTT Post. Tijdens een receptie in het voorsorteercentrum van PTT Post in Zierikzee spraken verschillende collega's hem toe en kenschetsten hem als een humoristisch man die graag ie dereen in het ootje nam, „Tijl Uilenspiegel der PTT", al dus collega S. Slager, die kort geleden afscheid nam. Den Dekker kwam in 1949 als hulp besteller in dienst bij de PTT. Tot 1980 is hij belast geweest met de uit voering van de bestelling te Zierikzee en daarnaast, vanaf 1953, het vervan gen van de kantoorhouders van de kantoren op Schouwen-Duiveland. ,,Dat vervangen bij hulpkantoren was destijds veel uitgebreider als te genwoordig, omdat ieder dorp nog een eigen PTT-vestiging bezat", aldus de directeur. 1980 Tben met regelmaat van de klok de eigen vestigingen werden opgeheven, deed het fenomeen rijdend postkan toor zijn intrede. Vanaf 1980 heeft André zonder onderbreking de route Ouwerkerk. Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe, Kerkwerve, Seroosker- ke, Noordwelle en Ellemeet gereden. Het lijkt een eenvoudige route met weinig problemen, maar niets is ech ter minder waar. ,,Het was iedere dag weer een race tegen de klok om op tijd en vooral om op maat de klanten van PTT Post in de buitengebieden te bedienen. Andrc stelde er steeds een eer in om zijn klanten de best denkbare ser vice te geven". Verbraak illustreerde dat door te zeggen dat er nooit één klacht uit de voornoemde plaatsen over Den Dekker is gekomen. „Ster ker nog, er waren klanten die mij op belden om te informeren hoe lang André nog met vakantie bleef", al dus Verbraak. Hieruit blijkt wel dat Den Dekker de klanten goed kende. „André was hun vertrouwensman. Een vertrou wen dat hij nimmer beschaamd heeft". Tbch heeft hij gekozen voor de VUT, omdat zijn lichamelijke gesteldheid enigszins te wensen over laat. „Zeker geen makkelijke beslis sing, echter wel een beslissing waar André nu achteraf tevreden over is", aldus de directeur. „Streken" Verbraak ging in zijn speech ook in op de „streken" van Den Dekker. Het was een grote hobby van Den Dekker om anderen beet te nemen en dan vooral de dames op het kantoor. Die hij soms zover wist te krijgen dat ze net niet kwaad werden. „Als het dan eenmaal zover was, dan pakte André zijn handeltje en ging er snel van door", meldt Verbraak die het per soonlijk jammer vindt, dat Den Dek ker ermee stopt. „Zijn bijzondere kwaliteiten op het gebied van klantenbenadcring. commercieel zijn, extra service verle ning en vriendelijkheid, die kunnen we juist in deze tijd zo goed gebrui ken". Ook assistent-directeur F. P- Eckman betrad bet spreekgestoelte om Den Dekker toe te spreken. „Wat iemand zich nooit bad kunnen voor stellen is dan toch gebeurd. André heeft afscheid genomen", aldus Eek- man, die hem beschreef als een vis in het water. „Nooit een eigen kantoor beheerd, maar hij had er wel één die over het Directeur Verbraak (l) speldt Den Dekker zijn speld op. (Foto: Joop van Houdt). hele eiland reed. Hij kende iedereen en iedereen kende hem". De assistent directeur bedankte Den Dekker met name voor zijn samenwerking, colle gialiteit. vriendschap en humor. Op het laatste ging de oud-collega Slager verder in. In dichtvorm hield hij een korte beschouwing. Het verhaal was opgehangen aan Tijl Uilenspiegel der PTT. „Wie heeft er niet geleden onder zijn streken". Den Dekker ging in zijn toespraak terug naar de beginperiode van zijn loopbaan. „Op 27 juli 1946 kreeg ik mijn diploma als timmerman. En ik dacht daarmee in de bouw tc gaan werken. Het pakte anders uit. De om schakeling viel in het begin niet mee. maar het was maar even. Ik was veel in de buitenlucht en ging met mensen om", aldus een tevreden Den Dekker.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1