Programma zaterdag en zondagvoetbal Krijger beste snelschaker van Schouwen-Duiveland NIEUWSBODE Eerste plaats voor team Sport Surf Jonker tijdens jubileumtoernooi Toma Schaken TOG te Bruinisse Bedrijfsbowlen Renesse Verlies dammers Zierikzee Vlissingen- Den Haag op 19 februari ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 februari 1989 Nr. 24488 7 Totaalwinnaar werd René Tiggelman uit Vlissingen ZIERIKZEE - Tijdens het jaarlijkse Open Snel schaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland is René Tiggelman uit Vlissingen als de beste snelden- ker uit de bus gekomen. Na een spannende strijd, waarbij er door veertig deelnemers verbeten gestre den werd om de punten, kon Tiggelman als ware kampioen de wisselbeker in ontvangst nemen. bijzondere bepalingen. Zo hebben onreglementaire zetten het verlies van de partij tot gevolg. Martin Krijger, die in deze partij een goe de positie had verworven, deed helaas zo'n niet toegestane zet. Hierdoor was Tiggelman zeker van zijn overwinning. Weliswaar kwamen Jan Pieterse en Wouter Bliek door hun winst op gelijke hoogte, maar de weerstandspun- ten gaven de doorslag. Er werd gespeeld volgens het Zwitsers systeem met negen ron den. Bij dit systeem worden ook de resultaten van de tegenstan ders meegeteld in de vorm van Het kampioenschap, elk jaar ge organiseerd door de schaakvereni gingen Zierikzee en TOG-Bruinis- se, werd verspeeld in de foyer van restaurant Mondragon in Zierik zee. De jeugd werd in een aparte groep ondergebracht en speelde een eigen kampioenschap onder leiding van de heer J. J. Hoogstra- te. De in totaal acht jeugdige deel nemers waren lid van de organise rende verenigingen. Winnaar Maarten van den Bos werd win naar nadat hij alle partijen, op één na, in winst had weten om te zetten. Bram van Gilst en Freek Grootenboer eindigden beiden vijf punten achter de winnaar. Na een beslissingspartij werd Freek Grootenboer tweede en Bram van Gilst derde. Bij de senioren leek Michael Wisse, de kampioen van vorig jaar, weer hoge ogen te gaan gooi en. In Zierikzee was hij echter niet in vorm. Reeds in de eerste ronde moest hij een remise toe staan en verloor kort daarop één vol punt. Hij eindigde tenslotte op een teleurstellende tiende plaats. Jan Pieterse uit Middel burg stond lange tijd aan de top van de ranglijst. De Middelburg-speler kreeg echter zware concurrentie te ver duren van René Tiggelman, Johan Wolf (Sas van Gent) en Paul van Rooi jen (Vlissingen). Bij de kop voegden zich verder nog Wouter Bliek, Paul van Dijke en oud- Zierikzeespeler Albert Riemens, nu uitkomend voor Het Witte Paard uit Sas van Gent. Pas in de voorlaatste ronde kwam Tiggel man op de eerste plaats. In de laat ste ronde moest hij het opnemen tegen Martin Krijger van de Zie- rikzeese vereniging. Bepalingen Bij snelschaken geldt een aantal weerstandspunten. Degene die won of remise speelde tégen een hoger geklasseerde kreeg meer weerstandspunten, dan wanneer dit een lager geklasseerde betrof. Omdat bij dit Zwiters systeem het aan elkaar koppelen van de schakers een erg ingewikkelde zaak is, werd de computer ge bruikt. De heren Stout en Schim- melpennink hadden hun software nog verder geperfectioneerd, waardoor de indelingen en tus senstanden zeer vlot op het scherm kwamen. Matig De spelers van de beide Schou- wen-Duivelandse verenigingen presteerden matig. De titel 'Beste snelschaker van Schouwen-Duive land' ging uiteindelijk naar Mar tin Krijger, die beslag wist te leg gen op de elfde plaats. Hij mocht de wisselbeker, vorig jaar gewon nen door Martin van Driel uit Bruinisse, voor één jaar meene men naar huis. Richard van der Veken was niet goed in vorm en kwam derhalve niet verder dan pen twintigste plaats. Bij TOG was het Jan de Korte die zich de beste snelschaker kon noemen. Hij werd twaalfde met een gelijk aantal punten als Mar tin Krijger. Oud-TOG lid Jan de Jonge, nu spelend bij Paul Keres in Utrecht, werd veertiende. Kees van den Bos en Ad van Klinken deden weinig voor èlkaar onder en werden respectievelijk zestien de en zeventiende, beiden met 4Va punten. De oudste deelnemer, J. Verkerk uit Zierikzee, presteerde prima en werd verdienstelijk achttiende. Zijn clubgenoot Hans Baris gaf tot driemaal toe zijn koning weg, hetgeen resulteerde in een eenen twintigste plaats. Voorzitter J. J. Hoogstrate sloot het kampioen schap uiteindelijk af en sprak over een vlot verlopen toernooi waarbij de ronden in sneltrein vaart werden afgewerkt. Hij reikte vervolgens de prijzen uit en wisselbeker aan de nieuwe kampioen, René Tiggelman. De beste tien waren: 1) R. Tiggelman 7 pt; 2) J. Pieterse 7 pt; 3) W. Bliek 7 pt; 4) J. de Wolf 6V2 pt; 5) P. van Dijke 6V2 pt; 6) P. van Rooi jen 6 pt; 7) A. Riemens 6 pt; 8) D. Brouwer 5'/2 pt; 9) E. Clarisse 5>/2 pt; 10) M. Wisse 5»/2 pt. Het zal nog wel een tijdje duren vooraleer de twee-jarige Krista, dochter van snelschaakkampioen van Schouwen-Duiveland, Martin Krijger, zo goed is als haar vader. Krijger verwierf deze titel tijdens het Open Snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). VLISSINGEN - Het zaalvoetbalteam Sport Surf Jon ker uit Burgh-Haamstede heeft in Vlissingen het jubi leumtoernooi van Toma weten te winnen. De ploeg van coach Kees Rijnberg wist in de finale het team van Jong Ambon middels het nemen van strafschoppen op de knieën te dwingen. ZIERIKZEE - In de achtste en voor laatste damcompetitieronde van de Zeeuwse hoofdklasse is het achttal van damvereniging Zierikzee tegen een zware nederlaag opgelopen. De thuiswedstrijd tegen Lammerenburg uit Vlissingen werd met 3-13 verlo ren. Lange tijd zag het er naar uit dat de Zierikzeese gastheren een redelijke uitslag zouden kunnen bereiken. La ter in het duel werden er in het mid denspel en eindspel dusdanige fouten gemaakt, dat er uiteindelijk vijf par tijen verloren gingen. Drie heren wis ten nog een remise te behalen: J. de Wild, J. L. Smalheer en C. L. Boot. Ei genlijk stonden zij positioneel lange tijd in het voordeel, maar geen van drieën kon de winst naar zich toe trekken. Het resultaat derhalve een wel ver wachte nederlaag, maar 3-13 was bij zonder geflatteerd. Op vrijdag zeven tien februari aanstaande speelt Zierikzee haar laatste competitie wedstrijd in een uitwedstrijd tegen 's-Gravenpolder II. De persoonlijke uitslagen van Zierikzee-Lanimerenburg waren: J. M. Honig-C. van Rijswijk 0-2 M. van de Wielen-J. Boone 0-2 J. de Wild-A. de Buck 1-1 S. Douw-W. Koppejan 0-2 M. de Wild-A. Darsan 0-2 C. L. Boot-A. van Luijk 1-1 J. L. Smalheer-P. Francke 1-1 A. J. Flikweert-J. Koppejan 0-2 BRUINISSE - Schaken blijft een boeiende sport en is zeker niet alleen het wiskundig berekenen op onpersoon lijke basis van probleemstellingen. Bij het schaken, op welk niveau dan ook, gaan berekeningen, persoonlijk in zicht en creativiteit hand in hand. Voor de jeugd zeker ook educatief vanwege het oplossen van problemen, het inschatten van risico's en het willen presteren onder een zekere druk. En als dan ondanks de inzet toch verloren wordt het moeten inzien dat dat niet het einde van de we reld inhoudt. MONTE CARLO - De voormalige Zweedse tennisvedette Björn Borg heeft woensdag alle wilde verhalen tegengesproken en ontkend een zelf moordpoging te hebben gedaan. Hij werd dinsdag in allerijl in een zieken huis in Milaan opgenomen, nadat zijn Italiaanse vriendin Loredana Berte hem in hun appartement had gevon den. Aan het toernooi deden tien ploe gen mee, die verdeeld waren in poule A en poule B. Sport Surf Jonker was ingedeeld in poule B met de ploegen: Toma, Kloetinge, Audi Poppe en Co lumbus. Elke wedstrijd duurde acht tien minuten en het gehele toernooi werd in een goede sfeer met mooi voetbal afgewerkt. Sport Surf Jon ker ging direct al voortvarend van start door jubilaris Toma met 3-0 te verslaan, met doelpunten van Marco Jonker, Johnny van der Have en Mar tin Kooman. Technisch Tegen het technisch goed voetbal lende Columbus, uit Barneveld, moest men het onderspit delven. Bin nen vier minuten stonden de Haam- stedenaars al met 2-0 achter. Johnny van der Have kon de èer nog redden: 2-1. Om in de kruisfinales te kunnen acteren moest wel de derde wedstrijd tegen Kloetinge gewonnen worden. Met doelpunten van Marco Jonker en Johnny van der Have werd dit inder daad bewerkstelligd. Ook de laatste poulewedstrijd te gen Audi Poppe kon Sport Surf Jon ker met 2-1, doelpuntenmakers John ny van der Have en Arco Dekker, op eigen naam zetten. In de kruisfinale trof men het team Kogelshoes, uit Den Haag, uit poule A. Er werd door de mannen van coach Kees Rijnberg goed gevoetbald en men kwam mid dels een uitgespeelde één-twee com binatie tussen Marco Jonker en Johnny van der Have op 1-0. Dertig seconden voor het eindsig naal kon Kogelshoes met een uiterste krachtinspanning toch nog langszij komen: 1-1. Strafschoppen moesten derhalve uitsluitsel geven. Mede door uitstekend keeperswerk van Simon DEN HAAG - De wintersport heeft vorige maand in de verschillende ski oorden aan vier Nederlanders het le ven gekost. Dit blijkt uit meldingen die bij de ANWB-alarmcentrale zijn binnengekomen. Het hoofd van'de alarmcentrale, G. van Weijen, heeft dit gezegd. LELYSTAD - De rijkspolitie te wa ter heeft in Zeewolde drie beroepsvis sers uit Harderwijk en Elburg aange houden die in het bezit waren van 4.500 kilo ondermaatse zoetwatervis van het soort voorn. De vis was klei ner dan 15 centimeter. Blom en de penaltynemers Edwin Kriens, Martin Kooman en Marco Jonker, werd ook deze wedstrijd ge wonnen. De finalewedstrijd ging ten slotte tegen Jong Ambon. Penalty's Dit doelpuntloze duel moest ook door het nemen van penalty's worden beslist. Wederom stond Simon Blom sterk te keepen en ook de penalty nemers deden wat van hen verwacht werd. De hoogste plaats op het ere- schavot was uiteindelijk hun verdien de beloning. ZEIST - De wedstrijd in de kwartfinale van het toernooi om de KNVB-beker tussen de enig overgebleven amateur club Vlissingen en FC Den Haag is verschoven naar zon dag 19 februari (aanvang 14.30 uur). Het duel stond aanvanke lijk voor woensdag 8 maart op de agenda. FC Den Haag is op 19 februari vrij. Voor de com petitiewedstrijd Vlissingen- Halsteren zal nog een nieuwe datum worden vastgesteld. De KNVB is bij de beslissing het bekerduel te vervroegen vooruit gelopen op het besluit van de Vlissingse burgemees ter Van der Doef of FC Den Haag en vooral zijn supporters al dan niet welkom zijn in de gemeente. Van der Doef toonde .ex.,zich,in principe w,el een voorstander van de wedstrijd in Vlissingen te laten spelen, maar hij wilde eerst de veilig heidsvoorschriften van de voet balbond afwachten. Speciale voorzieningen als een „rellen- vak" zijn er op het Vlissingse sportcomplex niet, wel de mo gelijkheden daartoe. Voor uit wedstrijden ,van FC Den Haag geldt, zeker op doordeweekse avonden, een verhoogd risico. Een handvol Haagse fans be vestigde die slechte reputatie vorig jaar in de eerste beker ronde tegen Rhoda Raalte. Zo ook binnen de schaakvereniging TOG, Tot Ons Genoegen. Haarfijn werd na analyse vastgesteld waar Timman in z'n kandidatenmatch in Antwerpen in de fout ging, om ver volgens in de huishoudelijke compe titie zelf ten onder te gaan. De routi nier M. Houkamp tegen jeugdlid Leendert Jan van den Bos, op papier een makkelijke klus voor Houkamp. Maar wat heet gemakkelijk in schaakland? De geijkte patronen van de routinier in z'n Dame-Gambiet werden systematisch doorbroken door creativiteit van de speelse spe ler. Op het schaakbord hoef je geen eer bied voor het grijze haar te hebben. Het is een eerlijke strijd met evenveel materiaal tussen twee opponenten waarin vaak de taktiek, maar soms ook het frivole spel de doorslag geeft. Ditmaal moest Houkamp het hoofd buigen voor de jeugdspeler. Bijna een identieke situatie in de partij van Jan Reurich tegen de oud-jeugdkampioen Kees van den Bos. De on-orthodoxe speelwijze van Reurich kon een drei gende ondergang tegen de vanuit tak- tische lijnen opererende Van den Bos niet verhinderen. Na een verplichte Dame-ruil hield Van den Bos één pion meer over en kreeg bovendien een open-Torenlijn waarna het pleit vlug beslecht was. Chris van den Berge buitte z'n ver overde kwaliteitsvoordeel goed uit tegen Bert Lagendijk en won. De nummers twee en drie op de voorlopige ranglijst, Ad van Klinken en Abram van den Berge, hielden el kaar lang in evenwicht na de Hol landse opening van Van den Berge. Maar een splijtende dieptepass van Van Klinken, recht in het hart van de verdediging van de witspeler, bete kende het begin van het einde voor Van den Berge. Tussenstand: 1. Kees van den Bos; 2. Ad van Klinken.; 3. Abram van den Berge. Team van Le Rabot verstevigt koppositie RENESSE - Bij het bedrijfsbowlen in Renesse heeft koploper Lc Rabot, inet Rini Hendrikse, Joost van de Zande en Wim Tuk, haar eerste plaats weer da nig weten te verstevigen. Concurrent Romer kreeg in de jongste wedstrijd geen schijn van kans en werd door Le Rabot met 4-0 gewonnen. Daarbij wist het als derde geplaatste Delphi slechts één punt te bemachtigen tegen Duin en Strand. J. P. Staal speelde gelijk tegen The Clipper: 2-2. 't Roefke pakte de volle winst ten koste van Belmo. In de eer ste serie van Le Rabot werd er nog een 600 serie gescoord, namelijk 608. 't Grote Zwijn was vrij. Tweehonderd games waren er voor Joost van de Zande. 221 pins en Wim Tuk met 210 pins, beiden van Le Rabot. Miep van Voskuy4cn scoorde voor 't Roefke 203 pins. Jan de Romph (Duin en Strand) 219 pins. Koos Buys (Delphi) 228 pins. Restaurant Lb Rabot, Renesse 37 pt Drukkerij Romer, Schiedam 33 pt Grieks Restaurant Delphi, Zierikzee 32*pt Bar The Clipper, Westenschouwen 32 pt Goudsmit J. P. Staal, Renesse 31 pt Duin en Strand, Scharendijke 31 pt Disco 't Roefke, Renesse 26 pt Café 't Grote Zwijn, Haamstedel6 pt Sportmode Belmo, Ouddorp 16 pt De uitslagen van de tweede poule waren als volgt: Bijkerk-Zeeuwse Stromen 4-0; Blokhut-Wout Lokker 3-1; Belladonna-Schouwcn 4-0; Al- prokon-André 4-0. Tweehonderd ga mes waren er voor: Fred van Herpen (Alprokon) 207 pins; Wim Hoeken dijk (Belladonna) 220 pins; Jenny Gast (Wout Lokker) 215 pins. Zij be haalde met 166 pins tevens het hoog ste gemiddelde. Bij de heren was Wim Hoekendijk superieur en be haalde met 193 pins het hoogste ge middelde. Stand Alluminium Alprokon, Barend recht Eetcafé De Blokhut, Westenschouwen Aannemingsbedrijf Bijkerk, Burgh-Haamstede Coiffures Wout Lokker, Noordwelle Parfumerie Belladonna. Renesse Bowlingteam André, Zierikzee Vakantiepark Schouwen bv. Renesse Motel De Zeeuwse Stromen, Renesse 44 Pt 43 pt 35 pt 31 Pt 30 Pt 29 Pt 14 Pt 14 Pt Hoofdklasse C TSC-TOP DESK-Geldrop SVN-Venray EHC-Limburgia Halsteren-Waubach Wilhelmina '08-Vlissingen Sittard-LONGA KNVB district Zuid I 2e klasse B Middelburg-Avanti '31 Sehijndel-DOSKO MOC '17-Sluiskil NOAD-VOAB Boeimeer-Zierikzee RKDVC-Sarto Res. 2e klasse B LONGA 2-Gilze 2 Zierikzee 2-Rood-Wit (W) 2 Dongen 2-Vlissingen 2 Madese Boys 2-VOAB 2 Virtus 2-Roosendaal 2 Baronie 2-Moerse Boys 2 KNVB district Zuid I 3e klasse A WHS-Kapel le Bevelanders-Yerseke Tholense Boys-Nieuwdorp Veere-Dinteloord Zaamslag-Bruse Boys Oost kapel le-Tbrneuzense B. Res. 3e klasse A Hoek 2-Veere 2 Bruse Boys 2-Tholense Boys 2 Klundert 2-WHS 3 Terneuzense B. 2-Meeuwen 2 Oostkapelle 2-AZVV 2 Dinteloord 2-Arnemuiden 3 4e klasse A Meeuwen-Wolfaartsdijk Mevo-Klundert Kogelvangers-NOAD '67 Middelburg-Nieuwland SSV '65-SPS DFS-Wemeldinge Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie le klas Duiveland-GPC Dauwendaele-Krabbendijke Rillandia-Heinkenszand Colpl. Boys-Apollo SKNWK-'s H.Arendskerke VCK-Wissenkerke Rcs. le klas Nieuwland 2-Middelburg 2 Heinkenszand 2-Yerseke 3 Krabbendijke 2-Serooskerke 3 Kloetinge 3-Bevelanders 2 Kapelle 2-Mevo 2 Wemeldinge 2-VCK 2 2e klas Kruiningen-Borssele ZSC-WIK Kats-Brouwershaven SVD-Waarde Cadzand-Spui Res. 2e klas B WIK 2-GPC 2 Rillandia 2-Wissenkerke 2 Wolfaartsdijk 2-DFS 2 Tern. Boys 3-Kruiningen 2 Meeuwen 4-SKNWK 2 3e klas C Duiveland 2-Kloetinge 5 Bruse Boys 3-ZSC 2 Yerseke 4-Duiveland 3 Colpl. Boys 2-DFS 3 Wemeldinge 3-Bevelanders 3 Mevo 3-SSV 3 Zondagcompetitie 2e klas A Volharding-Hulsterloo Ouwerkerk-Sluis Renesse-Tferhole Corn. Boys-Graauw Groede-SDO 2e klas C Hansw. Boys 2-Vlissingen 4 Zierikzee 3-Domburg 3 Domburg 2-Walcheren 2 Zeelandia 2-Middelburg 4 Lewed. Boys 2-Noormannen 2 Middelburg 5-Jong Ambon 2 3e klas C Dostana-Renesse 2 Dreischor-Robur 3 Patrijzen 3-Liberty Zld. Sport 3-Zierikzee 4 Jong Ambon 4-RCS 4 Luctor '88 2-Goes 3 Juniorencompetitie Groep B 10 Veere BI-Renesse BI Juniorenbeker VCK Al-Axel Al Middelburg Bl-VCK BI Hontenisse Bl-Walcheren Bl ZSC Cl-Dauwendaele Cl Vlissingen Cl-Tbrneuzen Cl A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7