Zierikzeese Bruidsexpres trekt veel belangstelling Straoviering Noordwelle bol van de activiteiten Kinderen 13 scholen thuis uit protest Flinke schade bij aanrijding Auto-inbraak Burgh- Haamstede Snelheids controle in Bruinisse Volks woningbouw vereniging staat dicht bij de huurders ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 februari 1989 Nr. 24488 3 Jacolien Fierens en Jos Mol winnen reischeque ZIER1KZEE - Meters tule, duizenden pailletten en pareltjes, zijde en satijn. Daar mee verandert elk Schouwen-Duivelands bruidje in een ware sprookjesprinses. Die mogelijkheden tot een complete metamorfose werden woensdag door de Zierikzeese Bruidsexpresse in een volle Concertzaal getoond. Sprookjesachtige japonnen en snel gesneden combinaties voor de bruidegom werden tijdens een sprankelende show van de Zierikzeese Bruidsexpres in de Concertzaal getoond. (Foto: Joop van Houdt). Tijdens een wervelend spektakel werden de aanstaande bruidjes die met hun moeder en met vriendinnen in de zaal aanwezig waren „getrak teerd" op een fikse portie romantiek. Het traditionele huwelijk met alles d'rop en d'ran is weer helemaal in en daar hoort een fraaie bruidsjapon en een modieuze outfit voor de bruide gom helemaal bij. Romantiek Absolute boventoon in de omvang rijke collectie bruidskleding van BBK voert de romantiek. Wijd uit waaierende rokken al dan niet be- stikt met ontelbare pailletten en pa reltjes, strakke en soms gefronste bovenlijfjes met aan de bovenzijde vaak elastisch tule en wijde pof- en ballonmouwen maken van elk trouw feest een sprookjesfestijn, waarbij niet gekeken is op een metertje tule of een paar pailletjes en pareltjes meer of minder. Blikvangers Het accent bij deze romantische ja ponnen ligt duidelijk op de mouwen. Grote pofmouwen al dan niet met ap plicatie, ballonmouwen over. een strakke ondermouw zijn ware blik vangers. Dat geldt ook vaak voor de versierselen op de zonder uitzonde ring wijd uitwaaierende rok. Daar naast zijn er ook rijk geborduurde taillebanden die vaak uitlopen op een, strik op de bips. Vooral geschikt voor het bruidje met 'n ranke taille. Het bruidje dat het allemaal wat minder overdadig wil houden werd na de pauze op haar wenken ver diend, toen de zes mannequins van mannequinbureau Leny Lichtveld een serie vrij sluik vallende japon nen met aan de onderzijde een wulps uitspringende strook tule toonden. Ook hier weer volumineuze mouw partijen die deze wat strenge lijn wat zwieriger maken. Behalve de rijke versieringen in de vorm van borduur sels, strookjes en pareltjes geven ook de gekozen materialen zoals tule, sa tijn, organza, taft en shantung-zijde de japonnen een vorstelijk accentje. Nu de aandacht zich helemaal op de japon zelf concentreert lijkt de sluier en de hoed naar de achtergrond te zijn gedrongen. De bruid met sluier ontbrak weliswaar niet in de show maar de meeste bruidjes houden het blijkbaar toch liever bij een beschei den bloemversiering in het haar. Min der bescheiden waren de bruidsboe ketten van bloemenboetiek Wichgers. In plaats van het geijkte biedermei- ertje werden nu af en toe gewaagde creaties met exotische bloemen ge toond. Het gegeven dat een bruidje geen sieraden mag dragen bij haar japon is, zo vertelde ladyspeaker Leny Lichtveld inmiddels achterhaald. De sieraden variërende van een eenrijig parelsnoer tot een opvallend gouden collier, van juwelier R. van der Bijl bewezen het tegendeel. Show Hoeveel bewondering de bruiden en bruidegoms ook oogstten de abso lute ster van de avond was de prille Ashley, die haar debuut als bruids meisje maakte. Ziek en wat onwennig maar desalniettemin dapper voor tstappend op de schoenen van Ver- ton's Schoenen zorgde zij voor heel wat vertedering bij de aanwezigen. Ofschoon het een algemeen ver schijnsel is dat de bruid in het mid delpunt van de belangstelling staat is de bruidegom niet langer gedoemd tot een bescheiden plaatsje op de ach tergrond. De tijd dat deze voor de dag van zijn leven moest Kiezen tussen of wel het huren van een jacquet of het kopen van een donker kostuum dat zowel bij trouwpartijen als begrafe nissen dienst kan doen is voorbij. Voor de modebewuste bruidegom werden uit de collectie van Van Gees- bergen Mode verschillende mogelijk heden getoond. Battle-dress Zo blijkt het kwieke battle-dress jasje het goed te doen als „trouw pak". Die „snelgesneden" jasjes zijn vaak in een andere kleur dan de pan talon. Voor wie het liever wat klassie ker houdt bieden de kostuums met een ruimer vallend en langer colbert met een twee-rijige knoopsluiting een uitkomst, terwijl de trendsetter wellicht in het huwelijksbootje wil stappen in een zwarte pantalon en zwart overhemd met daaroverheen een witte battledress met moiré effect. Iets rustiger aan doen de bruidsmoeders en andere familiele den van het bruidspaar het. Voor hen heeft Van Geesbergen Mode een serie soepelvallende ensembles in zowel bonte als gedistingeerde dessins in huis, terwijl het keurige mantelpakje ook niet weg te denken is. Tfemidden van het publiek dat een genoeglijke avond beleefde hebben Jacolien Fierens en Jos Mol wel heel goede herinneringen aan deze avond. Zij ontvingen uit handen van lady speaker Leny Lichtveld een reische que voor een nader te bepalen reis, welke door reisbureau Van Oevereen wordt verzorgd. Deze reis wordt het bruidspaar aangeboden door de Zie rikzeese Bruidsexpresse waaraan be halve BBK en Van Geesbergen Mode ook foto Bob Noomen, De Vries Drukwerk, Verton's Schoenen, Res taurant Mondragon, Kapsalon Van Dam, Taxibedrijf Lemsom, Bloem boetiek Wichgers, juwelier R. van der Bijl, Paauwe Interieur en Reisbureau Van Oeveren deelnamen. SEROOSKERKE - Twee auto's zwaar beschadigd. Dat was de balans van een aanrijding dinsdag bij het tankstation aan de Serooskerkse- weg. Bij de aanrijding deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De aanrijding vond plaats toen A. F. uit Leersum na een tankbeurt de Serooskerkseweg weer op wilde rij den in de richting Burgh-Haamstede. Hij verzuimde daarbij voorrang te verlenen aan de hem tegemoetko mende L. F. uit Zierikzee die net be zig was met een inhaalmanoeuvre. Een frontale aanrijding was het ge volg. Daarbij werden beide auto's dermate zwaar beschadigd dat deze moesten worden weggesleept. BURGH-HAAMSTEDE - A. O. R. uit Haamstede werd benadeeld voor ongeveer 500 gulden doordat onbe kenden zijn auto openbraken. Dat gebeurde woensdag om onge veer 11.30 uur. Het voertuig stond ge parkeerd op de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijdeweg bij Burgh. Door het inslaan van een raampje kwamen de dieven de auto binnen. Zij namen een klein geldbe drag mee en lieten de geluidsappara tuur zitten. Maar door de braakscha- de kwam het totale nadelige bedrag voor A. O. R op ongeveer 500 gulden. BRUINISSE - Bij een snelheids controle langs de Hageweg bij Brui nisse werd tegen zes automobilisten proces-verbaal opgemaakt. De snelheidscontrole vond dinsdag morgen plaats tussen 10.00 en 12.00 uur. Op de plaats waar gemeten werd geldt een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid tijdens de controle bedroeg 85 kilometer. Volgens de politie wa ren het allemaal inwoners van Brui nisse die zich schuldig maakten aan het overtreden van de maximumsnel heid. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Overige scholen geven op een andere manier vorm aan onvrede met bezuinigingen SCHOUWEN-DUIVELAND - Het aantal openba re basisscholen op Schouwen-Duiveland dat op 15 februari deelneemt aan de landelijke protestactie tegen de bezuinigingen, waarmee het ministerie de scholen blijft achtervolgen, is inmiddels gegroeid tot dertien. Bij al deze scholen gaat het initiatief voor de actie uit van de ouders. Zij houden hun kin deren thuis op de actiedag. Bij de overige openbare basis scholen in de regio wordt op 15 fe bruari op een andere manier vorm gegeven aan de onvrede met de be zuinigingen van minister Deet- man. Volgens het nieuwste plan van de minister zou 50 miljoen gulden gekort kunnen worden door wat af te knabbelen van de formatieplaatsen. Het aantal uren dat onderwijzers les mogen geven. Een maatregel die vooral voor kleinere scholen, waar maar enke le onderwijzers zijn, verregaande consequenties heeft. Geen les De onderwijsbonden hebben de basisscholen in de kleine provin cies opgeroepen om met een mas sale actie aan de minister duide lijk te maken dat verdere bezuini gingen niet meer kunnen. Op de actiedagen zal er geen les worden gegeven. Dat kan zijn doordat het onderwijzend personeel staakt of doordat de ouders zelf het initia tief nemen hun kinderen thuis te houden. Dat laatste is het geval op Schouwen-Duiveland: Op dit moment hebben de open bare basisscholen in - Burgh- Haamstede, Renesse, Noordwelle, Serooskerke, Kerkwerve, Elle- meet, Oosterland, Brouwersha ven, Dreischor, Noordgouwe, Oos terland, Sirjansland en de Theo Thijssenschool in Zierikzee aan de ABOP (Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel) laten weten dat via de ouders aan de ac tie wordt deelgenomen. Op deze scholen wordt woensdag 15 fe bruari geen les gegeven. De openbare basisschool in Nieuwerkerk beraadt zich nog over deelname aan de actie. De openbare basisschool in Bruinisse zal via een ludieke actie proteste ren tegen de bezuinigingen. Er wordt overleg gevoerd om samen met de christelijke basisschool aan de actie mee te doen. De chris telijke basisscholen zullen op 17 februari protesteren tegen de be zuinigingen. Brief Op de Zierikzeese openbare scholen 't Kofschip en Binnen de Veste wordt de ongerustheid over de bezuinigingen geuit via een brief aan de ouders. Op de open bare basisschool in Ouwerkerk wordt op 15 februari gewoon les gegeven. Deze school heeft het ini tiatief genomen om via een ge sprek met WD-kamerlid Jan Franssen uiting te geven aan haar bezorgdheid. „Door alle openbare basisscho len in de regio wordt wat gedaan", aldus ABOP-bestuurslid David Vos uit Haamstede die de actie coördineert. Daarnaast hebben de gemeen ten Brouwershaven en Duiveland het initiatief genomen om via een brief aan het ministerie hun onge rustheid over de bezuinigingen duidelijk te maken. De afdeling Zeeland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) heeft 2000 raambiljetten laten drukken waarin wordt opgeroepen om te protesteren tegen de bezuinigin- gen. Via de drie regionale afdelin gen van de VOO worden de biljet ten deze week op Schouwen-Dui veland verspreid. Op de actiedag 15 februari worden, behalve de lessen die vervallen, ook diverse andere initiatieven genomen. Zo zal een aantal ouderraden petities aanbieden aan haar gemeentebe stuur. NOORDWELLE - In Noordwelle wordt zaterdag 25 februari het traditionele Strao-feest gevierd. De viering begint om 13.00 uur met het keuren van de paar den op het parkeerterrein aan het Hoefijzer tegenover het dorpshuis. Een kwartier later wordt het ge meentebestuur ontvangen en wor den de eerste schroosels aangebo den. Burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer spreekt de ruiters vervolgens toe, waarna dezen via de Dorpsring de route beginnen langs de Smidsweg, Weelweg, Krijn Karelsweg, Moer- mondsweg, Helleweg, Rampweg en via de duinovergang tegenover de Scharendijkseweg naar het strand. Daar worden de paarden voeten gewassen. De terugweg leidt door Renesse,. waar in 't Cafeetje en 't Wapen van Renesse aan de deelnemers een verfrissing wordt aangeboden. Om 14.00 uur start het ringsteken voor de kinderen (op de fiets en om 15.15 uur komen de ruiters aan in de Weilandweg bij De Schuur. Hierna wordt onder begeleiding van de Koninklijke Muziekvereni ging Witte van Haemstede een ronde door het dorp gemaakt. Ringsteken Om 15.30 uur begint het ringste ken te paard en om 19.30 uur is de prijsuitreiking in het dorpshuis. Zowel voor de versierde paarden als het ringsteken zijn er prijzen te winnen. Bovendien is er een wisselbeker voor de winnaar van het ringsteken. Ook voor de jonge re fietsende ringstekers zijn er prijsjes te winnen. Ter afsluiting van de traditione le feestdag is er vanaf 20.00 uur een feestelijke avond met mede werking van The Old Frustrati ons. Vanaf heden kunnen ruiters zich aanmelden bij R. v. d. Hulle, 01116-1710 of 1858. m. M Strao in Noordwelle. (Archieffoto). Vervolg van pagina 1 een goede prijs-kwaliteitverhou- ding. De Groot stelt dat een huurwoning van een woningbouwvereniging in goede staat moet verkeren en ook op timaal onderhouden dient te worden. En een woningbouwvereniging moet te allen tijde openstaan voor klach ten van bewoners. „Wat dat betreft is er een groot verschil tussen een klei ne en een grote woningbouwvereni ging". Niet met zak spijkers over straat „Kijk, ik loop natuurlijk niet met een zak spijkers over straat, maar het is wel zo dat de hubrders ons direct aan kunnen spreken als er iets aan hun woning mankeert. Wij kunnen ons geen uitgebreid service-apparaat veroorloven, maar daar staat tegen over dat wij vaste afspraken hebben met een paar aannemers. Als er iets is doen wij ons uiterste best om de men sen zo snel mogelijk te helpen". De Groot omschrijft de kwaliteit van het woningbestand van de chris telijke woningbouwvereniging als goed. Hij brengt daarbij onder de aandacht dat de woningbouwvereni ging de laatste jaren behoorlijk be zig is geweest met groot onderhoud en isolatie. Daarbij probeert de woningbouw vereniging ook zoveel mogelijk in te spelen op de ontwikkelingen op de woningmarkt. Zaken als goede isola tie en het aanbrengen van dubbel glas spreken voor wat betreft de christelijke woningbouwvereniging voor zich. Ook al betekent dat dat de huren omhoog gaan als gevolg van het grotere woongerief. „Het is onze ervaring dat men als huurder best iets meer over heeft voor meer woon gerief". Samenwerking Voor de woningbouwverenigingen wordt het steeds minder makkelijk om nieuwe woningen to realiseren. Men is gebonden aan contingenten die van hogerhand vastgesteld wor den. En het feit dat vooral de bouw van kleine aantallen woningen in de praktijk moeilijk haalbaar is maakt het werk er voor de woningbouwver enigingen niet gemakkelijker op. „Ik denk dat het wachtwoord voor de toe komst samenwerking is", aldus De Groot. Hij tekent daar onmiddellijk hij aan dat mogelijke samenwerking met andere woningbouwcorporaties niets te maken heeft met fusies of overname maar eerder met het wer ken in het belang van de huurder. „Samenwerking schept gewoon meer mogelijkheden", aldus De Groot. Hij stelt dat daarbij ook, het behoud van de eigen identiteit als christelijke woningbouwvereniging voorop staat. De toekomst van de Christelijke Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland baart hem vooralsnog geen zorgen. „We gaan ons het komende jaar richten op ons eer ste complex: De Margrietstraat. We willen onder andere iets gaan doen aan de gehorigheid van die huizen". Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1. 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43.50; per jaar 1 166.00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W, Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3