,Volks-woningbouw vereniging die dicht bij huurder staat" Stichting Welzijn Ouderen wil enquête onder gebruikers warme maaltijden Grote respons op handtekeningenactie rijschoolhouders DE ZIERIKZEESCHE COURANT Doorgereden na aanrijding f eisburo i von 1oeveren Kippen dood gebeten WA> 1£6r PE Bitr IKZEESCHE NIEUWSBODE Afscheid Bruidsexpress Smidse Snelschaakkampioen M K. Krepel neemt afscheid als voorzitter De bruidsmodeshow onder de titel Bruidsex- Volgens ex-smid D. Hanse is de oude gevel van Martin Krijger mag zich snelschaakkampioen van landbouwvereniging Landbouwbelang. press trok veel belangstelling. (Pag. 3). de smidse in Sirjansland al in 1928 verdwenen. van Schouwen-Duiveland noemen (Pag. 7). (Pag. 2). (Pag. 4). DONDERDAG 9 FEBRUARI 1989 145ste jaargang Nr. 24488 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Te grote zuinigheid maakt meer slachtoffers dan de verkwisting. Vauvenargues 'Men is heel fanatiek om te tekenen'1 SCHOUWEN-DUIVELAND - Niet alleen de rij schoolhouders, maar ook vele andere inwoners van Schouwen-Duiveland zijn verontwaardigd over de plannen van het CBR om Zierikzee te schrappen als plaats waar rij-examen kan worden gedaan. Dat blijkt uit de grote bereidheid om handtekeningen te plaatsen op de formulieren waarmee tegen deze plannen kan worden geprotesteerd. De protest-formulieren zijn op initiatief van de rijschoolhouders afgedrukt in diverse kranten en worden door hen in gestencilde vorm verspreid onder leerlingen en bekenden. „Nee, de formulie ren zijn niet huis-aan-huis ver spreid. Het gaat om een spontane actie", aldus mevrouw D. Blom- maert uit Zierikzee die de actie coördineert. Bij de autorijschool van haar man zijn inmiddels ongeveer 700 handtekeningen binnen. En uit een steekproef bij diverse rijscho len in de regio blijkt dat het totale aantal handtekeningen op dit mo ment zeker al tegen de 2000 moet lopen. ,,Er heerst een algemene verontwaardiging. De mensen zijn heel fanatiek om te tekenen. Ze snappen niet waarom Zierikzee ineens niet goed meer zou zijn, na dat het rijexamen daar jarenlang plaats vond", aldus mevrouw Bo- gert uit Bruinisse. Bij haar man zijn op dit moment naar schatting zo'n honderd handtekeningen bin nengekomen. Op school Eenzelfde aantal wordt ge noemd door mevrouw J. C. Kort uit Nieuwerkerk. ,,Er worden re gelmatig formulieren ingeleverd bij mijn man. Vooral door jonge lui. Er zijn erbij die op school ac ties houden om zoveel mogelijk handtekeningen te verzamelen". In Brouwershaven bij autorij school G. de Oude zijn tot nu toe ruim tachtig handtekeningen bin nengekomen. ,,Via de leerlingen van mijn man en de mensen gooi en zij ze ook bij ons in de brieven bus. Dat zijn vooral de formulie ren die ze hebben uitgeknipt uit de krant", aldus A. de Oude-Stoel. „Iedereen is zeer enthousiast in gesprongen op het initiatief", ver telde mevrouw M. IV. de Roo van auto- en motorrijschool Delta uit Zierikzee. „Er zijn leerlingen die in hun dorp langs de deuren gaan om de mensen die willen tekenen daarvoor in de gelegenheid te stellen. Zo zijn bijvoorbeeld in Noordwelle heel wat handteke ningen verzameld. In totaal heeft mevrouw De Roo er op dit mo ment ongeveer 600. Volgende week komen öe rij-' schoolhouders opnieuw bijeen om in een besloten vergadering het to tale aantal handtekeningen vast te stellen. De formulieren zullen worden doorgespeeld aan het CBR. De rijschoolhouders bera den zich over nog meer acties die kracht kunnen bijzetten aan hun protest tegen de plannen van het CBR. ZIERIKZEE - Woensdagmorgen 8 februari is een onbekende tegen de personenauto van R. C. M. B. uit Maastricht gereden en daarna door gereden zonder zich bekend te ma- De auto van de Maastrichtenaar stond geparkeerd aan het Havenplein in het centrum van Zierikzee. Tben hij om ongeveer 12.00 uur bij zijn voer tuig terug kwam bleek er een deuk in de zijkant te zijn gereden. Er zat geen briefje onder de ruitewisser. Advertentie JONGEREN REIZEN! CLub Escolette, My Way. en we hebben nog veel meer DAM 3, ZIERIKZEE. OHIO-15036 BRUINISSE - Wanneer het dagelijks bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland daar voor het groene licht geeft, dan wil deze stichting een en quête houden onder de gebruikers van warme maaltij den (Tafeltje Dek je en de Open Tafel) naar hun bevindin gen. Het algemeen bestuur van de SWO gaf tijdens zijn bijeenkomst in het gemeentehuis van Bruinisse een vrij brief aan het dagelijks bestuur dat zich hierover nog de finitief moet uitspreken. RENESSE - V. uit Renesse deed bij de politie aangifte omdat twee tec kels een behoorlijke slachting onder zijn kippen hadden aangericht. De honden zijn het eigendom van A. v. K. die in de omgeving van de camping een tweede woning heeft. In totaal moesten er veertien kippen af gemaakt worden. De achterliggende reden om onder de gebruikers van de warme maal- tijdvoorzieningen op Schouwen-Dui veland (Ihfeltje Dekje en de Open Tafel-voorziening) een onderzoek naar hun ervaringen te houden vor men aanwijzingen dat er onder de ge bruikers soms klachten over deze warme maaltijden bestaan en dat een betere afstemming van prijs en kwa liteit tussen de drie comité's van Ta feltje Dekje in de regio gewenst is. Klachten Eenmaal per jaar bespreekt de Stichting Welzijn Ouderen met de drie comité's de gang van zaken. Daarbij wordt niet alleen gesproken over prijs, kwalitëit, de wijze waarop en het aantal keren dat er een warme maaltiid wordt bezorgd maar ook over klachten. Om echter inzicht te krijgen in de wijze waarop de cliënt deze warme maaltijdvoorziening be leeft wil de Stichting Welzijn Oude ren hiernaar een onderzoek instellen. Verrast Hoe dit het beste aangepakt kan worden, daarvoor zou contact opge nomen moeten worden met de Stich ting Zeeland, terwijl voor de uitvoer van deze enquête ook gedacht kan worden aan de organisaties die deze warme maaltijden verstrekken. Het algemeen bestuur werd door dit ver zoek verrast omdat het ook voor het dagelijks bestuur nieuw was. Om die reden-kon het bestuur niet direct goedkeuring aan dit verzoek verlenen. Daar het gezien de klachten die er bestaan te lang duurt om de zaak eerst in het dagelijks bestuur door te nemen en vervolgens tijdens de bestuursvergadering in mei op nieuw te behandelen, ging het alge meen bestuur ermee akkoord om de ze zaak over te laten aan het dagelijks bestuur. Dit om de zaak te bekorten. Meer gebruikers Eveneens ter sprake kwam het on derzoek naar de warme maaltijd voorzieningen in de provincie. Dit is recent door het Gecoördineerd Oude renwerk in opdracht van de Zeeuwse Raad voor Ouderen uitgevoerd. De uitkomsten bieden, zo bleek uit de woorden van mevrouw J. A. van Koo- ten, perspectief. Steeds meer zelf standig wonende ouderen zijn de af gelopen jaar gebruik gaan maken van deze voorziening. Ook is het aan tal keren dat een warme hap kant en klaar aan de deur wordt afgeleverd toegenomen. Provinciaal gezien be staan er echter nogal wat verschillen in prijs. Deze varieert van ongeveer 5,50 tot f 7,75. Met als uitschieter Kamperland waar de maaltijden van wege de dure transportkosten (per taxi vanuit Wissenkerke) 12,50 kos ten. Momenteel wordt door de ANBO onderzocht of dit door vrijwilligers opgepikt kan worden. Wat de kwaliteit van de maaltijden betreft deelde mevrouw Van Kooten mede dat de DGD een onderzoek naar de kwaliteit wil instellen. Dit onder zoek richt zich echter niet op particu liere bereiders van deze maaltijden. Indicatie Ook de nieuwe opzet van de indica- tiecommisise kwam tijdens deze bestuursvergadering ter sprake. Deze nieuwe opzet, die met ingang van 1 april wordt ingevoerd komt er in principe op neer dat er op Schouwen- Duiveland één indicatiecommissie voor zowel de bejaardenoorden als de Corneliastichting komt. Daarnaast moet deze indicatiecommissie in de toekomst ook adviseren over instan ties die thuiswonende ouderen hulp kunnen bieden. Tot dusverre bepaal de deze cofrimissie alleen de nood zaak tot opname in een bejaarden oord. Bovendien wordt er naar gestreefd om in de toekomst bij het bepalen vah de mate van urgentie af te stappen van het puntensysteem Wachtlijst Deze nieuwe opzet biedt het voor deel dat er voor de bejaardenoorden en het verpleeghuis één wachtlijst kan worden gehanteerd. Daar tegen over staat echter dat er voor de ge meenten wel een hoger prijskaartje aan deze indicatiecommissie nieuwe stijl hangt. Momenteel ligt er bij de gemeenten een notitie over deze indi catiecommissie nieuwe stijl, welke naar verwacht in de verschillende raadsvergaderingen in april zal wor den besproken. Christelijke woningbouwvereniging legt accent op beheer en niet op nieuwbouw BRUINISSE - Ze treden niet zo vaak op de voorgrond. Desalniettemin timmeren ze al 37 jaar aan de weg, de mensen van de Christelijke Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland. ,,Wij zien onszelf als een echte volks-woningbouwvereniging", aldus voorzitter B. de Groot. „Een woningbouwvereniging die dicht bij de huurders staat. De kracht van onze vereniging ligt niet in het getal, maar in de aandacht voor de huurders". Het grootste project dat de woningbouwvereniging ooit op stapel heeft gezet was de bouw van 32 zorgwoningen. De nieuwste plannen omvatten de bouw van zes woningen in Nieuwerkerk. De Christelijke Woningbouwver eniging Schouwen-Duiveland werd in 1952 opgericht in het kader van 'de wederopbouw. Op heel Schouwen- Duiveland, ook in Bruinisse, had de Tweede Wereldoorlog haar sporen na gelaten. De Groot: „Vanuit de vakver enigingen werden toen overal wo ningbouwcorporaties opgestart en onze woningbouwvereniging is daar een uitvloeisel van". Margrietstraat Het eerste project dat de nieuwbak ken woningbouwvereniging aanpak te was de bouw van zeventien wonin gen in de .Margrietstraat in Bruinisse. Het woningbestand van de woning bouwvereniging is in de zevenender tig jaar van haar bestaan gegroeid van die zeventien naar 137 woningen. De laatste jaren stelt de woning bouwvereniging zich nogal terug houdend op voor wat betreft mogelij ke nieuwbouw van huizen. Het argument: „In Bruinisse en omstfe- kcn is weinig vraag naar sociale wo ningbouw. „En we willen niet bou wen voor leegstand", aldus De Groot. Het is één van de redenen waarom de christelijke woningbouwvereni ging het accent verlegd heeft van het bouwen van woningen naar het op een verantwoorde wijze beheren van woningen. „Kleine woningbouwver enigingen als de onze beginnen zo langzamerhand tot zeldzaamheden te behoren", aldus De Groot. „Maar wij voelen ons nog steeds springlevend". Beperkte leegstand Met een zekere regelmaat plaatst de woningbouwvereniging adverten ties in regionale kranten waarin zij huizen te huur aanbiedt. Volgens De Groot is er echter geen sprake van verontrustende leegstand. Hij bezigt de term strategisch voorraadbeleid. „Leegstand hoeft niet negatief te zijn. Dankzij een zekere leegstand is er meer keus voor met name de so ciaal zwakkeren", aldus De Groot. Hij legt uit dat men als er sprake is van woningnood de woonconsument in feite geen keus heeft. Wat vrij komt wordt hein aangeboden en voor wie de woning weigert staan er tien anderen klaar. „Nu zetten we gewoon een adver tentie in de krant waarin wij een aan tal woningen te huur aanbieden. Dan komen er mensen kijken en zeggen bijvoorbeeld dat het wel een leuk huis is, maar dat ze een grote kast hebben die niet in de kamer past", al dus De Groot. Hij tekent daarbij aan dat de woonconsument van nu andere eisen aan een woning stelt dan de woonconsument van een paar jaar ge leden. Geen luxe De Groot: „Er is steeds minder vraag naar grote en luxe woningen. In die 'sector is echt sprake van een verontrustende leegstand". Niet zo vreemd eigenlijk, want aan al die ruimte en luxe hangt in de meeste ge vallen ook een fors prijskaartje. En een hoge huur moet wel elke maand opgebracht worden. „Wij hebben dat probleem niet omdat wij geen grote en luxe huizen in ons woningbestand hebben", aldus De Groot. Hij stelt dat een betaalbare huur eigenlijk een prioriteit moet zijn bij elke woningbouwvereniging. Waar bij niet uit het oog verloren mag wor den dat er altijd sprake moet zijn van vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Zonnige perioden Plaatselijk kan de mist vannacht terugkeren. Verder is er weinig be wolking. Morgen overdag zonnige pe rioden, later op de dag toenemende bewolking. De wind is zwak tot ma tig uit zuid tot zuidoost. Een tempe ratuur van 7 graden. Minimumtempe ratuur komende nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 13 febr. Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: variabel 2 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 febr. Zon op 08.05, onder 17,44 Maan op 09.25, onder 23.59 Eerste Kwartier: 13 februari (00.15) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het wordt minder zon nig, maar voor het overige verandert er weinig. Het blijft niet alleen rustig weer, uit de bewolking die er nu en dan zal zijn zal weinig of geen regen vallen. De komende nacht zal op nieuw hier en daar mist ontstaan. Morgen komen in de loop van de dag van het westen uit wolkenvelden opzetten. Deze horen bij een front van een Oceaandepressie. Dit front zal in de nacht van vrijdag op zater dag over ons land trekken. Het allereerste project van de Christelijke Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland: 17 woningen aan de Mar grietstraat in Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1